Palmpasen-optocht in Zierikzee PAASFEEST Kindermusical in Oosterland ELEKTRO LIEVENSE Rijkswaterstaat wijst forse schadeclaims Zeeuwse bedrijfsleven af Paasprogramma in De Lichtboei Afscheidsfeest examenkandidaten Heitje voor karweitje wordt nu Klussenbus ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESOHE NIEUWSBODE Vrijdag 5 april 1985 Nr. 23706 ZIERIKZEE - Ongeveer zeventig kinderen in de leeftijd van vier tot twaalf jaar trokken zondag door de straten van Zierizkee, om de aloude traditie van Jezus' into.u in Jeruzalem gestalte te geven: het was zondag Palmpasen. Vanaf het verzamelpunt Hervormd Verenigingsgebouw aan het Vrije, trok de stoet naar de Gasthuiskerk, waar een gezinsdienst werd gehouden. Alle kin deren hadden een palmpaas-stok bij zich, vaak eigenhandig versierd met eie ren, snoep en natuurlijk een broodhaan bovenop de stok. Al zingend kwam men de kerk binnen. Het waren de kidneren van het Vrijzinnig Hervormd Zondagsuur, samen met het jeugdkoor Jom-Jom. Op de foto passeert de stoet het Vrijpoortje. ZIERIKZEE Inbraak PZEM In de nacht van 3 op 4 april werd een hoeveelheid kabel gestolen vanaf het PZEM-terrein aan het Groene Weegje. Door middel van een gat in de afrastering knippen werd toegang tot het terrein verkregen, waar de kabels (de resten, met een waarde van 350,—) op een PZEM-aanhangwagen werden geladen. De aanhanger is la ter in de onmiddelijke omgeving te rug gevonden. Paasverkeer De rijkspolitie, groep Schou- wen-Duiveland heeft zich intensief bezig gehouden met het begeleiden van inkomend paasverkeer dt naar verwachting de Westhoek zou intrek ken. Vanaf donderdagavond kwam dit verkeer slechts druppelsgewijs binnen, zodat de politie zeker geen grote toeloop verwacht met Pasen, wel werden in de Westhoek de eerste illegaaal-kampeerders gesignaleerd, èn bekeurd. RENESSE Aanrijding bij camping Bij camping de Bremhoeve gebeur de donderdagochtend een aanrijding met twee personenauto's, als gevolg van geen voorrang verlenen. Uit de uitrit van de camping kwam C. R. uit ZIERIKZEE - In clubhuis „De Lichtboei" wordt gedurende de paas vakantie op woensdag 10, donderdag 11 en vrijdag 12 april een speciaal Paasprogramma voor de jeugd geor ganiseerd. Vanaf twee uur woensdag middag wordt er aandacht besteed aan brooddeegkunst. Donderdagmid dag, eveneens vanaf twee uur stat er 'creatief allerlei' op het programma en vrijdagmiddag vanaf twee uur wordt de tekenfilm 'Tom en Musette' vertoond. Advertentie Aanleg Elcktr.- cn waterinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - Video - enz. 01111-1368 0119-16*34 VLISSINGEN - Rijkswaterstaat in Zeeland heeft enkele forse schadeclaims ontvangen van het Zeeuwse bedrijfsleven. Die schade wordt veroorzaakt doordat de veerdienst Vlissingen-Breskens drie en een halve maand lang geen zwaar vrachtverkeer kan overzetten in verband met aanpassing van de aanle- g'inrichtingen in de Vlissingse en Breskense Veerhaven. Breskens zal nog tot 15 mei voortdu ren. In de nacht van donderdag op vrijdag zal een begin worden ge maakt met het aanbrengen van de nieuwe veerbruggen. Eerst komt Breskens aan de beurt en als alles goed gaat wordt in de nacht van vrij dag op zaterdag de tweede brug bij de aanlegplaats in Vlissingen ingeva ren. Dat is een heel precies werkje omdat aan beide zijden van de brug maar vijf centimeter speelruimte overblijft. Men heeft daarvoor wind stil weer en doodtij nodig. Volgens Rijkswaterstaat verloopt alles tot nog toe volgens schema. Rijkswaterstaat heeft de schade claims, die naar wordt verwacht ver boven het bedrag van de één miljoen gulden uit zullen komen, afgewezen. Volgens een woordvoerder van Rijks waterstaat is na afweging van de schadeclaims bepaald dat het hier om een normaal maatschappelijk risico gaat. De aanleginrichtingen moeten namelijk vernieuwd worden in ver band met het inzetten van een nieuwe dubbeldeks veerboot begin volgend jaar. De stremming voor zwaar vracht- vei'keer van het veer Vlissingen- Nieuwerkerk, die aan R. B. uit Mid delburg geen voorrang zou verleend hebben. De schade aan beide voertui gen bleef beperkt. NOORDWELLE Opbrengst collecte De opbrengst van de onlangs ge houden Schakelcollecte bedraagt 84,30. De collectant en alle gevers worden hartelijk bedankt. ZONNEMAIRE Jubileum NBvP Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van de NBvP, afdeling Noord- gouwe e.o. wordt op vrijdag 19 april een feestelijke avond gehouden in het Dorpshuis te Zonnemaire. Eigen le den voeren een musical op en als af sluiting van de avond is er bal na met medewerking van Het Schelde Trio. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. NIEUWERKERK Instructiedag jeugdleiding In en rond het Dorpshuis van Nieu- werkerk wordt op zaterdag 11 mei een instructiedag voor jeugdleiding in deze regio gehouden. Jeugdwer kleiders, die hieraan willen deelne men, kunnen nadere inlichtingen krijgen bij de Stichting Jeugd of bij het Zeeuwse Servicebureau. BRUINISSE Giftig voor Honden- en kattenbezitters in de buurt van de Kerkstraat-Singel wordt aangeraden hun dieren goed in de gaten te houden. Er zijn namelijk vergiftigde spullen in de buurt aan getroffen die al bijna één slachtoffer hebben gemaakt. Slechts door snel ingrijpen van een dierenarts kon de poedel van de familie T. aan de Sin gel van de dood worden gered. Opbrengst verkoping ,,De Schutse" De verkoping van de Stichting voor Verstandelijke Gehandicapten „De Schutse", afdeling Bruinisse, heeft als een trein gelopen. Er werd enorm veel verkocht wat het prachtige resul taat van ruim 6000,— opbracht. De thuiswerkers, medewerkers aan de verkoping en uiteraard de kopers wordt hartelijk dank gezegd. PTT-winkel De rijdende PTT-winkel komt ook deze ronde weer in Bru. Op dinsdag 9 april van negen tot elf uur staat hij geparkeerd op het Kerkplein waar gebruik kan worden gemaakt van het service-apparaat van de PTT op het gebied van telefoons. GOES Motel-Goes Staatssecretaris P. H. van Zeil van Economische Zaken opent donderdag 11 april om 16.30 uur Motel-Goes aan de Anthony Fokkerstraat 100 te Goes. (vervolg van pagina 1) volledig af in de Bremhoeve in Renes- se. Daar werd door een groot deel van dè leerlingen ook de nacht doorge bracht in tenten. Het muzikale gebeuren van de avond werd verzorgd door de band „Sealand", terwijl ook de drive-in disco „Free Record Disco" zorgde voor vertier tot in de kleine uurtjes. Dit jaar werd de organisatie voor het eerst volledig ter hand genomen door de leerlingen zelf, terwijl in andere jaren de organisatie grootdeels ver liep via de leerlingenvereniging Kon- takt. Op de nieuwe manier is bewust geprobeerd om de zaak wat meer los te weken van het schoolgebeuren. Eén van de resultaten hiervan was dat het avondgebeuren kon worden verplaatst naar de Bremhöeve, zodat het sportveld van de school gespaard bleef en voor de omwonenden geen geluidsoverlast meer optrad. De organisatie heeft besloten om een èventueel voordelig saldo deels te bestemmen voor een goed doel en deels als startkapitaal voor de orga nisatie van volgend jaar. Goed overleg Rector Soesman vertelt erg tevre den te zijn met de huidige opzet van de feestdag. „Er is zeer veel goed overleg ge weest met de schoolleiding, zodat de gehele organisatie in goede harmo nie kon worden opgezet. Bovendien zijn alle ouders volledig in kennis ge steld van hetgeen er te gebeuren stond. We staan dan ook als school leiding volledig achter de activitei ten." Ten aanzien van het gebeuren 's avonds in de Bremhoeve, zijn vooraf duidelijke afspraken gemaakt. Door middel van het uitgeven van toe gangskaarten aan alle deelnemers kon worden bewerkstelligd dat al leen de betrokken eindexamenkandi daten aan het programma kon deel nemen. DEN HAAG - Het kabinet heeft donderdag besloten volgend jaar bo ven de al vastliggende bezuinigingen van 7 miljard gulden ruim 1 miljard gulden extra te bezuinigen. Dit jaar zal nog 300 miljoen gulden worden bezuinigd op de rijksuitgaven en dat zal volgend jaar in de structurele doorwerking de vereiste ruim 1 mil jard extra opleveren. Dat heeft pre mier Lubbers donderdagavond na af loop van het kabinetsberaad meege deeld. BRUINISSE - In het kader van het 75-jarig bestaan van Scouting Neder land organiseert de Bruse afdeling „Prinses Margriet" vanaf woensdag tien april de bekende actie „Heitje voor een karweitje". Velen zullen zich deze actie ongetwijfeld van vroeger herkennen. Nu wordt „Heit je voor een karweitje" in een modern jasje uitgevoerd in de vorm van een klusenbus. Een feestelijk vervoer middel van waaruit de scouts de klusjes opknappen. In een gesprek met „Oehoe", de Scoutingleidster Neeltje Kok, brengt ze naar voren dat Scouts zich altijd inzetten voor anderen, waarbij de ac tie dus goed aansluit. En of het nu gaat om het maaien van het gras, wassen van de auto, het schoonmaken van het konijnenhok of boodschap pen halen: de klussenbus komt langs en staat paraat, bemand met ijverige Scouts. Hoewel de actie „Heitje voor een karweitje" heet, staat het geheel vrij om meer dan een kwartje te ge ven. De tijden zijn tenslotte veran derd, èn duurder geworden. Overi gens kan zelf met de. „bemanning" van de klussenbus de grenzen van een redelijke beloning worden bepaald. De Scouting-afdelingen staan wat de bested''- g betreft van de opbrengst geheel vrij. Neeltje Kok deelde des gevraagd mee dat de gehele op brengst van deze actie ten goede komt aan de peuterspeelzaal „De Krukels". De actie duurt tot en met zaterdag 13 april. Z-h«7.-r ZIERIKZEE - Pasen is een feest: allereerst is het een christelijke feestdag. Maar daarnaast kan het ook in andere vorm een feest zijn voor jong en oud.. Je kunt er een feest van maken met het zelf beschilderen van eieren. Een goed voorbeeld daarvan gaf mevrouw Vaarzon Morel op 27 maart in het Dorpshuis van Dreischor voor de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Noordgouwe e.o. (foto boven). Een andere festiviteit is de palmpasenoptocht. Met die feestelijke activiteit hielden de kleuters van de basisschool 't Stoofje in Ouwerkerk zich woensdag bezig. Tijdens een rondgang door het dorp be zorgden de tien leerlingen alle inwoners van het dorp van 80 jaar en ouder. Zij boden hen een kleurige hyacint, een paasbroodje en een zelfgemaakte wenskaart aan. Begeleidt door juf Janny Wandel en enkele moeders werden op 12 adressen in totaal 16 bejaarden op deze manier verrast. Elk bezoekje werd besloten met het zingen van een liedje (foto onder). OOSTERLAND - De leerlingen van de zesde klas van de openbare lagere school te Oosterland voerden dins dagavond de kindermusical „Disco in Doedorp" op in het dorpshuis „Oosterhof". De toeschouwers waren ou ders, familieleden en bejaarden. Voordat de kinderen hun acteerta lenten op de planken etaleerden, werden de aanwezigen welkom gehe ten door de voorzitter van de ouder raad, de heer J. Machielse. Vervolgens wordt de musical uitge voerd. In het kort gaat het om het vol gende: Als het doek opengaat zien we een gezellige plaats in Doedorp. Er komt een straatorkestje op met een zoge naamde muziekmobiel. De voorbij gangers vinden dit erg leuk, maar een voorbijkomende agent gooit roet in het eten. Hij neemt de muziekmo biel in beslag. Later zal hij het voer tuig verheffen tot „vliegende crisis wagen". Dan verschijnt Balletina en assistenten, de dansleraressen op het toneel. Zij willen de kinderen dansles geven. De gravin Van Stoet haspel tot Wielewaal, die veel invloed heeft in het dorp, vindt al die herrie maar niks en ze houdt trouwens hele maal niet van dansen. Op den duur moet Balletina en assistente verdwij nen. De kinderen vinden het weer ontzettend saai in Doedorp en vinden dat er wat moet gebeuren. Na afloop bedankte de heer Ma chielse de aanwezigen voor hun komst, maar bovenal zette hij de zes de klassers in het zonnetje voor hun amusante spel en zang. DEN HAAG - Een loonmaatregel, om lonen en andere arbeidsvoor waarden van overheidswege aan ban den te leggen, zal voortaan alleen in economische noodomstandigheden kunnen worden afgekondigd. De mi nisterraad heeft donderdag in gestemd met een voorstel tot wijzi ging van de wet op de loonvorming van die strekking. APELDOORN - Het Apeldoornse college van b en w weigert verder het decentralisatiebeleid van de rijks overheid ten aanzien van de woonwa- genlokaties uit te voeren. Volgens het college is er toch bij de woonwagen bewoners, noch bij de omwonenden van de toekomstige kleine kampen enige bereidheid tot integratie. Een scène uit de kindermusical „Disco in Doedorp", die de leerlingen van de zesde klas van de openbare lagere school in Oosterland dinsdagavond opvoerden. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11. Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee: telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging na 18.30 uur 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719. 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38.70; per jaar f 147.80; losse nummers 1 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) 1 6.04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3