WIK damesploeg met anderhalf been in eerste klas na ruime 4-0 winst op Yerseke Optimisten en Cadetten namen een week lang bezit van de Grevelingen tijdens open kampioenschappen r Robert van der Vegt als enige Delta Sporter naar hoge klassering 20-50% korting NIEUWSBODE Damesdubbel Westerschouwen bijna kampioen G. Kruithof wint wedstrijd HSV De Krabbe J. Bolier winnaar van eerste binnen waterwedstrijd Fila Tenniskleding promotiestrijd SKNWK-junioren boeken weer succes in t Regelmatig werd er op het felst van de snede gestreden in de wedstrijd tussen de damesteams van WIK en Yerseke, een wedstrijd uit de promotiecompetitie naar de eerste klas, die door de WIK-dames met 4-0 werd gewonnen na een vooral uitstekende tweede helft. KERKWERVE - Het moet heel erg vreemd gaan wil de damesploeg van WIK het komende seizoen weer niet in de eerste klas van het Zeeuwse damesvoethalgebeuren acteren. De ploeg van coach Denny de Vos klopte in de tweede promotiewedstrijd het sterke Yerseke na een dubbelblanke ruststand verrassend ruim met 4-0. Hier door vergaarden de Kerkwerfse dames in de eerste twee van de drie te spelen wedstrijden de maximale buit. The oretisch kan de ploeg de promotie nog mislopen, maar dan moet echt alles tegenzitten. In het eerste kwart van de wed strijd beantwoordde Yerseke nog aan de verwachtingen, die ten aanzien van de Bevelandse ploeg bijzonder hooggespannen waren. Yerseke werd in de tweede klasse B kampioen zon- der in de vijftien competitiewedstrij den ook maar een punt te verspelen. Aanvallend kwam de ploeg redelijk uit de verf met 71 treffers en verdedi gend sprak het minimale aantal van vijf tegentreffers ook boekdelen. In het eerste bedrijf leek een en ander gecontinueerd te worden, maar de ploeg zakte naarmate de treffer, waarop vanaf het beginsignaal werd gejaagd danig terug. Nadat Marian van Steen na een kwartiertje via Loes Kotoun tegen de lat had geschoten eb de het aanvalsspel van Yerseke weg en kreeg WIK meer en meer grip op de wedstrijd. Door missertjes in ver dedigend opzicht creëerde uit blinkster Conny van de Velde zich in de slotfase van de eerste helft enkele kansjes, maar vooralsnog hielden de bezoeksters de dubbelblanke stand redelijk eenvoudig vast. In de tweede helft nam WIK na drukkelijker het initiatief dan dat in het eerste bedrijf het geval was ge weest. Sportief succes bleef evenwel nog geruime tijd uit, omdat een deel van de ploeg het fanatisme miste om Yerseke collectief op de knieën te brengen. Mede hierdoor bleven de be zoekers nog geruime tijd in de race, totdat Diana de Bil in de twaalfde minuut zo nadrukkelijk bleef storen, dat een verdedigster van Yerseke de bal voorbij haar eigen keepster plaatste, hetgeen meteen iets deed breken in het verzet van de totale ploeg. Vanaf dat moment was WIK heer en meester op het veld. Onder lei ding van Anja Bevelander en Christel Meerdink gaf de Kerkwerf se defensie geen kans meer weg, ter wijl aan de andere kant Inge Hu- bregtse. Diana de Bil, maar vooral Conny van de Velde voor onoplosba re problemen zorgden voor de achter hoede van de bezoeksters. In de twin tigste minuut werd Conny van de Velde aan de zijkant van het veld neergelegd. Inge Hubregtse prikte de bal dicht onder de lat, waar de keepster het leer niet klemvast kon krijgen, waarna Diana de Bil er als de kippen bij was om haar ploeg op 2-0 te zetten. BURGH-HAAMSTEDE - In de re gionale damcsdubbel-competitie kan het eerste team van Westerschou wen de titel niet meer ontgaan na de 1-3 overwinning bij Jacoba van Beic- Het tweede team verloor met 4-0 bij Zierikzee en het derde team won thuis met 4-0 van Souburg. In Ove- zande speelde Westerschouwen IV met 2-2 gelijk. Tbt slot bracht de strijd voor het vijfde weer geen winst. Brouwershaven won met 0-4. De landelijke competitie mixed bracht opnieuw twee nederlagen voor de teams van Westerschouwen. Het eerste team kreeg met 2-6 klop van Animo III en het tweede team verloor met dezelfde cijfers van Zie rikzee. Drie minuten later was het op nieuw raak. Diana de Bil plaatste een inworp op Conny van de Velde, die zich listig van haar tegen standster ontdeed en vervolgens via de keepster scoorde: 3-0. Vijf minuten voor het laatste fluitsignaal werd het zelfs nog 4-0. Dit keer'leek Conny vap de Velde een lange solo af te gaan ron den, maar zij bespeurde Diana de Bil in een nog betere positie, waardoor de aanvoerster de klus mocht afron den. WIK leidt na de 4-1 en 4-0 over winningen op Serooskerke en Yerse ke afgetekend. De ploeg resteert nu alleen nog een confrontatie met het Axelse AZVV. Mogelijk kan de ploeg zich zelfs een kleine nederlaag ver oorloven door het goede doelsaldo. Mocht dit uiteindelijk nog geen uit sluitsel brengen voor de twee promo tieplaatsen, dan moeten de na iedere wedstrijd genomen vijf strafschop pen het doen. In dat geval trekt WIK evenwel vrijwel zeker aan het kortste eind. In Serooskerke verloor WIK de serie met 4-3 en tegen Yerseke benut ten de groenwitte dames zelfs slechts een van de vijf pingels, terwijl Yerse ke drie keer raak schoot. Minimaal een gelijkspel tegen AZW maakt al dit.- extra rekenwerk evenwel overbo- I NIEUWERKERK De B- juniorenploeg van SKNWK is op nieuw een stapje dichter bij de hoofdklasse gekomen. De Nieuwer- kerkse formatie won woensdag avond ook het tweede promotieduel naar de Zeeuwse hoofdklasse. Op sportpark Het Springer klopte SKNWK de formatie van Hoek met 3-1. Eerder won SKNWK ook al met 4-0 van het Zeeuwsvlaamse Hontenisse, terwijl Hoek met 4-1 onderuit ging bij Kruiningen. Morgen - vrijdag avond - treedt SKNWK op het Nieu- werkerkse sportpark aan tegen Zee- landia. De Vlissingse equipe kwam nog niet in actie in de promotiecom petitie, waarin vijf ploegen strijden voor twee plaatsen in de hoofdklasse. De stand ziet er als volgt uit: SKNWK 2 2 0 0 7-1 4 Kruiningen 1 1 0 0 4-1 2 Zeelandia 0 0 0 0 0-0 0 Hontenisse 10 0 10-40 Hoek 2 0 0 2 2-7 0 WESTENSCHOUWEN - Hengel sportvereniging De Krabbe uit Burgh-Haamstede hield de tiende competitiewedstrijd bij de trap van Westenschouwen. Er werden in to taal 165 vissen gevangen, waarvan er 143 onder de maat waren. G. Kruit hof werd met 1608 punten winnaar. De verdere uitslag was als volgt: 2. A. P. Deurloo 1009 pnt.; 3. W. Ackema 752 pnt.; 4. J. A. Wandel 573 pnt.; 5. Ch. de Graaf 470 pnt.; 6. J. de Regt453 pnt.; 7. D. van der Bijl 353 pnt.; 8. A. van den Bos 318 pnt.; 9. C. Hart 304 pnt.; 10. J. van den Bos 298 pnt.; 11. J. Hart 216 pnt.; 12. A. van de Vlugt 203 pnt.; 13. J. de Blonde 180 pnt.; 14. P. van Langeraad 173 pnt.; 15. A. de Rij ke 139 pnt. Bij de junioren was de uit slag als volgt: 1. M. van de Graaf 85 pnt.; 2. C. van de Velde 46 pnt. Na tien wedstrijden gaat Ch. de Graaf met 47 punten aan de leiding, maar hij moet die plaats delen met J. A. Wandel, die tot eenzelfde totaal kwam. G. Kruithof heeft momenteel 55 punten, M. A. van de Wielen 61 punten en D. van der Bijl 65 punten. P. de Rijke, W. Ackema, J. de Blonde, A. van den Bos en J. Hart complete ren de eerste tien met respectievelijk 66, 67, 69, 73 en 78 punten. Op 9 juni is de volgende wedstrijd om zeven uur aan de Westbout. Tijdens C/D meerkampkampioenschappen ZIERIKZEE - Tijdens de meerkampkampioenschappen voor C- en D- junioren, die werden afgewerkt op sportpark Bannink in Zierikzee, is Robert van der Vegt als enige Delta Sporter hoog in het eindklassement in zijn cate gorie geëindigd. Van der Vegt klasseerde zich bij de C-jongens achter Jos van de Boomgaard van Zeeland Sport op de tweede plaats, nog net voor Danny de Waal van Schelde Sport. Bij de D-meisjes waren Ascha Kikstra en Patricia Kort goed voor een vijfde en een zesde plaats, terwijl zich bij de C-meisjes en de D-jongens geen Delta Sporters bij de eerste tien konden klasseren. Robert van der Vegt begon zijn achtkamp via een 13,1 sec. over de 100 meter, waarmee hij alleen Gidi Kroon van Dynamo '70 en Danny de Waal voor zich zag eindigen. Zij scoorden beiden 12,7 sec. Bij het ver springen was hij met 5.21 meter de beste van het hele veld van 22 C- junioren. Jos van de Boomgaard be naderde hem met 5.05 meter het dichtst. Bij het hoogspringen sloeg Jos van de Boomgaard een fikse bres door 1.66 meter te overbruggen. Met 1.50 meter benaderde Erwin de Vos hem nog het dichtst, maar met name Robert van der Vegt moest met 1.35 meter veel toegeven. Bij het kogelsto ten werd Van der Vegt opnieuw de beste. Hij stootte de kogel 10.80 meter van zich vandaan en was daarmee met Gidi Kroon de enige die boven de tien meter stootte. Kroon kwam uit op 10.16 meter. Afknabbelen Op het discuswerpen kon de Zierik- zeese favoriet voor de meerkamptitel andermaal een klein beetje van zijn achterstand afknabbelen door als enige meer dan 500 punten te scoren, al was het verschil slechts minimaal. De 31.78 meter waren immers goed voor 501 punten. Met worpen in de 27 meter waren Jos van de Boomgaard en Reinier Broeksma zijn naaste be lagers. De 100 meter horden leverde een overwinning op voor Gidi Kroon. Hij voltooide de race in 16,4 sec., waar mee hij 647 punten scoorde. Jos van de Boomaard kwam uit op 553 pun ten en Robert van der Vegt noteerde 18,5 sec. Het speerwerpen leverde Ro bert van der Vegt de vierde zege op per onderdeel. Hij wierp de speer 36.62 meter van zich vandaan, goed voor 593 punten en acht punten meer dan Danny de Waal. Leider Jos van BROUWERSHAVEN - Op de Grevelingen bij Brouwershaven werden de voorbij dagen achtereenvolgens de open Belgische zeilkampioenschappen in de Optimisten-klasse en de open Nederlandse zeilkampioenschappen in de Cadet-klasse afgewerkt. Zowel in de eenmans notedopjes als in de nauwelijks grotere tweemans bootjes liet de winnaar weinig aan het toeval over. Serge Kats werd afgetekend winnaar bij de Optimisten door alle vijf de gevaren manches winnend af te sluiten, terwijl Robert Drontmann met zijn negenjari ge fokkemaat Matthijs van Velden al bijna even superieur was. Van de zeven gevaren manches won het duo er vijf, werd een keer tweede en een keer vijfde, maar dat betekende geen beletsel, omdat het slechtste resultaat afgetrokken mocht worden. Serge Kats duldde in de Optimisten-klasse totaal geen tegen stand. Met een enorme voorsprong werd hij uiteindelijk kampioen. Niet alleen boekte hij vijf overwinningen, maar hij toonde zich ook veruit de re- gelmatigste. Marco Koenen eindigde als tweede, maar hij kwam niet ver der dan twee tweede plaatsen, een derde, een zevende en een dertiende plaats, hetgeen hem 24,7 punt ople verde. De Belg Stephan Wirken pakte de derde plaats met 27,4 punt, dank zij een tweede, twee derde en twee ze vende klasseringen. Omdat het slechtste resultaat mocht worden af getrokken bleef Koenen de Belg net voor. Ook de volgende drie klasserin gen waren voor Belgen. Aan de ti telstrijd in de Optimisten-klasse werd ook deelgenomen door een ei- landelijke zeiler. Ferenc Boom kwam aan het vertrek met zijn H 1204, de 'Witte van Haemstede'. De Westen- schouwse deelnemer klasseerde zich voortdurend in de staart van het veld, maar kwam wel steeds aan de finish, hetgeen op zich al een aardig resul taat is. In de tweede manche finishte hij als 35e, hetgeen zijn beste note ring werd in een veld van 61 rank? bootjes. Twee keer eindigde hij als 39e, een keer als 37e en een keer als 42e, hetgeen zijn a ft rek resultaat bete kende. In de totaalstand werd een 39e plaats met 174 punten zijn deel. Robert Drontmann greep op dc Grevelingen bij Brouwershaven zijn laatste kans om een nationale titel in de Cadet-klasse voor zich op te eisen. Drontmann is door zijn leeftijd het volgend jaar niet meer gerechtigd om uit te komen in de Cadet-klasse. Hij stapt dan over naar de 470-klasse. An ders is dat voor zijn piepjonge fokke maat Matthijs van Velden, maar voor hem was het veroveren van de titel wel een soort diploma om op zo kort mogelijke termijn een nieuwe, sterke stuurman te krijgen. Voor Robert Drontmann betekende de titel het tweede kampioenschap in deze klas se, omdat hij in 1980 ook winnaar werd met zijn broer Mark, maar toen fungeerde Robert als fokkemaat. In de jaren die volgden maakten broer en zus Dirk en Nathalie Pepping de dienst uit, maar zij werden nu naar het tweede plan verwezen. In de ko mende jaren kunnen zij echter de blauwe wimpel weer terugpakken, omdat zowel Dirk als Nathalie nog niet aan de leeftijdslimiet zijn. Ro bert Drontmann en Matthijs van Vel- Ferenc Boom uit Westenschouiocn hield met zijn ..Witte van Haemstede" de Schouwen-Duivelandse eer hoog in de optimistenklasse. Hij eindigde uitein delijk op een 39e plaats. den wonnen de eerste race, maar zij moesten zich in de tweede race door de harde wind tevreden stellen met een vijfde plaats, evenwel nog voor de Peppings. In het verdere vervolg kwamen zij evenwel niet meer in ge vaar door vier overwinningen en een tweede plaats achter Dirk en Natha lie Pepping. De tweede race werd ge wonnen door de Belgen Thibaud den Hartigh en Alexis Direx, maar zij voeren daarna zo onregelmatig, dat er niet meer inzat dan een vijfde eindklassering. Het gevaarlijke Bel gische koppel Annelies Thies en Jan- neke Weening pakte de bronzen plak via een tweede en vijf derde plaatsen. In de zevende en laatste race werden zij gedisqualificeerd. ZIERIKZEE - Met een uitsflckendc opkomst van 77 deelnemers werd de eerste wedstrijd vervist in het Kaas- kenswater. Tegen de verwachting in werd er redelijk gevangen met 131 bovenmaatse en 32 ondermaatse pa lingen, maar met name de grote pa ling liet het afweten. Het totaalge wicht bedroeg 5780 gram. Met 268 punten werd J. Bolier winnaar van de eerste wedstrijd. T. de Bruine eindigde als tweede met 261 punten, A. Vroegop werd der de met 220 punten en de vierde plaats was voor L. Bolier met 215 punten. De top tien werd gecompleteerd door J. de Boer met 205 punten, R. Vercruys- scmet 191 punten, A. K. Goudzwaard met 190 punten, P. van Leeuwen met 187 punten, J. Bolle 166 punten en J. W. Dekker 163 punten. Bij de junioren eindigde Kees Han- se als eerste met 140 punten voor Mar cel Goudzwaard met 126 punten, Re- né van de Zandc met 121 punten, Arjan Rossen met 96 punten en Peter Kramer met 85 punten. De volgende wedstrijd is op vrijdag 24 mei. Vertrek om 18.30 uur bij de Balie. Robert van der Vegt slaagde er net niet in om kampioen te worden bij de C-junioren. Hij moest Jos van de Boomgaard voor laten gaan. de Boomgaard scoorde 474 punten. Op het laatste onderdeel, de 1000 me ter, had Robert van der Vegt nog rian te uitzichten om zich naar de titel te kunnen lopen, maar hij verspeelde op dit zware nummer, vooral aan het eind van een achtkamp, 180 punten aan Jos van de Boomgaard, waar door het onderlinge verschil uitliep naar 184 punten ten voordele van de Zeeland Sport-atleet. Danny de Waal scoorde net negen punten te weinig om alsnog de zilveren plak voor zich op te eisen. Van der Vegt scoorde met zijn 3.40,7 min. 416 punten. Jos van de Boomgaard van Zeeland Sport werd met 4538 punten kam pioen bij de C-junioren met 4538 pun ten, Robert van der Vegt werd tweede met 4354 punten en de derde plaats ging naar Danny de Waal met 4345 punten. Steven Vis klasseerde zich als achtste met 3663 punten en Danny Duinhouwer, Serge Verschuur, Ri chard Bevelander en Janco van de Linde noteerden respectievelijk 3264, 3186, 3044 en 3021 punten op de plaat sen dertien tot en met zestien. Stella Jongmans van Sparta werd zeer ruim winnares bij de C-meisjes met 3678 punten met Ditha van der Hidde van AVR als tweede met 3399 punten. Ma- rielle Amersbeek van Schelde Sport en Marielle Lamain en Lonneke Ver- sluys, beiden van AV '56, pakten de volgende ereplaatsen. Suzanne Berg- sma werd met 2321 punten op een der tiende plaats de beste Delta Sportster. Wendy Hartog noteerde 2113 punten, Isabelle Hamel 2087 punten en Edith Gerards 2006 pun ten. Anita Bevelander was goed voor 1500 punten. D-junioren Bij de D-meisjes werd Jacqueline van de Kreeke van AV '56 winnares met 2405 punten. Haar clubgenote Miriam Antheunisse pakte de tweede plaats met 2228 punten en Inge Be rends pakte de derde plaats met 2054 punten. Ascha Kikstra van Delta Sport scoorde 1913 punten en eindig de daarmee als vijfde. Patricia Kort pakte de zesde plaats met 1734 pun ten. Angeli van de Linde met 1510 en Anouk Verschuur met 1481 punten eindigden nog bij de eerste tien als achtste en negende. Simonc Kievits scoorde 849 punten. Ook bij de D- jongens speelde Delta Sport een on dergeschikte rol. Met een achttiende plaats werd Ralph Koper de beste vertegenwoordiger. Hij totaliseerde 2505 punten. Björn Groen van Ilion scoorde 3875 punten en bleef daar mee bijna driehonderd punten voor op Arjan de Feiter van AV '56. Het tweetal was ruimschoots superieur in deze categorie, want de bronzen plakwinnaar Walter Houtzager van Marathon scoorde 3166 punten. Mi- chiel van de Ruyt van Delta Sport was goed voor 2344 punten en eindig de als 22e. Erwin Gerards scoorde 2243 punten, Serge Schot 2217 pun ten, Jan Hanse 2095 punten en Edwin van de Dungen 1531 punten. Advertentie ZENTRP SPORT WTERNOTtONOl SCHUITHAVEN 2 4 TELEFOON 2298 ZENTRASPOWT TWpunt voortporter? v I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 6