ZILT ALS DE ZEEWIND Bezoek Paus kost Nederlandse RK-kerk half miljoen meer CDA verstoord over ,,Popie Jopie''programma's NOORDWELLE DRUKKERIJ NCRV-radio in Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 18 april 1885 Nr. 23712 5 Vrijdag-19 april Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 15.30 uur De Carsons. Vic ziet een rol voor hem weggelegd bij de politie. 16.15 uur Een ongewone oma 16.20 uur Vrouwtje theelepel. Teken filmpje. 16.45 uur Wissels. Wekelijks magazi ne. 18.20 uur Bijbels prentenboek. Het Bijbels verhaal is getiteld ,,Elia en Elisa". 19.00 uur Popsjop tv. Popprogramma, gepresenteerd door Jaap de Groot. 19.25 uur De roze panter 20.00 uur Journaal 20.28 uur Farce Majeure. Actuele ge beurtenissen worden op de korrel ge nomen door het vaste panel, maar nu aangevuld met Kitty Janssen. 21.00 uur Cheers. Diana's vertrouwen in Sam wordt geschokt als ze hoort dat hij in plaats van naar een begrafe nis bezig is met een ski-uitstapje in gezelschap van een stel vrienden. 21.25 Hier en nu. Actualiteitenru briek. 22.00 uur The winds of war. Tijdens een diner kapittelt Pug een dronken soldaat over zijn uitlatingen te op zichte van Amerika. Deze houding oogst de waardering van Stalin. 22.50 uur Ander nieuws. Berichten over kerk en samenleving. 23.15 uur Hill street blues. Furillo re kent af met een aantal corrupte poli tiefunctionarissen. Tot hen behoort ook Marino, die op zijn manier echter wraak tracht te nemen. 00.10 uur Journaal Nederland 2 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Vinger aan de pols. Medi sche rubriek gepresenteerd door Pe ter Lens en Ria Bremer. 20.05 uur Tussen kunst en kitsch. Vanuit het museum ,,Het Prinsen hof" in Delft dit programma, alwaar mensen hun min of meer artistiek be zit kunnen laten schatten. 20.45 uur Show van de maand. Lies- beth List vormt het middelpunt in de ze show. 21.35 uur Vrouwen. Drie verhalen waarin de hoofdrol gespeeld wordt door vrouwen. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Na de jodenvervolging. Programma over de jodenvervolging in de Tweede Wereldoorlog. 23.30 uur Nieuws voor doven 23.35 uur Recht voor z'n raap. Ameri kaanse speelfilm uit 1980. Als au tosloper en afsluiter van wedden schappen verdient Philo Beddoe brood op de plank. Hij wordt hierin bijgestaan door zijn vriend Orville en een oerang oetan. Deze hulp komt hem wel heel goed van pas als hij be laagd wordt door een stel misdadi gers. AMERSFOORT - Het bezoek van Paus Johannes Paulus II kost de„Ncdf!ér- landse RK-kerk 500.000 gulden meer dan in oktober 1984 jvyerd(begroot. De ra ming is nu dat het bezoek de kerk 5,6 miljoen gulden zal kosten in plaats van 5,1 miljoen gulden. De hogere kosten worden vooral veroorzaakt door aanpas singen van de bodem van het vliegveld Beek in Zuid-Limburg en meer uitga ven voor het vervoer van de mensen die de eucharistieviering met de Paus op het vliegveld willen bijwonen. Tot nu toe is meer dan vier miljoen gulden door de Nederlandse katholieken bijeengebracht. ROTTERDAM - Voor de meervoudi ge kamer van de rechtbank in Rotter dam dienst op 29 mei de rechtszaak tegen de voormalige president van de raad van bestuur van Slavenburgs bank, mr. P. S. (Slavenburg). Hij moet terecht staan omdat hij ervan wordt verdacht feitelijke leiding te hebben gegeven aan zwartgeldpraktijken bij de bank. ARNHEM - Gelderland krijgt dit jaar zes miljoen gulden van het rijk voor sanering van bodemverontreini ging in de provincie. Voor 1986 en 1987 kan Gelderland rekenen op respectie velijk 6,5 en 7 miljoen. Dit heeft mi nister Winsimius van Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (VROM) Gelderland la ten weten. Vrijdag 19 april. 20.45 uur. Nederland 2: 'Show unn de maand'. Liesbeth List die in haar show Ramses Shaffy als gast ontvangt. Dat heeft penningmeester mr. J. M. Chr. Klok van de Stichting Pausbe zoek Nederland dinsdag tijdens een persconferentie in Amersfoort mee gedeeld. De bisschoppenconferentie heeft de afgelopen twee dagen in Amersfoort vergaderd. Volgens Klok is de bodem van het vliegveld Beek zo drassig dat de pausmobiel er zo niet over kan rij den. Ook voor het podium waarop de Paus de mis opdraagt moet de grond verstevigd worden. Verder blijken veel meer bussen nodig te zijn om de mensen te vervoeren naar het terrein waar de mis wordt opgedragen. Aan de mis, die de Paus op 14 mei op draagt, zullen naar verwachting on geveer 200.000 mensen deelnemen. De kosten van het bezoek van de Paus kunnen voor de Nederlandse RK-kerk nog oplopen, als de centrale overheid of lokale overheden bepaal de kosten die de Stichting Pausbe zoek als veiligheidsmaatregelen be schouwt aan de RK-kerk in rekening brengen. De overheden beschouwen dit niet als veiligheidsmaatregelen. Klok noemde als voorbeeld de be wegwijzering en het paraat houden van personeel van de GG en GD. De penningmeester van de Stich ting Pausbezoek bevestigde dat aartsbischop Dr. A. J. Simonis begin april alle parochies een brief heeft gestuurd met het verzoek het komend ZIERIKZEE - Op vrijdag 10 mei a.s. komt de NCRV-radio naar Zierik zee om een opname te maken ten be hoeve van het programma ,,Te Deum Laudamus". Plaats van handeling is de Grote Kerk aan het Kerkplein. Medewerking wordt verleend door een groot koor, samengesteld uit de volgende koren: Chr. Gem Zangver eniging ,,Eén naam is onze Hope" uit Nieuwerkerk o.l.v. Willie Bil, Neder lands Hervormd Kerkkoor uit Renes- se o.l.v. mevrouw Lemsom-Daane, Ge reformeerd Kerkkoor uit Zierikzee o.l.v. Mar van der Veer, Hervormd Kerkkoor uit Zierikzee o.l.v. Jaap Knop. Mar van der Veer bespeeld het orgel en de leiding van de samenzang heeft Philip Feij. De laatste is samen met Margriet van de Meent verantwoor delijk voor de produktie. Genoemde opname, du niet toe gankelijk is voor publiek, wordt op zondag 23 juni a.s. van 08.10-08.29 uur uitgezonden via Hilversum 2. weekeinde een collecte te houden ter bestrijding van de onkosten van het bezoek van de Paus. De voornaamste reden voor het zenden van deze brief is volgens Klok dat is gebleken dat sommige katholieken er problemen mee hebben geld via de bank of per giro over te maken. Hij zei tenslotte dat een eventueel batig saldo van het bezoek op uitdrukkelijk verzoek van de Paus ten goede zal komen aan twee landbouwprojecten in de Sahel- landen. DEN HAAG - Binnen de CDA-fractie is grote wrevel ontstaan over een aan tal programma's dat de afgelopen tijd via de televisie is vertoond. Het gaat hier met name om de ,,Popie Jopie'-uitzendingen van het Vara-duo Spaan en Vermeegen en de door de VPRO in het kader van een serié homo-films uitge zonden film ,,Taxi zum Klo". Van der Sanden gaf deze toelichting desge vraagd woensdag na afloop van een mondeling overleg met minister Brink man van WVC, waar hij zich in algemene zin verontwaardigd had getoond over „schokkende" uitlatingen en uitzendingen via radio en televisie. Advertentie voor zakelijk en privé drukwerk smidsweg noordwelle tel.:01116-2459 Binnen de CDA-fractie is daarover de afgelopen tijd diepgaand gedis cussieerd, aldus Van der Sanden. Het CDA heeft, vooral naar aanleiding van de genoemde programma's, vele telefoontjes gehad van geschokte kij kers. Nu het CDA blijft pleiten voor een derde televisienet zijn binnen de fractie geluiden gehoord of de extra zendtijd dan ook met ,,dit soort rot zooi" gevuld moet worden. Godslasteringen via radio en tele visie zijn volgens Van der Sanden aan de orde van de dag. Tërwijl er zijns inziens terecht onmiddellijk pro testen opklinken zodra men zich de nigrerend uitlaat over andere ge loofsrichtingen, zijn dit soort uitlatingen over het christelijk geloof kennelijk wel toegestaan, aldus Van der Sanden. Het CDA wil dan ook stelling nemen tegen de indruk ,,dat tegenwoordig alles op de buis maar kan". Van der Sanden pleitte overi gens niet voor ministeriële censuur. De rechter blijft de enige instantie die bindende uitspraken mag doen over de inhoud van programma's, meent hij. 21 ,,Nou ja, voorlopig kunnen er nog wel aan paar mensen bij, dacht ik. Tussen twee happen door ging Ka- rel verder: ,,Ik heb de hele middag langs de duinen gewandeld en alles bij elkaar ben ik zegge en schrijve één mens tegengekomen." Hij schoot in de lacht en zei: „Maar die had ik dan ook niet graag gemist, want het was een kostelijk oud man netje. Verhalen dat ik van hem ge hoord heb. Ongelooflijk gewoon! Ik moet wel zeggen, dat het een Rockan- jenaar was, hoor, dus erg vleiend over jullie, Oostvoornaars, was het hele maal niet. Maar hij kende de familie Van Duin heel goed, zei hij en voor ik het vergeet, ik moet aan u, meneer Van Duin, wel de groeten doen. Ik heb hem trouwens beloofd eens gauw bij hem een avondje te komen 'stop pen', dat zeg ik toch wel goed, hè?" „Als je bedoelt, dat je een avondje bij hem op visite gaat, dan zeg je het inderdaad goed," antwoordde Van Duin. „Maar misschien dat je ook kan zeggen over wie je het eigenlijk hebt, want ik vind het wel leuk de groeten te krijgen van een ouwe Roc- kanjenaar, maar dan wil ik toch ook wel weten wie het is." „Oh ja, dat vergeet ik helemaal te zeggen, het is de oude koddebeier. Bakker heet hij. Maar dat wist u wel, heeft hij me verteld." Marjan schoot in de lach, zo hevig, dat ze zich verslikte in een stukje aar dappel en Jan haar een flinke klap op haar rug gaf.om haar te helpen. Toen ze weer een beetje bekomen was, vroeg Karei verwonderd: „Wat heb ik voor geks gezegd?" „Helemaal niks," zei Van Duin nog al haastig. „Die jonge kinderen zijn nogal lacherig. Vertel liever eens hoe het gaat met je tekeningen. Heb je vanmiddag nog wat getekend?" Marjan begon weer te lachen en Maartje keek haar nijdig aan. „Ik vind het helemaal niks om te lachen, al begrijp ik best waarom je zo idioot zit te grinniken." „Jullie maken me wel nieuwsgie rig," zei Karei, „of is het een familie geheim, dat niet verteld mag wor den?" „Ik weet ook niet waarom ze la chen, hoor," merkte Jan op, die tot nu toe smakelijk had zitten eten. „Als het een familiegeheim is zou ik het toch wel mogen weten." „Och wat, een snotneus van vijftien jaar hoeft nog niet overal zijn neus in te steken," viel Maartje uit. „En eet nu maar door, want het is allemaal onzin." „Och kom, maak er geen drama van." zei Marjan. „Ik vond het alleen maar grappig, omdat Bakker zei dat hij de familie goed kende. Niemand zal er toch wakker van liggen als hij weet dat vader vroeger een beetje verliefd was op de dochter van Bak ker? Dat is langzamerhand zeker zo'n dertig jaar geleden, is 't niet vader?" door ARIETA DE MAN Van Duin knikte. „Ja, minstens dertig jaar. Ik be grijp alleen niet, dat daar hou om moet worden gelachen." Een poosje hield iedereen z'n mond en klonk alleen het geklik van de vor ken en messen, dan zei Karei: „Ik hoop niet dat u het me kwalijk neemt dat ik over dat onderwerp begonnen ben." „Och, wel nee." Vader Van Duin haalde z'n schou ders op, dan met een glimlach: „En om eerlijk te zijn, Mientje Bakker was indertijd een erg leuk meisje. Maar waar ik nog wel nieuwsgierig naar ben is naar de leugens die Bak ker deze keer weer over de Oostvoor naars heeft verteld. Hij kan het ge woon niet laten. Weet je, hij was vroeger een van de lui die de jongens van Oostvoorne stond op te wachten voor een pak slaag als ze het waagden verkering te zoeken met een meisje uit Rockanjo. Hele veldslagen zijn er toen soms geleverd. Tegenwoordig is dat gelukkig voorbij. Maar vertel eens, wat had hij voor moois over ons?" Karei, die klaar was met eten, schoof zijn bord van zich af en leunde achterover in zijn stoel. ,,Ik vond het nogal een luguber ver haal." begon hij, „want ik had nooit gedacht dat jullie wel eens met lijken zouden slepen." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 5