Bruse scholen namen afscheid van mevrouw J. v.d. Berg-Otte Goede belangstelling voor Onderling Solistenconcours ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 2 mei 1985 Nr. 23719 5 Schoolschoonmaakster met pensioen BRUINISSE - „O, wat schoon, wat een glans; 't is het werk van tante Jans". Dit was het refrein van het af scheidslied dat alle kinderen van de openbare kleuter en lagere school ,,'t Kwetternest" en de „Meerpaal" zon gen bij het afscheid van mevrouw J. v.d. Berg-Otte te Bruinisse. Tante Jans, zoals ze beter bekend is op school, nam vrijdag 26 april afscheid vanwege het bereiken van de 65-jarige leeftijd na bijna twintig jaar de scholen te hebben schoongemaakt. De heer H. Schot dankte vrijdagmiddag in zijn functie van wethouder, me vrouw V. d. Berg namens het gemeentebestuur voor haar inzet. Met sketchjes, toneelstukjes, een schimmenspel en zang nam de schooljeugd afscheid van „hun" tan te Jans. Vooral de toneelstukjes waarin ze verkleed waren als muizen en als werksters, waren komisch om te zien en droegen er zeker toe bij om te bevestigen dat tante Jans zeer ge zien was op school. Dat onderstreepte ook de heer M. A. van Witzenburg, hoofd van de school in z'n toespraakje tot de schei dende werkster: „U was altijd erg meegaand en behulpzaam. Niets was u teveel: of het nu ging om de afwas die de zesde klassers hadden vergeten of om de bloemetjes water te geven in de vakanties. We mogen u allemaal erg graag. Het feit dat de jeugd u tan te Jans noemde tekende de fijne sfeer waarin we konden samenwerken". Tben mevrouw V. de. Berg vervol gens op ijsjes tracteerde was het ijs natuurlijk helemaal gebroken die middag. Noeste arbeid Namens het gemeentebestuur sprak toen nog wethouder van schoolzaken, de heer H. Schot, z'n grote waardering uit voor de noeste arbeid over een periode van bijna 20 jaar. Ook hij bedankte haar voor haar inzet waarbij hij ook de uitbrei ding van de taken noemde toen in au gustus 1978 het nieuwe scholencom plex in gebruik werd genomen. Daarna werden de cadeaus ont huld. Van de kinderen kwam een fri- teuse, een hand-gebatikt tafellaken en boeken met tekeningen. Het ge- meentebestur en de leerkrachten sa men hadden een prachtig tuinameu- blement geschonken, compleet met tafel en parasol. Mevrouw T. Deering bedankte haar namens de ouderraad voor de prettige samenwerking en overhandigde haar een bloemetje. In haar dankwoord stelde me vrouw V. d. Berg dat ze haar werk al tijd met plezier had gedaan. Ze be dankte het gemeentebestuur, de leerkrachten en de ouderraad voor het vertrouwen in haar gesteld en de goede samenwerking. ZIERIKZEE RIAGG Door het vertrek van de heer H.K. Hartemink naar de RIAGG Midden- Brabant in Tilburg, per 8 mei aan staande, is er op het bureau te Zierik- zee een mutatie ontstaan, die uiter lijk 1 augustus zal worden ingevuld. Tot er een opvolger is benoemd, wordt waargenomen door het sociaal- psychiatrisch team te Goes (de heer A. Koers, tel. 01100-12720) en door psychiater W. Messer uit Middelburg. Voorlichtingsavond Tegen Haar Wil Zeeland afdeling Schouwen-Duiveland geeft op vrij dag 3 mei om 20.00 uur in de Visstraat 5 een voorlichtingsavond met discus sie over alle vormen van seksueel ge weld. Fiets gestolen In de nacht van dinsdag op woens dag is uit de fietsenstalling van Bro- gum de herenfiets van P. de G. uit Zierikzee ontvreemd. Het rijwiel stond op slot. Dinsdagochtend werd de fiets van mejuffrouw M. B. uit Zierikzee uit de nabijheid van discotheek De Steeg weggehaald. Deze stond niet afgeslo ten, maar zij vond hem zelf de volgen de dag weer terug. Snelheidscontrole De politie heeft woensdagmiddag acht bekeuringen uitgedeeld aan au tomobilisten die te hard reden. De controles werden uitgevoerd aan de Haringvlietstraat en de Schel- destraat, waar een maximum snel heid van 50 kilometer per uur geldt, en aan de Blok weg, waar hoogstens 70 km/u mag worden gereden. De po litie constateerde, dat er over het al gemeen vrij hard wordt gereden. In de Scheldestraat werd als hoogte ge val 73 km/u genoteerd. Gereedschap ontvreemd Uit een in aanbouw zijnde woning aan de Staalweg werd in de nacht van dinsdag op woensdag gereedschap gestolen ten nadele van M. v. d. W. uit Zierikzee. Onder meer werden een hamer en een werklamp weggehaald, maar de juiste omvang en waarde van het gestolene wordt nog uitgezocht. Vergadering Stichting Jeugd In het Huis van Nassau houdt de Stichting Jeugd Schouwen-Duive land dinsdag 7 mei een bestuursver gadering, toegankelijk voor alle be langstellenden. Op de agenda staat de bespreking van de nota Volwasseneducatie Schouwen-Duiveland, Mag het ietsje meer worden? In maart is de nota aan de gemeenten verzonden. Verder staat op de agenda de stand van za ken met betrekking tot de verhuizing naar de Bakkerschool, de bestuurs- verzieking, het financieel verslag over 1984 en de begroting werkplan 1986. De vergadering begint om 19.30 uur. Wijkganzebord groot succes Het wijkganzebord, dat op Konin ginnedag door de openbare lagere school 't Kofschip in de wijk Poort ambacht was georganiseerd, is een groot succes geworden. Meer dan hon derd deelnemers hebben aan het spel meegedaan. De bedoeling van het spel was om via een uitgezette route door de wijk te lopen. Op deze route moesten diverse adressen worden be zocht waar spelletjes gedaan moesten worden. Het eindpunt lag bij de school, waar iedere deelnemer een presentje kreeg. BURGH-HAAMSTEDE Bejaardenreis De ouderen in Burgh kunnen zich weer gaan voorbereiden op de jaar lijkse reis. Het Comité Bejaardenreis Burgh heeft de voorbereidingen klaar en de reis gaat op woensdag 5 juni naar België en wel naar de streek Namen en Dinant. Per bus via de Zeelandbrug, langs grenspost Put te naar Brussel en na de koffie naar de Citadel van Namen. Verder een koffietafel in Dinant en de terugreis voert het gezelschap naar Tienen en vandaar naar Familyland in Hoger- heide voor het gebruikelijke diener. En om 21.00 uur staat iedereen weer op de Ring in Burgh. De koekoek roept Mevrouw Thijsse uit de Weeldeweg te Burgh-Haamstede signaleerde maandagochtend de roep van de koe koek. In de loop van de dag hoorden meer mensen in de Westhoek het be kende geluid. Hoewel op het nippert je heeft de koekoek zijn lenteroep dus nog net in april kunnen laten klin ken. Collecte De collecte ten bate van de Neder landse Hartstichting heeft in Renesse 1364,95 opgebracht. Gevers en col lectanten wordt dank gezegd. HAAMSTEDE Inbraak in vakantiewoning Door een raam open te breken ver schafte men zich toegang tot een va kantiewoning aan de Torenweg in Haamstede, waar gereedschap werd gestolen ten nadele van L. B. uit Rot terdam. NOORDWELLE Jeugdcursus EHBO Op de openbare school 'De Stove' te Noordwelle is dit jaar een cursus Jeugd-EHBO gegeven onder auspi ciën van de afdeling Schouwen (West hoek) van het Nederlandse Rode Kruis. De curus werd gegeven door de dames W. Kort-Wessels Boer en L. Boom-van Egmond. De examens wer den afgenomen door J. L. Flach, huis arts in Renesse. Alle leerlingen van de klassen vijf en zes slaagden. Dit zijn: Marjolein Everaers, Mar cel Berrevoets, Bertie Steur en Peter Hoogenboom. De getuigschriften werden na afloop uitgereikt door J. L. Flach. SCHARENDIJKE Interkerkelijke kerkdienst In de Hervormde kerk wordt zon dag 5 mei, bevrijdingsdag, om 10.00 uur een interkerkelijke kerkdienst gehouden. Voorganger is ds. J. B. Duk. Het Chr. Gem. zangkoor Sur- sum Corda brengt verscheidene Vale- rius-liederen ten gehore. Burgemees ter W. den Boer houdt voor deze gelegenheid in het Hervormd kerkge bouw een toespraak. In de kerk wordt een tentoonstelling gehouden over de bezetting en de bevrijding. Deze expositie is geopend op zater dag 4 mei van 10.00-12.00 uur en van 14;30-17.00 uur en op zondag 5 mei van 14.00-16.00 uur. zncbujL Hotelschip verkocht Het vroegere hotelschip van de zeil- school De Grevelingen, dat na het op heffen van de zeilschool verscheidene jaren in de haven Kloosternol was blijven liggen heeft thans een nieuwe bestemming. Het schip is door de huidige eige naar verkocht en is door drie sleepbo ten naar Amsterdam versleept, al waar het dienst zal doen als onderkomen voor toeristen. BROUWERSHAVEN Interkerkelijke herdenkingsdienst In de Grote St.NicoIaaskerk te Brouwershaven wordt zondag 5 mei' een interkerkelijke herdenkings dienst gehouden om 10.00 uur. Medewerking wordt verleend door de muziekvereniging Nut en Uitspan ning te Zonnemaire, voor de aller kleinsten is er een crèche. De St.NicoIaaskerk is weer uit de „winterbeurt" gehaald: de grote schoonmaak heeft plaatsgevonden, het koper is weer opgepoest, alles dank zij de medewerking van een groep vrijwilligers. Oud papier De sportvereniging A.S.V. Brou wershaven is zaterdag 4 mei weer ac tief om oud papier op te halen. Bewo ners van de smalstad worden verzocht het papier en karton gebun deld langs de stoeprand klaar te zet ten tussen 9.00 en 10.30 uur. Bejaardensoos De vertrektijd van de bus voor het uitstapje van de bejaardensoos naar Haarzuylen in Utrecht is niet 8.30 uur zoals eerder werd gemeld, maar reeds om 8.15 uur vanaf de Markt te B rou wershaven ZONNEMAIRE Collecte Hartstichting De collecte van de Hartstichting in Zonnemaire heeft 416,20 opge bracht. Gevers en collectanten wordt hartelijk dank gezegd. DREISCHOR Herdenkingsdienst Op zondag 5 mei, bevrijdingsdag, wordt er in de Ned. Herv. kerk een herdenkingsdienst gehouden. Hier aan werken mee het Hervormd kerk koor, een dubbel kwartet bestaande uit leden van de muziekvereniging Crescendo en de heer I. M. Moermond en ds. D. R. Jonker, die respectieve lijk namens de burgerij en de kerk spreken. Twee dames verzórgen een declamatie. De dienst begint om 11.00 uur. Concert Crescendo Ter herdenking van de 40-jarige be vrijdingsdag op zondag 5 mei ver zorgt de muziekvereniging Crescendo uit Dreischor een concert. Met dit op treden onder leiding van dirigent A. L. van Wallenburg op de mobiele tent aan de Ring wordt een zomerpro- gramma geopend. Het concert begint om 16.30 uur. NIEUWERKERK Play-back show Op zaterdag 27 april werd een grootste play-back show gehouden in „Ons Dorpshuis" te Nieuwerkerk om het kampioenschap van Schou wen-Duiveland. Er waren vijftien deelnemers, die toegejuicht werden door ongeveer 200 enthousiaste toe schouwers. Alle vijftien deelnemers werden begeleid door de Drive-In- Show „Radio Atlantic" uit Kruinin- gen. Bij de jongere deelnemers tot 12 jaar werd eerste Anita Meyer (gezon gen door M. v.d. Berge), tweede werd Wham en als derde van deze groep werd Paul Young. In de leeftijdsgroep vanaf 12 jaar werd eerste Julie Kevington (gezon gen door mej. Remmers), tweede werd de groep Meat-Love en derde werd het duo Debby Nooy en Johnny Jordaan. Presentator was de heer M. C. Pie- termann, en jury-leden waren de heer H. Kik (regio-Brouwershaven), de heer W. Hitkamp (radio Superstar) le den van Radio-Anoesca uit Bergen op Zoom, de heer H. Kapelle (Schelde- Trio) en de heer V. Dijst (regio- Dreischor). Tévens was er deze avond een live-optreden van de Thrzan Broo- zie Band uit Óosterland. Voorjaarsreisje Vrijdag 26 april maakte de ANBO, afdeling Nieuwerkerk, haar jaarlijk se voorjaarsreisje, wat deze keer naar België voerde. In hotel Guntlerhof in Schilde wachte ons de koffie en later het diner, waarna een rondrit door de omgeving volgde, met een bezoek aan de stad Lier, waar ieder een uur vrij had om te winkelen, of op een terras je te zitten. Na de koffiemaaltijd was er nog een gezellig samenzijn, Om even over tien in de avond arriveerde men moe maar voldaan weer in Nieu werkerk. OOSTERLAND Oud papier-actie Ten bate van de zending van de Ge reformeerde Gemeente zal op zater dag 4 mei oud papier worden opge haald. De actie start om 9.30 uur. Verzocht wordt het papier gebundeld gereed te zetten. Collecte De collecte ten bate van de Neder landse Hartstichting heeft in Óoster land 1826,50 opgebracht. Gevers en collectanten wordt dank gezegd. SIRJANSLAND Collecte Hartstichting De collecte van de Hartstichting in Sirjansland heeft ,878,30 opge bracht. De collectante mevrouw M. L. U. Fluyt wordt hartelijk dank ge zegd, evenals de gevers. BRUINISSE Fijn en gevarieerd De jaarvergadering van de Herv. Vrouwengroep „Helpt Elkander" had een lange agenda maar niemand van de aanwezigen verveelde zich ook maar één moment. Het werd een fijne en gevarieerde avond die door de pre sidente, mevrouw Teekens, met gebed werd geopend. Vervolgens hield ze een meditatie „Opstanding en leven", naar aanleiding van Johannes 11 17-27. Een terugblik van het afgelopen verenigingsjaar gaf de secretaresse, mevrouw N. H. de Korte-Padmos. Mevrouw T. Bolijn-Okkerse hield een declamatie, getiteld „De Schepping". Het financieel verslag van de pen ningmeesteres mevrouw Ottens-Boer zag er „prima-rabo" uit. Na de soep volgde een gezellige broodmaaltijd. In het ontspannende gedeelte beten de dames van het bestuur de spits af met een toneelstukje „De emancipa tie van de man". Uit volle borst werd het „Lied op Bru", gezongen op de wijs van „Op de grote stille heide" en gemaakt door de presidente. Me vrouw Dorst-de Jonge las het verhaal „Zwart geld". Mevrouw Verspoor- Stoel zong solo twee mooie liederen, „Hoe groot zijt Gij" en „Blijvend in Jezus". Mevrouw De Ronde-Duson droeg het gedicht „Als het getij verloopt voor". Het speelde zich af in het Bru se beusje in de eerste helft van deze eeuw. Na de pauze met wijn en een slaatje las mevrouw De Ronde-Bolle het ko mische verhaal Tfeun en Tine, alles in het Zeeuwse dialect. „Gebed voor de predikant" was een voordracht van mevrouw Kik-Boudeling. Aan het slot van de bijeenkomst sprak de presidente opgewekt haar dankwoord uit voor zoveel medewer king aan deze geslaagde avond. Op haar beurt dankte mevrouw Verspoor de presidente voor alles wat ze het af gelopen verenigingsjaar had gedaan en bood haar een bloemetje aan. Do minee W. F. Tfeekens feliciteerde de ja rige vereniging en noemde het een groot voorrecht dat op zo'n avond als deze, met ernst en ontspanning, dit in deze vorm kan plaatsvinden in ons vrije land. Na dankgebed van de predikant werd staande het Wilhelmus gezon gen. Dit was met sierlijke letters ge tekend door mevrouw Bolijn- Okkerse en ieder lid kreeg het als herinnering mee naar huis. Fanfarekorps Luctor et Emergo te Renesse RENESSE - Zaterdagavond werd in het Dorpshuis te Renesse het twaalfde Onderling Solistenconcours gehou den van het fanfarekorps Luctor et Emergo. Er bestond voor dit muzikale gebeuren een goede belangstelling. De avond werd geopend door voorzitter J. A. Kouman, die een bijzonder woord van welkom richtte tot de jury van deze avond, de heer Ko den Toonder uit Kloetinge. In drie categorieën werd vervol gens gestreden om de wisseltrofee: de categorieën junioren, tamboers en senioren. De solisten werden op de piano begeleid door mevrouw E. Vos- Simons. Voor de pauze waren 11 optredens te beluisteren van de junioren. Agnes Blom, die vorig jaar de titel behaal de, kwam dit jaar uit bij de senioren. De wisselprijs voor de junioren ging naar Walter Boer, die met zijn vertol king op alt saxofoon van The Young Genius van Cl. Barnes 49 punten be haalde. Bij de tamboers, die na de pauze aan bod kwamen, ging de eerste plaats naar Hanno Canters, die op concerttrom 49 punten haalde met zijn uitvoering van Alla Brève van Jo Conjaerts. Na de 5 tamboer-optre dens kwamen de senioren aan bod. Dit jaar waren er slechts 4 senior optredens. De heer G. Goedegebuure speelde op bugel The beautiful Ame rican van Hartmann en behaalde daarmee 49,5 punten en de eerste plaats. Bij de senioren was er een nieuwe wisselbeker, beschikbaar gesteld door de heer W. den Haan, nadat de oude vorig jaar definitief in handen kwam van de heer C. v. d. Klooster. Voor John de Vrieze en John Hooger- werf, die vorig jaar gezamenlijk beslag wisten te leggen op de wissel- prijs van de tamboers en die ze nu weer moesten inleveren, was er een leuke herinnering. Voorzitter Kouman dankte tot slot jury-voorzitter Ko den Toonder, pia niste mevrouw E. Vos-Simons en or ganisator J. H. Blom. Zijn woorden liet hij vergezeld gaan van een bloe metje. Uitslag Junioren klasse: Walter Boer 49 punten; Sebastiaan Anders (48,5); Wilco Hoogerhuis (48); Paul Boer (48); Duo Jan Piet v. d. hoek en Ronald Moerland (45*/2); Ronald Moerland (45); Arwin v. d. Waal (43,5); Collin Anders (43); Peter Moerland (43); Vin cent van Tbledo (42,5); Annemarie Kok (41). Tamboers: Hanno Canters (49 pun ten); Leendert v. d. Waal (48,5); Cees Kraaijenbrink (48); John de Vrieze (46); John Hoogerwerf (45). Senioren: G. Goedegebuure (49,5 punten); Agnes Blom (48,5); Ria v. d. Roest (48); H. de Vos (45,5). De drie winnaars van het Onderling Solistenconcours van Luctor et Emergo. V.l.n.r. Walter Boer. Gerard Goedegebuure en Hanno Canters. Prijsuitreiking Nadat het totale, zeer afwisselende programma was afgewerkt volgde de prijsuitreiking, door de directeur van Luctor et Emerge en tevens de organi sator van het concours, de heer J. H. Blom. Alle deelnemers ontvingen een diploma en een juryrapport. De drie winnaars ontvingen een wisselprijs. Het enige duo op het concours in actie: Ronald Moerland op eufonium en Jan Piet v. d. Hoek op bugel. Mevrouw E. Vos-Simons verzorgde de piano-begeleiding.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 5