Rabobank Q "Als ik straks de eerste keer m'n kamerhuur moet betalen, doe ik dat met m'n Rabo-rekeninff Hoop op deelname scholen actie 'Zeeland helpt Nepal' Uitreiking zwemdiploma's in zwembad „Onderdak" NOOBDWELLE DBUKKEBIJ Gecompliceerde aanrijding Kerkwerve Makkelijk zo'n Rabo- rekening voor het ontvangen van je eigen geld en het betalen van allerlei zaken. Bovendien kun je Eurocheques krijgen. Voor als je iets leuks ziet en je hebt geen contant geld bij je. Neem ook zo'n Rabo-rekening. Van je eigen Rabobank. Er is er altijd een in de buurt. Schrijf maar bij, schrijf maar af, Rabo-rekening. Helpt Elkander maakte busreisje Stichting Sport Gehandicapten krijgt 1000,- ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 23 mei 1985 Nr. 23730 3 Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE - De gemeenteraad Zierikzee ging maan dagavond met algemene stemmen akkoord met het voor stel tot deelname aan de actie 'Zeeland helpt Nepal'. Be sloten werd als gemeente minimaal een subsidie van 7.500,— te verlenen en bovendien 0,25 toe te voegen aan elke gulden boven de 30.000,—, die door de Zierik- zeese bevolking bijeen wordt gebracht, echter met een maximum van 2.500,—. Advertentie ZIERIKZEE - Tijdens het onlangs in zwembad „Onderdak" gehouden examen-zwemmen konden aan 42 A- en 30 B-kandidaten de zwemdiplo ma's worden uitgereikt. De beoordelingscommissie bestond uit-de heren M. den Engelsmffi 'in ten Haaf-Nametis devStichting Sport- centrum Schouwen-Duiveland wer den de diploma's uitgereikt door de heer A. P. den Reijer._ De geslaagden •Kouwenberg; Nadine Mol; Francisca Nouwt; Miranda Quist; Marjorie Ra demaker; Cindy v. d. Sande; Nicole Steffner; Angelique v. Toledo; Char lotte Witteberg; Marianne Wolters; Bianca de Zeeuw; Eelco Berrevoets; Barry Dorreman; Remko Geuze; Stoffél Jari&é; Erwin Lems; Al'vin van Meeteren^.Huga. Natte; Thomas Pe tiet; Chris Schoo; Kees Stamperius; Johan Vaane. Mevrouw M. A. Bij de Vaate- Rozendaal (CDA) betoonde haar in stemming met het voorstel, maar maakte daarbij de kanttekening dat het slechts een druppel op de gloeien de plaat zal zijn. Verder sprak zij de hoop uit, dat ook de Zierikzeese scholen, evenals aan voorgaande ac ties, aan 'Zeeland helpt Nepal' hun steun zullen verlenen. PvdA-woordvoerster mevrouw M. R. de Jong-Van Loo sloot zich bij die woorden aan. Wethouder J. Groen was het met RU-woordvoerder K. T. de Jonge eens, dat het geld voor deze actie inderdaad is bestemd voor men sen, die zich moeten bezighouden met urgenter zaken dan welvaartsproble men. Ook de wethouder zei goede hoop te hebben, dat de scholen even eens hun best zullen doen voor de ac tie 'Zeeland helpt Nepal'. Restauratie schilderij De raad ging wat monkelend ak koord met het voorstel een bedrag van 9.600,— te 'besteden voor de restauratie van het zestiende eeuwse paneel 'Het laatste Avondmaal', dat in bruikleen in het stadhuismuseum had gehangen. Het schilderij, eigen dom van de heer M. K. Romeijn te Ouwerkerk, was in opdracht van de eigenaar gerestaureerd na aanzienlij ke blaas vorming na verblijf in het stadhuismuseum. Volgens het college was overigens reeds bij ontvangst van het schilderij sprake van enige blaasvorming, deze had zich echter in het stadhuismu seum in versneld tempo voortgezet. Inmiddels was het paneel gerestau reerd voor 12.000, De heer Romeijn verzocht daarop de gemeente tachtig procent van de gemaakte kosten te vergoeden; de resterende twintig procent zou hij dan voor zijn rekening nemen. Over een verdeling van de kosten in de ver houding 40 60 bleek hij niet te wil len horen. „Laten we maar niet natrappen, maar ons sportief opstellen", advi seerde burgemeester De Meester. Hij wees erop, dat het in bruikleen heb ben van schilderen en andere kunst voorwerpen lang niet altijd nadelig uitpakt voor de gemeente. Mevrouw De Jong betreurde het dat niemand was verschenen op de hoorziting betreffende de subsidie verordening Stadsvernieuwing. Een duidelijker toelichting, zoals naar haar mening destijds geschiedde in het gemeentelijke informatieblad 'Stadsberighten' had er toe kunnen bijdragen, dat de materie het pu bliek meer had aangesproken. Zij pleitte dan ook voor een tweede pu blicatie in de gemeentelijke informa tierubriek maar nu in wat eenvoudi ger taal. Mevrouw Bij de Vaate haastte zich daarop mevrouw De Jong te herinne ren aan het feit, dat juist de PvdA- fractie destijds voorstander was ge weest van het verdwijnen van 'Stads berighten'. Verder vond zij het niet zo verwonderlijk, dat het publiek wei nig belangstelling toonde voor de re gelgeving van bovenaf. Het interesse komt, volgens haar, pas als de eigen belangen van de bewoners in het ge ding komen. Gevaar De raadsvoorzitter toonde zich wel bereid te trachten de materie in be grijpelijker taal te laten publiceren, maar waarschuwde anderzijds voor het gevaar dat zulks kan opleveren. Door het bezigen van eenvoudige taal kunnen, naar zijn mening, weieens ten onrechte grote verwachtingen worden gewekt. De raad kwam verder tot vaststel ling van de verdeling van de midde len uit het stadsvernieuwingsfonds in 1985. De gemeente Zierikzee zal dit jaar een rijksbijdrage ten behoe ve van de stadsvernieuwing ontvan gen van 808.000,—. Daarop drukt voor 1985 een gedeelte van de zoge naamde 'oude verplichtingen' van 164.000,-. Verder wordt rekening gehouden met nog niet nader te specificeren uit gaven in het kader van de stadsver nieuwing van in totaal 126.600,—. Verder werd een bedrag van 200.000,— bestemd voor bijdragen ineens ten behoeve van de verbete ring van door de eigenaar bewoonde woningen; een bedrag van 300.000,— als bijdragen ineens ten behoeve van de verbetering c.q. restauratie van monumenten en beeldbepalende panden en een be drag van 17.400,— als geldelijke steun ten behoeve van woningcorpo raties, gebaseerd op het contingent 1985 betreffende de woningverbete ring van na-oorlogse woningwetwo ningen. Waardering Bij de behandeling van de ingeko men stukken spraken alle fracties hun waardering uit voor de brief, die de gemeente had doen uitgaan aan G.S. en provinciale staten betreffen de de tolheffing Zeelandbrug. Mevrouw De Jong informeerde naar aanleiding van het jaarverslag Federatie Maatschappelijke Dienst verlening wederom naar de mogelijk heid een gemeentelijke vertegen woordiger in het bestuur van de Federatie te laten afvaardigen. Zij kreeg de toezegging, dat het college op die vraag nader terug zal komen. De heer K. T. de Jonge (RU) greep de financiële stukken van de Zeeuw se Bestuursacademie aan om nog- eens te benadrukken niet te voelen voor het vormen van financiële reser ves bij gemeenschappelijke regelin gen. Op die manier worden, naar zijn mening, voortijdig financiële midde len aan de gemeenten onttrokken. De raadsvoorzitter voerde aan, dat het college ten aanzien van dit geval zich wel met de reservevorming had kunnen verenigen, daar de Zeeuwse Bestuursacademie stond voor de aan schaf van automatiseringsappara tuur. De Jonge zei daar in dit geval dan wel begrip voor te hebben, maar wilde in verder voorkomende geval len toch graag de vinger aan de pols zien. Reactie? De heer D. van der Wekken (PvdA) toonde zich nieuwsgierig naar een eventuele reactie van het dagelijks bestuur van de Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland op het door de gemeente Zierikzee ingediende ver zoek tot het formuleren van een indi vidueel kwijtscheldingsbeleid. Wet houder P. de Rijke liet weten, dat het Voorlichting over pannen plattelandsvrouwen Brouwershaven BROUWERSHAVEN - De dertig leden van de afdeling Brouwersha ven van de Nederlandse Bond voor Plattelandsvrouwen, die dinsdag avond naar het Tonnenmagazijn kwamen hebben zich ongetwijfeld verbaasd over de grote variëteit in keukenapparatuur die tegenwoordig op de markt is. Enkele tientallen voorbeelden hiervan werden hun ge toond door mevrouw A. M. van Rasteren van Tefal Nederland. De hoofdschotel van de avond vormde een demonstratie met een snelkookpan waarmee het mogelijk bleek kip, groenten en aardappelen tezamen in één pan in tien minuten gaar te koken. Verder gaf de demon- stratrice toelichting bij de verschil lende soorten pannen, ovenschotels en bakvormen die van een laagje an ti-aanbak zijn voorzien en bij de elec- trische keukenapparatuur zoals fri- teuses, gourmet- en fondeu-stes maar ook keukenmachines, strijkijzers en zelfs kacheltjes. Het jaarprogramma 1984/1985 van de Brouwse plattelandsvrouwen wordt op 18 juni afgesloten met een bezoek aan het zijdemuseum in de Wouwse plantage. Belangstellenden kunnen zich hiervoor tot 10 juni aan melden op de telefoonnummers (01119)-1477 of 1332. d.b. dit verzoek nog in behandeling moet nemen. Gemeentelijk vertegen woordiger in het algemeen bestuur de heer J. J. Geleijnse kondigde reeds aan dat de eerste berichten daar niet positief waren geweest ten aanzien van de haalbaarheid van een derge lijk beleid. Mevrouw De Jong kreeg desge vraagd de toezegging, dat binnen kort in een vergadering van de com missie volksgezondheid zal worden gesproken over de gevolgen voor de gemeente Zierikzee van het afwijzen van deelname aan de Districtsge zondheidsdienst (DGD). Tijdens de rondvraag kwam het punt 'rolemmers' wederom aan de or de. Mevrouw Bij de Vaate pleitte voor voorlichtingsavonden voor de toe komstige gebruikers. Verder ging ze er vanuit, dat zeker voor de bin nenstad van Zierikzee uitzonderin gen gemaakt dienen te worden ten aanzien van het gebruik van de rol- emmer. Levensgrote problemen Wethouder De Rijke herinnerde aan eerdere reacties van de gemeente Zierikzee naar aanleiding van de te verwachten 'levensgrote problemen' met de rolemmers in de binnenstad. De voorzitter sloot erop aan met de opmerking, dat het bestuur van de Reinigingsdienst wordt gevormd door een gemeenschappelijke rege ling. Hij onderstreepte, dat Zierikzee in dit geval een beetje met de handen gebonden zit daar de problemen voor de Zierikzeese binnenstad niet spelen in de buitengemeenten. Mevrouw Bij de Vaate maakte het college verder attent op het feit, dat het voormalige gebouw van de Theo Thijssenschool in Malta steeds ver der wordt gesloopt door 'instanties', die daar niet de bevoegdheid toe heb ben. Wethouder Groen zei met de situa tie op de hoogte te zijn en gaf vervol gens een uitvoerige opsomming van de stappen, die nog genomen moeten worden voordat met het daadwerke lijk renoveren van het gebouw kan worden begonnen. „Plaats dan in elk geval vast een hek", drong mevrouw Bij de Vaate aan. Volgens de wethou der echter zal een hek alleen niet veel helpen, maar zullen de werkzaamhe den eerst daadwerkelijk van start moeten gaan, wil aan die vernielin gen een einde komen. Overigens zijn het volgens de wethouder echt niet al leen jongeren die' zich aan het slopen van het gebouw schuldig maken. Overlapping Mevrouw Bij de Vaate pleitte tij dens de rondvraag verder voor de oprichting van een Regionale Werk groep Werkgelegenheid met als doel het regionaal en structureel bevorde ren van de werkgelegenheid. Wethou der Groen wees haar daarop echter op de Gemeenschappelijke Regeling Stuurgroep Werkgelegenheidsvoor- zieningen, die zich met dezelfde ma terie bezighoudt. Hij toonde zich der halve geen voorstander voor overlappingen. Wel toonde hij zich bereid binnen deze groep aan de orde te stellen of de werkzaamheden uit gebreid dienen te worden. Naar aanleiding van de onlangs ge houden raadsexcursie naar Job- creation in Den Haag en het Bedrijfs verzamelgebouw in Zoetermeer ver zocht mevrouw Bij de Vaate ten slot te de mogelijkheden te onderzoeken om ook in Zierikzee te kunnen ko men tot vestiging van een bedrijfs verzamelgebouw. De raadsvoorzitter zegde toe daar in een later stadium op terug te zullen komen. Diploma A: Mariëtte Alblas; Jeani- ne Bodbijl; Brenda Berrevoets; Mar- tineke CosWus; Annegreet v. Donk; Miriam Donker; Nynke de Jong; Sil via Flohil; Geerte Goudswaard; Pe tra Jonker; Hanneke Kerssen; Leonie Klompe; Frangoise van Luyk; Saskia Stoutjesdijk; Fatma Thskesen; Mar- gree Timmers; Hester Timmermans; Debbie Voshart; Natascha in 't Veld; Jessica Visser; Mireille Veerhoek; Sulvia Wesdorp; Bastiaan van Ast; Corstiaan Bergmans; Niels Boone; René Coomans; André van Damme; Dennis van Dyk; Erik Goudzwaard; Sjoerd v. d. Hoek; Wilferd Hilleman; Sander Kloos; Björn Renters; Mi chael Koppelaar; Koös Limburg; Mark van Leeuwen; Leon Landman; Erik de Mey; Daniël Malipaard; Klaas-Willem Varekamp; Tjomme de Vries; Pascal Zuyderwijk en Ar win v. d. Zande. Diploma B: Joyce v. d. Bergh; Ma rianne Bouwman; Marjolein de Bree; Martine Hanse; Eva Geluk; Gabriëlle Hulsker; Leontine Kakebeke; Marina Advertentie voor zakelijk en privé drukwerk smidsweg noordwelle tel.:01116-2459 Bruinisse BRUINISSE - Het jaarlijkse bus reisje dat de Herv. vrouwengroep „Helpt Elkander" dinsdag had, voerde hen naar de Zaanstreek met z'n specifieke landschap van grote cultuur-historische waarde. Na de start vanaf het Kerkplein heette chauffeur Piet Manni van Van Oeve- ren hen welkom en bracht hen via de Maastunnel naar Leiderdorp voor de koffie met gebak. Vervolgens via de Coentunnel naar de Zaanstreek waar een bezoek werd gebracht aan de „Zaansche Schans", een stukje Zaan zoals het vroeger be stond en intact is gebleven. De huizen maar vooral de gevels nog geheel in stijl èn bewoond. Ook bezochten ze een kaasboerderij waar de kaas zelf gemaakt werd en zagen ze hoe mosterd werd*gemaakt. Interessant om te zien was ook de klompenmake rij waar kleine en grote houtsnijwer ken gemaakt werden en geverfd in verschillende kleuren. In oude stijl was ook de broodbakkerij ei^het eer ste winkeltje van Albert Heijn met de artikelen en prijzen van 50 jaar ge leden, toen alles nog los verkocht werd. Ook bezocht men het klokken museum en een tinnegieterij terwijl ook een kijkje werd genomen in één van de vele Hollandse molens die nog actief met de wind malen. Volendam In Volendam werd de lunch ge bruikt. Na dit korte bezoek aan de vissersplaats met z'n specifieke kle derdracht per boot naar Marken, het voormalig eiland der Zuiderzee waar veel huizen gebouwd werden op pa len vanwege de vele overstromingen. Per boot terug naar Monnikendam waar de bus gereed stond voor de te rugweg. Via Schellingwoudc, de Oranjesluizen op de scheiding IJ en IJsselmeer naar restaurant Plaswijk in Rotterdam voor een uitstekend di ner. Aan het eind van de gevarieerde en leerzame tocht, met silhouet van de Bruse haven aan de einder, sprak de presidente, mevrouw Tbekens een dankwoord tot de dames voor de prettige sfeer waarin de reis was ver lopen en de chauffeur voor de bege leiding en uitvoerige uitleg die hij de hele dag had gegeven. DORDRECHT - Meer dan 80 schil derijen en ongeveer 40 aquarellen, te keningen, pastels en etsen, waaron der werk dat niet eerder tentoon werd gesteld, geven van 26 mei tot 28 juli in het Dordrechts museum een overzich van het wrk van de impressi onistische meester Isaac Isreals. Fonds van Kazernering ZIERIKZEE - De gemeenteraad en burgemeester en wethouders keur den onlangs goed het aanvullend re glement en de aanvullende instructie voor het Fonds van Kazernering. Krachtens de vernieuwde doelstel ling kan de commissie van beheer het daarvoor in aanmerking komende bedrag beschikbaar stellen voor so ciale en culturele doeleinden of acti viteiten binnen de gemeente Zierik zee en/of ten behoeve van de inwoners van Zierikzee. Bij de commissie van beheer zijn inmiddels zes aanvragen om een fi nanciële tegemoetkoming binnenge komen. Besloten werd dit jaar een be drag van 1000,- beschikbaar te stellen aan de Stichting Sport Gehan dicapten Schouwen- Duiveland in oprichting. Deze stichting heeft als doel de gehandicaptensport op het ei land te ontplooien, te beginnen bij het mogelijk en toegankelijk maken van het zwemmen voor gehandicap ten. Daarnaast wil het stichtings bestuur ook de zaalsporten voor ge handicapten trachtten te verwezen lijken. Het bedrag werd ter beschik king gesteld voor de huur en het ge bruik van de sportzaal/zwembad en/of gymzalen in Zierikzee. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktle: 'DL. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging na 18.30 uur 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669. 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38.70; per jaar I 147.80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Verschijn! maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W. KERKWERVE - Dinsdagochtend gebeurde op de Heuvelsweg onder Kerkwerve een waarbij drie personenauto's betrokken uiaren en twee gewonden vielen. Alle drie de auto s reden op de Heuuelswcg. afkomstig van de Dclingsdijk en rijdend richting Lange Blokuieg. P. v. d. O. uit Ouwerkerk wilde iinfcsia/si a i,»„, ha», ruritin d R uit Nnordwelle en A. C. uit Ellemeet. D. R. wilde de linksaf slaande auto inhalen Vnop lieTmoment dat hij dit deed sloeg de eerste auto af met een botsing als gevolg. De derde betrokken zao het aeheel aebeuren trachtte te remmen, maar kwam via een botsing met de eerste auto tegen eenJ>°°m stilstand, waar ook de tweede auto belandde. Bij deze aanrijding werden J. K. uit Scharendijke (tn"tteridetwee Eerwij" de derde auto als verloren moet worden beschouwd. Op de foto de auto van D. R. die vla een slip tegen een boom belandde.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3