w Dreischor houdt theoretische kans op kampioenschap vast door 4-2 zege op Noormannen Hockeydames HSD moeten zich tevreden stellen met derde plaats na puntendeling (1-1) Ruime zege Ouwerkerk kan niet meer baten: toch degradatie Excellent duel Ouwerkerk levert ploeg- niet meer dan degradatie op Delta Sport herenploeg winnaar van EBHV-toernooi Sacha Vuijk winnares tijdens groot toernooi Bowlingteam The Strikers wint ruim Duiveland neemt afscheid met verlies T" s 6 Afdeling Zeeland zondagvoetbal ZIERIKZEE - In de eerste klas van het afdelingsvoetbal mag Ouwer kerk zich troosten met de weten schap niet als allerlaatste te zijn geëindigd, hoe schraal de troost ook is. De ploeg van Peter Goedegebuure degradeerde met Graauw, ondanks de 2-5 zege bij de mede-promovendus. De winst van Hulsterloo (3-0 op Pa trijzen) was funest voor Ouwerkerk. Dreischor hield de deur open om naast de promotie ook het kampioen schap in de derde klas B te pakken. Dreischor klopte Noormannen III met 4-2, maar blijft afhankelijk ban RCS III. In de derde klas A won Re- nesse min of meer verrassend van Zierikzee III, maar de zege komt voor de Renesser ploeg te laat. De uitslagen in de eerste klas: Domburg-Aardenburg 5-3; Lewed. Boys-Corn Boys 5-1; Hulsterloo- Patrijzen 3-0; Graauw-Ouwerkerk 2-5; Walcheren-Oostburg 5-1. Lewed. Boys* Robur Corn Boys Walcheren Oostburg Domburg Zeeland Sport Aardenburg Hulsterloo Patrijzen Ouwerkerk** Graauw** kampioen; De uitslagen in de derde klas A: Renesse-Zierikzee III 3-2; Volharding II-Walcheren IV; Kwadendamme II- Robur III 2-1; RCS IV-Middelburg V 3-1; Zeeland Sport III-Vlissingen VI 3-2; Heinkenszand II-Zeelandia III 1-3. 22 15 4 3 34-15 34 22 10 8 4 30-16 28 22 11 5 6 39-34 27 22 10 4 8 38-34 24 22 10 4 8 29-26 24 22 8 8 6 37-36 24 22 9'5 9 29-31 21 22 7 7 8 32-35 21 22 5 7 10 22-32 17 22 6 4 12 25-36 16 22 4 7 11 25-36 15 22 3 8 11 24-40 14 gedegradeerd). Middelburg V* 22 18 2 2 68- 30 38 RCS IV 22 17 2 3 80- 33 36 Zierikzee III 21 15 1 5 69- 28 31 Renesse 21 13 2 6 82- 29 28 Heinkensz. II 22 10 4 8 39- 35 24 Zeel. Sport III 21 10 3 8 43- 43 23 Zeelandia III 22 9 3 10 43- 44 21 Walcheren IV 22 7 4 11 28- 40 18 Kw'damme II 22 7 4 11 36- 57 18 Volharding II 22 5 2 15 30- 56 12 Vlissingen VI 21 3 3 15 43- 66 9 Robur III** 22 0 2 20 17-117 2 kampioen; gedegradeerd). De uitslagen uit de derde klas B: Domburg li-Volharding III 11-1; Dreischor-Noormannen III 4-2; Goes IV-Renesse II 3-4; Vlissingen V- Zeelandia IV 5-2. Dreischor* 22 RCS III 21 Noorm. III 22 Walcheren III 21 Domburg II 22 Jong Amb. IV 21 Renesse II 21 Vlissingen V 22 Zonnemaire 21 Zeelandia IV 22 Volharding III21 Goes IV** 22 gepromoveerd; 16 3 16 2 14 4 13 12 3 5 3 3 2 9 0 12 4 1 17 1 4 16 1 1 20 9 2 11 100- 32 35 91- 17 34 89- 24 32 73- 27 29 87- 35 29 50- 41 21 46- 57 20 56- 51 20 57- 49 18 35-100 9 30-136 6 25-136 3 gedegradeerd). De uitslagen in de vierde klas G: Cortgene III-Zonnemaire II 1-3; Cort- gene ÏI-Renesse III 3-2. Zierikzee IV* 16 15 0 Dreischor II 16 13 0 Ouwerkerk II 16 10 2 Dreischor III 16 Zierikzee V 16 Cortgene II 16 Zonnemaire II** 16 Cortgene III 16 Renesse III 16 kampioen; twee punten in min dering). 1 87-15 30 3 63-13 26 4 72-23 22 6 37-32 19 8 45-50 15 8 26-37 14 5 0 11 34-97 8 2 1 13 24-68 5 1 1 14 25-76 3 9 1 7 1 6 2 GRAAUW - Plotseling bleek Ouwerkerk zondagmiddag te kun nen scoren in Graauw, maar de twee de puike prestatie binnen acht dagen leverde de ploeg van trainer Peter Goedëgebuure toch niet meer op dan de degradatie, overigens samen met het met 2-5 geklopte Graauw. Om nog een kansje te behouden had Hulsterloo op eigen veld moeten ver liezen van Patrijzen, maar daar kwam niets van terecht. Hulsterloo trok met 3-0 aan het langste eind. Het begin was overigens niet erg hoopgevend voor Ouwerkerk. Al na drie minuten scoorde Eric Mahu voor de thuisploeg 1-0 en toen Graauw di verse kansen kreeg leek het pleit reeds vroegtijdig beslecht voor de be zoekers. Vijf minuten voor rust ko gelde Olivier Verwest naar 1-1, een lekkere opsteker zou vlak voor rust en voor Ouwerkerk een stimulans om er in het tweede bedrijf fiks tegenaan te gaan. Tben Olivier Verwest na enkele mi nuten in de tweede helft 1-2 scoorde uit een strafschop, capituleerde Graauw in feite al. De thuisploeg moest risico's nemen en kreeg onmid dellijk zijn trekken thuis van een nu wel gretig Ouwerkerk. Het gebrek aan gretigheid was voor een belang rijk deel de factor, die de blauwwitte brigade zo laag op de ranglijst bracht. Niek Hesp en Peter Bezemer zorgden voor 1-3 en 1-4. Luc Willems tilde Graauw nog even naar 2-4, maar luttele minuten voor het einde kon Olivier Verwest nog een keer vanaf elf meter scoren: 2-5. Het mocht niet meer baten, want Hulsterloo won. Werner Kafoe ontwikkelde zich het afgelopen seizoen tot een waardig eerste elftal speler. Hij opende tegen Noorman nen de score, maar moest in het begin van de tweede helft uitvallen vanwege een blessure. DREISCHOR - Dreischor hield zondagmiddag in een overigens matige wed strijd de mogelijkheid open om naast de promotie naar de tweede klas ook nog het kampioenschap binnen te halen. Noormannen III werd op sportpark De Mol naar een 4-2 nederlaag gespeeld, nadat de ploeg uit Westkapelle hal verwege nog met 1-2 geleid had. Een korte demarrage van de tandem Wim van der Linde/Iman Wesdorp kort na rust zorgde voor de ommekeer. Twee keer rondde Wesdorp een dieptepass van Van der Linde af. Hierna probeerde Noor mannen nog wel terug te komen, maar in de tweede helft functioneerde de Dreischor-verdediging beter dan in de eerste helft het geval was geweest. Dreischor begon hoopgevend, al waren de eerste twee kansen in de eerste minuut voor de bezoekers. Hans Hoek reageerde evenwel beide keren attent. De eerste Dreischor- kans kwam na een kwartier voor Dennis Deijst, maar hij kopte uit een hoekschop net naast. Twee minuten later was de 0-0 van het bord. Iman Wesdorp ondernam een lange solo tot in het strafschopgebied van Noor mannen. Toen hij dreigde te worden aangepakt verlegde hij het leer naar Werner Kafoe, die meti een droge dia gonale knal de Westkapelse doelman passeerde: 1-0. Dreischor leek te gaan doordrukken, maar de ploeg acteerde te ondoordacht om het Noormannen nog verder moeilijk te maken. Wel kwamen er wat kansjes, maar de af werking was allerminst groots. In de slotfase van het eerste bedrijf kreeg de thuisploeg volkomen onno dig twee tegentreffers te incasseren, omdat de defensie te statisch acteer de. Met nog tien minuten te gaan klapte de buitenspelval niet goed dicht, hetgeen de gelijkmaker ople verde en twee minuten voor de thee verzuimde iedereen categorisch om in te grijpen en was Hans Hoek voor de tweede keer geklopt: 1-2. Dreischor startte in de tweede helft aanzienlijk strijdvaardiger dan in het eerste bedrijf het geval was ge weest. In de derde minuut was de ge lijkmaker al een feit, toen Wim van der Linde vanaf het middenveld de bal precies in de voeten van de sprin tende Iman Wesdorp deponeerde. De topscorer liet de kans niet liggen. Amper honderd seconden later was het weer raak en het scenario was een getrouwe copie van de treffer van even tevoren. De assist kwam ander maal van aanvoerder Wim van der Linde, de afronding nam Iman Wes dorp voor zijn rekening. Hierna kreeg Dreischor diverse mogelijkhe den om de score verder uit te bou wen. In de tiende minuut moest Werner Kafoe geblesseerd het veld verlaten om te worden vervangen door Ri chard Drubbel en even later kwam Piet de Jonge in de ploeg voor Dennis Deijst. Die laatste vervanging lever de meer kracht op in aanvallend op zicht, maar het duurde toch tot tien minuten voor tijd vooraleer De Jonge de 4-2 eindstand kon vastleggen. Op een dieptepass van Iwan Pankow mocht De Jonge plotseling doorgaan en afronden. In de slotfase redde Hans Hoek nog enkele keren attent op inzetten van Noormannen-zijde. Het wordt voor Dreischor nu wachten op de wedstrijd tussen Renesse II en RCS III op tweede Pinksterdag of het kampioenschap een feit wordt. Bij een gelijkspel van RCS volgt een beslissingswedstrijd, bij Souburgs verlies is Dreischor kampioen. BREDA - Het eerste herenteam van handbalvereniging Delta Sport uit Zierikzee is winnaar geworden van het jaarlijkse toernooi van EBHV uit Breda. De vijf deelnemende ploegen werkten een halve competitie af, waarin Delta Sport als enige ploeg ongeslagen bleef en daardoor de toernooizege mocht incasseren. Gezien het niveau waarop de deel nemende ploegen acteren, was Delta Sport aan zijn stand verplicht om winnaar te worden. Het Tilburgse Were Di komt uit in de eerste klas van het afdelingshandbal en Saturnus uit Bladel, Volt uit Tilburg en het organi serende EBHV spelen in de derde di visie. Delta Sport won eerst met 10-8 van Saturnus en speelde vervolgens met 7-7 gelijk tegen EBHV. Hierna werd de toernooiwinst veilig gesteld via 8-7 en 9-6 overwinningen op respectie velijk Were Di en Volt. In de eindstand totaliseerde Delta Sport zeven punten, twee meer dan EBHV en drie meer dan Saturnus. Met respectievelijk twee en geen enkel punt eindigden Volt en Were Di on deraan. Bij Delta Sport ontbraken Cees de Vos en Peter Lefèvre. Voor hen speelden Erwin Schaal je en Frangois Verrijzer. Het tweede herenteam van Delta Sport is uitgeschakeld voor de afde lingsbeker. Tegen het Terneuzense HVSV verloor de Zierikzeese ploeg in de halve finale met 24-16. Delta Sport was vooral fysiek niet opgewassen te gen de Zeeuwsvlaamse ploeg. MOSKOU - De nieuwe maatregelen in de Sovjet-Unie om het alcohol misbruik aan te pakken hebben een gemengde ontvangst gekregen van drinkers, jongeren en buitenlanders Onder de nieuwe maatregelen is dat de leeftijd waarop alcohol kan wor den gekocht wordt opgetrokken tot 21 jaar, kunnen pittige boetes worden opgelegd voor openbare dronken schap en staan dronken automobi listen en makers van eigen gedistil leerd zwaardere straffen te wachten. BRUSSEL - De Belgische regering heeft besloten om een speciale werk groep op hoog niveau op te richten die de mogelijkheden van het Ameri kaanse SDI-project („Starwars") zal onderzoeken. Dat is in Brussel be kend gemaakt na afloop van het we kelijkse kabinetsberaad. LISSABON - Het dumpen van kernafval in de Atlantische Oceaan voor de noordwestkust van Spanje kan volgens het Internationale Energie-Agentschap (IEA) zonder problemen tot 1990 worden voortge zet. Ibt deze aanbeveling, die nog moet worden goedgekeurd door een in september in Londen te houden conferentie, zijn wetenschappers van diverse disciplines uit 13 lidstaten van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OECD) en het IEA na vijf dagen overleg in Lissabon gekomen. DEN HAAG - De Ministerraad 'heeft ingestemd met het voorstel van staatssecretaris Scherpenhuizen (Ver keer en Waterstaat) om de tonna gestop voor het wegvervoer op te he- fen. GOES - Badmintonster Sacha Vuijk van BC Zierikzee is voor de tweede keer in successie winnares geworden in de C-klasse van het grootse toernooi van BC De Kolibrie. Aan dit toernooi in Goes namen 35 verenigingen deel. Sacha Vuijk won in de voorronden van K. Tempelaar, M. Bakker en M. Buscher. In de fina le moest zij het opnemen tegen S. An- dianov. Na de eerste set moeizaam met 11-9 te hebben gewonnen, verloor zij de tweede met 11-4, maar het her stel was er direct weer, doordat de derde set een 11-2 overwinning ople verde. De toernooizege was een feit. In het dames dubelspel overleefde Sacha Vuijk met Winny Slootmans een ronde, maar werd daarna uitge schakeld door de latere toernooiwin- naars Machiels en Buscher. In het he ren enkelspel won Remco Vuijk van Van der Werff en De Bruijn, maar hij struikelde over Emanuels, de latere toernooiwinnaar. Hij klopte in de eindstrijd René Schimmelpennink in drie sets: 15-13, 13-18, 15-8. Eerder won Schimmelpennink van De Ha mer, De Bruijn en Reijnders. In het heren dubbelspel verloren Remco Vuijk en René Schimmelpen nink door de broers De Bruijn. Twee overwinningen gingen aan de uit schakeling vooraf. In het gemengd dubbelspel moesten de koppels Sa cha Vuijk/René Schimmelpennink en Winny Slootmans/Remco Vuijk het tegen elkaar opnemen. Sloot- mans/Vuijk won in drie sets, maar verloor vervolgens op zijn beurt van Versteegh/De Bruijn. BRUINISSE - In de competitie tus sen de drie eilandelijke bowlinghui zen klopten The Strikers van Kray- estein uit Burgh-Haamstede het thuisspelende team van Bowling Bruinisse met 1-11. De Burgh- Haamsteedse dames boekten een maximale 0-6 winst, terwijl de Bruse heren de eer redden 1-5. Tijdens de wedstrijd tussen de Bru se en de Burgh-Haamsteedse teams bleek, dat het surplus aan ervaring van The Strikers ten opzichte van het Bruse team de doorslag zou geven. Bij de heren begon Daan Blom van The Strikers met een openingsscore van 209 pins, een nieuw persoonlijk record. Hij werd later evenwel nog overtroffen door Gé Groen van Brui nisse, die uitkwam op 212 pins in een game. Op 2 juni volgt de volgende wedstrijd uit het toernooi. The Stri kers ontvangen dan Bowlingteam Re nesse. Goes en Hoekse Waard promoveren naar derde klas ZIERIKZEE - De dameshockeyploeg van HSD heeft de club geen vierde sportief succes binnen enkele dagen kunnen schenken. Na de kampioenschap pen van de veterinnen, de A-jongens en de A-meisjes had de damesploeg, wan neer alles gunstig zou hebben uitgepakt, hebben kunnen promoveren, maar al met al moest alles dan wel heel erg meezitten. HSD zou zelf moeten winnen van Spijkenisse en Goes zou op eigen veld moeten verliezen van koploper Hoekse Waard. Van beide noodzakelijkheden kwam niets terecht. Op sport park Bannink ontliepen HSD en Spijkenisse elkaar niets, hetgeen terecht werd weergegeven via een 1-1 eindstand en op sportpark Schenge in Goes be zorgde Goes Hoekse Waard de tweede nederlaag in successie, waardoor de Be- velandse ploeg niet alleen promoveerde, maar ook nog op de valreep het kam pioenschap binnenhaalde. Door deze resultaten gaan Hoekse Waard en Goes een stapje omhoog, terwijl HSD de ondankbare derde plaats bezet in het eindklassement. Jacolien Fierens was al geklopt. Het laatste kwartier werd voornamelijk bepaald door een aanvallend HSD, maar de afwerking was bepaald niet groots, zoals dat een week eerder bij Middelburg ook al het geval was ge weest. Ook toen bleef de nul tot het einde gehandhaafd. Tegen Spijkenis se waren er in die fase goede moge lijkheden voor Linda Straetemans en Natascha Alkemade, maar ook zij vonden de goede sluitpost op hun weg. De tweede helft begon voor HSD hoopgevend. Uit een strafcorner van Ydwine Zuiderveld mikte Natascha Alkemade millimeters langs de ver keerde kant van de paal en nadat aan de andere kant Karin Koopman een inzet had zien afspringen op de leggu- ards van jacolien Fierens, stichtte HSD andermaal gevaar via een drie tal strafcorners, maar de Spijkenais- ser defensie wenste vooralsnog niet te capituleren. Na een tiental minu ten kwam bij HSD Karin van der Borght in de ploeg voor Gonneke Ar kenbout, hetgeen voor nog iets meer aanvallende kracht zorgde. Vijf mi nuten later was het succes daar. Yd wine Zuiderveld nam de zesde straf corner in de tweede helft. Natascha Alkemade stopte de bal goed en ook haar inzet leek doeltreffend, maar enigszins fortuinlijk liep Francis Sloothaak in de baan van het schot. Uit de rebound was het toen voor Aleid Hoos niet moeilijk meer om de score open te breken, HSD leek de zaak onder controle te hebben, maar Spijkenisse zette naar gelang het ein de naderde nog eens met man en macht aan voor een slotoffensief. De HSD-defensie kreeg het behoorlijk te verduren en drie minuten voor tijd moest de paarse muur capituleren. Tussendoor had de keepster van de bezoeksters zich nog gemanifesteerd op een inzet van Natascha Alkemade, terwijl Aleid Hoos een fraaie kans miste. Even was er enige spijt na het laatste fluitsignaal, maar dat ging vlot over, toen bekend werd dat Goes Hoekse Waard had geklopt. In dat ge val was ook een Zierikzeese zege niet toereikend geweest voor promotie. De eindstand in de vierde klas van de dames is nu: Goes* 16 25 31- 9 Hoekse Waard** 16 24 50-23 HSD 16 22 41-17 Spijkenisse 16 22 31-17 Olympia 16 17 33-29 Forcial 16 16 34-22 Middelburg 16 11 16-25 HCGO 16 5 6-35 Oudenbosch 16 2 10-75 kampioen en gepromoveerd; ge promoveerd). Optisch had HSD tegen Spijkenisse mogelijk een veldoverwicht, maar duidelijk was, dat de veel minder tal rijke aanvallen van de Zuidhollandse ploeg veel meer gevaar in zich had den, voornamelijk door de levensge vaarlijke centrumspits Karin Koop man, die voortdurend een plaag was voor de Zierikzeese defensie. Aan de andere kant beleefde haar collega Jo- landa Kraaijeveld bepaald niet haar OOSTERLAND - Duiveland is er zaterdag niet in geslaagd om met een positief resultaat afscheid te nemen van de eerste klas. Op het Oostersportpark klopte Rillandia de ploeg van Ed van Lent met 0-1. Het publiek kreeg in Oosterland een aantrekkelijk duel te zien, dat op een doelpuntloos gelijkspel leek uit te draaien. Halverwege stond er nog een brilstand op het bord en toen ie dereen zich al min of meer verzoend had met een gelijkspel zorgde Wim .Moerland er alsnog voor, dat Rillan dia met beide punten naar huis kon. sterkste dag en moest het gevaar vooral komen van Linda Straete mans en Natascha Alkemade, terwijl ook Aleid Hoos een stuk of wat goede mogelijkheden kreeg om de voortref felijke Spijkenisser keepster te pas seren. Het duurde evenwel tot ver in de tweede helft vooraleer zij de score op aangeven van Natascha Alkemade kon openbreken. Drie minuten voor tijd bepaalde Karin Koopman de eindstand op 1-i. Kort hierna ont snapte HSD zelfs nog aan een neder laag toen Francis Sloothaak een unie ke gelegenheid op 1-2 liet liggen. Strafbal Uit de eerste de beste aanval van Spijkenisse scoorde Francis Slothaak al bijna, maar haar inzet werd door keepster Jacolien Fierens met de hand tot hoekslag verwerkt. In de vierde minuut ontsnapten de be zoeksters aan een achterstand, toen Jolanda Kraaijeveld uit een strafcor ner insloeg, maar de bal door een ver dedigster van de lijn werd geschopt. Een strafbal was hier zeker op zijn plaats geweest, maar het voorval ont ging arbiter Hans Blom ogenschijn lijk. Na acht minuten mocht Jolanda Kraaijeveld alleen doorgaan op een steekpass van aanvoerster Stella van Zanten, maar zij slaagde er niet in om het duel met de keepster van Spijkenisse in winst om te zetten. Even later was het aan de andere kant bijna raak, maar nu ging een voetfout vooraf aan de beslissende inzet van karin Koopman. Keepster Aleid Hoos is de Spijkenisser keepster, die haar eerder enkele keren stuitte, gepasseerd op aangeven van Natascha Alkemade. Vlak voor tijd zouden de bezoeksters de zaak alsnog rechttrekken: 1-1.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 6