Delta Sportturnsters mogelijk met goede kansen naar nationale titelstrijd topsport PPC Schouwen-Duiveland houdt groots ponyconcours met ruim tweehonderd combinaties ui NIEUWSBODE Nieuwsbode-toto eenen20 Waarde en Brouwershaven ontmoeten elkaar op Hemelvaartsdag opnieuw Slotavond recreatief volleybal AV Delta Sport organiseert kampioenschap KV AU Ready houdt receptie ■II XX XX XX DFS II bij laatste acht in zaterdags bekergebeuren Dreischor na ruim verlies uitgebekerd 4 ZIERIKZEE - In Kampen wordt het komende weekein de het tweede gym grand prix-toernooi afgewerkt, waar aan de A-turnselectie van het Zierikzeese Delta Sport deelneemt. Eerder trad de ploeg van de hoofdtrainster Jossie van den Beemt en trainer Ron de Waal aan in Zwijndrecht. Daar liet de ploeg zien, dat Delta Sport nog steeds een hartig woordje meespreekt waar het gaat om topturnen. Klasse-overwinningen behaalden Sandra de Keijzer en Vera van den Beemt en Nynke Botterweg en Mireille Lemaire behaalden beiden een tweede plaats. Plaatsen op het ereschavot waren er ook nog voor Ernani den Boer en Wendy van der Velde met beiden een derde plaats, maar ook een aantal andere turnsters doet nog terdege mee voor topposities, wanneer begin juni in Die ren de nationale finales worden afgewerkt. Vera van den Beemt (links) en Nynke Botterweg eindigden tijdens het gym. grand prix-toernooi in Zwijndrecht zeer hoog en het Delta Sport-duo gooit zeker ook hoge ogen tijdens de finale in Dieren. In de juniorklasse doet Delta Sport het uitstekend met Vera van den Beemt en Monique van der Spek. In Zwijndrecht werd Vera van den Beemt winnares in deze klasse. Zij blonk daar vooral uit met een voor treffelijke balkoefening, die werd be loond met 9.00 punten. Over de vier kamp scoorde zij 33.05 punten. Monique van der Spek kwam met 29.45 punten uit op een zevende plaats. Ook zij blonk uit op de tien centimeter brede balk met een waar dering van 8.65 punten. De brugoefe- ning daarentegen viel met 5.85 pun ten tegen. Vooral fysiek kwam de Bruse turnster hier tekort om tot een goede score te komen. Met een waar dering van het niveau van Vera van den Beemt was zij bij de beste drie beland. In klasse IB handhaafde Ire ne Buijs zich, ondanks een niet al te sterk geturnde wedstrijd toch rede lijk in het deelnemersveld. Met 28.75 punten kwam zij uit op een vijfde plaats. Nationaal kampioene Nynke Bot terweg kon in klasse IA lange tijd in de buurt van Miranda Pluk van Olympia Cuyk blijven. Vooral een uitstekende balkoefening, gewaar deerd met 8.80 punten en een goede sprong, goed voor 8.45 punten, waren hier de oorzaak van. Een hinderlijke handblessure zorgde er evenwel voor, dat zij aan de brug niet voluit kon gaan, hetgeen haar een fikse achter stand opleverde. Met 6.35 punten moest zij ruim twee volle punten prijs geven op de klassewinnares, terwijl zij ook geen verweer had tegen de excellente vrije oefening van de Cuijkse turnster, die hier wegging met 9.40 pünten. Nynke Botterweg scoorde hier 8.60 punten. In de totaalstand scoorde Miranda Pluk 35.25 punten, terwijl de Zierik zeese als tweede uitkwam op 32.20 punten. Mogelijk volgt in Kampen de revanche. In klasse IIB voldeden Sandra de Keijzer en Monique Raaij- makers zeker aan de verwachtingen. Min of meer verrassend was de zege van Sandra de Keijzer. Haar eerste plaats kreeg vooral gestalte door een uitstekende vrije oefening. Met 6.10 punten liet zij de voltallige concur rentie achter zich. Wanneer balk en brug nog enige progressie vertonen in de komende weken lijkt zij zelfs tijdens de finale kanshebster voor de hoogste klassering. Met 24.05 punten bleef zij iedereen voor. Clubgenote Monique Raaijma- kers nestelde zich ook in de top van het klassement met 22.80 punten. Zij behaalde hiermee een gedeelde vier de plaats. Op de sprong en aan de brug draaide zij vooral met de besten mee. Ook in klasse IIA had Delta Sport een sterke troef in de persoon van Mireille Lemaire. Zij is evenals Nynke Botterweg titelverdedigstei en ze liet ook zien zeker nog tot de besten te behoren door op de tweede plaats te eindigen. De sprong en de balkoefening leverden te veel achter stand op op Chantal de Bruijn van het Haarlemse Bato om eindwinna- res te worden. Aan de brug waren de rollen evenwel omgekeerd, maar het onderlinge verschil bleef uiteindelijk 1,6 punt in het voordeel van de Haar lemse: 30.60 tegen 29.00 punten. Wendy van der Velde kwam in klas se IIIB terecht op de derde plaats. Vooral de sprong, die in het verleden nogal eens te wensen overliet, werd nu goed uitgevoerd. Met 5.70 punten behoorde zij bij de besten. Met 4.95 punten kreeg zij de op een na beste waardering op de balk. Het beteken de de basis voor de uiteindelijke der de plaats. Met 21.50 punten bleef zij 1,8 punt verwijderd van winnares Marion van Heumen van het Nij meegse De Hazenkamp. Mirjam van Tiggelhoven en Fran cis Klink kwamen vooral op de balk te ver achter om in de top van het klassement mee te kunnen draaien. Beiden eindigden in de tweede helft van het deelnemersveld, maar enige progressie brengt hen meteen in de top tien, zo klein waren de onderlin ge verschillen. In klasse IHA deed Linda Slootmaker het met een vier de plaats in de eindklassering goed. Zij presteerde vooral op sprong en brug goed met scores van 6.10 en 6.20 punten. Aan de brug was zij de enige, die hoger dan zes scoorde. Een zeker der optreden op de balk en tijdens de vrije oefening kan haar mogelijk in Kampen de klassezege brengen, want in Zwijndrecht was het verschil met de winnares nog geen vol punt. In klasse IVA zorgde Ernani den Boer voor een prima verrassing door in een zeer groot deelnemersveld als derde te eindigen. Vooral aan de brug en tijdens de vrije oefening legde zij de basis voor dit uitstekende eindre sultaat. De 5.50 punten voor de vlóer- oefening leverde haar een afgeteken de eerste plaats op op dit onderdeel. Met 18.05 punten bleef zij zelfs slechts een fractie verwijderd van de tweede plaats. Alleen Esther Kok van Bato Haarlem moest zij een ruimere mar ge toestaan. Cindy Buijs was minder fortuinlijk. Vooral op sprong en balk liet zij nogal wat-steekjes vallen. Met 15.50 punten reikte zij dit keer niet verder dan de achttiende plaats, maar ongetwijfeld maakt zij zich op om in Kampen aanmerkelijk beter uit de bus te komen. Al met al zorgde de Delta Sport-afvaardiging voor een hele rits prima prestaties, die zeker herhaald kunnen worden, wanneer de juiste vorm en motivatie er ook in Kampen weer zijn. ZIERIKZEE - In sporthal Onder dak in Zierikzee wordt vanavond vrijdag 10 mei - de jaarlijkse recrea tieve volleybalcompetitie afgeslo ten. Tijdens deze slotavond moeten nog drie van de zeven kampioenen uit de bus komen. In poule B spelen de twee koplo pers Peestekers en DZS tegen elkaar. De winnaar is meteen kampioen. In de hoogste damespoule ontmoeten DFS en het Zweedse Rode Kruiszie- kenhuis elkaar. DFS-winst levert de titel op voor de Burgh-Haamsteedse formatie, een 2-1 zege voor de zieken- huisploeg brengt de ploegen in pun ten naast elkaar en een 3-0 zege voor de Zierikzeese formatie houdt de ti tel in Zierikzee. In de tweede da mespoule wordt Kwiek door winst op WIK kampioen. Na afloop van de wedstrijden is de prijsuitreiking. Als extra attractie speelt de NéVoBo- herenploeg van Mevo '80 een beker wedstrijd uit de derde ronde tegen promotieklasser Schovocomca uit Nieuwerkerk aan de IJssel. Dit duel begint om kwart over acht. ZIERIKZEE - Atletiekvereniging Delta Sport uit Zierikzee organiseert het komende weekeinde 11 en 12 mei de 'Open Zeeuwse meerkampkampi oenschappen' op het plaatselijke sportpark Bannink. De kampioenschappen worden ge organiseerd voor de junioren categorieën C en D. Op beide dagen wordt om twaalf uur begonnen. De C- jongens werken een achtkamp af, de D-jongens en C-meisjes een zeven kamp en de D-meisjes een zeskamp. De meerkampkampioenschappen fungeren voor Delta Sport als laatste wedstrijd op het huidige Bannink. Hierna wordt met de renovatie gestart. ZIERIKZEE - Na afloop van de competitiewedstrijd van All Ready tegen Olympia uit Wilhelminadorp houdt de korfbalvereniging uit Zie rikzee van zeven tot acht uur een re ceptie ter gelegenheid van het kam pioenschap van de hoofdmacht in de eerste klas van het afdelingskorfbal. All Ready werd het afgelopen weekeinde onverwacht kampioen doordat naaste belager Tjoba een thuisnederlaag leed tegen Blauwwit, terwijl de ploeg van coach Maurice van Goudoever zelf ruimschoots won bij Ondo. De voorlaatste competitie wedstrijd tegen Olympia begint za terdag 11 mei om vier uur. Eerder speelt de juniorenploeg tegen Seolto (11.30 uur) en ontmoet All Ready II Zuidwesters III om half twee. BRUINISSE - Paarde- en ponyclub Schouwen- Duiveland organiseert zondag 12 mei in manege De Ko renzolder in Bruinisse een groots ponyconcours. Tussen negen uur 's morgens en drie uur 's middags komen in vier dressuurringen en een springring in totaal ruim tweehonderd combinaties in actie om te proberen een van de hoofdprijzen mee naar huis te nemen. Honderd dertig combinaties komen in actie in het dressuurgebeu- ren, tachtig combinaties proberen het parcours van par- coursbouwer Grens zo goed mogelijk af te leggen. Voor de meeste jeugdige amazones en ruiters fungeert het NPC-gebeuren in Bruinisse als een bevestiging dan wel een sportieve revanche voor het optreden van een week eerder in Tilburg waar Ponyclub Spona als organiseren de vereniging optrad. twee ringen 23 combinaties in actie. Onder de 23 vier eilandelijke combi naties, waarvan drie uit zijn op een persoonlijke revanche, omdat ze in Tilburg matig presteerden. Alleen Anouschka Lütgenau kwam met haar pony Mr Ares uitstekend voor de dag met een tweede prijs met het respec tabele totaal van 131 punten. Voor haar kan het optreden in Bruinisse louter uitdraaien op een bevestiging van haar capaciteiten. Duidelijk anders ligt het met de drie anderen, al moet gesteld, dat de wedstrijd in Tilburg voor Marjolein Padmos met Fosco en Esther van Til- borg met Romeo een debuut was in de M-klasse en er derhalve nauwe lijks rekening gehouden mocht wor den met waarderingen, die erg hoog uit zouden pakken. De 98 punten voor PPC Schouwen-Duiveland- amazone Marjolein Padmos en de 102 punten voor Esther van Tilborg zijn desalniettemin erg mager en ze vra gen daarom om een verbetering. Te genvallend was zeker ook het optre den van Patricia Bakker met Annabel. De Zierikzeese amazone moet bepaald tot betere prestaties in staat worden geacht, dan de dres- suurproef die 113 punten opleverde tijdens het Spona-concours. Het ei- landelijke viertal krijgt in Bruinisse fikse oppositie, die een puike presta tie vereist om eventueel naar het oranje rozet te reiken. In de Z-klasse dressuur komen in totaal tien combinaties in actie, waarvan vier voor een ZH-proef. Op het laatste moment moest Onderlin ge Vriendschap-amazone Regina van Wijk de inschrijving met de pony Aphrodite annuleren, omdat de pony in training is voor de Europese kam pioenschappen. Zij komt evenwel daarvoor in de plaats in de ZI-klasse aan het vertrek met BF Frederique, zeker ook niet de eerste de beste po ny. In de ZH-klasse blijft ook Alice Havelaar met Golden Shadow van De Paardevriend weg, zodat het duel nu wordt uitgevochten door Angelique van Oss met Samantha, Wendy Wee- repas met Bennita, Mireille Broeks met Grashopper en Miranda Verlegh met Feisal, al met al klasse te over voor een boeiend dressuurgevecht. In de ZI-klasse moet Regina van Wijk het met BF Frederique onder andere opnemen tegen twee combinaties van Schouwen-Duivelandse verenigin gen. Van de organiserende vereniging komt Sandra van Dijk met haar pony Peter Pan aan het vertrek, terwijl Ruitervereniging Renesse aantreedt met Diana Monshouwer met Peggy. Sandra van Dijk startte in Tilburg niet en Diana Monshouwer kwam met 112 punten niet verder dan een vierde plaats. Revanche In de klasse M komen verdeeld over Ook de L-dressuur wordt in twee ringen afgewerkt, maar hier komen in beide gevallen twintig combina ties hun kunnen tonen aan de jury. In de L-klasse wordt Schouwen- Duiveland eveneens vertegenwoor digd door vier combinaties, twee van beide verenigingen. Voor de organise rende vereniging PPC Schouwen- Duiveland komen Annemarie Ver- schoore met Fire en Daniëlle van der Graaf met Ramos in actie. De eerste startte in Tilburg niet en Daniëlle van der Graaf kwam in haar debuut optreden in de L-klasse uit op 117 punten. Hogere ogen gooide het RV Renesse-duo Marcia Dalebout met Ester en Miranda van Helden met Ce- sar. Ook deze twee combinaties kwa men in de Brabantse stad voor het eerst uit in de L-klasse. Marcia Dale bout veroverde in haar ring een twee de prijs met 121 punten en Miranda van Helden eindigde in een andere ring als derde, maar zij scoorde wel het uitstekende puntentotaal van 130 punten. Het zal met name voor haar niet eenvoudig zijn deze puike presta tie te herhalen. In vier ringen komen beginnende combinaties in actie, 28 voor een lich te proef en 31 voor een zware proef. In de B-zwaar komt voor Schouwen- Duiveland alleen Karin Blom met Rocco in actie. Deze RV Renesse- combinatie scoorde in Tilburg 102 punten. Petra Bode met Pucky en Nelleke Rijsdijk met Cleopatra scoorden in Tilburg respectievelijk 100 en 93 punten in de B-licht-klasse. Het RV Renesse-duo krijgt in Brui nisse een herkansing. Leonard en Su zanne Haack komen beiden voor een proef in de ring met de pony Lady Ashley namens de organiserende ver eniging. Een blik op het deelnemersveld in de diverse klassen bij de spring- wedstrijden maakt duidelijk, dat Schouwen-Duiveland hierin uiterst karig is vertegenwoordigd. In de B- klasse komen Annemarie Verschoore met Fire en Marcia Dalebout met Ester uit als enigen tussen de 31 deel nemers en onder de 32 L- springcombinaties is Esther van Til borg met haar pony Romeo helemaal als eenling van de partij. In het ster ke M-deelnemersveld is Schouwen- Duiveland zelfs helemaal niet verte genwoordigd, maar daar staat tegen over, dat in de Z-klasse Sandra van Dijk met Peter Pan wel eens hoge ogen kan gooien namens de PPC Schouwen-Duiveland. Zij heeft even wel aan Nicole Peys met Gladstone, Jeanette van der Schoot met Edo, Jan Corsten met Maggy, Wilco van Kempen met Goldman, Natasja Smits met Little Man en andermaal Nicole Peys, maar dan met Jumbo zeer sterke opponenten. ZIERIKZEE - Sinds de twintigste editie van de Nieuwsbode-toto van het afgelopeA weekeinde wordt het klassement aangevoerd door twee 'gokkers'. Na maandenlang alleen koploper te zijn geweest kreeg SKNWK-doelman Paul Bodbijl het gezelschap van Renesse-verdediger Ad Wandel, een verdediger die overigens veelvuldig scoort in de ploeg van trainer Kees van Dijk. Er werd in de twintigste editie overigens toch goed gescoord, want naast de elf goede aankruisingen van Ad Wan del scoorden Brouwershaven-laatste man Jan van der Weele en Bruse Boys-middenvelder Fred Hooftman respectievelijk tien en negen pun ten, waarmee zij hoog op de totaallijst kwamen. Op het formulier van de 21e toto troffen de drie voorspellers van deze week een allegaartje aan sporten aan. Naast een aantal voetbalwedstrijden staan de hockey wedstrijden van de beide HSD-standaardteams op het formulier als ook de thuiswedstrijd van de All Ready korfbalhoofdmacht en een be kerwedstrijd van de Mevo '80 herenvolleybalploeg tegen promotieklas ser Schovocomca uit Nieuwerkerk aan de IJssel. Het formulier werd deze week van kruisjes voorzien door korfballer Jaap van Gastel, Mevo-middenvelder Ruud Vercruysse en Zierikzee-speler Jos Wesdorp. Wesdorp is tevens begeleider van de B-juniorenploeg van Zierikzee, die uitkomt in de provinciale hoofdklasse. Ook is hij een van de acht, die afgelopen woensdagavond uit handen van KNVB-vertegenwoordiger Dick Mooy het diploma 'Jeugdvoetbalspelleider' ontving na een met goed gevolg doorlopen acht avonden durende cursus, die werd verzorgd door Hans de Ridder en stagair Bert Lok. Behalve Wesdorp kregen ook Bert Does, Nico Schouten, Rinus Willemse, Ap Bongers, Gerard de Groot, Kees Hagesteijn (allen VV Zierikzee) en Peter de Jongh van DFS het diploma JVSL. Bruse Boys-Good Luck Jos Wesdorp Mevo-Nieuwdorp (JOKER) Aardenburg-Ouwerkerk Renesse-Heinkenszand II Zonnemaire-Goes IV Dreischor-Walcheren III All Ready-Olympia Middelburg-HSD (dames) Zevenbergen-HSD (heren) Mevo '80-Schovocomca (h) Middelburg C-Zierikzee C WIK A-Bruse Boys A DFS A-SKNWK A Jaap van Gastel Ruud Vercruysse ZIERIKZEE - Het tweede team van voetbalvereniging DFS uit Burgh- Haamstede heeft zich als enige Schouwen-Duivelandse team ge plaatst voor de kwartfinales van het zaterdagse afdelingsbekergebeuren. De standaardteams van Duiveland en SKNWK sneuvelden in de achtste finales. DFS II moet het in de kwart finales opnemen tegen Heinkens- zand. De ontmoeting wordt dinsdag 14 mei vanaf zeven uur afgewerkt. Het Nieuwerkerkse SKNWK sneu velde bij Apollo door een 's- Gravenpolderse treffer na een klein kwartier in de tweede helft met 1-0. Duiveland verloor bij DFS II na het beter nemen van de noodzakelijk ge worden strafschoppen door de Burgh-Haamsteedse ploeg. De ontmoeting tussen DFS II en de hoofdmacht van Heinkenszand is de enige van de vier kwartfinales, die dinsdagavond wordt afgewerkt. De overige drie staan voor maandag avond 13 mei op het programma. Om zeven uur gaan Middelburg-Yerseke III, Hoek II-SVD en Hoedekensker- ke-Apollo van start. De loting voor de halve finales wordt na afloop van Middelburg-Yerseke III in de kantine van sportpark Nadorst verricht. ZIERIKZEE - In de achtste finales van het Zeeuwse afdelingsbekertoer nooi voor zondagploegen vond derde klasser Dreischor zijn Waterloo bij het tweede team van Clinge. De Zeeuwsvlaamse ploeg, uitkomend in de reserve eerste klas, won met 4-1. Van de acht wedstrijden moeten er nog drie gespeeld worden. Zeelandia- Patrijzen, Groede-Robur en Honte- nisse III-Hoofdplaat II worden alsnog gespeeld. PPC Schouwen-Duiveland-amazone Sandra van Dijk komt op eigen bodem uit in de Z-klasse dressuur en springen. Unieke kans voor Kommer-formatie ZIERIKZEE - Zaterdag afdelings tweede klasser Brouwershaven krijgt een unieke kans om zich alsnog naar de eerste klas van het afdc- lingsvoetbal te spelen zonder dat daarbij de resultaten van Hocdekens- kerke en ZSC hoeven te worden afgewacht. Een misgreep van de compc- titieleiding van het afdelingsvoetbal ligt hieraan ten grondslag. Op zaterdag 23 maart werd de competitiewedstrijd tussen Waarde en Brouwershaven na 35 minuten door scheidsrechter Rijn gestaakt, nadat twee spelers, die door hem uit het veld werden gestuurd, niet snel ge noeg wensten te verdwijnen. Het scorebord wees op dat moment nog 0-0 aan. In de officiële mededelingen van de afdeling Zeeland van de KNVB werd de wedstrijd opnieuw aangekondigd voor tweede paasdag, waar op Brouwershaven naar Waarde trok om daar in een volledige wedstrijd met 3-1 te verliezen. Op dat moment was er evenwel nog geen uitspraak gedaan door de tuchtcommissie van de afdeling. „De wedstrijd werd abusievelijk opgenomen in het programma, maar een gestaakt duel kan natuurlijk nooit of te nimmer op een dergelijke manier worden voortgezet", aldus een woordvoerder van de afdeling Zeeland van de KNVB. „Bovendien moest de tuchtcommissie eerst uit spraak doen". Een cn ander gebeurde de afgelopen week met als gevolg, dat de wedstrijd van tweede paasdag ongerechtigd is verklaard en op nieuw werd vastgesteld voor donderdag 18 mei (Hemelvaartsdag). Het duel begint om half drie in de 36e minuut van de eerste helft. De bij het incident van 23 maart betrokken spelers Braam en De Weber en Renó Roon van Brouwershaven werden allen vrijgesproken door de tuchtcom missie. zodat beide ploegen het duel hervatten met elf spelers en twee wisselspelers op de bank. De beginstand van de nog 55 minuten durende ontmoeting is 0-0, de stand waarbij het duel werd onderbroken. Mocht Brouwershaven het duel alsnog winnen, dan komt de ploeg op een ronde van het einde naast koploper Hoedekenskerke en een punt boven het Scharendijkse ZSC, hetgeen met dan alleen nog het thuisduel tegen Spui een uitgelezen mogelijkheid is om alsnog te promoveren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 4