Annette Ouwenbroek rijdt met Ulfert U drie winstpunten bijeen in Z-klasse dressuur Titelhouder Stella Boys verspeelt punt in zomeravondvoetbal (1-1) Brouwershaven wint ruim van Spui en vraagt uitleg aan KNVB-tuchtcommissie NIEUWSBODE Succes voor eilandelijke combinaties in L-dressuur concours in Kruiningen Renesse boekt 3-2 triomf in duel met Zierikzee III SKNWK-junioren WIK-dames van start met overwinning Ook Monique Lütg-enau met Tobin goed op dreef ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 21 mei 1985 Nr. 23729 5 ZIERIKZEE/SEROOSKERKE - Op twee velden ging maandagavond de zomeravond voetbalcompetitie 1985 van start, hetgeen al meteen dui delijk maakte, dat het een bijzonder spannende competitie belooft te gaan worden. Op sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee won Zeelan- dia enigszins fortuinlijk met 1-0 van de veteranen van Zierikzee en in Serooskerke zorgde Velocitas meteen voor een aardige surprise door ti telhouder Stella Boys in de eerste de beste ronde een punt te ontfutse len via een 1-1 gelijkspel. Stella Boys: eerste punt kwijt Na het eerste optreden van Velocitas staat het vast, dat de formatie uit Serooskerke zich dit jaar allerminst tevreden wenst te stellen met een figurantenrol. Na het zeer teleurstellende verloop van het vorige sei zoen, toen Velocitas niet een punt vergaarde in twaalf wedstrijden, lijkt de ploeg nu als herboren. In de première tegen Stella Boys kwam er een volledig team op de been (,,...en we hebben er nog meer..."), dat keihard werkte en daarnaast ook voldoende kwaliteit lijkt te hebben om het ie dere opponent lastig te maken. Stella Boys moest dat nadrukkelijk aan den lijve ondervinden. Weliswaar was de heersende kampioen meer in de aanval dan Velocitas, maar verdedigend maakte de Serooskerkse equipe, met een uitstekende doelman aan het hoofd, een gedegen in druk. De eerste helft ging het duel gelijkop met kansen over en weer, maar in de dertiende minuut kwam Stella Boys op voorsprong door Ronald Haze op een dieptepass van Michel Holm. Velocitas raakte allerminst aangeslagen. Sterker, de ploeg slaagde er regelmatig in om het de titel houder moeilijk te maken. Enkele minuten voor het rustsignaal kwam de op dat moment verdiende gelijkmaker uit een vrije trap van Rolf de Boer. Vanaf 25 meter zeilde het leer in de kruising. In de tweede helft trok Stella Boys fanatiek ten aanval om het dreigende puntverlies, te voorkomen, maar wat de ploeg ook probeerde, verdedigend gaf Veloci tas geen krimp meer. Bovendien sprongen de Stella Boys-voorwaartsen erg laconiek met de kansen om. Bert de Vos, Ronald'Haze en Michel Holm kregen mogelijkheden, maar steeds stond de Velocitas-doelman goed op zijn plaats. Een keer werd hij bovendien geassisteerd door een doelpaal en één keer wuifde arbiter Peter van Splunter een duidelijk handsgeval in de doelmond laconiek weg. Velocitas hield de zaak verder dicht en sleepte zo een 1-1 gelijkspel uit het vuur. Op sportpark Den Hogen Blok ontmoetten Zeelandia en Zierikzee Ve teranen elkaar. Ook hier leek een gelijkspel het uiteindelijk resultaat te worden. Na een aantrekkelijk duel, waarin beide ploegen goede kansen kregen om doelpunten te produceren bracht een ongelukkige te rugspeelbal van Nico Timmermans Zeelandia de overwinning. De Zierikzee-speler passeerde enkele minuten voor het laatste fluitsignaal de eigen doelman, hetgeen de enige treffer bleef: 1-0. Vanavond - dinsdag 21 mei - komen de twee resterende ploegen in ac tie De ploegen van de PZEM en DSV treden om half acht in Noordgou- we tegen elkaar aan. Woensdag 22, donderdag 23 en vrijdag 24 mei wordt de volledige tweede ronde gespeeld. Woensdagavond speleh in Zierikzee Zeelandia en Stella Boys tegen elkaar, donderdagavond spe len in Serooskerke DSV en Velocitas tegen elkaar en vrijdagavond staat de ontmoeting tussen de PZEM en Zierikzee Veteranen op het program ma op het sportveld van Noordgouwe. Alle wedstrijden starten om half acht. BROUWERSHAVEN - Tweede klasser Brouwershaven boekte in de slot wedstrijd van de competitie een afgetekende 7-1 overwinning op Spui. Hal verwege leidde de ploeg van trainer Kees Kommer reeds met 4-0 en had toen nog uitzichten op promotie, omdat koploper Hoedckenskerke op dat moment met 0-1 achterstond tegen Kats, terwijl ZSC in Kerkvverve nog niet verder was gekomen dan een 0-0 gelijkspel. Brouwershaven had op sportpark Onder de Molen geen kind aan hek- kesluiter Spui, al duurde het toch nog lang vooraleer de score werd openge broken. Pas in de twintigste minuut rondde René Roon een voorzet van Flip Bokelaar af, maar toen was er voor Spui geen houden meer aan. Flip Bokelaar en twee keer Martin Quist legden de 4-0 ruststand vast en in de tweede helft scoorden Steef Kloet en Martin Quist de resterende drie treffers. Quist was andermaal goed voor twee treffers. Bij 6-0 redde Spui de eer uit een vrije trap. Voor Brouwershaven zit de actieve competitie er nu op. De ploeg van Kees Kommer kwam uiteindelijk een punt te kort om te promoveren. Die eer was weggelegd voor Hoedekens- kerke en ZSC. De club is overigens nog bezig met een 'gevecht' met de tuchtcommissie van de afdeling Zee land van de KNVB naar aanleiding van de nogal warrige ontwikkelingen rondom de gestaakte wedstrijd tegen Waarde. Op 23 maart werd het duel na 35 minuten gestaakt, toen twee door arbiter Rijn weggestuurde spe lers niet snel genoeg naar zijn zin het veld wilden verlaten. Het duel werd daarna opnieuw in zijn geheel vast gesteld voor tweede Paasdag en door Brouwershaven met 3-1 verloren. Then iedereen vrede leek te hebben met deze ontwikkeling kwam plotse ling het bericht, dat het duel onte recht was gespeeld, omdat de tucht commissie geen uitspraak gedaan zou hebben. De tuchtcommissie sprak in haar uitspraak de weggestuurde spelers vrij en stelde vast, dat het duel vanaf het moment dat het duel was gestaakt uitgespeeld diende te wor den op donderdag 16 mei (Hemel vaartsdag), maar toen kwam Waarde in het geweer. De club weigerde perti nent te spelen op 16 mei, waarna door de competitieleiding werd besloten dat het duel naar zaterdag 18 mei zou worden verschoven, hetgeen dan weer tot gevolg zou hebben, dat de voor die dag vastgestelde volledige slotronde naar zaterdag 25 mei zou verhuizen. Ook nu echter reageerde Waarde negatief. De club wenste he lemaal niet meer tegen Brouwersha RENESSE - Derde klasser Renesse heeft de ontmoeting met het een plaats hoger genoteerde Zierikzee III met 3-2 gewonnen, nadat de formatie van trainer Kees van Dijk halverwe ge nog tegen een 0-2 achterstand had aangekeken. Drie treffers van Leen Rademaker in het tweede bedrijf zorgden uiteindelijk toch nog voor de Renesser overwinning. In de eerste helft leek Zierikzee III op een overwinning af te stevenen, toen via treffers in de tiende en der tigste minuut een 0-2 voorsprong werd veroverd. Een verdedigingsfout leverde de eerste treffer op, terwijl een vrije trap voor 0-2 zorgde. In het tweede bedrijf kwam Renesse even wel goed terug, omdat toen veel ge motiveerder werd gespeeld. Reeds na vijf minuten bezorgde Leen Rademaker zijn ploeg de be langrijke aansluitingstreffer en juist op het moment, dat trainer Van Dijk via een ingreep binnen de ploeg voor meer aanvallende kracht leek te gaan zorgen had Rademaker ook de gelijk maker in huis. Tien minuten voor tijd rondde hij zijn hattrick af, waarmee Renesse alsnog de hele buit binnen haalde. Tussendoor werd een treffer wegens vermeend buitenspel afge keurd. Renesse komt in de loop van de week nog in actie tegen Vlissingen VI, dat de vorige week verstek liet gaan. ZIERIKZEE - In de promotiecom petitie voor twee plaatsen in de B- juniorenhoofdklasse boekte SKNWK uit Nieuwerkerk een 0-4 overwinning bij Hontenisse, Krui- ningen klopte Hoek met 4-1. Aanvankelijk zou de competitie door deze vier ploegen worden afge werkt, maar het afgelopen weekein de meldde ook Zeelandia zich nog aan, zodat de competitie nog geruime tijd aansuddert, vooraleer de laatste wedstrijden zijn gespeeld. Zoals het er nu uitziet is de laatste wedstrijd pas op maandag 3 juni. Het resterende programma ziet er als volgt uit: 22/5; SKNWK-Hoek; 24/5: SKNWK-Zeelandia en Hoek- Hontenisse; 27/5: Zeelandia- Kruiningen; 31/5: Hontenisse- Kruiningen en Hoek-Zeelandia; 2/6: Zeelandia-Hontenisse en 3/6: Kruiningen-SKNWK. BRUSSEL - Drie gewapende en ge maskerde mannen hebben in de nacht van maandag op dinsdag een overval gepleegd op de posttrein die van Antwerpen-centraal naar Brussel zuid reed. De mannen drongen de trein binnen en overmeesterden de bestuurder en diens begeleider. Beide mannen werden met handboeien aan elkaar geklonken. Heden-ochtend was nog niet bekend wat de buit was. Het is vrijwel zeker dat er diamanten werden vervoerd in de trein. WASHINGTON - Sovjetleider Mi- chail Gorbatsjov zal de komende herfst waarschijnlijk geen bezoek brengen aan de algemene vergade ring van de Verenigde Naties. SEROOSKERKE - In Serooskerke trad de damesvoetbalformatie van WIK uit Kerkwerve aan voor het eer ste duel uit de promotie-competitie voor twee plaatsen in de eerste klas van het damesvoetbal. Na een 0-1 ruststand won de Kerkwerfse equipe met 1-4. Woensdagavond speelt WIK de tweede wedstrijd uit deze compe titie op het Kerkwerfse sportpark De Vospit om half acht tegen Yerseke. In een gelijkopgaande eerste helft kwam WIK al na vijf minuten op voorsprong, toen Petra Noordijke de Serooskerkse keepster passeerde. De beslissing viel in feite in de eerste vijf minuten van de tweede helft. Conny van de Velde scporde toen twee keer, waarmee WIK op 0-3 kwam. Na achttien minuten scoorde de thuis ploeg tegen en tien minuten voor tijd bepaalde andermaal Conny van de Velde de eindstand op 1-4. In de twee de helft was Serooskerke optisch sterker, maar WIK pareerde de aan vallen goed. Uit uitvallen tekende WIK voor de treffers. De vier treffers, die WIK scoorde betekende een fikse doelpuntenlast voor de thuisploeg, die in achttien competitiewedstrijden slechts vijf treffers om de oren kreeg. In die acht tien wedstrijden verspeelde Seroos kerke twee punten via gelijke spelen. WIK moest een punt laten schieten in vijftien wedstrijden en Yerseke - woensdagavond de volgende oppo nent - won alle vijftien wedstrijden. Overigens werd pas nu bekend, dat niet alleen Hoek interesse blijkt te hebben voor deelname aan de promo tiecompetitie, maar dat ook tweede klasse D-koploper AZVV een poging wil wagen, waardoor de competitie alsnog met vier ploegen wordt afge werkt. KRU1NINGEN - De LR en PC Reimerswaal organiseerde in Kruiningen een concours hippique met dressuur- en springwedstrijden, waaraan ook werd deelgenomen door een aantal eilandelijke combinaties. Op het slechte terrein leverde Erica Butler met haar paard Ramesses de beste prestatie door in de Z-dressuur 126 punten bij elkaar te rijden. In de ZII-categorie eindigde de combinatie van de LR en PC Noord-Beveland achter Doesjka Delfos met Amazone als tweede op een punt, maar omdat de ZI- en ZII-klassen bij elkaar werden getrokken zakten de Zll-combinaties naar de vierde en vijfde plaats. In de L-klasse dressuur traden ze ven Schouwen-Duivelandse combina ties aan. De hoogste score ging hier bij in de Ll-klasse naar Ingerli Vroon met Valentijn van de LR en PC Weste lijk Schouwen. Zij eindigde als vier de in haar ring met 126 punten, het derde winstpunt in de L-klasse voor deze combinatie. In dezelfde ring scoorden drie combinaties van de LR en PC Bru eveneens een winstpunt, maar zij bleven zonder prijzen. Anne- lies Wisse scoorde met Rapide 124 punten, Bart Goudzwaard kwam met Vaandrig uit op 123 punten en Mary Zeeman noteerde met Verda 122 pun ten. In een andere ring kwam Kees Struyk met Werner van de LR en PC De Schouwse Ruiters in de Ll-klasse tot 107 punten. In de Lll-klasse kwamen twee com binaties van De Schouwse Ruiters in de dressuurring. Sari Hanse bleef met Vital steken op 119 punten en Kees Stouten bracht het met Tornado niet verder dan 112 punten. In de MI- dressuur scoorde Schouwse Ruiter Laurice Boonman met Vident 115 punten, terwijl Margo Verveer met Salazar van Bru uitkwam op 112 pun ten. In de MH-klasse kwam Ingrid Krabbe met Osgar uit op 104 punten. In de afdelingsdressuur kwam het viertal van De Schouwse Ruiters, be staande uit Ingrid Krabbe met Osgar, Kees Struyk met Werner, Kees Stou ten met Tbrnado en Laurice Boonman met Vident, uit op 113 punten. Bij het Z-springen kwamen twee combinaties van De Schouwse Rui ters in actie. Voor hen was geen prijs weggelegd. Laurice Boonman scoor de met Vident twee springfouten, ter wijl Kees Stouten met Tbrnado 'strui kelde' over hindernis zes. Drie keer weigerde Tornado het lastigste obsta kel uit het parcours van parcoursbou- wer Wijnbergen te nemen, waarna voor de combinatie de bel luidde, ten teken van een vroegtijdig einde. In de L-klasse eindigde Simone Stahlie met haar paard Retonia als tweede na een foutloze barrage in 46 seconden. De Kerkwerfse amazone werd op tijd geklopt. ALPHEN AAN DE RIJN - De jongens-aspiranten van handbalver eniging Delta Sport zijn een ervaring rijker en een illusie armer. Tijdens de voorronden om het Nederlands kampioenschap veldhandbal in Al phen aan de Rijn kreeg de ploeg twee keer ongenadig klop en werd een keer gewonnen. Het Delta Sport-team moest het te gen WIK uit Schiedam en EDH uit Delft vooral fysiek flink afleggen. De Zuidhollandse spelers bleken door de band een kop groter dan de Zierikzee- se opponenten. WIK klopte Delta Sport met 17-4 en EDH was met 15-6 te sterk. Ifegen het Raamsdonkveerse Mountain Stars werd door de jeugdi ge Delta Sportploeg met 10-5 gewon nen. EDH werd totaalwinnaar en plaatste zich voor de finale van de Nederlandse kampioenschappen. RENESSE/SEROOSKERKE - Tijdens NBVR-wed- strijden in Renesse en Serooskerke hebben twee Z- combinaties van Rnitervereniging Renesse zich van hun beste kant laten zien. Voor de meest opmerkelijke prestatie zorgde Annette Ouwenbroek met haar hengst Ulfert Unicum. In drie starts incasseerde zij steeds een winstpunt, waardoor zij nu haar benodigde tien winst punten in de Z-klasse bijeen heeft. Goed presteerde ook Monique Lütgenau met Tobin. Zij startte zaterdagavond voor de vijfde keer in de Z-klasse en bekroonde dat op treden met het eerste winstpunt voor de ZII- proef. In de ZI-categorie reed zij reeds drie winstpunten bij elkaar. In Serooskerke kwam zij net niet toe aan een winstpunt. ven te spelen, omdat volgens het zeg gen van de club het duel op tweede Paasdag rechtmatig zou zijn geweest. Een en ander bracht de competitielei ding ertoe om op maandagavond 13 mei een gesprek met het Waarde- bestuur te gaan beleggen om de club alsnog tot andere gedachten te bren gen. Althans dat was de mededeling, die Brouwershaven-secretaris Leo Clarisse op maandagochtend 13 mei om tien uur te horen kreeg. Brou wershaven word uitgenodigd om ook met een afvaardiging bij het later op de dag plaatsvindende gesprek aan wezig te zijn", vertelt Kees Kommer. ,,Op zich was dit best positief, maar wat schetst onze verbazing, toen om twee uur 's middags Leo Clarisse weer werd gebeld met de mededeling, dat er geen gesprek meer zou komen. De tuchtcommissie zou plotseling toch voor tweede Paasdag uitspraak hebben gedaan, waarop competitie leider VVim Broekhoven het duel vaststelde, dat wij uiteindelijk met 3- 1 verloren. Wij hebben hierover ech ter onze ernstige bedenkingen. Dat zou immers inhouden, dat de tucht commissie zich twee keer over de zaak zou hebben gebogen, een keer voor tweede Paasdag en een keer er na. Van die - laten we het voorlopig maar de tweede noemen - zitting van na tweede Paasdag hebben we een keurige schriftelijke bevestiging ge kregen. maar van die zogenaamde eerste zitting is nooit wat vernomen. Reglementair is dit wel verplicht". Brouwershaven liet de afgelopen dagen een brief uitgaan aan het adres van de commissie van beroep om in zage te krijgen in de bescheiden om trent de gang van zaken. Mocht dit niet worden gehonoreerd dan zullen wc verzoeken om mondelinge behan deling", onderkent Kommer. De com missie van beroep boog zich heden ochtend (dinsdag) om vijf over acht over de zaak. maar een woordvoerder wilde zich nog niet uitlaten over het besluit van de commissie. .Eerst wil len we de verenigingen op de hoogte stellen. We hebben in het verleden leergeld getrokken uit te vroege perspublicaties", aldus de woord voerder. De winstpuntenregen van Annette Ouwenbroek en Ulfert unicum kwam zeker niet als een verrassing. Na een periode waarin het wat minder ging demonstreerde de hengst de voorbije weken een sterke vormverbetering. Ten aanschouwe van de voortreffelij ke jury mevrouw De Bruijn-Boer leg de de combinatie een prima proef neer, die slechts een enkel schoon heidsfoutje kende. De 125 punten, die uiteindelijk op het startcoupon kwa men waren daarom zeker geen ver rassing. Zondagmiddag werd in Se rooskerke het jury werk verricht door jury Den Ouden uit Alblasserdam. Den Ouden maakte er in het verleden nooit een geheim van gecharmeerd te zijn van grote paarden, zeker wan neer ze daarbij ook nog een fraai ex terieur hebben. Het levert deze en ge ne combinatie nog wel eens een extra puntje op, maar om voor twee ZII- proeven respectievelijk 126 en 127 punten te krijgen is nog wel wat meer nodig dan een goed uiterlijk. Een keurig afgewerkte proef staat pas ga rant voor een verdiend winstpunt. VVDR-status Met de drie winstpunten van het af gelopen weekeinde lijken Annette Ouwenbroek en Ulfert Unicum voor een belangrijk deel verloren voor de NBVR-wedstrijden. Op korte termijn zal de combinatie uit Renesse zich on getwijfeld gaan toeleggen op WDR- wedstrijden en dan zal blijken of de combinatie inderdaad de superieure klasse heeft, die zij momenteel bin nen het NBVR-gebeuren lijkt te heb ben. Naast Annette Ouwenbroek met Ulfert Unicum heeft de RV Renesse sinds enkele weken de beschikking over nog drie Z-combinaties, waar mee de Renesser club vooral in de breedte bijzonder sterk is geworden. Met Monique Lütgenau en Tobin gaat het inmiddels ook reeds voor beeldig in de Z-klasse, nadat zij het in de slotfase van de M-klasse moei lijk had om de laatste winstpunten te vergaren, met hetzelfde euvel had den Inge van den Berg met Sinclair B en Annemarie Padmos met Olivier D overigens ook af te rekenen. In Re nesse slaagde Monique Lütgenau er niet in om het vierde winstpunt in de Zl-klasse te vergaren. De combinatie legde wel een technisch aardige proef neer, maar de afwerking was niet steeds even verzorgd. Dat was later, toen zij aantrad voor de Zll-proef anders. Nu bleek ook de finishing touch aanwezig en dat werd door jury De Bruijn-Boer beloond met een welverdiend winstpunt via 122 punten, vijf punten meer dan de eerdere waardering voor de Zl-proef. Inge van den Berg kwam met Sinclair B uit op 113 punten. In de M-klasse startten twee combinaties, die elkaar niet veel toegaven. Mara de Bel werd uiteindelijk winnares met haar paard Whisper. Zij scoorde met 113 punten twee punten meer dan haar PPC Schouwen-Duiveland concur rente Carla Groenewoud, die aantrad met Arcal. Zevende winstpunt In de Lll-klasse scoorde Monique Middelhoek met haar paard Rebecca het zevende winstpunt via een score van 127 punten, de hoogste score van de dag. Dit totaal werd eerder ook ge scoord door de B-combinatie Kees- Jan van de Graaf en Victor A. Op niet al te lange termijn dringen Monique Moeliker en Rebecca ontegenzegge lijk door tot de M-klasse, al liet de combinatie het in Serooskerke fiks afweten met 102 en 113 punten. Loura Beije startte met Umona ook zowel in Renesse als Serooskerke. In Renesse scoorde de combinatie 114 punten, in Serooskerke was zij goed voor 113 fen 119 punten. In de Ll-klasse kregen in Renesse twee van de zes combinaties een Winstpunt. Beide combinaties ko men uit voor de PPC Schouwen- Duiveland. Antonie Sanders werd met Zaron winnaar met 125 punten en clubgenote Heieen Spui werd met drie punten minder tweede op Zhiva- go. Germaine van Wijnen eindigde met Gina op de derde plaats met 117 punten. Deze RV Renesse- combinatie startte eveneens in Se rooskerke en kwam daar weg met 115 en 119 punten. In Renesse eindigde Jan Visser met Tirridu als vierde met 108 punten en de rij werd geslo ten door Rinus Dalebout met Tarzan en Karin Middelhoek met Sylvia. Zij scoorden respectievelijk 100 en 91 punten. De Bi-klasse leverde een overwin ning op voor Kees-Jan van de Graaf met Victor A met 127 punten. Met Winnetou scoorde Van de Graaf 119 punten, maar met dit paard reed hij twee proeven buiten mededinging. Patricia Bakker met Whopper en Ca- rine Neels met Prelude waren beide goed voor 106 punten. De BlI-klasse werd gewonnen door Mary Dalebout met Thrzan. De RV Renesse- combinatie scoorde 126 punten, twee meer dan Kees-Jan van de Graaf met Victor A en vier meer dan Marion Hofland met Thnagra. Al met al drie combinaties met een winstpunt. Ca- rine Neels kwam hier met Prelude uit op 107 punten en Patricia Bakker kwam met Whopper niet verder dan 103 punten. Kees-Jan van de Graaf en Winnetou kregen hier jury De Bruijn- Boer 112 punten. Monique Lütgenau scoorde in Renesse haar eerste winstpunt in de ZII-klasse. maar had pech in het weekeinde in de schaduw van de ongenaakbare clubgenote Annette Ouwenbroek te verkeren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 5