Bruse Boys verovert ook beker in zaalvoetbalgebeuren na 6-4 winst op Sporthuis Zierikzee NIEUWSBODE Eigen doelpunt WIK in tweede minuut bepalend voor resultaat in derby Brouwershaven (3-0) Jacob van de Berge met vier treffers onmisbare schakel Kerktverfse formatie nu ook vrijwel uit de kampioensrace 1 ZIERIK2EESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 16 april 1985 Nr. 23711 7 ZIERIKZEE - Bruse Boys is erin geslaagd om ook de zaalvoetbalbeker van Schouwen-Duiveland voor zich op te eisen, nadat de ploeg eerder al het kampioenschap naar zich toehaalde. In een alleszins aanvaardbare finale met Sporthuis Zierikzee, die vooral uitblonk door spor tiviteit van beide kanten, legde Bruse Boys in de eerste helft reeds de basis voor de zege. Halverwege leidde de kampioensformatie met 3-0. Na enkele minuten in het tweede bedrijf naderde Sporthuis Zierikzee tot op 4-3, maar toen zorgde een Bruse versnelling ervoor, dat de marge toch weer teruggebracht werd op drie treffers. Het laatste woord was aan Sporthuis Zierikzee, maar aan de uiteindelijk Bruse winst kon niet meer worden getornd. Bruse Boys speelt maandagavond 22 april om tien voor half negen in sporthal Onderdak in de kwartfi nale van de Zeeuwse beker tegen Kloetinge. Uit handen van commissie-voorzitter Cor Verkaart mocht aanvoer der Fred Hooftman de fraaie door eethuis Marktzicht ge schonken bokaal in ontvangst nemen. dat zou later mee blijken te vallen, al miste de ploeg net de kracht om hele maal naastzij te komen. Direct na het eerste fluitsignaal van Arjan Bolle voor de tweede helft trok de Zierikzeese formatie fanatiek in de aanval, hetgeen vrijwel meteen het nodige gevaar bracht voor het doel van René van der Vlist, Een pass-op-maat van Kees Verkaart werd door Eric Berrevoets loepzuiver in de touwen geprikt. Amper een mi nuut later leek Berrevoets weer suc ces te boeken, toen hij alleen mocht uitbreken, maar nu redde Van der Vlist twee keer voorbeeldig. Even la ter mocht Kees Verkaart het probe ren, maar hij mikte iets te hoog. In de vierde minuut kreeg Sporthuis Zie rikzee een koude douche, toen Tbnny van de Berge zijn eentje door de Zie rikzeese defensie slalomde en vervol gens een breedtepass verzond, die door Fred Hooftman van dichtbij werd ingetikt: 4-1. Sporthuis Zierik zee raakte door deze tegenvaller nog niet uit het veld geslagen. In een pe riode dat de tandem Jacob en Tonny van de Berge op de bank zat resul teerden twee gave aanvalsacties in Dit leek de genadeklap voor de Zie rikzeese ploeg, die het afgelopen sei zoen mogelijk enige frustratie opge lopen heeft aan Bruse Boys. Eerder ontnam de Bruse ploeg Sporthuis Zierikzee ook al het Schouwen- Duivelandse kampioenschap, voor namelijk door in de voorlaatste Ton de van de competitie met 3-1 te win nen in een onderlinge confrontatie. Overigens trok Sporthuis Zierikzee in het begin van de competitie wel nipt aan het langste eind in de eerste wedstrijd: 1-0, maar enige misstapjes van de Zierikzeese ploeg brachten Bruse Boys terug in de race. Twee mi nuten na de vijfde Bruse treffer was het opnieuw raak en andermaal scoorde Jacob van de Berge. Na een massale belegering van de Zierikzee se veste rondde Van de Berge met een droge knal af. Met nog zes minuten te gaan scoorde Martin Quist op aange ven van Eric Berrevoets nog 4-6, maar verder kwam de Zierikzeese formatie niet meer. De Bruse 'dub bel' was een feit. Tbr herinnering nog een keer de eindstand in de eerste klas van de zaalvoetbalcompetitie, die maandag avond werd afgesloten: Bruse Boys 16 14 0 2 76-39 28 Sporthuis Zz 16 12 1 3 64-24 25 Country Club 16 12 0 4 80-29 24 Mevo 16 11 1 4 66-29 23 Toren Boys 16 6 3 7 49-40 15 De Steeg 16 4 3 10 39-64 11 Stella Boys 16 2 4 10 27-85 8 Skol Boys 16 14 11 31-87 6 Bijmakelaardij 16 1 3 12 37-76 5 (Bruse Boys kampioen, Skol Boys en Bijmakelaardij degraderen naar de tweede klas). In de tweede klas werd nog een wedstrijd gespeeld, waarbij de num mers twee en drie eikaar ontmoetten. Die Gouwe klopte 't Visslop met 4-3, maar het was niet toereikend voor Die Gouwe om alsnog het eerste klas- serschap binnen te halen. De ploeg behaalde weliswaar evenveel punten als 't Visslop, maar het doelsaldo van de Zierikzeese ploeg bleef zoveel be ter, dat 't Visslop alsnog nipt promo veert. In de tweede klas is de eindstand als volgt: ROTHERHAM - Tom Cordes, de Nederlandse wereldkampioen bij de wielerjunioren in 1984, heeft in de proloog van de open Sealinkrace in druk gemaakt met de vijfde plaats. Henk Boeve, eveneens amateur en af gelopen zaterdag winnaar van de ron de van Drente, werd negende. De eer ste vier plaatsen waren voor Britten. Winnaar werd Malcom Elliot, die na 3200 meter een tijd maakte van vier minuten en 25.4 seconden. AUGSBURG - Hans Peter Briegel, de Westduitse international in Itali aanse dienst, heeft zich maandag af gemeld bij bondscoach Franz Becken- bauer voor het duel van woensdag tegen Bulgarije. Briegel raakte zon dag in het duel van zijn ploeg Hellas Verona tegen Torino zwaar gewond aan zijn enkel toen hij het enige doel punt voor zijn team in de met 1-2 ver loren wedstrijd maakte. STOKE - Bill Asprey, manager van de Engelse eerste divisie vereniging Stoke City. is door het bestuur van de club ontslagen. Zijn plaats wordt in genomen door de leider van het twee de team, Tony Lacey. Stoke neemt op het moment de laatste plaats in in de eerste league. In dit seizoen werd er slechts drie keer gewonnen. Buiten de sportieve problemen heeft Stoke ook grote financiële moeilijkheden. De ploeg van Van de Ven Lijsten, die afgetekend kampioen werd in de derde klas. De debutant behaalde het opmerke lijke doelsaldo van 115-11. In zestien wedstrijden verspeelde de titelhouder slechts een enkel punt. WIK-trainer Kees Berrevoets toonde zich na afloop zeer teleurgesteld over het resultaat van het duel, waarin de Scharendijkse arbiter Anton de Vlie ger naar zijn mening een kwalijke hoofdrol speelde. „De Vlieger toonde zich eén echte thuisfluiter", stelde Berrevoets. „Maar dat is eigenlijk niet zo vreemd, als je in ogenschouw neemt, dat ZSC uit Scharendijke wel degelijk belanghebbende was in de afloop van het Schouwse treffen in Brouwershaven. Door de nederlaag van WIK is ZSC weer een concurrent kwijt in de race naar promotie". Brouwershaven kwam enigszins ge lukkig aan de treffers, waarbij de rol van de scheidsrechter zeer zeker be palend was. Althans dat meende Kees Berrevoets. „Aan het tweede doelpunt ging een overduidelijk ge val van handspel vooraf en vooraf gaand aan de strafschop, waaruit de derde treffer totstand kwam, werd Ad Theunisse door René Roon opzij geduwd, een overtreding die door De Vlieger gemakshalve maar over het hoofd werd gezien", argumenteerde de WIK-trainer. Buitenspel „Bovendien voorkwam de Scharen dijkse fluitist in de openingsfase van de tweede helft onterecht een WIK- scoringskans. Bij een snel genomen vrije trap glipte Joost Rotte door de defensie van Brouwershaven om daarna alleen door te kunnen gaan naar het Brouwershaven-doel. De Vlieger floot hem evenwel terug voor buitenspel, alhoewel daar beslist geen sprake van was. Als we door de ze actie op 2-1 waren gekomen, was er waarschijnlijk een ander verloop ge komen", meende Berrevoets. Brouwershaven-oefenmeester Kees Kommer was van oordeel, dat zijn ploeg dikverdiend gewonnen had. „Wij beheersten de eerste helft volle dig, terwijl er in de tweede helft ei genlijk nog nauwelijks sprake was van een voetbalwedstrijd door het ir ritante spel van WIK. Het spel lag door een surplus aan overtredingen meer dood dan dat er actie was", constateerde Kommer. „Brouwers haven was voornamelijk heer en meester door een goedspelend trio op het middenveld. René Dalebout, Martin de Jong en Sjaak van de Wee- Ie waren daar heer en meester, waar door WIK nauwelijks voor Jaco de Jonge kon komen. Echte kansen heeft de ploeg van Kees Berrevoets nauwelijks gehad". Kees Berrevoets moest in alle eer lijkheid bekennen, dat zijn ploeg tè veel overtredingen maakte. „We be gonnen al bijzonder nerveus aan de wedstrijd en dat werd door de onge lukkige treffer in de tweede minuut alleen nog maar erger", meende hij. „Voor de wedstrijd waarschuwde ik de ploeg, dat Brouwershaven bijzon der gebeten zou zijn om te winnen na de misser van tweede paasdag en daardoor vast en zeker een fikse por tie felheid aan de dag zou leggen. Wij zouden de tegenstander met gelijke munt moeten bekampen. Naargelang de wedstrijd vorderde was WIK ook wel fel, maar de felheid uitte zich op een verkeerde manier. We attaqueer den pas als een Brouwse speler al in balbezit was, in plaats van fel te zijn vooraf. We kwamen voortdurend een stapje te laat, hetgeen veel overtre dingen tot gevolg had. Dat was jam mer, maar dat kan gebeuren. We haal den beslist niet het niveau van de voorgaande wedstrijden. Met name in uitwedstrijden komen we niet goed uit de verf vooral door een fa lende afwerking. Dat breekt ons voortdurend op". Wedstrijdverloop Brouwershaven opende dus na twee minuten de score, toen een aanval over rechts bij WIK-verdediger Ad Theunisse belandde. René Roon pro beerde het leer nog te bemachtigen, maar Theunisse plaatste de bal terug op zijn doelman, althans dat was de bedoeling. Hij had echter niet be merkt, dat Leo van den Ouden zich vlak achter hem bevond, waardoor de bal in de eigen touwen verdween: 1-0. Brouwershaven kreeg een fiks overwicht, omdat de YVIK- verdediging door de zenuwen en de ongelukkige treffer plotseling als los zand aan elkaar hing. In de dertiende minuut was het pleit in feite beslecht, toen René Roon een pass verzond op Flip Bokelaar en deze simpel kon afronden: 2-0. Tot het rustsignaal van Anton de Vlieger werd er niet meer gescoord. Pas na een kwartier in de tweede helft kwam de eindstand op het bord. Re né Roon slalomde door de WIK- verdediging en werd vervolgens neergelegd in de fatale zone. Zelf be nutte hij de toegekende strafschop. In de loop van de tweede helft liepen drie WIK-spclcrs tegen een boeking op, terwijl ook trainer Kees Berre voets aanvankelijk in het notitie boekje van de Scharendijkse fluitist verdween, toen hij zich bij het toe kennen van de strafschop enorm op wond, omdat De Vlieger een eerdere overtreding tegen Ad Theunisse over het hoofd zou hebben gezien. Na de wedstrijd annuleerde De Vlieger de ze boeking alsnog. „Ik denk, dat WIK nog niet klaar is voor de eerste klas", meende Berrevoets. „Wc spe len daar nog te onregelmatig voor. Brouwershaven kan daaromtrent eerder aanspraken maken. De ploeg heeft net iets meer. We hebben van daag al met al verdiend verloren, maar ik vind het jammer dat de scheidsrechter een te nadrukkelijk stempel drukte op het geheel". FC Kerkwerve 16 12 3 1 92- 23 27 't Visslop 16 11 2 3 95- 36 24 Die Gouwe 16 11 2 3 66- 33. 24 Country Club 1116 10 0 6 55- 49 20 Dreischor 16 5 6 48- 64 15 Brogum 16 5 4 7 54- 57 14 ZZ '72 16 5 1 10 54- 71 11 Skol Boys II 16 2 1 13 27- 82 5 Ouwerkerk 16 1 2 13 33-129 4 (FC Kerkwerve en 't Visslop promo veren naar de eerste klas, Skol Boys II en Ouwerkerk degraderen naar de derde klas) In de derde klas poetste kampioen Van de Ven Lijsten de eerste plaats nog enigszins op door het laagge plaatste Stella Boys II met 8-0 te ver slaan. De debutant liet aan duidelijk heid omtrent het kampioenschap niets te wensen over. De ploeg produ ceerde maar liefst 115 doelpunten, een gemiddelde van ruim zeven per gespeelde wedstrijd. In de zestien ontmoetingen hoefde doelman Leo van den Ouden slechts elf ballen uit het eigen doel te halen. De ontmoe ting tussen Bij makelaardij II en Me vo II eindigde in een 6-4 overwinning voor de 'makelaars'. De eindstand in de derde klas is als volgt: Van de Ven 16 15 1 0 115-1131 Zeelandia 16 12 2 2 87-21 26 Bijmakel. II 16 10 2 4 55-44 22 PZEM 16 9 2 5 56-45 20 Mevo II 16 8 0 8 42-50 16 Zeelandia II 16 4 1 11 32-45 9 Brogum II 16 4 1 11 32-87 9 Stella Boys II 16 3 1 12 29-74 7 Renesse 16 1 2 13 23-84 4 (Van de Ven Lijsten en Zeelandia promoveren naar de tweede klas). BROUWERSHAVEN - Nadat Brouwershaven op tweede paasdag vrijwel uit de race viel om een van de twee promotieplaatsen in de tweede klas van het zaterdagse afdelingsvoetbal door met 3-1 te verliezen in en tegen Waarde, zorgde Brouwershaven er zelf voor, dat de kansen van WIK ook fiks vermin derd zijn. De ploeg van trainer Kees Kommer won in Brouwershaven met 3-0. Belangrijk in het uiteindelijke verloop was een eigen doelpunt van verdedi ger Ad Theunisse. Enigszins opgejaagd door René Roon passeerde Theunisse reeds in de tweede minuut de eigen doelman Leo van den Ouden. Door dit on gelukkige moment raakte de WIK-defensie dusdanig van slag, dat de organi satie dusdanig slecht werd, dat Brouwershaven regelmatig voor gevaar kon zorgen. Toen het na dertien minuten al 2-0 werd was de strijd nagenoeg gestre den. Brouwershaven-spits René Roon was tegen WIK goed op dreef. Hij had in alle treffers een aandeel. Bruse Boys eiste de zaalvoetbalbeker voor zich op door een 6-4 overwinning op Sporthuis Zierikzee. Hiermee behaal de de Bruse formatie de dubbel, want eerder werd ook het kampioenschap behaald. Staand van links naar rechts doelman Rinus van Boven, Tonny van de Berge, Jos van Unen, Fred van de Berge en Jaap van de Berge. Daarvoor coach Ben Schot, Fred Hooftman, Jacob van de Berge en René van der Vlist. Bruse Boys kreeg al na dertig se conden een enorme opsteker, toen doelman Tonny Hage enigszins ver rast werd door een inzet van Fred van de Berge. Hage kreeg de bal niet vol ledig onder controle en Jacob van de Berge was er als de kippen bij om het leer in de touwen te tikken. Het bete kende de eerste van vier treffers, die de Bruse goalgetter op zijn naam zou zetten, waarmee hij een zeer belang rijk aandeel had in de uiteindelijke triomf. Na de snelle voorsprong kwam Bruse Boys meteen in een be voorrechte positie vanuit de verdedi ging te kunnen spelen, maar de equipe deed dat wel erg goed en uit gekiend, waardoor Sporthuis Zierik zee vrijwel frequent ver van het Bru se doel werd gehouden. Slechts sporadisch hoefde doelman René van der Vlist daardoor in actie te komen. Ruime voorsprong Nadat Jos von Unen net naast had geschoten en Fred van de Berge uit een kansrijke positie onbesuisd over het doel van Tonny Hage had gescho ten ontstond in de zevende minuut de eerste uitgespeelde kans voor Sport huis Zierikzee. Kees Verkaart speelde zich goed vrij en liet vervolgens een venijnige schuiver los, die René van der Vlist niet onder controle kreeg, waarna Eric Berrevoets bij de tweede paal net naast schoof. Bruse Boys behield een licht veld- overwicht, hetgeen in de dertiende minuut resulteerde in een tweede treffer. Jacob van de Berge ontfutsel de de bal op eigen helft van Eric Ber revoets en drukte daarna snel door om uiteindelijk met een doffe knal doelman Tonny Hage te kloppen: 2-0. Drie minuten later kreeg Jos von Unen een fraaie kans om de score nög verder uit te bouwen, maar hij raak te de bal verkeerd, waardoor het leer over het doel flitste. Luttele minuten voor het verstrijken van de eerste helft kwamen de Boys toch nog rui mer op voorsprong, toen een mis verstand in de Sporthuis Zierikzee- defensie door Fred van de Berge at tent werd afgestraft. Sporthuis Zie rikzee leek al vroegtijdig definitief op achterstand te zijn gezet, maar evenzoveel treffers. Uit een snelle uit val via Kees Verkaart en Eric Berre voets scoorde Hans Verkaart en hij was het ook, die Martin Quist in staat stelde 4-3 te laten aantekenen, waar mee de wedstrijd weer helemaal open leek. Genadeklap Toen echter achtte coach Ben Schot het raadzaam Tonny en Jacob van de Berge weer binnen de lijnen te bren gen, maar vooralsnog bleef Sporthuis Zierikzee fanatiek jagen op meer. Kees Verkaart kogelde van ver op de paal, hetgeen enig geluk voor de Bru se equipe betekende. In de volgende minuut hadden de Bruenaren weer succes, toen Fred van de Berge met een lange pass Tonny van de Berge wegstuurde. Een listig tikje in de breedte kwam bij Jacob van de Berge en deze rondde uiterst beheerst af, na eerst Tonny Hage op het verkeerde been gezet te hebben.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 7