Rabobank City Heat draait in bioscoop Zierikzee ZILT ALS DE ZEEWIND 1 Expositie textiele werkvormen (De Rabobank adviseert over sneller betalingsverkeer). Een brede bank, ook voor betalingsverkeer. Jogging- en trainingspakken f 25r 1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 23 mei 1985 Nr. 23730 In De Eenhoorn Collecte Astma-forids Vrijdag 24 mei Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven. 15.30 uur Vrouwtje theelepel. 15.40 uur Jeugdmatinee. 17.30 uur Nieuws. 17.45 uur De Carsons. John Kendall wordt door een kwade Godfrey ont slagen. 19.00 uur De roze panter. 19.25 uur Hotel de Witte Raaf. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Schatten en schieten. Spelshow, gepresenteerd door Eddy Becker. 21.20 uur Hier en nu. Actualiteitenru briek. 21.55 uur Hill street blues. Na een ru zie met de burgemeester wordt Frank Furillo overgeplaatst naar een kleine politiepost. Ondertussen moet Joyce de beslissing nemen om te getuigen, ook al wordt zij van buiten af be dreigd. 22.40 uur Cheers. Cliff ontmoet het zusje van Carla en raakt volledig in haar ban. Zijn vrienden waarschu wen hem. 23.05 uur Getuigen in Blauwkapel. Sipke van der Land mediteert over het thema „Leven van de wind". 23.35 uur Journaal. 23.40 uur Nieuws voor doven. Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven. 18.20 uur Paspoort. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Nieuws. 19.10 uur Op volle toeren. Neder landstalige muziek, gepresenteerd door Chiel Montagne. 20.00 uur Wondere wereld. Chriet Ti- tulaer laat ons weer tal van techni sche snufjes zien. 20.20 uur Oscar. Klucht. Het verhaal gaat over een rijke fabrikant, die zijn dochter aan een betrouwbare man wil brengen, maar de vrouw die zegt zijn dochter te zijn, blijkt helemaal niet zijn dochter te zijn en zoiets geeft al verwikkelingen genoeg. 22.30 uur Journaal. 22.45 uur De Mandeia's levenslang. In een documentaire wordt Winnie Mandela gevolgd die op bezoek gaat naar haar man Nelson Mandela, die al jarenlang wordt vastgehouden door de Zuidafrikaanse regering. 23.30 uur Nieuws voor doven. 23.35 uur Simonskoop. Filmrubriek. 00.00 uur Formule 1 in concert. Een optreden van ruim een uur van Ho ward Jones, Killing Joke, King en Bryan Adams. Advertentie Laat uwcomputer ookbetalen... Uw computer be spaart u tijd. Maar wist u, dat u nu óók tijd kunt besparen door per diskette* te betalen? Welnu, dat kan. Door uw betalings- en in casso-opdrachten kant en klaar op uw eigen diskette aan te leveren, bespaart u uw administratie veel tijd. Want het handmatig in vullen van opdrachtfor mulieren kan achterwege blijven. Wat op uw diskette staat wordt direkt over genomen. Alle informatie büjft intakt, daardoor zijn vergissingen uitgesloten. Dat is effektief voor uw eigen administratie én voor de administratie van uw relaties. Bij elke Rabobank kunnen ze precies vertellen wat voor u de mogelijk heden zijn: over meer ge- gemak, meer snelheid en meer precisie. Kom over die voor delen van eigentijds be talingsverkeer gerust eens praten bij de Rabobank. •V™^ar„Jr,lchd|ste|( cs en binnenkort óók 5 inch diskettes. NOORDGOUWE ZIERIKZEE - De Zeeuw se Dag- en Avond Scholen gemeenschap te Zierikzee exposeert tot en met zater dag 25 mei in De Eenhoorn. De tentoonstelling bevat examen werkstukken tex tiele werkvormen. De Een hoorn is dagelijks van 10.00-12.00 en van 14.OO IT.00 uur geopend. RENESSE Zomeravond-concerten Ook het komend seizoen zal in de Hervormde Kerk te Renesse weer een reeks zomeravondconcerten worden gehouden. Alle concerten worden op woensdagavond gehouden en begin nen om acht uur. De commissie zomeravond-concerten heeft een aan trekkelijke programma opgesteld van zes avonden. Volgens traditie wordt de reeks geopend met Renesse Ouverture, een gevarieerd program ma waaraan wordt meegewerkt door het Kerkkoor Renesse o.l.v. Janny Lemsom, Luctor et Emergo o.l.v. Henk Blom en Op Drift o.l.v. Anne- marie van der Wiel. Deze, door Renes- ser verenigingen verzorgde avond wordt gehouden op 26 juni. „Schouw- se klanken" zijn te beluisteren in een programma op 3 juli. Het programma bestaat uit voordrachten en liedjes in Schouws dialect en muziek verzorgd door Schouwse amateurs. Onder de titel Musiconfetti wordt op 10 juli een programma verzorgd door leerlingen en leerkrachten van de Zeeuwse Mu ziekschool o.l.v. Ellengard Jense. Op 17 juli is er een Zuidmarikaanse fol kloristisch programma dat als titel meekreeg „Van Zamba tot Samba", en dat verzorgd wordt door het Ensem ble Diario uit Dongen. Het mannen koor „Ons Koor" uit Sommelsdijk o.l.v. Gerrit Zoon verzorgt op 14 au gustus „Koorklanken". Op 21 augustus wordt de reeks van 6 concerten afgesloten met „Koper klanten" door Brass '79 uit Rotter dam o.l.v. Fokke Palstra. De eerste drie concerten zijn gratis toegankelijk. Omdat in de voorgaan de jaren is gebleken dat de opbrengst van de schaalcollecte bij de uitgang vaak tegenvallend is en omdat de kosten die met de organisatie van de ze concerten gepaard gaan steeds stij gen, is men verplicht om bij de laat ste drie concerten entree te heffen. SEROOSKERKE Reisje Ouderensoos De Ouderensoos uit Serooskerke is dinsdag op reis geweest. Met een bus van Van Oeveren ging de reis naar Plaswijk in Rotterdam, waar de kof fie werd gedronken. Daarna ging de tocht naar Panorama Mesdag in Den Haag. In Wassenaar werd de lunch ge nuttigd. In het Vredespaleis kreeg dc soos een rondleiding en ook werd nog een bezoek gebracht aan de pier in Scheveningen. Om half vijf vertrok ken de soosleden weer naar Seroos kerke voor het diner in de Waag. Na mens de soos bedankte de heer Lenkeek het bestuur. BROUWERSHAVEN Pinksterdienst In de Grote of St. Nicolaaskerk te ZIERIKZEE - De film City Heat draait zaterdag 25, zondag 26 en maandag 27 mei (tweede Pinkster dag) in bioscoop de Concertzaal te Zierikzee. Murphy exploiteert met zijn com pagnon Dehl een klein privé-detecti- vebureau. Dehl raakt verzeild in een oplichtingsaffaire en 'in een zwak ogenblik ziet hij kans er zelf beter van te worden. Dit komt hem duur te staan, want de gangster-chef achter de zwendel-affaire laat Dehl uit de weg ruimen. Mutphy ziet zich genoodzaakt om zowel de zwendelaars te ontmaskeren als achter de moordenaar van zijn compagnon aan te gaan. Hij wordt hierbij geassisteerd door zijn secreta resse en rechterhand, Addy. De stap pen, die Murphy onderneemt worden nauwlettend nagegaan door insp. Speer, eens een collega van Murphy, voor deze voor zichzelf begon. Speer is er eveneens op uit, om de gangsters schaakmat te zetten en in te rekenen. Hij weet niet zeker of hij zijn ex- 39 Tferwijl de jongelui en vaders en moeders met kleine kinderen de ker mis opstroomden vulden de café's rond de kermis zich ook snel. Bij Bui- tenlust en Burchtzicht waren het de danslustige jongelui en bij De Man de ouderen, die daar hun oude kennis sen hoopten aan te treffen om onder het genot van een borreltje oude ker- misherinneringen op te halen. Het bier begon al snel en in hoog tempo te stromen en het was nog geen middag toen de eerste jongens, die zich had den voorgenomen dit jaar eens echt de bloemetjes buiten te zetten al slin gerend en ziek de buitenlucht opzoch ten om ergens op een stil plekje hun maag om te keren met het voornemen nooit, maar dan ook nooit meer bier te drinken, een voornemen waarvan bij de volgende kermis weinig meer van te merken was. Het begon al tegen de avond te lo pen en hier en daar gingen de lichten al aan. Op de trap van de muziektent zat Jan en naast hem Adrie. Ja, Jan begreep eigenlijk zelf niet, hoe dat nu gekomen was. In de loop van de dag waren ze die 'meiden van de vakschool' telkens wel ergens tegengekomen en ze had den allerlei dingen naar elkaar geroe pen. Lang niet altijd even vleiend. En toen opeens had dat kleine zwartje naast hem gelopen in de drukte en zijn twee vrienden waren verdwenen. Even had hij om zich heen gekeken of hij ze nog ergens zag, maar die poging had hij al heel gauw opgegeven, om dat Adrie, want zo heette ze, wist hij nou, tegen hem was begonnen te pra ten. Heel gewoon, helemaal%iiet als een meid, vond Jan. Over de kermis natuurlijk en over al die gekke mensen die er rond lie pen en samen hadden ze vreselijk staan lachen om de enorme kle dingstukken van de Dikke Dame, die voor de tent aan een waslijn wapper den. En nu zaten ze samen op de muziek tent, midden in het dorp te kijken naar alle drukte Jan had gauw zijn centen even geteld en aangeboden een kogelflesje te halen. Adrie had niet direct geantwoord maar eerst in haar gehaakte beursje gerommeld en toen triomfantelijk Jan een kwartje in zijn handen gestopt. „Als jij die kogelflesjes haalt, trak teer ik op koeken." En daar zaten ze nu. In de ene hand een kogelflesje en in de andere hand een 'slof' een kermiskoek, kauwend en drinkend zaten ze dicht naast el kaar. Jan keek opzij. „Joh, je kan helemaal niet uit een flesje drinken," zei hij grinnikend. „Niet allebei je lippen er omheen. Kijk, zo." Demonstratief hief hij het kogel flesje op en bracht het aan zijn lip pen. door ARIETA DE MAN „Zie je wel, je bovenlip moet je er in doen. In de hals, dan kan je goed drinken." Adrie keek hem met haar grote donkere ogen onderzoekend aan. „Ben jij altijd zo'n schoolmeester?" „Verdorie, ik zeg toch alleen maar hoe je makkelijk drinken kan. Als jij anders wil drinken moet je het zelf weten. Maar het is wel net of je aan een speen zit te zuigen," zei Jan ver ongelijkt. Adrie begon te lachen. „Jij, jij bent net Leen. Ook altijd zo gauw op z'n teentjes getrapt." „Leen? Wie is Leen?" vroeg Jan wantrouwig. Adrie begon nog harder te lachen. „Leen is m'n broer, hoor. „Dacht jij soms dat het m'n vrijer was?" „Ach jij zei Jan. Hij begon te lachen. „Heb jij nog meer broers?" vroeg Jan. Adrie schudde haar hoofd en er ver scheen een klein rimpeltje boven haar neus. „Nee, Leen is de enige en zusjes zijn er verder ook niet." Ze zuchtte. „Ik mis hem wel, hoor." „Is hij dan weg?" informeerde Jan. „Oh ja. een heel eind. Helemaal in Japan zit hij nou. Hij vaart. Het duurt nog wel drie maanden voor hij weer thuiskomt. Al meer dan een jaar is hij nou weg." (wordt vervolgd) collega bij de gangsters moet rekene- nen of niet. Het komt dan ook her haaldelijk tot uiteenzettingen en con flicten tussen de beide speurders. Alle voorstellingen beginnen om 20.00 uur. Advertentie ZENTRQSPORT SCHUITHAVEN 2-4 INTERNOTIONÖL TELEFOON 2298 Brouwershaven wordt op 26 mei om 10.00 uur een gezamenlijke pinkster- dienst gehouden. Er is medewerking van een koper-ensemble uit Luctor et Emergo te Renesse onder leiding van Henk Blom. Het wordt een gezamen lijke dienst van Hervormd en Gere formeerd Brouwershaven en Zonne- maire, waarbij zich al vele toeristen van de pinksterdagen zullen voegen. Voorganger is ds. Roel Stutvoet; or- ganiste Willie Bil-den Hollander. In de consistoriekamer is een crèche voor de allerkleinsten. ZONNEMAIRE Oud papier De leden van harmonievereniging Nut en Uitspanning halen vrijdag avond 24 mei vanaf kwart voor zeven weer oud papier op. Verzocht wordt het papier gebundeld gereed te zet ten. De collecte van het Nederlands Astma-fonds in Noordgouwe heeft 168,55 opgebracht. Gevers en collec tanten wordt hartelijk dank gezegd. ZIERIKZEE/OOSTERLAND Fietsen gestolen De fiets is nog steeds een gewild ar tikel om te stelen. Dat merkte J. R. uit Zierikzee op 18 mei, toen zijn sta len ros spoorloos verdween van de Jachthavendijk. Het betreft een zwarte herenfiets van een onbekend merk. Op 17 mei parkeerde L. H. uit Zie rikzee de fiets aan het Vrijpoortje te Zierikzee om 13.45 uur. Het rijwiel werd niet op slot gezet en daardoor werd de gepleegde diefstal verge makkelijkt. In de nacht van 17 op 18 mei werd ten nadele van J. D. te Oosterland een fiets ontvreemd. D. had zijn fiets, een Rivel, op slot geparkeerd bij Neffen d' Eule in Oosterland. Let op: laatste week: Z.O.C.-kortingsbon! ZENTRASPORT ■M TVefpunt voor sporters i 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 5