S chou wen-Dui veland vierde Koninginnedag i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 2 mei 1985 Nr. 23719 11 SCHOUWEN-DUIVELAND Gedurende een lange dag etaleerden de eilandelijke Oranje-comités traditiegetrouw hun omvangrijke activiteitenEen fikse periode van voorbereiding kreeg op een enthousiaste manier zijn bekroning. Duidelijk werd dat het vorstenhuis nog enorm tot de verbeelding spreekt en dat een zeer grote groep van de Schouiven-Duivelatidse bevolking te bewegen is zijn erkentelijkheid aan het Huis van Oranje zeer nadrukkelijk te.tonen. Vandaag moge weer tot uitdrukking komendat ons vorstenhuis bij de meerderheid van ons volk een grote plaats inneemtstelde burgemeester W. den Boer van de gemeente Middenschouwen tijdens zijn toespraak op het bordes van het gemeentehuis in Scharertdijke. Wij bieden op deze Koninginnedag 1985 Koningin BeatrixPrins Claus en hun zoons onze hartelijke gelukwensen aan. Moge onze Koningin wijsheidkracht en gezondheid ontvangen om ons land en volk in deze tijd onder Gods zegen te regeren. Koningin Beatrix is al weer vijf jaar regerend vorstin. Bij het aanvaarden van haar ambt heeft zij er nadrukkelijk blijk van gegeven een hoge opvatting te hebben van haar taak". Burgemeester Den Boer constateerdedat iedereen in die periode kon waarnemendat zij haar taak op een Onmiddellijk, erna trokken alle kinderen met verkleurde fietsen door het dorp hieronderDitzelfde gebeurde ook in tal van andere kernen. Zo ook in Serooskerke waar de jeugd vanaf de lagere school De Schelphoek vertrok voor een optocht door het dorp. Even poseerden enkele kinderen voor de Beatrix-boomIn Scharendijke sprak burgemeester W. den Boer de bevolking toenadat een optocht voorafgegaan door muziekgezelschap Nieuw Leven uit Ouwerkerk naar het gemeentehuis was geleid. Het was voor het eerst sinds jaren, dat er weer muzikale klanken in Scharendijke te horen waren. In Ellemeet speelde de jeugd een levend ganzebord en in Noordgouwe werd de jeugd bezig gehouden met diverse spellen, zoals tonnenrollen, kisten stapelen en klepelhangen (links). In Brouwershaven verplaatste het plaatselijke Oranje-comité het hele gebeuren naar de jachtwinterberging van de gebroeders Van Ast. Na een optreden van drumband Apollo en het gedeeltelijk in het nieuw gestoken majorettencorps werd ook daar een levend ganzebord gespeeld. Op de Oranjemarkt in Zonnemaire bleek de elfstedentocht nog steeds nadrukkelijk zijn sporen te hebben nagelaten. IJsvereniging Zonnemaire organiseerde een heuse kluunwedstrijd, maar er waren ook tal van andere activiteiten, die de bevolking massaal op de been bracht. Fotograaf Johan D. C. Berrevoets legde een dappere kluner vast op de gevoelige plaat. In Zierikzee lag de nadruk van het ochtendprogramma ook op de jeugd, die massaal op kwam dagen op de vijf verzamelplaatsen, dit ondanks de enorme kou. In de Oude Haven werden door enkele verenigingen verwoede pogingen gedaan om het koude water te trotseren bij de waterspelen. In Bruinisse was een kinderbraderie het Schouwen-Duiveland was er ook deze Koninginnedag weer zeer vroeg bij. Met name in de Westhoek waren er zeer vroeg activiteiten. Bij manege De Maire bespeurde het gevoelige oog van de Zierikzeesche Nieuwsbode-camera reeds voor acht uur een vroege heraut (boven). Later zou dit uitgroeien tot een kwartet. Gevieren trokken zij de Burgh- Haamsteedse bevolking naar De Schutse waar burgemeester mevrouw J. L. Niemantsverdriet-Leenheer de bevolking zou toespreken. Tevoren was de burgemeester in Renesse in het gezelschap van de beide wethouders en de gemeentesecretaris van Westerschouwen reeds getuige van koraalmuziek vanaf de kerktoren door Luctor et Emergo. Zoals op zo veel plaatsen werd in het knusse Noordwelle ten aanschouwe van de totale bevolking de nationale driekleur gehesen (tweede foto van boven op de rechterkolom).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 11