Liesbeth Kort en hoofdmacht VV Zierikzee ontvangen Zierikzeese sportbekers 1984 Turnnestor Jaap Kosters krijgt wat hem toekomt via Zierikzeese sportpenning Mevo in slotminuut door strafschop naar verlies gespeeld tegen Nieuwland 7 Puntendeling Dreischor in recreatief badminton Internationale domeinenloop Westenschouwen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 25 maart 1985 Nr. 23699 internationaal spreken deze succes sen nauwelijks aan. Revanche Na het EK-echec zinde de Zierikzee se evenwel op revanche, een streven dat op niet mis te verstane wijze met succes zou worden bekroond. In het Schotse Flags werden de wereldkam pioenschappen plankzeilen voor da mes afgewerkt. Na een keurige wed strijd kwam Liesbeth Kort met een bronzen medaille terug aan de Ban- ninklaan, maar de revanchegedach ten waren nog niet helemaal bevre digd. De wereldtitelstrijd in de Mistral-klasse moest een en ander af ronden. In oktober trok Liesbeth Kort naar Tunesië om daar de klus te complete ren. Tijdens de eerste dag van het evenement stelde Liesbeth Kort al haar kandidatuur voor een hoge klassering, maar toen dreigde de wind roet in het eten te komen gooi en. Door een gebrek aan wind moest de geboren zwaar weervaarster in de derde race genoegen nemen met een negende plaats, waardoor zij naar de vierde plaats in de tussenstand zak te. In de slotrace liet Liesbeth Kort evenwel zien over de juiste vech tersmentaliteit te beschikken. Via een vierde plaats klom zij weer naar de tweede plaats in het eindklasse ment op slechts minimale achter stand van wereldkampioene Jorunn Horgen uit Noorwegen, maar voor de grote favoriete Kathy Ross uit Cana da. Na haar Europese titel in 1983 had Liesbeth Kort aangetoond alles behalve een eendagsvlieg te zijn. Op mondiaal gebied diende terdege re kening met haar gehouden te wor den. De revanche was compleet. De voetbalhoofdmacht van Zierik zee was in het seizoen 1983/1984 supe rieur in de derde klas van het zondag voetbal. De ploeg van trainer Jack Schipper drukte een nadrukkelijk stempel op het gebeuren. De ploeg ontmoette nauwelijks obstakels in haar weg naar de titel. Op paaszater dag was het kampioenschap een feit. Zierikzee blonk voornamelijk uit via de opmerkelijke technische begaafd heden van alle spelers. De prestatie was des te opmerkelijker, omdat Jack Schipper op 1 januari zijn twee geta lenteerde vleugelspitsen Kees en Rini Stoutjesdijk naar de Belgische kam pioen SK Beveren zag vertrekken en de ploeg de flexabiliteit had dit ver lies volledig en onmiddellijk op te ZIERIKZEE - De afgelopen week werden in de recreatieve badminton- competitie vijf wedstrijden afge werkt, twee bij de senioren en drie bij de jeugd. In de tweede klas van de senioren kwam Dreischor niet tot winst tegen het tweede team van Ne- tovertnet uit Bruinisse. Door winst in het heren dubbel, het dames dub bel en een gemengd dubbelspel be haalde Netovertnet een 3-3 ge lijkspel. In de derde klas speelden Zierikzee IV en ZSC II tegen elkaar. Ook hier werden de punten broederlijk ge deeld. Zierikzee won het heren dub belspel, het dames enkelspel en een gemengd dubbelspel. In klasse A bij de j.eugd klopte Dreischor III tegen stander DFSIII met 7-1 en in klasse B een identieke uitslag bij DFS VI-ZSC IV, in het voordeel van de Burgh- Haamsteedse ploeg wel te verstaan. Dreischor V en ZSC V konden er sa men niet goed uitkomen in klasse C en besloten daarom maar tot een 4-4 puntendeling. ZIERIKZEE - De rijkspolitiesport- vereniging Luctor van het district Middelburg organiseert op woensdag 27 maart de vierde internationale do meinenloop bij de boswachterij in Westenschouwen. De loop staat on der auspiciën van de Nederlandse Po litie Sportbond en is opengesteld voor personeelsleden van de rijkspo litie, de gemeentepolitie en de ko ninklijke marechaussee. De af te leggen afstand bedraagt ze ven kilometer en de start van de he renloop is om half drie. Hieraan voor af gaat een loop voor dames over twee kilometer. Deze start om twee uur. Om kwart over drie wordt de presta tieloop over zeven kilometer wegge schoten. Deze loop wordt speciaal ge houden voor politieambtenaren, die niet bij de Nederlandse Politie Sport bond zijn aangesloten en voor de poli tieambtenaren, die louter als trim mers actief zijn. De start van de diverse lopen vindt plaats bij de hoofdingang van de do- miniale bossen te Westenschouwen. Alle deelnpmers ontvangen een blij vende herinnering aan de loop. Om streeks kwart over vier vindt de prijsuitreiking plaats in café restaurant Zeelust. Gezien de nu reeds ontvangen inschrijvingen lijkt het aannemelijk, dat er een groot deelnemersveld uit Nederland en België aanwezig zal zijn. ZIERIKZEE - Naast de gemeentelijke sportbekers wordt jaarlijks ook een sportpenning toegekend door de Zierikzeese sportraad, een penning die een kleurrijke en toegewijde loopbaan ten behoeve van de Zierik zeese sportbeleving moet onderstrepen. Dit keer viel de eervolle onderscheiding terecht te beurt aan turn nestor Jaap Kosters, een man die een kleine veertig jaar de Zierikzeese turnsport propageerde, niet alleen regionaal, maar vooral nationaal en soms zelfs buiten de landsgrenzen. Jaap Kosters ontvangt uit handen van sportraad-voorzitter wethouder L. J. van Gastel de sportpenning over 1984 voor zijn verdiensten voor de turnsport. Jaap Kosters toonde zich enorm verrast, toen hij door sportraad-voorzitter L. J. van Gastel werd opgeroepen de penning ten aanschouwe van een bomvolle raadszaal in ontvangst te nemen. Hij werd onder het mom van fotograaf voor de familie Kort naar het stadhuis gelokt en was als zodanig uitgebreid bezig, toen Van Gastel de beslissing bekend maakte. ,,Je was bepaald geen gemakkelijke man om mee te moeten werken, maar het werd van je aanvaard, omdat iedereen wist, dat alles wat je deed in het beiang van de turnsport was", memoreerde Van Gastel de keuze. ,,In veler ogen was je vaak te veel met de wedstrijdsport bezig, terwijl het recreatieve gebeuren wat werd ver geten. maar dat lijkt begrijpelijk als je als trainer zoveel successen boekt. Je was in ieder geval niet een trai ner, die over zich liet lopen en ik denk, dat dat voor een belangrijk deel de basis was voor de successsen". Jaap Kosters was aanvankelijk voorturner bij GV Rust Roest, maar hij richtte in 1963 Delta Sport op. Tot 1984 was hij daarin de drijvende kracht, een taak die niet bepaald altijd over rozen ging. In de jaren, dat hij de scepter zwaaide over Delta Sport verwierven dochter Ria Kosters, Sjoukje Koster, Cora Hoogstrate en Cari- anne Berrevoets de Zierikzeese individuele sportbeker voor de successen, die zij nationaal en internationaal boekten. Carianne Berrevoets veroverde de beker zelfs twee keer. Inmiddels heeft Delta Sport weer een of meerdere opvolgsters voor de gestopte Carianne Berrevoets achter de hand. ..Je bezigheden hebben regelma tig ook voor de nodige troubles gezorgd in de privésfeer, maar je had dat er graag voor over", besloot Van Gas tel, voordat hij de penning overhandigde. ZIERIKZEE - In het stadhuis van Zierikzee werden vrijdagmiddag de jaarlijkse individuele en vereni- gingssportbeker uitgereikt. Uit handen van burgemees ter Th. H. de Meester ontving Liesbeth Kort voor de tweede keer de individuele sportbeker, nadat zij deze ook over 1981 reeds ontving, voor haar uitstekende surf- prestaties. Kees Verkaart, aanvoerder van de hoofd macht van voetbalvereniging Zierikzee, nam de vereni gingsbeker in ontvangst voor zijn team. Zierikzee werd in 1984 kampioen in de derde klas van het zondagvoetbal en promoveerde naar de tweede klas na een voortreffe lijk seizoen. ,,Het zou leuk zijn, als de sportbe kers een beetje van eigenaar wisse len, maar de sportraad heeft zich zo uitdrukkelijk uitgesproken voor Liesbeth Kort als winnares, dat het wel terecht zal zijn, dat zij voor de tweede keer hier staat", argumenteer de burgemeester De Meester in zijn inleiding. Zierikzees eerste burger deed vervolgens een greep uit de suc cessen, die de surfster in 1984 boekte. Aanvankelijk dreigde het seizoen voor haar de mist in te gaan, toen zij tijdens de Europese kampioenschap pen bij Guernsey als titelverde digster niet verder kwam dan een ne gende plaats. Inmiddels veroverde zij wel de Benelux-cup en de Cup der La ge Landen in de Mistral-klasse, maar Liesbeth Kort veroverde voor de tweede keer de sportbeker van de stad Zie rikzee voor haar successen op surfgebied. vangen. „Eigenlijk heeft Zierikzee de grootste prijs al binnen in de vorm van een schitterende accommodatie, maar ik denk dat ook deze sportbe ker hen volledig toekomt", on derstreepte De Meester. „In de toe komst hopen we nog meerdere successen te kunnen begroeten, maar als ik alles beluisterd heb is die kans zeer wel mogelijk". De ploeg van voetbalvereniging Zierikzee, die de verenigingsbeker ten deel viel. Staand van links naar rechts spon sor Marco de Rijke, Wim Overweel, Jan-Leen Boot, Patrick de Broekert, Martin Quist, Marco van Oeveren, Marco Does, trainer Jack Schipper en Wim van der Maas. Gehurkt Rini Stoutjesdijk, elftalleider Cees Lodewijk, Ronald Lie- vense, Theo Wittenberg, vlaggenist Jaap de Bruine en aanvoerder Kees Verkaart. ZIERIKZEE - Het blijft Mevo tegenzitten. In de thuiswedstrijd tegen Nieuwland dicteerde de ploeg van trainer Toon van Tiggelhoven in belang rijke mate het gebeuren, maar de ploeg blonk andermaal uit in het niet be nutten van de geschapen scoringsmogelijkheden. In de slotminuut ontglipte de ploeg uiteindelijk ook nog het dikverdiende gelijke spel, toen Hugo Crucq een strafschop mocht omzetten, nadat Mart Koopman de opgekomen Albert Slinger omver had gekegeld. „We hebben aanvallend zeker niet slecht gespeeld", meende Toon van Tiggelhoven, „maar de afwerking was weer abominabel. Mevo kreeg ze ker zeven of acht goede scoringsmo gelijkheden, terwijl Nieuwland nau welijks een kansje kreeg". De Zierikzeese zaterdagploeg had voort durend een veldoverwicht, dat resul teerde in kansen. René Verwijs kwam alleen voor de keeper, maar schoot te gen de Nieuwlandse sluitpost. Rein de Vries kreeg ook een fraaie kans, maar hij meende dat Jan Heikamp in een betere positie stond. De Vries leg de de bal terug in plaats zelf af te ron den. Heikamp's inzet werd uiteinde lijk door een verdediger van de lijn gehaald. Moeilijke wind Ook in de tweede helft was er een voortdurend overwicht van de thuisploeg, maar ook nu werd hier van niet geprofiteerd in de vorm van treffers. „De moeilijke wind deed duidelijk afbreuk aan het spel, maar het cruciale punt is zonder meer, dat we veel te weinig gebruik maakten van goede situaties", onderkende Toon van Tiggelhoven. Belangrijk aspect was zeker ook, dat het overleg binnen de lijnen ont brak. Daar kon ook de weer in de ploeg opgenomen Martin Quist geen verandering in brengen. Quist toon de zich een waardevolle aanwinst, maar hij werd te veel op en neer geslingerd in het team om zich ook nadrukkelijk te doen gelden. Quist begon de wedstrijd op de rech terspitspositie, maar moest bij het begin van de tweede helft opschui ven naar het centrum, toen Diet den Boer met een enkelblessure in de kleedkamer moest blijven, na een kwartier in het tweede bedrijf ver huisde Quist naar het middenveld, toen "Eddy Kiezenberg werd gewis seld. Doordat Mevo er niet in slaagde om tot treffers te komen leek in ieder ge val een doelpuntloos gelijkspel haal baar. Ook dit resultaat bleek uitein delijk een te hoog gegrepen doel. In de slotminuut rukte Albert Slinger in een laatste vertwijfelde poging alsnog tot scoren te komen vanaf het middenveld op richting de Mevo- veste. Juist toen hij wilde afronden trok de teruggekomen aanvaller Mart Koopman aan de noodrem en mocht Hugo Crucq het vonnis voltrekken, waarmee de thuisploeg met lege han den bleef. Toen bekend werd, dat me- dehekkesluiter 's-Heer Arendskerke met een 0-2 overwinning bij SNS was vertrokken, was de kleine ramp com pleet. In de laatste vijf wedstrijden wacht Mevo een bijzonder zware op gave zich alsnog in veiligheid te spe len. De terugkeer van Martin Quist had voor Mevo vooralsnog geen succes. De ploeg verloor in de slotminuut door een benutte strafschop van Hugo Crucq. k

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 7