Reinigingsdienst gaat rolemmers invoeren Opvallende rol voor korpsen Middenschouwen bij brandweerwedstrijd Sponsor-fietstocht Jeugd Rode Kruis 4 Raad van bestuur neemt voorstel met algemene stemmen aan SCHAREDIJKE - De raad van bestuur van de Reini gingsdienst Schouwen-Duiveland die vrijdagmiddag in de Putmeet te Scharendijke vergaderde, bleek weinig problemen te hebben met het voorstel tot invoering van de rolemmer als inzamelmiddel voor afvalstoffen. Met algemene stemmen werd hiertoe besloten nadat in de discussie, die naar aanleiding van dit agendapunt plaats vond, eigenlijk alleen nog enkele bijkomende aspecten aan de orde werden gesteld. Een belangrijk punt hierbij vorm den de belangen van de bejaarden. Door vragen van de heren J. C. Hen- drikse, J. J. Geleijnse en L. J. van den Bos werd benadrukt al het mogelijke te doen om deze groep tegemoet te komen in de nadelen die invoering van het nieuwe systeem voor hen zou kunnen hebben. Hendrikse pleitte hierbij voor een vrije keuze tusse de 120 of de 240 liter rolemmer en Ge leijnse stelde het financiële aspect aan de orde. Want de bejaarden moe ten niet alleen (net als iedereen) 16,80 gaan betalen voor de huur van een rolemmer maar bovendien wordt het tot nu toe gehanteerde voordelige tarief voor reinigingsrechten voor deze groep afgeschaft. Dit laatste heeft overigens niets met de invoe ring van de rolemmer te maken zoals voorzitter W. de Boer nadrukkelijk stelde, maar is het gevolg van het lan delijk politiek beleid dat geen ta- riefsverschil meer toestaat. Volgens directeur van de reini gingsdienst J. Landman zal het waar schijnlijk in de toekomst mogelijk worden om de reinigingsrechten in twee gedeeltes te betalen. Hij liet ver der weten dat in gebieden waar de rolemmer werd ingevoerd is gebleken dat ook voor ouderen de grootste rol emmer de voorkeur verdient omdat deze makkelijker hanteerbaar is. „Men behoeft hiervoor niet te buk ken en het ding is heel licht verrijd baar. Ook kunnen er grotere spullen zoals dozen ingedaan worden, want na de invoering wordt geen los vuil meer meegenomen. Grof vuil kan men telefonisch bij de dienst aanmel den, waarna het wekelijks in de ver schillende kernen wordt ingeza meld." 1,7 miljoen gulden Van de 1,7 miljoen gulden die nodig zijn voor de invoering, wordt het grootste deel, 1,1 miljoen, besteed voor de aanschaf van 12.300 antrasiet- kleurige rolemmers waarvan het overgrote deel uit 240 liter modellen bestaat. De rest van het geld wordt gebruikt voor het aanpassen van één in 1983 gekochte vuilniswagen. Daar naast worden twee nieuwe aange schaft die zijn voorzien van het aller nieuwste volautomatische beladings systeem waardoor het personeel niets meer zal behoeven te tillen. De raad van bestuur gaf zijn fiat om voor dit hele bedrag twee leningen af te slui ten. Daarom werd tot een begrotings wijziging besloten terwijl voor de in voering van de rolemmer een wijzi ging van de afvalstoffenverordening nodig was. Voorlichting Op de begroting werd ook een post opgenomen voor voorlichting van het publiek. „Een zeer belangrijke zaak want deze invoering betekent een ingrijpende wijziging voor de mensen en ze zijn dan geneigd om snel te „schieten" aldus Geleijnse die bekende aanvankelijk ook zijn twijfels te hebben gehad, maar er nu van overtuigd te zijn dat invoering een goede zaak is. Een mening die werd gedeeld door de hele raad van bestuur. Directeur Landman toonde zich dan ook zeer verheugd. „Dit is de start van een nieuwe fase van vuil verwerking zoals die zich in de toe komst gaat ontwikkelen en ik hoop over een aantal jaren te kunnen zeg gen: het was een goed besluit", aldus Landman. Tijdens de vergadering werd verder besloten tot het aangaan van een on gevallenverzekering voor het perso neel. Er werd gediscussieerd over de arbeidsduur per week die naar aan leiding van richtlijnen van de over heid en met de invoering van het nieuwe systeem opnieuw zal worden vastgesteld. En Landman kon verder de verheugende mededeling doen dat de subsidie ten behoeve van het inza melen van probleemstoffen in draag tassen door G.S. niet alleen is toege kend maar zelfs 8000 gulden hoger uitviel dan aanvankelijk werd ver wacht. In verband met verbouw van hun kantoorpand te Kerkwerve is de dienst vanaf mei te bereiken op Ring 10 te Kerkwerve. Telefoonnummer 01110-6651. ZIERIKZEE In memoriam Mevrouw M. de Vlieger Zaterdag overleed geheel onver wacht mevrouw M. de Vlieger op 66- jarige, leeftijd tijdens een reis naar Indonesië. Mevrouw De Vlieger was als mede werkster van de Cultuur Technische Dienst destijds betrokken bij de her verkaveling Schouwen-Duiveland. Daarna werd zij medewerkster van de Dienst Gemeentewerken te Zierik- zee, waar zij gedurende een reeks van jaren vele mensen telefonisch of per soonlijk te woord stond. In augustus 1982 maakte ze gebruik van de VUT-regeling en werd er op hartelijke wijze afscheid van haar ge nomen door de Gemeente Zierikzee. Ook in het maatschappelijk leven genoot mevrouw De Vlieger veel be kendheid in stad en regio, mede door haar functie als secretaresse van het Rode Kruis afdeling Zierikzee. Vergadering Streekarchivariaat De streekarchiefcommissie van het Streekarchivariaat Schouwen-Duive land en Sint Philipsland komt op maandagmiddag 13 mei in openbare vergadering bijeen in de grote com missiekamer van het stadhuis te Zie rikzee, aanvang 14.15 uur. De agenda vermeldt onder meer de vaststelling van het jaarverslag over 1984 en voor lopige vaststelling van de jaarreke ning 1984. Modeshow In de zaak van de firma Joh. den Boer BV, St. Domusstraat 76, vindt op dinsdag 7 mei om 19.30 uur een badmode- en sportieve kledingshow plaats, gepresenteerd door Joh. den Boer, Holtymode en Van Oeveren Schoenmode. NIEUWERKERK Oranjebal Maandag 29 april om 19.30 uur be gint het oranjebal in het Dorpshuis van Nieuwerkerk. Toneelstuk De laatste avondbijeenkomst van de afdeling Duiveland van de NBvP wordt dinsdag 7 mei gehouden in Ons Dorpshuis te Nieuwerkerk. De to neelvereniging uit Ouwerkerk voert een klucht in drie bedrijven op, geti teld De Parel van het huis van Mare Camoletti. De regie is in handen van Rinus Pankow. De bijeenkomst be gint om 19.30 uur. RENESSE/HAAMSTEDE Optocht Koninginnedag Tbr opluistering van de optocht zo wel in Renesse als Burgh-Haamstede hebben de oranjeverenigingen van de beide dorpen op het laatste moment de medewerking kunnen verkrijgen van de vereniging „Keep them rol ling" die zich bezighoudt met het in conditie houden van oude legervoer tuigen. Er komt een zestal legervoer tuigen naar de Westhoek. Het zijn een landingsvoertuig, een drietal jeeps, een Harley Davidson en een GMC le- gervrachtwagen uit 1944. Gelijk na afloop van de optocht in Renesse gaan de voertuigen door naar Haam stede om ook daar aan de optocht deel te nemen. BROUWERSHAVEN Bejaardensoos naar kasteel Het bestuur van de bejaardensoos Brouwershaven heeft als bestemming voor het jaarlijkse uitstapje het kasteel Haarzuylen in het gelijkna mige plaatsje in Utrecht uitgezocht. Op donderdag 9 mei zal men om 8.30 uur vanaf de Markt te Brouwersha ven vertrekken. Volgens de tot nu toe ontvangen aanmeldingen zijn er mo menteel nog enkele plaatsen beschik baar in de bus. Ouderen (ook van bui ten Brouwershaven) die hiervoor belangstelling hebben kunnen zich opgeven of inlichtingen verkrijgen bij mevrouw T. Slabbekoorn-Rijn, te lefoon 01119-1431. Eén van de beide brandweerkorpsen uit Middenschouwen volop in actie tijdens de brandweerwedstrijd in Dreischor. Middenschouwen II zou uiteindelijk winnaar worden, gevolgd door Middenschouwen I op de tweede plaats. Zierikzee I zou als derde eindigen. Brandweerkorpsen Middenschouwen eerste en tweede bij provinciale wedstrijd in Dreischor DREISCHOR - Het oude ringdorp Dreischor was zater dag het middelpunt van een provinciale brandweer wedstrijd in de klasse 1, lage druk waaraan elf korpsen van Schouwen-Duiveland en het korps Kattendijke aan deelnamen. Juryleden en wedstrijdleider C. Schout uit Vlissingen waren blijkbaar bijzonder geïnspireerd door de ligging en indeling van het, door de familie Van den Hoek voor de wedstrijd beschikbaar gestelde, onbe woonde huis aan de Zuiddijk 5, want zij ensceneerden hierin een brand waarop de korpsen volgens de voorzit ter van brandweerbevelvoerders op Schouwen-Duive land J. Kraayenbrink hun tanden konden stukbijten". Ook het druilerige, winderige weer werkte hieraan mee, maar onder het motto „wat voor weer, altijd brand weer" gingen de twaalf korpsen er flink tegenaan, an het eind van de dag bleek dat beide korpsen uit Mid denschouwen hierbij de beste resul taten behaalden en het korps Zierik zee 1 als goede derde eindigde. B. P. Hart van het korps Middenschouwen wist als bevelvoerder zoveel punten in de wacht te slepen (126) dat hij daarmee de prijs won die beschik baar was gesteld door de vereniging Bingo-dansant Bond van op zichzelfstaanden ZIERIKZEE - De Bond van op zich zelfstaanden organiseert vrijdag 10 mei een bingo-dansant als slotavond van het winterseizoen. De avond wordt gehouden in het Huis van Nas sau te Zierikzee, aanvang 20.00 uur. Ook belangstellenden van buiten de regio zijn van harte welkom. van bevelvoerders Schouwen-Duive land. De enige disonant op deze dag bleek de slechte kwaliteit van de ge bruikte portofoons te zijn, waar de brandweerlieden veel hinder van hadden. Kraayenbrink zegde toe het regiobestuur te vragen om hier wat aan te doen. Hard lopen Precies vijfentwintig minuten de tijd kregen de brandweerlieden voor het verkennen en blussen van de (ge fingeerde) brand die in de kelder van het onbewoonde pand ontstond door jongens die met vuur speelden. Van daaruit brak het vuur door naar bo ven en via het plafond naar een vlie- rinkje, maar hij sloeg niet door het dak. „Ik heb ze nog nooit zo hard zien lopen als vandaag is gebeurd" zei het jurylid P. Bogaard nog nagenietend toen hij alle punten naliep waarop de ruim honderd deelnemende brand weerlieden hadden moeten letten. Overigens waren de complimenten die de verschillende korpsen kregen toebedeeld voor hun inzet niet van de lucht. Wedstrijdleider Schout zei ervan overtuigd te zijn dat er „formidabel was gewerkt en dat er derhalve ook geen verliezers waren". Hij bena drukte hierbij dat het organiseren van een dergelijke wedstrijd als voornaamste doel heeft de korpsen de mogelijkheid te bieden hun ni veau weer verder op te vijzelen. Bijzondere dankwoorden had hij voor het korps van Dreischor voor de perfecte organisatie van de wed strijd. Zij kregen hiervoor een oor konde die door commandant De Jon ge in ontvangst werd genomen. Selectie-wedstrijden Zierikzee Uit de aanwezigheid van de burge meesters J. van Bommel, W. den Boer en C. Slabbekoorn bleek dat ook van bestuurszijde grote belangstelling bestond voor de oefening. Als hoofd van de brandweer van de gemeente waar een dergelijke wedstrijd voor de vijfde maal werd gehouden, reikte Slabbekoorn vervolgens de prijzen, in de vorm van medailles en trofeeën, uit. De korpsen die op de eerste drie plaatsen eindigden, hebben daarmee het recht om op 22 juni aanstaande mee te doen aan de gewestelijke selectie-wedstrijden die dan in Zie rikzee worden gehouden. De uitslag luidde als volgt: Winnaar Midden schouwen II met 797 punten. Op de tweede plaats Middenschouwen I met 784 punten. Derde: Zierikzee I met 776 punten. Vierde: Kattendijke met 773 punten. Vijfde: Duiveland met 772 punten. Zesde: Zierikzee II met 766 punten. Zevende: Westerschou- wen II met 760 punten. Achtste: Drei schor met 756 punten. Negende: Dui veland II met 750 punten. Tiende: Brouwershaven met 746 punten. Elf de: Bruinisse met 716 punten en twaalfde: Westerschouwen I met 651 punten. Vervolg van pagina 1 Vanuit de verschillende startplaat sen vertrokken in totaal 110 fietsers om geld bijeen te fietsen voor de ac tie van het Jeugd Rode Kruis ten ba te van de actie „Eén voor Afrika". In verschillende plaatsen werd een offi cieel startsein gegeven door een bur gemeester. In Zierikzee deed burge meester Th. H. de Meester dat, terwijl in Duiveland, Brouwersha ven en Scharendijke dat respectieve lijk werd gedaan door de burge meesters J. van Bommel, C. Slabbekoorn en W. den Boer. Burge meester Slabbekoorn deed nog een extra duit in het zakje door zelf op de fiets te stappen en met zijn burgert jes naar Zierikzee te fietsen. Ook burgemeester Den Boer liet zich niet onbetuigd en noteerde de namen van tien fietsertjes om hen te sponseren voor een kwartje per kilometer. In hun toespraken tot de deelne mers maakten de burgemeesters hen attent op het belang van hun inzet om op deze manier bezig te zijn voor de medemens in nood. In alle gevallen werd het accent gelegd op het feit dat niet het meedoen alleen belangrijk is, maar het meedoen om daardoor de medemens te helpen. Door centrum Nadat alle groepen uiteindelijk wa ren gearriveerd op de Korte Blokweg te Zierikzee, vertrok de stoet, onder begeleiding van de show- en drum band Rust Roest uit Zierikzee en de muziekkorpsen Nu met Hope uit Bruinisse en Oefening en Uitspan ning uit Nieuwerkerk, voor een tocht door het centrum van Zierikzee. Het eindpunt was tenslotte jeugdsoos Brogum aan de Julianastraat. Daar verzorgde Jong Brogum een disco voor de jeugdige deelnemers. De fietstocht was overigens niet de enige activiteit in het kader van de actie. De afdeling Zierikzee van het Nederlandse Rode Kruis had in de Beuze een verkoopstand ingericht, waarvan de opbrengst eveneens ten goede komt aan de actie, 's Middags zorgde de Zierikzeeseband „The Zoo" voor extra aantrekkingskracht. De totale opbrengst van de actie is nog niet bekend. Er dient ook nog te worden afgewacht wat de opbrengst wordt van de verkoopstand van de Lionsclub Schouwen-Duiveland tij dens de Oranjemarkt te Zierikzee en van de jaarlijkse Lions Wandeltocht, welke gehouden zal worden op zater dag 4 mei in de Westhoek. Eén van de initiatiefneemsters tot de actie, is mevrouw A. C. Boot- Mangold te zierikzee. Zij vertelde za terdagmiddag, na afloop van de fietstocht, zeer tevreden te zijn over het aantal deelnemers aan de fietstocht. „Tben ik vanochtend naar buiten keek en het ontzettend slechte weer zag, kon ik wel huilen. We heb ben de tocht twee keer uit moeten stellen vanwege het weer en dan toch nog slecht weer. Gelukkig is het de gehele middag droog gebleven, zodat de tocht toch nog onder redelijke om standigheden kon worden verreden." Mevrouw Boot dankte vervolgens iedereen, die op enigerlei wijze heeft meegewerkt aan de realisatie van de sponsor-fietstocht. „Zonder de inzet van velen zouden wc nooit in staat zijn geweest om dit op touw te zet ten", zo verwoorde zij haar dank baarheid.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 4