deurloo JL streeknieuws Seizoensartikelen in 't Winkeltje ZILT ALS DE ZEEWIND m Zomerjournaal zonder dubbele presentatie SAMAN BV l In Brouwershaven MIDDEN MIDDENSTAND 'INTRO-DANS' intermeubel ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 10 ,..ei 1985 Nr. 23724 7 BROUWERSHAVEN - Onder de naam 't Winkeltje werd deze week het geheel verbouwde pand aan de Brouwse Zuiddijkstraat 2 geopend. Waar in een ver verleden een paardestal was zullen Steef en Lia van 't Hof voortaan een uitgebreid assortiment seizoensartikelen verkopen zoals tijdschriften, wenskaarten, tabaksartikelen, souveniers en foto- en filmattributen. Het verbouwde pand aan de Zuiddijkstraat. De firma Van 't Hof, die ook de twee deuren verder gelegen super markt drijft, werd geïnspireerd tot het exploiteren van 't Winkeltje doordat vooral bij grote drukte in het seizoen bleek dat de klantenrij bij de kassa van de supermarkt nogal stagnatie ondervond van mensen die daar ook nog een krant of tijdschrift wilden uitzoeken. ,,Dat was een verkeerde plaats voor tijdschriften", aldus Steef die blij is dat men nu de tijd kan nemen om rustig een keuze te maken uit de (veel grotere) sor tering tijdschriften en boeken. Twens verkopen Steef en Lia nu ook kin dergrammofoonplaten en cassettebandjes, terwijl vanaf volgende week ook de verhuur van videobanden van start gaat. De Van 't Hofs maakten van 't Winkeltje tevens een speciaalzaak voor tabaksartikelen, terwijl bij de afdeling souveniers de grote collectie Delfts blauw opvalt. Harmonikapui Dit alles is overzichtelijk opgesteld in een licht interieur dat via de vloer energiezuinig wordt verwarmd via een warmtewisselaar van de koelaggregaten in de nabij gelegen supermarkt. De gevel werd onder goedkeuring van Monumentenzorg aangepast aan het historische ka rakter van de Markt. De vele kleine ruitjes blijken gevat te zijn in een harmonikapui die Steef met mooi weer open kan schuiven om de drem pel van binnenkomst te verlagen. INDE Zoals ook de naam seizoenswinkel al zegt zal 't Winkeltje naar ver wachting geopend zijn van mei tot september. „Zo lang het loopt blijft het open", zegt Steef die dinsdagavond vele Brouwenaars tijdens het open huis onthaalde op een drankje en een hapje. ZIERIKZEE Schoolreis Wilfibrordusschool Maandag 6 mei reisden klas 1, 2 en 3 van de Willibrordusschool met hun begeleiders af naar het Ouwehands dierenpark te Rhenen. Om 8.00 uur werd ingestapt waarna chauffeur Jan het gezelschap vlekkeloos naar Rhe nen bracht. Een buitje onderweg, wat bewolking in de morgen doch daarna een stralend zonnetje. In groepjes werden de dieren be zocht waarbij nogal eens een meester, juf of familielid werd herkend. Voorts met z'n allen naar een dolfij nenshow. Het tweede deel was natuurlijk de speeltuin. Naar hartelust werd erop los gespeeld. Vooral aan de monkie- rail werd veel plezier beleefd. De juf op de schommel, meneer op de wip, kortom iedereen deed mee. Moe maar voldaan werd er samen nog wat gegeten en gedronken. De bus werd weer volgeladen en ook de zon reisde weer mee. Ruim over zeve nen arriveerde de bus bij de Mossel- boomgaard. De ouders schrokken want de bus was leeg. Nieuwsgierig kwamen de vaders en moeders dich terbij. Jan telde tot drie en ja hoor, ie dereen kwam gezond en wel weer bo ven water. Advertentie massief eiken mimiset. Zolang de voorraad strekt. ZIERIKZEE - Bij het zien van zoveel lichamelijke souplesse zou je de illu sie kunnen krijgen jezelf ook zo gra cieus te kunnen bewegen. Schuife lend naar de foyer, kom je dan wel weer snel tot reëlere conclusies en be wonder je eigenlijk nog meer hetgeen je juist op het Concertzaal-podium hebt gezien: vier leden van ballet 'Intro-Dans' met de uitvoering van 'Quartet I'. Een geweldig mooi stukje eigentijds ballet, dat donderdag avond in Zierikzee was te aanschou wen. Jammer toch dat slechts een handjevol (ongeveer zestig) mensen daar belangstelling voor toonde. Als we nou in deze regionen overvoerd zouden worden met dit soort kunstui tingen, was dat misschien nog te ver klaren, maar volgens de gegevens van 'Uit op Schouwen-Duiveland' moeten we achttien negentien jaar terug in de geschiedenis, dat er in Zierikzee een professioneel balletoptreden werd verzorgd ('Scapino'). Dit keer dus de beurt aan 'Intro- Dans', dat zoals gezegd, opende met 'Quartet I', gedanst door: Mieke La- mar, Mitzy Pfeil, Pieter de Ruiter en Marcel Wolfkamp. Het bleek een heel mooi dansstuk van choreograaf Nils Christe op een strijkkwartet van Di- mitri Shostakovitch. Twee dansparen brachten een veelheid aan emoties ten tonele, waarin een (te?) zwaar ac cent op de erotiek werd gelegd. Niet onvermeld in deze mag het lichtont werp van Joop Caboort blijven, dat een wezenlijke bijdrage aan het fraaie geheel leverde. Fascinerend bleek het tweede stuk: 'Another journey' van choreograaf Ed Wubbe op muziek van John McDo well. Wie zich reeds te veel in 'Quar tet I' had vastgebeten, zal ongetwij feld wat moeite gehad hebben met de omschakeling naar 'Another jour ney': een gedanst verhaal, dat ongelo felijk veel spanning weet op te roe pen. Heel verrassend bleek hier het decor van Hep van Delft: een hellend vlak met aansluitend een tribune. De dansers en danseressen aanvankelijk bijeen gegroept op die tribune geven blijk van de onrust binnen de groep en de krampachtige pogingen zich aan de groep (de sleur?) te onttrek ken. Wie te ver afdwaalt, wordt eerst echter meedogenloos teruggehaald naar de groep. Maar...de onrust groeit en het hellend vlak lokt. Wie zich in het publiek werkelijk verdiept in de pogingen het hellend vlak te bestij gen, kan niet onaangedaan toezien, maar zal heel duidelijk zelf de span ning ondergaan. Geweldige bijdrage daarin levert ook de krachtige mu ziek. Dansen tegen het hellend vlak levert een fraai effect en mag best een choreografische vondst genoemd worden. Als desert de uitvoering van 'Pub', wederom van choreograaf Nils Christe op muziek van Bohuslav Mar- tinu. Een speels, makkelijk te verte ren stuk, dat vooral jeugdig publiek moet aanspreken. Zes jongelui in een chique danssalon zich uitlevend in een flitsende mengeling van danson- derdelen. Humor en soms zelfs clow neske aspecten kregen de nadruk met hier en daar een knipoog naar jazz- en showdans. Deiostuums.van Heidi de Raad verdienden extra aandacht in 'Pub' en ten slotte viel vooral in dit laatste stuk de fantastische mimiek op, die de leden van 'Intro-Dans' ten toon spreiden. De mager bevolkte Concertzaal deed er alles aan een krachtig en langdurig applaus te laten weerklin ken, want dat kwam de executanten absoluut toe. A. P. Zaterdag 11 mei Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 15.30 uur Love Boat. Isaac is plotse ling doof geworden en ligt met zich zelf en iedereen dientengevolge over hoop. 16,20 uur Bij Koos. Praatprogramma 17.30 uur Nieuws 17.40 uur Bij Koos. Vervolg 18.05 uur Coronation street. Suzie raakt in paniek als haar een telefoni sche boodschap wordt doorgegeven. 19.00 uur De smurfen. Grote Smurf heeft een gesprek onder vier ogen met een rots. 19.25 uur Je ziet maar. Jongerenma gazine met popmuziek en informatie. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Het bloed kruipt. In deze aflevering gaat het over een psychia ter met een bloeiende praktijk, daar in bijgestaan door een betrouwbare assistente. 20.55 uur Tussen wal en schip. Acht- delige serie over de problemen in de binnenscheepvaart. In deze afleve ring vertrekt het schippersechtpaar Seinen met een vracht graan naar Leeuwarden alwaar ze hopen hun zoon te ontmoeten en tevens een vracht schelpen voor de terugreis te kunnen meenemen. 21.45 uur Ouwe koeien uit Pisa. Hoogtepunten uit voorgaande afleve ringen van Pisa. 22.25 uur Voetbal '80. Kort geva rieerd voetbaljournaal 22.25 uur Achter het nieuws. Actuali teitenrubriek 23.05 uur Sonja op zaterdag. Praat programma 00.05 uur De vrije gedachte. Hierin „De Paus", bekentenissen van een kerkvorst". 00.20 uur Journaal Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 13.40 en 15.30 uur Pauselijk bezoek aan Nederland. Een rechtstreeks ver slag van de aankomst van paus Jo hannes Paulus II op het vliegveld van Eindhoven, alwaar de Nederlandse bisschoppen en regeringsvertegen woordigers ter verwelkoming aanwe zig zijn. Tevens beelden van de Maria- omgang in Den Bosch en een Eucha ristieviering in de St. Jans Kathe draal. 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Medelanders Nederlanders. Rubriek waarin met oude en jonge Marokkanen gesproken wordt over het naleven van tradities. 19.40 uur Pauselijk bezoek aan Ne derland. Een samenvatting en com mentaar op gebeurtenissen na aan komst van de paus inclusief de ont moetingsbijeenkomst met vertegen woordigers vanhet katholiek onder wijs in het Provinciehuis in Den Bosch. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Studio~sport 23.15 uur Going in style. Amerikaan se speelfilm uit 1979. Drie oude heer tjes bespreken op een bank in een New Yorks park de gebrekkige socia le voorzieningen in hun land en vat ten het plan op om vermomd en gewa pend de volgende dag een bank te overvallen. Zondag 12 mei Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 12.00 uur Het Capitool. Discussiepro gramma 16.30 uur Bij Nieuwegein rechtsaf. Gevarieerd kinderprogramma. 17.30 en 19.00 uur Nieuws 19.05 uur Towser. Zweeds kinder filmpje over het hondje Towser. 19.10 uur Boys and girls. Canadese te levisiefilm. We worden meegenomen naar een boerderij in de jaren veertig alwaar Margaret met veel plezier werk verricht wat in de ogen van haar ouders eigenlijk door jongens gedaan moet worden. Zodra haar broertje oud genoeg is om het werk buitenshuis te doen wordt Margaret in het huishouden ingeschakeld. 19.35 uur Meiden in de jaren tachtig. In deze aflevering wordt ingegaan op de invloeden die jonge meisjes in de zeventigerjaren van het emancipatie fenomeen ondergingen en hoe dat in werkt op de verhouding met hun kin deren als moeders van nu. Zondag 12 mei, 20.45 uur, Nederland 2: 'Over en weer'. Onze krankzinni genwet stamt uit 1880 en is dus zeer oud.. Dit soort taferelen, wandelen met een dwangbuis zal niet meer ge beuren, maar er zijn nog veel meer zaken, die nodig aan herziening toe zijn. 20.10 uur Het oog Vanthilt 20.35 uur II bacio di tosca. Documen taire over het door Guiseppe Verdi gestichte bejaardentehuis voor be jaarde musici in Milaan. 22.00 uur Vpro Nieuws. Actualitei tenrubriek 22.20 uur Kopzeer aan die waanzee. Film van de Stichting Orkater, waar in men zich te weer stelt tegen een maatschappij waarin alles georgani seerd is en te weinig ruimte laat voor het individu. 23.10 uur Het onderhoud. Wim Kay- zer voert weer een gesprek met een vooraanstaande Nederlander. 23.5uur Journaal 23.55 uur Nieuws voor doven Nederland 2 8.20, 9.45, 11.00, 12.25 en 14.35 uur Pauselijk bezoek aan Nederland. 18.45 uur Sesamstraat 19.00 uur Studio sport 19.55 uur Lotto 20.00 uur Journaal 20.10 uur Panoramiek. De internatio nale ontwikkelingen op politiek ge bied worden nader besproken. 20.45 uur Over en weer. De titel van deze aflevering uit een serie discus sieprogramma's is „Gek is lastig". Met psychiaters, politici en ex- patiënten wordt gesproken over de bezwaren tegen de nieuwe „Krank zinnigenwet". 21.40 uur Denkbeeld. Een nieuwe vierdelige serie over verwachtingen van mensen na de dood en hoe ze daar uitdrukking aan geven in gebruiken rond dood en begraven. 22.30 uur Pauselijk bezoek aan Ne derland. Een samenvatting van de ge beurtenissen rond het bezoek van de paus. 23.30 uur Journaal 23.35 uur Nieuws voor doven Maandag 13 mei Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven. 15.30 uur Een vrouw boven de veer tig. Een veertigjarige weduwe met twee kinderen zoekt zonder resultaat steun bij haar vrienden. 15.55 Oud roest. Televisiespel voor de jeugd. 16.25 uur Wordt vervolgd. Strip- en tekenfilmprogramma. 16.55 uur Sportpanorama. 17.30 uur Nieuws. 17.45 uur Toppop. Hits uit de Natio nale Hitparade worden gepresen teerd door Ad Visser. 19.00 uur Minibios. 19.10 uur Televizier magazine. Nieuws uit de wereld van vandaag en morgen. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur In de hoofdrol. Mies Bouw man presenteert dit programma waarin een bekende Nederlander weer diverse gasten ontvangt. 21.30 uur The outsider. Driedelige Engelse televisieserie. In deze afleve ring zoekt de journalist Frank Scully een oude vriend op in Yorkshire, daar blijkt juist de eigenaar van de plaat selijke krant te zijn overleden en zijn zus verzoekt Frank zijn taak voorlo pig over te nemen. 23.15 uur Karei van de Graaf. Praat programma. 00.00 uur Journaal. Nederland 2 8.50 en 14.15 uur Pauselijk bezoek aan Nederland. 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven. 18.20 uur Paspoort. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Nieuws. 19.10 uur Pauselijk bezoek aan Ne derland. Een samenvatting en nabe schouwing van het bezoek van de paus aan Nederland. 20.10 uur Kwartslag. Met een aantal jongeren wordt gesproken over voor behoedsmiddelen. 20.25 uur Pauselijk bezoek aan Ne derland. 22.30 uur Journaal. 22.45 uur Den Haag vandaag. 23.00 uur Nieuws voor doven. Expositie De heer W. van den Noordt uit Oos- terland houdt van 28 mei t/m 1 juni een expositie over olieverfschilderij en in de Eenhoorn op het Havenpark. De openingstijden zijn 10.00-17.00 uur. Ledenvergadering VVD De afdeling Zierikzee van de WD houdt op dinsdag 14 mei haar jaar lijkse ledenvergadering in de foyer van restaurant Mondragon te Zierik zee. Op de agenda staan onder andere de behandeling van de agenda van de raadsvergadering van 20 mei en het vertonen van een diaserie over de WD door de heer Pilaar, p.r.-man van de WD op Schouwen-Duiveland. De aanvang is om 20.00 uur. WESTERSCHOUWEN Brandweer op reis De brandweervereniging Paraat, bestaande uit personeel van de brandweerkorpsen uit Westerschou- wen, maakte woensdag een dagtrip naar de Stichting Het Veluwse Brandweer Comité in Apeldoorn. Tbrwijl de dames winkelden in de stad, werden de manschappen ont vangen in de Regio-kazerne en kre gen daar heel wat te horen over de be strijding van bosbranden, toegelicht met video-opnamen. Ook de daar ge bruikte brandbestrijdingsvoertuigen werden nauwkeurig bekeken. Na de lunch werd een bezoek ge bracht aan het paleis Het Loo en de daarbij behorende tuinen. Na een di ner in Houten werd de thuisreis aan vaard. De voorzitter, de heer J. Jan sen sprak een algemeen dankwoord. BURGH-HAAMSTEDE Collecte De opbrengst van de collecte ten ba te van sport voor gehandicapten, dit jaar weer verzorgd door Tennisclub Westerschouwen, bedraagt 1255,75. Gevers en collectanten wordt dank gezegd. KERKWERVE WIK haalt oud papier op De sportvereniging W.I.K. haalt morgen, zaterdag 11 mei, van negen uur af oud papier op in Kerkwerve, Noordgouwe, Schuddebeurs en Se- rooskerke. HILVERSUM - De dubbele presentatie van het acht uur-journaal zal gedu rende de zomermaanden worden opgeschort. Gebrek aan mankracht is vol gens een woordvoerder van de NOS de reden dat tijdens de zomermaanden, waarschijnlijk vanaf begin juli, weer een eenmanspresentatie zal worden in gevoerd. DEN HAAG - Als ouders niet zelf (kunnen) kiezen moet hun kind bij zijn geboorte de naam van de moeder krijgen. Dit stelt de Emanciapatie- raad in zijn vrijdag gepubliceerd ad vies aan de regering over de herzie ning van het naamrecht. Dit wordt nodig gevonden om de traditie te doorbreken dat kinderen vrijwel al tijd de achternaam van de vader hebbben. Advertentie De presentatoren Noortje van Oost veen en Joop van Zijl zullen vanwege opgenomen vakanties tijdelijk de eindredactie moeten gaan versterken waardoor minder tijd over is voor de televisiepresentatie. Daarnaast zal worden onderzocht of de dubbelpresentatie verbeterd kan worden. Er wordt onder andere gezocht naar een oplossing voor een betere camera-opstelling, die het mo gelijk moet maken de beide presenta toren frontaal in beeld te krijgen en niet, zoals tot nu toe, alleen van de zijkant. VERWARMINGSSERVICE Telefoon 01110-2647-3909 33 Hij slurpte met welbehagen de kof fie met veel suiker en vroeg dan: „Maartje nog niet terug?" „Nee, dat zal nog wel even duren. Eer die de hele ronde in het dorp heeft gedaan en dan zal ze nog wel bij een van haar vriendinnen zijn aangeland om koffie te leuten. Ik zal straks in elk geval maar vast met het eten beginnen. Jan heeft vanmiddag geen school, dus kan die gelijk mee eten. Elke avond een opgewarmde prak is toch eigenlijk ook niks." „Hm. Ja." Van Duin nam nog een slok koffie. „Tja, het schijnt op school met Jan wel goed te gaan, maar straks diema- chinistenschool! Ik weet niet of dat varen nou wel goed is voor een jon gen." „Waarom zou dat niet goed zijn?" zei Marjan wat feller dan ze eigenlijk bedoeld had en onmiddellijk voegde ze er wat zachter aan toe: ,,Ik bedoel dat Jan voor de tuin niks voelt en u zegt toch zelf ook, dat het in de tuin derij niet alles is. In elk geval leert Jan een vak waar hij altijd wat aan heeft. Is het niet op een boot, dan kan hij er aan de wal toch ook goed zijn brood in verdienen." Van Duin keek zijn dochter verwon derd aan. „Van wie heb je al die wijsheid? Het lijkt wel of je zelf machinist bent." Marjan haalde haar schouders op. „Och je hoort zulke dingen toch vertellen. En Jan heeft me ook pre cies verteld wat hij allemaal moet Ie ren straks en wat hij daaarmee later kan gaan doen." „Nou ja, we zullen straks wel zien. Als het met dat varen niks wordt dan kan hij toch nog altijd bij de smid gaan werken of zo." „Wilt u nog koffie?" vroeg Marjan, terwijl ze peinzend naar buiten staar de. „Ja, natuurlijk," zei Van Duin. „Heb ik wel eens nee gezegd tegen een tweede kop koffie?" Hij keek bezorgd naar zijn dochter. „Zie je er erg tegen op het tegen Wim te vertellen, zal ik mis schien Marjan lachte schamper. „Dat hoeft al niet meer. Wim is me voor geweest. Hier, lees maar." Ze haalde de prop papier uit haar schortzak cn streek het briefje zo goed mogelijk glad. „Wat is dat nou weer0" vroeg Van Duin wantrouwig en hij haalde om slachtig zijn bril uit dc stalen koker tevoorschijn en begon de brief hardop te lezen. „Marjan, ik wil je schrijven, dat al les uit is. Ik weet wat je gisteravond met Karei hebt gedaan." Verschrikt keek Van Duin zijn dochter aan. „Wat is dat met Karei? Daar heb je me gisteravond niets van verteld. Is door ARIETA DE MAN het daarom dat je het uitmaakt met Wim?" De laatste woorden had Van Duin verontwaardigd uitgesproken en min of meer dreigend keek hij zijn doch ter aan. „Het is helemaal niet wat u denkt, vader," zei Marjan en haar woorden klonken zó inverdrietig dat Van Duin onmiddellijk weer vertederd was. „Maar wat heeft die brief van Wim dan te betekenen?" vroeg hij. „Ik zou het ook niet weten. Echt niet. Er is gisteren tussen Karei en mij wel wat voorgevallen maar dat was echt niet zoiets bijzonders. Daar om heb ik het u ook niet verteld. Tben we gisteren gingen wandelen kwam Karei omdat hij overeen paar weken weggaat zeker in een romantische bui en wilde hij me zoenen. Ik heb hem toen van me afgeduwd en gezegd dat ik daar niet van was gediend. Nou, hij is toen kwaad teruggelopen en ik ben verder gelopen over het strand en tenslotte bij Bakker terechtgeko men." Ze keek haar vader recht in de ogen en voegde er nog aan toe: „Meer is er echt niet gebeurd, hoor." „Ik geloof je, kind," zei Van Duin, kennelijk opgelucht. „Maar wat be doelt Wim dan met die brief, dat hij zou weten wat er tussen jou en Karei is gebeurd en dat hij zoiets niet van jou had verwacht?" (wordt vervolgd) Zierikzee. eigenli|dse meubelen Meelstraat 31. Tel 01110 2946 Zierikzee, klassieke meubelen jp|0|-|-p0UJ20| Meelstraat 33 Te! 01110 - 294e 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 7