Wim Hoekendijk en Karin Buijs winnaars 'Champions Trophy' tijdens laatste bowlingtoernooi Zaalvoetbalteam JGC Roosendaal boekt opnieuw overwinning in toernooi van ZVV De Steeg NIEUWSBODE Damesformatie HSD haalt fiks uit in Oudenbosch, herenteam verliest ruim Marcel van Grunsven leidt DFS naar onberispelijke 4-2 overwinning op Apollo Rillandia te sterk voor uitgeblust SKNWK: 1-2 Slechte beurt van Duiveland Bevelanders bij 6 NIEUWERKERK - SKNWK heeft de race naar het kampioenschap in de eerste klas van het zaterdagse af delingsvoetbal reeds een paar weken geleden opgegeven. Dat werd zater dag in de wedstrijd tegen Rillandia ook weer duidelijk. De ploeg van trainer Bram Coomans moest zich de suprematie van de Bevelandse ploeg zichtbaar laten welgevallen, omdat Rillandia iets beter met de doelkan sen omsprong, voornamelijk via de gevaarlijke Edwin Indewey. Toch leek SKNWK nog met een gelijkspel weg te komen, toen het vijf minuten voor tijd 1-1 werd, maar Indewey eiste het laatste woord op: 1-2. In de eerste helft opereerde Rillan dia al gevaarlijker dan de thuisploeg. Via een uitbraak van Edwin Indewey moest doelman Toon Wandel zijn klasse tonen, maar aan de andere kant ontstonden ook een paar moge lijkheden, voornamelijk via Leo Wandel. Na twintig minuten kwam Rillandia toch op voorsprong via de immer gevaarlijke Jan de Block. Met deze minimale score werd ook van speelhelft gewisseld, ondanks het feit, dat SKNWK vooral verdedigend geen al te beste dag had. In de tweede helft was SKNWK iets gevaarlijker dan Rillandia, maar de bezoekers waren toch een paar keer bij een beslissende voorsprong. SKNWK kreeg een tweetal kansen, maar een inzet van Joop Wandel werd van de lijn gehaald en uit de rebound zag Krijn van Klinken zijn inzet ge keerd door de doelman. Vijf minuten voor tijd leek SKNWK alsnog de hal ve buit op te eisen, toen Joop Wandel uit een scrimmage scoorde, maar de Nieuwerkerkers hadden te vroeg ge lachen, want amper honderd secon den voor het laatste fluitsignaal rondde Edwin Indewey een voorzet van Hans Roeland schitterend en on houdbaar af en Rillandia mocht als nog met beide punten terug naar huis. ZIERIKZEE - Het damesteam van hockeyclub HSD heeft enorm uitgehaald in de uitwedstrijd bij Oudenbosch. De ontmoeting eindigde in een 0-11 over winning voor de Zierikzeese dames, waardoor de kans op de tweede plaats in de eindklassering weer enigszins is toegenomen. Het eerste HSD herenteam leed een pijnlijke 6-0 nederlaag tegen Goes en het meisjes-A-team behoudt volop kansen op het kampioenschap, omdat de twee wedstrijden, die in het weekeinde gespeeld werden, beide in winst werden omgezet. Wim Hoekendijk en Karin Buijs werden zondag winnaars van het laatste bowlingtoernooi van het seizoen. RENESSE - Het bowlingseizoen zit er weer bijna op. Met uitzondering van de clubslotavonden en een uitwisselingsgebeuren tussen de drie bowlinghui zen Bowling Renesse, Sportcentrum Krayestein Burgh-Haamstede en Sport centrum Aquadelta Bruinisse is het gebeurt. Zondag werd in Bowling Renes se het jaarlijkse afsluitende toernooi om de 'Champions Trophy' afgewerkt, het laatste individuele gebeuren van het seizoen. Bij de heren werd het een nipte overwinning voor Wim Hoekendijk na een felle strijd met Klaas de Fei- ter, terwijl Karin Buijs bij de dames met de eer ging strijken, op geringe af stand gevolgd door Mary Hoekendijk. OOSTERLAND - Na de voortreffe lijke prestatie, die de Oosterlandse afdelings eerste klasser Duiveland de vorige week leverde tegen kampi oenspretendent DFS uit Burgh- Haamstede, legde de ploeg van trai ner Ed van Lent bij Bevelanders een onbegrijpelijk zwakke prestatie neer, die 'beloond' werd met een rui me 3-0 nederlaag, een score, die al halverwege het duel bereikt was. In de vijfde minuut van de wed strijd kreeg Duiveland een uitgelezen mogelijkheid om op voorsprong te komen, maar toen deze kans niet be nut werd zakte de ploeg vrijwel on middellijk weg. Vanaf dat moment was het eigenlijk een kwestie van wachten op Kamperlandse doelpun ten", stelde Ed van Lent vast. ,,De ploeg was onherkenbaar vergeleken met de vorige week". De openingstreffer viel al in de ne gende minuut. Peter Balkenende kon ongehinderd de stand naar 1-0 tillen, maar daarmee was de koek in het eer ste bedrijf nog lang niet op, al duurde het nog tot de 35e minuut vooraleer Leo Versluis de score kon verdubbe len. Twee minuten voor rust moest Sjaak Verhoek andermaal vissen, nu op een inzet van Hein Versluis. Na rust probeerde Duiveland nog wat meer pressie te spelen door een tegen een te gaan spelen, maar de Oosterlandse ploeg had weinig in te brengen, ondanks het feit, dat Beve landers zichtbaar behoudener speel de dan in het eerste bedrijf. „Het werd een verdiende nederlaag, omdat er te weinig inzet aan de dag werd ge legd door Duiveland. Een enkeling kan het team niet opkrikken. Daar is meer voor nodig", meende Van Lent nog. Bij de heren nam Wim Hoekendijk in de eerste game resoluut de leiding, daarmee onderstrepend dat hij mo menteel de beste eilandelijke bowler is. De gamescore van 170 leverde hem echter slechts een geringe voorsprong op ten opzichte van Jacob Stoel en Joost van der Zande. Zij kwamen tot respectievelijk 166 en 163 pins. Bij de dames kwam de uiteindelijke winna res ook meteen in de eerste game aan de leiding. Karin Buijs realiseerde 161 pins, Janni Bal met 156 en Mary Hoekendijk met 154 bleven evenwel dicht in de buurt. Inzinking In de tweede game liet Wim Hoe kendijk zien, dat ook een bowling topper zijn inzinkingen kan hebben. Hij kwam dit keer niet verder dan 151 pins en moest daardoor, fiks inleve-. ren op Jacob Stoel, die 189 pins scoor de en Klaas de Feiter en Koos Buijs, die tot respectievelijk 174 en 170 pins kwamen. Bij de dames nam Janni Bal de leiding over door een gamesco re van 178 pins. Mary Hoekendijk kwam tot 158 pins en Karin Buijs bleef nu steken op 153 pins. Wim Hoekendijk herstelde zich in de derde game redelijk door 178 pins te scoren, maar Klaas de Feiter bleef goed in zijn buurt met 174 pins. De Feiter behield daardoor de leiding in het totaalklassement. Bij de dames haalde Karin Buijs fiks uit in de der de game met een pinfall van 191. Ma ry Hoekendijk em Willy Hoogerhuis eindigden gezamenlijk op de tweede plaats, maar met een fikse achter stand via 157 pins. In de vierde game kwam Koos Buijs als beste uit de bus met 189 pins. Lammert van Wagten- donk en Wim Tuk scoorden beiden 174 pins en Wim Hoekendijk was goed voor 170 pins. Hierdoor was Klaas de Feiter gedwongen om in zijn afsluitende game 154 pins ten val te brengen. De Feiter startte erg matig, waardoor de druk hem in het tweede deel te groot werd. Hij bleef uiteinde lijk steken op 148 pins. Wim Hoeken dijk totaliseerde 669 pins, vijf meer dan Klaas de Feiter. Tussensprint Bij de dames plaatste Jo Lefèvre in de vierde game een tussensprint via een gamescore van 190 pins, maar het was niet toereikend om zich bij de bo venste drie te scharen, omdat zij in de eerste drie games te matig scoorde. De top drie deed het in de vierde ga me erg matig. Koploopster Karin Buijs kwam zelfs niet verder dan 122 pins,'maar ook Mary Hoekendijk met 146 pins en Janni Bal met 135 pins presteerden matig, waardoor Karin Buijs alsnog eindoverwinnares werd. In Tie eindklassering kwam Karin Buijs uit op 626 pins, waarmee zij elf pins meer scoorde dan Mary Hoeken dijk. Ook Janni Bal kwam nog boven de zeshonderd pins uit (603 pins). Morgen (woensdag) is de slotavond van de bedrijfsbowlingcompetitie in Bowling Renesse, maar vanavond (dinsdag) is eerst nog de slotavond van The Country Club bowlingclub. Naast een puzzelrit en een natje en een droogje staat er een optreden op het programma van de Brabantse 'Formation'. Bowlingclub Alles Om houdt op zaterdag 11 mei haar slot avond. De eindstanden van het bowling toernooi om de 'Champions Trophy" zijn als volgt: Heren: 1. Wim Hoekendijk 669 pins; 2. Klaas de Feiter 664 pins; 3/4. Wim Tuk en Koos Buijs 652 pins; 5. Jan Stoel 644 pins; 6. Jacob Stoel 633 pins; 7. Koos Gudde 618 pins; 8. Lam mert van Wagtendonk 581 pins; 9/10. Gerard Keuzekamp en Dick Snijders 580 pins. Dames: 1. Karin Buijs 626 pins; 2. Mary Hoekendijk 615 pins; 3. Janni Bal 603 pins; 4. Jo Lefèvre 594 pins; 5. Paula Vasseur 554 pins; 6. Miep Vos- kuylen 531 pins; 7. Wil Dorreman 513 pins; 8. Willy Hoogerhuis 500 pins; 9. Janni Keuzenkamp 495 pins; 10. Jan ni Kouwenberg 491 pins. De HSD-dames mochten prijsschie ten in Oüdenbosch en behaalde daar door min of meer een revanche voor de matige prestatie, die in de thuis wedstrijd tegen deze zwakke Bra bantse opponent werd neergelegd. De keepster van Oudejibosch hoefde toen maar een keer een gang naar het net te maken. Nu was dat met elf tref fers even anders. Halverwege hadden Jolanda Kraayeveld, Ydwine Zuider- veld en Linda Straetemans al voor een 7-0 ruststand gezorgd. Van deze zeven doelpunten nam Jolanda Kraayeveld er in haar eentje vijf voor haar rekening. In het tweede bedrijf voegde zij er nog eens twee aan toe, terwijl het elftal werd volgemaakt door Liesbeth Hekking en Karen van der Borght. Verbeterd Door deze uitslag bezet HSD nog steeds de derde plaats met zeventien punten uit twaalf wedstrijden en een doelsaldo van 35-13. Goes is tweede met uit twaalf wedstrijden negentien punten en een doelsaldo van 23-4 en Hoekse Waard heeft eveneens negen tien punten, maar dan met een wed strijd minder gespeeld. HSD heeft in Oudenbosch de kan sen op de tweede plaats enigszins verbeterd, doordat Goes en Hoekse Waard nog tegen elkaar moeten spe len. Wanneer Goes deze ontmoeting zou verliezen neemt HSD de tweede plaats weer over, maar HSD wacht op Koninginnedag (dinsdag 30 april) een zware uitwedstrijd tegen Olym- pia uit Terneuzen. Dat het niet ge makkelijk zal worden blijkt uit de 2-1 zege die Olympia zondag boekte tegen Middelburg. Goes liet een steekje vallen door het tegen Forcial niet verder te schoppen dan 0-0. Vlis- singen won in en tegen Barendrecht met 0-2. Het eerste Zierikzeese herenteam ging tegen Goes binnen enkele minu ten volledig ten onder. "Ibt een kwar tier na rust bleef de dubbelblanke stand gehandhaafd, maar toen stort te het fiks gehandicapte HSD-team volledig in. Cees Meijer en Vincent Gielen scoorden beiden twee keer, Bart van der Feen zorgde voor de vijf de treffer en Jules Geirnaerdt maak te via een strafbal het halve dozijn vol. Een noodgedwongen omzetting in het HSD-team was in grote mate de oorzaak voor de plotselinge terugval. Het meisjes A-team heeft een se rieus uitzicht op het kampioenschap behouden. In verband met de vele af gelastingen gedurende de winter maanden stelt de hockeybond mo menteel per weekeinde een dubbelprogramma vast. Hierdoor kwamen de meeste HSD-jeugdteams twee keer in actie. Zaterdag werd thuis met 9-0 gewonnen van Middel burg door het A-meisjesteam en zon dag werd in Breda met 1-6 ook al flink de buit binnengehaald. Het A-jongensteam van de Zierikzeese vereniging, die binnenkort haar vier de lustrum viert, moet wachten op een misstap van Push om eventueel weer uitzichten op het kampioen schap te krijgen. Ook dit team speel de 'dubbel' met een totaalbuit van vier punten: 3-4 winst bij Gilze-Rijen en 8-0 winst op Mistral in Zierikzee. CARDIFF - Wales heeft zaterdag in Cardiff de laatste wedstrijds van het vijf landen rugby toernooi tegen En geland met 24-15 gewonnen. Ierland was al eerder winnaar van het evene ment geworden. PRAAG - Doelpuntenmakers bij het wereldkampioenschap ishockey in Praag moeten twee minuten plaats nemen in het strafbankje, als zij hin vreugde-uitingen niet intomen. Het bestuur van de Internationale I Jshoc- keyfederatie heeft met onmiddellijke ingang deze maatregel genomen om gevrijwaard te zijn van de gebruike lijke vreugde-tafereeltjes, waarbij spelers elkaar omarmen, om de nek springen en tegen het ijs duwen. BURGH-HAAMSTEDE - Aanvoerder Marcel van Grunsven leidde DFS za terdag naar een oberispelijke 4-2 overwinning op Apollo uit 's-Gravenpolder. Hiermee blijft de bijna-kampioen in eigen huis nog altijd op een honderd pro centscore staan. Er resteert nu nog één thuisduel. Het Goese SSV van trainer Bas de Zeeuw kan DFS mogelijk nog van die unieke eindscore afhouden. Aanstaande zaterdag trekt DFS naar Kruiningen, waar de ploeg van trainer Kees Rijnberg met het veroveren van minimaal een punt de kampioenstitel opeist. DFS opende de wedstrijd met een uitstekend eerste half uur, dat aan het eind twee treffers opleverde. In tegenstelling tot de wedstrijd tegen Duiveland was Leo Rijnberg ver huisd naar de laatste manpositie, ter wijl Marcel van Grunsven op het mid denveld acteerde als spelverdeler, een taak die hem beter ligt dan wie ook. In de 24e minuut opende Van Gruns ven de score door een vrije trap van Rob Wijnstekers achter Apollo- doelman Eddie Gijs te koppen. Vijf minuten later leek DFS al op rozen toen Van Grunsven een strafschop mocht nemen, toen Wim Boogert in het strafschopgebied werd wegge duwd. Van Grunsven faalde ook nu niet: 2-0. „De ploeg dacht toen, dat het var kentje al gewassen was, maar dat bleek duidelijk anders", vertelde Kees Rijberg. „De ploeg ging de za ken te gemakkelijk oppakken en kreeg daarom dan opk prompt een koekje van eigen deeg. Tijdens de rust was een donderspeech nadruk kelijk op zijn plaats". Voordat het echter zover was kwam Apollo naast de thuisploeg door treffers van Schouten en Mol. „Ik was echt blij, dat het rust was. want de ploeg dien de echt even wakkergeschud te wor den". De preek var. trainer Rijnberg bleek opperbest te functioneren. DFS speelde een ijzersterke tweede helft, waarbij de ploeg met name uitblonk door een sterk collectief onder lei ding van uitblinker Van Grunsven. Na een kwartier was hij het ander maal, die doeltrof. Uit een voorzet van Jack van Rees kopte Van Gruns ven in: 3-2. Hierna kwam er een pri ma kans voor Johnny Quaak, die evenwel niet werd afgerond. Quaak stond ook aan de basis van de vierde Burgh-Haamsteedse treffer. Hij schoot tien minuten voor tijd tegen doelman Gijs op, waarna Jack van Rees de zaak afwikkelde naar 4-2. Doordat Colijnsplaatse Boys en SKNWK opnieuw beide aan het kortste eind trokken, kan DFS zater dag in Kruiningen de titel en het KNVB-schap binnenhalen. WEST-BERLIJN - De finale van de wereldbeker springen is voor 1987 aan Parijs toegewezen. De wedstrijd zal worden gehouden in het sportpa leis van Bercy. Den Bosch was ook kandidaat. De beslissing viel met 7-3 in het voordeel van Parijs. ZIERIKZEE - In sporthal Onderdak in Zierikzee hield zaalvoetbalvereniging De Steeg zijn jaarlijkse toernooi, waaraan werd deelgenomen door zes ploegen. Aanvanke lijk zouden acht ploegen deelnemen, maar op het laatste moment lieten 't Visslop uit Zierikzee en FC Bevelanden uit Goes verstek gaan, waardoor toernooileider Leo 't Mannetje halsoverkop een nieuwe opzet moest beden ken. In plaats van in twee poules, gevolgd door een fina le, werd het toernooi nu afgewerkt via een halve compe titie tussen de zes ploegen. Net als het vorig jaar leverde het toernooi een zege op voor het Roosendaalse JGC, maar het werd een bijzonder spannende affaire, omdat vijf van de zes ploegen elkaar weinig ontliepen. Alleen Brogum viel enigszins uit de toon, maar de soospldeg kreeg een fraaie troostprijs in de vorm van de sportivi- teitsprijs. In de beginfase van het toernooi leek het er aanvankelijk op, dat ZVV de Steeg de toernooizege weer eens een keer zelf zou opeisen. In de ope ningswedstrijd werd het team van de Zierikzeese jeugdsoos Brogum met maar liefst 5-1 van de vloer geveegd. In de daaropvolgende partij kwam JGC eveneens aan een ruime over winning. De winnaar van het vorige toernooi won met 4-0 van Zeelandia, waarna de derde wedstrijd uit het toernooi een 4-1 zege opleverde voor het Vlissingse Miro. Rockanje was de verliezende ploeg. Na deze drie wed strijden, die enig inzicht zouden moe ten hebben brengen in de krachtsver houdingen, kwamen in het volgende duel De Steeg en JGC tegenover el kaar te staan. Kandidaat Door een 2-1 overwinning op de Roosendaalse equipe leek De Steeg een serieus kandidaat te zijn voor de toernooizege, maar de organiserende formatie zou na deze tweede zege be- hoqrlijk terugzakken. Van de reste rende drie wedstrijden werd er niet een meer in winst omgezet, terwijl JGC zich nadrukkelijk herstelde en nog louter overwinningen boekte. De Broguin-ploeg bleef ook in de tweede wedstrijd met lege handen. Rockanje klopte de soos-formatie met 2-1. Zeelandia herstelde zich van de ruime nederlaag tegen JGC door met 2-1 de meerdere te blijven over Miro. Door de resultaten uit de twee de ronde waren vrijwel alle ploegen weer in een positie gemanoeuvreerd, dat ze nog winnaar konden worden van het toernooi. Alleen Brogum leek uitgeschakeld en dat werd hele maal een feit, toen de soosploeg ook tegen JGC onderuit ging: 2-0. Roc kanje klopte Zeelandia met 3-2 en Miro boekte eveneens een 3-2 over winning op De Steeg. Na drie van de vijf ronden leidden vier van de zes ploegen met elk vier punten. Zeelandia met twee en Bro gum met nul punten vielen enigszins uit de toon, maar met name Zeelan dia zou zich nog doen gelden in de laatste twee ronden. Na vier ronden bleven nog slechts twee koplopers over. JGC klopte Rockanje met 1-0 en Miro schoof met 1-0 voorbij de Brogum-equipe. De ontmoeting tus sen Zeelandia en De Steeg eindigde in een 1-1 gelijkspel. Een en ander had tot gevolg, dat de twee koplopers na vier ronden elkaar in de vijfde ronde toevallig ontmoetten. Het Roo sendaalse JGC bleef met 3-1 de baas over het Vlissingse Miro, waarmee de toernooizege voor de tweede keer in successie in Brabant terechtkwam. Door met 3-1 te winnen van De Steeg nestelde Rockanje zich in pun ten nog naast Miro en Zeelandia ach terhaalde op zijn beurt De Steeg door Brogum op nul punten te houden via een 1-2 zege. In het door Joop Berrevoets en Cees Gieskes arbitraal geleide toer nooi werd Brogum-speler Rudy Ra- via de grote pechvogel. Hij liep een gebroken been op, nadat hij pas re centelijk uit het gips was gegaan. De beide scheidsrechters hielden gedu rende het toernooi de sportiviteit van de zes ploegen in de gaten. Uit eindelijk werd de Brogum-ploeg winnaar van dit kleinood, dat echter met name in een toernooi een waar dering is voor een correct gedrag. De prijsuitreiking werd na afloop ver richt in bar De Steeg. De eindstand van het zaalvoetbal toernooi van ZVV De Steeg was als volgt: JGC Miro Rockanje De Steeg Zeelandia Brogum 11- 3 10- 8 9- 9 11- 9 7-10 3-12 Moment uit de wedstrijd tussen Zeelandia en de Roosendaalse toernooiwinnaar JGC. De Roosendalers zouden deze ontmoeting met 4-0 winnen en daarmee de basis leggen voor de toernooizege.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 6