FC Kerkwerve damesformatie winnaar zaalvoetbaltoernooi met enige hulp van SKNWK Domburg II gejaagd door de wind ruimschoots voorbij Dreischor (5-1) Zierikzee kan ook tegen NO AD niet overtuigen en krijgt met 2-2 teveel Dreischor lijdt fikse nederlaag bij Domburg II Aanvallende onmacht breekt Ouwerkerk ook op bij Robur Renesse heeft het na een helft wel gezien: 5-0 Veel spanning in staartzones KNVB-klassen 8 DOMBURG - Derde klasse B-koploper Dreischor is van een uiterst koude en winderige kermis thuisgekomen na een bezoek aan Domburg II. De ploeg van trainer Wim Kommer verloor in de Walcherse kustplaats met maar liefst 5-1, nadat het scorebord halverwege al 5-0 had aangewezen. De thuisploeg buitte in die eerste 45 minuten voortreffelijk het windvoordeel uit om zich vervolgens in het tweede bedrijf louter te beperken tot het schoonhouden van het eigen strafschopgebied. ,,Dat zijn van die dingen die gebeu ren en waarvoor doodleuk geen zinni ge verklaring te geven is", stelde Wim Kommer vast. ,,De wind speelde on betwist een hoofdrol. Domburg ge bruikte het voordeel optimaal, ter wijl wij slechts sporadisch gevaarlijk konden worden, toen wij de wind in de rug hadden". Een niet te verwaar lozen aspect was zeker het gemis van Ad Romijn en Wim van der Linde in de verdediging van de ploeg uit Drei schor. Van der Linde meldde zich af met een liesblessure. ,,Piet de Jong deed het zeker niet slecht op het mid denveld, maar omdat ik hem daar moest neerzetten moesten we ook aanvallend een fikse veer laten. Het een is het gevolg van het ander", licht te Kommer toe. Domburg kwam al in de eerste mi nuut op voorsprong, toen Kees Wes- dorp een moeilijk te verwerken bal voorbij zijn eigen doelman werkte en de thuisploeg kwam in feite op rozen, toen het na tien minuten al 2-0 werd. Domburg prikte steeds lange ballen over de verdediging heen, een strate gie waar we moeilijk raad mee wisten", onerkende de Dreischor- oefenmeester. Met de regelmaat van de klok voerde de thuisploeg de voor sprong op naar 5-0. Tussendoor kreeg Dreischor wel een paar kansjes, maar die wogen niet op tegen de superiori teit die Domburg aan de dag legde. Pech hadden de bezoekers toen een treffer van Iman Wesdorp werd afge keurd. In de tweede helft kreeg Dreischor het windvoordeel. Hier bleef overi gens weinig van over, omdat Dom burg zich voornamelijk beperkte tot het afstoppen van de aanvallen door de bal lukraak weg te trappen. Na Afdeling Zeeland zondagvoetbal ZIERIKZEE - De vier Schouwen- Duivelandse afdelingsploegen brachten er alles bij elkaar niet erg veel van terecht. Eerste klasser Ouwerkerk verloor bij het Goese Ro- bur, Zonnemaire kon het in de derde klas niet redden tegen Noormannen III en Dreischor leed een opmerkelij ke 5-1 nederlaag bij het tweede team van Domburg. Renesse won daaren tegen met 4-0 van Kwadendamme II, maar zakte toch naar de vierde plaats, omdat Zierikzee III twee keer winnend uit de strijd kwam. Uitslagen eerste klas: Domburg- Hulsterloo 2-1; Robur-Ouwerkerk 2- 0; Zeeland Sport-Oostburg 0-1; Graauw-Aardenburg 1-2; Walcheren- Corn Boys 2-1; Patrijzen-Lewed. Boys 1-2. Lewed. Boys Robur Oostburg Corn Boys Zeeland Sport Walcheren Aardenburg Domburg Patrijzen Graauw Ouwerkerk Hulsterloo Uitslagen derde klas A: Kwaden damme Il-Vlissingen VI (23/4) 1-1; Zeelandia III-Zierikzee III (23/4) 0-3; Zeeland Sport Ill-Walcheren IV (23/4) 0-1; Renesse-Kwadendamme II 5-0; Middelburg V-Vlissingen VI 5-2; RCS IV-Zeelandia III 5-1; Zeeland Sport III-Zierikzee III 1-2; Heinkenszand II- Walcheren IV 2-0; Robur III- Volharding II 0-2. 18 12 4 2 25-12 28 18 8 8 2 25-12 24 18 9 4 5 26-18 22 18 9 4 5 30-24 22 18 8 5 5 27-23 21 18 8 4 6 29-17 20 18 7 6 5 27-23 20 18 6 7 5 24-27 19 18 4 4 10 20-30 12 18 2 7 9 14-30 11 18 2 6 10 16-29 10 18 1 7 10 13-31 9 Middelburg V 18 16 2 0 60- 23 34 RCS IV 18 14 2 2 70- 27 30 Zierikzee III 17 12 1 4 52- 20 25 Renesse 18 11 2 5 72- 22 24 Heinkensz. II 18 9 4 5 34- 27 22 Zeel. Sport III 17 7 3 7 36- 39 17 Zeelandia III 18 6 3 9 31- 38 15 Walcheren IV 18 6 3 9 24- 33 15 Kw'damme II 18 5 4 9 30- 46 14 Volharding II 18 4 2 12 24- 45 10 Vlissingen VI 18 2 3 13 33- 56 7 Robur III 18 0 1 17 13- 103 1 Noormannen III 18 13 3 2 73-16 29 Dreischor 18 12 3 3 75-26 27 RCS III 17 12 2 3 72-16 26 Walcheren III 18 11 3 4 54-21 25 Domburg II Vlissingen V 18 10 3 5 71-31 23 17 8 1 8 46-38 17 Jong Ambon IV 18 7 3 8 45-35 17 Renesse II 17 6 2 9 33-52 14 Zonnemaire 18 7 0 11 40-45 14 Zeelandia IV 18 4 1 13 30-72 9 Volharding III 17 1 4 12 27-94 6 Goes IV 17 1 1 15 21-90 3 Uitslagen vierde klas G: Ouwer kerk Il-Zonnemaire II 18-2; Cortgene II-Zierikzee IV 1-5; Dreischor II- Cortgene III 4-0. Zierikzee IV 13 12 0 1 76-11 24 Dreischor II 13 n 0 2 51-11 22 Ouwerkerk II 13 9 1 4 63-16 19 Dreischor III 13 9 0 4 32-20 18 Zierikzee V 14 6 1 7 41-43 13 Cortgene II 14 5 1 8 21-33 11 Cortgene III 13 2 0 11 19-58 4 Zonnemaire II* 14 3 0 11 24-93 4 Renesse III 13 1 1 11 19-61 3 een kwartier had Dreischor ook een keer succes met een lange bal, toen Piet Hoenderop de Domburg- doelman passeerde. Aan de andere kant was Domburg via uitvallen van tijd tot tijd gevaarlijk, maar doelman Hans Hoek werd niet meer gepas seerd: 5-1. Dreischor zakt door de nederlaag naar de tweede plaats, terwijl ook RCS III nog voorbij de ploeg van Wim Kommer kan schuiven, wanneer de Souburgse ploeg het nog achterstalli ge duel in winst omzet. Dreischor kan evenwel nog terug naar de toppositie, wanneer de ploeg de nog resterende vier thuiswedstrijden in winst om zet. Koploper Noormannen III, Wal cheren III, Vlissingen V en Volhar ding III komen nog op bezoek op sportpark De Mol. „Wanneer we alles winnen eindigen we in ieder geval bij de eerste drie en kunnen we alsnog via promotiewedstrijden spelen", be sluit Wim Kommer. GOES - Het begint er steeds meer op te lijken, dat het feit, dat Ouwer kerk niet meer tot scoren kan komen de ploeg van trainer Peter Goedege- buure steeds meer parten gaat spe len. Bij het Goese Robur konden de Ouwerkerkers de stand gedurende een klein uur op dubbelblank hou den. Toen was een minuut de ploeg echter fataal. Binnen zestig seconden mocht doelman Michel Begemann twee keer het leer uit de touwen plukken, waarmee de ploeg geklopt was: 2-0. „Het is aanvallend moeilijk voor ons, maar het is niet alleen dat we niet scoren, maar we creëren ook geen kansen", concludeerde Peter Goedegebuure. „In het veld werden we niet weggespeeld, maar als je geen doelpunten maakt win je geen wed strijden. Zo simpel ligt dat eenmaal". In de eerste helft werd er overigens niet gescoord. Beide ploegen kregen een incidenteel kansje. Voor Ouwer kerk kreeg Dick Wittenberg de beste de helft waren voor Ouwerkerk, maar in de elfde minuut kwam de anti-climax. Uit een incidentele te genstoot werd de bal voorgegooid tot bij de tweede paal, waar Tbine van Duiven het leer in een keer op de pan toffel nam. Doordat Michel Bege mann het uitzicht werd belemmerd moest hij het antwoord schuldig blij ven. Tbrwijl Peter Goedegebuure de verzorging ter hand nam van de ge blesseerde Jacky Bezemer belandde de bal andermaal achter Begemann. Een schot vanaf de rand van het zestien metergebied was de doelman te machtig: 2-0. Het duel was gestre den. Ouwerkerk probeerde nog wel via een massaal offensief iets terug te doen, maar doelman Tbon Weijers kwam nauwelijks in de problemen. „Er zijn vier zwakke ploegen in de eerste klas en de twee met de meeste inzet zullen het uiteindelijk redden ten koste van de andere twee. Het zal van de ploeg afhangen bij welk duo Ouwerkerk komt te horen". RENESSE - Renesse heeft aan een helft voldoende gehad om op overtui gende wijze af te rekenen met het tweede team van Kwadendamme. Een glaszuivere hattrick van Leen Rademaker was in die periode goed voor een 3-0 ruststand. Dat het in een povere tweede helft nog 5-0 werd was verder leuk voor de statistiek, maar daar hield het ook wel mee op. Renesse staat inmiddels voor de ogenschijnlijk moeilijke taak om zich weer bij de top drie van de derde klasse A te spelen nu Zierikzee III de ploeg van trainer Kees van Dijk daar uit heeft verdreven. Het derde team van Zierikzee won in een doorde weekse inhaalwedstrijd met 0-3 bij Zeelandia en klopte zondagmiddag Zeeland Sport III met 1-2 en gleed daardoor Renesse voorbij. Zierikzee III heeft nu een winstpunt meer, maar speelde bovendien nog een wed strijd minder. „Het zal moeilijk wor den, maar Zierikzee heeft nog zware tegenstanders. Ze moeten het nog op nemen tegen RCS IV en bovendien komt Zierikzee III in de slotronde nog naar Renesse", onderkent Kees van Dijk, daarmee aangevend, dat hij nog wel degelijk mogelijkheden ziet voor zijn ploeg om terug te keren bij de eerste drie. Leen Rademaker opende de score na ruim twintig minuten om via twee treffers tussen de dertigste en vijfen dertigste minuut de marge op te voe ren tot 3-0. In de slechte tweede perio de, waarin Kwadendamme zich niet een kans kon creëren voor de veste van doelman Dick Fierens voerden Cees Verweel en Ad Wandel de score op naar 5-0. Aanstaande zondag gaat Renesse op bezoek bij het laagge- ZIERIKZEE - Zondag tweede klasser Zierikzee lijkt nadrukkelijk voetbal moe. Nadat de ploeg van trainer Jack Schipper in de voorbije weken al niet kon overtuigen en nederlaag op nederlaag volgde, veroverde de roodzwarte brigade in de laatste thuiswedstrijd van het seizoen weliswaar een punt via een 2-2 gelijkspel op NOAD, verdiend was het nauwelijks. Met een minder at tente doelman Peter Noordijke tussen de palen had ook dit treffen ongetwij feld op een verliespartij uitgedraaid. Dankzij enkele knappe ingrepen van de stand-in voor de nog geblesseerde Ronald Lievense leverde het slottreffen op Den Hogen Blok alsnog de halve buit op. Nadat Jac de Beer na een grove over treding tegen Han van de Sande in het notitieboekje van arbiter Helle- mons was verdwenen beproefde cen trumspits Ed Gagliardi doelman Pe ter Noordijke en even later moest de Kerkwerfse doelman ver uit zijn doel komen om erger te voorkomen, toen Jac de Beer zomaar alleen door mocht gaan, omdat de Zierikzeese buitenspelval niet goed dichtklapte, iets wat later ook nog bij herhaling zou gebeuren. Vijf minuten voor rust lanceerde uitblinker-middenvelder Piet de Jong Ed Gagliardi, maar andermaal was Peter Noordijke zeer attent ter plaatse om erger te voorkomen. Op slag van rust loste Kees Verkaart zo waar een afstandsschot op de Til- burgse veste, maar de pegel floot mil limeters voorbij het doel van Cees de Beer. Voor een keer gebruikte Zierik zee evenwel een andere methodiek dan het eeuwige gepriegel, dat door lopend vastliep op een van de NOAD- verdedigers. In de tweede helft ver ving Marco Saman de falende Marco Does en na een kwartier kwam Dolf Roks in de ploeg voor de eveneens on zichtbare Peter van Vossen. Hij bleef evenwel onzichtbaar omdat er nauwe lijks ballen in zijn richting werden gestuurd. Zeker zijn enorme sprints nelheid werd door de ploeg niet uit gebuit. mogelijkheid, maar hij zette zijn aC- ,'pTaó.tste Volharding III om de compe- tie riet Iets te lang door, waardoor ër titie af te slyiten met thuiswedstrij- alsnog een verdedigdf1'fcóiï ingrijpen. den tegetin Heinkenszand II, De eerste tien minuten van de twee- Vlissingen VI en Zierikzee III. Het was erbarmelijk wat de ploeg in de eerste helft liet zien", consta teerde Jack Schipper toen de ploegen voor de tweede helft het veld opkwa men. „Ik heb ze gedurende de rust eens flink de pan uitgeveegd". Erg veel bleek het allemaal niet geholpen te hebben. Na een vijftal minuten al thans de schijn gewekt te hebben, dat het de ploeg menens was, zakte het geheel weer terug naar het niveau van de eerste periode en kon NOAD aanzetten voor een offensief, dat de Tilburgse ploeg de winst moest bren gen, maar ook hier ontbrak de inven tiviteit om het kleumende publiek nog iets boeiends te serveren. Toch speelden de bezoekers aanzienlijk agressiever dan de voortstrompelen de thuisploeg, die zowaar nog aan twee treffers kwam, doordat de de fensie van NOAD er twee keer niet al te best uitzag. Openingsfase De openingsfase was voor Zierik zee, omdat de thuisploeg in de eerste helft de harde wind in de rug had. Na tien minuten werd aanvoerder Kees Verkaart niet goed afgestopt. Hij mocht doorgaan tot de achterlijn om vervolgens terug te leggen op Jan- Leen Boot, die in een keer uithaalde. Doelman Cees de Beer stond op het verkeerde been en Zierikzee leidde met 1-0. Seconden voor de Zierikzeese tref fer moest Bart Helbers, die als voor- stopper acteerde voor Patrick de Broekert die doorschoof naar het middenveld, handelend optreden, toen Bas de Kok dreigde door te sto men naar het doel van Peter Noordij ke op aangeven van Huub van Hal. ALMERE - De gemeente Almere heeft een groep Salvadoraanse vluch telingen zo snel in haar midden opge nomen, dat een dergelijke aanpak een voorbeeld kan zijn voor andere gemeentes in Nederland. UTRECHT - De situatie in Neder land rond de abortus is niet alleen in strijd met internationale verdragen waarin het recht op leven voorop staat, maar ook met artikel 1 van de Nederlandse grondwet dat discrimi natie verbiedt. Dit heeft mr. P. W. Smits, voorzitter van de juristenvere- niging Pro Vita, zaterdag in Utrecht op de jaarvergadering van de vereni ging gezegd. Doelpunten Na een vertwijfelde aanvalsactie van Zierikzee-zijde met Wim O ver- weel en Jan-Leen Boot in de voorbe reiding, maar zonder afwerker, was het eigenlijk alleen nog NOAD dat het gebeuren dicteerde zonder echter tot grootse daden te komen. Tbch zou een en ander na achttien minuten in de verdiende gelijkmaker resulteren. Mare Vugts mocht doortrekken tot de achterlijn, vanwaar hij terugtrok op Ed Gagliardi. In een beweging passeerde de Tilburgse Italiaan doel man Noordijke kansloos. Tevoren was Zierikzee al goed weggekomen, toen Bart Helbers bij een scrimmage voor het Zierikzeese doel hands maakte, maar arbiter Hellemons deed alsof hij niets gezien had. Een korte belegering van NOAD-spelers kon hem het gebeurde niet verduide lijken. Erg lang had NOAD geen ple zier van de gelijkmaker, want amper een minuut later was het aan de an dere kant weer raak, doordat de Til burgse defensie na het korte feestje BURGH-HAAMSTEDE - In sportcentrum Krayestein in Burgh-Haamstede werd het afgelopen weekeinde een zaalvoetbaltoernooi voor damesteams af gewerkt. Zes ploegen bekampten elkaar, waarbij naar gelang het toernooi vorderde duidelijk werd, dat drie teams uiteindelijk de dienst uit zouden gaan maken. Toen tegen het eind van het toernooi SKNWK verrassend de meerdere bleef over de Goese Biezentrappers werd de FC Kerkwerve op het zelfde moment toernooiwinnaar. In de laatste ronde kon een 1-0 nederlaag te gen de Biezentrappers daar zelfs geen verandering meer in brengen. Zowel de Goese ploeg als SKNWK bleven een punt achter op de Kerkwerfse dames. Uitslagen derde klas B: Walcheren Ill-Volharding III (23/4) 1-1; Domburg II-Dreischor 5-1; Jong Ambon IV- Renesse II 2-2; Walcheren III- Zeelandia IV 8-0; Goes IV-Volharding III 3-3; Vlissingen V-RCS III 0-4; Noormannen III-Zonnemaire 4-0. twee punten in mindering). In de openingswedstrijd van het toernooi legde FC Kerkwerve min of meer de basis voor de latere toernooi zege door met 1-0 voorbij SKNWK te schuiven. De Nieuwerkerkse forma tie won het duel via een benutte strafschop van Inge Hubregtse. De Zierikzeese formatie van de Gevleu gelde Vriendinnen behaalde vervol gens een 0-0 gelijkspel tegen Co- lijnsplaatse Boys en de Biezentrap pers klopten Veere met 2-1, waarmee deze Goese formatie duidelijk maak te ook een serieuze gooi naar de toer nooizege te willen doen. In de tweede ronde herstelde SKNWK zich van de nederlaag in de openingswedstrijd door de Gevleugelde Vriendinnen met 3-0 terug te wijzen. Mariette Bol kenbaas, Margot van Dijke en Maai ke 't Mannetje waren de doelpunten- maaksters. Voor een aardige surprise zorgden de Colijnsplaatse Boys door met 2-2 gelijk te spelen tegen de Biezentrappers, nadat de Co lijnsplaatse speelsters zelfs met 2-0 aan de leiding waren gekomen. FC Kerkwerve bleef op het rechte spoor door met 2-1 van Veere te winnen. Loes Kotoun opende de score en na dat Veere door een 'vergissinkje' van keepster Christel Meerdink aan de leiding was gekomen legde ander maal Inge Hubregtse de winnende treffer achter de vijandelijke doel- verdedigster. Grote zege In de eerste wedstrijd van de derde ronde begon Veere, dat startte met twee verliespartijen, met een serie goede resultaten. Het Nieuwerkerkse SKNWK werd daarvan als eerste de dupe. Margot van Dijke scoorde wel, maar Veere gunde de ploeg van coach Jan Tierie niet meer dan een 1-1 ge lijkspel. Vervolgens bleef FC Kerkwerve rustig doorgaan met het binnenhalen van punten. Colijnsplaatse Boys moest via doelpunten van Locs Ko toun en Inge Hubregtse een 2-0 ne derlaag incasseren. De Biezentrap pers maakten hierna korte metten met de Gevleugelde Vriendinnen. De Zierikzeese formatie, uitkomend in het shirt van het voormalige VV Oosterschelde, moest met 5-0 een dikke nederlaag incasseren. In de vierde ronde bleef Veere doorgaan met de opgaande lijn, die eerder was ingeslagen. Colijnsplaatse Boys kreeg met 4-0 klop. De FC Kerkwerve boekte hierna de vierde overwinning in evenzoveel wedstrijden. De Gevleugelde Vrien dinnen verloren door twee treffers van Loes Kotoun en een doelpunt van Inge Hubregtse met 3-0, nadat de Zie rikzeese ploeg nog een strafschop on benut had gelaten. In de volgende wedstrijd viel de beslissing in het toernooi. De Biezentrappers kwamen nog wel op voorsprong tegen SKNWK, maar twee fraaie treffers van Margot van Dijke - de laatste in de slotminuut - zorgden alsnog voor 2-1 winst voor de Nieuwerkerkse da mes. In de slotronde verloren de Ge vleugelde Vriendinnen met 1-0 van Veere. In dit duel wierp de Zierikzee se ploeg voor het eerst alle blaam van zich af en moest Veere meer dan te vreden zijn over de kleine zege. Onverdiend De ontmoeting tussen de FC Kerk werve en het door de nederlaag tegen SKNWK verrassend uitgeschakelde team van de Biezentrappers leverde een duel op tussen twee gelijkwaardi ge ploegen. Tbt even voor tijd kreeg de FC Kerkwerve de betere kansen, maar Petra Noordijke, Inge Hubregt se, Anja Bevelander en Loes Kotoun misten het doel ternauwernood of troffen de Goese keepster op hun weg. Vlak voor tijd viel het doelpunt zelfs tegen de verhouding in aan de andere kant, overigens na een voor treffelijke actie, afgerond met een even fraai afstandsschot. De tijd om de 0-1 achterstand weg te werken ont brak de FC Kerkwerve vervolgens. SKNWK had in de laatste wedstrijd de gelegenheid om alsnog naar de tweede plaats te klimmen, maar dan zouden de Nieuwerkerkse dames wel met drie treffers verschil moeten winnen. De ploeg slaagde niet, want Colijnsplaatse Boys stond alleen vroege treffers van Aniek Schiebold en Mariette Bolkenbaas toe: 2-0, zo dat SKNWK met een derde klasse ring genoegen moest nemen. De eindstand van een zaalvoetbal toernooi voor damesteams in sport centrum Krayestein in Burgh- Haamstede: FC Kerkwerve Biezentrappers SKNWK Veere Colpl. Boys Gevl. Vriend. 5 4 0 1 8- 2 8 5 3 1 1 11- 5 7 5 3 11 8-3 7 5 2 1 2 8- 5 5 5 0 2 3 2-10 2 5 0 1 4 0-12 1 nog niet was gereorganiseerd. Jan- Leen Boot zorgde voor de voorberei ding. Op de rand van buitenspel ging hij door om even later terug te leggen op Wim Overweel, die doelman De Beer op zich af zag komen en daarom meteen doortikte op de volkomen vrijstaande Kees Verkaart, die toen geen problemen meer had de bal in het verlaten doel te leggen: 2-1. De treffer zette NOAD aan voor een nog nadrukkelijker overwicht. Kort na de treffer verscheen Wil Lathou wers vrij voor doelman Peter Noor dijke, maar andermaal bleef de Zie rikzeese sluitpost winnaar. In de 26e minuut diende de nieuwe gelijkma ker zich reeds aan. Gerard van de Berg mocht met de bal aan de voet door de Zierikzeese verdediging wan delen, maar andermaal was Peter Noordijke attent ter plaatse. Zes mi nuten na het zoveelste verkeerd dicht klappen van de buitenspelval leverde een identieke situatie wel succes op. Mart Klaver lanceerde zichzelf met een listig tikje, dat in een klap de to tale laatste lijn te machtig was. Bart Helbers probeerde nog wel Klaver te stuiten, maar de Tilburgse laatste man rukte zich los en geholpen door de perfect door arbiter Hellemons toegepaste voordeelregel zeilde Kla ver om doelman Noordijke heen: 2-2. In de slotminuten waren Gerard van de Berg en Ed Gagliardi nog dicht bij de (verdiende) winnende treffer, maar Peter Noordijke en Bart Hel bers stonden net succes in de weg. „Het was allemaal niet best", consta teerde Jack Schipper na afloop. „Ze ker het feit, dat Zierikzee zeven of acht keer op dezelfde manier de bui tenspelval laat functioneren, is solli citeren naar afstraffing, wat ook prompt gebeurde". KNVB zondagvoetbal ZIERIKZEE - In de vier KNVB- klassen met Zeeuwse ploegen is het vooral spannend in de onderste regi onen. Traditiegetrouw roeren de de gradatiekandidaten zich in de slotfa se van de competitie nadrukkelijk. In de tweede klas werd Dosko alleen hekkesluiter, doordat Veerse Boys een punt pakte in het inhaalduel te gen Breskens. Of het voor de ploeg uit Raamsdonksveer toereikend zal zijn valt te betwijfelen, maar de si tuatie is voor Dosko toch wel zeer precair geworden. De Bergen op Zoomse ploeg heeft met nog twee wedstrijden te gaan drie punten ach terstand op Virtus. Op Koninginne dag speelt Dosko thuis tegen kam pioen Vlissingen, terwijl Virtus op bezoek gaat bij Sluiskil. In de slot ronde ontmoet Virtus in Zevenber gen.... Dosko, maar dan kan de zaak reeds beslist zijn. Veerse Boys ont moet achtereenvolgens (opnieuw) Breskens en Sluiskil. In de derde klas kwam Baronie naast Cluzona via een gelijkspel en onderaan won nen Jeka en SC Gastel en speelde Steen gelijk, waardoor het verliezen de Schutters weer hekkesluiter werd. In de vierde klas wonnen de onderste twee ook: Biervliet met 1-3 van Jong Ambon en Ria W met 0-1 bij Hoofdplaat. In de reserve tweede klas is Zierikzee II definitief veilig na het gelijke spel van Dosko II: 0-0. Uitslagen tweede klas: Boeimeer- Internos 2-0; MiddelburgThxandria 2- 4; Zierikzee-NOAD 2-2; Veerse Boys- Breskens 1-1. Vlissingen* 20 14 4 2 44-13 32 Boeimeer 21 12 3 6 34-21 27 Middelburg 21 9 5 7 27-33 23 NOAD 21 6 10 5 19-21 22 Zierikzee 21 7 7 7 25-24 21 Thxandria 21 6 9 6 29-28 21 Sluiskil 20 5 10 5 24-27 20 Internos 21 5 9 7 19-20 19 Breskens 20 5 8 7 22-24 18 Virtus 20 5 6 9 21-31 16 Veerse Boys 20 3 8 9 18-31 14 Dosko 20 3 7 10 20-29 13 kampioen en gepromoveerd). Uitslagen derde klas D: Baronie- Terneuzen 2-2; Steen-Divo 0-0; Goes- Jeka 0-1; SC Gastel-Clinge 2-1; Steenbergen-Schutters 2-0. Baronie 19 11 5 3 34-17 27 Cluzona 19 10 7 2 24-15 27 Goes 20 9 4 7 30-25 22 Steenbergen 20 7 8 5 24-21 22 Roosendaal 19 8 4 7 21-20 20 Tbrneuzen 20 5 10 5 20-22 20 Divo 19 5 8 6 19-19 18 Clinge 20 3 11 6 24-29 17 Jeka 19 5 6 8 23-26 16 Steen 20 5 6 9 21-19 16 SC Gastel 20 5 6 9 25-32 16 Schutters 19 4 7 8 25-33 15 Uitslagen vierde klas H: A::el- Koewacht; Hoofdplaat-Ria W 0-1; Vogelwaarde-Noormannen 0-0; Philippine-HW '24 1-0; Jong Ambon- Biervliet 1-3. Vogelwaarde 18 11 5 3 29-10 27 Axel 19 10 7 3 32-16 27 HVV '24 20 10 5 5 39-25 25 IJzendijke 20 8 7 5 25-22 23 Hoofdplaat 20 7 8 5 28-17 22 Koewacht 19 5 9 5 18-19 19 Noormannen 20 5 9 6 23-31 19 Hontenisse 20 5 8 7 19-24 18 Philippine 20 5 8 7 20-27 18 Biervliet 20 4 6 10 19-32 14 Ria W 20 3 7 10 23-35 13 Jong Ambon 20 4 5 11 22-39 13 Uitslagen reserve tweede klas: Roosendaal II-Rood Wit II1-2; TSC II- Halsteren II 0-0; Dongen Il-Veerse Boys II 2-1; VOAB II-Vlissingcn II 4-1; Dosko II-Middelburg II 0-0. Vlissingen II* Middelburg II Dongen II Veerse Boys II TSC II Zierikzee II Halsteren II Rood Wit W II VOAB II Roosendaal II Dosko II 21 12 21 8 21 8 21 21 21 21 21 21 21 21 7 9 7 8 8 6 9 4 8 5 5 10 6 8 6 7 0 6 4 43-23 2& 5 27-23 24 5 25-23 24 5 33-22 23 6 26-20 22 7 30-30 22 8 22-23 22 8 22-25 21 6 33-30 20 7 33-31 20 8 32-40 19 15 10-46 6 Inge Hubregtse van de FC Kerkwerve (op de voorgrond) in actie in de wedstrijd tegen Veere. Met vier treffers zou de Scharendijkse voetbalster een belangrijk aandeel hebben in de toernooiwinst van haar ploeg. Op de achtergrond Petra Noordijke Mad. BoysII** 21 kampioen en gepromoveerd). gedegradeerd naar res. derde klas).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 8