Commissie publieke werken adviseerde over herbestrating Matige belangstelling bij Straofeest Noordwelle Kinderstraat en Loswal Sas nog niet Toeristisch kamperen op Neeltje Jans Vissers moeten vangsten in logboek bijhouden Nieuwe burgemeester Hulst Niet in Zierikzee Op heterdaad betrapt Commissie financiën Zierikzee Barbezoeker spuit CS-gas in toiletruimte 2 ZIERIKZEE - „De Kinderstraat ligt er heel slecht bij", zei directeur gemeentewerken D. D. J. van der Poel maandagavond tot de leden van de commissie publieke werken voorafgaand aan het advies betreffende de ur gentiebepaling voor herbestratingen in Zierikzee. De commissieleden wilden dat wel van hem aannemen, maar adviseerden toch de Kinderstraat voorlopig nog niet te herbestraten, omdat de stenen er over anderhalf a twee jaar weer uit zouden moeten in verband met riole ringswerkzaamheden. Ook herbestrating van de Loswal aan het Sas kreeg van de commissie leden geen eerste prioriteit, óndanks het pleidooi dat de directeur gemeen tewerken ook daar voor hield. Wel kreeg hij de toezegging, dat de eerste meevaller ten gunste van de reserve herbestrating aan die Loswal zal worden besteed. Vooralsnog echter gaf de commissie publieke werken de voorkeur aan herbestratingen binnen de woonomgeving. Als eerste op het prioriteitenlijstje van de commissie kwam de her bestrating van de Hoge Molenstraat tussen Vrije en Basterstraat voor een bedrag van 28.000,-. Het vervolg daarop: tussen Basterstraat en Sint Joostmeet zal pas in een later sta dium worden uitgevoerd, namelijk als de bouw van de bejaardenwonin gen in de 's Heer Arendstraat zal zijn voltooid. Vervolgens zal, als naar het advies van de commissie wordt ge handeld, het Rodedorp tussen Water- poortstraat en Verrenieuwstraat aan de beurt komen. ANWB: HULST - Voor de planning van een attractieplint op het werkeiland „Neeltje Jans" is naar de mening van de ANWB een onderzoek ge wenst, o.a. naar de samenhangende plannen in de nabij gelegen provin cies en de belangstelling op de lange re termijn voor het thema Deltawer ken. Verder pleit de ANWB voor het mede inrichten van het gebied t.b.v. toeristisch kamperen en windsurfen. Dit werd gesteld op de provinciale jaarvergadering van Zeeland van de ANWB in Hulst. Tijdens die vergade ring, die werd voorgezeten door de heer W. P. B. Nijzink, lid van het alge meen bestuur van de ANWB, werd de heer J. Deïst uit Noordwelle herbe noemd als lid van de bondsraad. De heer R. C. J. Thomas uit Hulst werd voorgedragen als plv. afdelingscon sul. Na een uitvoerige gedachtenwisse- ling over diverse regionale zaken werd een klankbeeld vertoond over de wegenwacht. Vóór de vergadering hield ing. K. J. J. Brand, hoofd van de technische dienst van het waterschap Hulster ambacht, een boeiende lezing over de geschiedenis van Oost-Zeeuw Vlaan-. deren en de Westerschei de. Daarin be pleitte hij o.a. en historisch weten schappelijk verantwoorde geschied schrijving van dit gebied in toeristi sche boeken, tijdschriften en artike len. DEN HAAG - Vissers moeten vanaf maandag 1 april hun vangsten gaan bijhouden in een logboek. Daarin moeten de vissers onder meer nauw keurig aangeven welke vis zij waar en wanneer hebben gevangen. Het logboek vloeit voort uit een EG- maatrgele om de vangsten waarvoor beperkingen zijn opgelegd, de quota, beter te kunnen controleren. Dit heeft het ministerie meegedeeld. Vissers op schepen van andere EG- landen werken eveneens met het log boek. Controle van de gegevens kan zowel nationaal als in EG-verband, door speciale visserijinspecteuyrs, plaatsvinden. Maandag treedt tevens een voor de gehele gemeenschap uni form systeem voor de registratie van de aangevoerde vangsthoeveelheden in werking. Staatssecretaris Ploeg van Landbouw en Visserij heeft naast de invoering van het logboek nog enkele nationale maatregelen ge nomen. onder andere betreffende de maaswijdte van de netten en de indi viduele vangstcontingenten van tong en schol. AMSTERDAM Koffie wordt woensdag 3 april 15 tot 20 cent per halfpondspak duurder. Deze verho ging is voornamelijk het gevolg van de sterk gestegen dollarkoers in de afgelopen maanden, die vertraagd tot uitdrukking komt in de verwerk te koffie. Het ministerie van Econo mische zaken is van deze prijswijzi ging op de hoogte gesteld, zo heeft de vereniging van Nederlandse koffic- branders en theepakkers maandag meegedeeld DEN HAAG - De maandag begon nen stakingen in de vleesindustie zijn dinsdag voortgezet. De voedings bond FNV verwacht dat bij de al sinds maandag stakende vleesfabrie- ken zich dinsdag drie zullen voegen. Vervolgens werd de herbestrating Breedstraat vanaf Bagijnestraat tot en met kruispunt Krepelstraat opge voerd daarna De Cranestraat en tot slot de Minderbroederstraat. Voor het uitvoeren van deze urgentielijst zal een krediet van ruim 222.000,- nodig zijn De reserve herbestrating bedraagt thans 398.000,-, zodat daaruit voor bovengenoemd krediet kan worden geput. Wethouder publieke werken de heer P. de Rijke had voorafgaand reeds laten weten, dat hij op die re serve graag het dubbele bedrag zag staan, omdat nou eenmaal veel stra ten in Zierikzee toe zijn aan her bestrating. Desalniettemin achtte hij het zelf ook juist thans niet de gehele reserve herbestrating aan te spreken, omdat de gemeente natuurlijk altijd voor onverwachte dingen kan komen te staan. ■Onderhoudspost De heer H. Asma kreeg te horen, dat het looppad in Poortambacht naar de bushalte van een nieuwe gra- vellaag zal worden voorzien Dat komt echter niet uit de post her bestrating, maar valt onder het nor male onderhoud. De commissie bracht verder een unaniem gunstig advies uit ten aan zien van het verlengen van de leunin gen van de Westbrug voor een bedrag van 6.150,- inclusief btw. De leden waren van mening, dat een voorstel hiertoe wel wat lang op zich had la ten wachten. Vooruitlopend op de grote restaura tie van de Vismarkt, die vermeld staat in het bestedingsplan voor 1987, dienen voor aanvang van het toe ristenseizoen deze zomer enkele voor zieningen getroffen te worden aan de Vismarkt, te weten: maken van een closet met spoelinrichting en aan brengen handwasbak in bestaande toiletruimte met portaal in de bijbe horende woning; vernieuwen van de houten zitbanken op het plein; diver se herstellingen aan afslaghuisje, voormalige kolenberging enzovoort; reparaties aan en uitbreiding van electriciteit in toilet, portaal en af slaghuisje en diverse schilderwerk zaamheden. Intensiever gebruik De exploitante van het mosselter ras tijdens de toeristendagen,me vrouw R. Geluk sprak haar waarde ring uit voor de plannen tot deze verbeteringen en zag daarin ook een mogelijkheid, dat de Vismarkt eens wat intensiever gebruikt zal worden, omdat het naar haar mening één van de mooiste plekjes van Zierikzee is. De heer Asma informeerde tijdens de rondvraag hoe het stond met de voorbereidingen voor het loopstra- tengebied. De heer Van der Poel liet weten, dat de borden in bestelling zijn, maar dat de aanpassing van de bestrating van Melkmarkt en Mol niet voor het seizoen gereed zal kun nen zijn. Verder kreeg hij desgevraagd te ho ren, dat over ongeveer drie weken de ruwbouw van de voormalige bak- kerSschool gereed zal zijn en de aan- f- nemer daaruit zal vertrekken. Ver- volgens zullen de verenigingen aan de slag gaan voor het invullen van het gedeelte zelfwerkzaamheid. HULST - De Zeeuwsvlaamse ge meente Hulst krijgt met ingang van 16 april een nieuwe burgemeester. Het is de 46-jarige Mr F. A. W. Jacobs, de huidige burgemeester van het Limburgse Kessel en Neer. Mr. Jacobs is, voor hij op 1 septem ber 1974 tot burgemeester van de Limburgse gemeente werd benoemd, hoofdinspecteur van politie in Breda geweest. Hij was de eerste politie- inspecteur in Nederland die destijds tot burgemeester werd benoemd. Mr Jacobs is lid van het CDA. NOORDWELLE - Het weer was dit jaar de organisatie van de Strao-viering in Noordwelle dit jaar beslist niet gunstig gezind. Op de traditionele datum, 23 februari, moest de viering vanwege de winterse omstandigheden worden uitgesteld en op de alternatieve datum, zaterdag 30 maart, was het weer zo guur dat slechts weinigen de viering bezochten. Desondanks werd het Straofeest door de 25 deelnemers enthousiast gevierd. het dorp werden de deelnemers opge wacht door de muziek, waarna men in optocht naar het dorpshuis trok. Daar werd het Straofeest officieel geopend door de burgemeester van Westerschouwen, mevrouw J. L. Niemantsverdriet-Leenheer. Winnaars De keuring van de versierde paar den door een deskundige jury leverde de volgende uitslag op: 1. Amieke Dooge; 2. Jolanda Meerman; 3. Frank Adam; 4. Diana van Nieuwenhuizen en 5. Silvia Jansen. Het ringsteken, dat om 15.00 uur op de Ring werd gehouden, werd gewon nen door Connie Boot. Op de tweede plaats eindigde Hans-Caro de Vrieze. Op de derde plaats eindigden ex ae quo J. Thiery en J. Hoogenboom. De vijfde plaats werd gedeeld door Jos Hanse, Frank Adam, Ron Brink en Jerry van der Wekken. Ook de kinderen uit Noordwelle de den aan het ringsteken mee, maar dan op de fiets. De uitslag bij de groep tot acht jaar luidt: 1. Arjan de Vrieze; 2. Jorien Schoneveld en 3. Chiel Leeuwe. Bij de groep van acht tot twaalf jaar eindigde als eerste Ar jan van der Putten; tweede werd Maurice Lokker, gevolgd door Len- nart Piek. Gezeten op een koudbloed Belg leidde J. Hoogenboom uit Noordwel le, in aangepaste kledij, de stoet strdo-rijders, daarbij gebruikma kend van de traditionele toeter. Na de keuring van de paarden op de Ring vertrok de stoet naar Renes- se en omgeving. Bij terugkomst in ZIERIKZEE - In het artikel over de uitreiking van het verJ zetsherdenkingskruis aan me-| vrouw S. Labzowski-DrukkerJ dat vrijdag in de Zierik-zeesche Nieuwsbode werd geplaatst, is een storende fout geslopen. In de loop van het verhaal wordt gesproken over de be schrijving van haar oorlogser varingen, waarbij op een gege ven moment wordt gesteld dat „daarover in Zierikzee weinig of niets bekend was. Haar oor logsactiviteiten hadden zich in Zierikzee afgespeeld en me vrouw Labzowski zelf hield ze voor zich." Door het wegvallen van het woordje niet in de laatste zin, vóór Zierikzee, klopt het ver haal niet. Men moet de laatste zin als volgt lezen: „Haar oor logsactiviteiten hadden zich niet in Zierikzee af gespeeld De ruiterstoet begeeft zich, na een rondje door het dorp Noordwelle, in de richting van Renesse. ZIERIKZEE - Naar aanleiding van de poging tot inbraak in het ZWN kantoor te Zierikzee op zondag 24 maart 1984, waarbij door de politie van de groep Schouwen-Duiveland, op heterdaad werden aangehouden de daders C.C.B. en I. van L. beiden wonende te Zierikzee, werd een na der onderzoek ingesteld. Uit dit on derzoek bleek dat deze twee daders betrokken waren bij de volgende fei ten: inbraak jeugdsoos Brogum, po- ping inbraak ZWN-kantoor, poging tot inbraak bij de levensmiddelen handel „De Brug" te Zierikzee, han del in verdovende middelen en he ling van diefstal afkomstige voorwerpen. Tijdens het onderzoek werden de navolgende personen aangehouden, ieder voor zich, bij de volgende feiten betrokken waren: A. H. K. wonende te Zierikzee, terzake: wegnemen van wegbebakenings voorwerpen, het bespuiten met verf van het beeld „Christus Koning", het bespuiten met verf van de muur van het belasting kantoor te Zierikzee. P. v. H. wonende te Zierikze.e. terza ke het bespuiten van de muur van het bejaardentehuis „Onder de Wieken" en het wegnemen van bebake- ningslamp bij een wegopbreking. K. E. P. wonende te Zierikzee, ter zake het bespuiten van de muur on der de Beuze, met verf. J. J. F. wonende te Zierikzee, terza ke het bespuiten van de muur onder de Beuze en in de Krepelstraat te Zie rikzee. Verdachten zijn na verhoor allen in vrijheid gesteld. Tégen hen zal proces-verbaal worden opgemaakt. Het totale schadebedrag is nog niet bekend. ZIERIKZEE - De commissie finan ciën van de gemeente Zierikzee houdt op woensdag 3 april een verga dering in het stadhuis. Op de agenda staat de besteding van de bij ophef fing van de reserve Nieuwbouw Bi bliotheek vrijgekomen gelden. De reserve bedraagt per 1 januari 1985 417.740,80. Met rentebijschrij ving is het saldo rond de 450.000,-. In verband met de gewijzigde dek king van de lasten van de nieuwbouw kan aan de reserve een andere be stemming worden gegeven. Tijdens de vergadering wordt voorgesteld de gelden te verdelen over een viertal projecten. Andere agendapunten zijn; toevoe ging reserve. Nadelige verschillen bij verkoop gronden in verband met in breng gronden in het bestem mingsplan Kaaskenswater, algemene uitkering uit het gemeentefonds over 1985, beleidsuitgangspunten gemeen tebegroting 1986, het sluiten van een rekening-courant overeenkomst met de Stichting Gemeenschappelijke Bi bliotheekvoorziening Schouwen-Dui veland en het verlenen van een ge meentegarantie ten bate van de bouw van een nieuwe bibliotheek en tot slot de financiering van het woonwa gencentrum aan de Klerksweg. De vergadering begint om 20.00 uur. DEN HAAG - Het kamerlid Wessel- Tuinstra (D'66) wil van minister Kor thals Altes (justitie) weten of het waar is dat de inlichtingendienst bui tenland (IDB) op grote schaal telefoon-, telex- en satellietverkeer laat afluisteren door elektronische afdelingen van de marine inlichtin gendienst. BIGGEKERKE - Dc 22-jarige E. H. E. M. uit Maastricht heeft zondag van dc politic een proces-verbaal ge kregen omdat hij in de nacht van za terdag op zondag tijdens een rusic in een toiletruimte van een bar in Big- gekerkc met het in Nederland verbo den CS-gas heeft gespoten. In het toilet bevonden zich volgens de politie zeven jongelui. Twee moes ten zich in verband met ademhalings- en andere klachten onder doktersbe handeling stellen. Ook dc vijf ande ren hadden huid- en oogklachten. De man werd zondagmorgen door de politie van zijn bed gelicht. Hij lo geerde in een appartement in Zoute- landc. Hij zei het gas in België te heb ben gekocht. Iedere woensdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities. Herv. Chr. gemengd koor. 19.30-21.30 uur. Zweedse Rode Kruis ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. 20.15- 21.45 uur. Gymlokaal Raamstraat. Klassiek ballet 13.00 tot 16.00 uur, 16.00 tot 20.30 uur. Serooskerke Dorpshuis. Take Five-gymnastiek en clownsoptreden voor de kinderen. 19.00-20.00 uur. Haamstede Dorpshuis. De Schutse. Jazzgym. 19.30 tot 20.45 uur. Scharendijke Gymzaal. Gym voor dames van 14.00 tot 15.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Majorettes. 18.15 tot 20.00 uur. Verenigingsgebouw. Dameskoor. 19.00 tot 20.30 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouwtje. 14.00-16,00 uur, kinderklub. Nieuwerkerk „Rehoboth". Strip-o-theelc-- 18.30- 19.30 uur. Dorpshuis. Beatballet. 19.00, 20.00 en 21.00 uur. Oosterland „Open lessen". Bejaardengym- nastiek. 9.15 - 10.15 uur (v.m.). Iedere donderdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Pand Visstraat 5. Koffie-ochtend voor vrouwen. 09.30-11.00 uur. Burgh-Haamstede Christinastraat 21. Bidstond steun groep voor de verdrukte christenen en joden. 20.00-21.15 uur. Haamstede Gymzaal Julianastraat. Klassiek Ballet. 15.30 tot 18.30 uur. Renesse Dorpshuis. Beatballet. 19.30 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Smalstads ge mengd koor. 19.45-21.45 uur. Noordgouwe Hotel café-restaurant v. d. Weijden. Bridgen. 13.30-17.00 uur. Dorpshuis. Kaartavond. 20.00 uur. Nieuwerkerk Algemene Leesbibliotheek „Reho both". Uitlenen van boeken. 18.30 tot 19.15 uur. Oosterland „Oosterhof". Bejaardensoos. 14.00 tot 17.00 uur. Dorpshuis. Strip-o-theek. 18.30-19.30 uur. Iedere vrijdag Schouwen-Duiveland Op alle politieburo's op Schouwen- Duiveland: spreekuur, van 14.00 tot 17.00 uur. Rode Kruis ziekenhuis. Uitzending Nomen Nescio. 15.45-16.45 uur. Burgh-Haamstede Hotel Haamstede Klaverjassen. 20.00 uur. Brouwershaven Gemeenschapsruimte. Nutsbiblio- theek. 19.30-20.30 uur. Iedere zaterdag Zierikzee Gymzaal Beatrixschool. Klassiek ballet. 13.00 tot 17.30 uur. Eerste dinsdag van de maand Zierikzee Kreeftstraat 60. Spreekuur Gehandi capten Advies Bureau. 16.00-17.00 uur. Iedere tweede donderdag van de maand Stadhuis Zierikzee, Meelstraat. Zit ting huurcommissic van 9.00 tot 11.30 uur. Iedere maandag en donderdagochtend (behalve in de schoolvakanties) Brouwershaven In de „Blokkendoos". Peuterspeel zaal. Van 9.00 tot 11.30 uur. Iedere woensdag en donderdag Zierikzee Visstraat 5. Stichting Vrouweneman- cipatieZeeland, regio Schouwen-Dui veland en St. Philipsland. Woensdag van 14.00-17.00 uur en van 19.00-20.00 uur en donderdag van 9.00-12.00 uur. Elke maandag en woensdag Zierikzee Onderdak. Zaalvoetbalkompetitie 19.00 tot 23.00 uur. Elke vierde donderdag van de maand Burgh-Haamstede Christinastraat 21. Bidstond en geza menlijke bespreking steungroep voor de verdrukte christenen en joden. 20.00-22.00 uur. Iedere derde dinsdag van de maand Scharendijke Restaurant „de Koepel". Bijeen komst Modelbouw- en hobbyvereni ging. 19.30 uur. Elke derde vrijdag van de maand Zierikzee Uitzending kerktelefoon van Her vormde Gemeente Zierikzee. 18.30- 20.00 uur. Verzoekjes week van tevo ren doorbellen of even afgeven op vol gende adressen: mevr. T. Wessels Stormvogelstraat 6, tel. 6059; mevr. V Koster, 't Vrije 1, tel. 2291; mevr. H Kelder, Scheepstimmerdijk 42, tel. 4317. Dinsdag 2 april Burgh-Haamstede De Schutse. N.V.V.H. Demonstra tie-hobbymiddag tekenen, kantklos sen en poppenmaken. 14.00 uur. Gemeentehuis. Commissie ruimtelij ke ordening. 19.30 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur. Woensdag 3 april Zierikzee Visstraat 5. Poppentheater Alteklein. 14.30 uur. Raadzaal Stadhuis. Commissie fi nanciën. 20.00 uur. Visstraat 5. Aandacht voor tweever- dienerswet. 20.30 uur. Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Commissie financiën. 16.00 uur. Brouwershaven Blokkendoos. Knutselclub. 13.30 uur. Nieuwerkerk Rehoboth. Voorlichtingsavond Brandwondenstichting. 19.30 uur. Bruinisse Peuterspeelzaal. Voorjaarskleding- beurs. Van 14.00 tot 16.00 uur. Verenigingsgebouw. Verkoping „De Schutse". Van 14.00 tot 20.30 uur. Donderdag 4 april Brouwershaven Verenigingsgebouw. Volksdansen. 20.00 uur. Vrijdag 5 april Zierikzee Graanbeurs. Dansavond met Ricardo en Calypso. 20.30 uur. Zaterdag 6 april De Beuze. Rommelmarkt t.b.v. kin derboerderij De Punt. 09.00-17.00 uur. Kraayestein. Rommel- en snuffel- beurs voor verenigingen en part. 10.00 uur. Brouwershaven Oud papier ophalen door A.S.V. Van 9.00 tot 10.30 uur. Tonnenmagazijn. Ledenvergadering watersportvereniging Den Osse. 13.30 uur. Maandag 8 april Renesse Manege Grol. Puzzeltocht Landelijke Rij vereniging en Ponyclub Westelijk Schouwen. 13.00 uur. Woensdag 10 april Visstraat 5. Poppentheater Alteklein. 14.30 uur. Concertzaal. Concert Het West vlaams Orkest. 20.00 uur. Verenigingsgebouw. Jaarvergadering postzegelvereniging „G. J. Peolen". 19.30 uur. Vrijdag 12 april Kcrkwervc Verenigingsgebouw. Talentenjacht, Stichting Jeugdactiviteiten. 14.00 uur. Dinsdag 16 april Kcrkwervc Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur. Woensdag 17 april Zierikzee Huis van Nassau. Bijeenkomst N.B.v.P. afd. Schouwen. 14.00 uur. Visstraat 5. Poppentheater Alteklein. 14.30 uur. Donderdag 18 april Burgh-Haamstede Beatrixschool. Ledenvergadering af deling Schouwen Ned. Rode Kruis. 20.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 2