MEAO in Middelharnis in augustus van start Apollo hotel in Renesse gaat voor Pinksteren officieel open Kwartet-ansichten van Zierikzee Verbazing over popfestival LENING 1985 installatiebedrijf STAAT DER NEDERLANDEN 2 In Renesse wordt met grote voortvarendheid gewerkt aan de renovatie van het Apollo hotel. Architect Zeelenherg spreekt overeen klein wondertjenaar aanleiding van het feit, dat het hoofdaannemer Prince uit Burgh-Haam.stede zal gaan lukken het eerste gedeelte van de renovatie in het begin van de tweede week van mei op te leveren. Het twee de gedeelte van dit ingrijpende werk zal juist voor het Pinksterweekend gereed zijn. Dan zal ook meteen déofficiële opening plaatsvinden. Bestuur blijft met kracht streven naar een definitieve vestiging in Oude Tonge ZIERIKZEE - Het bestuur van de Stichting Samenwer kingsschool voor Middelbaar Beroepsonderwijs Zuid- Hollandse - Zeeuwse eilanden deelt mede dat de M.E.A.O. school in augustus a.s. zeker van start gaat. De school wordt voorlopig gehuisvest in Middelharnis, maar het bestuur blijft met kracht streven naar een defi nitieve vestiging in Oude Tonge. Als directeur van de M.E.A.O. school heeft het bestuur benoemd de heer P. A. G. van Bendegem uit Schoonhoven. De heer Van Bendegem is op dit mo ment nog werkzaam als adjunct-directeur aan een grote scholengemeenschap, met bijna 2000 leerlingen, in Gouda. Deze scholengemeenschap bestaat uit een M.E.A.O., M.M.O. en een M.T.S. Hij hoopt met ingang van 1 juni a.s. daad werkelijk te kunnen beginnen met de voorbereidingen van het eerste cursus jaar voor de M.E.A.O. in Middelharnis. De campagne voor personeelswerving is inmiddels in gang gezet. Op dit moment heeft de M.E.A.O. 92 aangemelde leerlingen. Het be stuur verheugt zich erover "dat geen enkele leerling zich heeft terugge trokken omdat de school in eerste in stantie in Middelharnis van start Vervolg van pagina 1 ook de ouders zullen tevreden zijn, want ze bespeuren, dat hun kinderen wat terug krijgen voor de contributie, die steeds opgebracht moet worden. Het is de plicht van een vereniging te genover de leden, dat dat gebeurt". Heel jong Met een blik op de groep mini- pupillen liet burgemeester De Meester zich ontvallen, dat het wel een bijzonder jonge groep voetbal lertjes betrof, die de start van de ac tie bijwoonden, „maar", zo liet hij er snel op volgen, „ik ben vroeger, en dan praat ik over meer dan vijftig jaar geleden, ook bijzonder vroeg be gonnen. Ik geloof, dat ik ook maar een jaar of negen was, toen ik lid werd van HVV". „Ik vond dat in die tijd heel wat om met echte voetbalschoenen aan naar het voetbalveld te fietsen. Ik begrijp daarom heel goed wat het be tekent om er erg jong bij te zijn", hield hij de twaalf mini-pupillen voor. De Zierikzeese burgervader on derkende, dat er in die halve eeuw, die tussen zijn eerste schreden op het voetbalveld en vandaagfidag verstre ken, heel wat veranderd is. „Er werd toen ook al wel getraind, maar be paald niet in die mate zoals tegen woordig. Nu worden er veel hogere eisen gesteld. Zierikzee beschikt evenwel over een perfecte accommo datie en als nu ook de begeleiding nog het een en ander wordt opge schroefd, dan moet het de club wel goed gaan, iets wat ik voetbalvereni ging Zierikzee hierbij ook van harte wil toewensen. Een goede jeugdbegc- Iciding werpt zijn vruchten af. Dat wordt momenteel al gedemonstreerd door een aantal zeer jeugdige spelers in de hoofdmacht. Het is mooi dat dat kan. Het is een enorme hoop werk om jeugd te begeleiden, maar het is wel dankbaar werk". Burgemeester De Meester ontving uit handen van Sjoerd de Jong, die enorm opkeek naar 'zijn' burgemees ter, een schitterend tableau van 68 x 42 cm. met daarin de acht kaarten met plekjes en gebouwen van Zierik zee. De kaarten worden in een enve loppe aan iedereen vanaf maandag 22 april aangeboden tegen een zeer aan trekkelijke prijs. De korte bijeen komst in het Zierikzeese stadhuis werd bijgewoond door Ben van Leeu wen, de geestelijke vader van de kwartetten van weleer en de Kwartet ansichten van nu. „Voor de kopers be tekent een set kwartet-ansichten bij na een fluitje van een cent met een vaak nostalgische waarde", on derstreepte hij nog eens ten overvloe de. „Voor de uitgevers - in dit geval voetbalvereniging Zierikzee - is het een geweldig welkome, nieuw bron van inkomsten. In deze tijd waarin de kosten voor een sportvereniging de pan uitrijzen is deze 'ruil' van een schitterende set kaarten voor een paar guldens een unieke financiële ruggesteun voor de club. Dat is mijn gedachte achter het geheel. In dit ge val is het extra mooi, daar de op brengsten ten goede komep aan de jeugd van een vereniging". gaat. Er zal begonnen worden met 3 of 4 eerste klassen. De heer Van Bendegem verwacht dat er van deze 3 of 4 eerste algemene klassen al één speciale secretariaats klas gevormd kan worden. De (meest al) meisjes die voor deze klas kiezen beginnen in het le studiejaar al direct met een secretariaatsopleiding. Zij künn'éh in deze klas, naast Neder lands, de lessen ip-;drie vreepide talen volgen. Hierdoor vervallen voor hen de vakken wiskunde en bedrijfsad ministratie boekhouden). Spaans Bovendien is het de bedoeling om ook Spaans als vreemde taal in te voeren. In tegenstelling tot Engels, Duits en Frans, waarbij een oplei ding op L.B.O.-C. of M.A.V.O.-4 niveau is vereist, begint Spaans op een „nul niveau". De lessen Spaans beginnen helemaal van vooraf aan, met een voudige woorden en zinnen. De leer lingen die zwak zijn in Duits of Frans en toch twee vreemde talen moeten volgen omdat dit nu eenmaal op een M.E.A.O. voorgeschreven is, krijgen hierdoor de mogelijkheid om met een grotere kans op succes met een nieu we taal te starten. Bovendien kunnen leerlingen die maar 2 vreemde talen in hun exa menpakket hebben, door Spaans er bij te nemen, nu ook al in aanmer king komen voor plaatsing in de speciale secretariaatsklas tijdens het le studiejaar. Voor het 2e studiejaar kunnen de leerlingen vanuit de algemene le klassen kiezen uit: de bedrijfsadmi nistratie richting; de bestuurlijke richting; de commerciële richting en de secretariaatsrichting. Degenen die in de le klas al voor de secretariaatsklas gekozen hebben zullen meestal met deze studierich ting dóórgaan. Door enkele studie richtingen te combineren krijgen de leerlingen uiteindelijk een keuze uit 7 verschillende mogelijkheden voor het 2e studiejaar. Er wordt in de 2e klas nog steeds lesgegeven in de meeste M.E.A.O.-vakken, maar het accent zal toch vallen op de vakken die het examenpakket in het 3e stu- DELFZ1JL - Akzo Zout Chemie gaat in delfzijl een zoutdrooginstalla- tie bouwen. Het gedroogde zout, dat twee tot drie procent droger is dan het zout dat tot nu toe in Delfzijl wordt geproduceerd, zal in de eerste plaats worden uitgevoerd naar de Verenigde Staten. Vervolg van pagina 1 leuk, maar het trekt waarschijnlijk duizenden jongeren, die ook nog wat anders doen dan alleen maar luiste ren naar muziek, het gebeuren rond om het festival verontrust ons hoge lijk, want waar blijven de festivalbezoekers 's nachts en het drugprobleem speelt bij ieder festi val een niet te verwaarlozen rol. Je moet echt blind zijn wil je daar klak keloos aan voorbij stappen. Daar wil len we voor waarschuwen en het is te gek, dat je daar als raadslid gewoon niet de gelegenheid toe krijgt. Het lijkt er gewoon op, alsof je achter de rug om door het college belazerd wordt. Ook krijg je nu het gevoel, dat er weer te veel is toegezegd en dat men niet meer terugkan, waardoor we ons maar simpel bij de komst van het festival met alles erop en eraan moeten neerleggen". Verantwoording In een telefonische reactie liet ge meentesecretaris De Jonge vanoch tend (vrijdag) weten, dat er momen teel enige verandering is gekomen in het standpunt van het college van b en w. „Er is een nieuwe aanvraag ge daan door het organisatiebureau, om dat er inmiddels geen sprake meer zou zijn van medewerking door zend gemachtigden", laat hij weten. „Di verse uitgenodigde groepen zouden niet aan hun contractuele verplich tingen hebben kunnen voldoen, waardoor de radio-omroepen geen heil meer zagen in uitzendingen". Nu zou er een nieuwe aanvraag zijn binnengekomen voor een echt pop festival zonder medewerking van zendgemachtigden. „Hieromtrent heeft het college van b en w wel zijn bedenkingen. Dat ligt min of meer in de sfeer van waar de verantwoording ligt", legt De Jonge uit. „Het college heeft meer vertrouwen in een organi satie met omroepen, omdat die toch ook hun goede naam niet te grabbel willen gooien, dan in die van een or ganisatiebureau alleen. Het college gaat zich daarom opnieuw beraden of de toestemming alsnog moet wor den verleend". Voor Kees Veerhoek slaat deze uitleg nergens op. „Het is gewoon een dooddoenertje, want een contract is een contract. Het contract is gesloten met het organisatiebu reau en niet met de omroepen. Wat het bureau verder met het festival doet is hun pakkie-an. Zij fylijven in alle gevallen verantwoordelijk voor alles wat er rondom het festival ge beurt. Als een en ander escaleert, krijgt de plaatselijke horeca weer de schuld en daar bedanken we feeste lijk voor. De kans is groot, dat we al les waar we de hele winter aan ge werkt hebben, in drie dagen weer verknallen". Dr H. J. Zuylen liet we ten zijn afgelopen maandag gewei gerde vraagstelling in de raadsverga dering van mei alsnog aan de orde te laten komen. diejaar gaan vormen. De heer Van Bendegem verwacht t.z.t. ook in stroom van H.A.V.O.-5 leerlingen rechtstreeks in het 2e leerjaar. In veel gevallen kunnen zij nl. het le studie jaar overslaan. In het 2e schooljaar valt ook een stage van 6 weken bij het bedrijfsleven of de overheid. Voor M.E.A.O. leerlingen die immers be roepsonderwijs volgen is dit een uitermate belangrijke ervaring. Eindexamen In het 3e studiejaar doet de leerling eindexamen in 6 vakken. Nederlands en Engels is voor iedereen verplicht. Bovendien moeten er nog twee kern vakken van de gekozen studierich ting genomen worden. De leerling mag daarnaast nog twee vakken kie zen om het examenpakket compleet te maken. Het (landelijk) examen wordt afgenomen door een examen commissie bestaande uit de directie en docenten onder toezicht van een rijksgecommiteerde. Gediplomeerde M.E.A.O. leerlin gen hebben op di't moment een zeer grote kans op het vinden van passend werk, terwijl ook vele leerlingen hun studie voortzetten aan een school voor hoger beroepsonderwijs. Advertentie bedrag koers rente aflossing inschrijving storting prospectus open bedrag de koers wordt na de inschrijving op 23 april vastgesteld volgens het tendersysteem jaarlijks op 1 juni in 10 jaarlijkse termijnen van 1 juni 1991 af 23 april a.s. van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs 3juni1985 kosteloos bij banken en commissionairs Advertentie weekend servicedienst tel. (01110) 6255 Iedere zondag Zierikzee Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Mu ziek onder woorden. 20.15-21.45 uur. Iedere maandag Zierikzee Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Herha ling muziek onder woorden. 10.00- 11.30 uur. Concertzaal. Klassiek ballet. 16.00 - 21.15 uur. Gymnastiekzaal, Raamstraat. Delta Sport, Jazz-gymnastiek. 20.30-21.30 Dorpshuis. Meer Bewegen voor Oude ren. 16.00-16.45 uur. Brouwershaven Groene Kruisgebouw. Handwerken voor het welfarewerk van het Rode Kruis. 14.00 tot 16.00 uur. Bruinisse Jeugdsoos De Pul. Speel- en strip-o- theek. 18.30-20.00 uur. Iedere dinsdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Bureau voor rechtshulp, Poststraat 37 (De Lichtboei). Zitting van 14.15 tot 16.15 uur. Iedere vrijdag S chou wen-Dui veland Op alle politieburo's op Schouwen- Duiveland: spreekuur, van 14.00 tot 17.00 uur. Zierikzee Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Herha ling verzoekplatenprogramma. 10.00- 11.30 uur. Burgh-Haamstede Hotel Haamstede. Klaverjassen. 20.00 uur. Brouwershaven Gemeenschapsruimte. Nutsbiblio- theek. 19.30-20.30 uur. Iedere zaterdag Zierikzee Gymzaal Beatrixschool. Klassiek ballet. 13.00 tot 17.30 uur. Eerste dinsdag van de maand Zierikzee Kreeftstraat 60. Spreekuur Gehandi capten Advies Bureau. 16.00-17.00 uur. Iedere tweede donderdag van de maand Zierikzee Stadhuis Zierikzee, Meelstraat. Zit ting huurcommissie van 9.00 tot 11.30 Iedere maandag en donderdagochtend (behalve in de schoolvakanties) Brouwershaven In de „Blokkendoos". Peuterspeel zaal. Van 9.00 tot 11.30 uur. Iedere woensdag en donderdag Zierikzee Visstraat 5. Stichting Vrouweneman cipatie Zeeland, regio Schouwen-Dui- veland en St. Philipsland. Woensdag van 14.00-17.00 uur en van 19.00-20.00 uur en donderdag van 9.00-12.00 uur. Elke vierde donderdag van de maand Burgh-Haamstede Christinastraat 21. Bidstond en geza menlijke bespreking steungroep voor de verdrukte christenen en joden. 20.00-22.00 uur. Iedere derde dinsdag van de maand Scharendijke Restaurant „de Koepel". Bijeen komst Modelbouw- en hobbyvereni ging. 19.30 uur. Elke derde vrijdag van de maand Zierikzee Uitzending kerktelefoon van Her vormde Gemeente Zierikzee. 18.30- 20.00 uur. Verzoekjes week van tevo ren doorbellen of even afgeven op vol gende adressen: mevr. T. Wessels. Stormvogelstraat 6. tel. 6059; mevr V. Koster, 't Vrije 1. tel. 2291; mevr. H. Kelder, Scheepstimmerdijk 42. tel. 4317. Zaterdag 6 tot en met 20 april Burgh-Haamstede De Bewaerschole. Expositie. 13.30- 16.30 uur, behalve op zondag. Maandag 15 t/m zaterdag 20 april Zierikzee Expositie fotogroep Brogum in de Noordhavenpoort. Dagelijks ge opend tussen 14.00-17.00 uur, dond. ook 19.00-21.00 uur en zaterdag 11.00- 16.00 uur. Vrijdag 19 april Zierikzee Stadhuis. Fractievergadering WD. 19.00 uur. Kleuterschool De Speeldoos. Kinder- kledingbeurs, inleveren kleding van 19.30-21.30 uur. U.V.V.-gebouw. Vredescabaret „Kon tra Miene". 20.00 uur. Zonnemaire Dorpshuis. Feestavond NBvP, afde ling Noordgouwe. 19.45 uur. Zaterdag 20 april Zierikzee Kleuterschool De Speeldoos. Kinder- kledingbeurs. 10.00-11.30 uur. Afha ling niet-verkochte kleding van 14.00- 15.00 uur. Bioscoop. Wildschut. 20.00 uur. Sirjansland Dijkwater. Excursie Natuur- en Vo gelwacht. 14.00 uur. Zondag 21 april Zierikzee Bioscoop. Wildschut. 20.00 uur. Renesse Bowlingcentrum. Bowlingtoernooi Renesse. 12.00 uur. Maandag 22 april Prinses Julianaschool aan het Janne- wekken. Schrijfavond Amesty Inter national. Vanaf 19.00 uur. Stadhuis. Gemeenteraadsvergade ring. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Recreatiezaal van de Ger. kerk. Schrijfavond Amnesty International. Vanaf 19.00 uur. Ellemeet Dorpsuus. Vergadering Straocom- missie. 20.00 uur. Brouwershaven Ger. kerk aan het Bostonplein. Schrijfavond Amnesty International. Vanaf 19.00 uur. Stadhuis. Gemeenteraadsvergade ring. 19.30 uur. Bruinisse Gemeentehuis. Openbare vergade ring Commissie Sport. 19.30 uur. Dinsdag 23 april Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw. Lezing C.P.B. Schouwen-Duiveland. 19.45 Vrouwenontmoetingscentrum. Dis cussie-avond over het leven in woon wagens. 20.00 uur. Scharendijke Consistoriekamer van de Ger. kerk. Schrijfavond Amnesty International. Vanaf 19.00 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur. Tonnenmagazijn. Bijeenkomst NBvP. 20.00 uur. Woensdag 24 april Zierikzee Visstraat 5. Poppentheater Alteklein. 14.30 uur. Mondragon. Jaarvergadering Stad en Lande. 19.30 uur. Scharendijke Gemeentehuis. Raadsvergadering Middenschouwen. 19.30 uur. Br o u wersh a ven Blokkendoos. Knutselclub. 13.30 uur. Verenigingsgebouw. Spelmiddag voor ouderen. 14.30 uur. Donderdag 25 april Brouwershaven Stadhuis. Openbare vergadering ad viescommissie ruimtelijke ordening. 20.00 uur. Vrijdag 26 april Schouwen-Duiveland Landbouwmuseum Dreischor en champignonkwekerij Oosterland - C.P.J.-excursie. 20.00 uur. Haamstede Hotel Bom. Voorjaarsvergadering Ring Promotion. 20.00 uur. Zaterdag 27 april Zierikzee Kantine De Zuidhoek. Jaarvergade ring ANIB. 10.00 uur. Nicuwerkerk Ons Dorpshuis. Play-backwedstrijd om kampioenschap Schouwen-Duive land. 19.00 uur. Dinsdag 7 mei Kcrkwerve Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 2