c Zierikzee moet haast maken met rioleringen Gemeenteraad Brouwershaven van harte akkoord met uitbreiding Landbouwmuseum GS verzoekt minister Binnenlandse Zaken koninklijke goedkeuring te vorderen voor opclassificatie gemeente Westerschouwen KNIK IN HULPBRUG DE ZIERIKZEESCHE COURANT HILLHOUT GARANT ZANDBAK NU EXTRA VOORDELIG. Droptiek ,,De Passage" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 23 APRIL 1985 141ste jaargang Nr. 23715 Portunus Woonwagenkamp Toren Nieuwerkerk Champions Trophy De onderwatertractor Portunus, die dienst De gemeenteraad van Zierikzee ging akkoord De toren van de kerk in Nieuwerkerk werd in de In Renesse werd het afsluitende bowlingtoer- heeft gedaan bij de OosterscheJdewerken, met een bijdrage in de meerkosten van de aan- Tweede Wereldoorlog geheel vernield, maar nooi gehouden, waarbij Win) Hoekendijk en gaat nu naar gifvaten speuren. (Pag. 2). leg van het nieuwe woonwagenkamp. (Pag. 3). werd toch weer opgebouwd. (Pag. 4). Karin Buijs winnaars werden van de Champi ons Trophy". (Pag. 6). WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Niet al wat groot is, is goed, maar al wat goed is, is groot. Melchior De Santa Cruz Hoezo anders?? Nougewoon! De Hillhout-dealer Tuincentrum Renesse Laone 20 - Renesse Telefoon 01116-1820 Dit ideale speelplekje voor de kleintjes (120 x 120 x 25 cm) kost tijdelijk geen 87,- maar slechts 72,-. Inklusief afdek net. Het Landbouwmuseum in Dreischor krijgt meer ruimte voor het exposeren van zijn collectie. BURGH-HAAMSTEDE - Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan de mi nister van Binnenlandse Zaken verzocht koninklij ke goedkeuring te vorde ren op een besluit van GS aangaande de opclassifica tie van de gemeente Westerschouwen. Deze ge meente zou, indien de goedkeuring wordt verkre gen, in de klasse 8001 t/m 14.000 inwoners vallen. De Interprovinciale adviescommis sie inzake de bezoldiging c. a. van wethouders, gemeente-secretaressen en ontvangers te Den Haag heeft geadviseerd Westerschouwen voor een opclassificatie in aanmerking te laten komen. De commissie meent dat de ver schillende soorten van recreatie bin nen de gemeente voor de bestuurders ingewikkelde problemen met zich meebrengen, die een gemeente van vergelijkbare grootte, zonder toe risme, niet kent. „Daarom moet Westerschouwen over voldoende ge kwalificeerd personeel beschikken en wordt van de personeelsleden meer gevraagd," aldus het advies van de commissie. Terugwerkende kracht Vorige weck woensdag hebben GS Verwachting tot woensdagavond: Zonnig en schraal Droog en zonnig; tegen de avond van het noorden uit opkomende be wolking; minimumtemperatuur rond 2 graden, met plaatselijk vorst aan de grond; middagtemperatuur om streeks 12 graden. Van krachtig tot matig afnemende wind, draaiend van noordoost naar noordwest. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 27 april: Donderdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 10 graden Windkracht: noord 5 Vrijdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: west 4 Zaterdag: Zonnige perioden kans op neerslag: 50% Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 24 apr. Zon op 6.25, onder 20.53 Maan op 8.09, onder 0.48 25 apr. Zon op 6.23, onder 20.55 Maan op 8.48, onder 1.55 Eerste Kwartier: 28 april (05.25) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 24 april 6.52 18.37 12.26 0.37 25 april 7.30 19.05 12.03 Doodtij: 30 april HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het wordt woensdag een van de beste dagen van de week. De temperatuur wordt weliswaar niet zo hoog maar de wind neemt af en dat maakt voor het gevoel veel uit. We bevinden ons morgen in een uit loper van een hogedrukgebied ten zuiden van IJsland. Die uitloper trekt in de loop van de dag naar het zuiden. De wind die vannacht nog af en toe krachtig is uit het noordoosten neemt daarom af tot matig en draait naar het noordwesten. Bij helder weer daalt de temperatuur vannacht tot ongeveer 2 graden en mogelijk treedt hier en daar vorst aan de grond op. Morgenmiddag wordt het circa 12 graden en tot diep in de middag is er volop zon. Tbgen de avond kan vanuit het noorden bewolking binnendrij ven. Donderdag en vrijdag wordt het weer bepaald door een snel in beteke nis toenemende depressie die naar Midden-Noorwegen koers zet. Koude, van het Noordpool-gebied afkomsti ge luchtmassa's gaan dan over ons land uitstromen. Als het dan tot buien mocht komen zijn het sneeuw buien. 's Nachts gaat het dan licht vriezen, dicht bij de grond moet met zware vorst rekening worden gehou den. ZIERIKZEE-De gemeente Zierikzee moet haast maken met de aanleg van de rioleringen in het zogenaamde bui tengebied. Wil men in aanmerking komen voor de maxi male subsidie op het te investeren bedrag van 301.500,— dan zullen de aansluitingen voor 1 juli gereed moeten zijn. Deze mededeling deed wethouder .iiir i r"1Tf*^<i i P. de Rijke maandagavond tijdens de ^^ÊÊËBBÈmSÈÈto^^ openbare gemeenteraadsvergade- ring, waarin het voorstel aan de orde kwam het benodigde krediet van 301.500, Hij liet tevens weten, dat veel meer gemeenten in Nederland kampen met deze krappe tijdslimiet. Wie in aan- f merking wil komen voor het volledi- "W ge subsidiebedrag zal die datum van mÈ x 1 juli scherp in de gaten moeten hou- r- den. Een bijkomend probleem, vol- wpt Advertentie bij de Dien ^Gemeentewerken tot nu toe geen persoonlijk overleg met de betrokken bewoners had kunnen plaatsvinden. Inmiddels bleken deze mensen wel schriftelijk van een en ander op de hoogte te zijn gebracht. De wethouder benadrukte, dat één dezer dagen met de betrokkenen overleg zal worden gepleegd. De be woners dienen in de aansluitings- kosten een eigen bijdrage van 500,— te betalen. De raad had duidelijk moeite met het feit, dat dit voorstel thans zo hals over kop gepresenteerd diende te worden en dat tot nu toe met de be trokkenen geen overleg had plaatsge vonden. Desalniettemin toonden alle raadsleden zich overtuigd van het be lang van rioolaansluitingen in het buitengebied en wilden daar hun me dewerking dan ook niet aan onthou den. Overleg WD-woordvoerder de heer J. J. Ge- Vervolg pagina 2 D. van der Wekken (PvdA): Garan tie?" gens wethouder De Rijke, vormt in dit verband de grote vraag naar de benodigde materialen. Hij sprak dan ook de hoop uit, dat de gemeente op zeer korte termijn tot overeenstem ming zal kunnen komen met een aan nemer en dat die benodigde materia len inderdaad nog direct beschikbaar zullen zijn. 28 aansluitingen Het gaat om rioolaansluitingen van 23 woningen en vijf bedrijven in de Platteweg, Oudeweg, Boerenweg en een gedeelte van de Laan van St. Hi- laire. Wethouder De Rijke zei het zeer te betreuren, dat wegens tijdsgebrek BROUWERSHAVEN - Met instemming van alle ge meenteraadsleden werd in de raadsvergadering van maandagavond besloten voortaan het gehele perceel Mr. Pieter Moggestraat 5 te Dreischor te verhuren aan de Stichting Landbouwmuseum Schouwen-Duiveland, zo dat de collectie in de nabije toekomst ook kan worden tentoongesteld in de ruimte waar voorheen het gemeen tearchief van Brouwershaven lag opgeslagen. Voor de verbouwing die noodzake lijk is om een open verbinding tot stand te brengen tussen de beide ge deeltes van het pand werd een bedrag van 2.856,- gevoteerd. Bovendien kan de stichting rekenen op een ver hoging van de jaarlijkse gemeente subsidie met 75 procent, hetgeen be tekent dat deze voor 1985 wordt opgetrokken van 828,46 naar 3602,-. ,,Een nogal forse verhoging" vond R. van der Wekken (CDA). Hij zei echter ook te beseffen dat het mu seum anders niet zou kunnen blijven draaien. Dat vonden ook de andere fracties, die stuk voor stuk een warm pleidooi hielden voor de functie die het museum in deze landbouwge- meente en de hele regio heeft. Van der Wekken opperde in dit verband dat ook de overige gemeenten op het ei land wellicht hun bijdrage aan het museum wat zouden kunnen verho gen. C. J. de Munnik (PvdA) stelde voor het muzeum wat meer onder de aandacht te brengen op de recreatie centra, zodat het meer bezoekers zou trekken. Volgens wethouder S. Loschacoff-De Kanter is het gebrui kelijk dat de gemeente waarin de mu seumvoorziening zich bevindt ook een grotere financiële bijdrage levert. Ontslag onderwijzers ,,We werken met mensen, dan kun Vervolg pagina 2 NEELTJE JANS - Deze merkwaar dige knik op de foto hiernaast ver toont de hulpbrug naar het werkei- land Neeltje Jans op dit moment, omdat rijkswaterstaat het afgelopen weekeinde is begonnen met het op vijzelen van een deel van de brug. In totaal moet een 68 meter lange overspanning zes meter omhoog wor- den gebracht, om doorgang te kun nen verlenen aan de steenstorter Tri as en andere werkschepen die bij de bouw van de stormvloedkering zijn betrokken. Die nieujue doorgang is noodzake lijk, omdat de bouw zover is gevor derd, dat er niet meer tussen de pij- lei^r door kan worden gevaren om aan de zeezijde de drempel te kunnen storten. De overspanning die van elf meter tot zeventien meter boven NAP om hoog moet. ligt tussen de brugpijlers 8 en 9 in De Schaar. De twee aangren zende brugdelen komen dus in een geleidelijke helling te liggen, zodat het verkeer toch over de hulpbrug naar het werkeiland kan komen. Bij het opvijzelen wordt in drie fa ses gewerkt. Dit eerste weekend ging de overspanning aan één zijde drie meter omhoog, vandaar dat de brug Vervolg pagina 2 Advertentie Dit nummer bestaat uit 10 pagina's aan de minister geschreven dat ze het advies hebben overgenomen en heb ben besloten tot herziening van de indeling van de gemeente voor wat betreft de bezoldiging van de burge meester en de secretaris. GS hebben de minister verzocht koninklijke goedkeuring op hun besluit te vorde ren. Het huidige inwonertal van de gemeente (5141 per 1 april '85) 'zal na verkrijging van de goedkeuring niet langer model staan voor de salaris sen, maar de bezoldiging zal worden berekend naar aanleiding van de schaal 8001 t/m 14.000 inwoners. Het is de bedoeling dat aan het besluit te rugwerkende kracht tot 1 januari 1981 wordt verleend. Uitzondering Volgens J. J. Tfevel, hoofd voorlich ting provincie Zeeland is de opclassi ficatie, mits de goedkeuring wordt verkregen, een hoge uitzondering. Naar zijn weten is het de laatste twin tig jaar in Zeeland niet voorgekomen dat een gemeente werd opgeclassifi- ceerd. Enkele jaren geleden heeft Zie rikzee getracht voor de opclassifica tie in aanmerking te komen, maar dat is niet gelukt. Wel zijn per 1 ja nuari 1981 de Ubink-normen in wer king getreden. Tijdens een CDA-vcrgadcring, 26 maart in Burgh-Haamstede, sprak ing. A. M. Dek, lid van Provinciale Staten voor het CDA, over de opclas sificatie van Westerschouwen. Hij sprak de verwachting en de hoop uit dat de opclassificatie daadwerkelijk plaatsvindt. Naar de mening van Dek zou de koninklijke goedkeuring ..rechtvaardig en zeer reëel" zijn. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1