Centrum Zierikzee vanaf 15 mei domein voetganger Traditioneel programma Koninginnedag Oosterland Schoorsteenbrandje BRANDWEERKORPSEN SCHARENDIJKE EN KERKWERVE GAAN SAMEN ANIB houdt jaarvergadering in De Zuidhoek Hongerwerkgroep Wereldwinkel Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 18 april 1985 Nr. 23712 3 Bij het overleg over deze zaak is ge steld, dat iedere ploeg zijn eigen identiteit kan behouden. Uitgangspunt is dat Middenschou wen een korps heeft met twee ploe gen van tenminste vijftien man schappen onder wie een commandant en een ondercommandant. Deze minimumsterkte is noodzake lijk om overdag over voldoende man schappen te beschikken om uit te rukken. Niet alle leden hebben hun werkkring in Middenschouwen. Tevens is bepaald dat de comman dant en de ondercommandant niet uit dezelfde ploeg afkomstig kunnen zijn. Het motief hiervan is geweest de inbreng van beide ploegen zoveel mo gelijk te waarborgen. Het tijdstip van samenvoeging is door B. en W. gekozen, doordat de heer 'D. de Graaf met ingang van dit jaar ontslag nam als brandweercom mandant van Scharendijke. Het ligt nu in de bedoeling om commandant J. M. van Langeraad van het korps Kerkwerve de leiding over beide korpèns in handen te geven. C. Dor reman van het korps Scharendijke staat op de nominatie voor onder commandant. De optimalisering van de brand weerzorg zal worden bewerkstelligd door frequenter gezamenlijk oefenen - zowel op het land als te water - waar door de ploegen beter op elkaar in gespeeld zullen raken. Ook kan een gezamenlijk aankoopsbeleid voor materieel gestalte krijgen en kan het materieel geüniformeerd worden. Al le activiteiten kunnen in overleg wor den uitgevoerd en men kan van el- kaars ervaringen leren, aldus schrijven B. en W. in het raads voorstel. het college verwoord in een herziene organisatieverordening, waarvan het concept is aangepast aan de kort gele den in werking getreden Brandweer wet 1985. Daarbij is tevens een ontwerp-taakomschrijving van de commandant gevoegd. De raad wordt gevraagd deze Veror dening, waarin organisatie, het be heer en de taak van de gemeentelijke brandweer staat beschreven, vast te stellen. Overige agendapunten Bij de overige agendapunten komt een voorstel met betrekking tot het gemeentelijk voorlichtingsblad De Schouwse Koerier voor en een voor stel tot intrekken van het besluit tot het verlenen van subsidie aan de Stichting Jeugd en Gezin. Aanvang vergadering: 19.30 uur. Advertentie Restaurant Renesse Zilveren pluim menu voor de maand april Cocktail „selderij" een.cocktail van selderij salade, grapefruit partjes en een zachte cocktail-kerriesaus Heldere tomatensoep Gebraden varkensrollade met een calvados roomsaus en appelgelei Chocolade-ijs met slagroom 32,50 Naast het zilveren pluim menu hebben wij ook nog andere maandelijks wisselende menu's. Voor reservering: 01116-1215 OOSTERLAND - De Oranjevereniging Oosterland heeft het programma voor Koninginnedag 1985 gereed. Na het traditionele klokgelui (om 8 uur 's morgens) gaan de festiviteiten van start. Voor de kinderen in de leeftijd van ongeveer 10 jaar worden ballonnen uitgereikt bij het dorpshuis .Oosterhof" (kwart voor negen). Om 9 uur begint de muzikale rondgang van de muziekver eniging ..Oosterlands Fanfare" vanaf het dorpshuis. Aansluitend aan de muzikale rond gang vinden kinderspelen plaats op het voormalige sportveld „De Saele" voor leerlingen van de kleuter- en la gere scholen en de peuters. Bij deze spelen wordt met vier categorieën ge werkt, te weten de peuters en kleu ters, de 6- en 7-jarigen, de 8- en 9-jarigen en de 10- t/m 12-jarigen. Ie dere deelnemer(ster) ontvangt een prijsje. Vosscjacht Om 11.00 uur begint de „Vosse- jacht" op de fiets. Bij dit spel voor de jeugd moeten de vossen" worden op gespoord, die zich in het dorp bevin den en herkenbaar zijn aan ,,iets". Aanmelding in ..Oosterhof". De slui tingstijd van de vossejacht is 11.45 uur. Na de middagpauze kunnen de deelnemers aan het grote spektakel van deze dag, de optocht, zich opstel len op de Hofweg in de richting van het Torcnplein. Het opstellen van versierde wagens, auto's, fietsen, et cetera kan gebeuren vanaf 14.00 uur. Voor verenigingen en particulieren is deelname aan de optocht mogelijk. Een deskundige jury zal aan het eind van de rit de prijswinnaars bekend maken. Om half drie zal de optocht starten, voorafgegaan door de muziekvereni ging „Oosterlands Fanfare" voor een rondgang door (bijna) alle straten van het dorp. Om half zeven wordt een gezellig- heidsrit georganiseerd voor auto's. Inschrijven en starten vanaf 18.30 uur in en bij het dorpshuis .Oosterhof". Inschrijfgeld is 5,— per auto. De prijzen worden na afloop bekend ge maakt in „Oosterhof", waar om 20.00 uur het Oranjebal zal losbarsten met de muzikale medewerking van het „Schelde-Trio". Groen bij de weegbrug De Oranjevereniging maakt in ver band met de Koninginnedag bekend, dat deelnemers aan de optocht ten be hoeve van het versieren van de wa gens „groen" kunnen ophalen bij de weegbrug. Men kan over het „groen" beschikken na contact te hebben op genomen met de weger, de heer Beije. Voorjaarsvergadering Ring Promotion Burgh-Haamstede BURGH-HAAMSTEDE - Het be- stuur van de Ring Promotion in Burgh-Haamstede heeft de voorjaars vergadering uitgeschreven, welke zal worden gehouden op vrijdag 26 april in hotel Bom te Haamstede. De aan vang is om 20.00 uur. Op de agenda staat onder andere de verkiezing van een penningmeester en een bespreking over de opzet van het programma van de Ring Promotion-dagen in 1985. Z1ER1KZEE - De brandweer van Zierikzee rukte woensdagochtend uit na een brandmelding aan de Kadeweg te Zierikzee. Ter plaatse bleek dat de schoorsteen van de woning Kadeweg 16 in brand stond. Zonder noemens waardige schade te hebben aangericht kon de brand worden geblust. Het publiek zal, met name op de Appelmarkt, gedurende het hele jaar rustig kunnen winkelen, zonder voortdurend voor fietsers en gemotoriseerd verkeer opzij te moeten gaan. Groot gedeelte van het winkelgebied in het centrum tijdens openingstijden permanent voetgangersgebied ZIERIKZEE - De ANIB, bond van Gehandicapten en Arbeidsonge schikten, houdt op zaterdag 27 april haar jaarvergadering in de kantine van het we voorzieningsschap De Zuidhoek aan de Havenstraat in Zie rikzee. De vergadering begint om 10.00 uur. Na het huishoudelijk gedeelte van de bijeenkomst staat het optreden van een volksdansgroep op het pro gramma. De deelnemers zullen ver volgens een echte Zeeuwse koffie maaltijd nuttigen, waarna de middag zal worden doorgebracht met .bingo- spelen, afgewisseld door volksdan sen en muziek. Zowel in de Meelstraat als in de Poststraat zal van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.30 uur en op donderdag tot 21.00 uur een ge deelte definitief worden afgesloten voor het verkeer met motorvoertui gen op meer dan twee wielen. Ten aanzien van de Meelstraat betreft dat het gedeelte tussen de Klok- straat en de Paternosterstraat in de richting van de Dam; in de Poststraat gaat het om het gedeelte tussen de Manhuisstraat en de Witte Eyestraat in de richting van de Appelmarkt. Overig verkeer Buiten de genoemde uren zullen de meeste straten vanuit één richting wel mogen worden gebruikt door het overige verkeer. Dat zijn de Appel markt vanaf de Poststraat, de Dam vanaf de Meelstraat, de Korte St. Janstraat vanaf de Poststraat, de Meelstraat tussen de Paternoster straat en de Dam, de Melkmarkt van af de Mol en tot slot de Poststraat tus sen de Witte Eyestraat en de Dam. Verder worden een tweetal dubbel zijdige stopverboden opgeheven. De eerste geldt nu nog op de Dam vanaf de Meelstraat tot de Mol, en de twee de is nu nog van kracht in de Korte St. Janstraat. Een definitief parkeerverbod zal op 15 mei van kracht worden aan de Zuidzijde van het Kerkhof Zuidzijde en een gedeelte van de Poststraat. Dat gedeelte loopt vanaf het parkeer- Vanaf 15 mei 1985 zal een gedeelte van het centrum van Zierikzee gedurende verbod vóór het politiebureau tot aan het grootste gedeelte van de week het domein zijn van de voetgangers. de Zeeuwse Muziekschool MIDDENSCHOUWEN - Om tot optimalisering van de brandweerzorg te komen, worden de brandweerkorpsen van Scharendijke en Kerkwerve samengevoegd en gaan functioneren onder één commandant. De manschappen van beide korpsen hebben unaniem ingestemd met dit voorstel van burgemeester en wethou ders van Middenschouwen. De raad wordt op de vergade ring van woensdag 24 april gevraagd toestemming aan deze nieuwe organisatievorm te geven. De nieuwe organisatie-opzet heeft ZIERIKZEE - Met ingang van 15 mei aanstaande zal in bepaalde straten van het centrum van Zierikzee, onder andere in het kader van de instelling van een permanent voetgangersgebied, een aantal verboden op verkeer stechnisch gebied worden ingesteld of opgeheven. Dit permanente karakter is in tegenstelling met de voorgaande jaren, toen het zogenoemde „loopstratenge- bied" alleen ingesteld werd gedurende het toeristensei zoen. De wijzigingen betreffen in totaal zeven straten in het centrum: Appel markt, Dam, Kerkhof Zuidzijde/ge deelte Poststraat, Korte St. Jan straat, Meelstraat, Melkmarkt en Poststraat. Een aantal straten of gedeelten daarvan zal van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.30 uur en op donderdag tot 21.00 uur gesloten zijn voor alle verkeer, behalve voetgan gers. Dat zijn de Appelmarkt, de Dam, de Korte St. Janstraat, de Meelstraat tussen de Paternoster straat en de Dam, de Melkmarkt en tot slot de Poststraat tussen de Witte Eyestraat en d.e Dam. Play-backwedstrijd om kampioenschap Schouwen-Duivelaml NIEUWERKERK - Na de succesvolle play-backwedstrij- den in verscheidene dorpen in de regio wordt binnenkort in Nieuwerkerk gestreden om het kampioenschap van Schou- wen-Duiveland. De wedstrijd vindt plaats op zaterdag 27 april in het verenigingsge bouw „Ons Dorpshuis" en be gint omstreeks 19.00 uur. f De zaal is open vanaf half ze ven. Belangstellenden voor deelname aan dit kampioen schap kunnen zich vóór 20 april opgeven bij de fam. Bei der, 't Hoefje 25 te Bruinisse, tel. 01113-2649. Aan dit play-back gebeuren zal medewerking worden ver leend door de Drive-Inn show „Atlantic", terwijl de Tansan Broozie Band voor het muzika le intermezzo zal zorgen. De ju ry bij dit kampioenschap be staat uit de heren Kik (Brouwershaven), V. d. Heet- kamp (Bruinisse), Capelle (Oosterland), van Dijst (Drei- schor) en Radio Anouska uit Bergen op Zoom. De show wordt gepresenteerd door de heer Pieterman uit Burgh- Haamstede. Vervolg van pagina 1 hoogste klas, zoals een jongeren krant, stripboeken en een fotoserie, die alle het wereldvoedselprobleem aan de orde stellen. Overigens kunnen niet alleen scho len, maar ook andere groepen bij de Wereldwinkel terecht voor informa tie over films, sprekers en diaseries, die het thema 'voedsel' als onder werp hebben. De etalage van de Wereldwinkel, gevestigd in de Verre Nieuwstraat, is in het kader van de Wereldvoedsel- week zo ingericht, dat duidelijk wordt gemaakt, dat hier overvloed is en daar niet Aan de zijwand zijn twee collages aangebracht van leer lingen van de vierde klas van de 'Prinses Julianaschool' over dit the ma. De collages zijn gemaakt tijdens lessen, die leden van de Wereldwin kel samen met de leraar maatschap pijleer op de 'Prinses Julianaschool' hebben gegeven. Samenhang' De landelijke oiganisaties achter de Wereldvoedselweek streven ernaar tijdens deze week de samenhang tus sen milieu, landbouw en ontwikke ling aan de orde te stellen met het oog op een duurzame oplossing van de hongerproblematiek in de wereld. Het doel is om tal van groepen te in formeren over de structurele achter gronden van het wereldvoedselvraag- stuk. Het gaat hen niet alleen om de achterban van de milieu- en Derde- Wereld-organisaties, maar om een veel breder publiek. Naast informeren over de achter gronden heeft de week nog een ander doel: aangeven hoe de Nederlandse samenleving kan bijdragen aan de oplossing van dit vraagstuk. Wie meer wil weten over zaken als voedseltekort in de Derde Wereld, landbouwoverschotten binnen de EEG, de organisaties die willen wer ken aan structurele oplossingen van deze schrijnende problematiek, doet er goed aan één dezer dagen eens bij de Wereldwinkel in Zierikzee binnen te lopen. Men zal er een zeer geva rieerd aanbod aan informatie over deze zaken aantreffen. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging na 18.30 uur 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669. 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38.70; per jaar f 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3