Amateur tonelisten brachten voorstelling op goed niveau Diamanten echtpaar Knop-Labeur vierde feest in t Opper Werken en fouten Plaatsing verkeerskokers in sluitgat de Roompot Optreden A.S.V. Brouwershaven ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 25 maart 1985 Nr. 23699 3 De plaatsing van het artikel over de problemen, die een inwoner van Burghsluis heeft met het functione ren van het Zweedse Rode Kruis Zie kenhuis te Zierikzee, heeft mij in een weekend tijd een onwelkome aan vulling gegeven van het aantal grijze haren. De reden van deze vergrijzing ligt in het feit dat mij van verschillende kanten, op zijn zachtst gezegd, enige onzorgvuldigheid is verweten met betrekking tot het genoemd artikel- onvoldoende zou zijn afgewogen of de inhoud en strekking van het arti kel wel voor plaatsing in de Nieuws bode geschikt was. Door plaatsing van het artikel zou bovendien grote schade zijn toegebracht aan de be trouwbaarheid van het ziekenhuis en haar personeel. Laten we voorop stellen dat het nooit en te nimmer de bedoeling van de Nieuwsbode geweest is om twij fels op te roepen aan de deskundig heid en de inzet van het personeel van het ziekenhuis. Met zovele ande ren ben ik overtuigd van de nood zaak van de vestiging van een zie kenhuis op Schouwen-Duiveland. Maar aan de andere kant is het be grijpelijk dat juist een regionaal blad als de Nieuwsbode als eerste is aangewezen om een inwoner van de regio, die met problemen kampt en zegt daar geen open oor bij de be trokkenen te vinden, de gelegenheid krijgt om op eigen verzoek zijn moei lijkheden kenbaar te maken. En dat dat dan via een krant gebeurt, is niets nieuws. De zaak zou alsnog ter discussie kunnen worden gesteld, wanneer was verzuimd om het noodzakelijke ,,hoor en wederhoortoe te passen. Maar dat werd toegepast en leverde slechts twee mededelingen op: er werd aangegeven hoe te handelen bij klachten en er werd geen commen taar geleverd op de aangevoerde klachten. Ik wil het aangevoerde feit, dat door genoemd artikel schade is toe gebracht aan het ziekenhuis, niet ba gatelliseren. Maar wanneer er maar één argument aan te voeren is om een dergelijke zaak niet openbaar te ma ken, dan ware het verstandig ge weest om dat kenbaar te maken, al dan niet met een beroep op geheim houding van de daarvoor aangedra gen gegevens. Maar dat gebeurde niet. Sterker nog, elk commentaar bleef achterwege. Het gaat dan ook niet aan om verwijten te maken dat de weging van een artikel niet of niet zorgvuldig is gebeurd. Zeker niet als bepaalde feiten, die bij zo'n weging zeker zeer zwaar zouden hebben meegewogen, niet vooraf op de schaal worden gedeponeerd. Was dat wel gebeurd, al was het in goed ver trouwen, dan was de nu opgestoken storm er niet geweest. Uiteindelijk heeft het verongeluk ken van een vliegtuig nog nooit ge leid tot verbanning van dit tran sportmiddel. De fouten, die aan ongelukken ten grondslag leggen, kunnen alleen maar bijdragen aan het (nog) veiliger maken van het te gebruiken object en het (nog) beter laten functioneren van de daarbij be trokken mensen. Het is bovendien zo dat de Nieuws bode bepaald geen voorstander is van het opheffen van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Dat ophef fen zou voor de bevolking van Schou wen-Duiveland enorme gevolgen hebben en daarvan mag nimmer sprake zijn. De geschiedenis heeft geleerd dat de Nieuwsbode zich steeds sterk heeft gemaakt voor de aanwezigheid van het ziekenhuis op Schouwen- Duiveland. En dat zal zeker zo blij ven. Marien Kaat BURGSLUIS - Twee grote kranen hebben vrijdagmiddag de land- hoofd-verkcerskokcr geplaatst op de pijlers in het sluitgat de Roompot in de monding van de Oosterschelde. Met de plaatsing van deze eerste koker in de Roompot is de laatste fa se van aanleg van de weg over de pij- lerdam begonnen. De verkeersko kers. het worden er in totaal 68. moeten in 1987 de weg vormen over de stormvloedkering in de monding van de Oosterschelde, waardoor de kop van Schouwen-Duiveland recht sreeks wordt verbonden met Noord- Beveland en Walcheren. Als alle ver keerskokers geplaatst zijn. worden er aan weerskanten flappen aange bracht, waardoor de wegbreedte ver dubbeld wordt. De vrijdagmiddag geplaatste land- hoofdkoker heeft een gewicht van 1.700 ton en is 3.65 meter hoog, 9,25 meter breed en 80 meter lang. De an dere kokers wegen 1.150 ton en zijn 45 meter lang. De Roompot is het laatste van de drie sluitgaten waar de ver keerskokers nog op de pijlers moeten worden geplaatst. In de afgelopen maanden zijn er al 36 geplaatst in de sluitgaten de Hammen en het Schaar. BRUINISSE -Een 60-jarige bruiloft komt niet el ke dag voor, en is daarom des te meer reden om daar feestelijk bij stil te staan. Dat werd dan ook gedaan, vrijdag in Bruinisse, waar het echtpaar Chr. Knop-I. Knop-Labeur hel diamanten feest vierde, temidden van kinderen en kleinkinderen, vrienden en bekenden en medebewoners van in 't Opper". Het zestigjarig bruidspaar geflankeerd door het burgemeesters echtpaar. Directrice mevrouw N. Bal opende de gezellige bijeenkomst in de recreatiezaal van 't Opper, met een gloedvolle toespraak, waarbij ze opmerkte dat hoewel het diamanten echtpaar in de zorgwoningen woont (al zes jaar) en dus eigenlijk geen échte bewo ners van 't Opper zijn, ze er toch duidelijk bijhoren.Direct bij uw komst meldde u zich aan bij het bejaardenkoortje en ook op de wekelijkse w eeksluiting en was u altijd present. Daarom zijn we ook blij, dat u temidden van alle bewoners vanochtend hier het feest wil vieren. Zo kunnen we blij zijn met de blijden", aldus mevrouw Bal. ,,Ik hoop dat God u nog een goede levensavond mag schenken", zo besloot ze, eraan toevoegend nog een leutigheid- je" als verrassing te hebben: het personeel met enkele bewoners zong het echtpaar toe op de (niet gerepeteerde) wijze van ,,de Zil vervloot". r- Koningin Bij de vele gelukwensen van koningin. Commissaris van de koningin in Zeeland en familiele den en bekenden, wilde ook bur gemeester T. C. Hekman niet ach terblijven, nadat eerder al een fruitmand was bezorgd in zorg- woning nummer 57. Bruinisse is kennelijk een goed oord om oud te worden, gezien het grote aantal boven de 90-jarigen in onze ge meente. Zestig jaar getrouwd zijn is een hele tijd, als ik me bedenk dat op de dag dat u in het huwe lijk trad, ik als baby van zes maanden nog in de luiers lag. De burgemeester, zei verder, dat de afgelopen zestig jaar niet altijd zo zal zijn verlopen zijn als bij het huwelijk optimistisch werd ver wacht. Drie belangrijke gebeurte nissen waren daar debet aan: de crisisjaren, de tweede wereldoor log en de ramp. ,,U zult daar wel een boek over kunnen schrijven. U hebt het allemaal beleefd en dóórleefd. Des te groter de dank baarheid dat u deze dag met de uwen mag beleven. Ik wens u ver der een onvergetelijke dag toe, mede namens het voltallige ge meentebestuur", aldus Hekman, die even tevoren een spontane kus van de bruid kreeg. Op de zeiltjes De bruidegom (in november 85 jaar) en bruid (in juni 83 jaar) zijn echte Bruënaars, hoewel er wat afgezworven is in hun leven. Veer tien jaar was Knop, toert hij ,,op de zeiltjes" op haringvangst ging tot aan IJsland toe. De zeiltjes werden verwisseld voor de rijn vaart in het huwelijksjaar (1925), waar mevrouw Knop ook aan boord was te vinden zoals dat ge bruikelijk was. In het hevigst van de crisisjaren kwam het echtpaar Knop in Rotterdam aan de wal, waar Knop bootwerker werd. In '42 zou Knop naar Duitsland moe ten, maar ging mossels venten in de Maasstad. Een jaar daarna ('43) werd een eigen scheepje ge kocht in Spakenburg, waar toen ook pen woning werd betrokken. Reddingen Na de oorlog kwam Knop weer terug naar Bruinisse en werd los- werkman op diverse visserssche pen en bleef dat tot de ramp.De rampnacht en zéker de zondag er na, zal bij velen in het geheugen gegrifd blijven. Knop presteerde het om 128 mensen van de verdrin kingsdood te redden. Gedurende het lange huwe lijksleven ging de bruid altijd trouw met haar man mee. Ze kre gen vijf kinderen, waarvan vier het diamanten feest konden mee maken. Elf kleinkinderen beho ren eveneens tot de grote familie. Slechts één kleinzoon trad in de voetsporen van grootvader en houdt zich bezig met de kustvisse rij. Mevrouw Knop, evenals haar man genietend van een goede ge zondheid, heeft nog slechts één hobby: breien voor kinderen en kleinkinderen. Meneer Knop is de trouwste gast van het Bruse Beus- je: elke ochtend om zes uur(!) in de zomer en acht uur in de winter, is hij te vinden in het beusje om toch vooral de laatste nieuwtjes van de visserij te horen. Vrijdagavond was er na een di ner een receptie in de Cleene Mos sel in de Oudestraat. ZIERIKZEE Niet op de handrem Op de parkeerplaats van het Bed- deweegje, gebeurde zaterdagavond (19.45 uur) een aanrijding, zonder dat er iemand in een van de twee betrok ken auto's aanwezig was. P. d. R. uit Zierikzee had zijn auto niet op de handrem gezet. De auto botste op ei gen kracht tegen de auto van H. R. K. uit Düsseldorf. De eerste auto liep weinig schade op, de laatste een be hoorlijke deuk. Auto total-loss Bij een éénzijdig ongeluk op de Weg naar de Val, ter hoogte van het 'tankstation, zondagavond omstreeks 19.45 uur, raakte de auto van A. L. uit Oostkapelle dusdanig zwaar bescha digd. dat Jan de Jonge het vehikel total-loss moest afvoeren. L. reed in de richting van de tol, toen de voor haar rijdende automobilist plotse ling links af sloeg. Ze zou dit te laat hebben opgemerkt en remde vervol gens stevig, belandde in een slip en na tien meter kwam de auto onde raan de weg in de sloot tot stilstand. L. werd niet gewond. Inbreek fotowinkel Vannacht (zondag op maandag) om ongeveer drie uur, werd de etagele- ruit van fotohandel V. aan de Dam in- BROUWERSHAVEN - De amateur tonelisten van de sportvereniging A.S.V. Brouwershaven brachten zater dagavond in het Tonnenmagazijn met de klucht „Maak dat je tante wijs" een voorstelling van goed niveau op de planken. Op vele manieren was de zorg en inzet te mer ken waarmee te werk was gegaan, zoals het fantasierijke en tot in details verzorgde decor, de kleding van de spe lers en ook de wijze van toneelspelen. Onder het enthousiaste publiek be staande uit ruim 250 leden en dona teurs van de sportvereniging, bevon den zich als gasten burgemeester C. Slabbekoorn, gemeentesecretaris C. Padmos en de ereleden mevrouw De Moor en de heer J. van Schelven. Vice-voorzitter W. Hazenak deed tijdens het ..sportpraatje" over de vier sportafdelingen van A.S.V. waar mee hij de avond opende een beroep op de jeugd om de Brouwse sportver eniging niet in de steek te laten. Want volgens Hazenak zijn er vooral bij de afdeling voetbal momenteel te wei nig spelers, wat problemen geeft bij het competitiespelen. Dankwoorden had hij voor de inwoners van Brou wershaven die door het maandelijks buitenzetten van oud papier een bij drage leveren aan het laag houden van de contributie voor de leden van de sportclub. Klucht De klucht in drie bedrijven die het belangrijkste onderdeel van de jaar lijkse feestavond vormde werd ge heel verzorgd door eigen krachten. Onder regie van A.S.V.-voorzitter Ph. J. van Ast die ook zelf meespeelde ontrolden zich voor het publiek de ge beurtenissen op het terras van een klein pension in een bosrijke grensstreek. Pensionhouder me vrouw Akkerman (T. van den Hoek- van Beveren) en haar aantrekkelijke dochter Els C. van Dienst- Groenendijk) hadden het so-wie-so al wat moeilijk met de eigenzinnige, sappig Vlaams sprekende opa Akker man (Ph. J. van Ast) die bij hen in woonde, maar het werd helemaal een klucht toen zich als gasten enkele, nogal typische persoonlijkheden aan dienden. De exentrieke oudere twee lingzusters Mathilde en Rosalia (J. Lievense-van Beveren en N. van Beveren-van Dijke) die wel alles sa men deden maar in de loop van het stuk toch heel verschillende persoon lijkheden blijken te zijn. De over spannen taxateur Van Deutekom (A Lievense) die ondanks zijn ontspan nende trimoefeningen niet ophield alles te taxeren en juffrouw Van Don gen (B. Quist-Duinhouwer) van een naburige boerderij die wegens ver bouwingswerkzaamheden met de bouwvakkers (Willem (K. Klaver kamp) en Hannes (L. van Beveren) in het pension intrekt. Als tensslotte re chercheur en neef van de tweeling zusters Harrie (Ph. Bokelaar) ver mond als kapelaan in het pension komt logeren, wordt het vermoeden van Mathilde dat er iets niet in orde is nog meer gestimuleerd en ontwik kelen de zusters detective-achtige ac tiviteiten die tot dolle situaties en uiteindelijk mede tot de ontmaske ring van een misdadigerscomplot lei den. De tonelisten speelden met inbe grip van beide debutanten K. Klaverkamp en Ph. Bokelaar allen een sterke rol waarbij zij er goed in slaagden, met gebruikmaking van ,,alle hoeken en gaten" van het decor, om de typische eigenschappen en de persoonlijkheid van de verschillende figuren uit te beelden. De gebeurte nissen op het toneel werden in de zaal dan ook met interesse en vaak hilari teit gevolgd. Souffleur was de heer A. P. Drijgers. De avond werd besloten met bal. De exentrieke tweelingzusters Mathilde en Rosalia luisteren vol verbazing naar de óverspannëh taxateur Van Deutekom: gekegeld. De dader man voor een on bekend bedrag aan verrekijkers mee. De Technische Rescherche zal ter plaatse een onderzoek instellen. RENESSE Diefstal uit zomerwoning Tussen 21 en 23 maart werd inge broken in een zomerwoning, eigen dom van A. B. uit Hardinxveld- Giessendam. Door middel van het forceren van een ruit werd toegang tot de woning verschaft, waaruit een draagbare kleuren-t.v, werd meege nomen. SCHARENDIJKE 30 jaar „Sursum Corda" In verband met het 30-jarig bestaan van de Chr. Gem. Zangvereniging ..Sursum Corda" (dirigent de heer J. Schouls) wordt op vrijdag 29 maart in de Herv. kerk te Scharendijke een ju bileumavond gehouden. Het koor, dat momenteel 50 leden telt, is bijzonder actief: het verleent medewerking bij kerkdiensten, treedt op in bejaarden centra en in het ziekenhuis, neemt deel aan zangavonden, georganiseerd door de Kon. Chr. Zangersbond afd. Zeeland en van de koorkring Schou wen-Duiveland. Hoogtepunt in het 30-jarig bestaan was het optreden tij dens het benefietconcert in de Doelen te Rotterdam. Aan de jubileumzanga vond nemen behalve de jubilerende vereniging deel het Chr. Ger. koor „De Lofstem" uit Zierikzee, dirigent dé heer J. Schouls en het kinderkoor „Hatikwa" "it Kerkwerve, dirigente mevr. Sluys-Gerritsen. Verdere medewerkenden zijn: Erica Berrevoets, dwarsfluit, Janet Groen- leer, dwarsfluit, C. Groenleer, orgel en piano, Peter Schouls, gitaar en Sjoerd-Jan Nauta, gitaar. De toegang voor deze jubileumavond is vrij. BROUWERSHAVEN Kinderzorg De halfjaarlijkse collecte voor Kin derzorg, een instelling die volgens or ganisatrice mevrouw Van Leeuwen voor kinderen van alle gezindten werkt, heeft dank zij de inzet van zes kinderen in de kern Brouwershaven de volgende bedragen opgebracht. Heidy Bakker haalde 46,40 op, Ni cole Beek 15,90, Ivonne de Boer 98,40, Antoinette de Jonge 22, Wilfra Jonker 23,75 en Isabelle Sla ger 62,30. Zij worden hiervoor na mens de organisatie dank gezegd. ZONNEMAIRE Kinderzorg Ook in Zonnemaire werd de collec te voor Kinderzorg gerealiseerd dankzij de inzet van vier kinderen. Marjolein de Bree haalde 29,80 op, Renee Dekker 16,—, Leonie de' Graaf 10,40 en Fenny van de Hoek 13,35. Gevers en collectantjes wor den hartelijk bedankt. NIEUWERKERK Voorlichtingsavond Brandwondenstichting Het Groene Kruis verzorgt voor woensdag 3 april een voorlichtings avond ten behoeve van de Brandwon denstichting in het gebouw „Reho- both" aanvang 19.30 uur. Per jaar worden ongeveer 100.000 mensen slachtoffer van brandwondenonge vallen. Ongeveer 4000 slachtoffers worden met ernstige verbrandingen opgenomen in de Nederlandse zie kenhuizen of in een der brandwond centra. Bij 30% van deze opnamen gaat het om kinderen in de leeftijd van 0-14 jaar. Bijeenkomst NBvP In Nieuwerkerk kwamen de dames van de NBvP, afdeling Duiveland bij een. De bijeenkomst werd georgani seerd door het International Wool Se cretariaat te Amstelveen. De vice-presidente, mevrouw Zwart heette iedereen welkom. De heer Meijer uit Amstelveen vertelde de le den over textiel in het algemeen en wol in het bijzonder. Hij sprak ook over de voordelen van echt wol boven synthetische produkten. Meijer toon de een film over de schapencultuur in Australië, welke verschillende soor ten wol voortbrengt. De film liet het proces zien van vacht tot stof. Na de pauze werd een film getoond over de Parijse topmode van 1985 met daarin alle beroemde ontwerpers zo als, Dior, Richi, St. Laurent enz. Het was een interessante avond met een zeer goede opkomst van 78 leden. Na de mededeling dat de leden zich nog tot en met 1 april op kunnen ge ven voor het reisje naar de Monafa- brieken en de Keukenhof, besloot de vice-presidente de avond met een wel thuis voor iedereen. OOSTERLAND Collecte De maandcollecte ten bate van de Mbuma-zending heeft 392,70 opge bracht. De milde gevers en geefsters wordt hartelijk dank gezegd. De ijve rige collectantjes waren Jacqueline Pieper, Jolande Verhoek, Elna Steen- poorte, Cathy de Bruine, Miranda de Jonge, Bart Morks en Joanke IJzelen- berg. Rommelmarkt De Muziekvereniging „Oosterlands Fanfare" organiseert een braderie voor zaterdag, 22 juni. Dit jaar zal een rommelmarkt deel uitmaken van de braderie. Inwoners wordt ge vraagd aan de muziekvereniging te denken, als er spulletjes zijn die weg moeten. „Oosterlands Fanfare" zal spullen ophalen op de volgende da gen; donderdag 28 maart, woensdag 17 april en woensdag 29 mei. Dit ge beurt 's avonds na half zeven. Mensen die tussentijds spullen kwijt willen voor de rommelmarkt, kunnen bellen naar 2462 of 1749. Verkoping handwerdklub De handwerkclub van de Ned. Herv. Kerk houdt op vrijdag 29 maart van 19.00 tot 21.00 uur en op za terdag 30 maart van 14.00 tot 16.00 uur een grote verkoping in de voor- kerk. Het aanbod bestaat onder an dere uit handwerk-pakketten, kin derkleding, truien, vesten, jumpers, enz. Voorts is er een weefgetouw aan wezig en oude boeken en vele kleine werken die uitstekend dienen als ca deautjes. BRUINISE Hervormde Vrouwengroep De Hervormde Vrouwengroep Helpt Elkander komt dinsdag 26 maart bijeen in het Ned. Herv. Ver enigingsgebouw te Bruinisse. De bij eenkomst begint om 19.30 uur. MIDDELBURG Volkshuisvesting De Directie Volkshuisvesting in dc provincie Zeeland is per 21 maart ver huisd naar het De Stoppelaarshuis aan de Wagenaarstraat 1 te Middel burg. De oude huisvesting was de Sprenck aan de Seissingel 4. Het postadres (postbus 19, 4330 AA Mid delburg), het telefoonnummer (01180- 14053) en de openingstijden (elke werkdag van 09.30-12.00 uur) blijven ongewijzigd. Vrouwen wat let u... Op 2 april organiseert de Zeeuwse Vrouwenraad een studiedag in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kou- steensedijk te Middelburg, onder het motto: „Vrouwen wat let u..." De sociaal psycholoog P. G. Klan- dermans van de Vrije Universiteit te Amsterdam zal een inleiding houden over: „Waarom laten jonge vrouwen verstek gaan, wat belet hen lid te worden van vrouwenorganisaties". Belangstellenden en met name alle jonge vrouwen uit Zeeland worden uitgenodigd deze studiedag bij te wo nen. Aanvang 11.00 uur precies. Slui ting 15.30 uur. Opgave bij de Zeeuwse Vrouwenraad, 01180-34733. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Oirektie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging na 18.30 uur 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719. 01110-4669. 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38,70: per jaar f 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04 Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3