Het was wel even wennen Streefbedrag orgelfonds bereikt Ontmoetingsdag voor computerbezitters in Zierikzee DE ZIERIKZEESCHE COURANT Auto total-loss na eenzijdige aanrijding Twee vernielers geverbaliseerd Fikse buien boven Schouwen „De Wieken" op 4 juni officieel geopend ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Textiele werkvormen Derde promovendus Toon van der Steen Tot en met 31 mei exposeert kunstenares Miep Na DFS en Dreischor promoveerde het afgelo- De tweede wielerronde van Nieuwerkerk lever- Sri Lanka niet veilig ,,Het zuiden van Sri Lanka is helemaal niet vei lig". Zo reageert een Tamil-woordvoerder op de Graaf met haar textiele werkvormen in gale- pen weekeinde een derde Schouwen-Duive- de een verdiende zege op voor Toon van der een uitspraak van premier Lubbers. (Pag. 2). rie „Tussen de Havens". (Pag. 3). landse club. ZSC werd eerste klasser na een Steen. De Bruenaar reed een bijzonder attente 0-2 zege bij WIK. (Pag. 4). koers. (Pag. 5). MAANDAG 20 MEI 1985 141ste jaargang Nr. 23728 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Kies steeds de weg, die het beste schijnt, hoe ruw hij ook schijnen moge. De gewoonte zal hem gemakkelijk en aan genaam maken. Pythagoras ZIERIKZEE - Op de provin- cialeweg Haamstede-Zicrikzee gebeurde zondagavond om streeks half tien een éénzijdig ongeval, waarbij een personen auto total-loss raakte, maar niemand werd gewond. De aanrijding ontstond toen bestuurder P. W. uit Westen- schouwen met zijn auto rich ting Zierikzee reed en ter hoog te van de afslag Klerksweg een voorganger wilde inhalen. Uit tegengestelde richting kwam een personenauto met volgens de verklaring van W. gedoofde lichten. Om een zekere frontale botsing te voorkomen stuurde W. naar links, dook over het fietspad door de bosjes en kwam in de sloot tot stilstand. Thkelbedrijf Jan de Jonge sleepte de auto weg. Bui ten de auto liep ook het fietspad en de bosjes schade op. RENESSE - Twee jongelui, deel uit makend van een grotere groep, wer den in de nacht van vrijdag op zater dag op het Renesser strand in de kraag gevat wegens het toebrengen van vernielingen aan badhokjes en ruiten van strandtenten. Het zijn de 18-jarige D. v. R. uit Rotterdam en de 19-jarige M. V. uit Den Bosch. Na in sluiting op het politiebureau en het opmaken van een proces-verbaal ter zake van het plegen van vernielin gen, werd het duo huiswaarts gezon den. Graanbeurs te Zierikzee een zogenaamde „gebruikers dag" te organiseren. Volgens de voorzitter van de afde- Restauratie in Renesse kan beginnen ling Zeeland Ron van Dijke gaat het hierbij om een try- out waarbij men wil kijken of dergelijke bijeenkomsten aanslaan in Schouwen-Duiveland. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Verwachting tot dinsdagavond: Enkele buien Veel bewolking en enkele regen- of onweersbuien; minimumtempera tuur omstreeks 11 graden; middag- temperatuur ongeveer 18 graden. Matige wind, bij de Wadden eerst nog vrij krachtig, aanvankelijk noord oostelijk, later uit uiteenlopende richtingen. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 25 mei: Woensdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: zuidwest 4 Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: zuidwest 4 Vrijdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 21 mei Zon op 5.39, onder 21.37 Maan op 6.11, onder 23.47 Eerste Kwartier: 27 mei (13.56) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 21 mei 5.08 17.15 10.44 23.02 Springtij: 21 mei Temperatuur zeewater Schouwse kust: 11,3° C. HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Een onweersstoring, die zóndag van het zuiden uit kwam op zetten, is vandaag boven ons land practisch tot stilstand gekomen. Ook morgen ligt de storing nog dicht bij ons land. Dat betekent voor morgen vrij veel bewolking en op nieuw enkele regen- of onweersbuien. Na morgen trekt de storing in ooste lijke richting weg en komt ons land in een zuidwestelijke stroming, waar in nog wel een enkele bui kan voorko men, maar waarin ook de zon weer een kans krijgt. Dit enigszins wisselvallige weer kan tot aan het eind van de week aan houden. De middagtemperatuur van een graad of 18 ligt op het niveau dat voor deze tijd van het jaar normaal is. Twee medewerkers van de dienst gemeentewerken, de heren Ko Theuns en Wim ten Haaf, waren aan het begin van de week druk bezig met het aanbren gen van de nodige verkeersborden. De tekst onder het inrijverbod vermeldt duidelijk de tijden waarop de straat voor alle verkeer behalve voetgangers verboden terrein is: van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.30 uur en op donderdag tot 21.00 uur. reldwinkel en een organisatie die op komt voor „Verdrukte Christenen". Middelpunt van dit alles was het Rad van Avontuur, waar vele fraaie prij zen werden „doorgedraaid". 's Middags was het wat minder druk, al bleef tot het laatst toe een re delijke belangstelling bestaan. De bruto opbrengst van de brade rie/rommelmarkt lag ongeveer 2000 hoger dan die van vorig jaar. ZIERIKZEE - Een fiks buiencom plex maakte zondagmiddag voor ve len een vroegtijdig einde aan de lang verwachte zomerpret. Wind, regen, hagel en onweer zorgden er voor dat de eindelijk weer eens bezette tuinstoelen ijlings verlaten werden. Toch spreekt men op het KNMI te Zierikzee van een normaal zomers gebeuren en werden nergens records gebroken. Het buiencomplex verschilde welis waar van plaats tot plaats en hoewel er in vrij korte tijd aardig wat he melwater naar beneden kwam werd te Zierikzee „slechts" 12 mm neerslag gemeten. Wat wel bijzonder was, wa ren de hagelstenen van één tot twee centimeter lengte. In het hevigst van de buien viel er drie kwartier 7,5 mm, maar ook dat is niets bijzonders. Het onweer werd omschreven als „flinke jongens" en „normaal voor een zomerdag". Wat de wind betreft: ook hier niets bijzonders, wind kracht drie werd niet overschreden, zelfs niet met de gebruikelijke uit schieters. Al met al leek het erger dan het was. Files Een woordvoerder van de rijkspoli tie groep Schouwen-Duiveland meld de aanvullend nog. dat het verkeer weinig hinder ondervond van het slechte weer. Wat de files betreft, van uit deze regio was er op de Zeeland route tot Bruinisse een overvloedig verkeersaanbod, maar de file kon blijven rijden. Na Bruinisse werd het anders en stond er een kilometers lange rij wachtenden tot en met het Hellegatsplein. ZIERIKZEE - De invoering van het permanente loopstratengebied in het centrum van Zierikzee, met ingang van 15 mei, is niet onopgemerkt en zonder strubbelingen voorbijgegaan. Het aanbrengen van de noodzakelij ke verkeersborden door werknemers van de dienst gemeentewerken van Zierikzee vormde niet zo zeer het probleem, als wel de gevolgen daar van. Menige verkeersdeelnemer, au tomobilist en (brom-)fietser, verslik te zich in de nieuwe maatregelen. Het was elk jaar wel weer even wennen aan de inrijverboden bij de instelling van het loopstratengebied, maar met name het verkeer afsluiten van de Melkmarkt gaf de nodige pro blemen en verkeersopstoppingen. Woensdag, de dag van invoering van het permanente loopstratengebied, vormde zich menige file vanaf het kruispunt Mol/Melkmarkt tot soms aan de Oude Haven toe. Het feit dat op die dag ook de weekmarkt werd gehouden, droeg in niet onbelangrij ke mate bij aan de „verkeerschaos". Volgens de rijkspolitie heeft de in voering echter nergens tot grote pro blemen of ongelukken geleid. Vol gens de politiewoordvoerder moeten met name de vrachtwagenchauffeurs, die voor de bevoorrading van de win kels moeten zorgen, er nog aan wen nen dat ze het centrum van Zierikzee vóór 10.00 uur 's ochtends aandoen. Afgezien van het feit dat menig au tomobilist foeterend zijn weg door het centrum van Zierikzee zal zoe ken, moet worden geconstateerd dat het instellen van een permanent loopstratengebied een verademing is. De mogelijkheid tot winkelen in bepaalde straten van het centrum, zonder voortdurend gevaar van rake lings passerende auto's, zal de func tie van Zierikzee als koopcentrum ze ker niet nadelig beïnvloeden. ZIERIKZEE - De afdeling Zeeland van de Vereniging van Commodore Gebruikers Nederland (V.C.G.N.) heeft het initiatief genomen om op zaterdag I juni in de Alle computerbezitters kunnen op deze dag in de Graanbeurs terecht met hun programma's de zogenaamde software om tot een onderlinge uit wisseling van gegevens en ervaringen te komen. De vereniging heeft mo menteel 275 leden in Zeeland en twin tig daarvan zijn afkomstig van Schouwen-Duiveland. Het is vooral op verzoek van deze laatste groep dat een dergelijke ontmoetingsdag, die regelmatig elders in Zeeland vooral op Walcheren plaatsvindt, nu ook eens in Zierikzee wordt gehouden. Gezien de reacties tot nu toe ver wacht de voorzitter vooral een grote belangstelling vanuit de onderwijs instellingen waarbij hij met name de R.S.G. noemt omdat daar ook enige leden van de vereniging werkzaam zijn. Hij wijst in dit verband op de Educa-werkgroep die zich binnen de V.C.G.N. bezig houdt met de ontwik keling en verspreiding van educatie ve computerprogramma's die vooral ook geschikt zijn voor toepassing op scholen. De leden van deze werk groep zullen ook op de ontmoetings dag te Zierikzee aanwezig zijn. Het evenement vindt plaats van 10.30 tot 16.00 uur. RENESSE - De zeer geslaagde bra derie/rommelmarkt die zaterdag van half negen tot vier uur in Renesse werd gehouden door de Hervormde Gemeente, had een bruto opbrengst van maar liefst 17,500. Het bijeen gebrachte geld zal voor 75 ten goe de komen aan het orgelfonds en voor 25 aan ontwikkelingsprojecten in Midden-Amerika en in Lesoto (Afri ka). Met deze uitstekende opbrengst is het streefbedrag voor het orgelfonds bereikt. Met de restauratie van het ruim 100-jarige Oberlinger orgel van de Renesser kerk zal zeer binnenkort een start worden gemaakt. De braderie/rommelmarkt, die mu zikaal werd omlijst door een draaior gel, zorgde voor een gezellige drukte in de kern van Renesse. Vooral 's och tends trok het gebeuren bijzonder veel belangstelling. Zowel de rom melmarkt, die dit jaar bijzonder goed was gevuld met talloze nog goed bruikbare artikelen, als de diverse attracties. In het koor van de kerk werd twee maal een poppenkast voorstelling verzorgd door mevrouw Karsten. Naast alle tweedehands ar tikelen werden ook vis, stroopwafels, bloemen en tuinplanten en zelfge bakken cakes, koek en babbelaars verkocht. Verder waren er stands van Amnesty International, de We- Het aantal overtreders van de nieuwe verkeersmaatregelen voor de Melkmarkt was woensdag zo groot dat jeugdige buurtbewoners 's middags, gewapend met een bord met de tekstafgeslotende adspirant-verkeersovertreders at tendeerden op de gewijzigde situatie. Veelvuldig achteruitrijden, gevolgd door de nodige opstoppingen, was het resul taat. ZIERIKZEE - De officiële opening van het nieuwe bejaardencentrum „De Wieken" aan de Hoge Molen straat te Zierikzee, zal geschieden op dinsdag 4 juni. Het programma (voor genodigden) ziet er als volgt uit: na ontvangst volgt om 14.30 uur de over dracht door de heer J. de Bruijn, de voorzitter van de Stichting Neder landse Centrale voor Huisvesting van Bejaarden. Daarna wordt het nieuwe gebouw aanvaard door de heer L. A. de Bel, voorzitter van de Hervormde Stichting Bejaarden- huisvesting en -verzorging Zierikzee. Aartsluitend wordt er een receptie gehouden en is er gelegenheid tot be zichtiging van het gebouw. Het be jaardencentrum is het 149ste tehuis, dat in opdracht van de stichting te Amsterdam werd gerealiseerd. „De Wieken" is gebouwd zoals wellicht bekend, ter vervanging van de rust huizen „Irene" en „Ons Huis". Het ontwerp is van architectenbureau Henk Klunder B.V. uit Rotterdam. „De Wieken" biedt plaats aan 58 be woners, waarvan 50 alleenstaanden en 4 echtparen. Twens maken 40 be jaardenwoningen deel uit van het complex. Vooral in de ochtenduren trok de braderie/rommelmarkt veel belangstelling.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1