Gemeente Zierikzee kaart reductie tol Zeelandbrug weer aan Pech achtervolgt Arm 25 Officiële opening Zierikzees sportpark 'Den Hogen Blok' eilandelijk gebeuren Moederdag, wat doe je er aan? DE ZIERIKZEESCHE COURANT Na afwijzing G.S. Op zaterdag 15 juni WH- PE mr ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Mei-telling Dure grap Oriëntatie Ponyconcours De heer M. J. Goudzwaard verrichtte woens- Tijdens de zitting van het kantongerecht bleek LTS-leerlingen van de afdeling metaal oriën- In Bruinisse wordt zondag een groots ponycon- dag in Ouwerkerk voor de laatste maal de zo- het zonder vergunning verhuren van een schip teerden zich donderdagmiddag op de praktijk cours gehouden waarbij ruim 130 dressuur- en genaamde mei-telling". (Pag. 2). aan sportvissers een dure grap. (Pag. 3). bij Airpack Nederland b.v. (Pag. 3). ruim tachtig springcombinaties in actie komen. (Pag. 4). VRIJDAG 10 MEI 1985 141ste jaargang; Nr. 23724 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) 't Gaat met de mensen als met een brug. Ontzettend zware lasten krijgt hij somwijlen te dragen maar er is bij de bouw op gerekend. P. C. Brederode ZIERIKZEE - De gemeente Zierikzee heeft bij de provincie Zeeland wederom aange drongen om voor Schouwen-Duivelanders reductie te verstrekken op de tolgelden van de Zeelandbrug. In een brief aan de Staten van Zeeland, die het afwijzend standpunt van gedeputeer de staten op 31 mei gaan behandelen, spreekt Zierikzee haar teleurstelling over die houding uit. „Bijzonder teleurstellend", zijn de woorden waarmee de gemeente de in houd van de brief van G.S. beschrijft. „De brief bevat immers niets nieuws en bevestigt opnieuw het oude en overbekende standpunt dat voor de invoering van een reductieregeling pas plaats is nadat de bouwkosten van de Zeelandbrug zijn afgeschre ven. Dat laatste zal volgens G.S. eind 1988 pas het geval kunnen zijn, zo dat een tariefsverlaging in 1989 zou kunnen ingaan, schrijft Zierik zee met verontwaardiging. Met grote verbazing nam Zierikzee kennis van het argument van G.S. te gen vervroegde reductieregeling „omdat dit slechts voor een paar jaar zal gelden", waardoor volgens de ge meente de indruk wordt gewekt dat dit voor de bevolking van Schouwen- Duiveland volstrekt oninteressant zou zijn. Zierikzee heeft steeds motie ven aangedragen om een vervroegde regeling te rechtvaardigen. G.S. gaarTiri hun "brief van 2 april 1985 uit van de financiële gevolgen bij een algemene reductierege ling. Zierikzee heeft daarom nooit ge vraagd en pleitte uitsluitend voor re ductie voor bewoners van Schouwen-Duiveland, waardoor daarmee minder kosten gemoeid zijn, wordt in de Zierikzeese brief na drukkelijk gesteld, hoewel een ta riefsverlaging voor heel Zeeland ui teraard zou worden toegejuicht. „Maar indien daarnaast geen extra reductie voor de inwoners van Schouwen-Duiveland wordt inge voerd zou ons inziens juist een be staande rechtsongelijkheid tussen Schouwen-Duiveland en de rest van Zeeland worden gecontinueerd," on derstreept Zierikzee haar al eerder verwoorde standpunt. Zierikzee blijft de voortdurende onzekerheid over het tijdstip van in voering van een reductieregeling een zeer verwerpelijke zaak vinden en haalt aan het slot van de brief naar de Staten enige passages uit de brief van verleden jaar aan. Deze passages betreffen onder meer het verwijzen naar eerdere toe zeggingen over een reductie, het vesti gen van de aandacht op de regionale onevenwichtige economische ontwik keling die kan ontstaan bij het ge reedkomen van de tolvrije verkeers weg over de stormvloedkering (vermoedelijk mrdio 1987) en het be strijden van het argument van de pro vincie dat openbaar vervoer (vrijge steld van tolgeld) een gelijkwaardig alternatief zou betekenen ten opzich te van particulier vervoer. ZIERIKZEE - Sinds het begin van het jaar is het Zierikzeese sportpark 'Den Hogen Blok' in daad werkelijk gebruik door de voetbalverenigingen Zie rikzee en Mevo. De officiële ingebruikname van de schitterende accommodatie moet evenwel nog plaatsvinden. Op zaterdag 15 juni is het zover. Veer tien dagen nadat het park van gemeentewege is af gesloten om weer in de opperste conditie te worden gebracht voor een nieuw seizoen is er nog een keer volop bedrijvigheid, maar dan in eilandelijk op zicht, „want", zo meent Leo van den Ouden namens de organiserende commissie, „het Zierikzeese sport park heeft een eilandelijke functie. Dus willen we dit tijdens de openingsdag ook nadrukkelijk trach ten te onderstrepen". Een uit de beide sportparkgebruikers samengestelde commissie boog zich de voorbije maanden over hoe een openingsdag van een accommo datie, zoals 'Den Hogen Blok' is er uit zou moeten zien. Vast stond hoe -dan ook, dat zowel Zierikzee als Mevo een gelijkelijke inbreng zouden moeten hebben. Ook was een vaststaand gegeven, dat de voetbalsport een grote inbreng zou hebben. Naast een officieel gedeelte zou de nog immer meest gebezigde tak van sport beter dan wanneer ook op deze dag gepromoot kunnen worden. Vandaar dat aan de hand van een aantal wedstrijden zoveel mogelijk leden van beide verenigingen op die dag hun beste beentje voor kunnen zetten, al staat wel vast dat de voet balsport zelf veel belangrijker zal zijn dan het resultaat. De openings dag van 'Den Hogen Blok' zal daarom uitgroeien tot een grote reünie van voetballend Schouwen-Duiveland. Het officiële gedeelte van de openingsmanifestatie gaat op 15 juni om een uur 's middags van start. Dit deel mag volgens de commissie, be staande uit Theunis Klink en Henk Pairoux namens Zierikzee en Leo van den Ouden en René Verwijs namens Mevo, niet langer bestrijken dan een uur. De echte openingshandeling zal daarom ook om twee uur worden verricht door de Zierikzeese wethouder van sportzaken L. J. van Gastel. Tbt die tijd krijgen vertegenwoordigers van allerlei instanties, die de voetballerij in het geheel en de Zierikzeese voetbalsport in het bijzonder een warm hart toedragen de gelegenheid hun zegje te zeggen. Overigens werden de beide sportparkgebruikers door wethouder Van Gastel namens de gemeente Zierikzee - de eigenaar van het sportpark - gevraagd de manifestatie te organiseren. Na het opzetten van een plan door de commissie gaven de beide besturen en de gemeente inmiddels hun goedkeuring aan het geheel. Tbrwijl op sportpark 'Den Hogen Blok' het officiële gedeelte wordt afgewerkt, vinden elders - beginnend bij het door de voetbalclubs verlaten sportpark Bannink - activiteiten plaats, Vervolg pagina 5 Samenvattend doet de gemeente Zierikzee nogmaals een dringend be roep op de Staten om te bevorderen dat: 1. De tolheffing op de Zeelandbrug nu op korte termijn wordt afgeschaft (in elk geval uiterlijke op het tijdstip waarop de weg over de stormvloedke ring voor het verkeer wordt open gesteld); 2. Vooruitlopend op het op het on der punt 1. gestelde met ingang van 1 juli 1985 reeds een aanmerkelijke re ductie op het toltarief voor de inwo ners van Schouwen-Duiveland wordt ingevoerd. Onbillijk „Wij blijven het tegenover de inwo ners van Schouwen-Duiveland onbil lijk vinden, dat zij ook na 1987 (het jaar waarop werd verwacht dat de brug financiëel afgeschreven en tol vrij zou zijn) geconfronteerd blijven met extra, lasten door de tolheffing!', aldus Zierikzee. BRUINISSE - „Een ongeluk komt zelden alleen." Dat ondervonden de opvarenden van de kotter Arm 25. Het schip lag bij Padmos in Bruinis se voor onderzoek, nadat het op de Noordzee onfortuinlijk kopje onder was gegaan. Met een mobiele kraan van machi nefabriek Maaskant werd het vistuig van boord gehesen. Tijdens de poging de netten gestrekt op de steiger te trekken met behulp van een voorhef truck, de netten hingen in de kraan, werd de kraan over zijn dode punt heen getrokken en belandde met een daverende klap op de steiger. De stei ger en de giek liepen schade op. De kraandrijver, L. B. kwam met de schrik vrij. De bemanning van de kotter, die behulpzaam was, kon tij dig weg springen. „We hebben nu wel genoeg meegemaakt, de laatste we ken," verzuchtte een bemanningslid. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Het is weer bijna de tweede zondag in mei: „Moederdag". De veel besproken, verguisde, beminde moederdag. De dag dat (bijna) elke moeder toch weer verwend wordt, of in ieder geval wordt er een poging daartoe gedaan. Elk jaar weer is de grote vraag: Moederdag, wat doe je er aan? De grootste pessimisten zien in moederdag alleen een commerciële jachtpartij met als jager de winkelier en als wild allen die voor hun moedereen cadeautje willen kopen. Maar is dat wel zo? Zeker, de winkeliers doen goede zaken zo tegen moederdag, maar is dat een reden om moe derdag af te schaffen, of doodeenvoudig over te slaan? Ondanks alle argumenten voor en tegen is het nu toch weer bijna moederdag, en zullen heel wat handige of onhandi ge mannen en kinderen 's morgens in de keuken vertoeven om een ontbijt klaar te maken. Is het niet fijn om in de verte de kopjes te horen rinkelen (scherven brengen geluk) of de lucht van zalig verbrande toast te ruiken. Manlief te horen mopperen omdat hij zijn vingers verbrandt aan de theepot. En dan de momenten waarop je zacht wordt ge wekt met kreten als mam waar staan de eierdopjes, zijn er nog andere kopjes, of waar is de suiker en de kof fiemelk is op Maar alle gekheid op een stokje, zo gaat het natuurlijk niet altijd; meestal wordt het een zalig ontbijt met goudbrui ne toast, een zachtgekookt eitje en een geurig kopje thee. Ondanks dat er veel gefoeterd wordt op de uitbuiting van het feest van moederdag blijkt dat in bijna elk gezin deze dag in ere gehouden wordt. Moeders worden verwend met grote of met kleine cadeau's, met thee op bed of met een dineetje. Houden zo! Verwachting tot zaterdagavond: Af en toe zon Wolkenvelden, in de ochtend vooral aan de kust plaatselijk mist; in de middag en avond toenemende bewol king en mogelijk regen; minimum temperatuur 8 graden, middagtempe- ratuur ongeveer 17 graden; matige, aan de kust vrij krachtige, noorden wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 14 mei: Zondag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: noordoost 4 Maandag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: oost 4 Dinsdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: oost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 11 mei Zon op 5.53, onder 21.21 Maan op 3.38, onder 11.50 12 mei Zon op 5.51, onder 21.23 Maan op 3.58 onder 13.07 13 mei Zon op 5.49, onder 21.25 Maan op 4.14, onder 14.21 Laatste Kwartier: 11 mei (18.34) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 11 mei 8.53 21.18 2.25 14.55 12 mei 13 mei 10.12 11.34 22.32 23.44 3.40 4.56 16.13 17.32 Doodtij: 14 mei HET WEEROVERZICHT DE BILT - Ook morgen wordt nog met noorden winden lucht aange voerd van de koude Noordzee. De op zee voorkomende mistvelden dringen de kustgebbieden binnen en veroor zaken daar temperaturen die niet bo ven de 15 graden uitkomen. Meer in het binnenland klaart het het eerst op en zal de zon af en toe schijnen. Daar kan de temperatuur tot 17 18 graden stijgen. Later in de middag en avond neemt de bewolking vanuit het oosten toe op de nadering van een sto- ringsgebied uit Duitsland. In de avond kan dan mogelijk wat regen vallen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1