Miranda van Helden en Ceasar in dressuur en Sandra van Dijk met Peter Pan bij springen naar triomf in NPC-wedstrijd Janny Bal en Jan Stoel opnieuw kampioen van bowlingclub 'Alles Om' Promotie voor Erica Butler met Reh TTV Scaldina 8 BRUINISSE - Op de terreinen van manege De Koren zolder in Bruinisse organiseerde de Paarde- en Ponyclub Schouwen-Duiveland een grootse NPC-selectiewedstrijd voor de diverse zomerbokalen. In totaal werden er bij de dressuur- en springproeven 230 starts gegeven, waarbij uiteindelijk twee Schouwen-Duivelandse overwinnin gen uit de bus kwamen. In de L-dressuur was er een pui ke overwinning voor Miranda van Helden met haar fraaie pony Ceasar van de Ruitervereniging Renesse en bij het Z-springen pakte de organiserende vereniging een oranje rozet mee, omdat Sandra van Dijk daar met haar pony Peter Pan als enige geen springfouten maakte. Tweede plaatsen waren er verder voor broer en zus Leo nard en Suzanne Haack met de pony Lady Ashley in de B-dressuur en een derde prijs veroverde Marcia Dalebout met de schimmel Ester in de L-dressuur, waarmee de prijzenoogst van de eilandelijke combinaties toch alles zins acceptabel was in het geweld van de vele tientallen Brabantse troeven. In de Z-dressuur was de zege in de ZII-klasse voor Miranda Verlegh met haar schitterende hengstpony Feisal. De bijzonder kritische jury Roelofs waardeerde haar proef met 118 pun ten, waarmee de amazone van Pony club ORV erg dicht bij een winstpunt kwam. Jury Roelofs staat alom be kend voor haar bijzonder kritische blik op de proeven in de Z-klasse. „Ik geef slechts zelden een winstpunt in deze klasse", onderschreef zij nog maar eens ten overvloede. „Pas als ik voor mezelf vaststel, dat de proef over de hele linie uitstekend is uitge voerd wil ik wel eens over de 120 pun ten gaan. Het wil overigens niet zeg gen, dat er slecht werd gereden in de Z-klasse. Er was echter niet een com binatie die er echt bovenuit stak". De hengstpony Feisal is een afstamme ling van Plakat en Flicka van de Pel- le. Achter Miranda Verlegh en Feisal eindigde Wendy Weerepas met Benni- ta als tweede met 117 punten en de derde plaats ging naar Angelique van Oss met Samantha met 116 punten. Teleurstellend was het optreden van Mireille Broeks met Grashopper, nor maliter winnares in deze klasse, maar nu met 99 punten zeer beschei den laatste. Tweede plan In de ZI-klasse gaven de zes combi naties elkaar totaal niets toe. Alle combinaties leverden overigens een rommelige proef af, die zonder uit zondering wel technisch goed ver zorgd was, maar niet uitblonk door flair, een aspect dat jury Roelofs na drukkelijk aanspreekt. Winnares Nancy van Hasseld vero verde met haar pony Starlight het oranje rozet met het matige punten totaal van 107. Een teleurstellende proef leverde ook Regina van Wijk af met haar pony BF Frederique. De 104 punten waren weliswaar goed voor de tweede plaats, maar de score bleef ruim beneden haar normale totalen. Twee combinaties scoorden 103 pun ten. PPC Schouwen-Duiveland- amazone Sandra van Dijk scoorde met Peter Pan 103 punten en tot het zelfde totaal kwamen ook Ineke van Nooy en Berg. Donald. Ook RV Renesse-amazone Diana Monschou- wer moest met haar pony Peggy ge noegen nemen met een klassering op het tweede plan, al was ook haar ach terstand met 102 punten minimaal. Jolanda Stoop en Ivo waren goed voor 100 punten. In de M-klasse werd in twee ringen gestart. Mare Dusomos scoorde in een van de twee ringen met Sandraka 133 punten, hetgeen hem het oranje rozet opleverde. Monique van Veer eindig de met Quicky als tweede met 125 punten en de derde plaats was voor Xandra van de Leeuw met Pandoer, die een punt minder vergaarde. Winstpunten waren er ook nog voor Astrid van Dinter met Old Time en Jeanette van der Schoot met Edo met respectievelijk 123 en 120 punten. RV Renesse-combinatie Anouschka Lüt- genau scoorde met Mr Ares het on sympathieke totaal van 119 punten, goed voor de zesde plaats. In de twee de M-ring sprong winnares Ilze Huy- gens er met haar pony Miss Limerick duidelijk uit. Zij kreeg van jury Op- hey 134 punten en veroverde daarmee een voorsprong van tien punten op naaste belaagster Willy van pruyssen met Hassan. RV Renesse-combinatie Esther van Tilborg en Romeo kwam met 110 pun ten op de eervolle vierde plaats, maar scoorde gezien de getoonde proef laag. Marjolein Padmos kwam met Fosco niet verder dan 101 punten. De PPC SD-combinatie kwam evenals Esther van Tilborg met Romeo pas voor de tweede keer uit in de M- klasse. Fraaie zege In de L-dressuur was er een fraaie zege voor Miranda van Helden met haar pony Ceasar. De RV Renesse- combinatie scoorde 129 punten, maar had een vijftal combinaties dicht op de hielen. Monique Bek kwam met Esther tot 128 punten, waarmee de Sé-Ros-combinatie op haar beurt weer een punt voorsprong had op Ma rian Klijn met Wendy van Onderlin ge Vriendschap. Esther Klippel kwam met de pony Robin op de vierde plaats met 126 punten en twee combinaties kwamen uit op 125 punten: Astrid van der Veer met Spartaan en Kira Enthoven met Marie Manie. PPC Schouwen- Duiveland-combinatie Daniëlle van der Graaf met Ramos werd met 110 punten enigszins ondergewaardeerd,, gezien de keurige proef. In de tweede L-ring was het oranje rozet voor El len Wondergem met Funny. De PC Middelburg-combinatie kreeg van jury Mara de Bel 124 punten, twee meer dan Dione Damen met Lady en drie meer dan de RV Renesse- amazone Marcia Dalebout, die een verrassend goede proef liet zien met de vaak erg moeilijke pony Ester. Nu liet de pony zich echter van zijn beste kant zien. PPC SD-amazone Anne- marie Verschoore kwam met Fire uit op 111 punten. Drie ringen B-zwaar-proeven lever den evenzoveel winnaars op. Helene Broos werd winnares met Miranda met 136 punten, de hoogste score van de dag en een oranje rozet was er ook voor Edith de Bont met M. Silver- quees. Deze combinatie scoorde 126 punten. In deze ring was Karin Blom met Rocco van RV Renesse goed voor 102 punten. De derde B-zwaarring werd gewonnen door Resy Smulders met de pony Elsa met 123 punten, waarmee de Hooirakkers-combinatie twee punten meer scoorde dan Suzan ne Haack met Lady Ashley van de or ganiserende vereniging. In de B-licht- klasse veroverde Lady Ashley even eens een rode rozet met Leonard Haack, waarmee de pony in ieder ge val aantoonde het B-niveau pro bleemloos aan te kunnen. Haack moest alleen Joy de Winter met Rena- te voor laten gaan. De scores waren respectievelijk 124 en 115 punten. Springzege Een fraaie springzege was er voor Sandra van Dijk met haar pony Peter Pan. De PPC SD-combinatie startte als eerste in de Z-klasse, maar kreeg een weigering op de vierde hindernis. De tijd bedroeg 75,17 sec., hetgeen net binnen de toegestane tijd was. Alle hindernissen werden overigens door Peter Pan foutloos genomen, waar door het voor Sandra vap Dijk een spannend wachten werd hoe de con currentie het bepaald niet eenvoudi ge parcours aflegden. Jeanette van de Schoot was met Edo de eerste gevaarlijke opponente. Zij leek foutloos te blijven, maar struikelde uiteindelijk op de eerste sprong van de tweede dubbelsprong, hetgeen haar vier fouten opleverd. Jan Corsten slaagde er niet in om een bedreiging te vormen met Maggy. Hij kwam uit op 17 fouten. De enige se rieuze opponente was nu nog Nicole Peys met Gladstone. Ook zij leek foutloos te blijven, tot voor de com binatie hindernis elf opdoemde. Evenals voor Edo van Jeanette van de Schoot bleek de eerste sprong de nekslag, waarmee Sandra van Dijk eindoverwinnares werd. In het M- springen was een barrage nodig tus sen combinaties die ieder een spring- fout maakten in de eerste omgang. In de extra rit bleven beide foutloos, maar André van Zon was met Grau we eentiende seconde sneller dan Adrie van Hanegem met Emmy. In de L-klasse kwamen van de 32 combinaties slechts twee combina ties foutloos rond, die een barrage moesten rijden. Luciënne Eckhardt pakte met Lady de overwinning door in de extra rit een fractie sneller te zi'jn dan Gigi van de Avoort met Vale- Hi Miranda van Helden werd met Ceasar winnares in de L-klasse dressuur met de score van 129 punten. rie de Matti. In totaal werden acht tien combinaties vroegtijdig uitge beld, waaronder Esther van Tilborgh met Romeo van RV Renesse. Romeo weigerde drie keer op de derde hin dernis. Bij het B-springen overkwam Annemarie Verschoore met Fire het zelfde, maar dan op hindernis twee. Hier bleven vijf combinaties foutloos met uiteindelijk een zege voor Mo- niek Niehof met Andy, voor Robert Lankaar met Nikky. Miranda dressuur. Verlegh werd met haar kapitale pony Feisal winnares in de Z II- Zij kreeg van jury Roelofs 118 punten. KAPELLE - Bij de Braanjenhoek- manege in Kapelle organiseerde de LR en PC De Paardebloem een B- dressuurwedstrijd voor paarde- en ponycombinaties. Er kwamen in bei de categorieën een dikke twintig combinaties aan de start, die geju reerd werden door Winnie de Land meter en Bram Maljaars. Bij de paarden blonken twee com binaties nadrukkelijk uit. Met 136 punten veroverde Erica Butler met haar paard Reh, een vierjarige af stammeling van de befaamde hengst Ramano, 136 punten. Zij kwam daar mee op zes winstpunten, hetgeen haar promotie naar de L-klasse ople vert. Anneke Phernambuque eindig de met 132 punten op de tweede plaats. In de pony ring behaalde Nico- lette Stahlie met haar nieuwe pony Wouwser 123 punten, hetgeen de Kerkwerfse amazone een derde plaats en een winstpunt opleverde. ZIERIKZEE - Tijdens de Midden zeeuwse tafeltenniskampioenschap pen presteerde met name de jeugd van tafeltennisvereniging Scaldina uit Zierikzee goed. Het dubbel Ralph van Dijk en Reitse van der Wekken werd toernooiwinnaar en dat lukte ook aan Danny Pantekoek 'en Ralph van Dijk in de enkelspelen. In de finale van het dubbelspel kwamen Ralph van Dijk en Reitse van der Wekken tegenover de clubge noten Paul de Graaf en Danny Pante koek te staan. In de eerste game ging het nog vrij gelijkop tussen de Scaldina-vertegenwoordigers, maar toen drukten Van Dijk en Van der Wekken door. Het dubbel Hans Bran- denbarg/Ronald Lampert werd in de halve finales uigeschakeld. In de enkelspelen was het ook al Scaldina wat de klok sloeg. Via een vierkamp met twe? Slagvast-spelers eindigde Danny Pantekoek als eerste en Paul de Graaf als tweede. Ralph van Dijk werd kamp-oen in zijn cate gorie door in de finale met 22-20 en 21-12 te winnen van Van Dijke van Smash '76. Reitse van der Wekken en Mario van Popering werden beiden in de tweede ronde uitgeschakeld, Hans Brandenbarg en Ronald Lampert raakten tot in dc kwartfinales en vonden toen hun Waterloo. Bij de senioren kwam Camiel Faber het verst met een plaats bij de laatste vier. Verder brachten Jan Kik en Cor van der Wekken het beiden tot de kwartfinales, Eric Holm cn Mark van de Burg moesten er na de derde ronde uit en Michel Holm en Rob van de Noord sneuvelden in de tussenronden tegen clubgenoten. Cor van der Wek ken sloeg Michel Holm uit het toer nooi en Mark van de Brug deed dat met Rob van de Noord. P.V. Gevleugelde Vrienden Zierikzee Op 4 mei werd er uit Dourdon (373 km) gevlogen. Aan deze wedvlucht namen 362 duiven deel, die om 10.50 uur werden gelost. Een zeer zware vlucht waarbij 's avonds de prijzen nog niet geklokt werden. Aankomst le duif 16.55 uur, laatste prijs zondag morgen 8.34 uur. J. J. de Jonge 1, 38, 52; L. v. d. Hoek en zn. 2, 13, 15, 30, 35, 41, 42, 87; A. Ro- mijn 3, 9, 18, 45, 59, 64, 88, 90; Jac. Dekker 4, 66; C. Koster 5; H. Koster 6, 39; Felius-Westenbrugge 7; H. v. d. Linde en zn. 8, 26, 32, 47, 58; A. Bak ker, 10, 67; W. Blom 11, 19, 24, 27, 33, 46, 60, 71, 78, 81, 82, 91; Berrevoets- Wesdorp 12, 62, 77, 84; W. Westveer 14, 74; L. Berrevoets 16, 17, 25, 29, 31,43, 55; H. Kuyten 20; J. Kaaisteker 21, 23, 44, 51, 73; gebr. Schults 22, 69, 83; C. J. Berrevoets 28, 53; J. A. v. d. Linde 34, 48, 76; C. v. d. Hoek 36, 49, 79; J. A. van Almkerk 37; J. Veerman 40; J. Berrevoets 50; L. J. Fonteine 54, 72; H. M. v. d. Wielen 56, 61, 65; L. de Bruin 63, 75; Koster-Winkels 68, 85; L. van Duivendijke 70; C. Gieskes 80, 86, 89. Inmanden voor Orleans ver. en prov. op donderdag 16 mei van 17.30 tot 19.15 uur. Inmanden voor Compiègne op za terdag 18 mei van 7.30 tot 9.30 uur. P.V. Gevleugelde Vrienden Zierikzee Hieronder de uitslag van de wed vlucht vanuit Compiègne 260 km. De 429 deelnemende duiven werden ge lost te 9.15 uur. Aankomst le duif 13.15 uur en de laatste prijs te 13.40 uur. L. v. d. Hoek en zn. 1, 13, 31, 46, 52, 93; J. J. de Jonge 2, 76, 79, 83, 89; W. Blom 3, 8, 10, 19, 38, 50, 55, 64, 66, 68, 78, 81, 84. 103; A. Romeijn 4, 9. 17, 23, 25. 26. 29, 34, 56, 57, 63. 72, 73. 82, 86, 88, 90, 100, 107; Berrevoets-Wesdorp 5, 6, 43, 102, 108; J. A. v. d. Linde 7, 20, 28, 48, 49, 62. 67, 69, 75, 92, 99; H. v. d. Linde en zn. 11, 12, 15, 16, 22, 24, 35, 36, 37, 45. 61; gebr. Schults 14, 32; J. Kaaisteker 18; S. Capelle 21, C. Ver west 27, 54, 71. 98; Jac. Dekker en zn. 30, 33, 87, 106; L. J. Fonteine 39, 101; M. A. Kieskes 40, 77; L. Berrevoets 41, 59; L. de Bruin 42, 70; J. A. van Alm kerk 44; C. Koster 47; Jos Wesdorp 51, 80; C. J. Berrevoets 53, 95, 97; C. v. d. hoek 58, 85, 96; A. Bakker 60, 65, 74, 105; J. van IJsseldijk 91; C. Gieskes 94; L. van Duivendijk 104. AMSTERDAM - De Engelse ploeg Steepholm heeft zondag het veertien de AAC-rugby toernooi in Amster dam gewonnen. In de finale, waar 2500 toeschouwers op afkwamen, won Steepholm met 42-10 van de Gol den Oldies. Steepholm won het toer nooi voor de vierde maal. ANDERSTORP - De vierde wed strijd voor het Europese kampioen schap toerwagenklasse, is gewonnen door de Italiaan Gianfranco Branca- telli met de Zweed Thomas Lindstrom in een Volvo. AMSTERDAM - De rechtbank in Amsterdam heeft vrijdag de direc teur van een vleeshandelskantoor in Weesp veroordeeld tot in totaal 10.000 gulden boete wegens het exporteren van varkensvlees afkomstig uit een gebied met varkenspest. MULHEIM - Het Westduitse heren hockeyteam heeft zondag in Mulheim een vriendschappelijke wedstrijd te gen Engeland met 2-1 gewonnen. Bij de rust was het 1-0 voor de Westduit sers. MEDEMBLIK - Sjaak Haakman en Guido van Alkemade uit Naarden hebben zondag nationale zeil wedstrijden bij Medemblik in de Fly ing Dutchman-klasse gewonnen. Ron van Maanen uit Delft zegevierde bij de Finjollen, bij de OK-jollen wón de Hagenaar Hans Hoedeman. GRONINGEN - Actievoerende stu denten hebben vrijdagmorgen de te lefooncentrale van de Rijksuniversi teit te Groningen bezet. RENESSE - Ook voor bowlingclub 'Alles Om' zit het seizoen er weer op. Tij dens de slotavond van de club in bowlingcentrum Renesse kregen Janny Bal en Jan Stoel andermaal de kampioensbeker van de club. Janny Bal werd met overmacht kampioen en Jan Stoel pakte de titel met minimaal verschil op Lieven Hoogerhuis. Bij de dames was er ook in het afge lopen seizoen geen kruid gewassen te gen de overmacht van Janny Bal. Met een gemiddelde van 151,35 pins per gespeelde game bleef zij Willy Hoo gerhuis, die als tweede eindigde een straat voor. Willy Hoogerhuis en Miep van Voskuylen verwisselden van plaats ten opzichte van het vorig seizoen. Willy Hoogerhuis bleef haar directe concurrente voor de tweede plaats tweehonderdste punt voor: 135,68 tegen 135,66 pins gemiddeld per gespeelde game in het voordeel van Willy Hoogerhuis. Bij de heren was de strijd voor de eerste plaats aanzienlijk spannender. Titelverdediger Jan Stoel voelde de hete adem van Lieven Hoogerhuis voortdurend in zijn nek, maar bleef uiteindelijk met ruim een pin ver schil aan de leiding. Stoel kwam uit op een gemiddelde van 161,99 pins en Lieven Hoogerhuis scoorde 160,58 pins per gespeelde game. Ook voor de derde plaats streden voortdurend twee bowlers. Jacob Stoel redde het uiteindelijk ten opzichte van Koos Gudde en werd met een gemiddelde van 151,92 pins per gespeelde game derde. Het seizoen van 'Alles Om' werd met een diner-dansant afgeslo ten. De nummers een, twee cn drie hij dc heren en de dames van bowlingclub ..Al les Om".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 8