EXPO ZIERIKZEE BIJNA VOLGEBOEKT Ds. Boogermansschool verzoekt uitbreiding met twee lokalen DE ZIERIKZEESCHE COURANT Gemeenteraad Duiveland Lezing met dia's over ontstaan Schouwen- Duiveland Disco drive-in show in LTS Gemeenteraad op tournee ZIERIKZEESCH E NIEUWSBODE DINSDAG 26 MAART 1985 141ste jaargang Nr. 23700 VVV Duiveland In de VUT Gouden jubileum Kampioen biljarten Tijdens de jaarvergadering van de VVV Duive- Gemeentewerker Leen Wandel werd tijdens IJsvereniging Schuddebeurs vierde zaterdag- Adrie Geelhoed werd in Renesse districtskam- land werd gepleit voor een langere openstel- een receptie in het gemeentehuis van Wester- avond het gouden jubileum. Burgemeester C. pioen tweede klas bandstoten, een kampioen- ling van het informatiekantoor tijdens de schouwen uitgewuifd. Hij gaat in de VUT. (Pag. Slabbekoorn kwam de club gelukwensen. (Pag schap dat vergezeld ging van een reprimande, seizoenpiek. (Pag. 3). 4). 5). (pag. 7). WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Buitengewoon succes wordt vaak verkregen door mensen met heel gewone kwaliteiten, maar met bui tengewone energie. Zakenwereld-epigrammen Het bestuur van de Ds. Boogermansschool te Oosterland heeft het gemeentebestuur verzocht medewerking te verle nen aan uitbreiding van het schoolgebouw met twee permanente lokalen. Tal van activiteiten als randgebeuren ZIERIKZEE - De consumentenbeurs EXPO Zierikzee, die gehouden zal worden van 5 tot en met 8 juni 1985, mag zich verheugen in een goede belangstelling van de regionale middenstand en het bedrijfsleven. Dat blijkt uit de mededelingen van de heer L. Kaashoek, één van de organisatoren van de EXPO, vorige week gedaan tijdens een bijeenkomst voor adspirant-deelnemers aan de EX PO: „Er zijn in totaal 48 inschrijvingen, die samen goed zijn voor zo'n 850 m2 standruimte. Verder moeten er nog enkele aanvragen binnenkomen. We zijn derhalve zeer blij met deze gang van zaken." De hallen zullen worden opge bouwd op het parkeerterrein aan de Scheldestraat op vrijdag 31 mei en zaterdag 1 juni, zodat vanaf maan dag 3 juni de stands in de hallen kun nen worden opgebouwd. Het streven is er naar om op dinsdag 4 juni om 20.00 uur met de inrichting gereed te zijn. De opening van de EXPO zal plaatsvinden op woensdag 5 juni om 11.00 uur. De officiële openingshan deling zal worden verricht door bur gemeester Th. H. de Meester van Zie rikzee. De openingstijden van de consu mentenbeurs zijn op 5 tot en met 7 juni van 13.00 tot 22.00 uur; op zater- Brou ivershci ven BROUWERSHAVEN - Op initia tief van de culturele commissie De Roode Lelie zal de heer F. Beekman uit Zierikzee in het Tonncnmagazijn te Brouwershaven een lezing verzor gen over het ontstaan van Schou- wen-Duiveland. De lezing die plaats vindt op vrij dag 29 maart om 20.00 uur gaat over het ontstaan van ons voormalig ei land dat een grote variatie aan land schappen bezit zoals binnen- en bui tenduinen, inlagen, karrevelden, modern verkavelde polders en oude dorpen. Deze landschappen kwamen tot stand onder invloed van natuurlij ke processen van aanslibbing en af slag, veengroei en duinvorming. Reeds tijdens de vorming en daarna greep de mens in en voegde eigen ele menten aan het landschap toe zoals dijken, wegen, sloten en bebouwing. De heer Beekman licht zijn lezing toe met dia's en bij voldoende belangstel ling zal een excursie over het hele ei land worden georganiseerd. dag 8 juni zal de beurs ook om 13.00 uur opengaan, maar wordt het slui tingsuur aanzienlijk vervroegd: 18.00 uur. Daartoe werd tijdens de bijeen komst met meerderheid van stem men besloten. Activiteiten Gedurende de beursdagen zullen tal van activiteiten worden georgani seerd, waarbij prijzen zijn te winnen of waarmee het publiek anderszins haar voordeel kan doen. DUIVELAND-Het bestuur van de ds. Boogermans school op reformatorische grondslag in Oosterland heeft het gemeentebestuur verzocht medewerking te verlenen aan uitbreiding van de school met twee permanente lo kalen. Dit verzoek wordt gedaan op grond van de prog noses der leerlingenaantallen tot het jaar 2000. grammatuur van de computer. Gezien de nieuwe indeling van de afdeling fi nanciën, waarbij uitgegaan is van verwerking van gegevens achter het bureau, is het volgens b. en w. nood zakelijk, het aantal beeldschermen uit te breiden tot vier. Zo is er op de woensdagmiddag, na de officiële opening van de EXPO, een grote ballonnenwedstrijd voor de jeugd tot 12 jaar. Voor de tien ballon nen, die de grootste afstand afleggen, zijn mooie prijzen beschikbaar. Deze prijzen zullen dezelfde dag in een spe ciale stand op de beurs worden ten toongesteld. Dezelfde dag zal in een stand op de beurs een grote mand met levensmid delen worden neergezet; de bedoeling is dat het publiek een gokje waagt in een poging om de totale prijs van de levensmiddelen te raden. De winnaar mag de mand met inhoud mee naar huis nemen. Op donderdag 6 en vrijdag 7 juni zullen onder de bezoekers van de beurs taarten en boerenhammen wor den verloot. Dat zal gebeuren aam de hand van de genummerde toegangs bewijzen. Op zaterdag 8 juni zal de ziekenom roep Nomen Nescio vanuit de ten toonstellingshallen een volledig dag programma verzorgen voor haar luisterpubliek. Het ligt in de bedoe ling om een sfeerbeeld te brengen van de beurs, onder andere via een aantal interviews met standhouders Vervolg pagina 3 Dit verzoek tot uitbreiding van de ds. Boogermansschool staat op de agenda voor de gemeenteraadsverga dering van Duiveland op donderdag avond 28 maart, in het Dorpshuis te Sirjansland, aanvang 20.00 uur. Volgens het college van b. en w. heeft het schoolbestuur erop gewe zen, dat de verstrekte prognoses aan de voorzichtige kant zijn geraamd. Hoewel momenteel nog gebruik wordt gemaakt van één lokaal van de openbare lagere school te Oosterland voor de huisvesting van een kleuter groep, zou het schoolbestuur graag al le leerlingen onder één dak huis vesten. Het college zegt begrip te kunnen opbrengen voor dit stand punt en stelt derhalve voor de ge vraagde medewerking te verlenen. Uitbreiding Deze medewerking impliceert, al dus het raadsvoorstel, de mogelijk heid te openen tot uitbreiding van de school met twee permanente lokalen, vergroting van de speelhal en de in richting van een en ander. Bouwkun dig hoeft dit, volgens het college, niet direct problemen op te leveren, daar het naast het schoolgebouw gelegen plantsoen, voor zover benodigd, bij het terrein van de school getrokken kan worden. De raad wordt verder voorgesteld een krediet van 66.000,— te voteren ten behoeve van de aanleg van par keerplaatsen bij het gemeentehuis en bijkomende werken, alsmede de kosten, die voortvloeien uit de grondtransacties. Het college stelt de raad voor ge bruik te maken van een éénmalige aanbieding betreffende het boekje „Zeeland in de oorlog", speciaal be doeld voor jongeren tussen de tien en vijftien jaar. De provincie heeft, al dus het raadsvoorstel, besloten het boekje tegen een lage prijs van 3,00 per stuk (normale winkelwaarde 14,90) aan te bieden aan de leerlingen van de klassen vijf en zes van de lage re scholen en alle brugklassen van het voortgezet onderwijs. Het ligt in de bedoeling van.b. en w. dit boekje aan de leerlingen van voornoemde klassen aan te bieden ter gelegenheid van de herdenking en viering van de bevrijding. De kosten worden ge raamd op 600,-- Uitbreiding programmatuur De raad wordt ook gevraagd een krediet van 10.665,— te voteren ten behoeve van de uitbreiding der pro- Voor het plaatsen van een hekwerk rond de openbare basisschool te Oos terland wordt de raad een krediet van 7.050,gevraagd. Destijds ver leende de raad ook medewerking aan eenzelfde verzoek van het bestuur van de bijzondere basisschool te Oos terland. Het college laat weten, dat na plaatsing van dit hekwerk, de over last van jeugd op het schoolterrein en de daarmee gepaard gaande vernie lingen is verminderd, maar helaas verplaatst naar de openbare school. Om dit euvel zoveel mogelijk te voor komen, stellen b. en w. derhalve voor eenzelfde hekwerk te plaatsen rond het schoolterrein van de openbare ba sisschool. Verdere voorstellen De agenda voor deze gemeente raadsvergadering vermeldt verder voorstellen tot: benoeming in vaste dienst als part-time onderwijzeres aan de openbare lagere school in Oos terland van mevrouw A. A. Tigchelaar-Wiersma; vaststelling van de slotwijziging van de begroting 1984 en vaststelling van de 7e wijzi ging van de begroting 1985. HENGELO - Staatssecretaris Gin jaar (Onderwijs en Wetenschappen) vindt het onaanvaardbaar dat bij een aantal van 800.000 werklozen metaal- en elektrotechnische bedrij ven lassers werven in het buitenalnd omdat er in Nederland een tekort aan deze vakmensen is. ZIERIKZEE - In de aula van de LTS Schouwen-Duiveland te Zierikzee zal op donderdag 28 maart een grote disco-avond worden georganiseerd met medewerking van disco drive-in „Esmeralda". Deze avond is alleen toegankelijk voor scholieren van het voortgezet onderwijs in Zierikzee. Aan het programma wordt mede werking verleend door een populaire band, waarvan de naam de organisa tie niet bekend wil maken vóór de aanvang van de drive-in show. De dis co drive-in show begint om 19.30 uur. DUIVELAND - De gemeente raad van Duiveland trekt in een 'tournee' langs de vier ker nen van de gemeente. Tfen ge volge van de verbouwing en uitbreiding van het gemeente huis te Nieuwerkerk moest de raad gedurende enkele maan den uitwijken naar een andere locatie. Aanvankelijk vonden enkele raadsvergaderingen plaats in de kleine zaal van 'Ons Dorpshuis'. In verband met het feit, dat deze ruimte voor de raadsvergadering in fe bruari niet beschikbaar was, werd uitgeweken naar dorps huis 'Oosterhof' in Oosterland. Daar besloten de raadsleden in de komende maanden dan ook de overige kernen van Duive land maar aan te doen. Zo wordt op donderdag 28 maart de raadsvergadering gehouden in het Dorpshuis te Sirjans land en op donderdag 25 april in het Dorpshuis te Ouwer- kerk. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ffih PÊ Bitr ZIERIKZEE - In de Post- straat te Zierikzee heeft de plantsoenendienst van de ge meente maandagochtend alle leilinden omgezaagd. Zestien in totaal werden door de mo- torzagen van hun wortels af gesneden. De linden hebben tientallen jaren het gezicht van de Poststraat bepaald. J. J. Doeswijk, hoofd plantsoe nendienst kwam echter met de geruststellende medede ling dat er negentien nieuwe leilinden worden geplant. Volgens Doeswijk waren de oude bomen van slechte kwa liteit en was vervanging noodzakelijk. Hopelijk deze week zullen de nieuwe leilin den zijn geplant. Reeds bij de oude cultuur volkeren in Europa stond de linde in hoog aanzien. Onder de lindebomen hadden onder meer allerlei plechtigheden en rechtshandelingen plaats. Verwachting tot woensdagavond: Kouder Half tot zwaar bewolkt en enkele buien; minimumtemperatuur om streeks 3 graden; middagtempei-a- tuur rond 6 graden. Eerst weinig wind, later matige noordwesten wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 30 maart: Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 80% Min.temp.: -1 graad Middagtemp.: 5 graden Windkracht: noordwest 5 Vrijdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: -1 graad Middagtemp.: 5 graden Windkracht: noordwest 5 Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt kans op neerslag: 60% Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 8 graden Windkracht: zuid 4 ZON- EN MAANSTANDEN 27 mrt. Zon op 6.27, onder 19.05 Maan op 8.37, onder 0.46 28 mrt Zon op 6.25, onder 19.07 Maan op 9.09, onder 1.57 Eerste Kwartier: 29 maart (16.11) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 27 maart 28 maart 6.20 7.03 18.44 19.17 12.25 0.38 13.06 Doodtij: 31 maart HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Na het voorbijtrekken van een depressie afkomstig van Noord-Frankrijk, wordt het weer in ons land woensdag bepaald door een luchtstroming afkomstig van de Noordzee. In deze stroming komen talrijke buien voor. De middagtempc- ratuur wordt dan ook niet hoger dan circa 6 graden. De wind draait daar bij van west naar noordwest en neemt geleidelijk in kracht toe. Na woensdag wordt koude polaire lucht naar ons land gevoerd waarin de temperatuur verder daalt tot 4 a 5 graden. In de nacht en ochtend kan de temperatuur zelfs beneden het vriespunt komen. 4 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1