Toon van der Steen en Henk Groeneveld beloond voor sportieve inbreng C-juniorenploeg Mevo naar de titel en in halve finales van bekercompetitie Zeeland Stella Boys winnaar van eigen zaalvoetbaltoernooi na kleine winst op Lyra B-dressuur- wedstrijd 7 BRUINISSE - Toon van der Steen sportman 1984 van Bruinisse en Henk Groeneveld voorzien van de sportpenning van verdienste over datzelfde jaar in dezelfde gemeente. Twee simpele constateringen, maar als twee erkenningen op koninginnedag terecht werden uitgereikt, dan waren het stellig deze twee wel. In zijn twaalfde seizoen als amateurwielrenner liet Toon van der Steen zien nog steeds tot de top van Nederland te behoren in deze categorie. Henk Groeneveld was tennisver eniging De Bru-Tèn. Tot het moment dat hij vertrok als voorzitter was deze tennisclub 'onder de pannen', want Henk Groeneveld stond aan het roer en dat was een garantie, die strekte tot een fikse portie zekerheid. Voetbalvereniging Bruse Boys profiteert dagelijks van zijn enorme inzet, maar ook in de marge van andere sportieve Bruse activiteiten is Groeneveld niet weg te denken. En dat allemaal naast zijn veelomvattende taak aan zijn school. Toon van der Steen kreeg de sportbeker over 1984 uitgereikt door burgemeester T. C. Hekman van Bruinisse. De import-Bruenaar, die overigens na zeven jaar als een échte Bruenaar aangemerkt mag worden, toonde zich bijzonder verheugd over het feit, dat de Bruse adviescommissie voor sport hem in het grote licht had willen plaatsen. Met zijn Bruse echtgenote Ingrid Bergman - sinds jaar en dag zijn grootste supporter - was Van der Steen halsoverkop van Breda gekomen, waar hij nog deelnam aan een criterium, een deelname die hij bekroonde met een vijfde positie. Huib Kools uit Baarle-Nassau werd winnaar. ,,Het was voor mij een absolute verrassing", vertelde Van der Steen. ,,Ik wist er echt nog helemaal niets van. Het was bijzonder stil gehouden. Ik vind het echter fantastisch, dat ze mij als import-Bruenaar toch gekozen hebben. Ik ben er ook bijzonder trots op, want het is toch een erkenning van wat je zoal sportief doet". Tbon van der Steen boekte in 1984 achttien overwinningen. De momenteel dertigjarige amateurwielrenner scoorde daarmee zijn beste seizoen, terwijl hij door velen eigenlijk al min of meer naar het tweede plan was geschoven. Jaren tevoren schitterde hij met overwinningen in klassiekers als de Omloop van de Baronie en de Ronde van Limburg, maar in het afgelopen seizoen liet Van der Steen zien nog immer een te vrezen opponent te zijn. Hij kwam als winnaar uit de bus tijdens de Ronde van Drenthe, eveneens een van de voorjaarsklassiekers en later boekte hij fraaie successen in de Luxemburgse meerdaagse-wedstrijd Grote Prijs Frangois Fabert. Niet alleen won hij de proloog, maar ook pakte Van der Steen het puntenklassement over de vijf etappes. Alle overige overwinningen kwamen tot stand in criteriums. Inmiddels maakt Tbon van der Steen deel uit van de sterke wielerformatie van ploegleider Frans Klardy. Met hem zitten ook grote namen als Frits Schür, Geert Schipper (beiden als eens winnaar van Olympia's Tbur door Nederland), Piet Kleine, Dries Klein, Bob Rasenberg, Theo Akkermans, Jan van Wijck (de béide laatsten maken deel uit van Henk Groeneveld ontvangt de Bruse penning van verdienste uit handen van burgemeester T. C. Hekman. de Nederlandse amateurselectie), Gerry Thkens, Martin Schalkers, Ewald ten Hagen (het afgelopen weekeinde winnaar van het berklassement in de Grote Prijs Frangois Fabert), Hans Baudoin en Henry Kes in de ploeg. Onder de leiding van Leen van de Parel heeft Concorde ook nog een vijftal dames onder haar hoede, waarvan er drie deel uitmaken van de nationale ploeg van Rinus Verboom. Naast na tionaal kampioene Connie Meijer, ex-wereldkampioene en recentelijk winnares van de eerste Ronde van Nederland voor dames Petra de Bruin en Gonny van Koert rijden ook Corina Griep en Jacqueline Aalting in het Concorde-tricot. Het komende weekeinde rijdt Tbon van der Steen de Ronde van Overijssel en dan volgt de Ronde van Limburg, een van de favoriete wed strijden voor de Bruenaar, omdat hij het klimwerk allerminst schuwt. Later in het jaar wil hij andermaal in het Limburgse land vlammen, wanneer in en rond Geulle de natio nale titelstrijd wordt verreden. ,,Ik rijd er steeds niet slecht, maar kan toch net niet bij de allereersten komen. Dat moet maar eens veranderen. Dat is een van mijn be langrijkste doelstellingen dit jaar", onderkent Van der Steen. Een grote happening in het Nederlandse I amateurwielrengebeuren is ontegenzeggelijk Olympia's Tbur door Nederland. ,,Ik weet nog niet zeker of ik daarin zal starten. Dat hangt af van de vorm in die perio de', vertelt Tbon van der Steen, ,,maar het zou wel aardig zijn". Van der Steen begon ook het nieuwe seizoen - zijn dertiende als amateurwielrenner - redelijk. Inmiddels boekte hij twee overwinningen. Hij won de vierde etappe van een meerdaagse wed strijd in het Spaanse Lloret de Mar en Van der Steen kreeg de bloemen in het allereerste criterium van het seizoen in Den Hout. Daarnaast eindigde hij als derde in de Omloop van de Baronie en als zevende in de Ronde van Drenthe, nadat hij enige tijd uitzichten had op de overwinning, toen hij samen met Henk Boeve 'weg' was. Op zaterdag 18 mei verschijnt de Bruse sportman van het jaar aan het vertrek van de Ronde van Nieuwerkerk en ook in de drie ove rige Schouwen-Duivelandse criteriums zal hij later in het seizoen niet ontbreken. De C-juniorenploeg van Mevo werd kampioen in haar klasse, maar doet het ook nog steeds voortreffelijk in het Zeeuwse bekergebeuren. De ploeg is met RCS, Terneuzen en Vlissingen doorgedrongen tot de halve finales. ZIERIKZEE - De C-juniorenploeg van het Zierikzeese Mevo boekte de afge lopen dagen een tweetal fraaie successen. De ploeg van René Verwijs werd kampioen in groep C3 en in het Zeeuwse bekergebeuren verraste de ploeg door door te dringen tot de halve finales. Dauwendaele nam snel een 2-0 voor sprong, maar liet zich vervolgens toch weer achterhalen door de Zierikzeese formatie. Na het gelijke spel beslisten strafschoppen in het voordeel van Me vo. In de halve finales ontmoet Mevo op sportpark Den Hogen Blok de ploeg van het Souburgse RCS. In de andere halve finale spelen Terneuzen en Vlis singen tegen elkaar. De overige juniorenuitslagen wa ren als volgt: Groep A2: Bruse Boys-Ouwerkerk 2-1; SKNWK-WIK 4-0; Mevo-DFS 2-1; Zierikzee-Cortgene 15-0; Zierikzee- SKNWK 11-0; Cortgene-Bruse Boys 0- 5; DFS-WIK 2-0. Hoofdklas B-junioren: AZVV- Middelburg 0-3; SSV-Vlissingen 1-0; Tbrneuzen-Goes 0-12; Zierikzee-RCS 0-2; Tern. Boys-Kloetinge 2-0; Middelburg-Goes 4-1. Groep B2: DFS-Dreischor 2-3. Regioklas C-junioren: Robur- Zierikzee 1-6; DFS-Heinkenszand 8-0; DFS-RCS 2-3. Groep C2: DFS II-Brouwershaven 3-1; Zonnemaire-ZSC 0-7; Ouwerkerk- Zierikzee II 1-1. Groep C3: Bruse Boys-SKNWK 0-4; Cortgene-Mevo 1-4. Bij de pupillen kwamen de volgen de uitslagen tot stand: Groep Dl: Bruse Boys II-Renesse 0- 7; WIK-Zierikzee II 3-0; SKNWK-DFS 2-8. Groep D3: Bruse Boys-Zierikzee 2-3. Groep El: Ouwerkerk-Bruse Boys II 7-0; Mevo-Brouwershaven 4-0; Zie- rikzee II-Renesse 0-11. Groep E2: Bruse Boys-ZSC 2-0; DFS-SKNWK 1-3. Groep E3: Colpl. Boys-Zierikzee 0-5. Groep Fl: Bruse Boys A-Colpl. Boys 1-4; DFS B-SKNWK 5-0; WIK B- WIK A 2-2; Zierikzee-DFS A 0-8; Renesse-Bruse Boys B 3-2. KRÜININGEN - De LR en PC Rei- merswaal organiseerde in Kruinin- gen een B-wedstrijd springen en dressuur. In een tweede ring, waarin het jury- werk werd gedaan door jury De Wil de kwam de eerste prijs terecht bij Erica Butler met haar jonge Ramano- telg Reh. Dit keer scoorde de combi natie van de LR en PC noord- Beveland 125 punten. Bij de pony's werd Willemien den Herder met Jo- vos Candy van Reimerswaal winnaar met 127 punten. Bij het springen kwamen twee po ny's foutloos rond. Albertina de Jong werd met Oscar voor de Dijkruiters winnaar. Zij kreeg een 'goed' voor de stijl van rijden. Gabriëlle Butler ein digde als tweede, omdat haar stijl van rijden met 'voldoende' werd be oordeeld. Nicolette Stahlie uit Kerk- werve werd met haar dartmoorpony Evita derde, maar zij eindigde op fik se achterstand door vijftien fouten. ZIERIKZEE - Het eerste team van zaalvoetbalvereniging Stella Boys is winnaar geworden van het eigen zaalvoetbaltoernooi in sporthal Onderdak in Zierikzee. De roodwitte brigade klopte in de finale Lyra uit De Lier met nipte 2-1 cijfers. Stella Boys stormde eerder met overmacht door de drie pou lewedstrijden. Hierin werd maar liefst veertien keer gescoord. Een stuk rustiger won Iyra haar poule. Twee treffers waren voor de Zuidhollandse ploeg toereikend om ongeslagen finalist te worden. Stella Boys werd winnaar van pou le A met het Brogum-team op de tweede plaats. De soosploeg verloor alleen van de latere poule- en toer- nooiwinnaar, maar de 3-0 cijfers spre ken toch boekdelen. Daarnaast won Brogum met 1-0 van Mevo en met 3-0 van Scaldis. Mevo eindigde als derde door met 3-1 te winnen van Scaldis, dat hierdoor puntloos bleef. In poule B won Lyra met 1-0 van 't Visslop en met dezelfde score van Stella Boys II, terwijl tegen Bijmakelaardij met 0-0 gelijk werd gespeeld, 't Visslop en Bijmakelaardij behaalden beide drie punten en een gelijk doelsaldo, waar door strafschoppen noodzakelijk wa ren om de volgorde aan te wijzen, 't Visslop nam deze beter en mocht daardoor om de derde plaats spelen. De reserves van Stella Boys eindig den als laatste met een punt via een 2-2 gelijkspel tegen 't Visslop. Finalewedstrijden In de grote finale kwamen Stella Boys en Lyra tegenover elkaar. Lyra is al vele jaren een trouwe gast van de Boys en de roodwitte vereniging neemt ook jaarlijks deel aan een toer nooi van de club uit De Lier. Lyra red de het nu net niet en moest met de tweede prijs genoegen nemen door een 2-1 nederlaag. De strijd om de derde prijs tussen de nummers twee van de twee poules le verde een 2-1 overwinning op voor 't Visslop, de kersverse eerste klasser in het Schouwen-Duivelandse zaal- voetbalgebeuren. Brogum werd zo naar de vierde plaats verwezen. De ontmoeting tussen Mevo en Bijmake laardij eindigde in een 1-1 gelijkspel. P.V. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee Hieronder de uitslag van de eerste wedvlucht van dit seizoen. Beaumetz 179 km ver en met een deelname van 547 duiven. Gelost te 8.05 werd de eer ste geklokt te 10.44 uuren te 11.07 uur waren de prijzen af. Jac. Dekker en zn. 1, 30, 47, 49; J. C. Berrevoets 2, 56, 127; J. A. v. d. Linde 3, 29. 43. 48, 57. 88, 118, 122, 130; L. v. d. Hoek en zn. 4. 35, 53. 55, 59, 86. 104, 114, 129; Jos Wesdorp 5. 17. 19. 109, 125; A. Romijn 6, 8, 10. 14, 16, 32, 40, 41, 45, 54. 61, 74, 84, 85, 95, 99, 128, 133; Berrevoets-Wesdorp 7, 9, 12, 38, 46, 71, 135; J. Berrevoets 11; gebr. Schults 13, 77; H. M. v. d. Wielen 15, 21, 34, 36, 79, 110, 132; H. v. d. Linde en zn. 18, 20. waardoor deze ploegen via straf schoppen uit moesten maken wie met de vijfde prijs ging strijken. Me vo nam de strafschoppen beter. Om de zevende plaats streden Scaldis en de reserveploeg van Stella Boys. De Boys lieten er geen twijfel over be staan wie de sterkste van de twee ploegen was en won met 4-0. Aan de hand van de wedstrijden die gespeeld werden bepaalden de arbi ters Arjan Bolle en Jan Oosterboer een klassement voor de sportivi- teitsprijs. Zoals zo vaak ging de laat ste uit de normale lijst met deze prijs strijken. Scaldis scoorde 25 punten en dat was toereikend voor de speciale prijs, die een beloning pleegt te zijn voor sportief gedrag. Stella Boys II kwam aan 24 punten, Mevo aan 23, Brogum en Stella Boys I beide aan 22, Lyra en Bijmakelaardij beide aan 19 en 't Visslop als laatste aan 16 pun ten. Na afloop van het toernooi reikte sponsor André Deurloo de prijzen uit aan de diverse teams en werd er nog een natje en een droogje verorberd onder de klanken van live-muziek. 25. 39, 42, 44. 50, 70. 72, 83, 93. 98, 105, 115, 121; W. Blom 22, 26, 27, 31. 62, 63. 68. 75, 78, 107, 108, 119, 123, 126; A. Bakker 23, 117; M. A. Gieskes 24. 28. 90, 101, 102, 136; Feleus-Westenbruggc 33. 112, 124; C. M. Groenleer37. 64; C. v. d. Hoek 51. 60. 69, 111; H. Kuyten 52, 103; C. J. Berrevoets 58, 100; L. J. Fonteine 65, 67, 82; H. Koster 66, 73, 113, 116, 120; J. J. de Jonge 76, 80. 81; J. A. van Almkerk 87, 92; J. van IJs- seldijk 89, 94; C. Koster 91; Fr Mays 96; J. Veerman 97; S. Capelle 106; J. Kaaisteker 131; C. Verwest 134. 137. Inmanden voor Dourdan 373 km op donderdag 2 mei van 17.45 tot 19.15 uur. Inmanden voor Doornik 120 km op Ieervlucht op zaterdag 4 mei van 8 tot 9 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 7