Freriks b.v. Oosterland vierde zilveren jubileum Zierikzee door het oog van een vis Tandarts aan de tand gevoeld Midden- en kleinbedrijf belangrijk voor grootindustrie Boertien opent gemeentehuis Duiveland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MaancUê 13 mei 1985 Nr. 23725 3 ZIERIKZEE - Het fotograferen met een visoog-lens geeft soms opmerkelijk leuke resultaten. Fotograaf Johan D. C. Berrevoets demonstreerde dat door vanaf de Stadhuistoren, door de balustrade, een deel van Zierikzee te foto graferen. De foto is gemaakt in de richting van de wijk Poortambacht., - tf-.1.1 OOSTERLAND - „Met arbeidstijdverkorting en ba nenplannen creëer je geen werkgelegenheid". Deze woor den sprak de heer A. J. Kaland, lid van de Eerste Kamer voor het CDA, voorzitter van Vegin en voormalig gede puteerde van Zeeland, vrijdag tijdens een druk bezochte bijeenkomst in Oosterland ter gelegenheid van het vijf entwintigjarig bestaan van het bedrijf H. G. Freriks b.v. bij wordt ingeschakeld. Helfrich ver wacht in deze sector dan ook een for se uitbreiding van de werkgelegen heid de komende jaren. Gedeputeerde drs. Barbé ging in zijn inleiding uitgebreid in op de in dustriële ontwikkeling van Zeeland. NIEUWERKERK - Zeelands com missaris dr. C. Boertien verricht woensdagmiddag 5 juni de officiële opening van het verbouwde en uitge breide gemeentehuis van Duiveland aan de Kerkring te Nieuwerkerk. Voorafgaand aan de openingshan deling door dr. Boertien, zal een bij eenkomst worden gehouden, vanaf 14.15 uur in ,,Ons Dorpshuis" te Nieu werkerk. Genodigden zullen daar bij een komen. SCHOUWEN-DUIVELAND EHBO-examens Op 9 mei j.l. hebben met succes de dames: G. de Bruine-van Dommelen van de colonne Bruinisse; M. Herder- Vrieze en C. W. Rotteveel-Ritskes van de colonne Schouwen-Westhoek en E. A. Meerse-Tielman en E. Boogerd-v.d. Berg examen gedaan voor helpster bij het Rode Kruis Korps. Zij hebben hiervoor de afgelopen winter de basis opleiding gevolgd, die werd gegeven door de docenten van de colonne Zie rikzee. Het examen werd afgenomen door de docenten van de colonne Zie rikzee, in het bijzijn van een gedele geerde. ZIERIKZEE Aanrijding met twee brommers Op de Calandweg, ter hoogte van het tankstation, botsten zaterdag twee brommers tegen elkaar, waarbij een bestuurder gewond werd overge bracht naar het Zweeds Rode Kruis- ziekenhüis te Zierikzee. Het is J. d. B. uit Zierikzee, die op de stilstaande L. M. d. W. eveneens uit Zierikzee, botste. De Rode Kruis Colonne uit Bruinisse toevallig ter plaatse na het deelnemen aan wedstrijden, verleen de de eerste hulp. De brommers lie pen lichte schade op. Diefstal dieselolie In de nacht van donderdag op vrij dag werd uit een tank van een kraan- wagen, staande op het industrieter rein, eigendom van Z. b. V 80 liter dieselolie gestolen. De tankdop was niet afgesloten, waardoor overheve len van de brandstof vrij eenvoudig was. SCHOUWEN Reisje Plattelandsvrouwen Het doel van het jaarlijks reisje van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen, afdeling Schouwen was pa leis ,,Het Loo" in Apeldoorn. De tocht werd gemaakt op vrijdag 10 mei met een nieuwe bus van Fa. Van Oeveren. Chauffeur was de heer. Tuinman. Na een koffiestop in manége-res taurant ,,De Lingehoeve" in Ochten in de Betuwe arriveerde het gezel schap omstreeks het middaguur in Apeldoorn. Het paleis is sinds 1984 rijksmu seum geworden en na een restauratie die zeven jaar duurde voor het pu bliek opengesteld. Het geheel is in oorspronkelijke staat teruggebracht en is volkomen symmetrisch. De prachtige tuinen met fontuinen en beeldengroepen en het paleis zelf met de bijgebouwen zijn zeer de moeite waard. Aan het begin van de bezichtiging werd door middel van een video-film veel informatie gegeven over hetgeen in het paleis te zien was. Zeer voldaan en vermoeid van de urenlange bezichtiging was om half vijf het vertrek uit Apeldoorn. Via een prachtige tocht over de Ve- luwe stond om zes uur in restaurant ,,De Goudreinet" te Kasteren de war me maaltijd te wachten, waarna de thuisreis werd aanvaard en arriveer de het gezelschap om ongeveer tien uur weer in Zierikzee. RENESSE Aanrijding met geringe schade Op de Lange Reke te Renesse ge beurde 10 mei een aanrijding met be trekkelijk geringe schade als gevolg. T. M. uit Aken (D.land) stopte om een parkeerplats in te nemen, en achter hem reed J. A. uit Rotterdam, die de De viering van dit zilveren jubi leum bestond uit een geanimeerde receptie, die werd voorafgegaan door inleidingen van drie vooraanstaande genodigden. Dat waren naast het reeds genoemde Eerste Kamerlid, drs. A. C. Helfrich, president directeur van de Shell en drs. R. C. E. Barbé, gedeputeerde met de porte feuille Economische Zaken. Thema van de inleiding van de heer Kaland was: „Het ontstaan van een bedrijf". „Nieuwe werkgelegenheid wordt gecreëerd door de ondernemer. De quartaire sector is gebouwd op wat de ondernemer doet. En juist die on dernemer lijkt het de laatste jaren wat te hebben laten afweten." Kaland vroeg zich in dit verband af, of de in-* tensieve financiële steun en begelei ding van het bedrijfsleven door de overheid niet verlammend heeft ge werkt op de inventiviteit en de onder nemingslust van de ondernemer. In die ontwikkeling lijkt op dit moment een duidelijke verandering te komen. Uitbesteden Samen met drs. A. C. Helfrich, pre sident-directeur van Shell-Neder- land, die tijdens de bijeenkomst in Oosterland het belang benadrukte van het midden- en kleinbedrijf voor de grootindustrie, was Kaland van mening, dat grote ondernemingen er steeds meer toe zullen overgaan om werk uit te besteden aan kleine speci alistische bedrijven. Drs. Helfrich gaf in zijn inleiding te kennen van mening te zijn, dat Ne derlandse bedrijven absoluut niet verplicht zijn hun winsten en andere beschikbare middelen in Nederland te herinvesteren of te besteden. „Het is de plicht van iedere onder neming de meeste waar voor zijn geld te krijgen. Het laten toeleveren van materialen of grondstoffen op dien sten uit Nederland, alleen terwille van de bevordering van de Neder landse economie of economische in frastructuur, past niet in die taak. Dat zou de concurrentiepositie van een bedrijf ernstig verslechteren, meent Helfrich. Toch bestaat er bij Shell wel dege lijk de neiging om vooral Nederland se bedrijven te betrekken bij nieuwe investeringsprojecten. En dat zal ook blijvend gebeuren als het Nederland se bedrijfsleven bereid is aan nieuwe ontwikkelingen mee te werken en zich flexibel op te stellen," aldus Hel-, frich. Benzineprijzen De Shell-topman ging ook nog kort in op de recente verhogingen van de benzineprijzen. De benzine-verkoop is beslist niet een van onze meest winstgevende sectoren, zei hij. Als we aan het eind van het jaar kunnen zeggen dat we twee cent per verkoch te liter benzine hebben binnenge haald, dan mogen we gerust spreken van een uitstekend jaar, aldus drs. Helfrich. Volgens Helfrich worden steeds meer eisen gesteld aan de kwaliteit en de veiligheid van de industriële produktieprocessen. Met name in Nederland, omdat men hier werkt in zeer dichtbevolkte gebieden. Dat vraagt vernieuwing en verdere bevei liging van processen. De meeste van die innoverende technieken worden bedacht en uitge werkt door kleine specialistische be drijven. Die relatie met toeleverings bedrijven zal in de toekomst van gigantische betekenis worden. Vooral ook omdat de bedrijven zelf niet meer zoals voor enkele jaren het ge val was, steeds meer in de breedte willen groeien. Uitbreiding Men stelt zich momenteel op het standpunt dat de schoenmaker zich bij zijn leest moet houden en dat kan alleen als het gespecialiseerde midden- en kleine bedrijfsleven daar- Project Ziek zijn - beter wordenin Bru stil staande auto niet tijdig had opge merkt en botste er tegenaan. BROUWERSHAVEN Ouderen op reis Ruim veertig ouderen uit Brou wershaven maakten donderdag een reisje naar het Utrechtse Haarzuylen waar een bezoek werd gebracht aan het beroemde kasteel. Het uitstapje was een initiatief van de Brouwse be- jaardensoos. Al in het begin van de reis kwam men in de file te staan waardoor de hiervoor de afgelopen winter de basis- opleiding gevolgd, die werd ge geven door de docenten van de colon ne Zierikzee. Het examen werd afge nomen door de docenten van de colonne Zierikzee, in het bijzijn van een gedelegeerde. onder leiding van een gids die onder meer de voorruimte, de bibliotheek en de bal- en eetzaal toonde en infor matie gaf over de in Japanse, Engelse of Franse stijl ingerichte interieurs. Vanwege de weersomstandigheden werd afgezien van een bezoek aan de tuinen van het kasteel, maar wel werd het dorp Haarzuylen bezocht dat met zijn huisjes met rood-wite luiken geheel is aangepast aan de stijl van het kasteel. Na de terugreis werd 's avonds de maaltijd gebruikt in Dreischor. OOSTERLAND Opbrengst collecte Astma-fonds De onlangs gehouden collecte ten bate van het Astma-fonds heeft 1283,25 opgebracht. Dit resultaat is hoger dan vorig jaar 1165,80). De gevers, geefsters en collectanten wor den hartelijk dank gezegd voor hun bijdrage. NOORDGOUWE Reisje NBvP De plattelandsvrouwen van de af deling Noordgouwe en omstreken zijn op reis geweest naar Helmond, waar onder meer een bezoek werd ge bracht aan het Kreatief Garencen trum, een bedrijf met een eigen twij- nerij en spoelerij. Na de koffietafel bezochten de dames een kunstbloe men, glas en keramiekatelier, geves tigd in een monumentaal pandje uit 1820. Hier werd onder meer een bloemstukje gemaakt. Verder was er een keuze uit: winkelen of een bezoek aan de schouwburg. Tot slot van deze reis werd gezamenlijk nog wat ge dronken en toog men op huis aan, te rugziend op een geslaagde dag. BRUINISSE Auto gestolen en weer terug gevonden In het weekeinde, in de nacht van 10 op 11 mei, werd in Bruinisse de auto gestolen van H. B. v. d. Z. uit Ooster land. De auto stond geparkeerd in de Dr. Kockstraat, nabij het dorpshuis. De andere ochtend werd de auto op de Grevelingendam terug gevonden. De achterzijde was gedeukt, de linker achterruit was ingeslagen en de .rem leidingen waren kapot. De politie stelt een onderzoek in. In de omge ving werden verder nog enkele brom mers gestolen, moesten autospiegels het ontgelden en werden wieldoppen van een auto gehaald. Hoewel het on derzoek nog in gang is, denkt de poli tie aan enkele jongeren die de Bruse soos bezochten en daarna zich niet in konden houden. Bermbrand Grevelingendam Zondagmiddag 15.00 uur hebben mannen van Staatsbosbeheer en de vrijwillige brandweer van Bruinisse eendrachtig een bermbrand aan de Grevelingendam bedwongen. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend. Het betreft een stuk gras en riet over een lengte van 200 meter. Het verkeer on dervond veel hinder van de brand. BRUINISSE - Wekenlang hebben de beide klassen van de Openbare Kleuterschool 't Kwetternest gewerkt aan het project ..Ziek zijn - beter worden". Vrijdagmorgen mondde dit uit in een excursie naar tandarts Backer die de kleuters wegwijs maakte in de moderne apparatuur, zoals de mondstofzuiger, de boren en natuurlijk ging iedereen even de stoel in die ook nog bediend mocht worden. Het thema op school omvatte verder de dokter, het ziekenhuis, de ambu lance en de al genoemde tandarts. Dokter Backer werd door de jeugd danig aan de tand gevoeld over zijn beroep. Na afloop van het bezoek kreeg iedereen een appel snoep verstandig, eet een appel), een tandenborstel en een speelgoed beestje. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging na 18.30 uur 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38,70; per jaar f 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kontrakltarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3