Kom naar deRabobanken wij maken van uw rijksdaalder direct een tientje. Harmonie „Nut en Uitspanning op dreef met nieuwe dirigent NCVB „op excursie'door Zeeuws taalgebied Rabobank Q 4 Leerlingen van 'Nat en Uitspanning' in concert. Uitstekende uitvoering en zaterdag via radio te beluisteren ZONNEMAIRE - Voor een zeer talrijk publiek heeft de harmonievereniging Nut en Uitspanning te Zonnemaire de jaarlijkse muziek- en zangmiddag gehouden, die zo wel voor toehoorders als uitvoerenden de moeite waard was. Het programma werd geopend door de leerlingen van de vereniging, die onder leiding van C. J. de Munnik een zestal nummers ten gehore brachten. 15 juni deelnemen aan het KNF mars concours dat op Dreischor wordt ge houden. ZIERIKZEE Zilveren jubileum Besteller J. P. Willemse uit Zierik- zee viert op vrijdag 19 april zijn 25-jarig ambtsjubileum. Gelegenheid tot feliciteren is er tijdens de receptie in het Voorsorteercentrum op het Ha- ringvlietplein van 19.00-21.00 uur. Zangdienst Gasthuiskerk De voor velen inmiddels vertrouw de zangdienst in de Gasthuiskerk zal op zondag 21 april worden gehouden. Aanvang 19.00 uur. Voor de aanvang van de dienst wordt begonnen met sa menzang. Meditatie en zang zullen in het teken staan van het thema „Geen kalme reis". Alleen bekende psalmen en liederen uit (o.a.) de bundel van Joh. de Heer worden gezongen. De meditatie wordt verzorgd door ds. De Rooij, het Hervormd Kerkkoor o.l.v. de heer Knop verleent medewerking, terwijl Mar van der Veer het orgel zal bespelen. Ieder die zingend wil gelo ven is van harte welkom in de Gast huiskerk. Bijeenkomst C.P.B. Dinsdag 23 april is er een bijeen komst van de Christelijke Platte landsvrouwen Bond afdeling Schou- wen-Duiveland in het Hervormd Verenigingsgebouw 't Vrije in Zierik- zee. De heer De Jong (delicatessen) zal deze avond komen vertellen over wij nen en kaas. De avond begint 19.45 uur. Ook gasten zijn welkom. Opbrengst Zomerzegels De verkoop van de Zomerpostze- gels, vanuit de stand in de hal van het Zierikzeese postkantoor, heeft 3.377,50 opgeleverd. De verkoop is inmiddels gestaakt. Het comité dankt het personeel van het postkantoor en de vrijwilligsters, die de zegels hebben verkocht. Debuten bij harmonie Banden lek gestoken Onder leiding van C. de Vlieger die tevens op de mondharmonica voor de begelèiding zorgde, zong het bejaar denkoor enkele bekende Nederland se liederen. Uiteraard was ook de kapel de Gruttepikkers onder leiding van S. Duinhouwer weer van de partij. Er werd een goed en afwisselend optre den verzorgd. Het koor van de Plattelandsvrou wen kwam na de pauze aan bod, dat onder leiding van M. van 't Veer een gevarieerde liederenkeuze had ge maakt. De drumband van Nut en Uitspan ning onder leiding van M. Rievers sloeg vier nummers. Met de laatste twee nummers Luctor et Emergo en Drums a Gogo, gaat de drumband op Alt-saxofonist Hans Goemans debuteerde bij de uitvoering van de harmonie vereniging Nut'en Uitspanning te Zonnemaire. Naast hem Dimitri Houtman en Erik Stoel (ook een debutant). Het laatste gedeelte van de middag was gereserveerd voor harmonievere niging „Nut en Uitspanning". Dit concert betekent het debuut voor An gela Hanse op klarinet, Erik Stoel op trompet en Hans Goemans op alt-sax. Voor aanvang van het concert liet voorzitter Duinhouwer de harmonie drie keer het „Lang zal ie leven" spe len, bestemd voor de nieuwe dirigent van de vereniging. Zoals de meesten wellicht weten stopte in verband met zijn leeftijd de heer E. A. de Looff uit Zierikzee met het dirigentschap van de vereniging, waarna hij op de afscheidsreceptie werd benoemd tot erelid. Na de selectieprocedure werd de heer D. Herrewijnen uit Barendrecht met een proeftijd van 3 maanden be noemd tot dirigent. Begin april heeft hij zijn vaste aanstelling gekregen. Jongste dirigent Zaterdag vierde de heer Herrewij nen zijn 25ste verjaardag. Hiermee is hij de jongste dirigent die ooit voor de toch al 112 jaar oude vereniging stond. Ook voor hem betekende dit concert zijn debuut. De heer Herre wijnen heeft een conservatoriumop leiding trompet gevolgd en gaat zich nu verder bekwamen in het dirigeer- vak. Onder zijn leiding voerde N. en U. de volgende werken uit: In Rechte Baan; Serenade for Michel; De Hon gaarse Dansen no. 5 en 6; El Dorado; Air van Bach; Men of Music; Moment for Morricone; Dance Americana en Royal Jubilee. Het concert werd door de toeschou wers zeer gewaardeerd. Samenzang De middag werd besloten met een samenzang van de aanwezigen, met begeleiding van Nut en Uitspanning, van drie coupletten van het Zeeuwse Volkslied. Afgelopen dinsdagavond kwam Nut in Uitspanning opnieuw in actie. In de Prins van Oranje werden opna men gemaakt voor het VARA-radio- programma VARA's Generale. Het werd voor de leden van N. en U. een lange avond, want pas om half twaalf stond het hele programma op de band. Nut en Uitspanning valt (sa men met anderen waaronder fanfare Euphonia uit Goes, een klarinet- groep van de Zeeuwse Muziekschool; Cabaret de Kuil en het Zeeuws Man nenkoor) te beluisteren a.s. zaterdag 20 april van 18.30 tot 20.00 uur op Hil versum 1. Nog een nagekomen bericht over het lek steken van autobanden, zoals dat in de nacht van zondag op maan dag bij vier personenauto's te Zierik zee werd gedaan. Pas nu bleek, dat in dezelfde nacht de vier banden van de auto van P. D. uit Zierikzee eveneens met een mes waren bewerkt. De auto stond bij de Watermolen. BURGH-HAAMSTEDE Diefstal en vernieling L. B. uit Dreischor deed dinsdag middag aangifte van vernieling en diefstal, toegebracht aan een graaf machine, die op het bungalowpark Zeeduin stond. Postkantoor Het postkantoor te Burgh- Haamstede is met ingang van zater dag 20 april a.s. geopend van 09.00-11.30 uur. BURGH Aanrijding Op de Damaanzet gebeurde dins dagmiddag een aanrijding met twee personenauto's, met lichte materiële schade als gevolg. J. P. uit Bladel reed over de Damaanzet en zag te laat dat van rechts A. A. uit Eysden kwam, en kon een aanrijding door krachtig remmen op het laatste moment, niet meer voorkomen. HAAMSTEDE Soosmiddag alle bejaarden Westhoek Woensdag werd in de recreatiezaal van de Gereformeerde kerk de grote soosmiddag van de Westhoek gehou den. Gastvrouw was dit jaar de Be- jaardensoos van Haamstede. Na aan komst kreeg elke bejaarde een kopje thee, waarna mevrouw Kik-Verton als presidente een welkomstwoord sprak. „Als je wandelt door de dui nen", was een door wijlen de heer Francois gecomponeerd lied, dat nu gezamenlijk gezongen werd. Vervol gens was er een optreden van de groep X.IJ.Z. uit Middelburg, die met liedjes en pianospel onder leiding van de heer Den Hollander de aanwe zigen een fijne middag bezorgde. Het programma, getiteld 'Wissewasjes', werd aandachtig belusiterd en er werd veel meegezongen. Na afloop kregen de vier medewerkende dames een orchidee aangeboden en de heer Den Hollander een drankje. Namens alle sociëteiten bood me vrouw V. d. Houten bij haar bedankje enkele enveloppen met inhoud aan. Met het Zeeuwse Volkslied werd de middag geëindigd. NOORDWELLE Toneeluitvoering In het Dorpshuis van Noordwelle werd onlangs een uitvoering gegeven van de plaatselijke toneelgroep. J. Deïst opende de avond met een wel komstwoord, waarna de zes tone listen het blijspel „De Laatste Stro halm" op de planken brachten. Het was voor een ieder een genoegen te zien hoe Rinus Dooge en Chris Scho- neman als een paar onbetrouwbare directeuren speelden. Kostelijk was ook het spel van Marleen Teeuw, Wil lie Hoogenboom en Janneke Leeuwe. De regie was in handen van Katrien Bei je en souffleur was Ria Smalle- gange. Een dankbaar publiek beloon de het gezelschap met een geweldig applaus. Eenzijdig ongeluk Vrachtwagenchauffeur E. B. uit Re- nesse, kreeg woensdagavond (19.00 uur) een lekke band aan zijn aanhan ger. Hij reed op dat moment op de Stoof weg. De aanhanger dook de berm in en ramde vervolgens schrik- hekken en betonnen paaltjes. De vrachtwagen zelf liep lichte schade op. SCHARENDIJKE Aanrijding Delingsdijk Op de Delingsdijk, kruising Ring dijk onder Scharendijke botsten twee personenauto's dinsdag tegen elkaar. Jan de Jonge moest in actie komen om beide voertuigen weg te slepen. J. V. uit Dreischor (voorzijde geheel ver nield van de auto) reed achter C. B. uit Nieuwe Tonge (wiens auto aan de achterzijde geheel vernield werd) op het moment dat B. afremde en de Ringdijk op wilde rijden. V. zou dit te laat hebben gezien en knalde met een behoorlijke vaart boven op zijn voor ganger. ELLEMEET Vergadering over Strao De Straocommissie van Ellemeet komt maandag 22 april bijeen in het 'Durpshuus' voor een vergadering, aanvang 20.00 uur. Het Straofeest in Ellemeet vond dit jaar voor het eerst van het Durpshuus uit plaats. Daarom nodigt de commis sie allen die op- of aanmerkingen hebben uit om deze besprekingen over de Strao bij te wonen. KERKWERVE Aanrijding met landbouwwagen Woensdag botste een personenauto op een landbouwtrekker met aanhan ger op de provinciale weg Zierikzee- Haamstede. De trekker bestuurd door L. B. uit Kerkwerve, reed over de provinciale weg en wilde een wei land in rijden. Achter hem reed J. B. uit Ouwerkerk die deze manoeuvre te laat opmerkte en op de aanhanger reed. De gehele bovenbouw van de aanhanger werd versplinterd. De per sonenauto werd dusdanig bescha digd, dat takelbedrijf Jan de Jonge het voertuig weg moest slepen. DUIVELAND E.H.B.O.-vereniging De E.H.B.O.-vereniging, afdeling Duiveland, gaat medio september cursussen organiseren voor begin ners. Tevens worden herhalingslessen gegeven. Opgave voor de leeftijden van 16 jaar en ouder kan plaatsvin den bij mevr. W. C. Dooge-Quist, Brouwerstraat 6 te Nieuwerkerk, tel. 1879 of W. A. Lems, Sandströmstraat 13 te Oosterland, tel. 2473. Op deze adressen kunnen vrijblijvend inlich tingen worden verkregen. Reis Plattelandsvrouwen De afdeling Duiveland van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen orga niseert op 23 april het jaarlijkse reis je. 's Morgens worden de dames ont vangen in de Mona-fabrieken te Woerden. Na de middag wordt een be zoek gebracht aan de „Keukenhof" te Lisse. Het diner vindt plaats in de „Bijhorst" te Wassenaar. Het lunch pakket dient zelf meegenomen te worden. De vertrektijden zijn: Zie rikzee, ZWN-station 8.00 uur; Nieu werkerk, dorpshuis 8.05 uur; Ooster land, Groene Kruisgebouw 8.10 uur; Bruinisse, bushalte 8.20 uur. De pro vinciale voorjaarsvergadering wordt gehouden op 25 april in de „Prins van Oranje" te Goes, aanvang 10.30 uur. Belangstellenden kunnen zich opge ven bij mevr. v. d. Linde, tel. 1400. OOSTERLAND Kledingactie De actie Schouwen-Duiveland voor de Stichting Mensen in Nood heeft to taal zo'n 9000 kilo aan kleding opge bracht. De gevers en geefsters worden hiervoor hartelijk dank gezegd. BRUINISSE Postkantoor Het postkantoor te Bruinisse is met ingang van zaterdag 20 april geopend van 09.00-10.30 uur. Advertentie BURGH-HAAMSTEDE De NCVB afdeling Burgh-Haamstcde had afgelopen dinsdagavond als spreker dr. A. de Vin uit Zierikzee. Als speciale gaste was aanwezig de rayoncontactvrouw, mevrouw C. Vicrgever-Legematc. Bij afwezigheid - door ziekte - van de presidente, werd de avond geleid door mevr. Koster-Schiewold. Na het zingen van Psalm 98 1 en 3, gebed, en meditatie over Psalm 98 en het zingen van Gezang 304 2 werd een aantal mededelingen gedaan. De lezing van dr. De Vin met als on derwerp „Zeeuwse dialecten", werd op verzoek in algemeen Nederlands gehouden, maar bevatte uiteraard talrijke Zeeuwse passages. „Ik neem u mee op excursie door het hele Zeeuwse taalgebied, van Goeree-Overflakkee tot Zeeuws- Vlaanderen", aldus de heer De Vin. Natuurlijk kreeg het Schouwse dia lect de meeste aandacht. Prachtig was het verhaal „De Aemstiese reize" uit de tweede helft van de vorige eeuw. Zeer beeldend taalgebruik was te horen in een gedeelte van een sa menspraak van ongeveer een eeuw geleden. Brieven uut Schouwen In de jaren dertig verschenen de Brieven uut Schouwen in de Zierik- zeesche Nieuwsbode. De heer De Vin las enkele passages daaruit voor. Am per 50 jaar geleden stond de Schouw se taal nog in hoge ere. Helaas is dat aan 't veranderen. Tbch was spreker niet te pessimistisch. Op het hele ei land wordt nog door zeer velen dia lect gesproken, vooral door de oude- In Midden-Zeeland en met name op Zuid-Beveland, zijn de meeste be wuste dialect-sprekers te vinden. Zelfs heeft men daar een cabaret van hoge klasse. Het betoog van dr. De Vin werd door de aandachtig luisterende da mes herhaaldelijk onderbroken door vragen en opmerkingen, die door de spreker met plezier uitvoerig werden beantwoord. Vervolg Wel kwam hij daardoor in tijdnood en de „excursie" werd in Midden- Zeeland beëindigd. Reden voor de NCVB om de heer De Vin van harte uit te nodigen nog eens terug te ko men om „de reis" af te maken. Het slot van de lezing bestond uit het kostelijke verhaal „D'r kwam geen einde an" uit de bundel „Spelerieën". De spreker werd - uiteraard in 't Zeeuws - hartelijk bedankt. Me vrouw Viergever-Legemate sprak en kele bezielende woorden, vaama zij, na het laten zingen van Gezang 488 1 en 2. deze plezierige avond met dank gebed besloot. f 7.50 Spaarpremie voor iedereen*. Elke nieuwe Spaarder die vóór 1 mei een spaarrekening opent en daarop minstens f 2,50 stort, krijgt van de Rabobank direct f 7,50 spaarpremie. Ook voor Rabobank-spaarders. De f 7,50 spaarpremie geldt ook voor Rabobank-spaarders, die automatisch gaan sparen èn voor automatische spaarders die hun spaarbedrag met minimaal vijfentwintig gulden verhogen. De premie wordt altijd direct op de spaarrekening bijgeschreven, ledereen kan éénmalig profiteren. geld en goede raad - Ge** r*i voc de ?#vïfviooae*nMng.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 4