DE CONCERTZAAL Aktiegroep Havenkwartier komt met aanbevelingen Inspraak werd gehonoreerd Hanneke Koopman wint reis met Eendracht Walt Disney Vol gas met Herbie Het Bittere Kruid S?r0 Artsendienst Hemelvaartsdag Tegengaan straatbevuiling Bruinisse derde bij EHBO-wedstrijd Zaterdag a.s.om 14.30 uur Zondag a.s. om 14.30 uur Zaterdag a.s. om 20.00 uur Zondag a.s. om 20.00 uur 2 Advertentie jJ§ BEN SEELT FOTOGRAFIE RECLAME- EN INDUSTRIËLE FOTOGRAFIE nPE^S fPK0^NeB>° ;CH6 fÖtO'- Oud Htihgmvg 2 43UT 10 Ooüerland 7#/ 01114-1062 Zuster W. Verkaart, Zevengetijstraat 43, Zierikzee, tel. (01110) 5023, neemt waar voor Zierikzee. Zuster A. Bolle. Beursstraat 2, Brui- nisse, tel. (01113) 2894, neemt waar voor Bruinisse en Duive- land. Zuster C. v. d. Haven, Haamstede, Bcrnardstraat 2, tel. (01115) 1423, neemt waar voor geheel Schouwen. ZIERIKZEE - De Aktiegroep Havenkwartier maakt zich, zoals bekend, onder meer sterk voor een betere verkeersvei ligheid in Sint Domus-straat en omliggend gebied. Met het besluit tot instelling van een permanent loopstratengebied in de binnenstad met ingang van woensdag 15 mei, groeide bij de leden van de Aktiegroep Havenkwartier de vrees, dat dit een veel grotere verkeersdruk voor de Sint Domusstraat tot gevolg zou hebben. Om een mogelijkheid te vin den een doorgaande verkeersstroom door deze reeds zwaar belaste straat te voorkomen, werd het eerder door de ac tiegroep ingediende verkeersplan hier en daar flink bijgesteld. In overleg met de politie en de Koninklijke Zeelandia (één der direct belanghebbenden bij de verkeerssituatie in dit deel van de binnenstadkwam tot enkele voorstellen, die onlangs binnen de openbare vergadering van de verkeerscommissie nader werden toegelicht. Eén van de belang rijkste wijzigingen betrof het voorstel de rijrichting aan het einde van de Manhuisstraat te wijzigen. Daardoor zou volgens betrokkenen voorkomen kunnen worden, dat de Sint Domusstraat al te zwaar belast zou worden. Binnen de verkeerscommissie bleek waardering te bestaan voor de meeste voorstellen van de Aktiegroep Havenkwartier. In middels werd ook snel gehoor gegeven aan de hartekreet van de Havenkwartier-bewoners. De rijrichting aan het ein de van de Manhuisstraat werd inderdaad gewijzigd. Verkeersborden geven aan, dat linksaf slaan richting Fontei- ne/Sint Domusstraat thans verboden is; het verkeer is verplicht rechtsaf de Pieterseliestraat in te slaan. Tengevolge van deze maatregel werd ook de rijrichting in de Ravestraat gewijzigd. Op het toelichtend platte grond je, dat de bewo ners vorige week in de bus kregen ter informatie over de invoering van de nieuwe verkeersmaatregelen in de bin nenstad, zijn bovenomschreven wijzigingen overigens nog niet in kaart gebracht. ZIERIKZEE) - De Aktiegroep Havenkwartier heeft het gemeentebestuur een rapport doen toekomen met aanbe velingen betreffende het tegengaan van straatvervui ling. Het rapport kwam tot stand door het'verzamelen van informatie bij hondebezitters, niet-hondebezitters diverse gemeenten en andere instellingen Reeds in de enquête van augustus 1982 van de Aktiegroep Havenkwar tier werd door diverse bewoners ge wezen op de overlast van loslopende honden en straatbevuiling. Daarna kwam het probleem steeds vaker naar voren en werd gevraagd bij het bestuur van de actiegroep of er niets ondernomen kon worden. Er wordt in het rapport op gewezen, dat van gemeentezijde regelmatig te ken nen werd gegeven open te staan voor goede suggesties, zodat er daadwer kelijk iets zou kunnen gebeuren. 'Beu' De Aktiegroep Havenkwartier be nadrukt in het rapport, dat deze noti tie vooral is verschenen, omdat de be woners van het Havenkwartier de gigantische straatbevuiling 'beu' zijn. Het ongelimiteerd verhogen van de hondenbelasting zal bij de hondebe zitters, volgens het rapport eerder een mentaliteitsverslechtering dan verbetering te weeg brengen. „Het creëren van centrale honden toiletten werkt wel in diverse bunga lowparken, omdat daar meer sociale controle is, maar kan in stadswijken slechts in mindere mate bijdragen aan de oplossing van het hondepoep probleem", aldus het rapport. Het toezicht op loslopende en straatbevuilende honden door de po litie wordt als een essentiële zaak be schouwd. Het geven van boetes zal, volgens het rapport, zeker preventief werken, omdat er geen enkele wet werkt zonder toezicht op naleving. Onderzoek Op grond van de resultaten van het onderzoek met het zogenaamde mo biele hondetoilet, wordt de conclusie getrokken, dat dit mobiele hondetoi let in veel gevallen goed toepasbaar is. Mocht dit echter toch om één of an dere reden niet lukken, dan blijven er, volgens de Aktiegroep Haven kwartier, nog voldoende alternatie ven over. In het rapport worden tot slot en kele maatregelen voorgesteld, die zouden moeten leiden tot verminde ring van de straatbevuiling Zo wordt gepleit voor meer politie toezicht, voor het plaatsen van afval bakken, voor het aanbrengen van leu zen in de straten en op de afvalbak ken, voor het plaatsen van raambil jetten en/of bordjes, het uitgeven van stickers, buttons en dergelijke en het verstrekken (door de gemeente) van mobiele hondentoiletten met bijbe horende zakjes. Verder vindt de Aktiegroep Haven kwartier, dat hondebezitters via di recte informatie gewezen moeten worden op hun rechten en plichten. Men gaat er vanuit, Aat bijvoorbeeld via de gemeentepuolicaties' eens ge wezen zou kunnen worden op hetgeen het bezitten van een hond eigenlijk betekent. Verder wordt tot slot in dit rapport gepleit voor algemene voor lichting over dit probleem op de scho len. LEIDSCHENDAM - Privatisering op zich best geen oplossing voor de knelpunten in het ambulancevervoer. Dit staat in het eindrapport over een onderzoek naar de organisatie van het ambulancevervoer in Nederland dat staatssecretaris Van der Reijden (WVC) maandg heeft ontvangen. ENKHUIZEN - De Roemeense turnploeg die donderdag een inter land wedstrijd afwerkt tegen Neder land in Enkhuizen, wordt aangevoerd door Ecaterina Szabo en Lavinia Agache. De andere turnsters zijn Lau ra Cutina, Daniela Silivas, Camelia Voinea, Eugenia Goler, Christina Gri- goras en Lenuta Rus. BRUINISSE - Tijdens de grote E.H.B.O. wedstrijd Zeeland die op zaterdag 11 mei in het Scheldekwar- tier te Vlissingen werd gehouden, is het Bruse team op een zeer ver dienstelijke derde plaats geëindigd. De vreugde over dit resultaat werd nog vergroot, omdat Hanny v.d. Graaf-Zondag, leidster van het Bruse team, tot beste commandant van de 12 teams werd uitgeroepen en van de heer Bolle, voorzitter van het Rode Kruis Kring Zeeland, een grote beker met inscriptie in ontvangst mocht ne men. Het was de eerste keer dat een team uit Bruinisse aan een dergelijk grote wedsrijd deelnam en EHBO-man in hart en nieren, docent H. Bontekoe, was dan ook dik tevreden en noemde het een schitterend resultaat. Het Bruse team bestond, naast comman dante Hanny v.d. Graaf, uit de dames M. Maaskant, H. de Jong en de heer P. Beye, Met behulp van LOTUS- medewerkers werd een realistische oefening uitgebeeld als tijdens een bootreis van de Henry Duant. Drie patiënten moesten behandeld wor den. Een patiënt met suikerziekte, een zieke man die direct naar bed wil de en een patiënt die aan boord strui kelde en in glas viel waardoor een grote wond in z'n arm ontstond. Een kritisch jury beoordeelde de twaalf deelnemende ploegen uit geheel Zee land op de zeven E.H.B.O. punten, maar ook netheid en orde speelden een rol. Eerste werd Zuidbeveland Midden, tweede Souburg, derde Brunisse vierde Hulst en vijfde Zierikzee. Jaarlijkse verloting zeereis door Slavenkas ZIERIKZEE - De jaarlijkse verloting van een zeereis met de topgaffelschoener „Eendracht" op kosten van de Slavenkas is gewonnen door Hanneke Koopman uit Zie rikzee. Burgemeester Th. H. de Meester verrichtte maan dagmiddag de trekking van de verloting in de Trouwzaal van het stadhuis. Advertentie vertoont Prijs f 7,50 Reserveren 01110-2670 De Zierikzeese Slavenkas verloot jaarlijks een gratis kooi aan boord van de Eendracht, ter waarde van 1.500 gulden. Middels oproepen in de krant worden de Zierikzeese jonge lui in de leeftijd van 16 tot 26 jaar uit genodigd om zich als gegadigde voor deze reis aan te melden bij het be stuur van de Slavenkas. Dit jaar hadden zich twaalf jonge lui aangemeld: vier jongens en acht meisjes. Dat is precies de helft van vorig jaar. De Slavenkas bestaat dit jaar 250 jaar en werd destijds in het leven ge roepen nadat een Zierikzeese koop vaarder was gekaapt door Barbarijse zeerovers. De bedoeling was om met de beschikbare gelden de zeelui, die als slaven waren gevangen genomen, vrij te kopen. Volgens de heer R. van Ommeren, president-commissaris van de Slavenkas, is niet bekend of er veel zeelui zijn vrijgekocht, maar tot 1942 heeft de Slavenkas wel een ande- Dierenarts S. Bergsma, Zierikzee, tel. (01110) 2180, heeft dienst voor Schouwen-Duiveland. Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie rikzee, Dam 18 is op Hemel vaartsdag van 12.00-13.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Bel voor noodgevallen alarmcentrum Noord- en Midden-Zeeland, tel. (01100) 14444. re functie vervuld. Het geld werd aangewend voor een soort sociale ver zekering, omdat nabestaanden van zeelui er financieel mee werden on dersteund. Na die tijd is er een regle mentswijziging gekomen en worden de gelden voor andere sociale doel einden aangewend. De jaarlijkse ver loting van een zeereisje met de Een dracht is één van die activiteiten. Ais tegenprestatie moet de winnaar of winnares van de reis een verslag van de zeereis inleveren Nadat burgemeester De Meester de verloting had verricht, nam Heieen Koopman namens haar zus Hanneke de felicitaties in ontvangst, omdat de laatstgenoemde niet aanwezig was. De overige elf gegadigden ontvingen uit handen van secretaris- boekhouder J. C. van Beveren een ju bileumuitgave van de Slavenkas: een gebonden boek over de geschiedenis van de Slavenkas. Iedere dinsdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Bureau voor rechtshulp, Poststraat 37 (De Lichtboei). Zitting van 14.15 tot 16.15 uur. Gymzaal Manhuisstraat. Repetities Oratoriumvereniging Zierikzee. 20.00-22.00 uur. Burgh-Haamstede Gymnastiekzaal. Recreatieve condi- titraining. 20.00-21.00 uur dames, 21.15-22.15 heren. Haamstede Dorpshuis De Schutse. Jazzgym. 9.15 tot 11.15 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Kinderkoor de Smalstadtertjes. 18.30 tot 19.15 uur. Gymnastiekzaal. Damesgymnastiek. 19.30 tot 20.30 uur. Zonnemaire Gymnastiekzaal.' Damesgym. 21.00- 22.00 uur. Oude Raadhuis. Teken en schilder club „De Tekenaars". 19.00-21.30 uur. Iedere woensdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur.. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities. Herv. Chr. gemengd koor. 19.30-21.30 uur. Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Nieuwsmagazine. 20.15-21.45 uur. Gymlokaal Raamstraat. Klassiek ballet 13.00 tot 16.00 uur, 16.00 tot 20.30 uur. Serooskerke Dorpshuis. Thke Five-gymnastiek en clownsoptreden voor de kinderen. 19.00-20.00 uur. Haamstede Dorpshuis. De Schutse. Jazzgym. 19.30 tot 20.45 uur. Scharendijke Gymzaal. Gym voor dames van 14.00 tot 15.00 uur. Brouwershaven Tbnnenmagazijn. Majorettes. 18.15 tot 20.00 uur. Verenigingsgebouw. Dameskoor. 19.00 tot 20.30 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouwtje. 14.00-16.00 uur, kinderklub. Nieuwerkerk „Rehoboth". Strip-o-theek. 18.30- 19.30 uur. Oosterland „Open lessen". Bejaardengym- nastiek. 9.15 - 10.15 uur(v.m.). Iedere vrijdag Schouwen-Duiveland Op alle politieburo's op Schouwen- Duiveland: spreekuur, van 14.00 tot 17.00 uur. Zierikzee Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Herha ling verzoekplatenprogramma. 10.00- 11.30 uur. Klaverjassen. Heieen Koopman is winnares geworden van de verloting voor een zeereisje met de Eendracht op kosten van de Slavenkas. Hanneke Koopman neemt na mens haar zus Heieen de felicitaties in ontvangst van burgemeester Th. H. de Meester. Burgh-Haamstcdc Hotel Haamstede. 20.00 uur. Brouwershaven Gemeenschapsruimte. Nutsbiblio- theek. 19.30-20.30 uur. Iedere zaterdag Zierikzee Gymzaal Beatrixschool. Klassiek ballet. 13.00 tot 17.30 uur. Eerste dinsdag van de maand Zierikzee Kreeftstraat 60. Spreekuur Gehandi capten Advies Bureau. 16.00-17.00 uur. Iedere tweede donderdag van de maand Zierikzee Stadhuis Zierikzee, Meelstraat. Zit ting huurcommissie van 9.00 tot 11.30 uur. Iedere maandag en donderdagochtend (behalve in de schoolvakanties) Brouwershaven In de „Blokkendoos". Peuterspeel zaal. Van 9.00 tot 11.30 uur. Tot en met 18 mei Haamstede Bewaerschole. Tentoonstelling '40-45. Elke middag van 13.30 tot 16.30 uur, behalve op zondag. 28 mei t/m 1 juni Zierikzee De Eenhoorn (Havenpark). Expositie over olieverfschilderijen van de heer W. van den Noordt. 10.00-17.00 uur. Dinsdag 14 mei Zierikzee Stadhuis. Openbare vergadering commissie onderwijs. 17.00 uur. Concertzaal-foyer. Algemene leden vergadering VVD afdeling Zierikzee. 20.00 uur. Donderdag 16 mei Noordgouwe Kloosterweg 2, bij Autobedrijf Ak kerdaas. Puzzelrit m.a.c. Sparta, start eerste deelnemers. 14.00 uur. Ouwerkerk Kreken Ouwerkerk. Geluidenexcur sie Natuur- en Vogelwacht. Verzame len parkeerplaats Zuidbout. 05.30 uur ('s morgens). Vrijdag 17 mei Zierikzee Concertzaal. Hoofdstadoperette „Die lustige Witwe". 20.00 uur. Zaterdag 18 mei Zierikzee Parkeerplaats ZWN-station. Vertrek naar landschap Schouwen-Duive land. 9.30 uur. Balie. Geraniummarkt. 10.00-15.00 uur. Onder de Beuze. Rik en Rijn spelen Roodkapje. 11.00 tot 16.00 uur. Bioscoop. Walt Disney. 14.30 uur. Bioscoop. Het bittere kruid. 20.00 Renesse Dorpsplein. Rommelmarkt/brade rie. 8.30 tot 16.00 uur. Zondag 19 mei Zierikzee Bioscoop. Walt Disney. 14.30 uur. Bioscoop. Het bittere kruid. 20.00 uur. Maandag 20 mei Zierikzee Prinses Julianaschool, Jannewek- ken. Schrijfavond Amnesty Interna tional. Vanaf 19.00 uur. Stadhuis. Gemeenteraadsvergade ring. 19.30 uur. Huis van Nassau. Vergadering post zegelvereniging Philatelica. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Recreatiezaal van de Gereformeerde kerk. Schrijfavond Amnesty Interna tional. Vanaf 19.00 uur. Brouwershaven Gereformeerde kerk, Bostonplein. Schrijfavond Amnesty International. Vanaf 19.00 uur. Stadhuis. Raadsvergadering. 19.30 Dinsdag 21 mei Haamstede Zaal Ger. kerk. Bijeenkomst N.C.V.B. afd. Burgh-Haamstede. 19.45 uur. Nieuw-Haamstede Tbrenweg la (bij J. van Zuylen). N.V.V.H. buitengebeuren. 14.00 uur. Scharendijke Consistoriekamer van de Ger. kerk. Schrijfavond Amnesty International. Vanaf 19.00 uur. Woensdag 22 mei Oosterland Dorpshuis Oosterhof. Kindermiddag VOO. 14.00 uur. Leeszaal van de Bibliotheek. Schrijf avond Amnesty International. Vanaf 19.00 uur. Donderdag 23 mei Nieuwerkerk Algemene Leesbibliotheek „Reho both". Uitlenen van boeken. 18.30 tot 19.15 uur. Zaterdag 25 mei Zierikzee ZWN-station. Busreis Groei en Bloei. 07.30 uur. Brouwershaven Bostonplein. Grote bazar en rommel markt. 10.00 tot 20.00 uur. Sirjansland Tbrrein O.L.S. Sirjansland. Rommel markt. 9.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 2