streeknieuws Weinig toekomstperspectief voor de kottervisserij visserij berichten noordwhu: drukkirij Matige belangstelling voor jaarvergadering FNV Veel aanvragen voor Vrijwillige Hulpdienst Klaverj as vereniging Trouw Moet Blijken sloot seizoen af In Brouwershaven Overeenstemming over capaciteit opleidingen zeevaart Vissen op mosselzaad gestart 8 ZIERIKZEE - De F.N.V. afdeling Schouwen-Duiveland heeft, aldus werd tij dens de jaarvergadering bekendgemaakt, drie bijeenkomsten met interessan te onderwerpen op het programma staan: 1. De veranderingen in de sociale ze kerheid, 2. Van de WAO naar de AOW, 3. Ouder worden en het wonen. De vergadering in het ,,Huis van Nassau" trok matige belangstelling, waarover voorzitter J. van Oorschot zijn teleurstelling uitsprak. Be stuurslid mevrouw E. Vos-Meijer zou gaarne zien dat meer vrouwen de weg naar de bijeenkomsten zouden vin den. De begroting '85/'86 was te laat voor de vergadering, maar volgens een mededeling is er een tekort van 1050,-, waarvoor in Middelburg een extra bijdrage is gevraagd. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden mevrouw Vos en de heren A. Kostense en V. d. Lelie herkozen en werd het bestuur uitge breid met een nieuw lid: de heer Van Dongen. Tijdens een terugblik op de jaar vergadering, kwam er een levendige discussie op gang en werd besloten deze op nieuwe leest te schoeien met een zo groot mogelijke inbreng van; de aangesloten bonden. Hiermee zal al op de eerstvolgende vergadering een begin worden gemaakt. Districtsbestuurder H. Lenting van de Hout- en Bouwbond gaf in een le zing zijn visie op de naaste toekomst. Hij zei de F.N.V. een goed apparaat te vonden, met een moeizaam proces van besluitvorming. Spreker zette de huidige moeilijke periode uiteen. Hoofdpunt van aandacht bij de F.N.V. is de arbeidstijdverkorting. ,,Elk jaar komen er zeventig- a tachtigdui zend schoolverlaters bij op de ar beidsmarkt," aldus Lenting, en daar zal toch plaats voor moeten ko men." Hij sprak de hoop uit, dat er in 1986 een nieuwe koers gevolgd kan worden, met een negen dagen werken in veertien dagen. „Deze regering", zei hij, „wil tweedracht zaaien tussen de werkenden en de niet-werkenden, door de werkenden meer loon en de niet-werkenden minder uitkering te geven." „Laten we opletten, dat we niet krij gen: Ikke, ikke en de rest kan stik ken, want: de werkers van nu zijn de WAO -ers van morgen Bij de mededelingen werd aange kondigd dat R. S. M. Jansen benoemd is tot plaatsvervangend lid van de W.S.W. dat de sectie groothandel nog onbemand is en dat 96 leden hun be lastingbiljet hebben laten invullen door het speciale FNV-team. UTRECHT - Een 22-jarige Bhagwan-volgeling uit Kampen, die vanwege zijn oranje kledij zijn baan als assistent bij een Kampense boek handel is kwijtgeraakt, kan geen aanspraak maken op een WW-uitke- ring. De bedrijfsvereniging Detam (detailhandel) heeft de man na zijn ontslag in augustus 1983 terecht een uitkering geweigerd. GOES Women's aglow Fellowship Zeeland De eerstvolgende bijeenkomst van het Women's Aglow Fellowship Zee land wordt gehouden op woensdag 8 mei a.s. in hotel Tferminus, F. den Hol landerlaan 37 in Goes (bij station N.S.) Op deze charismatische samen komst voor vrouwen zal mrs. E. McClung (sr.) uit Amsterdam de spreekster zijn. Vanaf 19.15 uur staat de koffie klaar en bent u hartelijk welkom. Om 9.45 uur wordt begonnen met lofprijzing en gebed en uiterlijk om 11.45 uur wil men eindigen. Kinder oppas is aanwezig. BROUWERSHAVEN - Uit het jaarverslag over 1984 van de Stichting Vrij willige Hulpdienst Brouwershaven blijkt dat veel vaker dan door de dienst; werd verwacht een beroep op hen werd gedaan om hulp. Ruim 160 maal kwa men de vrijwilligers van de dienst in actie om tegemoet te komen aan hulp- aanvragen die zeer uiteenlopend van aard waren en volgens-db dienst veel meer omvatten dan wat er in de informatiefolders staat aangegeven. Zo werd er bijvoorbeeld ook hulp verstrekt op het administratieve vlak en de opvang van huisdieren. Er wer den mensen bezocht die in geestelijke nood verkeerden en er werd doorver wezen naar de professionele hulpver leningsinstanties. Andere activitei ten in 1984 waren een zangavond in het Tonnenmagazijn, een bezoek aan het werkeiland Neeltje Jans en een koopochtend in Zierikzee. Allemaal georganiseerd voor mensen die niet zo gemakkelijk hun huis uit kunnen komen. De vrijwilligers van de dienst volgden verder verschillende cursus sen om nog beter op de aanvragen in te kunnen spelen. Als knelpunt bij het functioneren van de dienst kwam in het jaar verslag naar voren dat gebleken is dat de werkgroep telefonisch soms slecht is te bereiken voor de hulpaan vragers. Er werd voorgesteld dit pro bleem op te lossen met een telefoon- beantwoorder die zou kunnen doorverwijzen naar andere nummers als er om hulp wordt gevraagd. Er was een goede samenweking met de professionele hulpverlening, waarbij men met name veel hulp en advies kreeg van Ruud van der Weide van de Stichting Welzijn Ouderen. En tot slot werden ook alle mensen van de dienst zelf die zich vrijwillig inzet ten bedankt. RENESSE - De klaverjasvereniging Trouw Moet Blijken sloot het seizoen af. Op de laatste vaste kaartavond werd een koppelwedstrijd gehouden, waarin achttien paren streden om fraaie prijzen. Tijdens de afsluiting namen de leden deel aan een diner en aan diverse bingorondes met prijzen. De avond werd geopend door voor zitter A. D. Priemis, die in zijn praat je terug keek op een geslaagd sei zoen. Dertig keer werd op donderdag avond gekaart en in totaal zijn zo'n 10.000 spelletjes gespeeld. Mede door een veranderende pun tentelling, waarbij iedereen weke lijks de stand in de competitie kon zien, was het een erg spannend sei zoen. De voorzitter sprak zijn tevre denheid uit dat, ondanks het ver sterkte wedstrijdelement, dat door de nieuwe puntentelling werd verkre gen, de onderlinge sfeer uitstekend bleef. Tbt slot sprak hij de hoop uit dat men deze goede sfeer ook in het nieu we seizoen zal kunnen handhaven en dat de leden in het nieuwe seizoen weer met even veel enthousiasme de vereniging „Trouw Moet Blijken" trouw zullen blijven. Voor alle deelnemers was er een prijs beschikbaar. Voor de kampioen en de nummers twee en drie was er te vens een fraaie beker. Eerste prijswinnaar werd de heer E. Romer met een puntentotaal van 142.765. Mevrouw R. Rieteco behaal de met 141.393 een tweede plaats en bleef daarmee haar echtgenoot, de heer P. J. Rieteco voor, die met 139.889 punten beslag wist te leggen op de derde plaats. DEN HAAG - Minister Deetman van Onderwijs en Wetenschappen heeft met de organen van bevoegd ge zag van alle hogere nautische oplei dingen overeenstemming bereikt over halvering van de onderwijsca paciteit. Dit betekent dat de oplei dingen voor stuurman en scheeps- werktuigkundige in Utrecht, Den Helder en Delfzijl in de toekomst verdwijnen. In het komend studie jaar 1985-1986 worden geen eerste jaars studenten meer aangenomen. Dit heeft het ministerie van O en W woensdag bekend gemaakt. Studenten die zich voor deze oplei dingen hebben aangemeld kunnen zich opgeven bij de overblijvende in stellingen in Rotterdam, de twee fu serende opleidingen in Amsterdam, op Tbrschelling en in Vlissingen. Zij krijgen dezelfde rechten als de stu denten die zich daar al aangemeld hebben. De overblijvende opleidin gen hebben een overeenkomst met de koninklijke Nederlandse Redersvere niging gesloten over de verdeling van het aantal stageplaatsen. De rangenopleidingen, de wat lan- ,gere weg van studie en beroepsprak tijk voor wie niet over de vereiste pa pieren beschikt voor een reguliere hogere beroepsopleiding, verdwijnen op termijn in Den Helder, Utrecht en op Terschelling. Zij blijven in Delf zijl, Amsterdam, Rotterdam en Vlis singen. De minister heeft toegezegd dat er het komend jaar geen gedwongen ontslagen zullen vallen. Hij komt nog met voorstellen voor een sociaal plan. Vuuf meië 1985 Vêêrtig jaer gelééje! Da's nie niks! Zodoende mot je 'n jaer of zestig wéze wil je 't toe, 'n bitje bewust, èb- be beleefd. Grauwe mensen, op 'n paer „O.W.ers" nae. Slobbe rige, verslete klêêren, verrotte schoenen, of wat vö schoenen deu most gae. Bevrijding! Da's vö d'n êênen êêl wat anders as vö d'n aoren Je kan wè spréke van 'n mozaïek van toestanden. As j'r bie stilstaet gaet 't je duuzele Duuzende, in nog 's duuzende in de concentratie kampen De naemen van die plekken oef ik nie te noemen! Die bin genoegzaem bekend, 'k Èbbe 't over duuzende, want miljoenen èbbe 't nooit beleefd Gae's kieke langs de kust van Normandieë. Kiek'es op de begraefpleasen dae! ómae jonge jonges: Duit sers, Amerikanen, Canadezen, in gae mè deu! Wat ad- de ze mit ons te maeken De Duitsers, waere ze mè tuus gebléve De Amerikanen, Canadezen in de Polen, z'adde nie oeve te kommen. Waerom de Duiters gekomme bin, zodat de andere moste komme, dae binne miljoenen bladzieën over geschreve! In zö zou'k nog uren deu kunne gae! Ma, dat èbbe de media a gedae. M'n gae die bevrijding wi viere, gedienke. D'n nen mit 'n lach, d'n anderen mit 'n traene. D'n êênen wilt 't op zondag, ma d'n anderen vindt dat te „zon nig". Wi 'n ander wilt 't op maendag mè, dat vinde dan aore wi te „maenig". Die blieschap van vêêrtig jaer gelééje brienge m'n natuurlijk nie mi op. Dat was éénmalig. M'n binne oak aordig teleurgesteld. Wat èbbe m'n êêmae, mit die duurbevochte vrieëid gedae? Oak dae bin boeken vol over geschreve. Laete m'n nog 's terug gae nae die start van die vêêrtig jaer. 'k Zie de meiden nog op de tanks klim- me, destieds. 'k Èbbe verbaesd gestae, wae aol die vlaggen opêêns vandaen kwaeme? 'k Èbbe m'n eige afgevraegd, oe je mit die speelgoedachtig uutziende jeepjes 'n oorlog kon winne. 'k Ebbe de maegere ollandse jonges 't af zie legge tegen de, in 't stieve battle-dress, geklêêde, gezond blozende, Canadezen. De „liefde" bleek nie opgewas- se tegen dat bravourachtige geweld, omkranst deu: „Wild Woodbine", „Sweet Caporal" en „Players Navy Cut "sigaretten, die sukelaode in de Hoky Poky. 'n Overmacht van militair materiaol, dat dag in nacht due Braebant donderde, op weg nae Duitsland. Ze rééje Jeroen Bosch op de mart in Den Bosch van z'n sokkel! Mè, dat was 't èrregste nie. De V-l's klapte oak nêêr, op weg nae Antwèrrepe. Zodoende kö je toch nog in „vrijheid" nae d'andere waereld worre g'óllepe Èrregens in m'n achterööd bleef 'k toch nog mit 'n vraeg of wat zitte Die atoombommen op Hiroshi ma in Nagasaki, kunne die noe g'n kwaed vö laeter? 't Is gek, die oorlog brak net af ès 'n feuilleton D'r is in Godsnaem toch g'n vervolg M'n èbbe 't vêêrtig jaer volg'ouwe. M'n èbbe onze twuufels óf m'n 't vol ouwe. Die èbbe m'n, van 't begin af, g'ad. Dae zit 'm, dienk 'k, de kneep, datte m'n zö moeilijk mit die vrieëid om kunne gae De nieuwe generaosie kiek ons 'n bitje vraegend an. Ze wille allêên mè leve, leve Daerom, viere dat fêêst van bevrijding! Want, „vergete, voert in ballingschap"! Dat zinnetje is nie van Zevibelvoorzitter J. van den Bos: THOLEN - De donkere wolken voor de kottervisserij, waarover in de zestiger jaren altijd werd gesproken wan neer het ging over de visserij, zijn voor de kottervisserij weer teruggekomen. Dat bleek zaterdag, tijdens de jaar vergadering van de Vereniging tot Bevordering der Zeeuwse Visserijbelangen Zevibel in Tholen, overduide lijk uit de jaarrede van voorzitter J. van den Bos en uit de causerie van de heer D. J. Langstraat van het Visserij centrum. Een andere maatregel is nog het be vriezen van de 12-mijls-zöne. Het aan tal vissers binnen deze zone nam de laatste jaren enorm toe, vooral vanuit De winnaars, v.l.n.r. P. J. Rieteco. mevrouw R. Rieteco en E. Romer. Van den Bos begon met te wijzen op de zeer moeilijke tijden die de kottervisserij door maakt, de grote onzekerheid en het weinige perspec- J5ïËE.dat de toekomst blijkt te bieden. In verband Th'étdë vangstquoterin gen voor de verschillende vissoorten, want dit is één der hete hangijzers, noemde hij de groepscontingentering voor tong en schol van groot belang. Dat het ene land het contingent van een bepaalde vissoort niet vol vist, terwijl Nederlandse vissers voor de kant komen te liggen omdat het con tingent vol gevist is, is een absurde situatie. In een kalenderjaar van 52 weken is iedere visser nu verplicht vijf weken stil te liggen; Zevibel zag liever een individuele stillig-regeling, zodat ie der kan stil liggen, in de weken die hem het beste uitkomen. Maar de overheid wil daar niet aan en heeft een groepsstillig-regeling in het leven geroepen. Mosselsector Zoals ook al in het jaarverslag tot uiting kwam zijn de bedrijfsresulta ten in de mosselsector tegengevallen. De geweldige import van mosselen heeft twee kanten: een slechte, want het hield de prijzen van de mosselen laag en hoe kom je in een normaal jaar van de import af, en een goede: men behoudt als handelaar zijn marktpositie. De noodzakelijkheid van nieuwe en diepere kweekperce- len is komen vast te staan. Directie Visserijen heeft tegen dit laatste bezwaren en wil verder ook weinig medewerking geven aan het aanleggen van proefpercelen voor het kweken van halfwasmosselen op de Grevelingen. Spreker hamerde nog eens op de visserijrechten, die men vanouds in de Oosterschelde en in het Grevelin- gen-bekken heeft gehad en die nu soms ondergeschikt worden gemaakt aan de recreatiebelangen. In de Commissie Stuurgroep Oos terschelde en inrichting Neeltje Jans is de visserij met één vertegenwoor diger beslist te slecht vertegenwoor digd, als Van den Bos. Garnalensector Met genoegen had spreker ge constateerd dat de garnalensector geen schade had ondervonden van de negatieve berichten betreffende de consumptie van garnalen. Co- lijnsplaat wist de financiële op brengst van zijn vismijn te handha ven en Breskens vertoonde in dit opzicht een stijging van een miljoen gulden. De kokhanenvisserij ging het niet voor de wind en in de oestervisserij op de Grevelingen werd de monopo liepositie van een bepaalde groep doorbroken; uitbreiding van de kweekmogelijkheden door overscha keling naar de Oosterschelde zijn in deze sector gewenst. Ook in zijn slotwoord kwam Van den Bos nog eens terug op de zorgelij ke positie van de kotterij, de wens uitsprekend dat door eendrachtige samenwerking aan de moeilijkheden het hoofd geboden zou kunnen wor den. In de causerie van de heer D. J. Langstraat werden dezelfde moeilijk heden belicht als in de jaarrede van Van den Bos. Nederland is in zijn doen en laten op visserij gebied sterk afhankelijk van Brussel, waar de visserij in E.E.G.-verband wordt geregeld en de licenties en de quota van de vissoor ten worden verdeeld. De tendens in Brussel is, dat over- bevissing moet worden voorkomen en ieder land probeert daardoor zo veel mogelijk naar zich toe te halen. Vandaar de verschillende beper kingsmaatregelen: een stillig-rege ling van vijf weken; een limiet voor het motorvermogen en de contingen- tering. Voor sommige vissers bestaat de mogelijkheid om over te schakelen naar de visserij op langoustines, klei ne Noorse kreeften. Deze zijn niet ge- contingenteerd. Voorts zou door over schakeling op de visvangt met behulp van elektriciteit een brandstofbespa ring van 25% kunnen worden be werkstelligd. BRUINISSE - Van woensdag 1 mei tot en met vrijdag 21 juni heeft in Ne derland weer de jaarlijkse mossel zaadvisserij plaats, een periode voor de mosselkwekers uiterst belangrijk omdat daarvan in eerste instantie af hangt, of er een voldoende voorraad kan worden gevormd om de mossel- aanvoer zonder stagnatie te doen plaatsvinden. De afdeling Visserijen van het De partement voor Landbouw en Visse rij heeft de campagne in drie perio den verdeeld. In de eerste periode (van 1 mei tot 15 mei) mag uitsluitend op het Westelijke Wad worden gevist, van 20 mei tot 30 mei mag op de gehe le Waddenzee naar mosselzaad wor den gezocht en gevist, terwijl in de derde en laatste periode, niet alleen op de Waddenzee maar ook in het Zuid-Hollandse kustgebied, en de Zeeuwse stromen naar mosselzaad mag worden gevist. De kom van de Oosterschelde is echter voor de zaad visserij uitgesloten. De scheiding tus sen het westelijke en het oostelijk Wad wordt gevormd, door een denk beeldige lijn, van de lichtopstand van de Nieuw Bidtpolder in Groningen over de vlakte van Ooster Bierum naar de vuurtoren Brabdaris op Ter schelling. Er mang zaad van de Waddenzee naar Zeeland worden gebracht. Wie dat ook nog van zijn percelen in het noorden wil doen buiten de termijn van de bovengenoemde mosselzaad campagne, moet daarvoor een ver gunning aanvragen. De eerste perio de dat zaad mag worden gevist is van 1 en 2 mei (2 dagen) terwijl volle we ken gerekend worden van maandag tot en met donderdag, met uitzonde ring natuurlijk van Hemelvaartsdag en tweede pinksterdag. Er werden minder garnalen geveild dan in 1983, mar de opbrengst was be langrijk beter, 5994 ton in 1983 met een opbrengst van 28.374.000,te gen 4180 ton in 1984 met een op brengst van 27.334.000,-. In de mosselsector was het belang rijk dat de marktpositie kon worden behouden, al moest daarvoor veel worden geïmporteerd. Hier blijft het verzorgen van een goede kwaliteit een noodzaak. In de Waddenzee wor den veel belangen gebundeld om uit breiding van het aereaal aan mossel percelen te verhinderen. Vooral milieu-organisaties hebben een on gemotiveerde vrees voor de mossel cultuur en proberen uitbreiding daarvan te voorkomen, aldus de heer Langstraat. VEERE - In de Grote Kerk van Vee- re zijn tot en met 30 september een aantal exposities ingericht waaron der de tentoonstelling over de restau ratie en conservering van de Grote Kerk. DOMBURG - In het Zeeuws Biolo gisch Museum in de Orangerie van kasteel Westhove in Domburg is op maandag tot en met zondag van 10.00- 17.00 uur de expositie „De fossiele schelpen van Zeeland" te zien. Met behulp van illustraties en dia's wordt aangegeven wat een fossiel is. HAARLEM - De animatiefilm „A good turn daily" van Gerrit van Dijk uit Haarlem is op het internationale festival voor korte films in het Spaanse Murcia uitgeroepen tot de beste film van het festival. De film kreeg de speciale prijs, een beeld houwwerkje plus een bedrag van on geveer 1500 gulden. UTRECHT - Na drie rondes zijn de onderhandelingen over een nieuwe cao voor de zevenduizend werkne mers in de houthandel donderdag vastgelopen. Dit heeft een woord voerder van de Bouw- en Houtbond FNV donderdag meegedeeld. 1220, slachtschapen en lammeren 1007, gebruiksschapen en lammeren 512, varkens 608, bokken en geiten 97. Overzicht: slachtvee: handel vlot, en prijzen hoger; stieren en bokken en geiten: handel matig en prijzen ge lijk; gebruiksvee, schapen en lamme ren: handel redelijk, en prijzen ge lijk; jongvee: handel redelijk, en prijzen iets hoger; nuka's: handel rustig, en prijzen gelijk; varkens: handel redelijk. Eierveiling Eiveba b.v. BARNEVELD, 1-5. Aanvoer 1.857.600 stuks. Stemming: vast. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 50-51 gram 10,05; 55-65 gram 10,60; van 60-61 gram 11,00-/ 10,90; van 65- 66 gram 12,20-/ 12,30. Aldabi, 1-5 te Uddevalla. Alnati, 1-5 40 o Vitoria naar Rio de Janeiro. Fossarus, 1-5 300 o Saigon naar Singa pore. Moordrecht, 2-5 te Vitoria. Nedlloyd Amersfoort, 30-4 250 zw Southern Cook eil. naar Soerabaja. Nedlloyd Houtman, 2-5 250 w Sabang naar Jeddah. Nedlloyd Rotterdam, 2-5 te New York. Onoba, 30-4 700 n Hawaii naar Busan. Tasman, 1-5 500 n Azoren naar Port Everglades. Veemarkt Den Bosch DEN BOSCH, 1-5. Prijzen per kilo gram geslacht gewicht en ontvet: Ex tra kwaliteit dikbillen 11,10-/ 14,10; stieren: le 8,10-/ 9,20, 2e 7,55- 8,20; vaarzen: le 7,65-/ 8,60, 2e 6,75-/ 7,65; koeien: le 7,60-/ 8,50, 2e 6,70 7,60, 3e 6,10-/ 6,70; worst- koeien 5,55-/ 6,55. Prijzen per kilogram levend ge wicht: Vette kalveren: le 6,25-/ 6,50, 2e 6,00 6,25; zeugen 2,95-/ 3.05 en 2e 2,85-/ 2,95. Prijzen per stuk: Schapen 160- 220, lammeren (rammen) 125- 200; lammeren (ooien) 100 180; melk- en kalfkoeien: le soort 2425- 3100, 2e soort 1600-/ 2425; melk en kalfvaarzen: le soort 2200- 3050, 2e soort 1550-/ 2200; guste koeien 1500-/ 2200; enterstieren 1250 2150; pinken 725 1700; graskalveren 500-/ 850; mestnuka's, roodbont, stieren 275-/ 590, en zwartbont 175-/ 400; mestnuka's, roodbont vaarskoeien 200 f 380, en zwartbont 125-/ 300; schaap met lam(meren) 250-/ 400; weidelamme- ren 100-/ 190; bokken en geiten 25- 100. Aanvoer: totaal 8596 stuks, waaron der: slachtvee 1510, stieren 240, ge bruiksvee 1372, jongvee 745, nuka's roodbont 1285, nuka's zwartbont Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Zevenhuizen (N.H.): H. Gaasbeek te Apeldoorn (v.h. zen dingspredikant); te Lienden (toez.): G. Wassinkmaat te Westbroek; te Giessendam-Neder-Hardinxveld: L. W. Ch. Ruijgrok te Bruchem en Kerk wijk. Aangenomen naar 's-Heerenhoek- Nieuwdorp: S. M. Roozenboom, kand. te Huizen; de benoeming tot ca techeet-pastoraal medewerker te Ze ven hoven: J. de Haan, hulppred. te Bodegraven. Gereformeerde Kerken Beroepbaarstelling: Mevr. A. Pe per, Gibraltastraat 64 hs, 1055 NR Amsterdam, tel. 020-8949416. Mevr. E. A. van Halsema, Rozenstraat 3, 8261 XR Kampen, tel. 05202-24159. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Aangenomen naar Rotterdam noord: J. Borgdorff te Axel, die be dankte voor Apeldoorn en voor Mep- pel; naar Sneek in samenwerking met Koudum: B. Schaaij, kand. te IJsselmuiden. Bedankt voor Dronten, voor Nieu- wegein en voor Urk: Jt. Janssen te Loppersum-Westeremden. Christelijke Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Kornhorn: J. Trommel, kand. te Alblasserdam; naar Zwaagwesteinde: P. D. J. Buijs, kand. te Apeldoorn, die bedankte voor Doornspijk, voor Sint Jans klooster, voor Steenwijk en voor Westzaan. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Apeldoorn: M. Burg graaf, kand. te Rotterdam. Bedankt voor Hoofddorp: L. Blok te Nunspeet. Advertentie voor zakelijk en privé drukwerk smidsweq noordwelie lei .01416-2459

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 8