KERKDIENSTEN ROND DE PAASDAGEN H. Groeneveld en D. Steketee per 1 augustus directieteam Bruse basisschool ,,Op Dreef" De Bruse CJV-jeugd komt met krukels huis-aan-huis Gereformeerde Kerk Zierikzee geeft nieuwe opzet aan paasviering Goede Vrijdag (5 april) Stille Zaterdag (6 april) Eerste Paasdag (zondag 7 april) Tweede Paasdag (maandag 8 april) Vertrouwde „bovenmeester" verdwijnt: Soepeler beleid aanduiding wegrestaurants Rotterdam kapt per ongeluk vrijheidsboom 6 Nederlandse Hervormde Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 19.00 uur ds. K. Hendrikse, m.m.v. Liesbeth Franken, alt. Herv. Verenigingsgebouw: 19.00 uur ds. C. L. de Rooij. Kerkwerve: 19.30 uur ds. J. B. Duk, gemeensch. dienst te Scharendijke. Serooskerke: 19.00 uur ds. Bolijn. Burgh: 9.30 uur ds. Baas, (dienst van schrift en tafel). Haamstede: 15.30 uur in Duinoord ds. J. de Vries, H.A.; 19.00 uur ds. O. C. Kerssen, viering H.A. Renesse: 19.30 uur ds. T. S. Fah- ner, H.A. Noordwelle: 18.15 uur ds. T. S. Fahner, H.A. Scharendijke: 19.30 uur ds. J. B. Duk, H.A., gemeensch. dienst met Herv. gemeente Kerkwerve. Brouwershaven: Dienst te Zonnemaire. Zonnemaire: 19.30 uur ds. Schneider, dienst van Woord en Th fel. Noordgouwe: Dienst te Dreischor. Dreischor: 19.30 uur ds. D. R. Jonker, gezamenlijke avond maalviering. Ouwerkerk: 19.30 uur ds. Kuin, H.A. Nieuwerkerk: 19.00 uur ds. Alb. van den Ban, viering H.A. Oosterland: 19.00 uur ds. W. Vijf- vinkel, viering H.A. Sirjansland: 19.00 uur ds. H. J. Boer. Bruinisse: 16.00 uur ds. W. F. Tfeekens, H.A. ,,In 't Opper" (Herv. en Geref. bewoners tezamen); 19.00 uur ds. W. F. Tfeekens. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 19.30 uur ds. P. Blokland. Haamstede: 19.30 uur ds. J. de Vries. Scharendijke: 19.00 uur ds. A. A. R. Kamermans. Brouwershaven Zonnemaire: Bostonpleinkerk: 19.30 uur ds. R. H. Stutvoet. Nieuwer kerk: 18.30 uur dhr. A. van der Schee, Spijkenisse. Bruinisse: 19.45 uur dhr. A. v. d. Schee, Spijkenisse. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 19.00 uur ds. E. Meijer. Christelijke Gereformeerde Kerken Zierikzee: 19.30 uur ds. B. de Graaf. Kerkwerve: 19.00 uur ds. M. van der Sluys. Haamstede: 19.00 uur ds. M. Dijkstra. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 17.30 uur ds. M. J. van Gelder. Nieuwerkerk: 19.30 uur ds. M. J. van Gelder. Oosterland: 19.30 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 19.00 uur leesdienst, in de Lutherse kerk. Bruinisse: 19.00 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 19.30 uur leesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdijk: 19.00 uur Avondmaal ds. G. Berveling, Sommelsdijk. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: 15.00 uur kruiswegdienst A. Verdaasdonk; 19.30 uur Kruis- hulde. Nederlandse Hervormde Kerk Renesse: 22.00 uur Paaswake. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 22.00 uur ds. P. Blokland, Paasnachtviering, Heilige doop. Rooins-Katholieke Kerk Zierikzee: 21.00 uur Paaswake A. Verdaasdonk. Haamstede: 21.00 uur Paaswake. Renesse: Paaswake. Nederlandse Hervormde Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 9.30 uur ds. C. L. de Rooij, Paasviering, kin- dernevendienst. 11.00 uur ds. K. Hendrikse, kindernevendienst in kerk. 19.00 uur ds. O. C. Kerssen, Haamstede. Kerkwerve: 11.00 uur ds. B. Baks. Serooskerke: 10.00 uur ds. Bolijn. Burgh: 10.00 uur ds. Baas (paas viering m.m.v. koperblazers). Haamstede: 10.00 uur ds. O. C. Kerssen; 19.00 uur ds. C. L. de Rooij. Renesse: 9.00 uur ds. T. S. Fahner; 10.00 uur samenzang op kerkplein; 10.30 uur ds. C. den Engelse. Noordwelle: 10.30 uur ds. T. S. Fahner. Scharendijke: 10.00 uur ds. J. B. Duk en ds. A. A. R. Kamermans, interkerk, kerkdienst met Geref. Kerk, medew. „Sur- sum Corda". Brouwershaven: Bostonpleinkerk: 10.00 uur ds. Stutvoet, paasdienst voor Geref. en Hervormden. Zonnemaire: 10.00 uur ds. Schneider, paasdienst Geref. en Hervormden. Noordgouwe: 10.00 uur ds. D. R. Jonker, gez. paasdienst. Dreischor: dienst te Noordgouwe, geen zondagsschool. Ouwerkerk: 10.00 uur de heer M. J. Rouw, medewerking zondagsschool. Nieuwerkerk: 10.00 uur ds. A. ten Hove, gez. dienst met Geref. in Herv. kerk. Oosterland: 10.00 uur ds. W. Vijfvinkel, kinderne vendienst; 18.00 uur ds. C. Bolijn, Serooskerke; 19.30 uur Laterna. Sir jansland: 10.00 en 18.30 uur ds. H. J. Boer. Bruinisse: 10.00 en 17.00 uur ds. W. F. Teekens. Lutherse Kerk Zierikzee: 10.00 uur de heer Kaai, Goedereede. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 8.45 uur morgengebed; 9.00 uur paasmaaltijd; 10.00 uur paas dienst ds. P. Blokland, viering H.A.; 17.00 uur I.W.Z.-dienst in R.K.-kerk lts. Kruisinga. Haamstede: 9.00 en 10.15 uur ds. J. de Vries; 19.00 uur R. H. Stutvoet, Brouwershaven. Scharendijke: 10.00 uur gez. paasmorgen- dienst m.m.v. „Sursum Corda" in Herv. kerk; 19.00 uur ds. J. de Vries, Haamstede. Brouwershaven/Zonnemaire: Bostonpleinkerk Brouwers haven: 10.00 uur ds. R. H. Stutvoet; 18.30 uur A. A. R. Kamermans. Herv. kerk Zonnemaire: 10.00 uur ds. D. Schneider. Nieuwerkerk: 10.00 uur ds. A. ten Hove (gez. dienst in Herv. kerk); 17.00 uur drs. T. M. Gilhuis, Zeist. Bruinisse: 10.00 uur drs. T. M. Gilhuis, gezinsdienst; 17.00 uur ds. Ten Hove. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 9.30 en 18.30 uur ds. E. Meijer. Christelijke Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur ds. B. de Graaf. Kerkwerve: 10.00 en 18.00 uur ds. M. van der Sluys. Haamstede: 10.00 en 17.00 uur ds. M. Dijkstra. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 uur leesdienst; 18.30 uur ds. M. J. van Gelder, openba re belijdenis des geloofs. Nieuwerkerk: 9.30 en 15.30 uur ds. M. J. van Gelder. Oosterland: 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 13.30 en 18.00 uur leesdienst, in de Lutherse kerk. Nieuwer kerk: 9.45 en 15.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10.00 en 17.00 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur leesdienst. Oosterland: 9.30, 14.30 en 18.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10.00 en 17.00 uur leesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdijk: 8.30 uur paasontbijt; 10.00 uur paasdienst ds. G. Berve ling, Sommelsdijk. Leger des Heils Zierikzee: 10.00 uur samenkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: 10.00 uur A. Verdaasdonk. 17.00 uur I.W.Z.-dienst lts. Kruisin ga. Haamstede: 10.00 uur A. Groot. Renesse: T. Bun. Pinkstergemeente Zierikzee: De diensten zijn op zondagen om 10.00 uur en op de woens dagavonden om 20.00 uur. Jehova's Getuigen Zuidwellestraat 37 Zierikzee: Zondag: 10.00 uur openbare lezing, 11.00 uur Wachttorenstu die. Donderdag: 19.00 uur Theokratische school; 20.30 uur dienstverga- dering. Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis 18.15 uur ds. C. L. de Rooij. Christelijke Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 uur zangdienst. Gereformeerde Gemeenten Nieuwerkerk: 9.30 uur ds. M. J. van Gelder. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 14.30 uur ds. A. v. d. Meer, St. Philipsland. BRUINISSE - De nieuwe Christelijke basisschool, die per 1 augustus een volledig samensmelten van de lagere school „Op Dreef" en de kleuterschool ,,'d Eerste Stap" inhoudt, krijgt als naam „Op Dreef" mee. Bovendien is er, met inachtneming van de wettelijke regels, zoals in spraak van de medezeggenschapsraad, een directieteam gevormd dat op die datum gaat functioneren. Tot direc teur is benoemd de heer H. Groeneveld en tot adjunct directeur mevrouw D. Steketee. Dit waren enkele van de bestuursmededelingen die werden gedaan tijdens de al gemene ledenvergadering van de Vereniging tot Bevorde ring van het Christelijk Schoolonderwijs te Bruinisse. HetHoofd der school" zal dus ver dwijnen, evenals het bij sommigen nog veel vertrouwdere „Boven meester". De voorzitter, de heer J. de Keijzer, opende de avond met gebed en een meditatie uit Cor. 10 24 „Niet het hebben, houden en krijgen is de kunst, niet je eigen figuur op de voor grond plaatsen, maar liefde voor onze naaste". Schoolwerkplan Vooruitlopend op de invoering van de basisschool gaf Groeneveld een uiteenzetting over het Schoolwerk plan, een boekwerk dat elke school moet schrijven. Het bestaat uit drie gedeelten: Eén is een algemeen ge deelte dat de „Bevolking" van de school en de inventaris behandelt. In het tweede gedeelte staan de uit gangspunten en doelstellingen van de school en het laatste gedeelte behelst het activiteitenplan waarin alle vak ken worden belicht (wat nu het leer plan is). AMSTERDAM - Het hof in Amster dam heeft donderdag de Hcineken- ontvoerders Jan B. (35) en Martin E. (21) uit Amsterdam veroordeeld tot gevangenisstraffen van twaalf en acht jaar wegens afpersing en weder rechtelijke vrijheidsberoving. Tegen de twee waren straffen van respectie velijk zestien en tien jaar geëist. HILVERSUM - De introduktie van ontbijttelevisic in Nederland valt in ieder geval niet voor eind volgend jaar te verwachten. Een poging om al in oktober met een aktuel ochtend programma te komen is facilitair niet haalbaar. Bij de samenvoeging van beide scholen behoeven er geen ontslagen te vallen. De personeels-formatie- regeling wordt wettelijk aangepast aan de „weging" van de kinderen. Deze leerlingen-score gaat er van uit dat een normaal kind één leerling is. Bepaalde minderheidsgroepen uit de samenleving, waar extra aandacht aan moet worden besteed, tellen daarin zwaarder. Afgelopen periode is mevrouw E. Munter aangesteld aan taakverlichtster op school. De notulen van mevrouw I. Deurloo-Wiebrens werden goedge keurd. Penningmeester A. Mol werd decharche verleend voor z'n gevoerde beleid. Mevrouw h. Jumelet-v. Oeve- ren en de heren H. v. d. Arend en A. Verschoor hadden de kas gecontro leerd en goed bevonden. De heren J. de Keijzer en A. Mol werden herko zen in het bestuur. De heren M. Meeuwsen en J. Dekker werden geko zen in de vacatures C. Hanse en A. Dorst. Oudercommissie Wout Dijkstra gaf op z'n geëigen de wijze verslag van de oudercom missie. Tbt nieuwe leden van deze commissie werden gekozen de dames G. Loenen en J. v. d. Ouden in de va catures W. Dijkstra en L. Roozemond die zich niet herkiesbaar hadden ge steld. Louis Roozemond gaf als voor zitter van de medezeggenschapsraad een beknopt verslag van de activitei ten van de Raad. Mevrouw C. Oomens-Dekker werd hierin namens de ouders herkozen, namens de leer krachten was dit de heer H. Groene veld. Degenen die aftraden kregen een presentje en de vrouwen een bloe metje. Voorzitter Jan de Keijzer be dankte namens het bestuur iedereen die een positieve bijdrage had gele verd om tot een geslaagd schooljaar te komen. Met het zingen van Gez. 149: „Grote God wij loven U", werd de vergadering besloten. UTRECHT - De invoering van de derde fase van de tweeverdienerswet heeft geleid tot het vertrek van 7.848 mensen die in de gezinsverzorging werkten. Van de zogenoemde alpha- hulpen heeft 16,2 procent het werk opgezegd, van de gezinshulpen en - verzorgsters die minder dan tien uur per week werkten 6,4 procent. DEN HAAG - Minister Smit-Kroes (Verkeer en Waterstaat) en de geza menlijke provinciale besturen heb ben ingestemd met soepeler richtlij nen voor de aanduiding van horeca bedrijven langs de wegen in hun be heer. Op de rijks- en provinciale we gen die geen autoweg of autosnelweg zijn, zullen veel meer bedrijven dan in het verleden kunnen worden aan geduid. Een werkgroep, bestaande uit ver tegenwoordigers van de ministeries van Verkeer en Waterstaat, Economi sche Zaken, de provincies en de hore ca federatie, heeft de nieuwe richtlij nen ontworpen. De bedrijven moeten voldoen aan een aantal eisen betref fende veilige bereikbaarheid, par- keerfaciliteiten, openingstijden, ver strekkingenpakket en toegankelijk heid voor minder-validen. De minister wil voor 1 oktober een keuze maken uit de bedrijven die voor 1 juni een verzoek om aandui ding op een rijksweg hebber, inge diend bij de directie van Rijkswa terstaat in hun provincie Voor aan duiding op provinciale wegen kun nen de bedrijven zich wenden tot het college van gedeputeerde staten in de betrokken provincie. Voor vluchtelingenhulp in Midden-Amerika BRUINISSE - De gezamenlijke C.J.V.-ciubs van Bruinisse trekken zaterdag 6 april de straat op om krukels aan de man of vrouw te brengen. En krukels leuren in een vissersplaats, daar moet je of goed gek, of een goed doel voor ogen hebben. Gelukkig is het laatste van toepassing, aldus Bram de Leeuw, één van de jeugdleiders van het plaatselijke C.J.V. De jongeren, die zelf eerst de kru kels rapen, hopen met hun actie zo veel mogelijk geld bijeen te krijgen voor het project waar ze hun steun aan hebben gegeven: de vluchtelin genhulp in Midden-Amerika. „Vluch ten doe je niet zo maar? Er moet wel veel mis zijn, wil je je boeltje bij el kaar pakken en wegvluchten van de plaats waar jc gelukkig was. Of waar jo geen eten hebt, of geen huis. of geen werk. Of waar je vervolgd wordt om je politieke overtuiging, om je ge loof, of om je huidskleur. Zaken die het eerst moeten worden geregeld zijn éten, drinken en onderdak. Maar er is méér. Letterlijk van levensbe lang voor vluchtelingen is dat er hoop is op een andere, een betere toe komst", zegt Bram de Leeuw. De Leeuw wijst er verder op dat de CJV-clubs, in samenwerking met de V.M.C.A. (Young Men's Christian As- soclation) in tal van landen actief is in vluchtelingenkampen. Y.M.C.A.-bijdrage „Na de zorg voor voedsel, medicij nen en onderdak begint de eigenlijke Y.M.C.A.-bijdrage: het opzetten van dorpshuizen, jeugdhuizen en plaat sen Waar mensen elkaar weer kunnen ontmoeten; het bieden van onder wijsmogelijkheden voor jong en oud; het houden van cursussen en het vor men van leiders in de kampen; het or ganiseren van jeugd-, en sportclubs en andere vormen van ontspanning." De Y.M.C.A. werkt in nauwe sa menwerking met de Hoge Commissa ris voor Vluchtelingen van de Ver enigde Naties. Dc Y.M.C.A. is momenteel op twin tig plaatsen in Midden-Amerika aan het werk voor en met vluchtelingen. De Bruse C.J.V.-clubs steunen de pro jecten van harte en hopen dat er za terdag enorm veel krukels worden verkocht. U weet nu waar voor ZIERIKZEE - De Gereformeerde kerk van Zierikzee heeft voor het eerswt een nieuwe opzet van de paas viering. Al geruime tijd heerste er in de liturgiecommissie een zekere on vrede met de overheersende rol van de kerstviering in kerk en samenle ving, terwijl het van oorsprong be langrijkste feest in de westerse we reld minder aandacht krèeg. Op voorstel van de liturgiecommis sie heeft de kerkeraad besloten om gedurende vier achtereenvolgende dagen (donderdag tot en met zondag) een vormgeving voor een paasviering te gebruiken die aansluit bij de jood se en vroeg-christelijke traditie. Tweemaal zal in deze dagen het Hei lig Avondmaal worden gevierd (op donderdag en op paaszondag) en een maal zal de Heilige Doop worden be diend (in de Paasnacht). Medewerking kerkkoor Vooraf heeft de liturgiecommissie schriftelijke en mondelinge informa tie gegeven over de achtergronden van deze diensten. In de dienst van Witte Donderdag staat de voetwas sing en de inzetting van het Heilig Avondmaal centraal. Het laatste zal dan ook gevierd worden. In deze dienst (evenals op zaterdag en zon dag) zal het kerkkoor betrokken wor den. Dc dienst van Goede Vrijdag zal een zeer sobere dienst worden met als centraal gegeven de volledige le zing van het lijdensevangelie volgens Johannes. Het is de enige dienst in het jaar waar het zwarte antependi- um (kanselkleed) zal functioneren. De paasnachtviering heeft een ge heel eigen karakter. Heel duidelijk zal de lijn te zien zijn tussen het oude bevrijdingsverhaal uit Egypte en het paasfeest. In de oude christelijke kerk vond in deze nacht de Doop Expositie Jopie Minnaard in De Bewaerschole BURGH-HAAMSTEDE - Jopie Minnaard uit Heinkenszand expo seert vanaf zaterdag 6 april tot en met 20 april in De Bewaerschole te Burgh-Haamstede. Naast aquarellen, tekeningen en olieverfschilderijen zijn er ook wandkleden van haar te bezichtigen. Haar werkstukken heb ben als thema's: bloemen-moeder en kind-poezen. De expositie is geopend van maandag tot en met zaterdag van 13.30-16.30 uur, ook op tweede paas dag. plaats omdat de doop betekent dat men met Christus is gekruisigd en opgestaan. Ook in deze dienst zal de Doop plaatsvinden. Daarna gaat men uit een tot zondagmorgen vroeg. Om kwart voor negen is er een kort Mor gengebed waarna er voor jong en oud een paasontbijt zal zijn. Gezamenlijk gaat men daarna naar de afsluitende feestelijke hoofddienst waaraan naast het kerkkoor ook het kinder koor „Jom Jom" zal meewerken. In alle diensten zal de eigen predi kant ds. P. Blokland voorgaan. ROTTERDAM - Tot grote schrik van de gemeente Rotterdam blijkt de in 1945 door de toenmalige burge meester P. J. Oud en de oud voorzitter van de kamer van koop handel mr. K.P. van de Mandele ge plante vrijheidsboom onlangs te zijn gekapt. De boom werd uit het park bij de Maastunnel verwijderd in ver band met de aanleg van een riool persleiding. Volgens een woordvoerder van de gemeente was van te voren nota bene onderzocht waar de leiding het minste schade aan de groenvoorzie ning zou berokkenen...Dat bleek juist over de plaats te gaan waar dc vrijheidsboom stond. Maar de aanwe zigheid van die boom waren de be trokken ambtenaren echter geheel vergeten, ook al, omdat de boom niet zoals gebruikelijk met een hek erom heen of met een bordje eraan als „vrijheidsboom" was aangegeven. Pas toen de boom eenmaal geveld was, werd de vergissing ontdekt. Do gemeente Rotterdam stelt nu alles in het werk om de fout goed te maken. Woensdag is opdracht gegeven aan een kwekerij om te laten onderzoe ken of ergens een fraaie lindeboom beschikbaar is die eventueel als ver vangende vrijheidsboom kan worden geplant. Dat moet dan bij voorkeur gebeuren op 5 mei op een symboli sche lokatie, zoals het monument „De Boeg" bij het Leuvehoofd of in de om geving van het monument van de ma riniers op het Oostplein.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 6