De Torenhoeve Paardentram gaat toeren door centrum van Zierikzee en in omgeving Bruinisse College Westerschouwen wil dorpshuis Serooskerke als tijdelijk gemeentehuis Daan en Mina Janse 60 jaar één Presentatie boekje over industrieel erfgoed ZEEDAM B.V. ZIERIKZEE De Schelde boekt winst DE ZIERIKZEESCHE COURANT RENESSE - In besloten kring vierden Daan Janse en Mina Janse-van Kloos ter woensdagmiddag in Re- nesse het feit, dat zij zestig jaar geleden een paar wer den. Opmerkelijk bij het diamanten paar is zeker, dat de beide echtelie den ook in leeftijd slechts een paar uur verschillen. Beiden verkeren on danks de 87 lentes nog steeds in een goede gezondheid. Daan Janse werd 87 jaar geleden in het voormalige Duivendijke in het Schouwse Land geboren, terwijl en kele uren later Mina van Klooster in Renesse het levenslicht zag. Na hun huwelijk runden zij samen een land- bouwersbestaan, laatstelijk op de Hofstede Biesterveld aan de Vroon- weg in Renesse. In 1959 moest Daan Janse wegens ziekte noodgedwongen als landbouwer stoppen. Het echtpaar Janse kreeg een kind, later kwamen daar vier kleinkinde ren en een achterkleinkind bij. Daan en Mina Janse-van Klooster gaven er ZIERIKZEE - Op woensdg 29 mei vindt de officiële presentatie plaats van het boekje Schouwen-Duiveland met de klok mee. De ondertitel luidt: een route langs zaken die herinneren aan de ontwik keling van nijverheid en techniek. Schouwen-Duiveland is de eerste Zeeuwse regio waar restanten van de technische geschiedenis in kaart zijn gebracht. De presentatie vindt plaats in de trouwzaal van het stadhuis tus sen 16.00 en 17.00 uur. De auteur, me vrouw drs. Th. de Graaf reikt het eer ste exemplaar uit aan de burgemees ters en de dijkgraaf van Schouwen- Duiveland. Het boekje is tot stand gekomen op initiatief van de werkgroep in dustriële archeologie van de Zeeuwse Culturele Raad met steun van het An jerfonds Zeeland. Advertentie Voor al uw Bouwkundige werkzaamheden Grond-weg-waterwerken Diverse onderhoudswerkzaamheden Rekreatieprojekten Tijdelijk e Groeneweegje 13 4301 RN Zierikzee Tel. 01110-3983 b.g.g. J. L. Alofsen 01110-3002 Advertentie Torenweg 38, 4328 KB Haamstede, Tel. 01115 -1323 Particuliere woningverbetering200.000,— Woningcorporatie43.700,— restauratie woonhuismonumenten 10.000,— De gemeente heeft hiervoor een te kort van 235.061,—, waarvoor een beroep kan worden gedaan op de Pro vinciale knelpuntenpot. Van dat be drag draagt de gemeente een ton zelf bij. afhankelijk van het wel of niet toekennen van een bedrag van 135.061,— uit de knelpuntenpot. Verkeer De Dapperweg te Haamstede tus sen de Roterij en de Ooststraat/Ring wordt in toenemende mate gebruikt door zwaar vrachtverkeer. Door de beperkte breedte van de weg ont staan gevaarlijke verkeerssituaties. Het is daarom in het belang van het verkeer gewenst dit stuk weg in beide richtingen te sluiten voor. vracht auto's. De raad wordt voorgesteld een één malige garantiesubsidie te verlenen aan de Stichting Jeugdsoos Brogum te Zierikzee van 767,70. Het geld zal worden besteed aan de organisa tiekosten van het Any wave-festival. B. en w. adviseren de raad subsidie verzoeken van de Vereniging Vrien den van de Markerwaard en HVP Re gio Zuid af te wijzen. Dc raadsvergadering begint om 19.30 uur in het gemeentehuis. VLISSINGEN - Dc scheepswerf Koninklijke Maatschappij De Schel de heeft over 1984 een nettowinst ge boekt van 11 miljoen tegen 5,3 miljoen over 1983, zo heeft de directie van dit voormalige RSV-bedrijf vrij dag meegedeeld. Dc omzetwaardc van de produktie bedroeg 445 mil joen, het jaar tevoren was dat 500 miljoen. SIRJANSLAND - De afgelopen maanden bouwde Aad van de Graaf uit Sir- jansland een fraaie paardentram, waarmee hij met zijn zoon Edwin en dochter Daniëlle gedurende het toeristenseizoen door Zierikzee en rond Bruinisse gaat toeren. De tram zal worden getrokken door twee fraaie fjordenpaarden, het geen zorgt voor een fraai geheel. Het ligt in de bedoeling, dat de paardentram vanaf 1 juni tochtjes gaat maken door Zierikzee. Op iedere dinsdag, donderdag en zaterdag vertrekt de tram op gezette tijden tussen tien en vijf uur vanaf het Haven park voor ritten, die langs drie opstap- en uitstaphaltes gaan. Bij de haven houdt de tram halt, maar ook aan het Bolwerk en bij de nieuwe Zierikzeese kinderboerderij aan de Scheldestraat in Poortambacht. Vandaar gaat de tram door de Zierikzeese binnenstad weer terug naar het Havenpark. Op de dagen dat er niet in Zie rikzee wordt gereden bestaat er voor liefhebbers van een nostalgische rit gelegenheid om vanaf manege De Korenzolder in Bruinisse een tochtje te maken. Naast de zelf gebouwde paardentram heeft Aad van de Graaf ook de beschikking over een Victoriaanse koets, waarvoor de fjordenpaarden kunnen worden geplaatst. Deze kan dan worden gebruikt voor bruiloften. Het hele span is voor een zeer aantrekkelijke prijs af te huren. Overigens kan de paardentram ook 'besteld' worden voor schooltrips, voor verenigingen en bedrijven om een tocht te maken over Schouwen-Duiveland of gedeelten van het voormalige eiland. Ook dan mag de prijs geen belemmering zijn. Ongetwijfeld is het ma ken van een trip voor velen, vooral voor hen die normaliter dag-in dag-uit tussen het drukke stadsverkeer ver blijven een heerlijke verademing. M 6" 4 ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Landbouwprijzen De landbouwministers van de EG-landen heb ben overeenstemming bereikt over een deel van de landbouwprijzen. (Pag. 2). Handvaardigheid De commissie onderwijs van Zierikzee is una niem van mening dat het vakonderwijs hand vaardigheid moet blijven. (Pag. 3). Stapje hoger Na DFS is een tweede Schouwen-Duivelandse voetbalformatie erin geslaagd een stapje ho ger te gaan. Dreischor wordt na een 13-0 zege tweede klasser. (Pag. 7). Terugblik Leentje Jonker en Jan Langenberg geven een terugblik op hun loopbaan van de PTT. (Pag. 9). Jn een huwelijk is gezond proza altijd beter dan poëzie. Molière (1797 - 1889) BURGH-HAAMSTEDE - Op korte termijn wordt begonnen met dc vcr- bouwwerkzaamheden van het gemeentehuis in Westerschouwen. Daardoor is het niet mogelijk om gedurende de maanden juni en juli van dit jaar gebruik te maken van de raadszaal, welke ook als trouwzaal fungeert. Dat betekent dat voor zowel dc raads- als de commissievergaderingen als voor het voltrek ken van huwelijken uitgeweken dient te worden naar een andere lokaliteit. In de Gemeentewet is niet voorge schreven dat de raadsvergaderingen in het gemeentehuis gehouden dienen te worden. Dat is wel het geval voor diverse commissies en het voltrekken van een huwelijk. Om een en ander normaal doorgang te laten vinden stellen b. en w. de raad maandag 20 mei voor het dorpshuis te Serooskcr- ke aan te wijzen als tijdelijk gemeen tehuis. Deze periode loopt van 1 juni tot en met 30 september 1985. Stads- en dorpsvernieuwing De raad worden enkele voorstellen gedaan inzake de wet op de stads- en dorpsvernieuwing, zoals de definitie ve vaststelling inspraakverordening, voorlopige vaststelling subsidiever ordening en de voorlopige vaststel ling volumebesluit. Eén van de be langrijkste besluiten is het volume- besluit. De raad neemt een besluit waarin wordt bepaald welk bedrag voor een bepaald jaar beschikbaar wordt gesteld in het belang van de stadsvernieuwing. De gelden daar voor moeten uit het gemeentelijk stads- en dorpsvernieuwingsfonds komen, welk fonds wordt gevoed door de bijdrage uit het Provinciaal fonds. De raad wordt voorgesteld het volgende volumebesluit vast te stel len: VRIJDAG 17 MEI 1985 141ste jaargang Nr. 23727 de voorkeur aan het feest aangaande het diamanten huwelijk in de eigen kring te vieren, hetgeen er de feest vreugde overigens niet minder om maakte. Gedurende enkele uren wa ren zij het stralende middelpunt te midden van vrienden en bekenden. WAARIN OPGENOMEN Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Verwachting tot zaterdagavond: Vrij zonnig Vrij zonnig en droog, later op de dag mogelijk een regen of onweers bui; minimumtemperatuur om streeks 10 graden, middagtempera- tuur ongeveer 20 graden; matige, noordoostenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 21 mei: Zondag: Zonnig Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: noordoost 5 Maandag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: noordoost 5 Dinsdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: oost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 18 mei Zon op 5.42, onder 21.32 Maan op 5.11, onder 20.12 19 mei Zon op 5.41, onder 21.34 Maan op 5.26 onder 21.25 20 mei Zon op 5.40, onder 21.36 Maan op 5.45, onder 22.38 Nieuwe Maan: 19 mei (22.41) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 18 mei 3.33 15.57 9.10 21.22 19 mei 4.11 16.24 9.42 21.53 20 mei 4.37 16.50 10.12 22.25 Springtij: 22 mei HET WEEROVERZICHT DE BILT - Ons land ligt het gehele komende weekeinde in een noord oostelijke stroming. Hiermee wordt uit het zuidelijk Oostzeegebied en Noord-Polen gematigd warme lucht via Noord-Duitsland naar ons land gevoerd, in deze stroming komen flin ke opklaringsgebieden voor. Boven Midden-Europa is de lucht druk laag. In dit gebied ontwikkelen zich van tijd tot tijd onweershaarden. Deze buien kunnen gedurende het ko mende weekeinde mogelijk tot in het zuiden van ons land opdringen. Daar is de kans op een regen- of onweers bui dan groter dan elders in het land. Er wordt zowel op zaterdag als op zondag een middagtemperatuur van rond 20 graden verwacht. In het Wad dengebied en vlak langs de westkust blijven de temperaturen enkele gra den achter. De wind is noordoos telijk, 's nachts en 's ochtends matig, overdag echter vrij krachtig. In het Waddengebied wakkert de wind mo gelijk af en toe krachtig aan. Ook na het komende weekeinde blijft de stroming bij ons nog noord oost tot oost. De onweerskansen ne men dan ook in het noorden van het land toe

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1