12 uitnemende wijze uitoefent. „Haar optreden dwingt in ons landmaar ook in de landendie zij als staatshoofd bezocht groot respect af We moegn daarbij niet uit het oog verliezendat de uitoefening van dit ambt een zware wissel trekt op de persoon die het bekleedt en op hen die haar hel naaste staanmeende Middenschouwens eerste burger. „In dit verband moet het voor onze Koningin van grote betekenis zijndat Prins Claus haar thans weer volledig terzijde kan staan". Inmiddels heeft Kroonprins Willem-Alexander dezer dagen de leeftijd van achttien jaar bereiktde leeftijd waarop hij ingevolge de Grondwet gerechtigd is omindien noodzakelijkde troon te bestijgen". De prins wordt ter voorbereiding op zijn toekomstige taak op 3 juli door de Koningin ingeleid in de Raad van State. Het Koningschap in ons land is erfelijk. In de lijn der geslachten hebben leden van het Huis van Oranje daar elk op een geheel eigen wijze inhoud aan gegeven. Onder zeer uiteenlopende omstandigheden regeerden en regeren zij. Gezamenlijk vormen zij een samenbindend element in ons staatsbestel vervolgde Den Boer. Naast de felicitatie aan Koningin Beatrix wenste burgemeester Den Boer ook Prinses Juliana geluk met haar 76e verjaardag. Ondanks haar leeftijd gaat zij voort om regelmatig in het openbaar blijk te geven van haar warme belangstelling voor zakendie in ons land de belangstelling vragen" onderkende de burgervader. Ook Pieler van Vollenhovenechtgenoot van Prinses Margriet mocht in het huldebetoon van Den Boer delen. Aan deze gelukwensen verbind ik de wensdat deze Koninginnedag 1985 voor de hoofdpunt in het ochtendge beuren. Tijdens het middagprogramma werd op de meeste plaatsen een optocht gehouden. In Burgh-Haamstede werd de praalwageii van de CNS Onder de Wieken afgetekend winnaar (pagina 12 bovenaan). In Renesse stond de optocht onder andere in het teken van de bevrijding met deelname van 'Keep Them Rolling' een gezelschap met een aantal oude legervoertuigen (pagina 11 onderaan) en in Oosterland pakte de plaatselijke Oranjevereniging uit met een schitterende optocht met tal van fraaie praalwagens (pagina 13). In Kerkwerve organiseerde de Oranjevereniging bijna traditioneel een zeskamp, waaraan door diverse plggtpelijke verenigingen en organisaties werd deelgenomen. Een van de joegen was het damesvoetbalteam van WIK, die met hun levensgrote poppen furore maakten (pagina 12 rechts). Heel wat kernen beleefden een Oranjemarkt, zoals bijvoorbeeld Dreischor (pagin 12 links) en.Zierikzee (pagina 13 rechts). Meerkampen organiseerden Brouwershaven, Kerkwerve en Zierikzee en in Bruinisse was het weer Superstars, waaraan alle plaatselijke sportverenigingen deelnamen. Bruse Boys ging met de eer strijken. Teamleider Wim van Dijke mocht uit handen van burgemeester T. C. Hekman de bijbehorende trofee in ontvangst nemen (pagina 13 onderaan). Bruse Boys scoorde 31 punten, drie meer dan tennisvereniging De Bru-Tèn en vier meer dan badmintonclub Netovertnet, die hun zege van 1984 niet kon herhalen. Volleybalvereniging Kwiek, gymnastiekvereniging DTS, ijsvereniging Nooitgedacht en gymnastiekvereniging Kwiek bezetten de volgende plaatsen. Een wedstrijd-element zat ook in het middag gebeuren in Nieuwerkerk. Daar werd gestreden om de titel 'sterkste man' en 'sterkste vrouw'. De deelnemers konden hun krachten demonstreren via het doorzagen van boomstammen (pagina 12 onderaan) en het trekken van auto's. Ook een rock and rolldanswedstrijd kende een soort competitie. In

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 12