c r i Kerkwerfse boer hield éénmans-protestactie tegen superheffing „ZWART, WIT OF ROOD EN JE HAAR IDIOOT" Sponsor-fietstocht Jeugd Rode Kruis 01110-3163 Zierikzee Kreeftstraat 36 Verzoek tot stillegging bouw vier winkels aan Zoom Renesse afgewezen DE ZIERIKZEESCHE COURANT WA> ffih Pt Biir Crescendo uit Urk ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitbreiding Gevolgen Veulen-tweeling Kwartet-ansichten Opnieuw gaat drukkerij/uitgeverij Lakenman Wat kunnen de gevolgen zijn voor het sociale De tienjarige merry Lady van Nel Hanse uit Voetbalvereniging Zierikzee start op donder- Ochtman te Zierikzee uitbreiden. Ais gevolg en economische leven op Schouwen-Duive- Oosterland schonk het leven aan een kernge- dag 18 april een actie met Kwartet-ansichten van een forse groei. (Pag. 2). land, als de pijlerdam gereed is gekomen? zonde hengstveulen-tweeling Raspoetin en met toto's van Johan D. C. Berrevoets. (Pag. 7). VRIJDAG 5 APRIL 1985 141ste jaargang Nr. 23706 WAARIN OPGENOMEN (Pag. 5). Ronny. (Pag. 6). (1797 - 1889) Wat wij eens vurig wensten is ons vaak een zware last. K. L. von Knebel SCHOUWEN-DUIVELAND - Als vierde in de rij heeft mevrouw J. L. Niemantsverdriet-Leenheer, de burgemeester van Westerschouwen een aanbeveling geschreven voor de Sponsor-fietstocht van het Jeugd Rode Kruis. Deze fietstocht zal worden gehouden op zaterdag 27 april aanstaande en de opbrengsten er van komen ten goede aan de hongersnood in Afrika. De zes burgemeester van Schouwen-Duiveland zit ten in het Comité van Aanbeveling en schrijven ie der een aanbeveling. En da. is deze week mevrouw Niemantsverdriet-Leenheer: Iedere dag worden we via de Een pracht initiatief en ik zou media op de hoogte gebracht over alle jongens en meisjes willen de problemen in „de Derde We- oproepen om mee te doen, als reld". Veel wordt er over hongers- club, als klas of met een vereni- nood gesproken en je ziet beelden ging. Hoe meer jongeren mee- van kinderen, die bijna aan de doen, en gesponsord worden door hongersnood sterven. Alleen met ouders, familie, bekenden en be hulp van anderen kan er eits aan drijven, hoe groter het bedrag die nood gedaan worden. wordt voor dit project in Afrika. De actie „Eén voor Afrika, was een geweldig succes, maar dat al léén is niet genoeg, we moeten met elkaar op Schouwen-Duive land toch dat kinder opvangtehuis in Kenia kunnen helpen! Ik hoop en verwacht dat velen spontaan zullen meedoen, dan kunnen we met elkaar zeggen: „Bedankt, Jeugd Rode Kruis voor dit initiatief, fijn dat wij met elkaar de nood in Afrika enigszins kunnen lenigen en be dankt, allen die het mogelijk heb ben gemaakt een groot bedrag bij elkaar te fietsen. Wilt u meer over de jeugd Rode Kruis actie, stelt u zich dan in ver binding met mevr. A. C. Boot- Mangold, Fokkerstraat 5 te Zie rikzee, (tel. 01110-5612). Ik wens u allen, organisatoren en fietsers, een gouden tocht toe. Jeugd van Schouwen-Duiveland, fiets allen mee op 27 april, dan wordt het een geweldige dag en bedrag voor de kinderen in Afri ka. J., L. Niemantsverdriet-Leenheer Burgemeester van Westerschouwen Het jeugd Rode-Kruis heeft op zich genomen een bepaald project op te zetten, n.l. een opvangtehuis voor hongerende kinderen. De af deling J.R.K. Schouwen-Duive land heeft hiervoor een actie ont ketend om voor en door de jeugd een zo groot mogelijk bedrag „bij elkaar te fietsen". Advertentie W ijjtverhuizen Uw rn&iij] JJatfonale en internationale verhuizingen j Emigratieverpakkingen Opslag-boedels Overzeese verhuizingen N. M. van der Have: Het beleid van minister Braks lijkt nergens op" Dit nummer bestaat uit 16 pagina's De heer N. M. van der Have, samen met zijn dochter Annette, voor zijn be drijf. Woensdag hield hij een éénmans-protestactie tegen het huidige land bouwbeleid en met name tegen de superheffing op melk, door die dag de melk gratis weg te geven. ZIERIKZEE - Met een grote regelmaat halen de berich ten de internationale pers: boeren, die grote hoeveelhe den wijn over de straat uitgieten, of boeren die de onwel riekende inhoud van gierputten deponeren op de openbare weg. En dat allemaal om protest aan te teke nen tegen een maatregel van de overheid of EG op het ge bied van de landbouw. Minder vaak komt het voor dat een boer uit protest zijn produkten weggeeft aan het publiek. Deze wijze van protest hanteerde woensdag de heer N. M. van der Have te Kerkwerve. Middels een advertentie in de Zierikzee- sche Nieuwsbode van dinsdag 2 april bood hij gratis melk aan, af te halen op woensdag 3 april. 's Middags en 's avonds kon een ie der, die dat wilde, op de Hoeve Ruim zicht aan de Taaiersweg 7 te Kerk werve terecht voor een gratis pannetje of emmertje melk. De Nieuwsbode ging eens een praatje maken over het hoe en waarom. Volgens de advertentie voerde Van der Have zijn actie uit protest tegen de superheffing. Deze EG-maatregel houdt in het. kort in dat elke veeboer een vooraf bepaalde hoeveelheid melk (quotum) mag produceren per jaar. Voor elke liter melk, die hij meer produceert, moet hij 56 cent su perheffing betalen aan de Brusselse bestuurders. Van der Have: „Ik protesteer met deze actie niet alleen tegen de super heffing, maar tegen alle maatrege len, die de laatste jaren door de rege ring of in EG-verband zijn genomen. En vooral tegen het feit dat wij als agrariërs daarvan op de hoogte wor den gebracht via de kranten en de te levisie." Als voorbeeld noemt hij in dit ver band het feit dat, ondanks dat het nieuwe melkjaar voor de deur staat, nog niemand weet wat zijn quotum voor dat nieuwe jaar is. „De heren in Den Haag en Brussel zijn zelfs nog verdeeld over de keuze van het toe te passen systeem voor de heffing van de superheffing." Grandioos afscheidsfeest van eindexamenkandidaten RSG ZIERIKZEE - Begenadigd door een heerlijk lente weertje vierden alle Mavo-, Havo- en Atheneum eindexamenkandidaten van de RSG in Zierikzee woens dag hun laatste officiële schooldag met een zeer uitbun dig feest. De muzikale omlijsting van het middaggebeuren werd verzorgd door de band „The Noize" uit Zierikzee en door Jan Konijnenburg. Het programma, dat na de huldi ging werd afgewerkt, bestond uit het vertellen van een verhaal door de heer Soesman, een verhaal dat was bedacht door Jeantine Geleijnse en was gelardeerd met het doen van spelletjes als zaklopen, koekhappen, broeken wisselen, estafette met fiet sen en eieren-lopen. Vervolgens werd een veiling gehouden, waarbij per- De festiviteiten werden 's middags gehouden op het schoolplein en in de aula van de school en 's avonds in de Bremhoeve in Renesse. De 250 leerlingen huldigden aan het begin van het middagprogramma de rector van de scholengemeen schap, de heer R. Soesman, en de con rectoren. Daarbij werd blijk gegeven van waardering en dank voor de ja renlange prettige samenwerking bij het schoolgebeuren. Deze toespraak werd gehouden door Gerlo Roda en Dirk-Jan Burgers. RENESSE - De Voor zitter van de Afdeling rechtspraak van de Raad van State heeft donder dag bekend gemaakt dat het verzoek van de mid denstandsvereniging Re nesse de bouw van de vier winkeleenheden plus bovenwoning aan de Zoom te laten stoppen is afgewezen. De voorzitter van de midden standsvereniging, Ad Verseput, toonde zich teleurgesteld over de afwijzing. „Dat hadden we niet verwacht (k vind het ook nog steeds een erge rechtsongelijk heid. Je mag niet bouwen zonder bouwvergunning. In de schriftelij ke bevestiging van de Raad van State, die wij vanochtend ontvin gen, schrijft de voorzitter dat het belang van de gemeente Wester schouwen en de bouwer groter is dan van de middenstandsvereni ging. Voor ons blijft er nu weinig over om te doen. We kunnen nu voortgaan op de weg dat de bouw nog steeds in strijd is met het bestemmingsplan. Maar dat moe ten we nog overwegen binnen de vereniging," aldus Verseput. De middenstandsvereniging heeft vorig jaar bezwaar gemaakt tegen de bouw van de winkeleen heden. De Raad van State schorste de bouwvergunning, die opnieuw werd verstrekt door de gemeente. Ook daartegen maakte de vereni ging bezwaar. In afwachting van de uitspraak werd de bouw voort gezet en onlangs heeft de vereni ging getracht de bouw te laten stoppen. Zonder succes dus. M. Zeelenberg van de BV Zcc- lenbcrg uit Ouddorp, die de win kels laat bouwen, verwacht dat enkele weken na de Pinksteren de winkels open gaan. Voor Van der Have loopt het melk jaar tot 6 april en omdat hij zijn qou- tum al heeft bereikt zal hij over elke liter melk, die tot genoemde datum nog wordt geproduceerd, de genoem de 56 cent moeten afdragen. „Daarom heb ik deze advertentie geplaatst; ik geef de melk liever gratis weg aan de mensen dan dat ik superheffing af draag aan de EG", zegt hij. Van der Have steekt niet onder stoelen of banken dat hij van minis ter Braks bepaald geen hoge pet op heeft. „Zijn bedoelingen zullen best goed zijn, maar zijn beleid lijkt ner gens op. Ik heb wel eens de indruk dat hij beter zou functioneren als milieu-minister." Positie in het oog houden Volgens Van der Have wordt de po sitie van de Nederlandse landbouwer veel te weinig in het oog gehouden. „En dat doet ons erg zeer. Een paar jaar geleden werden we van alle kan ten geprezen en werden allerlei subsi diemaatregelen in het leven geroepen om het diezelfde landbouwer makke lijker te maken zijn bedrijf econo misch en financieel goed te runnen. Als voorbeeld noem ik de subsidie maatregel voor het bouwen van dure ligboxenstallen. Maar nu moeten veel boeren hun veebestand terugbrengen om niet steeds hun quotum te over schrijden. En dat terwijl die genoem de ligboxen-subsidie nog steeds van kracht is. Onbegrijpelijk." Vervolg pagina 4 soonlijke eigendommen van de lera ren werden aangeboden. Deze zaken kregen de leerlingen buiten medewe ten van de leraren in handen via de echtgenote's (n). De opbrengst van de veiling, geleid door de veiling meesters Laurens van der Have en Paul den Boer, was bedoeld om de on kosten van deze dag te dekken. Ook werd een kwis gehouden, waaraan vier leerlingen en vier lera ren deelnamen. Bij foutieve beant woording van de vragen werd een rauw ei in de nek stukgeknepen. De hilariteit vierde hier uiteraard hoog tij. Het middagprogramma werd afge sloten met een besloten receptie voor leerlingen en leerkrachten in de aula van de school. Daarbij brachten de leerlingen een lied ten gehore, dat was geschreven door Janneke v.d. Linde en Roxanne Speelman. Behalve door middel van de ge noemde veiling werden de onkosten van het feest ook nog betaald uit de opbrengst van de verkoop van panne koeken, worstebroodjes en frisdrank vanuit stalletjes op het schoolplein. Disco Het avondprogramma speelde zich Vervolg pagina 3 Verwachting tot zaterdagavond: Enkele buien Half tot zwaar bewolkt en enkele buien; minimumtemperatuur onge veer 8 graden; maximumtemperatuur omstreeks 14 graden. Matige zuiden wind, langs de kust af en toe krach tig. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 9 april: Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: zuid 4 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 13 graden Windkracht: zuidwest 4 Dinsdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: zuidwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 6 apr.Zon op 7.03, onder 20.23 Maan op 22.05, onder 7.40 7 apr.Zon op 7.01, onder 20.25 Maan op 23.39 onder 7.57 8 apr.Zon op 6.59, onder 20.26 Maan op onder 8.20 9 apr.Zon op 6.56, onder20.28 Maan c-p 01.10, onder 8.50 Laatste Kwartier: 12 april (0.541) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 6 apr. 4.16 17.27 10.31 22.42 7 apr. 5.00 18.01 11.17 23.25 8 apr. 5.54 18.32 11.46 00.10 9 apr. 6.40 19.04 12.27 00.51 Springtij: 7 april HET WEEROVERZICHT DE BILT - Langzaam breidt een die pe Oceaandepressie ten westen van Ierland zijn invloed verder naar onze omgeving uit. Het lagedrukgebied houdt een zuidelijke stroming in stand, waarin bewolking het land binnendrijft. Er vallen enkele buien. Vannacht daalt de temperatuur tot omstreeks 8 graden. Voor zaterdagmiddag worden tem peraturen rond 14 graden verwacht. Er staat een matige zuidenwind. Aan de kust is de wind af en toe krachtig. Na zaterdag komt er nog maar wei nig verandering in het weer. De de pressie nabij Ierland blijft bepalend. Af en toe schijnt de zon, maar de kans op een bui blijft bestaan. Na zondag komen de temperaturen op een wat lager niveau. Advertentie komt zingen in Zierikzee voor Woord en Daad op 20 april a.s. Inl. en reserv.: tel. 01115-2007 Het middagprogramma van de feestelijke laatste schooldag van de eind examenkandidaten van de RSG werd gehouden op het schoolplein. De muzi kale omlijsting van dat gebeuren werd onder andere verzorgd door de band „The Noize".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1