KONINGINNEDAG 1985 Ring Promotion maakt zomer programma bekend Vanessa Cronkhite (9) door toedienen verkeerde infuusvloeistof overleden CJV sluit actie Midden-Amerika af Cursisten Marja de Lange exposeren in ,,De Eenhoorn" 8!i.r DE ZIERIKZEESCHE COURANT l£6r C-> ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Verkiezingswinst Propaganda Koninginnedag Sportman 1984 Tijdens de 1 mei-viering te Zierikzee liet de De ANIB gaat op Schouwen-Duiveland in de Van de viering van Koninginnedag op Schou- In Bruinisse werd Toon van der Steen uitgeroe- PvdA er geen twijfel over bestaan een flinke toekomst meer aandacht besteden aan propa- wen-Duiveland geven we vandaag een uitvoe- pen tot Sportman 1984 en kreeg Henk Groene- verkiezingswinst te verwachten. (Pag. 3). ganda voor haar doelstellingen. (Pag. 2). rig beeldverslag op pagina 11, 12 en 13. veld de sportpenning van verdienste. (Pag. 7). DONDERDAG 2 MEI 1985 141ste jaargang Nr. 23719 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889} Voordat een oude traditie sterft, moet men haar nog vele malen doden. Otto Weiss Uitslag ondersoek inspectie volksgezondheid ZIERIKZEE - Het negenjarige meisje Vanessa Cronk hite uit Oude Tonge, dat eind vorig jaar in Dijkzigt te Rotterdam overleed, nadat zij behandeld was voor een val van haar paard, is gestorven door het toedienen van verkeerde infuusvloeistof. Dat heeft een onderzoek, in gesteld door de inspectie volksgezondheid, een hoogle raar kindergeneeskunde en het gerechtelijk laboratori um in Rijswijk, uitgewezen. Volgens S. Lely, inspecteur van de volksgezondheid in Zeeland zijn door de betrokken arts en de verpleegkun digen fouten gemaakt. De algehele behandeling en dus ook het toedienen van infuus vloeistof fen is de verantwoordelijk heid van de behandelend arts. Hij dient zich ervan te overtuigen dat hij het juiste voorschrijft of krijgt aan gereikt. De directie van de Stichting Oosterscheldeziekenhuizen, waartoe het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee behoort, heeft dit woens dag verklaard. Eiwitpreparaat Onderzoek door de inspectie van de volksgezondheid heeft uitgewezen dat het meisje - dat na een val van haar paard in het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis was opgenomen - per abuis een grote hoeveelheid ei witpreparaat toegediend heeft gekre gen in plaats van bloedplasma. Haar bloeddruk was laag en de arts ver moedde inwendige bloedingen. „Je moet het maar zien" ZIERIKZEE - Evenals vorig jaar treden de cursisten van de teken- en schildersclub in „De Lichtboei" on der leiding van de Zierikzeese kunstenares Marja de Lange, met een eigen expositie naar buiten. Van maandag 6 tot en met zaterdag 11 mei is het werk van deze leerlingen te zien in mini-galerie „De Eenhoorn" aan het Havenpark. Er worden werken getoond van drie groepen van elk ongeveer tien leerlin gen. De werken variëren van tekenin gen met houtskool, tot aquarellen en olieverfschilderijen. De onderwerpen zijn veelal gewone, alledaagse din gen. Men zal constateren, dat ieder mens deze voorwerpen weer anders bekijkt, vandaar ook het thema van deze tentoonstelling: „Je moet het maar zien". De expositie wordt maandagoch tend 6 mei om 11.00 uur officieel ge opend door één van de cursisten, de heer dr. C. M. van Hoorn. De tentoon stelling is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND - Het Oranjefeest zit er weer op en in veel gevallen kunnen de organiserende Oranjeverenigingen terugzien op een plezierige dag. Hoewel het weer niet overal de gehele dag lokte om aan programma-onderdelen mee te doen, kon op sommige plaatsen toch gesproken worden van een redelijke be langstelling. Op andere plaatsen echter was duidelijk sprake van een geringe belangstelling voor de viering van Koninginnedag. Het is evenwel te hopen dat die tanende belangstelling niet zal leiden tot het (inciden teel) afschaffen van deze volkstraditie bij uitstek. Er zijn al genoeg gevestigde tradities verdwenen. Ronde over Schouwen-Duiveland BURGH-HAAMSTEDE - Het bestuur van Ring Promotion heeft het zomer- programma aangeboden. De Ring Promotion-dagen worden gehouden op de donderdagen 11, 18 en 25 juli en op 1, 8 en 15 augustus, van 10.00-17.00 uur in de namiddag. De prijs der kraampjes bedraagt 27,50, hetgeen 4,— goedko per is dan in 1984. De grote trekpleister op alle dagen wordt iemand die op een Polaroid-foto uit een grote groep wordt aangewezen, en deze persoon mag met een versierde kruiwagen alle kramen af om iets in ontvangst te nemen ter waarde van rond de 5,En dat gebeurt tweemaal per dag. - Een achttal levensgrote poppen (dierenfiguren) zal het feest opvrolij- ken. Deze zijn niet gehuurd maar zelf vervaardigd. Er worden weer ballon nen opgelaten, er is weer een rommel- hoekje voor de kinderen, een draai molen, poppenkast en de bekende modeshow van mevrouw V. d. Hoek. Voorlichtingsfilm reanimatie ZIERIKZEE - De reanimatiewerk- groep Schouwen-Duiveland van de Nederlandse Hartstichting houdt dinsdag 7 mei een voorlichtingsfilm over hartmassage en mond op mond beademing. M. den Haan en twee instructeurs van de reanimatieopleiding zijn aan wezig. Na afloop van de film (duur 30 minuten) is er voor bezitters van het reanimatiediploma gelegenheid nog met behulp van de pop te oefenen. Be langstellenden zijn welkom in de les- kerkzaal van het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee. De bij eenkomst begint om 20.00 uur. Op enkele dagen vormt een spring kussen van 10 x 10 meter een attrac tief gebeuren, evenals een snelteke naar, een playbackshow en een draai orgel. De juiste data voor deze attrac ties worden nog uitgezocht, want niet alles valt op dezelfde donderdag. Verhoging De voorjaarsvergadering van de Ring Promotion kreeg na de pauze een ja- of neen-strijd over een verhoging aan de evenementencommissie van 500.- naar 1000,-. De VW- voorzitter. dr. H. J. van Zuylen, legde uit dat deze commissie met de 500,— geen kant uit kan. De R.P.- voorzitter, A. Kloos, kon voor deze verhoging geen gaatje vinden op de begroting en de 500,— uit de reser ves halen vond geen genade bij de aanwezigen. Dr. Van Zuvien memo reerde nog dat in de begin-opzet van R.P. kapitalen zijn uitgegeven voor avond-festiviteiten, terwijl de evene mentencommissie, ontstaan uit de Middenstandsvereniging, de VW en de R.P. dit nu op moet knappen met bijna geen geld. Voorzitter Kloos zeg de nog toe dat, indien er dit jaar een financieel overschot blijft, een tege moetkoming te kunnen geven. Dr. Van Zuylen deelde mede dat dit jaar op de donderdagavonden weer de bekende trimlopen gehouden zul len worden. Verder een autorally, een kinder-fietstocht en een vreugde vuur met medewerking van Witte van Haemstede op de laatste dag. Ook komt er een ochtendbijeen komst voor de toeristen in De Schut- se voor informatie en een gezellig praatje, waarbij dan kranten uit di verse landen ter lezing liggen. In de ze periode van 17 juni-31 augustus, is de bibliotheek geopend. In zijn openingswoord memoreerde voorzitter Kloos het overlijden van oud-voorzitter en stuwende kracht, C. de Goederen. De bestuursleden J. v. d. Berge en C. Simmers bedankten. Een nieuwe penningmeester is gevon den in de persoon van M. I. Bakker uit Burgh. Financieel staat de R.P. er goed voor. De leden kregen over 1984 65,— terug van de gestorte contribu tie. ZIERIKZEE - Ter afslui ting van de actie voor Midden-Amerika hebben zaterdagmiddag leden van de landelijke vluchtelin- gencommissie van de CJV hun ronde gedaan over Schouwen-Duiveland. Vijf van de zeven CJV-groepen van het eiland, waarvan er vier zaterdag middag werden bezocht (Burgh- Haamstede had voor deze middag an dere dingen op het programma staan) hebben actief deelgenomen aan de ac tie, waarvan het geld naar de YMCA vluchtelingen-projecten in Midden- Volgens de inspectie zijn er fouten gemaakt door de arts en door ver pleegkundigen. De directie van het ziekenhuis legt de nadruk op de ver antwoordelijkheid van de arts. Deze nam op de bewuste dag waar in het Zierikzeese ziekenhuis. Hij was af komstig uit een ziekenhuis in Noord- Brabant. De fout is volgens medisch direc teur J. H. Hekking snel ontdekt. Tben maatregelen om de gevolgen op te vangen niet hielpen is het patiëntje, 24 uur nadat ze in het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis was opgenomen, overgebracht naar Rotterdam, waar ze overleed. Medewerking De directie van het ziekenhuis in Zierikzee heeft het vermoeden van een onnatuurlijke dood volgens Hek king direct gemeld aan de regionale inspecteur en ze heeft, na overleg met hem, ook aangifte gedaan bij justitie. Ze heeft medewerking verleend aan het onderzoek door de politie en on der meer de medische gegevens ter beschikking gesteld aan de vertrou wensarts van de vader van het meisje en de regionaal inspecteur. De officier van justitie in Middel burg heeft nog geen overleg gevoerd met de inspecteur voor de volksge zondheid over de te nemen stappen in deze zaak. Dat zal volgens dr. Lely zeer binnenkort gebeuren. Dit nummer bestaat uit 16 pagina's P Amerika gaat. Gezamenlijk hebben deze vijf groepen f 2000,— bij elkaar gebracht. CJV Bruinisse bracht geld bijeen d.m.v. de verkoop van alikruiken. De jongens hebben de „krukels" ge raapt, waarna de meisjes de verkoop voor hun rekening namen, die overi gens uitstekend verliep. CJV „De Zonnestraaltjes" uit Zon- nemaire bracht ook zijn aandeel bij een. De leidster had kerstkaarten in gekocht, die door twaalf meisjes werden verkocht. CJV Zierikzee droeg eveneens haar steentje bij. Dit gebeurde zaterdag door de overhandiging van een sym bolische cheque. Het geld was af komstig van een eerder al eens ge houden bazar van de CJV. Vervolg pagina 4 Ook in Zierikzee nam Leo Lemsom een symbolische cheque in ontvangst. Verwachting tot vrijdagavond: Koud met buien Half tot zwaar bewolkt en enkele buien; minimumtemperatuur om streeks 5 graden; middagtempera- tuur rond 10 graden; matige, aan de kust eerst nog vrij krachtige noord westenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 6 mei: Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: west 4 Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: zuidwest 4 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 3 mei Zon op 6.07, onder 21.08 Maan op 19.26 onder 5.43 Volle Maan: 4 mei (20.53) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 3 mei 2.29 15.30 8.40 21.06 Springtij: 7 mei HET WEEKOVERZICHT DE BILT - De depressie die ons van daag zoveel wind bracht trekt weg naar Polen. Daardoor is er morgen minder wind, maar die komt nog wel van zee en blijft koude lucht aan voeren. De zon zal zich nu en dan laten zien, maar de kans op een bui blijft aanwe zig, zij het dat die kleiner is dan van daag het geval was. De gemiddelde maximumtempera tuur is in deze tijd van het jaar 16 gra den. Dat halen we dit weekeinde niet: omstreeks 12 graden lijkt waar schijnlijker. Verter blijft het zater dag en zondag wisselend weer. Via de Noordzee en later via Engeland kun nen ons nog enkele storingsgebieden bereiken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1