Vier klasse-overwinningen voor Delta Sportturnsters tijdens gym grand prix-toernooi Kampen Waterpoloteam Onderdak wint eerste officiële duel tegen Ganze afgetekend: 9-6 NIEUWSBODE Herenvolleybalploeg Mevo '80 stunt in derde ronde voor districtsbeker met 3-2 triomf Mixedteam LTC Zierikzee kampioen in landelijke vierde klas 6 Zierikzeese vereniging naar finale met twaalf turnsters KAMPEN - De Zierikzeese gymnastiekvereniging Del ta Sport zal met twaalf meisjes aanwezig zijn op de Ne derlandse kampioenschappen turnen in de sectie topsport, die worden afgewerkt in Dieren. Het twaalftal dwong deze deelname af tijdens de gym grand prix- toernooien in Zwijndrecht en Kampen. In Kampen kwa men leden van Delta Sport uit in acht klassen, waarbij maar liefst vier eerste plaatsen werden binnengehaald, een keer eindigde een Delta Sportster als tweede en een keer werd een derde plaats veroverd. Alles bijeen resul taten, die voor volop spannende momenten zullen zorgen tijdens de nationale finales in de vierkamp op vrijdag 7 en zaterdag 8 juni en tijdens de toestelfinales van zondag 9 juni. Sandra de Keijzer herhaalde in Kampen haar klasse-overwinning van Zwijn drecht en moet zeker gezien worden als een kandidate voor de eindzege tij dens de nationale finale in Dieren. In de juniorklasse behaalde Vera van den Beemt haar tweede klasse zege, maar zij moest de eerste plaats nu delen met Nanette Bergwerf van Mountain Shipping Rotterdam. Na drie onderdelen stond Vera van den Beemt nog op de derde plaats op drie kwart punt van koploopster Nanette Bergwerf. Met name aan de brug stel de de Delta Sportster enigszins teleur voornamelijk door een slordige af werking. Toen moest het favoriete on derdeel van Vera van den Beemt even wel nog komen. Ook nu bleek de balkoefening haar weer zoveel voor deel te bieden ten opzichte van de concurrentie, dat zij zich alsnog naast de Rotterdamse koploopster kon nestelen. Voor een fraaie oefening met een puik uitgevoerde vrije radslag kreeg Vera van den Beemt 8.85 punten, veruit de hoogste waar dering op dit onderdeel en juist vol doende voor een gedeelde eerste plaats. Na twee grand prix- toernooien heeft Vera van den Beemt plaatscijfer twee en lijkt voor haar een plaats bij de eerste drie in de fi nale mogelijk. Brugoefening Monique van der Spek stond in de juniorklasse na twee onderdelen, de vrije oefening en sprong, nog bij de allerbesten. Aan de brug kwam zij evenwel niet verder dan 5.70 punten, waardoor zij enkele plaatsen zakte. In haar oefening zaten twee stops en er ontbrak een B-element, hetgeen erg negatief werkt op het totaal. ,,\Ve gaan proberen om er tijdens dè finale alsnog en B-element in te bren gen", vertelde Delta Sport- hoofdtrainster Jossie van den Beemt. „Dan is er een hogere score mogelijk". Doordat Monique van der Spek voor haar balkoefening weer 8.10 punten kreeg klom zij naar een gedeelde achtste plaats met 29.90 punten. Met een hogere waardering voor haar brugoefening zou de Bruse turnster vlak onder de top drie zijn uitgekomen. Nu start zij in Dieren met plaatscijfer twaalf, maar een klassering bij de bovenste tien lijkt haalbaar. In klasse IA zorgde Nynke Botter- weg voor een revanche op Miranda Pluk van Olympia Cuyk. De viervou dig nationaal kampioene van het vo rige seizoen bleef haar rivale met een totaal van 33.50 punten een kwart punt voor. Bij de paardsprong leverde Nynke Botterweg een prima tsuku- hara af met een goede landing als slot. Zij scoorde 8.70 punten, maar bleef toch nog een kwart punt achter op Miranda Pluk. Aan de brug stond de Zierikzeese evenwel op eenzame hoogte met 8.30 punten als waarde ring. De hele concurrentie werd op ruim een vol punt geturnd. Op de tien centimeter brede balk verspeelde zij vervolgens weer het veroverde voor deel, doordat zij drie keer naar de grond moest, „maar het was zeer be langrijk, dat Nynke Botterweg de juiste instelling toonde. Met wat meer geluk voltooit ze de moeilijke oefening zonder stops, hetgeen een zeer hoge score opgeleverd zou heb ben. Misschien bewaart ze dat voor de finale", onderkende Jossie van den Beemt. Nynke Botterweg besloot haar vierkamp met een voortreffelij ke vrije oefening, die 8.90 punten opleverde, de hoogste score van alle 23 deelneemsters. Miranda Pluk kwam drietiende punt lager uit, het geen haar prompt de totaalzege kost te. „De vrije oefening was van verras send goed niveau, omdat zij toch kampte met een vervelende teenbles sure, die echter goed ingepakt was door dokter Bos", complimenteerde de Delta Sporttrainster haar pupille. Of Nynke Botterweg er in slaagt haar succes van het vorig jaar te prolonge ren zal voor een belangrijk deel af hangen van deze blessure. Vechtlust In klasse 1B begon Irene Buijs haar wedstrijd goed door voor de vrije oe fening 8.50 punten te scoren, waar mee zij op dat moment op een voor treffelijke twee plaats stond, slechts tweetiende punt achter de latere to taalwinnares Corine Butzelaar van ASTT uit Eindhoven. Door mindere waarderingen op de drie overige on derdelen zakte zij echter beetje bij beetje naar de zevende plaats. „Dat wegzakken komt voorname lijk door een beetje weinig vecht lust", meende Jossie van den Beemt. „Als het even wat minder goed gaat geeft Irene Buijs de moed op in plaats van door te vechten". De sprong was matig en tijdens de brug oefening belandde zij een keer op de grond, hetgeen meteen een aftrek van een half punt veroorzaakt en ook de balkoefening was allesbehalve op timaal. Irene Buijs gaat met plaat scijfer twaalf naar de finale. In klas se 2A draaide Mireille Lemaire een voor haar doen matige wedstrijd, die weliswaar een tweede plaats oplever de, maar het puntentotaal van 27.90 punten was bepaald beneden haar ni veau. Mireille Lemaire had aan de brug, omdat zij bij de handstand aan de hoge legger doorviel, hetgeen een half punt kost. Zij heeft nu plaatscij fer vier voor de finale en zeker uit zichten op een toppositie in Dieren. In klasse 2B herhaalde Sandra de Keijzer haar succes van Zwijndrecht door andermaal als eerste te eindi gen. Zij leverde een goede vierkamp af, waarbij het jammer was, dat zij tijdens de overslag op de balk naar de grond moest. Bij de vrije oefening liet ze een mooie schroefsalto zien, hetgeen er ondermeer oorzaak van was, dat ze met 6.45 punten het hoogst gewaardeerd werd van alle deelneemsters op dit onderdeel. San dra de Keijzer heeft nu plaatsingscij fer twee voor de finale, hetgeen on verwachte perspectieven biedt. Monique Raaymakers eindigde in Kampen op de vijfde plaats met ruim twee punten achterstand op Sandra de Keijzer. „Monique Raaymakers is op wedstrijden altijd een beetje voor zichtig", legde Jossie van den Beemt uit. „Sommige dingen, die op de trai ning wel kan, laat ze tijdens de wed strijden nogal eens een keer weg en dat kost punten". Zij heeft voor de fi nale in Dieren plaatsingscijfer negen. Regelmatig Linda Slootmaker turnde in klasse 3A een goede en regelmatige wed strijd. Er had nog iets meer ingezeten dan een zesde plaats als ook het boog je voorwaarts op de balk eruit was gekomen. Nu werd het een val. Aan de brug met ongelijke leggers eindig de Linda Slootmaker als uitstekende tweede en op de sprong en de vrije oe fening was het nadelige verschil ten opzichte van de besten slechts mini maal. Zij gaat met plaatsingscijfer tien naar Dieren. In klasse 3B zorgde Wendy van der Velde voor een Delta Sport-zege met nagenoeg een half punt voorsprong op naaste belaagster Marion de Vries van ^-Bato Winschoten. De Bruse turnster toonde zich de beste op de balk met een score van 6.15 punten. Op de andere drie onderdelen hoefde zij niet of nauwelijks in te leveren. Haar uiteindelijke puntentotaal be droeg 22.75 punten. Wendy van der Velde gaat ondanks de overwinning in Kampen met het plaatsingscijfer vier van start tijdens de de finale. Mirjam van Tiggelhoven turnde in Kampen voor haar doen een goede wedstrijd, hetgeen haar een twaalfde plaats opleverde. Verrassend was haar zege aan de brug met 5.90 pun ten. Op de balk moest zij evenwel te veel toegeven. Zij zal er in Dieren niet bij zijn, vanwege de matige prestatie tijdens de eerste grand prix in Zwijndrecht. Ook Francis Klink treedt niet aan, omdat zij in Kampen verstek moest laten gaan vanwege een thuis opgelopen blessure. In klasse 4A klasseerde Cindy Buijs zich als derde, terwijl Ernani den Boer de achtste plaats incasseerde in een veld van totaal 47 turnsters. Er nani den Boer gaat zeker naar Die ren, voor Cindy Buijs is er een reser veplaats. Dauwzwemmen met ruim 160 deelnemers ZIERIKZEE - In het zwembad van Zierikzee speelde het eerste herenwaterpoloteam van Onderdak haar eer ste officiële wedstrijd anders dan in onderling verband. Het Goese Ganze kwam met een team naar Zierikzee om de thuisploeg aan een eerste test te onderwerpen, een test die als succesvol betiteld mag worden. Via de tus senstanden 2-3, 2-0, 1-1 en 4-2 won Onderdak met 9-6. De waterpolowedstrijd sloot aan op het jaarlijkse 'dauw- zwemmen', dat verrassenderwijs bijzonder succesvol was. Ruim 160 zwemmers en zwemsters togen voor dag en dauw naar zwembad Onderdak om hun beste beentje voor te zetten. Johan Rombouts zette de Zierikzeese ploeg zelfs op voorsprong (4-3), een stand waarmee andermaal van speel- richting werd gewisseld. In de derde periode trok Ganze de stand direct vanuit het eerste fluitsignaal weer recht, maar via Robin Kerkhove kon de thuisploeg toch ook na de derde periode bogen op een voorsprong: 5-4. Nog wenste Ganze niet te capitule ren, want meteen na het begin van de vierde periode viel de volgende ge lijkmaker. Toch bleef de thuisploeg nadrukkelijk azen op een overwin ning en dat doel kreeg aanzienlijk meer gestalte, toen Robert Smaling en Leon van der Wielen via ieder een treffer de score naar 7-5 tilden. Nog één keer kon Ganze iets terug doen, maar het laatste woord was via Leon van der Wielen en Martin van de Berg uit een vier meterworp voor de thuis ploeg, die zo ruim en verdiend met 9-6 won. Het door Ad Hagesteijn geco achte team trad aan met keeper Re- mie Korsman en de veldspelers Jan Boot, André Bouman, Robert Sma ling, Dré Romijn, Martin van de Berg, André 't Jong, Stefan van der Wekken, Johan Rombouts, Leon van der Wielen en Robin Kerkhove. Het is de bedoeling dat Onderdak met mini maal een team in de competitie gaat spelen, maar de thuiswedstrijden moeten dan in Vlissingen worden af gewerkt, omdat het 25 meterbad van Onderdak niet voldoet aan de officië le wedstrijdnormen. Het 'dauwzwemmen' verliep vooral het vorig jaar allesbehalve succesvol, zodat de verwachtingen zeker niet hoog gespannen waren. Mede daar door was de grote opkomst van zowel jongeren als ouderen zeer opmerke lijk. Reeds ruim voor zeven uur - het officiële starttijdstip - waren diverse zwemmers aanwezig om hun tien of twintig baantjes van 25 meter af te leggen. Kinderen tot en met tien jaar dienden de korte afstand te volbren gen, alle anderen moesten 500 meter zwemmen om de herinnering mee naar huis te nemen. Aansluitend aan het 'dauwzwemmen' zelf kregen alle deelnemers een ontbijt in het restau rant van het zwembad. Ontegenzeg gelijk betekende de fraaie deelname een stimulans voor de organisatie om ;ook voor 1986 het 'dauwzwemmen' voor Hemelvaartsdag op het pro gramma te zetten. Binnen de Zierikzeese zwemclub Onderdak werd enige tijd geleden het waterpolo weer opgepakt, nadat het een paar jaar terug was doodge bloed. Onmiddellijk bleek er volop interesse te bestaan, vooral bij de he ren, want in de kortste tijd konden er twee teams worden samengesteld. Na wat onderlinge wedstrijdjes kwam het eerste team donderdagochtend in het water tegen Ganze uit Goes, een club die een grote waterpolo-ervaring achter zijn naam heeft staan. In de eerste periode kwam Onder dak goed uit de startblokken, het geen resulteerde in een 2-0 voor sprong, beide treffers werden gescoord door Martin van de Berg. Toen kwam Ganze evenwel terug en nog voor het verstrijken van de eer ste vijf minuten zuivere speeltijd leidden de bezoekers: 2-3. In de twee de periode werden de bakens ander maal verzet. Robin Kerkhove zorgde voor de Onderdak-gelijkmaker en Promotieklasser Schovocomcu onderschat thuisploeg ZIERIKZEE - De herenvolleybalploeg van het Zierikzeese Mevo '80 zorgde in sporthal Onderdak voor een daverende verrassing door het duel uit de der de ronde om de NeVoBo-districtsbeker tegen promotieklasser Schovocomca uit Nieuwerkerk aan de IJssel met 3-2 te winnen. De bezoekers kwamen wel iswaar met 1-2 voor, maar lieten toen alsnog onbegrijpelijk de teugels vieren, waardoor Mevo '80 weer volledig in de wedstrijd kon terugkomen. De vierde set leverde Zierikzeese winst op, maar toen herstelde Schovocomca zich en liep in de vijfde en beslissende set uit naar 8-14, een stand goed voor vijf matchpoints, maar Mevo '80 wenste er niet een meer toe te staan, sterker nog, Mevo '80 kwam puntje voor puntje dichterbij om uiteindelijk de gedesillusio neerde opponent met 16-14 achter zich te houden en daardoor door te dringen tot de kwartfinales om de districtsbeker. Martin van de Berg (6) werd topscorer in de eerste officiële waterpolo wedstrijd van Onderdak, die de Zierikzeese ploeg met 9-6 zou winnen. Ganze uit Goes was de verliezende ploeg. Het bekerduel tegen Schovocomca betekende voor Gerard Janse en Wim van dér Zande het laatste optreden in de hoofdmacht van de Zierikzeese club, een optreden dat bekroond zou worden met een fraaie zege. Schovo comca begon sterk aan het duel, maar al vrij vlot werd duidelijk, dat Mevo '80 zich met hand en tand zou verzet ten tegen de promotieklasser. Na een aanvankelijke voorsprong voor de be zoekers kwam de thuisploeg terug om meteen door te gaan naar een 9-6 ZIERIKZEE - Het eerste mixed team van de LTC Zierikzee is eerder dan verwacht kampioen geworden in de landelijke vierde klas. Door een 6-2 overwinning tegen naaste concur rent Axel haalden Marius van Oeve- ren, Peter Coppoolse, Barbara Hee- zen, Roxane Speelman en reserve Maijke Speelman reeds een ronde voor het einde de titel binnen. Op 2 juni speelt het team een promotie wedstrijd tegen een nog onbekende Züidhbllandse opponent, ni Het eerste herenteam van Zierikzee slaagde er niet in om Kapelle te klop pen en een degradatie uit de landelij ke tweede klas dreigt. Het tweede mixedteam stelde zijn positie in de vijfde klas veilig door met 5-1 te win nen van MLTC. Het derde mixedteam kan het in de zesde klas niet redden, gezien de herhaaldelijke nederlagen in de zware poule. Het vierde mixed team kon kampioen worden, maar slaagde er niet in om de tegenstander te kloppen, zodat nog even gewacht moet worden op het kampioenschap en de aansluitende automatische pro motie. Het tweede herenteam, be staande uit jeugdige spelers, werkt een wisselvallige competitie af, maar handhaaft zich op het huidige niveau. Het herenteam van het Bruse 'De Bru-Tèn' werd door een klinkende 6-0 overwinning op MLTC uit Middel burg poulewinnaar in de Zeeuwse hoofdklas. Sjaak van Opstal, Rinus Geense, Wim Vonk en Thom van Gel der spelen in de halve finale tegen DOS uit Vlissingen. Na een eventuele zege treedt de ploeg aan voor de fina le voor de Zeeuwse titel. Het team van Westerschouwen be haalde in dezelfde poule een 3-3 ge lijkspel tegen 't Halve Maantje uit Goes. Het betrof een sleutelpartij om de plaatsen twee en drie in de poule. Deze tweede plaats is belangrijk, om dat de Zeeuwse tennisbond heeft be paald, dat de hoofdklas wordt inge krompen van zestien naar acht teams, waardoor de nummers een en twee zich handhaven en de nummers drie en vier een stapje terug moeten doen. Westerschouwen eindigt door het gelijke spel op een punt van 't Halve Maantje, waardoor het Bruse en Goese team zich handhaven, ter wijl Westerschouwen en MLTC naar de eerste klas gaan. Het eerste da mesteam van 'De Bru-Tèn' zal in de slotwedstrijd nog een hele dobber hebben in de hoofdklas. Het Bruse team verloor met 5-1 van MLTC. De eer werd gered door Corrie de Waal. De herendubbelcompetitie leverde Westerschouwen twee kampioenen op. Westerschouwen II won met 5-1 van Brouwershaven en is poulewin naar. Westerschouwen IV speelde met 3-3 gelijk tegen Zierikzee III en werd daarmee op het nippertje kampioen. Westerschouwen I degradeerde door het gelijke spel tegen 't Halve Maant je en Westerschouwen III won met 1-5 bij 'De Bru-Tèn* II. In de damesdubbelcompetitie is Westerschouwen hard op weg om kampioen te worden. Het team won met 0-4 bij Jacoba van Beieren. De in haalwedstrijd tegen Kortgene werd eveneens met 0-4 gewonnen. Het tweede team verloor met 4-0 bij 't Halve Maantje en het derde Burgh- Haamsteedse team speelde met 2-2 gelijk tegen een team van de Goese vereniging. Westerschouwen IV won met 0-4 bij De Stoof en het vijfde team verloor bij 'De Bru-Tèn' II. In de vierde klas van de landelijke mixedcompetitie verloren beide teams van Westerschouwen, omdat verzwakt aangetreden moest worden. Westerschouwen I verloor met 5-1 bij Hulster Ambacht en het tweede team kreeg met 2-6 klop van Ludo et Emer- go uit Oostburg. voorsprong, het tijdstip voor een Schovocomca-time-out, een hande ling die succes op zou leveren. Via voornamelijk aanvoerder Guus van de Wild kwam Schovocomca weer in de wedstrijd. Bij 10-14 leek het pleit beslecht, maar toen demonstreerde .Mevo '80 zijn sterkste punt: het te- rugknokken uit verloren positie. On der leiding van de zeer sterk spelende Eddy de Looff en met het vernuft van Gerrit van Splunder zette de thuis ploeg de achterstand om in een 16-14 zege, een score die voor Schovocomca had moeten fungeren als een extra waarschuwing. Later zou ze evenwel fiks in de wind worden geslagen. Bliksemstart In de tweede set kende Schovocom ca een bliksemstart, die in minder dan geen tijd een 0-9 voorsprong ople verde. In plaats van door te drukken zakte de ploeg uit Nieuwerkerk aan de IJssel plotseling weg voorname lijk door onzekerheden in het achter veld. Mevo '80 profiteerde optimaal van die onzekerheden. Onder aanvoering van Gerrit van Splunder kwam de thuisploeg terug tot 8-9, het moment waarop Gerrit Slingerland door drie uitstekende opslagen op rij het vertrouwen terug liet komen in zijn ploeg. Coach Hans Boot probeerde nog wat met een time-out, maar verder dan 13-14 kwam de thuisploeg toch niet meer. Een ferme smash van Peter van de Berg bepaalde de setstand op 13-15. i De openingsfase van de derde set liet twee ploegen zien, die aanvallend niet erg veel initiatief wilden nemen uit angst voor een achterstand. Na een kwartier wees het scorebord dan ook pas 5-5 aan. Een goedgeplaatste klap van Koos Vrolijk zette Mevo '80 toen op voor sprong, maar dat was voor Schovo comca het sein om er een extra schep je bovenop te gooien. Onder impuls van de absolute uitblinker Guus van de Wild trokken de Zuidhollanders via 7-11 door naar 9-15 en een ogen schijnlijk beslissende 1-2 voorsprong, maar de bezoekers hadden buiten de vechtlust van de thuisploeg gere kend. Ibchnisch had Schovocomca, dat in de juist besloten competitie in de promotieklasse zeer verdienste lijk als zesde eindigde met 31 punten uit 22 wedstrijden, meer in huis dan de thuisploeg, maar qua vechtlust moest de formatie het duidelijk af leggen tegen de oranje equipe van trainer Peter Daver. Dat een fikse portie vechtlust inderdaad rende ment kan opleveren moest Guus van de Wild na afloop onderschrijven. „Wij zijn niet gewend om op doorde weekse avonden te spelen, zeker niet wanneer je daarvoor eerst nog twee uur in de auto moet zitten. Je komt al vermoeid aan de start, maar het is een beetje een zwak argument voor onze nederlaag. Mevo '80 speelde veel gemotiveerder en won daarom ver diend. Zo simpel is dat, maar het zou toch aardig zijn het duel nog eens on der normale omstandigheden te spe len", meende Van de Wild. Technische fouten In de derde set was een hele reeks technische fouten aan Schovocomca- zijde typerend voor de geringe moti vatie waarmee de ploeg speelde. Een en ander leidde met een aantal onder brekingen tot een 10-3 voorsprong voor de thuisploeg. Even leek het er op alsof de bezoekers vooral door toe doen van Gerrit Slingerland terug kon komen, maar dat was louter schijn. Na 11-9 drukte Mevo '80 door naar 15-10, waarbij Eddy de Looff en Gerrit van Splunder in eendrachtige samenwerking voor de doodsteek zorgden. Schovocomca schrok terdege van de terugkeer van de thuisploeg. „Ik had verwacht, dat Mevo '80 na drie sets wel min of meer zou opgeven", erkende Guus van de Wild, „maar de ploeg bleef keihard knokken, iets wat er bij ons niet echt in zat. Af en toe leek er wat over te springen, maar dc oplevingen waren niet lang genoeg". Tbch leek er in de vijfde set alsnog een opleving van voldoende duur aan te komen, toen Schovocom ca via 4-4, 4-8 en 6-10 doordenderde naar 8-14, een stand, die dc bezoekers ogenschijnlijk op rozen bracht, „Het is eigenlijk een schande dat je met een dergelijke stand nog dc boot in gaat", constateerde Guus van de Wild later. Gerrit van Splunder zette persoonlijk de achtervolging in en nadat Schovocomca zich weer een se- rietje technische fouten had veroor loofd rondden Koos Vrolijk en Van Splunder de zaak positief af: 16-14, daarmee een fraai stukje sportieve ijver positief afrondend. Na de wel verdiende vakantie mag Mevo '80 'ver3êf~5ekeren in de kwartfinales. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 6