Zierikzee akkoord met bijdrage in meerkosten aanleg woonwagenkamp Raad Zierikzee akkoord met bouw appartementen Drie PvdA-leden tegen invoering rolemmers Zwaar(-) gewicht Preventie tegen inbraak op scholen in Zierikzee Trimgroep opgericht voor ex-hartpatiënten ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Monument ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 23 april 1985 Nr. 23715 3 Gemeente: f 169.360,Woonwagenschap:f 188.000,— ZIERIKZEE-Met een meerderheid van zeven tegen vijf stemmen besloot de gemeenteraad van Zierikzee maan dagavond om akkoord te gaan met het voorstel een bij drage van 169.360,— te leveren in de niet door het rijk gedekte kosten voor aanleg van het woonwagenkamp aan de Klerksweg. Het Woonwagenschap heeft zich in middels bereid verklaard in dezen een bijdrage van 188.000,— te leveren. De vier leden van de CDA-fractie (inclusief wethouder P. de Rijke) konden zich niet vinden in dit meer- derheidsvoorstel van het college. Zij waren met wethouder De Rijke van mening, dat de gemeentelijke bijdra ge niet verder diende te gaan dan 125.000,- In dit geval zou, volgens de CDA- fractie, de opbrengst van de verkoop van de niet voor aanleg van het woon wagenkamp benodigde overhoek ten gunste kunnen komen van het Woon wagenschap. De heer K. T. de Jonge (R.U.) sloot zich bij dit standpunt aan. Zijn fractiegenoot de heer W. F. Sprengelmeijer koos echter voor het meerderheidsvoorstel van het colle ge. Vertraging vermijden Raadsvoorzitter burgemeester Th.' H. de Meester benadrukte, dat de meerderheid van het college in elk geval verdere vertraging in de tot standkoming van het woonwagen kamp aan de Klerksweg wilde voor komen. Derhalve voelde hij er ook niet voor wederom met het Woonwa genschap te gaan onderhandelen over de verkoop van genoemde overhoek. Bij een bijdrage van de gemeente van 169.360,—zal het schap zelf voor de verkoop van de overhoek zorg dra gen. Als voorwaarde daarbij geldt, dat de verkoop in het openbaar geschiedt en de opbrengst van de verkoop in mindering wordt gebracht op de door Zierikzee te verlenen bijdrage. „Het komt in wezen op hetzelfde neer", vond CDA-woordvoerster me vrouw M. A. Bij de Vaate-Rozendaal en ze gaf te kennen derhalve voor het standpunt van wethouder De Rijke te zullen stemmen. In tweede instantie erkende ze een financiële tegenvaller van de verkoop van de overhoek lie ver niet ten nadele van de gemeente te zien komen. Iets anders Mevrouw M. R. de Jong-Van Loo (PvdA) zei het meerderheidsvoorstel te zullen ondersteunen omdat ook zij geen verdere vertraging veroorzaakt wilde zien. Zij wees in dit verband op de mogelijkheid, dat het Woonwagen schap de gemeente 'iets anders' op legt ten aanzien van de woonwagen kampvoorziening, zoals geïntegreer de standplaatsen in een woonwijk. Iets, waar naar haar gegevens en die van de raadsvoorzitter, de woonwa genbewoners zelf, ook niet voor voe len. R.U.-woordvoerder W. F. Sprengel meijer zei nog even te hebben getwij feld over het ondersteunen van het standpunt van wethouder De Rijke. Ook hij echter voelde niks voor ver dere vertraging en koos ten slotte voor het meerderheidsvoorstel. De heer J. J. Geleijnse (VVD) me moreerde, dat de gemeente thans al vijftien jaar met deze materie bezig is. Hij zag nu een afronding in het verschiet. Ondanks het feit, dat in het verleden weieens hogere bijdra gen waren genoemd, zei hij de huidi ge bijdrage toch nog steeds een aan zienlijk bedrag te vinden. Geleijnse zei akkoord te kunnen gaan met het meerderheidsvoorstel, zij het niet van harte. Schuur aan Grachtweg verdwijnt ZIERIKZEE-Met twee stemmen tegen ging de Zierik- zeese gemeenteraad maandagavond akkoord met het voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit ten behoeve van de bouw van achttien appartementen aan de Grachtweg op de plaats waar thans nog een oude land- bouwschuur staat. Het bouwplan werd ingediend door architect M-. Zeeüenbërg te Ouddorp. Op het betreffende perceel rust thans echter een agrarische bestemming en om de bouw van genoemde apparte menten mogelijk te maken was der halve een bestemmingsplanwijzigin'g nodig. Vooruitlopend daarop besloot de raad tot het nemen van een voorbe- reidingsbe^uit. Goed plan R.U.-woordvoerder de heer K. T. de Jonge sprak over een 'goed plan' en kreeg desgevraagd de verzekering, dat de toegang tot de nabij gelegen Joodse begraafplaats gewaarborgd zal blijven. „Kan het wel, een gebouw van twee blokken hoog zo dicht bij het histori sche poortencomplex?", vroeg me vrouw M. R. de Jong-Van Loo (PvdA) zich af. „Doen we er wel goed aan om die agrarische bestemming eraf te ha len?", liet ze erop volgen. Na nader beraad bleek zij thans niet meer te voelen voor een voorbereidings besluit en koos zij voor het voorlopig handhaven van die agrarische be stemming. VVD-fraetievoorzitter J. J. Geleijn se noemde het 'raar' dat in de stad nog zo'n stukje agrarische bestem ming ligt. Hij benadrukte de onmo gelijkheid om dit perceel inderdaad met die bestemming in de toekomst nog te kunnen exploiteren en hij ZIERIKZEE - De commissie onder wijs van de gemeente Zierikzee bespreekt donderdag 25 april preven tieve maatregelen tegen inbraak en diefstal op scholen. Eerder is afgesproken dat tot in- braakveilige ruimten in de hoofdge bouwen van de toekomstige basis scholen dient te worden gekomen. Ook komt onder meer aan de orde de stand van zaken met betrekking tot de indeling van het schoolgebouw aan de Raamstraat, de aanpassing van kleuterschool 't Mierenest en de lagere school 't Kofschip ten behoeve van het basisonderwijs en het plan van basisscholen voor de planperiode 1986-1989. De vergadering begint om 19.30 uur. Woensdag 24 april vergadert in het stadhuis de commissie verkeer. Tbn behoeve van het meerjarenperspec tief 1986 t/m 1989 en in het bijzonder voor het samenstellen van het activi teitenprogramma verzoeken b. en w. de commissie een opgave te verstrek ken van de investeringen op verkeers gebied. De Aktiegroep Havenkwar tier heeft verzocht het door hun opgestelde verkeersplan 1983 ter ver betering van de verkeerssituatie in het Havenkwartier en directe omge ving in de commissie te bespreken. De vergadering begint om 19.30 uur. achtte ije invulling, die er thans aan gegeven kon worden dan ook aan zienlijk beter. Hoewel hij de huidige landbouwschuur ook als beeldbepa lend beschouwde, wees hij erop dat het geen monumentaal object be treft. Raadsvoorzitter burgemeester Th. H. de Meester zei een beetje moeite te hebben met de opstelling van me vrouw De Jong. Volgens hem waren er ten aanzien van handhaving van de huidige bestemming slechts twee mo gelijkheden: een boerderij in een woonwijk hetgeen, volgens hem, op vele practische bezwaren stuit of de inriching van een landbouwmuseum hetgeen hij financieel niet haalbaar achtte. Sentimenten Hij verweet de PvdA- woordvoerster met haar standpunt slechts te reageren op sentimenten, die meestal worden geuit als hier of daar een school of ander oud gebouw moet verdwijnen. De voorzitter wees op de zeer slechte staat waarin de be treffende schuur zich thans bevindt en op het gevaar, dat de gemeente het bedrijf in de toekomst zou moeten uitkopen als er thans niets gebeurt. Verder was hij van mening, dat met de bouw van genoemde appartemen ten zo dicht bij de binnenstad wordt voorzien in een duidelijke behoefte. Hij meende, dat het gemeente bestuur bijzonder blij moet zijn met deze voorziening, in plaats van een in verval geraakte schuur in stand te houden. Hij achtte het ook in het be lang van de eigenaars van de schuur niet juist om vast te houden aan die agrarische bestemming, zodat het perceel wellicht nauwelijks verkoop baar zou worden. Wethouder P. de Rijke voerde nog aan dat de appartementen tot een hoogte van 8,40 m gebouwd zullen worden. Volgens zijn gegevens is de huidige landbouwschuur hoger. Me vrouw De Jong bleef echter van me ning dat het bouwplan in estetisch opzicht niet zou passen bij het poor tencomplex. Volgens haar waren er wel andere zaken te bedenken, die op de plaats van deze schuur gereali seerd zouden kunnen worden. „Een leuke disco?", informeerde de raadsvoorzitter wat schamper. „Nee, maar misschien een andere alweer- voorziening zoals een kegelbaan bij voorbeeld", probeerde mevrouw De Jong nogeens. DEN HAAG - Koningin Beatrix, voorzitter van de Raad van State, zal 3 juli de dan 18-jarige kroonprins Willem-Alexander in de raad binnen leiden. Dit gebeurt in een buitenge wone vergadering van de raad, waar in sinds 1967 ook prins Claus zitting heeft, aldus een bekendmaking van de Rijksvoorlichtingsdienst. PUITEN - Opsporingsambtenaren van het Zuiveringsschap Veluwe heb ben de afgelopen dagen drie agra riërs in het Veluwse Putten geverbali seerd wegens illegale lozing van gier. De discussie werd echter afgerond. Met de stemmen van mevrouw De Jong en haar fractiegenoot D. van der Wekken (PvdA-raadslid H. Asma was afwezig) tegen besloot de raad tot het nemen van het voorbereidings besluit. ZIERIKZEE - In Zierikzee is een sportvereniging voor ex-hartpatiën ten opgericht. De naam luidt: Trim- groep „Hard voor 't Hart". De oprichting vloeit voort uit de wekelijkse sportavond in de gymzaal van de RSG, die enkele maanden ge leden voor een twintigtal personen van start ging. Onder leiding van fy siotherapeut Peter van de Zande uit Nieuwerkerk en de verpleegkundige Tbnnie Kosterman werd wekelijks een uur getrimd. Na drie maanden werd duidelijk dat er voldoende be langstelling en enthousiasme bestaat van de zijde van de ex-hartpatiënten, zoals het oprichten van een sportver eniging tot de mogelijkheden behoor de. A. J. Doorenbos, staffunctionaris sportontwikkeling van de Zeeuwse Sportraad, die ook in januari de eer ste aanzet gaf voor de wekelijkse bij eenkomsten, zette het. doel van de vereniging nog eens duidelijk uiteen. In het bestuur werden gekozen: G. M. v. d. Wielen, voorzitter, J. Rotte, penningsmeester en M. Meerman, se cretaris. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee: postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging na 1830 uur 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719. 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38,70; per jaar f 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W. Raadsvergadering Brouwershaven BROUWERSHAVEN - Alleen drie gemeenteraadsle den van de PvdA-fractie lieten, in de raadsvergadering maandagavond, de nadelen van de invoering van rolem mers prevaleren boven de voordelen. In tegenstelling tot alle andere gemeenteraadsleden, inclusief hun eigen wethouder mevrouw S. Loschacoff-de Kanter, stemden zij tegen het voorstel van het college van B en W de invoe ring van rolemmers als inzamelmiddel voor het afval door de Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland positief te benaderen. „Het enige voordeel dat er volgens ons aan vastzit is een verbetering van de werkomstandigheden van het per soneel van de Reinigingsdienst", al dus de heer C. J. de Munnik (PvdA), die verder vraagtekens zette bij het beoogde teruglopen van de hoeveel heid plastic die op de stortplaats te recht zouden komen, omdat zijns in ziens de mensen plastic zakken zullen blijven gebruiken om die ver volgens in de rolemmer te deponeren. Het terughalen en schoonmaken van de rolemmers leek hem met name voor de ouderen een moeilijke zaak, DEN HAAG - In de Sowjetunie is de computer-programmeur Vjats- jeslav Bachmin (39) vrijgelaten en te ruggekeerd naar zijn huis in Kalinin. RENESSE - In het program ma Van Gewest tot Gewest, woensdag 24 april, wordt aan dacht besteed aan het adopte ren door schoolkinderen in Re- nesse van een oorlogsmonu ment. De uitzending begint om 19.20 uur op Nederland 2. terwijl hij ook kritisch stond tegen over de tariefsverhoging die dit alles met zich mee zal brengen. Niet alleen de jaarlijkse huur voor een rolemmer a 20,40, maar ook het wegvallen in de toekomst van het goedkope tarief van reinigingsrechten voor ouderen. Deze laatste maatregel staat overi gens los van het al of niet invoeren van rolemmers en komt volgens raadsvoorzitter C. Slabbekoorn door een voorschrift van de hogere overhe den. Begin van afvalscheiding Een heel ander geluid liet de CDA- fractie bij monde van R. J. van der Wekken horen. Dit raadslid zag tij dens een voorlichtingsbezoek in Duitsland de rolemmers in de prak tijk gebruiken. Zijn fractie kan de in voering volledig onderschrijven en ondersteunen. Hij baseerde dit standpunt op het vroeg of laat invoeren van scheiding van afval. „De rolemmer vormt het begin van deze scheiding" aldus Van der Wekken, „want op plaatsen waar men er mee werkt is gebleken dat minder plastic zakken worden ge bruikt, mede omdat aan het mate riaal waarvan de emmer is gemaakt geen vuil aankoekt". Hoewel ook P. van der Meide (GPV/SGP/RPF) be denkingen had tegen het hoger wor den van het huisvuiltarief achtte hij scheiding van huisvuil aan de bron toch zo belangrijk dat hij met het voorstel instemde. Evenals de VVD- fractie, zoals M. C. J. Mol liet weten. „blij was dat de overvolle containers met het vele vuil ernaast dan tot het verleden zullen behoren, omdat ie dereen in zijn rolemmer van 240 liter inhoud meer ruimte heeft voor af val." Alle gemeenteraadsleden wensten wel nadrukkelijk een oplossing voor problemen die dijkbewoners en ou deren eventueel met de rolemmer zouden kunnen hebben. De stemming, met alleen de drie PvdA-leden tegen, verduidelijkte nog eens het standpunt van de twee ge meentelijke vertegenwoordigers in de komende vergadering van de Raad van Bestuur van de Reinigingsdienst. De Reinigingsdienst streeft ernaar om per 31 maart 1986 de rolemmer op heel Schouwen-Duiveland in te voe ren. Kennisgeving Bij de behandeling van de ingeko men stukken bleek stemming nodig over het feit of men het inventarisatie standpunt Nieuwe Kerncentrales van de vereniging Milieudefensie te Am sterdam diende te onderschrijven dan wel voor kennisgeving aan te ne men. Ondanks een oproep van De Munnik (PvdA), die van mening was dat het best goed zou zijn als men in Den Haag zou weten hoe de lagere overheden hierover denken, werd met de PvdA-fractie (vier stemmen) tegen gekozen voor „met kennisgeving aan nemen", omdat men vond onvoldoen de kennis van zaken te hebben om hierover te oordelen. LEIDSCHENDAM - De tekst „Ro ken bedreigt de gezondheid" op pak jes shag en sigaretten wordt wellicht vervangen door een andere. „Roken schaadt de gezondheid. Het kan long kanker of hartklachten veroorzaken" is een voorstel hiertoe dat staatsse cretaris Van der Reijden van Volksge zondheid onlangs ter advies aan de Adviescommissie Warenwet heeft gestuurd. Dit heeft zijn ministerie dinsdag bekendgemaakt. ZIERIKZEE - Vanaf het industrieterrein van Zie rikzee vertrok maandag ochtend een zeer bijzonder en zwaar transport over de weg. In opdracht van Ma chinefabriek Nemag b. v. te Zierikzee werd door transportonderneming Zwaar Transport Zeeland uit Heinkenszand een 22.000 kilogram zware kraanligger vervoerd naar Maasbracht. De kraanligger vormt een onder deel van het kraanportaal van een grijperlosbrug ten behoeve van de vestiging van Landbouwbelang te Maasbracht. De 30 meter lange stalen kraanligger is de afgelopen tijd ver vaardigd door Nemag en is de eerste zending voor de losbrug. Over 2 of 3 weken volgt een tweede zending, ter wijl de eigenlijke kraan omstreeks eind mei zal worden verstuurd. Dit laatste onderdeel heeft dermate af metingen dat vervoer over de weg niet mogelijk is; de kraan zal daarom ook verscheept worden. Voor het vervoer van de kraanlig ger per truck met losse dolly, met een totale lengte van 35 meter, was een speciale vergunning afgegeven door de Rijksdienst "voor het Wegverkeer. Het vervoer vond gedeeltelijk plaats onder politiebegeleiding. Nadat het stalen gevaarte in de Machinefabriek Nemag op de truck en dolly was geladen, ging het transport op weg naar Maasbracht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3