Gelegenheidsformatie 'Tittle Tattle' verzorgt professionele video-clip om muzikaal produkt beter te promoten Molen Den Haas van kap ontdaan Westerschouwen houdt drietal hoorzittingen BURGH-HAAMSTEDE - Een vijftal Schouwen- Duivelandse popmuzikanten bracht de voorbije dagen een opmerkelijk initiatief op de markt. Onder de naam 'Tittle Tattle' (met zes tee's...) namen Koert Rouw, Riny Sluys, Ad Braber, Willem van Maanen en Kees de Feiter een video-clip op van het nummer 'Waitin' For True Lo ve'. „Er is de voorbije periode een trend ontstaan om video-clips te maken", vertelt zanger Kees de Feiter. „Wij vonden het een aardig idee om dat ook eens een keer te doen. Het feit, dat ik Ab Talmon, eigenaar van Total Video Productions uit Willemstad goed kende, was een extra stimulans om aan de slag te gaan. Voor beiden was het een aardige uitdaging: voor ons om eens te bekij ken wat we zouden kunnen maken en voor hem om een muzikale clip te maken. Talmon produceerde wel al heel wat reclame-clips, maar een clip met een popgroep was voor hem ook een nieuwe ervaring. Als het ware fungeer de 'Tittle Tattle' zo als proefobject". clip niet bij. Dan moet alles perfect zijn. Naast muzikant ben je boven dien ook acteur, iets wat voor ons al lemaal nieuw is". Ab Talmon in actie tijdens de realisatie van de video-clip van ..Tittle Tattle". Kees de Feiter komt naar de camera toelopen, terwijl gitarist Koert Rouw er vandaan loopt. Aanvankelijk wilde Kees de Feiter de clip maken in samenwerking met De Snelbinders, de formatie waarin hij als zanger werkzaam was, maar de overige leden van de groep voelden niet voor het plan. Vandaar dat De Feiter besloot een gelegenheidsfor matie te formeren, bestaande uit ei- landelijke muzikanten, die in de voorbije jaren hun sporen verdienden in de Schouwen-Duivelandse popwe reld. Evenals De Feiter zelf zijn de overige vier leden reeds vele jaren ac tief in de popscene. Stuk voor stuk stonden zij achter de plannen van Kees de Feiter. Zonder geweld ,,Het is weer eens wat anders, dan gewoon muziek maken", meent Koert Rouw. ,,Het betekende voor ons een enorme uitdaging, maar het was wel enorm wennen. Normaal zijn we al leen maar bezig om het publiek onze muzikale mogelijkheden te laten ho ren. Een missertje kan dan vaak via een of andere grap of grol worden ge camoufleerd, maar dat is er bij een Reeds in oktober 1984 ontstonden de plannen voor de nu gereed geko men video-clip. In de periode die volgde maakten de bandleden een aantal nummers, waarvan er uitein delijk een werd uitgezocht, dat zou worden vastgelegd. In februari 1985 ging het kwintet de Sailsburo Sound Studio in Dordrecht in om het muzi kale gedeelte op band vast te leggen. „Omdat het vanaf het eerste moment de bedoeling was om er een clip van te maken, moest ook de muziek pro fessioneel worden vastgelegd", constateert Kees de Feiter. „Bij de produktie van een clip moeten zowel beeld als geluid optimaal zijn, an ders vermindert de kwaliteit van het totaalprodukt aanzienlijk". Na het gereed komen van de ge luidsband schreven de leden van Tittle Thttle' een verhaal rondom 'Waitin' For True Love'. „We zijn twee lange avonden bezig geweest met het schrijven van het script, waarbij we als een van de voornaamste facetten inbouwden, dat in het verhaal geen geweld zou mogen voorkomen. Als je alle in omloop zijnde video-clips op een rijtje zet, dan word je min of meer vergeven van het geweld hierin. Daar wilden we nadrukkelijk van af wijken", weet Riny Sluys. Nadat het script gereed was werden onder lei ding van Ab Talmon de opnamen ge maakt voor de clip. De binnenopna men werden gerealiseerd in discotheque Trinity in Renesse, ter wijl de buitenopnamen in de omge ving van de toeristenplaats op de ge voelige band werden vastgelegd. „Het is een heel aparte ervaring om alles later gemonteerd terug te zien. De diverse scenes worden door elkaar opgenomen, hetgeen ervoor zorgt, dat je vaak nauwelijks meer de draad van het verhaal kunt vasthouden", stelt Koert Rouw vast. Eigen produktie De leden van de band zorgden over igens ook zelf voor de technische be- Voortdurend moeten 'genomen' scenes teruggekeken worden of ze bruikbaar zijn. Met een aantal figuranten bekijken Kees de Feiter (links) en Ab Talmon een gedeelte van de video-opnamen. EO-familiedag Zaterdag 1 juni zal in Utrecht weer de jaarlijkse EO-familiedag worden gehouden. Ds. J. H. Velema zal deze dag openen, verder verlenen mede werking aan deze dag een groot sa mengesteld jeugdkoor, Reinate Heemskerk, Femmy van der Weg, het koor „Deo Cantemus" en het koor „Song of Praise" uit Rotterdam, de koren „Vox Jubilans" uit Waddinx- veen en „De Lofstem" uit Alblasser- dam, dit alles onder leiding van Pie- ter Stolk. Het Stafmuziekkorps van het Leger des Heils, Jan van Weelden (orgel) en Loek van der Leeden (pia no). Samenzang onder leiding van Arie Pronk. Toespraken o.a. door prof. dr. ir. Schuurman, dr. J. Kits en Henk Binnendijk. Voor hen die deze dag willen bijwo nen zijn nadere inlichtingen te ver krijgen bij tel. 01110-3796, 2976, 3172 of 3787. ZIERIKZEE Collecte De collecte ten bate van het Neder lands Astma Fonds heeft 4857,70 opgebracht. Gevers en collectanten wordt dank gezegd. Reisje UW De bezoekers en de medewerkers van de UW-sociëteiten maakten deze week hun jaarlijkse uitstapje. Thch- tig personen werden verdeeld over twee bussen met aan het stuur de he ren Manni en Tuinman van Van Oeve- ren. De route ging via Wolphaarts- dijk. Arnemuiden en Nieuw en St. Joostland naar Vlissingen, waar op de boulevard koffie met gebak werd genuttigd. In Middelburg brachten de reizigers een bezoek aan miniatuur Walcheren. De terugreis ging over Noord-Beveland langs het Veerse Meer richting Zeelandbrug. De chauf feurs werden bij terugkeer in Zierik- zee bedankt voor hun commentaar tijdens de rit. In het UVV-gebouw werd tot slot een broodmaaltijd ge bruikt. Na het slotwoord van een be stuurslid ging iedereen huiswaarts. Informatie-avond huisdieren woonomgeving De belangengroep Poortambacht organiseert donderdag 30 mei een informatie-avomd over huisdieren in de woonomgeving. Medewerking van de Stichting dierenasiel, plantsoe nendienst en politie zullen op deze avond komen toelichten met welke aspekten zij hiermee in hun werk te maken hebben. Naar aanleiding daarvan kunnen aanwezigen over het onderwerp vragen stellen en met el kaar hierover van gedachte wisselen. De avond wordt gehouden in de O.L.S. 't Kofschip, Scheldestraat 9. Zierikzee. Aanvang 20.00 uur. Toe gang gratis. Na het informatieve gedeelte zal de avond besloten worden met de behan deling van de jaarvergadering van de Belangengroep. Belangstellenden zijn van harte welkom. RENESSE Bezichtiging Koor en Kerk Zoals de laatste jaren gebruikelijk is. zal ook deze zomer in de maanden juli en augustus de Hervormde Kerk te Renesse geopend zijn ter bezichti ging en wel op dinsdag en donderdag middagen van 13.30 tot 15.30 uur. In het Koor van de kerk is dan een fraaie expositie van Ikonen, vervaar digd door mevrouw van Puyvelde en mevrouw D. Engelse. De heer W. L. Kristelijn zal aanwezig zijn met een verzameling kristallen en daarnaast zal een aantal zeer oude liedboeken en bijbels uitgestald liggen. Openlucht bazar Zaterdag 25 mei van 2 uur tot 8 uur wordt door de evenementencommis sie van de SV Renesse een openlucht bazar georganiseerd aan De Zoom te Renesse. Er zal een 11-tal attracties staan opgesteld, waaronder het Rad van avontuur, een dartspel, een schiettent, een thermische lans en het typische Franse Jeu d' oeuf. In de week voorafgaand aan de ba zar wordt een verloting gehouden. In een bliksemactie worden 1500 loten verkocht a 1,- per stuk. De hoofd prijs van deze verloting is een bedrag van 500,- contant. De trekking van deze verloting zal zaterdagavond om acht uur de afslui ting vormen van het hele gebeuren. De opbrengst van zowel bazar als ver loting komt ten goede aan de vereni gingskas van S.V. Renesse. Glas ophalen actie Hulpbrug Zaterdag 25 mei wordt vanaf half negen weer glas opgehaald door de C.J.V De Schakel te Renesse in het ka der van de actie Hulpbrug. De op brengst van de maand april zal ten goede komen aan het Jeugd Rode Kruis. Luctor et Emergo opent toeristenseizoen Volgens traditie verzorgt het fanfa rekorps Luctor et Emergo te Renesse op de zaterdag voor Pinsteren een concert op de muziektent ter opening van het toeristenseizoen. Om acht uur 'a avonds opent het korps o.l.v. de heer J. H. Blom met de mars Bombar dier van T. J. Powell. In het gevarieer de programma met moderne muziek Oplossingen voor knelpunten BURGH-HAAMSTEDE - Begin juni wordt in de gemeente Westerschouwen \yeer een directe hoorzitting gehouden. De bewoners van de kernen Haamste de, Burgh, Burghsluis, Westenschouwen en Renesse kunnen reageren op de door het college aan te dragen oplossingen voor de verschillende knelpunten met betrekking tot de leefbaarheid in de kernen. Eind november 1984 organiseerde de gemeente drie hoorzittingen, waarop de inwoners hun mening over de diverse knelpunten duidelijk kon den maken. De gemeente heeft de op merkingen samengevat en voor de knelpunten verscheidene oplossin gen bedacht, welke zij aan de bewo ners zal voorleggen. De uiteindelijke oplossingen zullen worden verwerkt in een dorpsver nieuwingsplan voor de kernen van Westerschouwen. Het initiatief voor de hoorzittingen ligt in het verlengde van het Kleine Kernen Experiment dat in 1983 op Schouwen-Duiveland werd beëindigd. Op de hoorzittingen zijn aanwezig de heer W. Kort, projectcoördinator en een lid van het college. Op maan dag 3 juni wordt in het dorpshuis te Renesse de eerste hoorzitting gehou den en wel voor de inwoners van deze plaats. Op dinsdag 4 juni vindt in De Schutse de hoorzitting voor de inwo ners van Burgh, Burghsluis en Westenschouwen plaats en dinsdag 11 juni ten slotte wordt ook in De Schut se een hoorzitting gehouden voor de inwoners van Haamstede. Alle bij eenkomsten beginnen om 19.30 uur. HILVERSUM - Mr. P. J. Brusse, cor respondent van de Volkskrant in Lon den, is benoemd tot hoofdredacteur van het NOS-journaal, zo is woens dagmiddag door de NOS bekendge maakt. Hij zal op 1 september in dienst treden. nadering van de video-clip. „We heb ben willens en wetens alles zelf willen doen om te laten zien, dat ook een amateurband een videofilm kan maken. Ab Thlmon hoefde alleen maar te zorgen, dat wat wij graag te rugzagen ook gerealiseerd werd, maar dat maakte zijn enthousiasme er niet minder om", legt Kees de Fei ter uit. Onlangs werd de video-clip voor al le medewerkers aan het geheel ver toond in discotheque Trinity. „Voor af hadden heel wat mensen zich erg sceptisch opgesteld tegenover onze ideeën. Diversen meenden, dat we veel verder trachtten te springen, dan onze polsstok lang was, maar na de vertoning van de clip waren de meeste meningen daaromtrent dras tisch veranderd", onderkent Kees de Feiter. Het vijftal van 'Tittle Tattle' werd bedolven onder de complimen ten en voor velen leek met de clip de weg geopend om te komen tot een to taalprodukt, in casu de realisatie van een grammofoonplaat. „De pop muziek werd via deze clip weer eens anders benaderd", meent Koert Rouw nog. „Je hebt voor jezelf het idee, dat je als muzikant weer wat completer bent". Inmiddels heeft de video-clip reeds zijn weg gevonden naar onder andere de Hilversumse studio's. Met name Frits Spits kreeg de clip onder ogen, maar een reactie kwam bij de leden van 'Tittle Thttle' nog niet binnen. Ook werden enige grammofoonpla tenmaatschappijen benaderd. „Daar is de clip over het algemeen positief ontvangen, omdat het toch weer eens een andere binnenkomst van een nieuw produkt betekent dan normaal het geval is. Het is nog nooit gebeurd, dat een nieuwe band zich presenteert inclusief een bij een muzikaal pro dukt horende video-clip", legt Kees de Feiter uit. „We wachten met span ning de reacties af". Tijdens het Klbmppop-festival in Heinkenszand op Hemelvaartsdag werd de clip re gelmatig aan het daar aanwezige pu bliek vertoond en dat zal ook het ge val zijn tijdens het Any wave-festival in de Zierikzeese jeugdsoos Brogum. Het ligt overigens vooralsnog niet in de bedoeling, dat 'Tittle Tattle' ook als live-band gaat optreden. „Dat is afhankelijk van het reilen en zeilen van het muzikale produkt. Mocht het op de plaat verschijnen, dan kunnen we er waarschijnlijk niet meer buiten om op te gaan treden, maar tot die tijd wachten we af", besluit Kees de Feiter. Restauratie in volle gang zijn verschillende bekende melodien te beluisteren zoals een selectie film melodien in Moments for Morricone in een arrangement van Joh. de Meij, de Glenn Miller Parade in een arran gement van Seifert en Feelings van Morris Albert. In Der alte Brumbar van J. Fücik speelt C. van Klooster een solo op de tenorhoorn. Zuid Ame rikaanse klanken hoort men in Holi days in Mexico in een arrangement van Seifert. Het programma zal wor den besloten met de mars King Size van F. L. Frank. Ledenvergadering VVV Op woensdag 5 juni wordt een extra ledenvergadering van de VVV Renes se gehouden. In het Wapen van Zee land wordt het enige agendapunt, contributievoorstel 1985, behandeld. Voor dit jaar dienen de leden in totaal 42.500,— op te brengen. Het bestuur stelt voor een extra verhoging van de basiscontributie met 14,60 per lid (in totaal 3066,—) en een extra ver hoging op basis van de begroting 1985 met 117c, oftewel 3934,— door te voeren. Bij elkaar is dat 7000,—. Dat gevoegd bij de contributie op basis van de begroting 1985 35.500,—) geeft het totaalbedrag van 42.500,—. De vergadering begint om 20.00 uur. SIRJANSLAND Schoolboeken Op het schoolplein van de openbare lagere school te Sirjansland wordt za terdag 25 mei een grote hoeveelheid oude schoolboeken verkocht. Het gaat om vele series oude leesboekjes, welke in complete series te koop wor den aangeboden. Ook worden vele at lassen, prentenboeken en wandkaar ten van weleer aangeboden. De meeste daarvan verkeren nog in een goede kwaliteit. De verkoop start om 09.00 uur. Een grote kraan tilde dinsdagochtend de kap van de molen ..Den Haas" op het Bolwerk in drie gedeelten naar beneden. Op dit moment staat de molen volledig in de steigers in verband met de restauratie van het metsel- en voeg werk. ZIERIKZEE - Een grote hydraulische kraan van de fir ma Jac. Goud uit Waarde heeft dinsdagochtend de kap verwijderd van molen „Den Haas" aan het Bolwerk te Zierikzee. Een en ander gebeurde in het kader van de restauratie van de molen, in opdracht van de gemeente Zierikzee, door het aannemersbedrijf Fierens, Kloet en Van der Weele. De restauratie van het metselwerk aan de buitenzijde van de molen is in middels gevorderd tot aan de rol-, vloer, waarover de kap van de molen draait. Omdat er ook onder de rol- vloer metselwerk moet worden ver richt, werd het noodzakelijk om de kap te verwijderen. Het laatste deel van het restaurerende metselwerk moet tenslotte worden verricht op de begane grond, waarna het voegen kan beginnen. Het aannemersbedrijf zal daarna beginnen met de bouw van de nieuwe stelling rond de molen. Ver der zullen nog delen van de verschil lende vloeren in de molen moeten worden vernieuwd. De kap van de molen werd dinsdag in drie delen verwijderd. Molenbou wer M. Bos uit Almkerk zal zich de komende, tijd bezighouden met het maken van een nieuwe kapconstruc tie; daarbij zullen alleen de spanten van de oude kap worden hergebruikt, voor het overige wordt nieuw hout aangewend. Hoewel de restauratie van de molen volgens de planning omstreeks 1 au gustus van dit jaar gereed moet zijn, ziet het er naar uit dat die datum niet gehaald zal worden. Het ligt in de bedoeling dat molen Den Haas, na de restauratie, weer in bedrijf wordt genomen. Dat gebeur de enige jaren geleden ook met de molen De Hoop aan de Lange Nobel st raat, waar molenaar Tbun v. d. Bok het ambachtelijk bedrijf uitoefent. Nadat de kap u>as verwijderd werden delen van het aandrijfwerk ..aan de ketting gelegd", om daarna de reis naar de begane grond te ondernemen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 4