Mevo-trainer Toon van Tiggelhoven heeft nog vertrouwen in goede afloop, mits de ploeg als ploeg optreedt NIEUWSBODE Meldingsplicht voetbalwedstrijden tegen vandalisme Nieuwsbode-toto achttien Omvangrijk programma hockeyploegen HSD in komende weekeinde Huib Uil velt koploper Martin Krijger Zwemclub Onderdak heeft weer een waterpolo- afdeling Hengelwedstri j d HSV De Krabbe Zierikzeese Bridge Club Baanwedstrijd AV Delta Sport 6 Zierikseese ploeg moet winnen van s-Heer Arendskerke ZIER1KZEE - Voor de Zierikzeese zaterdag vierde klasser Mevo is het inmiddels een minuut voor twaalf wat betreft het behoud van dat vierde klasserschap. Mor genmiddag (zaterdag 20 april) krijgt de ploeg van trainer Toon van Tiggelhoven op sportpark Den Hogen Blok be zoek van 's-Heer Arendskerke, de ploeg die met drie pun ten meer dan de oranje equipe het naaste mikpunt is waar het gaat om behoud in de vierde klas. Ieder ander resultaat dan winst tegen de ploeg van trainer Jaap de Ridder betekent voor Mevo meteen het einde van een pe riode, die zich afspeelde in de vierde klas van het 'grote' KNVB-gebeuren. De ploeg keert dan weer terug in het afdelingsvoetbal. De vacante plaats wordt vrijwel zeker ingenomen door DFS uit Burgh-Haamstede. ,,Bij verlies kunnen we het inder daad wel echt vergeten", zegt Toon van Tiggelhoven na afloop van een lichte, in ontspannen sfeer afgewerk te training op de donderdagavond. Na de thuiswedstrijd tegen 's-Heer Arendskerke resteren Mevo nog uit wedstrijden tegen Meeuwen en VCK en een thuiswedstrijd tegen Nieuw- dorp, kampioenskandidaat nummer een. De uitwedstrijd tegen 's-Heer Arendskerke toonde aan, dat Mevo deze ploeg in ieder geval kan hebben, want het duel leverde een 1-3 over winning op, „maar dat was nog in een periode, dat het nog lekker liep met de ploeg", stelt Van Tiggelhoven vast. De Zierikzeese 'vierde klasser had een alleszins redelijke competi tiestart, maar evep voor de win terstop ging het eigenlijk al fout. Diverse jongens zijn het toen wat te gemakkelijk op gaan vatten. Van tijd tot tijd werden trainingen overgesla gen en het idee vatte post, dat het niet zo erg zou zijn, wanneer er eens een wedstrijd werd verloren". Wel aantonen Van Tiggelhoven denkt, dat de ploeg enigszins een te hoge dunk kreeg van eigen kunnen. „Heel wat spelers meenden, dat er van geen ploeg verloren hoefde te worden, en misschien is dat ook wel een beetje zo, maar je moet het wel aantonen, dat het inderdaad zo is. Daar moet voor gewerkt worden". Een klein excuus is voor de Mevo- trainer, dat veel dingen die invloed zouden kunnen hebben tegelijk kwa men. „We hadden een aantal schor singen en blessures tegelijkertijd. Dat kun je met een zo kleine selectie als een club als Mevo heeft nauwe lijks opvangen. Je kunt dat als een klein excuusje aanvoeren, maar daar staat tegenover, dat die jongens die er staan er juist die schep extra bo venop moeten gooien om toch nog po sitief uit de strijd te komen. Daar heeft het veelal aan ontbroken. Ten minste in grote mate. Soms zag je de ploeg wakker worden, wanneer het een kwartier of twintig minuten voor tijd nog maar 1-0 of 2-1 voor de tegenpartij stond, maar dan was het al te laat". Het meest recente voorbeeld in de ze is de laatste competitiewedstrijd van de oranjemannen bij NOAD '67 in Sint Philipsland. „We stonden lan ge tijd met 0-1 voor, NOAD '67 was ei genlijk rijp voor de slacht en het zat er dik in dat we 0-2 zouden maken. Tot je verbazing zie je de ploeg dan echter plotseling in zijn totaliteit gas terug nemen. Je vraagt je dan af waarom dat gebeurt. Gebrek aan con ditie is er niet, maar wel het wel aan schort is en blijft een belangrijke vraag, waarop geen echt helder ant woord valt te geven". Toon van Tiggel hoven blijft nog steeds bij zijn her haaldelijk geventileerde mening, dat Mevo met het materiaal, dat er loopt bovenin de vierde klas mee kan draaien, „maar", zo voegt hij er snel aan toe, „ik ben er inmiddels wel ach ter gekomen, dat kwaliteit niet vol doende is, maar dat er ook een portie vechtlust en instelling bij komen kij ken. Het een kan niet zonder het an der". Zondebok Wanneer een ploeg kampioen wordt, dan deelt de trainer mee in de kampioenssfeer waarin de club ver keert, gaat het echter fout, dan wordt de oefenmeester vaak gezien als de zondebok van alles. „Ik denk, dat ik mogelijk ook de hand in eigen boe zem moet steken", zegt Van Tiggelho ven. „Mogelijk heb ik niet goed over kunnen brengen hoe de instelling van de spelers individueel of de ploeg in zijn geheel had moeten zijn. Misschien heb ik er niet genoeg op gehamerd. Dat kan best", consta teert de Mevo-oefenmeester. „Alhoe wel. Het aankweken van een bepaal de mentaliteit of instelling is toch voornamelijk een zaak die vanuit de speler zelf moet komen. Je kunt als trainer wel proberen om er een wed strijd wat extra stimulans aan te ge ven, maar of dat een heel seizoen lukt. Dat lijkt me twijfelachtig". Van Tiggelhoven is er voor zichzelf DEN HAAG - Het organiséren van voetbalwedstrijden zal binnen kort verplicht gemeld moeten worden aan de gemeentelijke overheden. Bovendien is de Vereniging van Nederlandse Gemeenten bezig een mo del Algeme Politie Verordening te ontwerpen, waardoor clubs ver plicht worden met de gemeente te overleggen over het wedstrijdsche ma. Dat heeft minister Rietkerk van Binnenlandse Zaken de Tweede Kamer laten weten als reactie op het rapport van een projectgroep over voetbalvandalisme. Binnenkort zal het landelijk overleg voetbalvandalisme wor den ingesteld, waarin naast de meest betrokken ministeries en het openbaar ministerie onder an dere de VNG, de Nederlandse Spoorwegen en de KNVB verte genwoordigd zijn. Dit overleg moet volgens Rietkerk nu spoedig van start gaan, zodat nog voor het begin van het nieuwe voetbalsei zoen de nodige maatregelen geno men kunnen worden. Voor de be schikbaarheid van alle relevante informatie zal een centraal infor- matiupunt worden ingesteld, dat bij een van de gemeentelijke poli tiekorpsen zal worden onderge bracht. Het kabinet wil de ver voersplicht van de Nederlandse Spoorwegen, zoals die is neerge legd in de Spoorwegwet, nader bezien. Door een andere interpre tatie van het begrip ver voersplicht of door een wetswijzi ging moet degenen die kennelijk de bedoeling hebben om in de trein strafbare feiten te plegen ge weerd kunnen worden, zo deelt Rietkerk de Kamer mee. André van der Louw, de voorzitter van de sectie betaald voetbal, meende, dat de uitspraken van Rietkerk in de kamer het overleg tussen de Sectie Betaald Voetbal en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten niet zuillen doorkrui sen. „Wij hebben afgesproken met de burgemeesters, via de VNG, in au gustus of september de rapporta ge over dit onderwerp nog eens te bepraten. Er is overleg tussen de clubs en de gemeentebesturen, waarmee dus aansluiting is op wat door Rietkerk in de Kamer is gezegd. Ik neem aan, dat de rege lingen op kleine schaal zullen plaatsvinden. Het lijkt mij niet, dat het vaststellen van voetbal programma's in de toekomst we zenlijk moeilijker zal worden. ZIERIKZEE - Huib Uil heeft de spanning weer een beetje terugge bracht in de huishoudelijke competi tie van schaakvereniging Zierikzee. Uil klopte in de 27e ronde koploper Martin Krijger, maar de Renessenaar heeft voorlopig nog voldoende voor sprong. Een eventuele volgende ne derlaag kan echter de strijd weer he lemaal open gooien. Van der Veken rukte ook weer wat op door winst op Bevelander en Van de Westen klopte Van der Made. Wie- bols en Van Loon deelden het punt. Scheele was te sterk voor Bom en Van der Zwan klopte Vos, al was hiervoor een arbitrale ingreep noodzakelijk. Stoel was te sterk voor Hoogstrate en Van der Veer en Spiegels klopten respectievelijk Van Eldik en Polder- Toon van Tiggelhoven: ,,Als de ploeg teert moeten er winstmogelijkheden van overtuigd, dat hij herhaaldelijk gehamerd heeft op het naderende fa tale einde. „Als je dat in ogenschouw neemt, zou je je kunnen afvragen, of de jongens voldoende bezig zijn met het voetballen. Je ziet tegenwoordig te vaak, dat de spelers te weinig met de aanstaande wedstrijd bezig zijn. Daarmee wil ik zeker niet zeggen, dat ze alleen maar met dat voetbal len bezig moeten zijn, maar het moet toch ook niet zo zijn, dat het op vrij dagavond laat of zaterdagmorgen plotseling te binnen schiet, dat er ook nog gevoetbald moet worden". Toon van Tiggelhoven hoopt, dat Mevo in de wedstrijd tegen 's-Heer Arendskerke zo slim is, dat er met verstand wordt gevoetbald. „Met na me het individualisme mag er zater dagmiddag niet zijn. Het is een klus, die met de hele ploeg geklaard moet worden. Het mag daarnaast wat mij betreft best een pittige partij wor den, mits het allemaal maar binnen de perken blijft. We mogen in ieder geval de tegenstander niet zo gemak- ZIERIKZEE - Zwemsportvereni- ging Onderdak uit Zierikzee heeft sinds enige maanden weer een waterpolo-afdeling. De trainingen voor het waterpolo worden op zon dag gehouden van kwart voor twaalf tot kwart voor een onder leiding van André 't Jong en Ad Hagesteijn. De zer dagen maakte de waterpolocom- missie haar plannen voor het nade rende seizoen bekend. Volgens de huidige opzet wordt het komende seizoen een experimenteel seizoen, waarin indien mogelijk de kinderziektes overwonnen zullen worden. Voordat de competitie begint worden eerst nog een of meerdere oe fenwedstrijden gespeeld. In de maand mei wordt de eerste oefenpar tij afgewerkt tegen het tweede team van het Goese Ganze. Ir. oktober 1985 start de wintercom petitie voor de heren. Deze competi tie beslaat in totaal veertien wed strijden, waarvan er elf in Vlissingen en drie in Terneuzen worden afge werkt door het Onderdak-team. De wedstrijden worden op de zaterdag avond afgewerkt, steeds om de veer tien dagen. De thuiswedstrijden van Onderddk moeten noodgedwongen in Vlissingen worden gespeeld, omdat zwembad Onderdak in Zierikzee te klein is om officiële competitiewed strijden te spelen. Oefenwedstrijden kunnen in Zie rikzee wel. Momenteel staat vast, dat in ieder geval een herenteam aan de waterpolocompetitie deelneemt. Om ook met een damesteam en een twee de herenteam aan te treden, is het noodzakelijk dat zich nog enkele lief hebbers voor het spelen van waterpo lo aanmelden. Tot het moment, dat beide voornoemde teams ruim schoots voldoende spelers hebben, worden oefenwedstrijden georgani seerd. Hij of zij, die altijd al eens met waterpolo geconfronteerd wilde wor den, mag gerust op de zondagse trai ningen eens een keer sfeer komen proeven. Van kwart voor twaalf tot kwart voor een wordt er in zwembad Onderdok getraind. tegen 's-Heer Arendskerke als ploeg ac- zijn....". kelijk laten voetballen alsdat we de laatste tijd gedaan hebben", onder kent Van Tiggelhoven. Hij is er van doordrongen, dat 's-Heer Arendsker ke voor een punt naar Zierikzee zal komen, want dan blijft de marge drie punten, hetgeen op drie wedstrijden van het einde en met het programma, dat Mevo nog heeft, toereikend moet zijn om Jaap de Ridder èn de zijnen in de vierde klas te houden. „Aan een gelijkspel hebben we niets", reali seert Tbon van Tiggelhoven zich. „Er zal gewonnen moeten worden om nog een klein kansje te behouden. We zul len het dan echter met z'n allen moe ten doen, want een man die de lijnen uit kan zetten in de ploeg hebben we niet. Het wordt gewoon met z'n allen keihard knokken. Als dat gebeurt dan ben ik ervan overtuigd, dat we het moeten kunnen redden, allereerst zaterdag, maar ook in het verdere verloop van de competitie". BURGH-HAAMSTEDE - Aan de Brouwersdam hield hengelsportver eniging De Krabbe uit Burgh- Haamstede een competitiewedstrijd. Met 53 bovenmaatse en drie onder maatse vissen kon het resultaat ma tig genoemd worden. Met een totaal vangst van 3500 gram werd C. de Graaf winnaar. De tweede plaats ging naar M. A. van de Wielen met 3000 gram en J. A. Wandel pakte de derde plaats, maar zijn achterstand op de twee koplopers was zeer aanzienlijk. Wandel haalde 1500 gram vis op het droge. De uitslag was verder: 4. G. Kruithof 1417 gram; 5. P. de Rijke 1300 gram; 6. L. de Braai 1200 gram; 7. J. Plandsoen 880 gram; 8. J. de Regt 740 gram; 9. L. Ste- ketee 720 gram; 10. J. de Blonde 699 gram; 11. A. de Rijke 440 gram; 12. A. P. Deurloo 400 gram; 13. W. Ackema 340 gram; 14. D. van der Bijl 260 gram; 15. M. van de Velde 100 gram. Bij de junioren werd Martin van dei- Graaf winnaar met 700 gram vis met Arjen van der Zande op de tweede plaats met 280 gram. ïi.V ZIERIKZEE - Hopenlijk rolt het komende weekeinde weer op alle voetbalvelden de bal en komen daardoor de definitieve beslissingen in de diverse klassen weer een stapje dichterbij. Dit weekeinde spelen we voor de achttiende keer de Nieuwsbode-toto. In dit derde seizoen, dat we met de toto werken, blijkt het bijzonder moeilijk om de dubbele cij fers te halen. Al vele weken leidt SKNWK-doelman Paul Bodbijl met een score van elf punten. Ook in toto zeventien met wedstrijden uit het paasweekeinde kwamen we andermaal weer niet aan een totaal van tien goede voorspellingen. De drie gokkers waren het overigens wel op merkelijk goed eens met elkaar. Zierikzee-speler Wim Overweel, Re nessenaar Marco de Feiter en Joop Wandel van het Nieuwerkerkse SKNWK scoorden allen negen punten, waarbij allen de 'joker1 wedstrijd goed aankruisten. De A-juniorenploeg van Zierikzee had overigens alle moeite van de wereld om met 1-0 voorbij SKNWK te ko men. Deze week spelen we toto achttien met daarop weer een aantal zeer interessante wedstrijden. Bruse Boys, Duiveland, Ouwerkerk en Mevo knokken stuk voor stuk voor hun laatste kansje om degradatie te ontlopen. DFS, ZSC, WIK, Renesse, Dreischor en korfbalploeg All Rea dy moeten via winst trachten een eventuele promotie binnen bereik te houden. Het eerste rijtje werd van dertien kruisjes voorzien door Duiveland-middenvelder Hans Rotte, de zestienjarige korfbalster Li- anne Kloet voorzag het middelste rijtje van de benodigde aankruisin gen en als derde en laatste geeft John ter Riet van SKNWK zijn visie op de aanstaande resultaten. Zondagmiddag kunnen we overzien of Paul Bodbijl ook dan nog steeds leider is in het Nieuwsbode-toto- klassement. ZIERIKZEE - Na de derde wedstrijdavond leidt het echtpaar Van den Berg nog steeds de dans om de 'periodetitel' met een score van 189,81%. Mevrouw Terwisscha en de heer Karstens totaliseren 178,04% en de heren Blonk en Van hengstum ko men aan 172,23%. De koppels me vrouw Heuser/heer Boot en dames Van 't Leven/Schaal je voeren het gro te peloton aan, maar zij hebben toch reeds een gevoegelijke achterstand. Met nog twee ronden voor de boeg is het aantal kanshebbers in ieder ge val al flink uitgedund. ZIERIKZEE - Atletiekvereniging Delta Sport organiseert op zaterdag 20 april een baanwedstrijd op sport park Bannink in Zierikzee. De eerste start wordt gegeven om een uur. Alle wedstrijden worden in meer kampen afgewerkt, enerzijds in loop meerkampen, anderzijds in meer kampen met hoog- en verspringen dan wel met drie werpnummers. In actie komen alle junioren- categorieën en senioren. Het wordt de laatste baanwedstrijd, die Delta Sport op de huidige accommodatie van Bannink organiseert. In verband met de renovatie worden alle volgen de thuiswedstrijden afgewerkt op de Goese accommodatie van sportpark Schenge. ZIERIKZEE - Het komende weekeinde staan diverse ploegen van hockey ve reniging HSD uit Zierikzee dubbelprogramma's te wachten. Het gaat hierbij voornamelijk om juniorenploegen, die zowel op zaterdag als zondag op moe ten draven. Bij de senioren spelen de dames zondag in Oudenbosch tegen de gelijknamige ploeg, terwijl het eerste herenteam de uitwedstrijd tegen Goes wacht. Ook het tweede herenteam heeft een uitwedstrijd. Bij Etten-Leur wordt op kunstgras gespeeld. Het derde herenteam trekt naar Breda. De ontmoeting tussen de heren teams van Goes en HSD wordt onge twijfeld de wedstrijd van het week einde. De Zierikzeese ploeg zal zeker alles in het werk stellen om de Goese ploeg op volle oorlogssterkte zo goed mogelijk partij te geven. Het tweede De jongens A-juniorenploegdie hetüjgelopen weekeinde via een 5-3 neder laag vnjwel zeker de laatste kans op het kampioenschap zag verdwijnen. Twee overwinningen in het komende weekeinde kunnen mogelijk iveer wat goedmaken. herenteam moet met winst terug kunnen komen uit Etten-Leur, ter wijl dat wat moeilijker zal liggen voor het derde team. Voor het da mesteam moet het geen probleem hoeven te zijn om bij Oudenbosch het doelsaldo wat op te krikken. Het jongens A-team verloor het af gelopen weekeinde met 5-3 bij Zwart Wit en verspeelde daarmee waar schijnlijk de laatste kans op het kam pioenschap. Zaterdag ontmoet de ploeg Mistral in Zierikzee, terwijl zondag in Gilze-Rijen wordt ge speeld. In beide gevallen moet winst mogelijk zijn voor het team van coach Eef Besamusca. Het jongens B- tcam speelt vanavond (vrijdag) in Vlissingen tegen de gelijknamige ploeg en zondag wordt in Zierikzee aangetreden tegen Zundert. Ook de C-jongens spelen twee wed strijden, in beide gevallen op sport park Bannink. Zaterdag komt Vlis singen op bezoek, zondag is dat Pelikaan. De D-jongensploeg speelt zaterdag in en tegen Oudenbosch en het ED-team ontmoet zaterdag Mid delburg in de Zeeuwse hoofdstad. Ook het meisjes A-team liet het afge lopen weekeinde een steek vallen. Bij Tbmpo werd met 2-0 verloren. Zater dag kan het team deze misstap goed maken ten koste van Middelburg op sportpark Bannink. Zondag wordt in Breda gespeeld tegen de gelijknami ge ploeg. De C-meisjes van HSD spe len zaterdag in Zierikzee tegen Ze venbergen en zondag wordt afgereisd naar Tbmpo. Dc D-meisjes spelen za terdag tegen Vlissingen op sportpark Bannink.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 6