Onderscheidingen voor inèet en trouwe dienst Veertig inbraken en auto-kraken opgelost door Rijkspolitie Vier burgemeesters van Kerkwerve/Middenschouwen DE ZIERIKZEESCHE COURANT rnr Verdachte inbraken Plan West aangehouden A^\6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Afscheid Jeugdtandverzorging Weggegeven Fortijnlijk Rijkswaterstaat en Dosbouw namen vrijdag af- Het Zierikzeese college adviseert om niet mee Zierikzee leek op een probleemloze zege af te Nadat Eric Schot door arbiter Peter Vrins uit scheid van Bram Hage en Joop Lodewijk. te doen aan de collectieve preventie jeugd- stevenen tegen Middelburg, totdat de hooldste- het veld was gestuurd haalde DFS toch nog (Pa9- 3) tandverzorging. (Pag. 3) delingen Leon Kuys kwijtraakten. (Pag. 5) een fortuinlijk gelijkspel weg. (Pag. 6) MAANDAG 15 APRIL 1985 141ste jaargang Nr. 23710 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Bewijs diensten zonder er op te letten aan wie, en het loon zal niet uitblijven. Sachetti Burgemeester C. Slabbekoorn spelt de heerM. Quist uit Dreischor een onder scheiding op voorzijnnu al dertig jaar durende inzet en werk bij de vrijwilli ge brandweer. - ZIERIKZEE - Bij een inbraak in de gemeente Elburg (Veluwe) werd de afge lopen week aangehouden J. A. V. zonder vaste woon-of verblijfplaats. Uit het door de Elburgse politie ingestelde onderzoek kwam naar voren dat V. eind '84 op diverse plaatsen op Schouwen-Duiveland had ingebroken: onder meer in een school te Brouwershaven en in het bedrijf L. en O. te Zierikzee. Tevens bekende V. te hebben inge broken op vijf plaatsen te Bruinisse en twee op Oosterland. Verdachte is in Elburg in verzekerde bewaring ge steld, totaal bekende hij veertig in braken te hebben gepleegd in deze re gio. Autokraken De groep Schouwen-Duiveland van de Rijkspolitie kon vorige week ook een groot aantal auto-kraken oplos sen. Drie minderjarige verdachten werden aangehouden, allen afkom stig van Schouwen-Duiveland. Alle auto-kraken die gepleegd werden in de nacht van 29 op 30 maart, in Zie rikzee en Brouwershaven, zijn hier mee opgelost. Tbtaal werden dertien auto's opengebroken, waarbij vijf radio-cassetterecorders en vier ge luidsboxen werden ontvreemd. De 19- jarige F. K. uit Zierikzee werd ver dacht van heling aangehouden. Een klein deel van de buit kon slechts worden achterhaald en zal aan de rechtmatige eigenaars worden terug gegeven. Het onderzoek is, zoals een woordvoerder van de politie mee deelde maandagochtend, nog niet af gesloten en het wordt daarom niet uitgesloten geacht dat er nog meer aanhoudingen zullen volgen. Alle verdachten zijn inmiddels in vrijheid gesteld. Jubilarissen bij de brandweerkorpsen van Brouwershaven en Dreischor Dit nummer bestaat uit 8 pagina': BROUWERSHAVEN - „Wij hebben respect voor de in zet en de vele uren aan vrije tijd die u ervoor over hebt om de belangen van anderen te beschermen", zei burge meester C. Slabbekoorn vrijdagavond tijdens de jaarver gadering van de brandweerkorpsen uit de gemeente Brouwershaven. De burgemeester die sprak namens het gemeentebestuur richtte zich bij de ze woorden speciaal tot de heer M. Quist uit Dreischor die dertig jaar lang brandweerdienst vervulde en de heren F. Koster en A. van den Hoek uit Brou wershaven en A. Braai uit Dreischor die 12V2 jaar hun inzet en veel vrije tijd aan de brandweer besteedden. Slabbekoorn bracht de waardering hiervoor tot uiting door de jubilarissen een onderscheiding op te spelden. In het Tonnenmagazijn werden vrijdagavond vier jubilarissen gehuldigd en enkele brandweerwachten die in het af gelopen jaar brandwacht eerste of tweede klas behaalden. Van links naar rechts K. M. Rouw, E. Overbosch, echtpaar M. Quist, A. P Braai, echtpaar F. A. Koster, echtpaar A. v. d. Hoek en.burgemeester C. Slabbekoorn. VALKENIS SE - Vier burgemeesters die allen dat ambt hebben bekleed in Kerkwerve/Midden schouwen, ontmoetten el- Een ontmoeting in Koudekerke tussen vier burgemeesters tmn Middenschouxuen/Kcrkwerue: v.l.n.r. E. Baerends, W. Bnas (de oudste), S. Francke en VV' den Boer (de huidige). kaar vrijdagmiddag bij het afscheid van één van hen: de heer S.Francke, die na zijn Schouwse periode (van 1952 tot 1973) tot burge meester van Valkenisse werd benoemd. De andere drie collegae: de huidige burgemeester W. den Boer van Mid- denschouwen, zijn voorganger E. Baerends (van 1973 tot 1978) en oud burgemeester W. Baas, die in 1937 zijn burgemeestersloopbaan in Kerkwer- ve begon. Dat afscheid in Valkenisse was dus ook een beetje een Schouwse aangele genheid, niet in het minst wegens de lange burgemeestersperiode (21 jaar) van Francke in deze contreien. Tijdens een buitengewone raads vergadering, gevolgd door een door honderden bezochte receptie, beide in het Vereningsgebouw De Couburg in Koudekerke, nam de heer Francke na twaalf jaar Valkenisse afscheid als burgemeester om gebruik te gaan maken van de VUT-regeling. Zijn eerste ambt als burgemeester vervulde hij in Kerkwerve. Bij de ge meentelijke herindeling (in 1961) volgde zijn benoeming tot eerste bur ger van IVIiddenschouwcn, gefor meerd uit Scharendijkc, Ellemeet en ,,zijn" Kerkwerve. Zijn voorganger Baas vertoefde vijftien jaar in het toen nog zelfstan dige Kerkwerve, tot hij in 1952 werd benoemd tot burgemeester van Sint Laurens. En daar trof hij aan als ambtenaar ter secretarie: de heer Francke, die vier maanden nadien zijn opvolger zou worden in Kerkwer ve. Baas was toen nog waarnemend burgemeester van Kerkwerve. van daar dat hijzelf zijn voormalig secretarie-ambtenaar de ambtsketen WA> Pt 8li.r Nadat hij de veranderingen had ge memoreerd die de afgelopen jaren plaatsvonden in de vorm waarin de brandweer nu in de gemeente ope reert, ging Slabbekoorn in op de naar zijn zeggen grootste verandering die voor de deur staat. Het opheffen van de B.B. (Bescherming Bevolking) waardoor de taak om de bevolking bij rampen te beschermen overgaat op de brandweer. ,,We hopen op een voor deze taak goed geoefend korps, maar we hopen nog meer dat ze niet hoeven op te treden", aldus de burger vader. Vervolg pagina 2 omhing en de voorzittershamer over handigde. Oud-gedienden ,,En nu heet ik u welkom in de kring der oud-gedienden", aldus de bijna tachtigjarige oud-burgemeester Baas in zijn toespraakje. De heer Baas woont nu in Sint - Annaland, zijn laatste burgemees ters-standplaats. Op Tholen dus (weer een lijntje tussen twee van de vier geportretteerde heren) waarvan de heer Baerends nu burgemeester is, sinds zijn vertrek uit Midden- schouwen. Regen en wind Ook de heer Francke herinnert zien die dag van zijn installatie in Kerk werve nog als de dag van gisteren. ,,Het was op' 19 september 1952. We zaten wat het weer betreft in dezelfde omstandigheden als vandaag: veel wind en veel regen. Wij zeggen thuis bij zulk weer nog wel tegen elkaar: 't Is net als toen we in Kerkwerve kwa men Vier maanden na zijn installatie werd Schouwen-Duiveland getroffen door de watersnoodramp. In zijn toe spraak maakte de heer Francke ge wag van de steun die hij in de eerste periode na de overstroming onder vond van de heer Huntelaar, nu ge meentesecretaris van Hummelo en Keppel in Gelderland, bij dit af scheid aanwezig. Onder de 170 geno digden bij de buitengewone raadsver gadering bevonden zich ook zijn vroegere Middenschouwse gemeente secretaris L.F. van Wijck (eveneens met VUT) en de twee oud-wethouders J. Boot en M.L. Hoogenboom. Francke gaf als belangrijke facet ten in - zoals hij het noemde - zijn boeiende tijd in Schouwen- Duiveland aan de wederopbouw na de ramp en (vlak na de voltooiing Verwachting tot dinsdagavond: Af en toe zon Droog weer en af en toe zon; mini mumtemperatuur circa 4 graden; middagtemperatuur ongeveer 13 gra den. Matige westelijke wind, kracht 3. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 19 april: Woensdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: variabel 2 Donderdag: Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: variabel 2 Vrijdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 14 graden Windkracht: noordoost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 16 apr. Zon op 6.41, onder 20.39 Maan op 6.05, onder 16.32 Nieuwe Maan: 20 april (6.22) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzée Hoogwater Laagwater 16 april 1.51 14.28 7.54 20.16 Springtij; 22 april HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weer wordt een stuk beter. Na dagen met weinig of geen zon en flink wat buien, kunnen we morgen droog weer verwachten en af en toe zon. Door de zon kan het wat minder koud worden. Morgenmiddag zullen de temperaturen uiteenlopen van 11 graden op de Waddeneilanden tot 14 a 15 graden in het zuiden van het land. De komende nacht is het met een graad of vier nog fris, maar er zal dan weinig wind zijn. Overdag zal er een matige wind waaien uit westelijke richtingen. De geschetste weersverbetering houdt verband met de vorming van een omvangrijk hogedrukgebied na bij West-Frankrijk. Dit hogedrukge bied zal de komende dagen via onze omgeving naar het noorden trekken. Daarom zal de weersverbetering de komende dagen doorzetten. Het is echter nog onzeker of dat ook een verdere stijging van temperatuur inhoudt. daarvan) de gemeentelijke herinde ling. De recreatieve ontwikkeling in het overwegend agrarische Middenschou- wen (waarmee hij ook in Valkenisse weer te maken kreeg) en de grote sa menwerking in verscheidene gemeen schappelijke regelingen tussen de ge meenten op Schouwen-Duiveland maakten het werken daar bijzonder aantrekkelijk, zei hij: „Niet in het minst door de goede verhoudingen die er waren met de mensen met wie geregeld moest worden gewerkt." „Burgervader" Na 33 jaar burgemeesterschap nam de heer Francke nu afscheid, in Val kenisse, in aanwezigheid van echtge note en kinderen. Door wethouder K.Wouters, nu waarnemend burge meester aldaar, werd hij lovend toe gesproken over zijn werkzame perio de aldaar en bestempeld als een echte „burgervader", zoals hij zich ook aan de inwoners van Kerkwerve/Midden schouwen heeft doen kennen. ZIERIZKEE - Tb Reimerswaal werd de uit Hontenisse afkomstige R. P. v. d. S. aangehouden in verband met de door hem mogelijk gepleegde inbra ken in Zierikzee. Bij het verhoor werd duidelijk dat V. d. S. in de nacht van 19 op 20 maart op verscheidene plaatsen had ingebroken in Plan West te Zierikzee. Tbvens bekende V. d. S. in dezelfde nacht een auto te hebben ontvreemd die later in Rot terdam werd teruggevonden. Na ver hoor en het opmaken van een proces verbaal is V. d. S. weer op vrije voe ten gesteld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1