Raad Duiveland draagt eenmalig financiële gevolg principe-uitspraak Gezamenlijk dansen Sponsor-fietstocht Jeugd Rode Kruis in de LTS Toiletwagen maakt plaats voor modern toiletgebouw DE ZIERIKZEESCHE COURANT /O ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Recht vari enquête Verzetsherdenkingskruis Belangenvereniging Zaalvoetbal Een Haagse jurist is van mening dat aan de ge- Mevrouw S. Labzowski-Drukker, een oud- Deze week is op Schouwen-Duiveland een be- Door een zwaarbevochten 2-2 gelijkspel tegen meenteraden het recht van enquête moet wor- inwoonster van Zierikzee, heeft het verzetsher- langenvereniging voor geestelijk gehandicap- de soosploeg van Brogum veroverde FC Kerk- den toegekend. (Pag. 2). denkingskruis gekregen. (Pag. 2). ten opgericht onder de naam „Onderling werve het kampioenschap in de tweede klas. Sterk". (Pag. 4). (Pag. 6). VRIJDAG 29 MAART 1985 141ste jaargang Nr. 23702 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Principes zijn dingen die men gebruikt om iets on aangenaams na te laten. Douwes Dekker K Vrije Goede Vrijdag 'De Zuidhoek ZIERIKZEE - In de aula van de LTS Schouwen-Duiveland in Zierik zee kwamen donderdagavond leer lingen van drie scholen uit het voort gezet onderwijs bij elkaar om gezamenlijk te genieten van de mu ziek van disco drive-in „Esmeralda" en van de live-muziek van Band X. Na enige tijd was de ruime aula van de technische school fiks gevuld met leerlingen van RSG, de LHNO en de LTS en al snel gingen de beentjes uit voerig van de vloer. Tussen de muziek van disco drive- in „Esmeralda" door liet Band X het beste uit haar repertoire horen. De formatie, die indertijd als driemans formatie tijdens een Any wave-festi val in jeugdsoos Brogum debuteerde is inmiddels uitgegroeid tot een vol wassen zesmansgroep. Het gitaar- SCHOUWEN-DUIVELAND - Twee weken geleden meldden wij dat de sponsor-fietstocht van het Jeugd Rode Kruis Schouwen-Duiveland, na tweemaal te zijn uitgesteld, definitief zal worden gehouden op za terdag 27 april. In dat verband hebben de zes burgemeesters van Schouwen-Duiveland, als leden van het Comité van Aanbeveling, zich bereid verklaard om persoonlijk de fietstocht aan te bevelen. Na de burgemeesters van Duiveland en Bruinisse, is nu het woord aan burgemeester W. den Boer van Middenschouwen: „Ik heb zo'n honger Vaak komen jullie jongens en meisjes thuis uit school met de kreet: ,,Ik heb zo'n honger", je be doelt dan meestal dat je trek in iets hebt. Wat echter honger heb ben is, daar hebben jullie en ook veel volwassen mensen nauwe lijks enig idee van. In jullie geval staat er in de re gel wel iets klaar, maar in de Afri kaanse landen is echt honger en is het voedsel om die honger te stil len niet of onvoldoende aanwezig. Het is een goede zaak dat het Nederlandse volk daar in de actie ,,Een voor Afrika" iets aan ge daan heeft. Intussen is wel duide lijk, dat wij er met een éénmalige actie niet zijn. Daarom wil ik de sponsor fietstocht die het Jeugd Rode Kruis op zaterdag 27 april a.s. or ganiseert van harte bij jong en „oud" aanbevelen. Het idee van de regionale afdeling om op deze wijze de jeugd alsnog bij de actie ,,Een voor Afrika" te betrekken verdient brede steun. Deze activiteit kan een tweele- dig effect hebben. De jeugd bepalen bij de nood die elders is en hen stimuleren om daar daadwerkelijk wat voor te doen, dus deelnemen aan de spon sorfietstocht. De ..ouderen" er bij bepalen dat een eenmalige bijdrage niet vol doende is, dat de hulp in landen waar honger is moet voortgaan, dus als sponsor een of meer jonge lui steunen. Op 27 aril a.s. krijgt Schou wen-Duiveland de kans om zich waar te maken. Met ieders hulp moet het mogelijk zijn dat de jeugd uit onze regio een leuk be drag bij elkaar fietst. Deze keer niet direct voor een doel waar je zelf profijt van hebt, maar dat geheel ten goede komt aan de medemens. Jongelui, als jullie op 27 april van de fiets stappen en zeggen ..Ik SIRJANSLAND: Als het aan de gemeenteraad van Duiveland ligt, behouden de W.S.W./werknemers bij Werkvoorzieningsschap 'De Zuidhoek' ook dit jaar hun vrije Goéde Vrijdag, die onlangs op de tocht kwam te staan, nadat het algemeen bestuur van 'De Zuidhoek' zwichtte voor de 'dreigementen' van de rijksconsulent, dat die vrije Goede Vrijdag nu weieens niet meer door het rijk vergoed zou kunnen worden. Deze waarschuwing had de rijks- consultent reeds sind vier jaar laten horen en de W.S.W.-commissie gaf het algemeen bestuur derhalve het ad vies de zaak voorlopig bij het oude te houden en die vrije Goede Vrijdag te handhaven, zolang het rijk niet defi nitief had besloten om er geen finan ciële vergoeding meer voor beschik baar te stellen. „Het consulentschap is een advies orgaan, niet meer dan dat. Het alge meen bestuur had best wat meer de voelhorens kunnen uitsteken. Ten slotte was er ook een advies van de W.S.W.-commissie om de vrije Goede Vrijdag te handhaven", aldus P.v.d.A.- woordvoerder - en zelf staflid bij 'De Zuidhoek- de heer C. J. Hillebrand. werd geschrapt, maar desalniette min blijft het volgens hem, een moeilijk te verteren zaak, dat het W.S.W.-personeel niet en de stafleden wel recht hebben op die vrije Goede Vrijdag. Hillebrand gaf er blijk van wat moeite te hebben met de houding van het algemeen bestuur in dezen en hij vond dat men het risico had moeten nemen om dit 'verworven recht' te verdedigen. Tfen slotte vroeg hij als P.v.d.A.-woordvoerder de raad een steuntje in de rug voor de vertegen woordigers van Duiveland in het 'Zuidhoek'/bestuur om op de geno men beslissing te kunnen terugko men.. BURGH-H AAMSTEDE - Achter de AMRO-bank aan de Noordstraat is aanne mingsbedrijf Bijkerk uit Burgh bezig met de bouw van een openbaar toilet. De bouw is voor 80% klaar. Directeur gemeentewerken, W. van Meerten ver wacht dat het toiletgebouw binnen tien dagen klaar is. Tot nu toe beschikte de plaats over een toiletwagen. Dat was vrij primitief. Het gebouw krijgt volgens Van Meerten een dorpseigen architectuur, met bijv. een pannen dak. Het gebouw is zowel voor dames als voor heren en voor beide geslachten aan gepast aan invaliden. Zes Zierikzeeënaars bekennen inbraken ZIERIKZEE - Naar aanleiding van de inbraak in het ZWN-kantoor aan de Grachtweg op zondag 24 maart, waarbij als reeds gemeld twee da ders op heterdaad werden betrapt, heeft de rijkspolitic groep Schou wen-Duiveland totaal zes personen aangehouden, die diverse inbraken, diefstallen en handel in verdovende middelen hebben bekend. De zes zijn allen uit Zierikzee af komstig. Het zijn: C. C. B., I. van L., A. H. K.. P. v. H., K. E. P. en J. J. F. Uit het onderzoek is gebleken dat ge noemde personen betrokken waren bij de volgende feiten: Inbraak in jeugdsoos Brogum, inbraak Z.W.N.- kantoor, poging tot inbraak bij le vensmiddelenhandel De Brug te Zie rikzee, handel in verdovende midde len, diefstal van wegbebakenings- voorwerpen. Verder bleek dat men eveneens aandeel had in het bespui ten met verf van het Christusbeeld bij de R.K. kerk in Zierikzee, de muur van het belastingkantoor te Zierikzee, de muur onder de Beuze en de muur in de Krepelstraat. Er werd zowel met verf gespoten als leuzen op de muren ge-,,schilderd". Na verhoor zijn alle verdachten in vrijheid ge steld. werk wordt verricht door Peter Dom burg en René Tibaut, terwijl de bas wordt bewerkt door Roel Jansen. Achter het drumpeloton leeft Mare Romijn zich uit en Jacco Konijnen burg bespeelt de saxofoon. In de aula van de LTS trad dwarsfluitist Reimo Faber op als speciale gast. Publiek en organisatie gingen na een geslaagde avond tevreden naar huis. heb honger" dan mogen jullie met voldoening vaststellen dat jullie inspanning er toe bijdraagt dat el ders „echte honger" gestild kan worden. Ieder die niet meefietst, vraag ik om een of meer deelnemers te sponsoren, is dat niet mogelijk, dan kunt u van uw sympathie voor deze actie blijk geven door een bijdrage op rekeningnummer 81.09.62.683 t.n.v. Aktie Jeugd Ro de Kruis. Ik wens alle deelnemers een goede tocht onder gunstige weers omstandigheden en het Jeugd Ro de Kruis een heel groot batig sal do van deze actie. Nadere informatie wordt gaar ne verstrekt door mevrouw A. C. Boot-Mangold, Fokkerstraat 5 te Zierikzee (telefoon 01110-5612). Laat Schouwen-Duiveland zich 27 april van zijn beste kant laten zien. W. DEN BOER Burgemeester van Middenschouwen „Verworven recht" Hij gaf -een ampele toelichting op de gang van zaken en sprak over 'ver worven recht', omdat het W.S.W.- personeel bij 'De Zuidhoek' van de oprichting af - bijna dertig jaar gele den - die vrije Goede Vrijdag had ge kend. Met het besluit dat het alge meen bestuur, onder druk van het rijksconsultentschap, nu had geno men, werd volgens Hillebrand dit 'verworven recht' omver geworpen. Hij betreurde dat, omdat met name het W.S.W.-personeel de laatste jaren al meermalen werd gekort. Spreker liet weten, dat onder de werknemers van 'De Zuidhoek' wel het besef aanwezig is, dat deze vrije dag wegens een financiële blokkade C. J. Hillebrand: Bestuur had best wat meer de voelhorens mogen uit steken". Mevrouw Hoogendoorn liet verder weten, dat ze grote moeite had met het feit, dat ten aanzien van het W.S.W.-personeel met twee maten wordt gemeten.,,Als het gaat om be zuinigingen gelden zij als trendvol gers, maar ten aanzien van hun ver worvenheden wordt er naar het bedrijfsleven gekeken". Zij ging in haar pleidooi naar het gemeentebestuur toe nog iets verder dan haar fractiegenoot en drong erop aan, dat de gemeente zich bereid ver klaarde voor wat betreft haar aan deel de kosten van die extra vrije dag voor haar rekening te nemen. Dit komt volgens mevrouw Hoogen doorn neer op 0,80 per inwoner. Het horen van deze financiële con sequenties riepen bij C.D.A.- woordvoerder J. A. Schiettekatte aanvankelijk nogal wat twijfels op. Vervolg pagina 5 Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Verwachting tot zaterdagavond: Zachter Veel bewolking en nu dan regen; minimumtemperatuur circa 4, maxi mumtemperatuur van 10 graden aan zee tot 14 in het zuidoosten. Matige, aan zee en op het IJsselmeer krachti ge zuidwestenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 2 april: Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 80%. Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: zuidwest 6 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: zuidwest 5 Dinsdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 30 mrt. Zon op 6.20, onder 19.11 Maan op 10.53, onder 3.57 31 mrt. Zon op 7.18, onder 20.12 Maan op 13.07 onder 6.39 1 apr. Zon op 7.15, onder 20.14 Maan op 14.31, onder 6.11 Volle Maan: 5 april (12.32) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 30 mrt. 8.51 21.18 2.28 15.11 31 mrt. 11.10 23.43 4.40 17.30 1 apr. 12.40 - 5.59 18.49 Doodtij: 31 maart HET WEEROVERZICHT DE BILT - Veel zachter, maar wei nig zon. Zaterdag is het eindelijk minder koud. Met een krachtige zuidwestelijke stroming wordt dan vochtige en zach te Oceaanlucht aangevoerd, die mid- dagtemperaturen tussen 10 en 14 gra den mogelijk maakt. Het binnen drijven van de zachte lucht gaat ech ter wel gepaard met regen. De aanvoer van de zachte lucht gaat ook na zaterdag nog een paar dagen door, zodat de temperatuur op een on geveer normaal niveau voor de tijd van het jaar komt. De lucht blijft ech ter nogal vochtig, zodat de zonne schijn zal tegenvallen. Ook valt er af en toe wat regen of motregen De heer L. Meerman (S.G.P.), verte- genwoodiger in dat algemeen be stuur zei die mensen die vrije dag best te gunnen. Hij zag het echter niet zo expliciet als een verworven recht, maar pleitte er toch voor, dat het gemeentebestuur in dezen een duidelijke uitspraak zou doen ten aanzien van 'financiële consequen ties. Mevrouw A. C. Hoogendoorn- Herfkens(PvdA), dagelijks bestuurs lid van 'De Zuidhoek' erkende, dat het algemeen bestuur het niet meer had aangedurfd de financiële gevol gen voor zijn rekening te nemen. In dit verband wees zij ook op het feit, dat de rekeningen over 1983 en 1984 waarschijnlijk door die vrije Goede Vrijdag nog niet door het rijk zijn goedgekeurd. Met twee maten „Rare situatie" De heer W. P. Stouten (V.V.D.) voel de daar aanvankelijk niet vond dat het bestuur een g wogen beslissing had genoi wel hij het een 'rare situatie vona aai door het afschaffen van de vrije Goe de Vrijdag voor het W.S.W.-personeel de werknemers naar twee kanten werden verdeeld. In tegenstelling tot haar fractiege noot was zij overigens van mening, dat deze ter discussie staande vrije dag niet behoorde tot de secundaire arbeidsvoorwaarden. Hillebrand bleef het in dezen met haar oneens, omdat de vrije dag sinds de start van 'De Zuidhoek in de arbeidsregele- menten had gestaan en daar vier jaar geleden pas was uitgetild.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1