NIEUWSBODE Mevo kan vierde klasserschap mogelijk alsnog vasthouden na 2-4 triomf op De Meeuwen DFS III eveneens kampioen Degradatiedoek valt voor Bruse Boys na forse 6-1 nederlaag tegen Rozenburg SKNWK vervult sportieve plicht en klopt GPC met hoofdrol Toon Wandel Doek valt voor Bruse Boys en Yerseke in tweede klas 6 ZOUTELANDE - Na de zwaarbevochten 1-0 overwin ning in de zeer belangrijke vierpuntenwedstrijd tegen 's- Heer Arendskerke boekte Mevo zaterdagmiddag ander maal een zege. Nu werd het Zoutelandse De Meeuwen op eigen bodem naar een 2-4 nederlaag gespeeld, waardoor de formatie van de Goese oefenmeester Hans Bal nu ook in daadwerkelijke degradatiezorgen is beland. De Meeu wen speelt zaterdag de laatste competitiewedstrijd bij Wolphaartsdijk, terwijl de drie overige degradatiekan didaten SNS, Mevo en 's-Heer Arendskerke nog twee wedstrijden hebben te gaan. De Meeuwen heeft een ver liespunt meer dan SNS, staat gelijk met Mevo en heeft een verliespunt minder dan 's-Heer Arendskerke. Voor Mevo gelden dezelfde cijfers. De ploeg van trainer Toon van Tiggelhoven krijgt zaterdag bezoek van koploper Nieuwdorp, dat bij winst kampioen is, en besluit de com petitie met een uitwedstrijd bij het inmiddels uitgescha kelde VCK. Marco Bijdevaate vertolkte een goede rol in de met 2-4 door Mevo gewonnen wedstrijd bij De Meeuiven. Hij onderstreepte dat optreden met een fraaie treffer. „Nieuwdorp mag wat mij betreft bij ons kampioen worden, maar dan wel ten koste van een nederlaag", stelde een zelfverzekerde trainer Van Tiggelhoven na de overwinning van zijn ploeg bij De Meeuwen. „In dat geval moet Smerdiek dan ook maar verliezen, maar Nieuwdorp zal echt met de billen bloot moeten". Mevo heeft nog een rekening te vereffenen met Nieuwdorp. In de uitwedstrijd, die overigens met 4-2 verloren ging, werd doelman Eddy ten Klooster uit het veld gestuurd en vervolgens door het Nieuwdorpse publiek min of meer gelyncht zonder dat ook maar iemand van het Nieuwdorp-bestuur zich bekommerde over hetgeen zich afspeelde. Als het aan Toon van Tig gelhoven ligt neemt zijn ploeg zater dagmiddag op sportpark Den Hogen Blok sportief revanche voor deze mis ser van Nieuwdorp-zijde. Bruidegom De avond voorafgaand aan het be langrijke duel tegen De Meeuwen reisde de hele Mevo-ploeg naar Bier vliet om ploegmaat Rudy Vercruysse en zijn bruid te feliciteren met hun intrede in de huwelijksboot, „maar we maakten het niet laat", voegt Van Tiggelhoven er snel aan toe Vercruys se was er zaterdagmiddag in Zoute- lande overigens weer bij, al kwam de bruidegom te laat aan, maar daar la gen oversteekproblemen aan ten grondslag. Vercruysse kwam om vijf voor half drie de kleedkamer binnen- ZWOLLE - De leiding van de land bouworganisaties ziet geen heil in harde acties tegen het beleid van mi nister Braks van Landbouw en Visse rij zo lang zij met hem in overleg is. Voorzitter drs. J. J. Schouten van de (katholieke) KNBTB en zijn collega van de christelijke bond, J. van der Veen, die verklaarden ook namens het Koninklijk Nederlands Land bouw Comité te spreken, hebben dit in Zwolle verklaard na een gesprek met de boerenorganisaties uit Over ijssel. ASSEN - Al meer dan 19.000 deel nemers hebben zich aangemeld voor de Drentse Rijwiel Vierdaagse, die dit jaar van 9 tot en met 12 juli zal worden verreden. Het is de 20e keer dat dit grootste fietsfestijn voor ama teurs ter wereld zal plaatsvinden. Voor het eerst zal dit jaar een deel van de route door West-Duitsland gaan voor diegenen die vanaf Emmen starten. Behalve veel agrarische be drijven die hun deuren tijdens de fietsweek openstellen, gebeurt dat zelfde dit jaar door Drentse kunste naars. rennen, nadat hij een volle boot in Breskens zag wegvaren om vervol gens te moeten constateren, dat de volgende boot bijna een half uur ver traging had. „Eric Jansen verving Vercruysse in de eerste helft, maar de bruidegom nam in de tweede periode toch weer zijn plaats in", vertelde Toon van Tiggelhoven. Op dat moment leidde Mevo reeds met 0-2 door treffers van Martin Quist en René Verwijs. Mevo had in de eerste helft het betere van het spel en legde een alleszins rede lijke partij voetbal neer. In de acht tiende minuut opende Martin Quist de score, toen hij van ver een geslui erd afstandsschot losliet, dat De Meeuwen-doelman niet verwachtte. Hij reageerde immers pas, toen de bal reeds in de touwen hing. Na een klein half uur werd een voorzet van Martin Quist door Dick Lunenburg voor de voeten van René Verwijs gekopt. Verwijs kwam met de bal tot op vijftig centimeter van de doellijn, waarbij de doelman ogen schijnlijk een tikje terug verwachtte, maar Verwijs besloot zelf af te ron den, waarbij hij nog enigszins werd geholpen door een Zoutelandse ver dediger. „Tbt dat moment was De Meeuwen nog niet gevaarlijk ge weest, maar vijf minuten voor rust werd een ongevaarlijke situatie plot seling toch nog gevaarlijk, maar ge lukkig voor ons belandde de afron dende kopbal op de lat van het doel. waardoor we met 0-2 konden gaan rusten", legt Van Tiggelhoven uit. De Zierikzeese formatie kwam vier mi nuten na rust min op meer op rozen, toen uit een goede aanval Marco Bij- devaate werd vrijgespeeld op de rand van het zestien metergebied. Zijn uit haal belandde via een verdediger voorbij de Zoutelandse doelman in de touwen. Nonchalant „Op zo'n moment denk je dat de ploeg een flink stuk rustiger en met meer overleg gaat spelen, maar niets was minder waar", onderkent Van Tiggelhoven. „Er sloop een stuk non chalance in de ploeg. Met lange trap pen werd geprobeerd om de twee spitsen te bedienen, maar dat leidde voortdurend balverlies in. Het leek wel of de ploeg zich niet goed raad wist met de ruime voorsprong". Twintig minuten na rust kwam de Zoutelandse tegentreffer, die er zichtbaar aan zat te komen door het nonchalante spel van de bezoekers. Enige twijfel in de Mevo-defensie werd direct afgestraft: 1-3. Hierna besloot Hans Bal zijn ploeg van ach ter een tegen een te laten spelen met Zaamslag Dinteloord Serooskerke Veere Tern. Boys WHS Kloetinge Zwaluwe Kogelvangers Kapelle Wemeldinge Thol. Boys* gedegradeerd 20 13 19 12 19 11 20 10 20 7 8 naar vierde klas). Nieuwdorp Smerdiek VCK NOAD '61 Nieuwland Wolphaartsdijk Krabbendijke Meeuwen SNS Mevo 's-H.Arendsk. 19 11 18 9 18 19 19 WHS II 20 15 2 3 41-15 32 Bruse Boys II 20 7 8 5 22-23 22 Klundert II 21 7 8 6 29-28 22 Seolto II 20 8 5 7 36-28 21 Dinteloord II 20 8 5 7 28-27 21 Kloetinge II 20 8 5 7 26-35 21 Meeuwen III 20 6 8 6 33-39 20 Thol. Boys II 21 6 8 7 21-23 20 Kogelvangers II20 6 7 7 27-26 19 Veere II 20 6 7 7 15-18 19 Nieuwdorp II 21 2 10 9 23-34 14 Smerdiek II 21 3 7 11 21-36 13 alle risico's vandien. „In die fase hadden we eigenlijk simpel naar zes- of zeven-een uit kunnen uitlopen, omdat we op de counter enorm veel ruimte kregen". Met nog een groot kwartier te gaan viel dan ook het vierde Zierikzeese doelpunt. René Verwijs leek op snelheid op het Zou telandse doel af te gaan tot hij enkele meters voorbij de middenlijn werd neergelegd. Dirk van der Sleen prik te de bal uit de toegekende vrije trap over de slecht opgestelde Walcherse muur heen, waarbij Martin Quist precies op tijd instartte en prompt oog in oog met de vijandelijke doel man verscheen. De afwikkeling was vervolgens een peuleschilletje: 1-4. De Meeuwen geloofde het na deze treffer wel en drong nog nauwelijks meer aan. Toch scoorde de Zouteland se ploeg nog een tweede keer. Op acht minuten van het einde profiteerde de thuisploeg van een misverstand in verdedigend opzicht om Eddy ten Klooster voor de tweede keer het na kijken te geven. In de slotfase kreeg onder andere Mart Koopman nog een goede scoringskans, maar hij faalde. „Misschien wilde de ploeg verdere treffers tot de volgende wedstrijd be waren en dat bleek ook inderdaad het geval", stelt Tbon van Tiggelhoven gekscherend. „Maar ik houd de ploeg er wel aan. Nieuwdorp wordt in dat geval het kind van de rekening en dat komt goed uit, want we hebben nog wat te vereffenen. We zijn nu op de goede weg, dat moeten we maar zo houden, dacht ik zo". KNVB saterdagvoetbal ZIERIKZEE - In de tweede klas van het zaterdagvoetbal viel zater dag definitief het doek voor de Zeeuwse ploegen Bruse Boys en Yer seke. Beide formaties leden flinke nederlagen. Met name de 6-1 ver- liespartij van Bruse Boys mocht er zijn. De marge, die de Boys en Yerse ke scheidt tot Good Luck werd vijf punten, doordat de Raamsdonks- veerse formatie kampioenspreten dent Roda Boys op 0-0 hield. De ploeg uit Aalst pakt de titel aan staande zaterdag op eigen veld via minimaal een puntendeling tegen Altena. In de derde klas werd Tho- lense Boys het 'haasje' door een 4-0 nederlaag bij Dinteloord, dat met Serooskerke en Zaamslag blijft knokken om de titel. In de vierde klas verspeelde Nieuwdorp een punt bij SNS, maar het verschil met Smer diek bleef toch drie punten, doordat ook Smerdiek niet verder kwam dan de halve winst tegen Nieuwland. VCK verloor weer en Mevo pakte weer twee punten en heeft weer aar dig wat perspectieven. Uitslagen tweede klas A: AZW- SSC '55 3-1; SC Everstein-Hoek 1-2; Altena-Heukelum 4-0; Good Luck- Roda Boys 0-0; Rozenburg-Bruse Boys 6-1; Arnemuiden-Yerseke 4-1. 21 12 8 1 32-15 32 20 11 6 3 50-23 28 20 10 7 3 30-20 27 20 6 8 6 37-28 20 20 7 6 8 35-27 20 20 6 8 6 20-19 20 20 5 9 6 28-29 19 20 8 3 9 29-36 19 21 7 5 9 20-29 19 20 4 8 8 25-27 16 20 2 7 11 23-44 11 20 3 5 12 23-55 11 "•sM« .TtrS<V;i/ f BURGH-HAAMSTEDE - Zaterdagmiddag eiste het derde team van het Burgh-Haamsteedse DFS evenals de hoofdmacht van deze Westhoekvereniging het kampioenschap op. De ploeg werd door een 4-0 overwinning op Bruse Boys IV onbereikbaar voor alle andere ploegen in de vierde klas van het zaterdagvoetbal. ROZENBURG - De Bruse zaterdag tweede klasser Bruse Boys is sinds za terdagmiddag derde klasser. Door een 6-1 nederlaag bij Rozenburg in combi natie met het 0-0 gelijke spel van Good Luck tegen koploper Roda Boys is de marge tussen Bruse Boys (en Yerseke) en Good Luck vijf punten geworden, een verschil dat in de twee nog resterende duels niet meer overbrugt kan wor den. Bruse Boys resteren nu nog thuiswedstrijden tegen Good Luck en Arne- muiden. „Ik hoop in ieder geval de ploeg nog te kunnen motiveren om in deze wedstrijden nog het best haalbare resultaat te behalen", stelt Bruse Boys trainer Jan Kostense. „Ik denk dat we dat tegenover het publiek dat ons on danks alles bleef steunen verplicht zijn". Roda Boys Rozenburg Hoek SC Everstein Altena Arnemuiden AZVV Heukelum SSC '55 Good Luck Bruse Boys* Yerseke* gedegradeerd naar derde klas). Uitslagen derde klas A: Tern. Boys- Kogelvangers 0-0; Kapelle-Zaamslag 1-3; Wemeldinge-Serooskerke 1-3; Zwaluwe-Kloetinge 2-1; Dinteloord- Thol. Boys 4-0; Veere-WHS 1-1. In feite was de beslissing over het uiteindelijke eindresultaat in Rozen burg al na tien minuten gevallen. Op dat moment leidde de Zuidhollandse formatie reeds met 2-0 door treffers van René van Dries en Huib Dege- ling. Bij het openingsdoelpunt ging doelman Steef van de Velde in de fout. „Toen zakte de ploeg al als een pudding in elkaar. Zo vroeg achter komen kon de ploeg ogenschijnlijk niet verwerken", concludeerde Kostense. De thuisploeg ging na de vroege voorsprong rustig door, maar kreeg daartoe ook ruimte van de veel al verdwaasd rondlopende Bruse ploeg. In de achttiende minuut zorg de Francis Jansen voor 3-0 en in de 25e minuut liet Henk Nijboom 4-0 aantekenen. Na een half uur herpakte Bruse Boys zich en kwamen er ook kansjes. Jacob van de Berge had een paar mo gelijkheden, maar ook Jeroen Hoep en Egbert von Unen waren dicht bij een tegentreffer. Vijf minuten voor rust kon Tbnnie van de Berge tegen- scoren door een vrije trap met een fraaie boog om de muur heen in de touwen te jagen: 4-1. Na rust deed Ro zenburg het een stuk rustiger aan, maar in de slotfase konden Francis Jansen en Leen van Es toch nog ieder een treffer aan het totaal toevoegen: 6-1. „Na rust was Bruse Boys meer in de aanval. In de tiende minuut kreeg Jacob van de Berge een schitterende mogelijkheid, maar zijn kopbal werd door de doelman fabuleus gered. Wordt het dan 4-2 dan kan er moge lijk nog van alles gebeuren". Bruse Boys gaat het volgend sei zoen proberen om zo goed mogelijk te presteren in de derde klas, „maar ook dat zal nog niet zo gemakkelijk zijn", onderkent Kostense „Ik geloof, dat de meeste spelers zich er nog niet zo erg van doordrongen zijn, dat het ook daar erg zwaar zal worden. Het grote probleem zal worden een groep van vijftien spelers te krijgen. Fred Hooftman stopt definitief en Leen van der Bijl is voorlopig ook geruime tijd niet beschikbaar. Hij zit met een versleten enkel en dat zal wel een fik se poos aanlopen, als hij tenminste nog ooit terugkeert. Er valt in ieder geval weer een brok routine weg". 4 37-20 29 4 35-25 27 4 39-16 26 7 40-29 23 6 29-29 23 5 26-28 22 8 33-24 21 7 22-25 20 8 27-32 18 11 27-32 12 12 20-38 11 14 12-41 6 Uitslagen vierde klas A: SNS- Nieuwdorp 1-1; NOAD '67-VCK 4-2; Meeuwen-Mevo 2-4; 's-Heer Arendskerke-Wolphaartsdijk 3-4; Smerdiek-Nieuwland 2-2. NIEUWERKERK - Na een paar mindere resultaten smaakte het Nieuwer- kerkse SKNWK zaterdag weer eens het zoet van een overwinning. Het in ern stige degradatiezorgen verkerende Vlissingse GPC werd door de ploeg van trainer Bram Coomans aan de verkeerde kant van de score gehouden: 2-1, waardoor het doek voor GPC vrijwel zeker gevallen is, zoals dat ook het geval is met Duiveland, dat weliswaar won, maar daar nauwelijks baat bij had. Wanneer uit de vierde klas van het KNVB-gebeuren een andere ploeg dan SNS degradeert moeten zowel GPC als Duiveland een stapje terug doen. „Wc hebben er voor de wedstrijd Bram Coomans uit. „Tenslotte kon- goed over gepraat, dat we hard zou- den we er gerust vanuit gaan, dat den knokken om de tweede plaats op GPC zeker ook voor de winst zou ko- de ranglijst vast te houden", legt men. Het betekende zo ongeveer de 3 39-33 27 3 36-20 24 5 36-31 21 5 39-33 21 6 26-27 19 6 36-34 18 7 33-35 18 9 34-41 15 9 13-26 14 1 11 29-36 13 6 9 24-36 12 Uitslagen reserve derde klas A: Veere II-Kogelvangers II 0-1; Thol. Boys II-Meeuwen III 3-2; Bruse Boys Il-Dinteloord II 1-4; Kloetinge II- Klundert II 0-4; Seolto II-Nieuwdorp II 1-0; WHS II-Smerdiek II 3-0. SKNWK-doelman Toon Wandel J^monstreerde in de ontmoeting tegen GPC zijn grote kwaliteiten als doelman. Hij was voor een belangrijk deel debet aan de 2-1 zege op GPC laatste kans voor de Vlissingers". GPC werd geconfronteerd met een fa natiek startend SKNWK, dat reeds na 22 minuten met 2-0 leidde. John ter Riet dook als een duveltje uit een doosje voor de Vlissingse doelman op en even later was de score geopend. Tien minuten later kon dezelfde doel man een afstandsschot niet goed klemvast krijgen en Arie Kristalijn was er als de kippen bij om 2-0 aan te laten tekenen. SKNWK hield zonder al te veel pro blemen de 2-0 marge vast tot het rust- signaal. In de tweede helft werd GPC sterker en er kwam ook aardig wat gevaar door hoge ballen voor het doel van Tbon Wandel, maar de slotman stak in een voortreffelijke vorm en keerde alles wat er te keren viel. De Nieuwerkerkse doelman lijkt einde lijk een flink stuk schroom van zich te hebben afgeworpen en met groei end zelfvertrouwen de wedstrijden af te werken. Na een kwartier ruilde Bram Coomans Leo Wandel in voor de vooral luchtsterke Huib de Valk. De Valk ging vanaf dat moment als laatste man acteren, terwijl Bram Roks naar de linker zijkant verhuis de. Uit een snelle uitval van Jan Tierie leek SKNWK op 3-0 te komen, maar Krijn van Klinken kwam een fractie te laat om de voorzet doeltreffend af te ronden. Van Klinken kon nog wel terug leggen op Tierie, maar hij kopte nipt naast. Drie minuten voor het verstrijken van de wedstrijd kwam GPC nog dichterbij via John Daane, maar meer zat er voor de ploeg van trainer Jan Kapelle toch niet in. „Dat was misschien het enige dompertje op de wedstrijd", onderkent Coo mans. „Positief is aan de andere kant, dat enkele A-junioren, die het volgende seizoen overkomen hele maal bij de ploeg geïntegreerd ra ken". Adrie Matthijsse, Sam Flik- weert, Jacco Folmer en A-junioren- doelman Erie Zanddijk maken mo menteel de wedstrijden van de Nieuwerkerkse hoofdmacht als bankzitters mee. Bij gebleken ge schiktheid maken zij binnenkort hun intrede in de selectie van de blauw zwarte brigade.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 6