PvdA Westerschouwen doet suggesties om vandalisme in kernen terug te dringen Hoogste punt bij winkelbouw Crescendo uit lirk C DE ZIERIKZEESCHE COURANT Serie inbraken in auto's in het paasweekeinde Succesvolle snuffelmarkt Goede opbrengst voorjaarsbeurs Gewonden bij aanrijding komt zingen in Zicrikzee voor Woord en Daad op 20 april a.s. Inl. en reserv.: tel. 01115-2007 „We are the world klonk uit 5000 radiozenders WASHINGTON - Radiozen ders verspreid over de Verenig de Staten en in talrijke andere landen hebben gelijktijdig het lied ,,We are the worlduitge zonden, dat Amerikaanse zan gers en zangeressen hebben op genomen om de aandacht te vestigen op het probleem van de honger in de wereld. Volgens de organisatoren van het project hebben zeker 5.000 radiostations in Ameri ka, Canada, Europa en Austra lië het lied uitgezonden. Tallo ze zenders onderbraken spe ciaal hun gewone uitzending om aan het project te kunnen meedoen. De plaat, waarvan de op brengst ten goede komt aan de hongerenden in Afrika, is in de Verenigde Staten een enorm succes en is doorgedrongen tot de top van de hitparade. De or ganisatoren van de eenmalige opname hopen dat de plaat tot paas-zondag rond 20 miljoen dollar opbrengt. Van de elpee versie werden vanaf maandag jl. binnen 48 uur 500.000 exem plaren verkocht. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 9 APRIL 1985 141ste jaargang Nr. 23707 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Toeristen Tijdens het paasweekeinde bezochten onge veer een kwart miljoen minder toeristen de di verse trekpleisters in ons land dan het vorig jaar het geval was. (Pag. 2). Basisducatie Volgens de nota ,,Mag het ietsje meer zijn.." is er een mager aanbod van basiseducatie op Schouwen-Duiveland. (Pag. 3). Laatste minuut Bruse Boys verloor door een treffer in de laat ste minuut van het angstig spelende Rozen burg en is nu nagenoeg gedegradeerd. (Pag. 5). Futloos Het Bergen op Zoomse Dosko maakte on danks de fikse degradatieproblemen een futlo ze indruk tegen Zierikzee, hetgeen 2-0 verlies opleverde. (Pag. 6). Niets is te laat voordat het vermoeide hart ophoudt te kloppen. Longfellow Advertentie lijke instantie op alle vormen van re creatie, goede afspraken met alle vor men van de horeca dat bij teveel drankgebruik geen alcohol meer wordt verbekt en een gespreide slui tingstijd van diverse vormen van ver maak, niet alleen op de campings, maar vooral in de kernen. Daarnaast doet de PvdA de sug gestie verscheidene parkeerplaatsen af te rasteren en deze ook in de zo mernachten sterk te verlichten, een volledige registratie op alle cam pings en elke vorm van verblijf, ook op de overloopterreinen en het blij ven aandringen op meer politiesterk te. Utopie De PvdA stelt dat het vandalisme en de vechtpartijen geen vreemd ver schijnsel vormen. Toch lijkt het de fractie zinvol- om als bestuurlijke overheid in samenwerking met de di verse bedrijfstakken en ondernemin- BURGH-HAAMSTEDE - De PvdA-fractie van de ge meente Westerschouwen heeft aan het college een aantal suggesties gedaan om te trachten het imago van de ge meente weer op te vijzelen. Westerschouwen is druk be zig om te trachten het vandalisme, dat in het afgelopen zomerseizoen met name in Renesse de kop heeft opgesto ken, terug te dringen. De PvdA pleit onder meer voor een betere strandbewaking dan thans en denkt daarbij aan het inzetten van strand wacht en. De partij wil dat er afspraken met campinghouders wor den gemaakt dat bij constatering van vandalisme, overmatig drankgebruik en drugshandel de personen in kwestie onmiddellijk van de cam ping verwijderd dienen te worden en bij de politie melding van het feit moet worden gemaakt. Parkeerwachters De PvdA wil graag, indien moge lijk, gebruik maken van parkeer wachters op parkeerterreinen en in enkele kernen, herziene controlemo gelijkheden door de gemeente, een particulier bedrijf of een onafhanke- ZIERIKZEE - De rijkspolitie groep Schouwen-Duiveland kreeg dit paas weekeinde te maken met een grote serie inbraken en diefstallen uit auto's, waarbij in de meeste gevallen de geluidsapparatuur werd ont vreemd. In Renesse (duinovergang Water gat) werd de auto van D. G. S. uit Müllheim (Dlnd.) door het inslaan van een ruit, opengebroken en ver dwenen de radio-cassetterecorder plus een zonnebril en een leren jack. Op de Zeeanemoonweg geparkeerde auto van M. W. B. uit het Westduitse Keulen onderging eenzelfde lot, ook hier verdween de radio-cassetterecor der na het inslaan van een ruit. Even eens in Renesse, parkeerplaats Oude Moolweg, werd het slot vernield van de auto van R. L. uit Kanen (W.Dlnd.), waar de radio-cassetterecorder ver dween, plus de versterker en vijf bandjes, samen ter waarde van 1300.-. Dezelfde parkeerplaats; hier stond ook de auto van A. J. E. uit Swistahl, waaruit na het verbreken van een slot de radio-cassetterecorder werd gestolen. Twee leren jasjes, een bril auto- en persoonlijke papieren, de radio-cassetterecorder, waren de buit uit de auto van U. K. P. K. uit het Westduitse Overath. Deze auto stond geparkeerd in Scharendijke op de Platteweg, waar men het portier heeft geforceerd. Tbt slot van deze droeve serie moest de auto van E. D. uit Rósrath het ontgelden, eveneens te Scharendijke geparkeerd op de Jachthaven. Het wordt eentonig: de radio-cassetterecorder verdween. gen eens te bezien welke maatrege len en afspraken er te maken zijn om een en ander terug te dringen. ,,Het zou een utopie zijn te veron derstellen dat het vandalisme en de vechtpartijen niet meer voor zullen komen. De oorzaken liggen volgens deskundigen immers op velerlei ter reinen, zoals maatschappelijke struc turen, de werkloosheid, verslaving, de verslechterde economische situa tie, enz. Leden van onze 'fractie heb ben afgelopen zomer geconstateerd dat het hoofdzakelijk jeügdigen in de leeftijd van 13-20 jaar zijn, die in groepsverband de orde en de rust ver storen," aldus de fractie. Overloopterreinen De PvdA heeft geconstateerd dat deze jongeren in veel gevallen op overloopterreinen bij de diverse cam pings verblijven. O verloopterreinen bezorgen ons goede, maar helaas ook minder goede zaken. Op deze terrei nen zijn minder spelregels, geen con trole, dus een veel vrijere vorm van kamperen en samenzijn. Natuurlijk zijn er ook goede vormen van over loopterreinen geconstateerd. Als je als overheid, bedrijfsleven en burgers vindt dat je moet proberen echte ver antwoorde recreatie toe te staan, zal je gezamenlijk dienën te zoeken naar oplossingen." Schouwen-Duiveland. ,,Voor de win kels bestond een overmatige be langstelling vanuit de gemeente Westerschouwen en ook van de zijde van de middenstanders. Voor de win kels, die het hele jaar zijn geopend is steeds getracht om branches te zoe ken die er in Renesse nog niet zijn. Daar ben ik voor een groot deel in geslaagd. Er komt onder meer een uitgebreide drogisterij en een heren kapper". Naar verwachting zijn de winkels enkele weken na de Pinkste ren klaar. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Verwachting tot woensdagavond: Perioden met zon Zonnige perioden met zon maar ook plaatselijk een bui; minimum temperatuur ongeveer 5; middagtem- peratuur circa 12 graden. Matige zuidwestenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 6 april: Donderdag: Zonnige perioden Kans op neerslag; 50% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: zuidwest 4 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: zuidwest 5 Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt kans op neerslag: 70% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: west 6 ZON- EN MAANSTANDEN 10 apr. Zon op 6.53, onder 20.30 Maan op 2.33, onder 9.30 11 apr. Zon op 6.52, onder 20.31 Maan op 3.41, onder 10.26 Laatsate Kwartier: 12 april (05.41) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 10 april 7.16 19.40 13.19 - 11 april 7.54 20.22 1.34 14.09 Doodtij: 14 april HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Woensdag en donderdag kan er plaatselijk nog een bui vallen, maar er komen ook perioden met zon, er wordt dan een middagtempe- ratuur verwacht van omstreeks 12 graden, een voor de tijd van het jaar normale waarde. De wind is in het al gemeen matig, uit zuidwest. Vanaf vrijdag komen we onder in vloed van een nieuwe Oceaandepres- sie: dan komt er weer meer bewol king met af en toe regen of buien, en het kan dan ook iets kouder warden. Ook de wind gaat dan wat toenemen, eerst uit zuidwest, later uit het wes ten. RENESSE - De bouw van de vier winkels plus boven woning aan de Zoom te Renesse heeft vrijdagmiddag het hoogste punt bereikt. BURGH-HAAMSTEDE - Een da verend succes is de eerste snuffel markt in het Sport- en Recreatiecen trum Krayestein, gehouden op zaterdag voor Pasen, geworden. Niet minder dan 40 kraampjes hadden een huurder of huurster gevonden om vooral in de voormiddag was het enorm druk. De bezoekers zagen het parkeerterrein weldra overvol wor den, zodat er een paar honderd meter berm langs de Kraaijesteinweg als zodanig benut werd. Er was nu let terlijk van alles te koop, behalve le vensmiddelen, vuurwapens en drank. Bijna alle standhouders kwa men van Schouwen-Duiveland. De meesten hadden tezamen met fami lieleden wat oude handeltevoor schijn gehaald en dat ging grif van de hand. Bijna 1000 belangstellenden slenterden langs de uitgestalde waar die in de achterste zaal van Kray estein werd aangeboden. En na af loop, des middags rond 17.00 uur, was een ieder tevree. Een groot suc ces voor de organiserende heren, C. Bom en L. Kaashoek. Besloten werd om op zaterdag 4 mei het nog eens over te doen en dan met 50 kraamp jes. Opdrachtgever M. Zeelenberg van de BV Zeelenberg te Ouddorp toonde zich zeer tevreden over de snelheid waarmee aannemersbedrijf V. d. Nieuwendijk uit Stellendam werkt. Binnen drie-en-eeri-halve week zijn de panden glas- en waterdicht. ,,Het is erg snel gegaan, de achterstand van de winter is in één maand ingehaald", aldus Zeelenberg. Hij was blij met de uitspraak van de Raad van State dat het verzoek van de middenstandsvereniging Re nesse om de bouw te laten stilleggen is afgewezen. ,,Ik was eigenlijk het lijdend voorwerp van de schermutse lingen tussen de gemeente en de mid denstandsvereniging". Zeelenberg heeft de winkels plus bovenwoningen al verkocht en wel aan mensen van BRUINISSE - De eerste warme len tedag die Nederland vorige week be leefde was ook duidelijk terug te vin den in het zonnige resultaat van de voorjaarsbeurs die de peuterspeel zaal „De Krukels" hield: Een netto winst van 654,een mooie start in de lente. Nadat de deuren waren geopend, was het snel gezellig druk in de twee klaslokalen. Naast de enorme voor raad nette gebruikte kleding kon er naar hartelust worden gesnuffeld in de rommelhoek. Deze rommelhoek heeft zich na de introductie begin vo rig jaar razendsnel uitgebreid. Tfer- wijl de moeders koffie dronken, be laagde de jeugd de grabbelton of probeerde een prijsje te winnen in de loterij. Aan het einde van de middag bleek er ruim 950,— in de kas te zit ten. ZIERIZKEE - Drie gewonden wa ren er zaterdag, na een aanrijding op de Laan van St. Hilaire kruising Zuidwellestraat/brug. J. K. t. K. uit Zierikzee werd met lichte hoofdwon den naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis gebracht, maar kon later zelfstandig naar huis. J. F. uit Burgh- Haamstede werd eveneens naar het ziekenhuis overgebracht met diverse verwondingen, terwijl ook nog een passagieren A. K. in het ziekenhuis behandeld werd. Het ongeluk gebeurde in de zeer vroege ochtend, doordat F. geen voor rang zou hebben verleend aan K., die van rechts kwam. Tbkelbedrijf Jan de Jonge moest weer in actie komen om de beide auto's weg te slepen, die bei den zwaar beschadigd waren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1