Commissie financiën akkoord met steunfonds voor minima Tegenvaller van vijf ton op herstel van kademuren Light- shows 't Roefke C DE ZIERIKZEESCHE COURANT Westerschouwen wil 100.000,beschikbaar stellen Slechts 156.000,— subsidie van WVC Eén zwaluw maakt nog geen zomer Toch dure uitvoering verbouwing gemeentehuis Haamstede WA> P 81 tr Number One is back in town from this friday >10.30 en 0.30 uur, discotheek Renesse ZIERJKZEESCHE NIEUWSBODE Consultgroup '82 Het college van Bruinisse heeft de Consult- VOP Inbreng Bekerfinale group '82 opnieuw gesommeerd de container, met de ontwikkeling het Verblijfsrecreatief Ont- De gemeente Westerschouwen loopt voorop De meerderheid van de commissie welzijn van Na samen om het eilandelijk zaalvoetbalkam- waarin een experiment met het kweken van za gers plaatsvindt, weg te halen. (Pag. 3). wikkelings Programma (VOP), een voortvloei sel uit de structuurschets. (Pag. 4). Zierikzee wil meer inbreng van het Particulier pioenschap te hebben gestreden bekampen Initiatief. Op pag. 5 zeggen de leden waarom. Bruse Boys en Sporthuis Zierikzee elkaar ook de beker. (Pag. 8). DONDERDAG 4 APRIL 1985 141ste jaargang Nr. 23705 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het is niet genoeg de zwakke op te helpenmen moet hem ook daarna nog steunen. Shakespeare BURGH-HAAMSTEDE - De commissie financiën van de gemeente Westerschouwen gaat akkoord met het voorstel van b en w een steunfonds van 100.000, voor de minima te creëren op de begroting. Het college zal in overleg met de directie van de Intergemeentelijke Socia le Dienst een voorstel maken op welke wijze dat steun fonds in de praktijk kan worden gerealiseerd, binnen de besluitvorming van het kabinet. Secretaris J. W. de Jonge zei woens dag tijdens de commissievergadering dat de ministeries van Binnenlandse Zaken en Sociale Zaken en Werkgele genheid akkoord gaan met de opzet van de plannen. Het college van Westerschouwen wil met de uitvoering van het steun fonds wachten tot de uitspraak van de raad is gevallen. Individueel Het college wil dat het geen eilan- delijke regeling wordt, maar ziet de vorming van het fonds zuiver als een zaak voor de gemeente Westerschou wen. De Jonge lichtte toe dat het in komen van de minima maatgevend is. Het steunfonds is een individuele benadering, waarbij op draagkracht en betalingscapaciteit wordt gelet. Het college wil de honderdduizend gulden niet uit de pot Oosterschelde- leges halen, maar uit het werkgele- genheidsfonds. Dit fonds zal later weer worden aangevuld tot ruim twee ton. Tijdens de commissie finan ciën zeiden alle leden akkoord te gaan en zij dachten dat mede namens hun fractie te kunnen doen. Voorzit ter J. L. Niemantsverdriet-Leenheer: ,,Ik denk dat heel de raad wel ak koord gaat." De aansluiting op het rioleringnet van de laatste percelen kwam, na vo rige week al in de commissie openba re werken te zijn behandeld, ook woensdag aan de orde. De commissie ging akkoord met een deling van de kosten: 50% voor rekening van de ge meente en 50% voor de zakelijk ge rechtigden. Bij 68 percelen moeten nog laatste werkzaamheden door een aannemer worden verricht en 26 per celen zijn nog niet aangesloten op het net, terwijl daartoe wel de mogelijk heid aanwezig is. De kosten bedragen 195.000,— in totaal. Per 1 juli loopt de 100% verfijningsregeling voor de riolering af. Via deze regeling kan de gemeente geld terugkrijgen voor de aansluitingen. De commissie advi seerde de fifty-fifty"regeling van de gemeente alleen voor 1985 te laten gelden. De eigenaren zijn niet ver plicht tot aansluiting over te gaan. Stads- en dorpsvernieuwing De commissie adviseerde voorlopig uit de eigen middelen van de gemeen te honderdduizend gulden te ver strekken voor de uitvoering van de dorpsplannen in 1985. De gemeente wil dit jaar twee ton besteden aan de particuliere woningverbetering, tien duizend gulden aan monumenten en beeldbepalende panden en 43.000,— voor de woningbouwvereniging Be ter Wonen. Dat is in totaal 253.000,—. De gemeente heeft voor dit jaar 18.000,— over voor nieuwe activiteiten in dit kader. Wester schouwen moet nog 138.000,— beta len aan verplichtingen over 1984. Van de provincie heeft de gemeente daar voor ruim negentigduizend gulden ontvangen, waarvan zij 80% moet besteden aan de betalingsverplichtin gen, oftewel 74.000,—. Er is dus een tekort van 64.000,—, welk bedrag door de provincie mondeling is toege zegd. Volgens de nieuwe Wet óp de s'tads- en dorpsvernieuwing, die per 1 ja nuari van dit jaar is ingetreden is er geen geld meer voor de werkgroep integrale dorpsplannen. Gedeputeer de Maris-Koster heeft gezegd de dorpsplannen voorrang te verlenen bij de verdeling uit de knelpunten- pot. B en w van Westerschouwen wil len 135.000,— uit de knelpuntenpot. De provincie heeft echter nog niet de finitief toegezegd dat de gemeente dit bedrag ontvangt. De gemeente moet dus 253.000,— betalen voor het pro gramma van 1985, heeft 18.000,— over voor nieuwe activiteiten en komt dus 235.000,— tekort. De com missie wil die 100.000,alleen voorlopig uit eigen middelen reserve ren indien de provincie die 135.000,- verstrekt. SCHOU WEN-DU IVELAND - Het spreekwoord luidt welis waar dat één zwaluw nog geen zomer maakt, maar toch heb ben we de afgelopen dagen het weer van de betere kant ge zien. En toevallig genoeg kwam dat betere weer nadat twee inwoners van Schou- wen-Duiveland de redactie •hadden gemeld dat ze de eerste zwaluw hadden gezien. De eerste melding kwam van de heer F. Boot van de Hoge- weg 25 te Burgh-Haamstede. Vlak na hem meldde een lid van de Vogel werkgroep van de Natuur- en Vogelwacht dat de voorbode van de zomer gesig naleerd was. Hij vertelde- dat de eerste zwaluw dit jaar een week eerder was gezien dan vo rig jaar. Toen was dat op 7 april en dit jaar op 1 april. Gezien de langdurige koude-periode van de afgelopen maanden is het opvallend dat de zwaluw toch zo vroeg gezien wordt, aldus de woordvoerder van de vogel werkgroep. ZIERIKZEE - De gemeente Zierikzee ontvangt slechts 156.000,subsidie van het ministerie van WVC op het herstel van de kademuren langs de Nieuwe Haven. Dit betekent een tegenvaller van ongeveer 500.000,--; een bedrag dat in het kader van de zogenaamde 'oude ver plichtingen' de komende drie jaar uit het Stadsvernieu wingsfonds opgebracht zal moeten worden. Deze mede deling deed wethouder L. J. van Gastel woensdagavond tijdens een openbare vergadering van de commissie fi nanciën, naar aanleiding van een zeer recent ontvangen brief van het ministerie van WVC. vallers bij zowel de kademuren als bij de restauratie van molen De Haas. In verband met de gewijzigde dek king van de lasten van de nieuwbouw der bibliotheek, kon aan de reeds ge vormde reserve van 450.000,— een andere bestemming worden gegeven. Naast genoemde reservering van 100.000,adviseerde de commissie om 200.000,— te reserveren voor de uitvoering van de eerste fase aanleg parkeerterrein Baden Powellweg; 100.000,— toe te voegen aan de re serve 'Herbestratingen' en 50.000,— toe te voegen aan het reeds in het bestedingsplan 1985 op genomen bedrag van 50.000,voor de uitvoering van het verkeerscircu latieplan (VCP). Als het aan de heer D. van der Wek ken had gelegen was aan de reserve ring ten behoeve van het Baden Po- wellterrein slechts 150.000,— toegevoegd ten gunste van de reser- Vervolg pagina 4 BURGH-HAAMSTEDE - De com missie financiën van de gemeente Westerschouwen heeft woensdag in tweede instantie toch voor de dure uitvoering van de verbouwing van het gemeentehuis geadviseerd. De^, verbouwingskosten bedragen bijna een miljoen gulden. In oktober van het vorige jaar advi seerde deze commissie nog niet meer dan 650.000,- uit te geven en dan al leen voor noodzakelijke werkzaam heden. Woensdag adviseerde de meerderheid van de commissie het plan van een miljoen uit te voeren. In de eerste plaats dient de werksfeer voor het personeel verbeterd te wor den en in de tweede plaats mag wel het een en ander aan de presenta tie/verfraaiing van het gemeentehuis gebeuren, zo vond de commissie. Tijdens de vergadering van oktober hadden J. van den Berge (RU) en G. J. W. van der Salm (PvdA) duidelijk ge steld dat er wel geld moest zijn voor de extra's en dat de uitvoering van het duurdere plan bijvoorbeeld niet tot verhoging van de onroerendgoed- belasting moest leiden. Woensdag bleek dat de gemeente zonder deze in greep aan voldoende financiële mid delen kan komen en dus gingen Van den Berge en Van der Salm akkoord. L. Tieleman (CDA) had in oktober ge pleit voor de dure uitvoering, maar heeft zich daarna door zijn fractie la ten overhalen tot het plan van 650.000,-. Tieleman woensdag: ,,Ik geloof toch dat ik het begin op het goede spoor heb gezeten. Naast de werksfeer is de presentatie erg be langrijk." Dr. H. J. van Zuijlen (WD) kon zich absoluut niet verenigen met de extra gelden. ,,We moeten geen geld uitgeven aan zaken die niet no dig zijn. Met de verbetering van de werksfeer ben ik het volledig eens, maar de verfraaiing is overbodig. Het is een schande in deze tijd zoveel geld uit te geven aan dit soort zaken, ter wijl er voor de vervanging van de verkeerslichten-installatie in Haam stede geen geld is" De voorzitter, me vrouw J. L. Niemantsverdriet-Leen heer merkte op het fijn te vinden als alle leden (en straks ook de raadsle den) het eens zouden zijn over de besteding van de gelden. „Mevrouw, nogmaals, ik vind het een schande en ik ga er niet mee akkoord. Nooit," al dus Van Zuijlen, die zich uitermate opwond over dit agendapunt. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Verwachting tot vrijdagavond: Lagere middagtemperatuur Half tot zwaar bewolkt en enkele buien; minimumtemperatuur om streeks -10 graden; maximumtempe ratuur ongeveer 15 graden. Matige wind, draaiend van zuid naar zuid west, aan de kust tijdelijk krachtig. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 8 april: Zaterdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: zuidwest 4 Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 707.- Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: zuid 4 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 5 april Zon op 7.06, onder 20 21 Maan op 20.32 onder 07.29 Volle Maan: 5 april (12.32) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 5 april 3.37 16.49 9.49 22.01 Springtij: 7 april HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weer in grote delen van West-Europa blijft bepaald door een depressie op de Oceaan. In de zuidwestelijke stroming die deze de pressie in stand houdt wordt van avond en vannacht een gebied met regen of regenbuien over ons land naar het noordoosten gevoerd. Vrijdag wordt minder warme lucht afkomstig van de Atlantische Oceaan aangevoerd waarin de middagtempe ratuur niet veel hoger komt dan 15 graden. In deze lucht komen ook sta pelwolken tot ontwikkeling zodat de kans op enkele buien ook overdag aanwezig blijft. De gemeente Zierikzee dient bin nen één maand te reageren op dit schrijven om inderdaad genoemde 156.000,te kunnen ontvangen. Het gemis aan een bedrag van onge veer 500.000,— aan subsidie vloeit voort uit het feit, dat bij het herstel van de kademuren niet voldaan kon worden aan de eisen van de zoge naamde 'terugploegmaatregel', be treffende de inzet van werkloze ar beidskrachten Het werk vereiste gespecialiseerde vaklieden, die onder de werkloze werknemers hier echter niet in vol doende mate aanwezig bleken te zijn. Met enige verbittering liet wethouder Van Gastel weten, het te betreuren, dat met deze situatie bij WVC geen re kening werd gehouden. Reservering Ondanks deze tegenvaller van vijf ton adviseerde de commissie finan ciën woensdagavond voorlopig niet meer dan 100.000,— toe te voegen aan de restauratiereserve voor tegen- Op maandag 8 april (2e paasdag) zal de „Zierik- zeesche Nieuwsbode niet verschijnen. Het kantoor van de krant zal op deze dag ge sloten zijn. Advertenties voor de editie van dinsdag 9 april a.s. dienen uiter lijk vrijdag 5 april vóór 11.30 in ons bezit te zijn. Bij het project: Herstel kademurenwerd aanvankelijk ook gerekend op een forse subsidie van het ministerie van WVC in het kader van de zogenaamde terugploegmaatregel. Het bleek echter niet mogelijk bij de uitvoering van het werk te voldoen aan de daarbij gestelde eisen. Het gevolg is dat Zierikzee ongeveer 500.000.— subsidie minder ont vangt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1