Miep de Graaf exposeert in Tussen de Havens" Serie Eurokotters blijkt succesvol ZILT ALS DE ZEEWIND „Die lustige Witwe" Bouw in Bruinisse Slotavond „Blote voeten" project Wijkverpleegster spreekt voor N.C.V.B. Zierikzee De A.N.B.O. gaat op reis Auto met inhoud ontvreemd ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 20 n.ei 1985 Nr. 23728 3 Textiele werkvormen ZIERIKZEE - Met de expositie 'Textiele Werkvormen' van de kunstenares Miep de Graaf werd zaterdagmiddag- het tentoonstellingsseizoen geopend in „Tussen de Ha vens"; de galerie van de gelijknamige teken- en schilder club in de Visstraat. Voor kunstenares Miep de Graaf uit Alblasserdam vormt de expositie in „Tussen de Havens" de eerste maal, dat ze in deze regio met eigen werk naar buiten treedt. Eerder reeds verzorgde zij wel tentoonstel lingen in Rotterdam, Dordrecht, Sliedrecht en Lekkerkerk. Reeds lang echter liep er een lijntje tussen haar en Schouwen-Duiveland. Al sinds vijfentwintig jaar vertoeft zij gedurende de zomer enige tijd in Haamstede. Juist toen zij enige tijd geleden op het punt stond samen met één van haar zes zonen een atelier in te richten, werd zij geconfronteerd met het plotseling overlijden van haar echtgenoot. TYoost puttend uit haar kunstzinnige activiteit, besloot zé thans tot deze expositie in Zierik- zee. HOOFDSTADOPERETTE ZIERIKZEE - Een avondje roman tiek medio mei in een uitverkochte Concertzaal: De afsluiting van het Uit op Schouwen-Duiveland theater seizoen met de uitvoering van Franz Léhar's meesterwerk „Die lustige Witwe" door de Hoofdstadoperette. Deze reprise werd gekozen als jubi leumvoorstelling; de Hoofdstadope rette viert dit seizoen het veertigjarig bestaan. Veertig jaar Hoofdstadope rette en nog steeds levensvatbaar, tenminste als men af mag gaan op op komst en response in Zierikzee. De operette blijft voor velen toch nog steeds het hoogtepunt van het theaterseizoen; een avondje uit met een bijzonder cachet en....dat is het ook eigenlijk wel. Ongetwijfeld zou den ze in Brussel, Wenen of Bonn minachtend grinniken over een or kest van 22 musici en een koor/ballet van tien leden, maar in Nederland wordt door de Hoofdstadoperette toch maar mooi getoond dat ook met een beperkt budget en een kleine cast tot hoogstaande prestaties te reiken valt. En dat het gezelschap nog steeds de provincie intrekt en elk jaar weer Zierikzee aandoet, vormt een verwor venheid die gehandhaafd moet blij ven, al vergt het heel wat aanpassing in een relatief kleine zaal zonder or kestbak. Maar ondanks dat....de Hoofdstad operette was er vrijdagavond weer en stond, zoals gezegd, borg voor een avondje romantiek. „Die lustige Wit we" stelt als verhaal eigenlijk niet zo veel voor. De mooie weduwe Hanna Glawari bezit twintig miljoen. Dat bezit moet binnen de landsgrenzen van Pontevedrino blijven om een na tionaal bankroet te vermijden. Maar de 'lustige Witwe' woont in Parijs en heeft over aanbidders niet te klagen. De gezant van Pontevedrino in Parijs geeft zijn secretaris Graaf Danilo op dracht met Hanna te trouwen. Een vroegere relatie tussen deze twee mensen, lijkt aanvankelijk echter een nieuwe verbintenis in de weg te staan. Maar natuurlijk zegeviert de liefde ook al gaan daar nogal wat ver wikkelingen aan vooraf. „Die lustige Witwe" bood naast ro mantiek overigens ook veel humor. Zo zette Jan Handerson een verruk kelijke vertolking van Graaf Danilo neer en was zonder meer verrassend in de wijze waarop hij de komische momenten uitbuitte. Van Jacco van Renesse was dat uiteraard niet zo ver rassend. Als vanouds was hij, evenals Anita Heins, weer het enfant terrible van het gezelschap. Als streekgenoot voor hem bij opkomst reeds een open doekje en een gulle waardering voor z'n Zeeuwse kwinkslag. Leading star ook dit keer weer Mar- ga de Boer als die lustige Witwe. Per soonlijk raak ik wat op haar uitgeke ken, al ontroerde me haar vertolking van het prachtige 'Vilja-Lied', tochZe hoeft niet rigoureus van de troon gestoten te worden, maar ei genlijk komt vedette Germaine Com- pier de hoogste eer ook weieens toe. Sinds haar rol in „Victoria und ihr Husar" groeide mijnerzijds de waar dering en na haar duet met Tbn Hof man („Komm in den kleinen Pavil ion") en haar fascinerende can-can dans vrijdagavond, kan dat voorlo pig niet meer kapot. Wat Tbn Hofman betreft: wat min der in de schijnwerpers dan vorig jaar in „lm weissen Rösl", maar we derom overtuigend in spel en indruk wekkend mooi in zang. Trouw castlid Antoni Wink dit keer in optima for ma in zijn rol van Baron Mirko Zeta; over humor gesproken. Het orkest kwam, ondanks de klei ne bezetting, tot verrassende presta ties. Opvallend fraai daarin de hobo partijen van Mare Stotijn. De Hoofdstadoperette houdt de operette levend. Hier en daar wat ei gentijdse choreografische vindingen blijken prima te verweven in Léhar's authentieke werk, zoals de 'paardjes' in het sprankelende 'Dumme Rei ter' en de vertoornde ega's in „Ja, das Studium der Weiber is schwer". Kostuums en decors waren - als vanouds - weer kleurrijk en bijzon der mooi. Ondanks dat werd het tweede bedrijf me even iets te sta tisch toen het koor wat erg lang als entourage moest dienen. Overigens, werd dat in het derde bedrijf weer dubbel en dwars goed gemaakt met de reeds genoemde can can explosie. De Hoofdstadoperette bracht met „Die lustige Witwe" een waardig slot aan het zo gevarieerde theaterseizoen op Schouwen-Duiveland. A. P. Belangrijkste aspect in het werk van Miep de Graaf vormen de fraaie kleurencombinaties. Met het bijeen zoeken der kleuren begint dan ook elk werkstuk. „Ik boetseer mijn werk", legt de kunstenares uit. De di verse textielsoorten worden met be paalde materialen bewerkt en kneed baar gemaakt, waarna ze door Miep de Graaf tot fraaie resultaten worden gekneed. De tentoonstelling in „Tussen de Havens" biedt overigens slechts een beperkte blijk van het kunnen van de kunstenares uit Alblasserdam. Haar opleiding mode en illustratief tekenen verklaart wellicht haar keu ze voor textiele werkvormen, maar daarnaast volgde zij aan de Vrije Academie te Rotterdam een kera- miekopleiding en verder speciali seerde zij zich in beeldhouwen. De expositie is tot en met 31 mei da gelijks van 14.00 tot 17.00 uur in de Visstraat te bezichtigen. Miep de Graaf zal tijdens de openingsuren zelf aanwezig zijn. Tevreden Secretaris van de teken- en schil derclub „Tussen de Havens" de heer Henk de Muynck, verrichtte met een in gezwind tempo voorbereid speech- je zaterdagmiddag de officiële ope ning van deze eerste tentoonstelling. Hij liet verder desgevraagd weten zeer tevreden te zijn met de be langstelling voor de teken- en schil derclub. Het ledental is inmiddels op gelopen tot vijftig en onder leiding van Fransje van der Swan en Hans van Bloois zal het komend seizoen vier maal per week worden lesgege ven. Miep de Graaf bij één van haar textiel collages. BRUINISSE - De serie Eurokotters die Machinefabriek Padmos bouwt ter versterking van de Zeeuwse zeevissersvloot blijkt een succesformule te zijn. Na de overdracht van de TH 5 aan Bout uit Tholen werd direct daarna gestart met de bouw van twee Eurokotters voor de vloot uit Arnemuiden. De Arm. 6 is al in een vergevorderd stadium terwijl voor Van Belzen uit Arnemuiden de Arm. 25 wordt gebouwd die momenteel door de fa. Industrie Coating Zee land wordt gestraald en gecoat. In beide schepen bouwt Padmos hoofd- en hulpmotoren van het „huismerk" Mitsubishi. Jaren gele den startte Padmos met een produk- tielijn van boegschroeven die werden ingebouwd bij kotters en binnen vaartschepen. Hoewel deze markt aardig verzadigd raakt, sleepte Pad mos toch weer een order binnen voor inbouw van een boegschroef. Het be treft de sleepboot „Eerland 2" van het gelijknamige havensleepdienst- bedrijf uit Rotterdam. Aan het m.s. „Katse Veer" werden veranderingen aan de ankerrollen uitgevoerd. Deze kotter (ex Arm. 4) is van de fa. Noordhoek uit Zierikzee en verricht werkzaamheden aan dc stormvloedkering, hoofdzakelijk met duik werk. Van groter kaliber is het werk dat Padmos in Stellendam ver richt. Daar wordt gebouwd aan de Arm. 18 voor de fa. Meulmeester uit Arnemuiden. Het betreft de grootste kotter van Nederland die momenteel in aanbouw is, met een lengte van 45 m en een breedte van 10 m. Bij Maas kant machinefabriek werden twee mosselkotters uit Yerseke behandeld. De Ye 125 van Deltamossel kreeg een pneumatische winch en de Ye 117 van de fa. Hollestelle kreeg een nieuwe handbediende lier en werd de schroefas vernieuwd. Maaskant legt de laatste hand aan het verkorten van de Go 48 en verder aanpassen om aan de eisen te voldoen die het schip tot Eurokotter bestempelen. Het schip werd opnieuw betimmerd, krijgt een nieuw visruim en een vissorteer- installatie. Er werd een nieuwe pneu matische acht-kopslier afgeleverd die is bestemd voor de grote HD 27 die bij Maaskant Stellendam wordt ge bouwd. „Zijpe" Na een geslaagde proefvaart is de sleepboot „Zijpe" naar Viane ver trokken. Maaskant bouwde hierin een 571 pk sterke hoofdmotor in op dracht van de fa. V. d. Marei. Nadat eerst een schip zand voor IJzelenberg werd gelost, kwam deze week de Zagri 22 met 984 ton zand die bestemd was voor de „pierenloods" van de fa. Bakker. Bij de scheepswerf Duivendijk lag de P. P. C. Hoek voor onderwaterwerk en het bodemegali- satieschip „Norma" voor reparatie. ZIERIKZEE - Het jongerenproject „Blote Voeten" van de Katholieke Pa rochie te Zierikzee wordt dinsdag avond 21 mei voor dit seizoen afge rond met een bijeenkomst met een feestelijk tintje. De avond, die wordt gehouden in het parochiegebouw in de Mosselstraat, begint om 19.00 uur. ZIERIKZEE - De Nederlandse Christen Vrouwenbond afdeling Zie rikzee houdt woensdagavond 22 mei een bijeenkomst in het Nederlands Hervormd Verenigingsgebouw, aan vang 20.00 uur. Tijdens deze avond zal een wijkverpleegster het een en an der komen vertellen over het kruis werk. Verder zal de N.C.V.B. op don derdagmiddag 30 mei een fietstocht en excursie maken naar de champig nonkwekerij te Oosterland. Het ver trek vindt om 14.00 uur plaats vanaf het ZWN-station. ZIERIKZEE - De Algemene Neder landse Bond voor Ouderen afdeling Zierikzee heeft voor de komende we ken twee reisjes op de agenda staan. Op woensdag 29 mei wordt het jaar lijks voorjaarsreisje gemaakt. Dit keer met als einddoel Antwerpen. Inmiddels hebben zich reeds zoveel belangstellenden aangemeld voor de ze trip, dat de aanvankelijk bestelde twee bussen reeds volgeboekt zijn. Om geen mensen te moeten teleurste- len, zal getracht worden nog een der de bus vol te krijgen. Men kan zich voor de voorjaarsreis nog aanmelden op de bekende adressen van de A.N.B.O. Seniorenbeurs Verder heeft de afdeling het plan om op donderdag 13 juni gezamenlijk een bezoek te brengen aan de Senio renbeurs in de Rai in Amsterdam. Daar wordt een uitgebreid program ma geboden met informatiestands, volksdansen, handwerk- en hobbyde monstraties, tuin- en plantenverzor- ging, alles afgestemd op de zeer tal rijke groep 50-plussers, die Neder land telt. Ook niet-ANBÖ leden kun nen zich voor deze excursie aanmel den. ZIERIKZEE - Voor een waarde van maar liefst 60.000,- werd gestolen ten nadele van D. d. B. uit Briele. De diefstal moet gepleegd zijn tussen woensdagavond 15 mei en zaterdag avond 18 mei. Het betreft de diefstal van een D'.rcedes 300 D, kenteken KK-07-ZV, die geparkeerd stond op parkeerplaats Havenweg bij de Zie- rikzeese jachthaven. In de auto waren ook nog waardevolle spullen. De auto stond op slot en derhalve moet de da der door middel van verbreking van het slot er met de Mercedes van door zijn gegaan. SINT-MAARTENSDIJK - Prinses Margriet en haar man brengen vrij dag 28 juni een bezoek aan St. Maar tensdijk. Dit in het kader van de vie ring „500 jaar Smalstadsrechten". DEN BOSCH - De werkloosheid in Noord-Brabant is in april gedaald. Bij de arbeidsbureaus stonden aan het eind van de maand 4.280 mannen en vrouwen ingeschreven dan aan het begin. Brabant telt nog 115.838 werk lozen. Dat blijkt uit de gepubliceerde cijfers van het districtsbureau voor de arbeidsvoorziening in Noord- Brabant. ZIERIKZEE Reisje en bijeenkomst ,,Wees een Zegen" Het jaarlijkse reisje van de Her vormde Vrouwengroep „Wees een Ze gen" gaat op woensdag 22 mei onder andere naar Panorama Mesdag in Den Haag, waarna de koffietafel wordt gebruikt in Wassenaar. Om ongeveer 14.00 uur arriveert men in Gouda waar de kerk met de beroemde gebrandschilderde ramen bezichtigd wordt. Daarna wordt het St. Catharina Gasthuis bezocht waar onder andere de apotheek is inge richt door de Gasille. In Rotterdam Plaswijk zal het di ner genuttigd worden, waarna de thuisreis wordt aanvaard. Het tijdstip van vertrek vanaf de Beuze is vastgesteld op 08.00 uur en vanaf Borrendamme op 08.05 uur. Men hoopt om 20.45 uur weer thuis te zijn. Op donderdag 23 mei komt de vrou wengroep weer bijeen in het Her vormd Verenigingsgebouw om 20.00 RENESSE Tas met geld gestolen Uit een wagentje van supermarkt V. aan de Hoge Zoom te Renesse ver dween ten nadele van mevrouw M. v.d. M. uit Breda, die met het wagen tje aan het winkelen was, een tas met inhoud. Cheques, geld en bij de che ques behorende pasjes ter waarde van totaal 4.000,- was de omvangrij ke buit van de dader, die overigens nog niet bekend is. Surfplank gestolen De Belg P. Ie B. uit Bolenbeek, deed aangifte van diefstal van zijn surf plank met toebehoren, bevestigd op zijn auto die geparkeerd stond op camping „Seel" aan de Scharendijk- seweg. De koorden waarmee het ge heel op de auto was bevestigd, waren doorgesneden. Tbtale schade: 2.000,-. SCHARENDIJKE Collecte Astma-fonds De gehouden collecte van het Astma-fonds heeft in Scharendijke, Ellemeet en omstreken het mooie be drag van 1121,20 opgebracht. Ge vers, geefsters en collectanten wordt hartelijk dank gezegd voor hun bij dragen. Hengels ontvreemd Uit de kofferbak van de auto van W. v. B. uit Tilburg, geparkeerd op het parkeerterrein van camping „Duin en Strand" te Scharendijke, werden twee hengels gestolen. De kofferbak was afgesloten. Het gebeurde in de nacht van zaterdag op zondag, de waarde van de hengels bedraagt 350,-. BROUWERSHAVEN Demonstratie keukenmaterialen Tijdens de maandelijkse bijeen komst van de NBvP afdeling Brou wershaven die dinsdag 21 mei plaats vindt in het Tonnenmagazijn zal mevrouw A. M. van Kasteren een de monstratie geven met Tfefal pannen en apparaten. De bijeenkomst die toegankelijk is voor leden en belang stellenden begint om 20.00 uur. OOSTERLAND Beenbreuk bij aanrijding Vrijdag omstreeks 18.00 uur werd bromfietser A. I. uit Bruinisse ge wond bij een aanrijding met een per sonenauto. I. reed op de Molenweg richting centrum en sloeg links af de Van de Abeelestraat in. Daarbij zou de bocht te scherp genomen zijn en botste de bromfietster frontaal tegen de auto van A. R. uit Oosterland. Een bovenbeenbreuk was het gevolg. Per ambulance werd de onfortuinlijke rijder naar het Zweeds Rode Kruis- ziekenhuis overgebracht. De brom mer moet als verloren worden be schouwd. BRUINISSE Scouting-groep Enkele malen per jaar komen de kabouters van de scouting-groep „Prinses Margriet" uit Bruinisse uit het nachtelijk duister te voorschijn om met een speciale actie voor het voetlicht te treden. Dat was vorige week ook zo toen ze de opbrengst van hun zelf uitgevoerde actie „Heitje voor een karweitje" overdroegen aan het bestuur van de peuterspeelzaal „De Krukels". De kabouters hadden met hun werken 310,- verdiend. Daar waren twee stukken speelgoed voor gekocht, een helicopter en een loop-auto. Het overgebleven geld zat in een envelop. De peuterleidsters Co- by Priemis en Tb Hanzen toonden zich zeer verguld met het aangebode ne en de voorzitster van het bestuur, mevrouw Mirjam v.d. Berg richtte zich in een dankwoord tot de kabou ters en hun leidng. Collecte De collecte die werd gehouden in Bruinisse ten gehoeve van het Astma- Fonds heeft 2172,45 opgebracht. Al le gevers en collectanten wordt dank gezegd. Benoeming De heer P. A. Lamper is per 1 au gustus benoemd tot Hoofd admi nistratie van de Rabo-bank „Oost- Duiveland" te Bruinisse. De heer Lamper, van oorsprong uit Yerseke, had deze functie al in Lopik. Hij voorziet in de vacature B. J. v.d. Berg. Vier wielen gestolen Tot nog toe onbekenden hebben vier complete wielen gestolen van de auto van de Westduitser K. L. uit Bad Neueahr-Ahrweiler. De Mercedes stond geparkeerd op de Hageweg (Aquadelta) en het gebeurde in de nacht van donderdag op vrijdag. De auto werd opkrikt en op trottoirte gels gezet en zo vond de Duitser zijn auto terug: zonder de vier wielen. Schade: 4.000,-. GOES Gay Promotion Team Op tweede pinksterdag (maandag 27 mei) wordt in het jongerencentrum 't Beest te Goes een Zeeuwse homo manifestatie .gehouden vanaf 20.00 uur, bezocht door het Gay Promotion Tfeam. Theater, zelfverdediging, mu- .ziek, zang, acties zijn een paar onder delen van deze manifestatie, die ter voorbereiding geldt van de grote ma nifestatie in Groningen op 29 juni. Geslaagd Aan de Stichting Opleidingsschool Voor Ziekenverzorgenden te Goes zijn voor het diploma ziekenverzor gende geslaagd: mej. E. Beun, mej. E. Hennekij, mej. E. Hoek, mevr. A. de Ronde-Kik, mej. M. Knaape, mevr. J. Goudzwaard-Schiettekatte, dhr. J. Murre, mej. J. Rockx, mej. A. Schuur- biers, mej. S. Timmerman, mej. M. v. d. Velde, mej. R. v. d. Vijver. KAPELLE Bevelandse fietscross club Op 15 juni verricht wethouder ing. J. de Graag van Goes de opening van de Bevelandse fietscross club, om 11.30 uur. Daarop sluitend volgen de wedstrijden die om 12.00 uur begin nen. Daaraan nemen deel de regio Brabant, Zuid-Holland en Zeeland. De toplaag van de baan is ver nieuwd, zodat voor deze baan een A- kwaliteit wordt verkregen. Dat bete kent dat er volgend jaar een Grand- National gehouden mag worden en eventueel een Nederlands kampioen schap. 37 Ze kwam overeind en aarzelde wat ze zou doen. Ze draaide zich om en keek over het duin in de richting waar het huis van haar vader stond. Waarschijnlijk waren ze nu allemaal behalve Maartje, wel weg. Als die er nu maar aan dacht soep op te zetten. Maar dat deed ze natuurlijk niet, want Marjan had gezegd dat zij daar voor zou zorgen en dan vond Maartje het allang goed. Resoluut begon Mar jan de duinen weer af te dalen en sloeg het pad naar de tuinderij weer in. Tbch eerst die soep maar even op zetten op het oliestel en dan kon ze verder het grootste gedeelte van de dag wel wegblijven. Vader, dat wist ze van andere jaren, zou toch wel in het dorp blijven bij zijn oude vrienden en kennissen; Jan had zelf al aangekondigd dat hij van middag niet thuis kwam om te eten en over Karei en Maartje hoefde ze ook geen zorgen te maken. Tben ze bijna thuis was, bleef ze verbaasd staan. Hé, daar stond haar fiets en Karei was toch net gelijk met vader weggereden naar het dorp? Al les bij elkaar was ze misschien een goed half uur weggeweest en was hij dan nou alweer teruggekomen? Ze trok de laarzen uit die ze altijd droeg wanneer ze op het strand ging wandelen en ging door de schuurdeur over de goot naar binnen. Tben ze langs de zoldertrap liep om de kamer binnen te gaan, hoorde ze boven wat gestommel. Karei zeker, die iets vergeten was. Zijn schetsboek of zo en ze liep al door om de kamer in te gaan, toen ze plotseling iets hoorde waardoor ze bleef staan. Het was de stem van Maartje, maar met een klank erin die ze nog nooit eerder had gehoord. Hees en giechelend zei ze iets, waarop een mannenstem antwoord de, de stem van Karei! Als versteend bleef Marjan staan en met een uitdrukking van ver bijstering en ongeloof luisterde ze toen en toen ze in plaats van de stem men andere geluiden hoorde, trok het bloed uit haar gezicht weg en maakte de verbijstering plaats voor een uit drukking van woede en haat. Ze wil de dé trap opstormen, maar dan be dacht ze zich. Voorzichtig verliet ze de woning en ging terug naar het strand. Ze zag dit maal de meidoorn niet en de kievit probeerde tevergeefs haar aandacht te trekken. Ze hoorde alleen nog steeds de stemmen van Karei en Maartje en de geluiden die daarna ge volgd waren. Bah, wat een intens smerige boel! En vader, die arme lieve schat, die kreeg dit als dank voor al zijn goedheid! De wildste gedachten gingen door Marjans blonde kopje toen ze langs de rand van de zee liep. Gedachten van woede en haat en verdriet vervul den haar, terwijl in het dorp de klan ken van de marsmuziek verstomden door ARIETA DE MAN en plaatsmaakten voor het feestelij ke lawaai van de kermis die geopend werd voor de lachende en vrolijke kermisgangers. Jan genoot! Geweldig vond hij het, dat hele drukke gedoe. Met twee van zijn schoolvrienden was hij eerst met de muziek meegegaan. Stationsweg, Rijlaan, Zandweg en langs de Voor weg weer terug naar het dorp, waar naast het gemeentehuis de kermis werd gehouden. Het was nog een hele mars die de muziek op deze manier maakte en daarom was de rust hal verwege, bij café De Landbouw, dan ook een welkome onderbreking, waarbij bovendien de dorstige kelen konden worden gesmeerd. Hoe meer de muziek het dorp naderde hoe gro ter de stoet van grote en kleine ker misgangers was die achter de muziek aansloot en voor ze bij de kermis aan kwamen was het al een hele optocht. De eerste contacten werden al gelegd tussen de jongens en meisjes die alle maal in kermisstemming kwamen. „Kijk," zei Dirk, een van de vrien den van Jan, „daar hebbie een stel meiden van de vakschool," en op de maat van de muziek hoste hij met zijn twee vrienden de richting uit van de ook al uitgelaten meisjes. Maar Jan en Jaap remden hun vriend af. (wordt vervolgd) Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging na 18.30 uur 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719. 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38,70; per jaar f 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Verschijn! maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3