streeknieuws Meer inbreng gewenst voor Particulier Initiatief ZILT ALS DE ZEEWIND Leerwarenfabriek „Geronimo" koopt pand Maaskant Instrument MIDDLN MIDDENSTAND Meerderheidsadvies Welzijnscommissie ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 4 april 1985 Nr. 23705 5 ZIERIKZEE - De meerderheid van de welzijnscommis sie van de gemeente Zierikzee wil, dat het Particulier Initiatief meer inbreng binnen de commisie krijgt dan het aantal raadsleden. Tot nu toe gold een verhouding van vijf raadsleden en vijf vertegenwoordigers uit het Particulier Initiatief(P.L). Bij de nieuwe samenstelling wil de meerderheid van de commissie het aantal P.I.-ver- tegenwoordigers uitgebreid zien tot zeven. De advisering betreffende die nieuwe samenstelling leverde een zeer langdurige discussie op, waarin naast genoemde verhouding raadsle den vertegenwoordigers P.I. aan de orde kwam welke sectoren binnen de commissie vertegenwoordigd zouden moeten zijn. Alle leden waren het ermee eens, dat de georganiseerde sport in de nieuwe samenstelling niet meer in de commissie vertegenwoordigd dient te zijn. Sportzaken komen immers aan de orde in de vergaderingen der sportcommissie en sportraad. Aanbeveling Aanbevolen werd na 1986 de secto ren: maatschappelijke dienstverle ning, educatie, emancipatie en sociaal-cultureel werk in de commis sie te laten vertegenwoordigen. Met uitzondering van de heer K. T. de Jonge (R.U.) konden de commissiele den het eens zijn met deze aanbeve ling. De heer De Jonge voelde niets voor een vertegenwoordiging van de zijde der sector emancipatie, omdat deze sector naar zijn mening veel te eenzijdig gericht is. Mevrouw M. R. de Jong-Van Loo maakte hem erop attent, dat met het opnemen van emancipatie onder de subsidie-verordening voor sociaal- cultureel werk eigenlijk het belang van deze sector al was aangegeven en zij achtte het dan ook van belang, dat de sector wel in de commissie verte- Wéér nieuwe vestiging in Bruinisse BRUINISSE OOSTERLAND -Nog geen week na de officiële bekendmaking, dat in Bruinisse een nieuw bedrijf zal worden gestart (EZKO), werd bekend dat de gemeente Bruinisse nog een be drijf binnen de gemeentegrenzen kan begroeten: de leertvarenfabriek „Geronimo" uit Oosterland, waarvan de heer L. M. Pourquie (beter bekend als Lambiek) eigenaar-directeur is. „Geronimo" zal per 1 mei worden gevestigd in het pand van Maas kant Instrument aan de Industrieweg te Bru. De te kleine behuizing van Geronimo in Oosterland, welk bedrijf bin nenkort verplaatst wordt naar het industrieterrein in Bruinisse. De leerwarenfabriek is nu ge huisvest in een pand aan de Lange Dreef te Oosterland, maar is da nig uit z'n jasje gegroeid. Per week wordt hier ongeveer 10.000 voet (10,7 voet is één vierkante me ter) leer verwerkt tot ceintuurs (20.000 per week), riemen, tasjes, schoenen (10.000 per week), leren dasjes, strikjes: kortom de modi- sche accessoires. Goed bedrijf Lambiek Pourquie is in Rotter dam geboren, maar al twaalf jaar Zeeuw. Eerder had hij zijn bedrijf in Kerkwerve en nu drie jaar in Oosterland. Het is een goed be drijf, waar twaalf mensen werk vinden, aangevuld door vijftig thuiswerkers. Kenmerkend voor het bedrijf is de snelheid waarmee moet worden ingesprongen op de vraag naar de artikelen. Elk quantum wordt met een week, waar ook in Europa geleverd: de helft van de produktie is voor ex port. „Geronimo" exporteert onder meer naar de Scandinavische lan den, Duitsland, Zwitserland en Belgié, derhalve is Pourquie zelf ook geregeld in het buitenland te vinden. Niet om zijn klanten te bezoeken (groot-warenhuizen en groothandel) maar meer om op de hoogte te blijven van de nieuwste ontwikkelingen. Is het Oosterlands bedrijf mis schien niet zo bekend in de regio, anders is dat met de vier winkels van Lambiek, onder de naam „Ba- loe". Te vinden in Renesse, Haam stede, Zierikzee en Arnhem. De winkels zijn een zelfstandig on derdeel van de b.v. Geronimo. de Industrieweg. Als het lukt per 1 mei, maar het spreekt voor zich zelf dat een zo arbeids-intensief bedrijf verplaatsen heel wat voe ten in de aarde heeft, want de pro duktie moet gewoon doorgaan. Ruimtegebrek voor het steeds uit breidend bedrijf is de voor naamste oorzaak van de verhui zing. Geronimo is een bedrijf, dat al tijd een paar seizoenen vooruit is. De zomercollectie bijvoorbeeld, is bijna klaar en men is al bezig met de najaars- en wintercollectie. Voor de geïnteresseerden: de zo- merkleuren wat leer betreft, zijn overwegend pastel en felle kleu ren. Het najaar heeft meer de ge dekte, zachtere kleuren. Hoewel in het bedrijf uitsluitend leer wordt verwerkt, is Lambiek toch bezig met een semi-kunststof pro- dukt te ontwikkelen, omdat leer nu eenmaal erg duur is. Pourquie zegt een goede ploeg mensen om zich heen te hebben, positieve mensen, die zich inzet ten voor het bedrijf. Veel avond en weekeindewerk, maar dat hoort bij een „snelle handel". Jammer vindt hij het, dat met de tweeverdienerswet een aantal goe de thuiswerk(st)ers besloot niet meer voor Geronimo te werken. INDE Verhuizing De vestiging in Bruinisse houdt een verhuizingsoperatie in: al het personeel gaat mee, en het gehele bedrijf wordt dus verplaatst naar Overigens beschikt het bedrijf over meer dan honderd adressen waar altijd een beroep gedaan kan worden om hulp. Al met al: een succesvol bedrijf met een succesvolle jonge (31 jaar) ondernemer aan het hoofd, die zelf wekelijks meer dan honderd uur steekt in zijn onderneming. Of er in Bruinisse aan uitbreiding van het personeelsbestand wordt gedacht, is volgens Lambiek nog niet zeker, maar in de toekomst wellicht wel. genwoordigd zou worden. Voorzitter wethQuder J. Groen vulde bovendien aan, dat emancipatie ook één der hoofddoelen van het rijksbeleid vormt, hetgeen de heer De Jonge ech ter niet van mening deed veranderen. Mevrouw J. A. van Kooten, secreta resse van de ANBO afdeling Zierik zee pleitte vanaf de publieke tribune voor een aparte zetel voor de ouderen binnen de welzijnscommissie. De voorzitter wees haar er echter op, dat de ouderenbelangen vallen onder de sector sociaal-cultureel werk. Betere verhouding De heer A. M. P. van der Schelde nam het initiatief tot een pleidooi voor een bredere vertegenwoordiging van het P.I. in de welzijnscommissie. Wethouder Groen was het met hem eens, dat de sector raadsleden in de welzijnscommissie erg groot is. Hij liet weten zijn steun te zullen verle nen aan een eventueel voorstel het aantal zetels voor vertegenwoordi gers van het P.I. uit te breiden. De heer J. J. Geleijnse zei daar niet voor te voelen. Hij zei belang te hech ten aan een duidelijk advies, dat door de raad gedragen zal worden. Hij wilde de samenstelling van de commissie derhalve handhaven. Mevrouw De Jong echter pleitte voor een brede informatie vanuit het P.I. Zij achtte het zeer wezenlijk, dat het P.I. binnen de welzijnscommissie wordt gehoord en zei dan ook voor stander te zijn van een uitbreiding. Het argument van de heer Van der Schelde, dat de vertegenwoordigers uit het P.I., zoals in de praktijk is ge bleken, toch niet altijd allen verte genwoordigd zijn, vond weinig bij val. De heer Geleijnse sprak de hoop uit, dat het enthousiasme om de ver gaderingen bij te wonen in de toe komst aanzienlijk zal verbeteren. De heer Van der Schelde vond ver der, dat de sector sociaal-cultureel werk ten opzichte van de andere ge noemde sectoren wat breder verte genwoordigd dient te zijn in de wel zijnscommissie. Mevrouw M. C. P. Kieboom-Vos werd desgevraagd medegedeeld, dat voor het aantrekken van nieuwe com missieleden te zijner tijd adverten ties geplaatst zullen worden en dat de belangstelling voor de welzijnscom missie vanuit het P.I. toch enigszins is toegenomen. Tegenwicht Commissielid de heer B. van der Lelie bleek ook voorstander van een uitbreiding van de vertegenwoordi ging vanuit het P.I., zodat naar zijn mening wat meer tegenwicht gebo den zou kunnen worden tegen de poli tieke ideeën. Met vijf stemmen voor en drie tegen werd ten slotte het ad vies geformuleerd de welzijnscom missie inderdaad te vergroten. Een positief advies kreeg verder het subsidieverzoek van de Belan gengroep Zierikzee-Poortambacht. Deze groepering houdt zich bezig met het organiseren van wijkactivi- teiten en deed derhalve een beroep op de reserve van 1,per inwoner, die sinds enkele jaren wordt ge vormd ten behoeve van dergelijke za ken. Wethouder Groen liet weten, dat het inwonertal in Poortambacht thans 3526 bedraagt en dat de belan gengroep derhalve voor het cor responderende bedrag in aanmer king zou komen. Woordvoerder namens deze belangengroep de heer D. Doeswijk liet vanaf de publieke tribune weten, dat sinds enige tijd weer het initiatief is genomen tot het organiseren van activiteiten. Zo werd een tijdje geleden een lampionnenop- tocht voor de jeugd gehouden en werd deze week gestart met een cursus acrobatiek, waar - naar de woord voerder meende - veel belangstelling voor bleek te bestaan. Kledingbeurs Hoewel de belangengroep enige tijd 'slapende is geweest, werd wel elk jaar nog met succes een kleding beurs georganiseerd. Thans bleek weer het enthousiasme te bestaan meerdere activiteiten op touw te zet ten. Bij de opzet daarvan kan voorlo pig gebruik worden gemaakt van een lokaal van kleuterschool ,,'t Miere- nest". In dit verband werd de gemeen te dan ook verzocht een subsidie te verlenen in de huisvestings- en activi- teitenkosten. Mevrouw De Jong sprak van 'een moedig initiatief' om het als belan gengroep in Poortambacht weer te proberen. Zij wilde die vasthoudend heid graag met wat subsidie beloond zien. Mevrouw M. A. Bij de Vaate-Rozen- daal noemde het feit, dat een aparte post voor dit soort activiteiten bij de gemeente beschikbaar is op zich al een luxe. Ze onderstreepte, dat ande re organisaties, die zich bezighouden met wijkactiviteiten uiteraard ook in aanmerking komen voor deze subsi die. De heer De Jonge had niet echt moeite met de subsidieverlening, maar vond wel dat de behoefte aan dit soort activiteiten wel duidelijk moet worden aangetoond, anders is de gemeente, volgens hem, bezig iets op te kloppen. Hard nodig Mevrouw Kieboom was van me ning. dat het hard nodig is, dat er in een grote wijk als Poortambacht eens iets wordt georganiseerd. Volgens haar is het niet mogelijk van tevoren de behoefte daaraan aan te tonen, maar voor haar stond het vast, dat de behoefte aan activiteiten in zo'n grote wijk vanzelfsprekend is. Ook de overige commissieleden brachten een positief advies uit zo dat de belangengroep Poortambacht een subsidie van ongeveer 3.599,— tegemoet kan zien. Tbt slot bracht de commissie advies uit over deelname aan een derde we reldproject. Gezien de goede ervarin gen in het verleden met aanhaking aan het provinciale project (Water putten voor Ruanda) bleek ook nu de voorkeur uit te gaan naar het aanha ken aan de provinciale actie 'Zeeland helpt Nepal', in plaats van een project te adopteren via de NOVIB. Wijze waarop Na enige discussie konden de leden het eens worden over de wijze waarop Zierikzee steun aan dit provinciale project zou kunnen geven. Geadvi seerd werd in elk geval een bedrag van 7.500,— beschikbaar te stellen en daar bovenop als gemeente een kwartje bij te leggen voor elke gul den, die vanuit de Zierikzeese bevol king wordt opgebracht. ZIERIKZEE Diefstal fuiken De fuikendiefstallen beginnen weer. Dinsdag deed. B. uit Zierikzee aangifte van diefstal van twee van zijn fuiken, geplaatst in de Le- venstrijdpolder bij Zierikzee. Een waarde van 800,- verdween. De poli tie zal meer toezicht houden. Auto gestolen Op weg naar Schiphol moest J. v.d. L. uit Roosendaal nog even in Zierik zee iets afgeven. Daarbij liet hij een ogenblik zijn auto onbeheerd staan in de Minderbroederstraat, met de contactsleuteltjes er in. Dat was voor een nog onbekende persoon aanlei ding om er met de auto van door te gaan. Een paar uur later op dinsdag avond werd de auto in Oude Tbnge aangetroffen door de Rijkspolitie groep Dort. met de bestuurder er nog in. Bij de aanhouding sloeg de dader op de vlucht en verdween in de pol der. Oud papier-actie De Christelijke Gereformeerde jeugdsoos haalt zaterdagmiddag 6 april weer oud papier op. De op brengst is bestemd voor het kinderte huis in Kenia. Verzocht wordt het pa pier gebundeld gereed te zetten Speeltuin De Meester Breetvelt speeltuin te Zierikzee wordt vrijdag 5 april weer gecpend. Zaterdag 6 april vindt de of ficiële opening plaats. Om 10.00 uur is er eieren zoeken en nog enkele an dere activiteiten. Kledingbeurs Poortambacht Zoals voorgaande jaren zal ook dit voorjaar weer een zomerkleding- beurs gehouden worden in de kleu terschool de „Speeldoos" op 19 en 20 april. Naast de zomerkleding kan ook bad-sport-, en nachtkleding inge leverd worden, alles in de maten 86 t/m 176. Ook worden ingenomen laarzen gym-, ballet-, en voetbal schoenen, dus geen gewone schoenen en ook geen ondergoed! De organisatie verzoekt de kleding zorgvuldig na te kijken op gebreken en het schoon en gestreken in te leve ren. Maximaal mogen er 25 stuks aangeboden worden waarvan 3 a 4 zo mer t-shirts. Het inleveren van de kleding vindt plaats op vrijdag 19 april van 19.00- 21.30 uur. Verkoop zaterdag 20 april van 10.00 uur-11.30 uur. De afrekening en het afhalen van de niet verkochte kleding is zaterdagmiddag van 14.00 uur-15.00 uur. Kleding die niet ver kocht is en ook niet wordt afgehaald wordt afgeleverd bij het Leger des Heils. Verdere informatie op een van de volgende telefoonnummers: 01110- 2969 Saskia Lubbers, 01110-5244 Rian Duinhouwer. BU RGH-H AAMSTEDE Bijeenkomst NCVB De NCVB afd. Burgh-Haamstede vergadert op dinsdag 16 april om 19.45 uur in de zaal bij de Gerefor meerde kerk. Spreker: dr. A. de Vin uit Zierikzee met „Zeeuwse dialec ten". Op 18 april brengt de NCVB afd. Burgh-Haamstede een bezoek aan de orchideeënkassen te Dreischor. Ver trek 9.30 uur vanaf de Geref. kerk (met eigen vervoer). De NCVB afd. Burgh-Haamstede gaat op donderdag 2 mei naar Brus sel, waar o.a. de Koninklijke Tuinen en vele bezienswaardigheden van de ze fraaie stad worden bekeken. Rscord-vsngst De Krabbs De H.S.V. De Krabbe heeft zondag morgen in een competitiewedstrijd de grootste vangst gedaan in haar be staan. De 28 deelnemers vingen aan de Brouwersdam niet minder dan 57.575 kilogram vis. Dit gewicht werd bereikt door 157 bovenmaatse en 9 ondermaatse vissen. De uitslag luidt: 1. C. de Graaf 6700 gr, 2. D. v. d. Bijl 4824, 3. J. Hart 4300, 4. M. A. v. d. Wielen 4000, 5. L. J. Ste- ketee 3800, 6. G. Kruithof 3450, 7. J. A. Wandel 3200, 8. P. de Rijke 3100, 9. C. Hart 2200, 10. A. de Rijke 1900, 11. A. van Leenen 1500, 12. J. P. van Lee- nen 1500, 13. M. Wesséls 1450, 14. W. Akema 980,15. J. de Blonde 920 gram. De zwaarste vis hengelde J. Wandel boven water met 1025 gram. Junioren: 1. Martin v. d. Graaf 3600 gr, 2. Aijan v. d. Zande 1900 en 3. M. v. d. Velde 1450 gram. Zwaarste vis voor Arjan v. d. Zande 760 gram. De volgende wedstrijd is vastge steld op zondag 14 april, opnieuw aan de Brouwersdam, achterzijde. Surfer in moeilijkheden De reddingsboot „Koningin Bea trix" werd dinsdagmiddag gealar meerd voor een in nood verkerende surfer. Het betrof de 18-jarige Belg I. R. uit Brasschaat, die op 500 meter uit de kust van Walcheren zijn mast had verspeeld. De „Koningin Bea trix" schoot de Belg te hulp en kon om 17.45 uur de vermoeide surfer aan boord nemen. Op het strand van Vrouwenpolder is hij op het droge ge zet. NIEUW-HAAMSTEDE Camera gestolen Op de parkeerplaats bij de Strand weg te Nieuw-Haamstede werd dins dagavond de auto opengebroken (door het inslaan van de achterruit) van de Westduitser B. J. uit Dort mund, en een fotocamera weggeno men. De dader bleef onbekend. RENESSE Kabel gesloten In het weekeinde is op een bouw plaats te Renesse 25 ipeter vijfaderig electriciteitsdraad gestolen met een waarde van 1500,-. Eigenaar is aan nemer gebr. V.d. N. uit Stellendam. NOORDWELLE Opbrengst Welfare-werk De opbrengst van het Welfare-werk van het Rode Kruis, gehouden op za terdag 30 maart tijdens de Strêo, be droeg 368,95. De naam van de pop, waar men naar kon raden, was Christina. Deze naam is niet geraden in de dorpen Se- rooskerke en Noordwelle en is toen verloot onder de deelnemers. BROUWERSHAVEN Oud papier Zoals op de jaarlijkse feestavond van de sportvereniging A.S.V. Brou wershaven uit de woorden van vice- voorzltter W. Hazenak bleek is men de Brouwse bevolking bijzonder er kentelijk voor de medewerking die maandelijks wordt gegeven aan de verzameling van oud papier. Hier door kan de contributie zo laag moge lijk worden gehouden. Aanstaande zaterdag 6 april is het weer zover. Het oud papier wordt opgehaald van 9 tot 10.30 uur. SCHARENDIJKE Kruisvereniging De kruisvereniging Scharendijke- Ellemeet houdt dinsdag 16 april een voorlichtingsavond in De Putmeet te Scharendijke. Huisarts L. Bruel uit Brouwershaven geeft voorlichting over gebruik en misbruik van medi cijnen. De aanvang is 20.00 uur. KERKWERVE Sakor collecte De Sakor collecte (nationale collec te kinderbescherming) die vorige week werd gehouden in Kerkwerve bracht 91,85 op. Hartelijk dank aan de inwoners van Kerkwerve en de collectanten Jo- landa van Leenen, Ina van der Have en Erik Berrevoets. BRUINISSE Oud papier-actie Tfen bate van de Mbuma-zending zal zaterdag 6 april oud papier worden opgehaald. De actie start om 8.30 uur. Verzocht wordt het papier gebundeld gereed te zetten. Tijdrede SGP Op uitnodiging van de Kiesvereni ging der S.G.P. Bruinisse zal op don derdag 11 april de heer K. v.d. Plas uit Hardinxveld-Giessendam een tijdrede houden in het Kerkgebouw van de Ger.Gem. in Ned. aan de Schoolstraat 13. Belangstellenden zijn hartelijk welkom. Dodelijk ongeluk in England Dinsdagavond werd de Schou- wen-Duivelandse politie ingelicht, dat in Engeland bij een verkeersonge luk om het leven is gekomen, de in Bruinisse woonachtige A. v.d. Graaf. Hij was 34 jaar. A. v.d. Graaf was chauffeur bij transportbedrijf Vis been te Nieuwe Tbnge. De familie V.d. Graaf, Botterstraat 9, werd door de rijkspolitie van dit trieste gebeuren op de hoogte gebracht. GOES Jaarvergadering Plattelandsvrouwen In de Prins van Oranje te Goes wordt op donderdag 25 april de jaar vergadering gehouden van de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen, afdeling. Zeeland. De agenda vermeldt onder meer de volgende za ken: jaarverslag, financieel verslag, bestuursverkiezing, uitslag provin ciale wedstrijden, samenzang, en na de midagpauze de uitslag van de pro vinciale bloemschik wedstrijd en treedt het „Gheselscap Goet ende Fijn" op. De aanvang van de jaarver gadering is gesteld op 10.30 uur. Districtmanifestatie VARA De VARA houdt zaterdag 20 april een districtmanifestatie in De Prins van Oranje te Goes, 's Middags van 14.00-18.00 uur is er open huis. Bezoe kers kunnen kennis maken met een tv-stand, waar een screentest kan worden gedaan, een radiostand, waarbij aan een hoorspel kan worden meegedaan en DJ-wedstrijd en ande re zaken. Het Nooy's Volkstheater geeft 's avonds een voorstelling van Hadjememaar. 14 Dankbaar knikte Karei. „Ik geloof niet dat jij dat nodig hebt, maar ik ben er echt wel aan toe." Hij liet zich in het zand tegen de duinen neervallen. „Zo, daar ligt het zieke jongetje dan. Ik denk niet dat dit nou het soort wandelingetje is, dat Maartje - pardon, mevrouw Van Duin - precies bedoelde." Tben hij de wrevelige trek zag die om Marjans mond verscheen, stapte hij snel over op een ander onderwerp. „Je zei net dat er niets mooiers be stond dan de zee, maar er zijn op de wereld heel wat zaken, die minstens zo mooi zijn. Ik heb, toen ik studeer de elk jaar lange reizen kunnen ma ken door Europa. Ongelofelijk wat er allemaal voor 'n prachtige dingen be staan. Gebouwen zo mooi en zo kunstig, dat je er stil van wordt. Schilderijen en beeldhouwwerken, zoals ik die in Italië gezien heb, daar kwam je eenvoudig niet op uitgeke ken. Weet je, Marjan," ging hij verder, „dat zou echt iets voor jou zijn. Ik weet zeker dat je gevoel hebt voor dat soort dingen. Dat je er Intens van zou genieten." Marjan keek hem opmerkzaam aan, alsof ze wilde peilen of hij haar voor de gek wilde houden. Maar met zijn grote glanzende ogen keek hij haar aan en knikte nadrukkelijk. „Ik meen het, Marjan. Jij .bent een type om echt te genieten van de mooie dingen in de wereld. Ik voel dat jouw interesse verder gaat dan een tuinderij of een stel kippenhok ken." „Dat kan dan wel zo zijn," stelde. Marjan nuchter vast, „maar dergelij ke dingen zijn voor Marjan van Duin niet weggelegd. Bovendien ben ik het niet met je eens. Je kunt dan nog zul ke mooie gebouwen hebben of schil deren, maar het is allemaal nage maakt. Door een mens in elkaar gezet. Voor mij is er niets mooiers dan de natuur en dan speciaal de zee. Jij komt niet uitgekeken op een schil derij, maar dat verandert niet. Er mag dan misschien eens een beetje ander licht op vallen, maar alle boompjes en mensjes en zo die er op staan, veranderen niet meer. Die zien er over een uur of over een jaar nog precies eender uit en wanneer je straks nog eens naar Italië gaat mis schien, dan zie je weer precies dat zelfde schilderij met de rooie en de gele en de groene vlekjes op precies dezelfde plaats. Nee, dat is met de zee anders. Geen minuut en geen seconde is die eender. Altijd weer anders van kleur, de golven verandering in bran ding en de branding in schuim. En bij het terugvloeien van de golven, heb je dan wel eens gelet op de prachtige figuren, die in het strand worden ge tekend? Geen schilder kan dat na bootsen. En dan het geluid. Weet je, Karei, het geluid van de zee, dat is iets waaruit je zo verschrikkelijk veel kunt horen. Soms is het als een zingen van vrolijke kinderen, of het zachte neuriën van een moeder, die haar baby naar bed brengt, of elfjes, die over het water dansen. Een ande door ARIETA DE MAN re keer roept de zee gewoon om te ko men en je telkens en telkens opnieuw onder te dompelen in de golven, die je aan alle kanten koesteren. Een enke le keer is de zee boos. Oh, niet bij elke storm, hoor. Want dikwijls genoeg weet ik dat de zee gewoon aan het spelen is en alleen maar een beetje buldert zoals een vader die voor de grap boeman speelt met zijn zoontje, zoals vandaag bijvoorbeeld. Maar wat ik bedoel zijn de keren, dat het schuim tot over de duinen slaat en de natuur ons wil laten zien dat we toch maar heel nietige, ijdele mensjes zijn, die eigenlijk helemaal niets te vertel len hebben. En dan, weet je, bij dat geluid van de zee kun je zo heerlijk alles vergeten en je gedachten mee la ten gaan met de golven." „Oh." Verschrikt slaat Marjan haar hand voor haar mond. „Nu denk je zeker dat ik hardstik- ke gek ben, zo dwaas als ik zit te klet sen." Karei was bij het enthousiaste ver haal van Marjan helemaal overeind gekomen en hing aan haar lippen. „Jij dwaas? Kind, weet je wel dat je gewoon een artiest bent! Je zou moe ten schrijven. Ongelofelijk hoe jij daar net die zee geschilderd hebt. Ik wilde dat ik zo kon schilderen als jij kunt vertellen. En je hebt nog ge lijk ook. Alle schilderijen en beeld houwwerken en zo moeten het op den duur afleggen tegen de natuur. Echt, Marjan, je moet eens proberen een verhaal te schrijven!" (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 5