WL j - ÉM Bbnv 1H ^1 1 .^1 hfld ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag: 2 mei 1985 Nr. 23719 13 gehele Koninklijke Familie en voor ons Nederlandse volk een hoogtijdag mag zijn". Koninginnedag is een dag vol dankbaarheidstelde Den Boer vast. Zeker nu we er in deze dagen in het bijzonder op worden geattendeerddat veertig jaar geleden de bezetting in ons land een einde nam. Het is een voorrecht om in vrijheid te kunnen leven. Laten we ons daar steeds weer opnieuw van bewust zijnwas de stellige overtuiging van de burgemeester. Aan ons de taak om het grote goed dat VRIJHEIDheetop een verantwoorde wijze te gebruiken. Om er in dit jongerenjaar ook iets van door te geven aan de jeugdvoor wie het allemaal zo lang geleden lijktdie niet ervaren heeft wat het is om niet vrij te zijn". ■KT" j Ook in de vijf andere Schouwen-Duivelandse gemeenten en diverse kernen richtten de eerste burgers via toespraakjes gelukwensen aan de leden van het Huis van Oranje woorden die vergezeld van het hijsen van de nationale driekleur en het spelen en zingen van het Wilhelmus - als start fungeerden van een dag feesteen dag dieondanks de afivezigheid van de zonuitgroeide tot een prima eerbetoon aan een Vorstenhuisdat nog immer zeer nadrukkelijk aanspreekt. Op drie pagina's een compilatie van de festiviteiten op Schouwen-Duiveland* samengesteld en van tekst voorzien door Peter Wijnen. De foto's zijn van de hand van Zierikzeesche Nieuwsbode-fotograaf Johan D. C. Berrevoets. tal van plaatsen werden verder oriënteringsritten verreden voor auto's en fietsen. In Dreischor, Oosterland en Ouwerkerk was de opkomst bijzonder groot. In Serooskerke was er een iet-wandeltocht naar het natuurreservaat De Schelphoek. Sportieve activiteiten waren er in Sirjansland waar een onderling voetbalwedstrijdje werd afgewerkt, terwijl er in Noordwelle en in Zierikzee gecostumeerde korfbalwedstrijden op het programma stonden. Het avondgebeuren werd in vrijwel alle kernen beheerst door een Oranjebal, al dan niet met levende muziek en/of voorafgegaan door een barbecue, zoals in Brouwershaven (pagina 13). In Ouwerkerk besloot een fraaie lampionoptocht Koninginnedag 1985, andermaal met het muziekgezelschap Nieuw Leven als begeleiding. Overigens kwamen in vrijwel alle kernen de plaatselijke muziekgezelschappen een of meer keren in actie tijdens deze bijzonder geslaagde Koninginnedag 1985, een Koninginnedag waarop met tevredenheid teruggekeken kan worden, ondanks het feit, dat de weergoden ook weer niet in een allerbeste stemming waren De diverse Oranjeverenigingen legden weer eer in bij hun werk

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 13