Motie van wantrouwen stuurt wethouder H. Schot naar huis Van soldaat tot oma Mirella van den Berge wint play-hack finale hij jeugd DE ZIERIKZEESCHE COURANT Bru$e C. D. A.-raadsleden laten eigen wethouder vallen: m Eilandentrofee Wisseling magazijnbeheer Groene Kruis Nabestelling foto's Wh PÊ giar 4^4 C ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Film Meer zetels Sprankje hoop Diktevreden Het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis krijgt van Het bestuur van de A.N.B.O., afdeling Zierik- Bruse Boys heeft na de 0-2 overwinning bij Yer- DFS-oefenmeester Kees Rijnberg toonde zich de Nederlandse Hartstichting een voorlich- zee, wil meer zetels in de Stichting Welzijn Ou- seke weer een sprankje hoop in de tweede klas na het 2-2 gelijkspel bij Bevelanders diktevre- tingsfilm voor hartpatiënten. (Pag. 4). deren op Schouwen-Duiveland. (Pag. 4). te kunnen blijven, maar.... (Pag. 4). den, al was het spel niet best, (Pag. 5). MAANDAG 1 APRIL 1985 14Iste jaargang Nr. 23703 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Niets is moeilijker terug te vinden dan verloren ver trouwen. Fliegende Blatter BRUINISSE - C.D.A.-wethouder H. Schot heeft tijdens de raadsvergadering van vrijdagavond een motie van wantrouwen tegen zijn beleid, niet overleefd. Een meer derheid van zes tegen drie maakte een einde aan het Schot-bewind, dat de laatste twee jaar veel stof deed opwaaien. Het was raadslid Dr. W. Vonk die de motie indiende, on dersteund en ondertekend door collega's C. J. van Liere (A. B.), A. J. Bal en M. Hou- kamp (P.v.d.A.-Lijst v. d. Velde) en M. Meeuwsen en J. S. Wiebrens (C. D. A. Daarmee deed Vonk wat hij in mei '83 al aankondigde, maar waarvoor hij nog geen meerderheid kreeg: het vertrouwen opzeggen in wethouder Schot. het zou gaan gebeuren. Immers: het Algemeen Belang onder aanvoering van raadslid Vonk had al jaren z'n be zwaren tegen wethouder Schot niet onder stoelen of banken gestoken. Mei '83 verweet Vonk de wethouder nog „onbehoorlijk bestuur en min achting voor de positie van raadsle den". Hij beschuldigde Schot toen te vens van „valsheid in geschrifte" in verband met het stemgedrag van Schot tijdens de behandeling van de spraakmakende zaak supermarkt. Vonk toen: „Met deze wethouder valt niet samen te werken op een gezonde en eerlijke basis en we zeggen dan ook alle vertrouwen in deze wethou der op". Dat het toch nog bijna twee jaar heeft geduurd voor zijn motie een brede ondersteuning kreeg, kwam door het C. D. A. die zijn wethouder niet publiekelijk wilde afvallen. Naar de .werkelijke oorzaak dat Meeuwsen en Wiebrens nu wel het doek over Schot wilden laten vallen, Het politiek steekspel tussen H. Schot (C.D.A.) en dr. W. F. M. Vonk (A.B.) mondde vrijdagavond uit in een door zes raadsleden ondersteunde motie van wantrouwen. kan slechts worden gegist, hoewel een eenvoudige optelsom van één en één is twee duidelijk maakt, dat het gebeuren in de besloten hoorzitting van maandag j.l. inzake riole ringsperikelen, de uiteindelijke druppel was, die de spreekwoordelij ke emmer deed overlopen. Uit die be sloten bijeenkomst werd in het ver loop van de raadsvergadering be hoorlijk „geklapt", zodat het niet moeilijk is te raden naar de werkelij ke drijfveren, waarom het C.D.A. de ze. week overstag ging. Overigens kwam de motie niet he- leméól als een donderslag bij heldere hemel: zowel H. Schot als de burge meester en uiteraard ook de onderte kenende raadsleden waren voor de raadsvergadering op de hoogte van hetgeen er zou gaan gebeuren, waar druk politiek beraad aan vooraf ging. Het nieuwe bestuur van het Bruse C.D.A. in de personen van voorzitter H. Goeneveld en secretaris J. Huizer, deed verwoede pogingen het naderende onheil af te wenden en de zittende C.D.A.-raadsleden in woord en geschrift af te houden tegen de eigen wethouder te stemmen. Wat nu? Over de vraag: wat nu?, is inmid dels de geruchtenstroom op gang ge komen. Er is een aantal mogelijkhe- ,,den. Schot kan de eer aan zichzelf Vervolg pagina 2 ZIERIKZEE - De leerlingen van de afdeling INAS-2 van de Prinses Juliana- school voor LHNO en MHNO namen vrijdag afscheid van hun school. Dat ge beurde op enigszins ludieke wijze: de lessen in dependance ,,De Kluut" aan de Caustraat te Zierikzee werden die laatste schooldag in zeer bijzondere kle dij bijgewoond. De leraren gaven die dag les aan omaatjes, aan een brand weerman, aan een en aan een soldaat. De examens zullen in de komende weken de afsluiting vormen van deze INAS-opleiding. De tekst van de motie luidt letter lijk: „Ondergetekenden,(volgen de zes namen van raadsleden), leden van de raad der gemeente Bruinisse; overwegende, dat in de achterlig gende periode is gebleken, dat met de heer H. Schot, wethouder van de gemeente Bruinisse, geen enkele vorm van samenwerking mogelijk is; gelet op het bepaalde in artikel 87a van de gemeentewet; besluiten; I. te verklaren dat de heer H. Schot, wethouder van de gemeente Bruinisse, het vertrouwen niet meer bezit; II. de gemeenteraad te verzoeken in zijn vergadering van 29 maart 1985 zich hiertoe eveneens uit te spreken. Bruinisse, 29 maart 1985". Na het voorlezen en overhandigen van de motie, die de zwaarste politie ke straf inhoudt die een^ politicus maar kan krijgen, drong de indiener aan op het uitschrijven van een extra raadsvergadering na een wettelijk vastgestelde termijn van veertien da gen, om de consequenties van de mo tie te bespreken. De termijn van veer tien dagen levert wat moeilijkheden op, omdat de bewuste wethouder voor veertien dagen met vakantie in het buitenland zal vertoeven. Een da tum voor de vergadering zal nader bekend worden gemaakt. Vervolgens diende de motie in stemming te wor den gebracht met als resultaat: de zes genoemde raadsleden stemden vóór de motie, twee S.G.P.-ers (V. d. Bos en Houtekamer) en wethouder M. J. v. d. Velde tégen. Zes-drie derhalve - (S.G.P.-er Slingerland was niet aan wezig en Schot zelf mocht uiteraard niet meestemmen), een ruime meer derheid om Schot naar huis te sturen. Schot zelf onthield zich staande de vergadering van enig commentaar. De motie kwam voor velen als een verrassing, hoewel het in feite een kwestie van afwachten was wannéér OOSTERLAND - Mirella van den Berge uit Oosterland en Jacqueline van Peperstraten uit Oude Tonge wonnen zaterdag de play-back finale om de eilandentrofee, respectievelijk in de categorie van 8 tot en met 12-jarigen en van 13-jarigen en ouder. De finale voor de jongste groep vond zaterdagmiddag plaats, de andere finale werd zaterdagavond afgewerkt in een tot de nok toe ge vuld dorpshuis .„Oosterhof". Winnares Mirella van den Berge en de groep Wham, die op de tweede plaats eindigde in de middag-finale voor de jongeren. De play-back finale was het sluitstuk van een reeks play-back avonden, die de afgelopen maanden in Oosterland werd gehouden onder auspiciën van „Lucky's Drive In Show" in samenwerking met de fam. Beider uit Bruinisse. De play-back voorrondes kwamen zaterdag tijdens de finale tot een suc cesvolle afronding. Presentator bij de finale was de heer J. Siebel uit Nieu we Tonge, die eveneens bij play-back wedstrijden betrokken is in West- Brabant. Anita Meyer Mirella van den Berge werd met grote afstand de winnares in de jon- gerenfinale. In haar creatie van Anita Meyer behaalde zij maar liefst een to taal van 167Vi punt. De voor het me rendeel uit jongeren bestaande jury beoordeelde drie aspecten van het op- treden, namelijk het play-backen, de presentatie en de kleding. Mirella scoorde bij twee juryleden het maxi male aantal punten van 30, terwijl het'puntental van de overigen hierbij zeer dicht in de buurt zat. De groep „Wham" uit Brouwershaven behaal de met een fris optreden de tweede plaats met 141'/2 punt. De jongeman Van Engelen uit Bergen op Zoom bracht het als Danny de Munck tot een totaal van 136Va punt een beland de op de derde plaats. Verder traden in de finale aan, Ria Valk (Carina Ca- pelle uit Oosterland) en een andere Danny de Munck. Mirella van den Berge mocht de bloemen en de trofee in ontvangst nemen, vooral door haar spontane en uitstekend verzorgde play-backing van Anita Meyer. Prominenten Zaterdagavond traden maar liefst vijftien play-backers voor het voet licht. Het publiek kon getuige zijn van de welhaast professionele optre dens van Elvis Presley, Kelly Marie, Harry Slinger, Vanessa, André van Duin. Audrey Landers, Tineke Schou ten. Meat Loaf (2x), Dolly Dots, Vani ty Six, Star Sisters, André Hazes, Risqué en Liza Minelli. Mirella van den Berge De jury bestond bij de grote finale onder meer uit een aantal prominen ten, zoals Henk Capelle (saxofonist van het Schelde Trio), de Vlaamse zanger Leo Smit en Ricardo. Laatst genoemden brachten tussen de play back optredens ,,Iive"nummers. Ri cardo is bekend van zijn band „Riear- do en de Calypso's", die een aantal singles heeft gemaakt. Deze band treedt vrijdagavond op in de „Graan- beurs" in Zierikzee. Hoewel de deel nemers elkaar niet veel toe gaven, kwam uiteindelijk Jacqueline van Peperstraten uit Oude Tbnge als win nares tevoorschijn in haar creatie van Liza Minelli, gevolgd door Sonja Remmers uit Renesse met „Tineke Schouten" en op de derde plaats ein digde Vanity Six uit Oude Tbnge. De eilanden-trofee ging zaterdag avond met Jaqueline in de richting Oude Tonge, waardoor de buit aardig werd verdeeld. Eén trofee op Schou wen-Duiveland en één op Flakkee. Het spectaculaire play-back gebeu ren in Oosterland bleek een uitste kend initiatief van de fam. Beider en de ..Lucky's Drive-In Show", dat ze ker een vervolg zal krijgen. Op 27 april wordt in het verenigingsge bouw „Ons Dorpshuis" te Nieuwer- kerk strijd geleverd om het regionaal kampioenschap. OUWERKERK - In Ouwerkerk werd zaterdagochtend afscheid geno men van het echtpaar De Later- Lukus als beheerders van het plaat selijk magazijn van het Groene Kruis. Dagelijks bestuurslid de heer Van Sluis sprak dankwoorden voor de inzet van de heer en mevrouw De Later gedurende de afgelopen veer tien jaar. De heer J. B. Manni, bestuurslid uit Ouwerkerk binnen het Groene Kruis bood de heer De Later een fles geest rijk vocht aan. Voor mevrouw De La ter was er een boeket bloemen. Het beheer van het Groene Kruis magazijn in Ouwerkerk gaat over naar mevrouw I. Vijvcrbcrg-Spren- gelmeijer. Zij is bereikbaar onder tel.nummer (01114)-2675.; De nieuwe vaste openingstijden voor het maga zijn moeten nog worden vastgesteld. De inwoners zullen daarvan op dc hoogte worden gesteld via dorps krant ,,'t Aollegacrtje". Met ingang van I april 1985 kunnen de in onze krant ge plaatste foto's uitsluitend wor den nabesteld en afgehaald bij het kantoor van de Zicrikzec- Sche Nieuwsbode. Dc foto's die nen contant te worden betaald. De directie Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Verwachting tot dinsdagavond: Enkele buien Half tot zwaar bewolkt en enkele buien; minimumtemperatuur om streeks 8 graden; maximumtempera tuur ongeveer 14 graden, aan de kust enkele graden lager. Matige tot krachtige, kracht 4 tot 6, aan de kust en op het IJsselmeer eerst nog harde wind uit zuidwest tot west. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 5 april: Woensdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30Cv Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: zuidwest 4 Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 40" Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: zuid 4 Vrijdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50" Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: zuid 4 ZON- EN MAANSTANDEN 2 apr. Zon op 7.12, onder 20.16 Maan op 15.59, onder 6.35 Volle Maan: 5 april (12.32) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater LaagWater 2 april 1.07 14.02 7.14 19.56 Springtij: 7 april HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het ziet er naar uit dat het weer langzamerhand een lente achtig karakter krijgt. Voor het zover is passeert vanavond en vannacht eerst nog een regengebied en ook morgenoverdag worden met een westelijke wind nog enkele buien aangevoerd. Daartussendoor is ook de zon af en toe te zien. Vannacht daalt de temperatuur tot ongeveer 8 graden, morgenmiddag wordt het cir ca 14 graden. Na morgen komt het weer meer on der invloed van een hogedrukgebied dat zich verplaatst van Spanje naar Midden-Europa. De wind draait naar zuidelijke richtingen, er komt gelei delijk meer zon en de temperatuur komt op een niveau van ongeveer 16 graden, in het zuidoosten van het land misschien nog iets hoger «5883

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1