Subsidie voor Any wave en krediet voor vloer Ned. Herv. kerk te Kerkwerve krijgt eindelijk doopvont 83ir CDA wil mogelijkheid tot ontheffing voor fietsers „Varreput" onderzocht voor restauratieplannen 4 t DE ZIERIKZEESCHE COURANT WA> Wh PÊ Concertseizoen St. Nicolaaskerk Brouwershaven Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Zeeland helpt Nepal Video-clip Damesvoetbal Revue-avond De gemeenteraad van Zierikzee ging met alge- Een Schouwen-Duivelandse formatie, ge- Het damesvoetbalteam van WIK uit Kerkwerve De leerlingen van de openbare lagere school 't mene stemmen akkoord met het voorstel tot naamd .Tittle Tattle" verzorgde een professio- is zeer dicht bij promotie naar de eerste klas, Staepel'of uit Renesse verzorgden een eigen deelname aan de actie ..Zeeland helpt Nepal". nele video-clip om een eigen produkt te doordat ook het tweede promotiedueJ werd ge- revue-programma voor de kleuters en voor vol- (Pag. 3). promoten. (Pag. 4). wonnen. (Pag. 6). wassenen. (Pag. 7). DONDERDAG 23 MEI 1985 141ste jaargang: Nr. 23730 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wanneer wij geen sympathie meer hebben voor de jeugd, dan is ons werk in deze wereld afgelopen. George Macdonald Het nieuwe doopvont pronkt al voor de preekstoel. Zondag is de inge bruikname. KERKWERVE - Op eerste Pinksterdag, zondag 26 mei, zal een splin ternieuwe doopvont in de Ned. Hervormde Kerk te Kerkwerve in ge bruik worden genomen. Vier gemeente leden zullen het teken van de Heilige Doop ontvangen, onder wie twee volwassenen. Het is inmid dels dertig jaar geleden dat een volwassene werd gedoopt in deze kerk. De nieuwe eikenhouten doop vont, is gemaakt door één van de gemeenteleden, de heer N. van 't Veer. Na een half jaar hard werken (in november 1984 werd met het karwei gestart) kan vanaf zondag iedereen het prachtige doopvont bewonderen, dat getuigt van een flink staaltje vakmanschap. Vele tientallen uren heeft Van 't Veer op zijn zolder gewerkt aan de doopvont. Voor zover bekend is de Her vormde Gemeente te Kerkwerve nooit in het bezit geweest van een doopvont. Bij de doopdiensten werd gebruik gemaakt van een doopschaal, die nu precies in de doopvont past. De nieuwe aan winst past uitstekend bij de uit 1700 daterende preekstoel door zijn zeshoekige vorm. In de kerkdienst van aanstaan de zondag, die om 11.00 uur begint en geleid wordt door ds. J. B. Duk zullen ook vijf gemeenteleden openbare belijdenis van het geloof afleggen. Aardig is het wellicht om te vermelden dat de oudste lid mate van de Hervormde Gemeen te dit jaar 65 jaar geleden deed in de Hervormde Kerk te Kerkwer- Raadsbesluiten over Brogum Dit nummer bestaat uit 12 pagina's ZIERIKZEE - Met de stemmen van de RU-fractie tegen besloot de Zierikzeese gemeenteraad maandagavond een subsidie van 1.465,te verlenen aan jeugdsoos 'Bro gum' ten behoeve van het Anywave festival 1985. Deze eenmalige financiële bijdrage van de gemeente werd ver strekt in het kader van het jongerenjaar 1985. RU-woordvoerder de heer K. T. de Jonge liet weten, dat zijn fractie om meerdere redenen tegen dit voorstel zou stemmen. Hij gaf te kennen voor al om principiële redenen tegen het subsidiëren van dit soort activiteiten te zijn. Verder signaleerde De Jonge het gevaar van de precedentwerking, die van een dergelijke subsidie toekenning kan uitgaan en ten slotte wees hij op het schrille contrast tus sen het financieel ondersteunen van dit gebeuren en de schrijnende nood elders in de wereld. Wethouder jeugd- en jongerenwerk de heer P. de Rijke maakte in dit ver band wederom van de mogelijkheid gebruik zijn spijt uit te spreken over het feit, dat de RU-fractie niet verte genwoordigd is binnen de commissie jeugd- en jongerenwerk. De overige raadsfracties bleken wel akkoord te kunnen gaan met de eenmalige subsi die aan 'Brogum'. Vloer en schuifwand Het krediet voor een reeds lang besproken voorziening in de jeugd soos, te weten de nieuwe vloer en het plaatsen van een schuifwand, kreeg tijdens deze raadsvergadering tevens zijn beslag. Ten behoeve van deze werkzaamheden werd een krediet van in totaal 41.125,— beschikbaar gesteld. Het moet wel een vloer met een gouden randje worden", meende CDA-woordvoerder C. Legemaate. Hij wilde het krediet niet blokkeren, maar verzocht de wethouder van zijn eigen fractie toch eens te onderzoe ken of er niet een goedkopere vloer in kon. Volgens de bevindingen van Le gemaate zelf behoorde dat zeker tot de mogelijkheden. Wethouder De Rijke erkende, dat er zeker wel een goedkopere vloer te vinden zou zijn,,,maar", vroeg hij zich af: ,,hoe zit het dan met de duur zaamheid?". Hij benadrukte, dat een jeugdsoos nou eenmaal een solide vloer vereist, die tegen een stootje moet kunnen. Hij toonde zich boven dien wat verbaasd over het feit, dat Legemaate pas nu met deze opmer king kwam. Volgens Legemaate behoefde De Rijke daar niet verbaasd over te zijn, daar het bestuur van Brogum zelf reeds lange tijd geleden deze tip bij de dienst gemeentewerken had gede poneerd. „Maar misschien behoeft meneer de wethouder dat niet te we ten", aldus Legemaate. Nieuwsgierig- De CDA-woordvoerder had in elk geval ook de leden van de WD en de RU nieuwsgierig gemaakt. Men toon de zich bereid het krediet te verlenen, maar wilde inderdaad wel even nage trokken zien of er een goedkopere mogelijkheid was. De heer J. J. Ge- leijnse (VVD) had wat moeite met de chaotische bedragen, die ten aanzien van de vloer en de schuifwand reeds ter sprake waren geweest in de com missie jeugd- en jongerenwerk. Hij had gehoopt, dat de wethouder nu met klare cijfers had kunnen komen, maar dat was nog niet het geval. De heer De Jonge gaf aan niet te gen dit krediet te zullen stemmen, daar zijn fractie zich mede verant woordelijk voelde voor het goed on derhouden van de gemeentelijke panden. „Waar zijn we nou mee bezig?", vroeg mevrouw M. R. de Jong-Van Loo (PvdA) zich af. Zij wees erop, dat onlangs in de commissie jeugd- en jongerenwerk toch al was gevraagd of het werk niet goedkoper zou kunnen. Als dit nu wederom onderzocht moest worden, vond ze een en ander wel onoverzichtelijk worden. Na Anywave Wethouder De Rijke benadrukte, dat de nieuwe vloer er deze zomer na het Anywave festival ingelegd zal moeten worden. De heer Geleijnse deed ten slotte het voorstel tijdens de vergadering van de commissie pu blieke werken met een rapport over de aan te brengen Brogumvloer te ko men. Nota Ouderenbeleid Niet alleen de jeugd, maar ook de ouderen stonden maandagavond in de aandacht van de raadsleden. Zo kwam de raad unaniem tot het be sluit de Nota Ouderenbeleid als uit gangspunt te aanvaarden voor de ver dere ontwikkeling van een ouderen beleid in de komende jaren. De RU- fractie gaf te kennen prioriteiten te willen leggen bij goed onderhouden straten en pleinen, goede verkeers- voorzieningen en het beschik baarstellen van een accommodatie voor ouderen. Mevrouw De Jong-Van Loo pleitte eveneens voor prioriteitstelling, maar dan in elk geval met het daarin betrekken van de wensen van de ou deren zelf. In dergelijke bewoordingen liet ook mevrouw M. A. Bij de Vaate- Rozendaal (CDA) zich uit. Zij achtte het een heel slechte zaak, dat zo vaak voor ouderen wordt beslist, terwijl deze mensen mondig genoeg zijn voor hun eigen belangen op te komen. De ze woorden waren de wethouder wel zijnszaken J. Groen uit het hart ge grepen. Ook hij had bij de totstand koming van de betreffende nota de ervaring opgedaan, dat ouderen in derdaad in staat zijn aan te geven waar hun wensen en knelpunten lig gen. 4- BROUWERSHAVEN - In de St. Ni colaaskerk te Brouwershaven wordt komende zomer weer een aantal con certen gegeven. Zaterdag 22 juni is het eerste, gege ven door het Zierikzees Kamerkoor onder leiding van Rinus Verhage met medewerking van het Jeugdkoor Cantate Domino en een kinderkoor uit Middelharnis onder leiding van Peter Wessels. Zaterdag 6 juli treedt het Beve- lands Kamerkoor op onder leiding van Henk Harinck met medewerking van Willie Bil op orgel. Dinsdag 13 augustus geeft de Zweed Olie Nilsson een orgelconcert. Dinsdag 27 augustus staat Bach in Brouw op het programma. Schouwse musici brengen Bach in klank, beeld en woord dichterbij. Zaterdag 14 september tot slot volgt een concert met kaai"sverlichting. Het Hellvoets Dameskoor en het Voornes Mannenkoor onder leiding van Willem Meijboom treden op met medewerking van Hans-Leo Koor neef. Alle concerten beginnen om 20.00 uur. Verwachting tot vrijdagavond: Mogelijk wat regen Half tot zwaar bewolkt en mogelijk wat regen; minimumtemperatuur omstreeks 10 graden, maximumtem peratuur ongeveer 17 graden. Matige zuidenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 27 mei: Zaterdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 23 graden Windkracht: zuid 3 Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 24 graden Windkracht: zuidoost 3 Maandag: Perioden met zon Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: zuidwest 3 "ZON- EN MAANSTANDEN |24 mei Zon op 5.35, onder 21.40 Maan op 8.40 onder 1.38 Eerste Kwartier: 27 mei (13.56) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 24 mei 7.08 18.48 0.25 12.44 Doodtij: 29 mei Temperatuur zeewater Schouwse kust: 12° C. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Vrijdag is het half tot zwaar bewolkt. Mogelijk valt uit de bewolking wat regen. Er waait een matige zuidenwind. Deze voert lucht aan waarin het niet warmer wordt dan ongeveer 17 graden. De zuidenwind wordt in stand ge houden door depressies boven de Oceaan en de Britse Eilanden ener zijds en een hogedrukgebied boven Italië en de Balkan anderzijds. Dit hogedrukgebied breidt zijn invloed geleidelijk naar onze omgeving uit, terwijl het zwaartepunt van de depressie-activiteit boven de Oceaan zich ten westen van Ierland concen treert. Zaterdag en zondag blijft de wind daardoor zuid. Er komt meer zon, zodat het kwik in de middag landinwaarts tot zomer se waarden kan oplopen. Aan het eind van de dag kan zich een enkele regen- of onweersbui ontwikkelen. Tweede Pinksterdag draait de wind naar zuidwest en gaat de tempe ratuur weer terug naar normaal. De afkoeling wordt voorafgegaan door enkele onweersbuien. Loopstratengebied ZIERIKZEE - De CDA-fractie in de Zierikzeese ge meenteraad deed maandagavond bij monde van me vrouw M. A. Bij de Vaate-Rozendaal een oproep voor de mogelijkheid in bepaalde gevallen ontheffing te verle nen aan fietsers in het onlangs ingevoerde loopstratenge bied in de binnenstad. De woordvoerster wees erop, dat mensen in sommige gevallen niet in staat zijn grotere afstanden te voet af te leggen, maar wel fietsend. Zij in formeerde derhalve naar de criteria, die het college hanteert om eventueel ontheffing te verlenen. Raadsvoorzitter burgemeester Th. H. de Meester wees erop, dat in prin cipe tot nu toe alleen voor auto's be paalde ontheffingen werden ver leend; meestal op grond van medisch advies. Hij liet weten, dat voor een fiets inmiddels één aanvraag voor ontheffing binnen is, die echter nog in behandeling moet worden geno men. Terughoudend Hij toonde zich voorstander ten aanzien van die ontheffingverlening een terughoudend beleid te voeren te meer daar, zoals de praktijk uitwijst, fietsers zich over het algemeen toch al weinig aantrekken van verkeersbor den. PvdA-woord voerder H. Asma wees bij interruptie op de mogelijkheid 's ochtends voor tien uur boodschappen te doen. Dat leverde bij mevrouw Bij de Vaate de verontwaardigde reactie op dat je een bepaalde groep mensen toch moeilijk kunt verplichten voor een bepaalde tijd de inkopen te doen. Zij kreeg ten slotte de toezegging van de raadsvoorzitter dat deze zaak in de verkeerscommissie nader aan de orde zal worden gesteld. Eerder tijdens deze raadsvergade ring had de heer Asma gewezen op de huidige, volgens hem zeer moeilijke verkeerssituatie op de Mol. „Als het parkeerterrein Baden Powellweg ge reed is, hoop ik dat de rijrichting Lange Nobelstraat en Mol nog eens ter discussie gsteld kan worden", al dus de PvdA-woordvoerdcr. De voor zitter reageerde daarop laconiek met de constatering dat het de raad vrij staat op een eerder genomen besluit terug te kqmen. De heer C. Legemaate maakte van de gelegenheid gebruik te wijzen op enkele onvolkomenheden in de on langs huis-aan-huis verspreide folder over de nieuwe verkeerssituatie. Tbe- gezegd werd dat daar bij de herdruk rekening mee gehouden zal worden. ZIERIKZEE - De Zierikzeese brandweer is woensdagmiddag de hele middag bezig geweest met nu eens iets anders dan water spuiten: de „Varreput" werd leeggezogen. De bedoeling van dit karwei is om de mannen van de technische dienst gemeentewerken een blik onder water te gunnen met het oog op restau ratieplannen voor de „pit". De 580 mJ oppervlakte werd met 1.32 m terug ge bracht. Vandaag (donderdag) is men begonnen aan het reinigen van de muren die uiteraard vol algen zitten. De heer H. Goedegebeure van de dienst gemeen tewerken, vertelde desgevraagd dat wat hij onder de waterlijn heeft aange troffen eigenlijk wel mee valt. Er zit wel een slecht stuk in, en de verankering van de muren is niet al te best, maar in feite valt het mee. Boven de waterlijn is het slechter, maar dat werd al geconstateerd. De bovenmuur is iets over de waterlijn heen geschoven. Volgens plannen is de „Varreput" volgend jaar aan de beurt voor restauratie, maar of er dan voldoende financiële middelen zijn is nog een open vraag. Het onderzoek van nu is slechts een vooronderzoek om de eigenlijke plannen en de bijbehorende kostenraming op papier te kunnen zetten. Vrijdagmiddag moet het vooronderzoek zijn afgerond en krijgt de „Pit" weer water uit de Gracht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1