Huisvesting basisscholen ingewikkelde toestand in Midüenschouwen ^c{ G ABVA/KABO huldigde gouden en zilveren jubilarissen Bruinisse wil grond beschikbaar stellen voor zagerkwekerij SPORTBEKERS ZIERIKZEE DE ZIERIKZEESCHE COURANT Feestelijke jaarvergadering Abri in Kerkwerve op raadsagenda Wr pa Bi tr STAAT DER NEDERLANDEN LENING 1985 PER 1991/1995 B!8L/ojv>s ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Natuur en milieu Diamant Zwart weekeinde Kampioenschap Voorzitter F. Jansen van de Natuur- en Vogel- Het echtpaar Knop-Labeur vierde vrijdag De drie KNVB-ploegen op Schouwen-Duive- DFS komt nu wel zeer nadrukkelijk in de buurt wacht Schouwen-Duiveland hield een pleidooi in Bruinisse haar diamanten huwelijksfeest, land beleefden een zwart weekeinde door ne- van een naderende titel in de eerste klas van voor het behoud van natuur en milieu. (Pag. 2). (Pag. 3). gatieve uitslagen en identieke ervaringen, het zaterdagse afdelingsgebeuren. (Pag. 6). (Pag. 5). MAANDAG 25 MAART 1985 141ste jaargang Nr. 23699 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Schranderheid met leerzaamheid gepaard komt door inspanning alles te boven. Manilius ZIERIKZEE-,, Juist in deze tijd is het van belang- als vakbond een langdurig lidmaatschap te honoreren". De ze woorden sprak ABVA/KABO-districtsbestuurder de heer A. Wirtz vrijdagavond tijdens de - zeer matig bezochte- feestelijke jaarvergadering van de ABVA/KA BO afdeling Zierikzee in het Hervormd Verenigingsge bouw. Spreker constateerde een groot le denverlies bij de vakbonden ten ge volge van het kabinetsbeleid om de oplossing van de economische crisis te zoeken bij de werkenden en de mensen met een uitkering. Met name bij de Industriebond signaleerde Wirtz een terugloop van het ledental met ongeveer tienduizend, doordat velen hun baan verloren en niet meer inzagen wat de vakbeweging nog voor hen kon betekenen. Ook bij de ambtenarenbond (AB VA/KABO) wordt men met een terug loop van het ledental geconfronteerd, zij het volgens de heer Wirtz in heel wat mindere mate. In het licht van de ze ontwikkelingen achtte hij het een groot genoegen tijdens deze jaarver gadering tien jubilarissen in het zon netje te kunnen zetten. Voor het veertigjarig lidmaatschap mochten drie leden de gouden bond- sinsigne in ontvangst nemen, te we ten: de heren A. van Doezelaar, N. van Eerland en W. J. Padmos. Van de zeven zilveren jubilarissen waren aanwezig: J. Fonteine, C. Heij- boer, J. M. Rijn en A. Struijk. Zij kre gen de zilveren insigne opgespeld door secretaris L. van der Bijl. De he ren W. C. de Jonge, J. C. van der Linde en B. P. de Munck waren niet aanwe zig, maar zullen alsnog de zilveren bondsinsigne ontvangen. Voor de echtgenotes van de jubilarissen wa ren er fraaie boeketten bloemen. Niet meer bij te houden Districtsbestuurder Wirtz sprak tij dens deze bijeenkomst ook over actu ele vakbondszaken en zei zich te kun nen voorstellen, dat vele leden de snel veranderende ontwikkelingen niet meer kunnen bijhouden. Ifen be hoeve van de duidelijkheid greep spreker nog eens terug naar de oor spronkelijke kabinetsvoorstellen om 2,5 miljard te bezuinigen. Men tracht te die bezuinigingen te vinden bij de ambtenaren (1,9 miljard) en bij de trendvolgers (600 miljoen). Omdat de rijksbestuurders verde re kortingen wilden omzeilen, kozen zij volgens de districtsbestuurder, voor het aanpakken van de A.O.W., waar vanuit het bedrijfsleven altijd al met scheve ogen tegenaan werd ge keken. Ook de ambtenaren zouden voor taan zelf de A.O.W. moeten gaan beta len. Een korting van 11 zou dat ech ter betekenen en dat was te rigoureus. Derhalve werd voorge steld een compensatie van 8,8% daar op te verstrekken. De vakbond was het er niet mee eens en er vond inten sief overleg plaats tussen ABVA/KA BO en de verantwoordelijke minister. Het uiteindelijke resultaat van dit overleg werd de overeenkomst, dat l0%"van die A.O.W. premie gecompen seerd gaat worden en verder zal de zo genaamde pensioenfranchise worden opgetrokken, zodat het inkomen er uiteindelijk niet in koopkracht op achteruit zal gaan. Overige kortingen De verdere kabinetsvoorstellen be vatten korting van het invalidenpen- Raadsvergadering vrijdag 29 maart sioen, wachtgelduitkeringen en zie kengeld. Met minister Rietkerk werd overeengekomen, dat die 5% korting op het ziekengeld alleen zou worden doorgevoerd als dat ook in het be drijfsleven zou gebeuren. Deson danks kwam Rietkerk tussentijds met de mededeling, dat de korting met ingang van 1 april zou worden doorgevoerd. Dit werkte, volgens Wirtz, onnodig verwarring in de hand, want inmiddels is de korting van het ziekengeld wederom van de baan. Ten aanzien van de arbeidstijdver korting liet spreker weten, dat de vakbond dit als een goede ontwikke ling kan zien, mits er werkelijke her bezetting van arbeidsplaatsen tegen over staat. Om als vakbond de leden zoveel mogelijk met informatie van dienste te kunnen zijn, werden allerlei plan nen ontwikkeld. De heer Wirtz noem de als tastbaar resultaat daarvan het uitgeven van een nieuw algemeen De jubilarissen van de ABVA/KABO kregen door secretaris L. van der Bijl de bondsinsigne opgespeld. bondsblad en daarnaast drie sector bladen. Deze sectorbladen zullen zijn afgestemd op werknemers in de par ticuliere sector, bij het rijk en bij ge meenten en openbare nutsinstellin- gen. Reeds bij de opening van deze jaar vergadering had voorzitter J. S. van MIDDENSCHOUWEN - Nadat uit de gemeenteraad van Middenschouwen daarvoor enige tijd geleden is ge pleit, komt het college van burgemeester en wethouders woensdagavond 27 maart met een voorstel tot het plaat sen van een abri (een bushaltehokje) in Kerkwerve. Deze abri komt echter niet te staan aan de Ring, maar aan de Kerkweg. De welstandscommissie geeft de voorkeur aan die plaats. Wanneer de raad tijdens de vergadering woensdag avond akkoord gaat met het krediet van 7000,voor aankoop en plaatsing komt in Kerkwerve eenzelfde ty pe wachthokje te staan als in Scharendijke en Ellemeet. De raad wordt tevens gevraagd een waar van de kruising met de Schelp krediet van 16.000,— te verlenen weg tot aan de Elkerzeeseweg alleen voor het plaatsen van zeven licht- ter hoogte van de kruising met de masten langs de Kuijerdamseweg, rijksweg een aantal lantaarnpalen staat. Voor fietsers en voetgangers kan dit traject in het donker gevaar lijke situaties opleveren, doordat passerende auto's hen te laat opmer ken. Oorschot zijn spijt uitgesproken over het feit; dat slechts een gering aantal leden naar deze bijeenkomst was ge togen. Slechte opkomst bij vergade ringen kwam ook ter sprake naar aanleiding van een vraag vanuit de zaal, waarom niet wat meer geld aan propaganda werd besteed. Penning meester de heer A. Struijk zei daar het nut werkelijk niet van in te zien, als - zoals de praktijk had uitge wezen- op vergaderingen soms slechts zeven bestuursleden en drie niet-werkende leden aanwezig waren. Verlaagde contributie De penningmeester wees verder op de mogelijkheid van een verlaagde contributie voor mensen met een uit kering of degenen, die in de VUT zijn. In de praktijk blijkt soms, dat vel'en met die mogelijkheid niet op de hoogte zijn en Struijk riep de leden dan ook op daar meer bekendheid aan te geven. Vanuit de vergadering Vervolg pagina 2 Huisvesting basisscholen Dit nummer bestaat uit 8 pagina's De agenda vermeldt voorts vast- stelling van het huisvestingsover zicht voor het basisonderwijs, dat op 1 augustus van start gaat. Zoals bekend komen in de gemeen te Middenschouwen vier basisscho len: openbare in Ellemeet en Kerk werve, en bijzondere in Scharendijke en Kerkwerve. Voor de huisvesting van basisscho len moet gebruik worden gemaakt van de bestaande schoolgebouwen voor kleuter- en lager onderwijs en er moet tevens naar gestreefd worden dé Vervolg pagina 2 ZIERIKZEE - In het Zierikzeese stadhuis werden vrijdagmiddag de jaarlijkse sportbekersuitgereikt. De verenigingsbeker kwam terecht bij de hoofdmacht van voetbalvereniging Zierikzee, terwijl de individue le sportbeker voor de tweede keer ten deel viel aan Liesbeth Kort. De Zierikzeese surfster werd door de sportraad met overmacht voorgedragen. Op bovenstaande foto overhandigt burgemeester Th. H. de Meester de winnares de enorme beker, die overigens voor de twintigste keer werd uitgereikt. In 1965 was Wim Evertse als wielrenner de eerste win naar. Op de sportpagina's meer over de sportbekerwinnaars. Verwachting tot dinsdagavond Regen Veel bewolking en geruime tijd re gen; minimumtemperatuur om streeks 5 graden; middagtempera- tuur rond 9 graden. Wind draaiend van zuidoost naar zuidwest, matig, langs de kust en op het IJsselmeer krachtig en mogelijk hard. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 29 maart: Woensdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 7 graden Windkracht: west 4 Donderdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: noordwest 5 1 Vrijdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: -1 graad Middagtemp.: 7 graden Windkracht: noordwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 26 mrt. Zon op 6.29, onder 19.04 Maan op 08.13, onder Eerste Kwartier: 29 maart (16.11) HOOG EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 26 maart 5.40 18.24 11.53 23.59 Doodtij: 31 maart HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het zal in het komende etmaal in ons land geruime tijd rege nen. Aan de kust kan de wind toene men tot krachtig of hard. Hij draait daarbij van zuidoost naar zuidwest. De temperatuur daalt in de komende nacht tot circa 5 graden. De middag- temperatuur wordt ongeveer 9 gra den. Regen en wind hebben te maken met een vrij diepe en actieve Oceaan- depressie. Deze lag maandagochtend nog westelijk van de Golf van Bisca- je. Verwacht wordt dat de depressie snel naderbij komt en over het Engel se Kanaal, dicht langs onze westkust, naar de Duitse Bocht trekt. BRUINISSE - De gemeente Bruinisse is van plan om ten behoeve van de nieuw te vestigen zagerkwekerij van Albert Bakker, 6.975 x m2 in erfpacht uit te geven. De grond is gelegen aan het Nieuwlandje en zal voor een periode van dertig jaar worden uitgegeven aan ,,EZKO", tegen een bedrag van 2.850,- per jaar, mits de raadsleden van Bruinisse hier hun goedkeuring aan kunnen geven in de raadsvergadering van vrijdag 29 maart. De grond is vol gens een taxatierapport 5,- per m2 waard, waarbij rekening is gehouden dat ,,EZKO" het terrein zelf bouwrijp zal maken. In de voorwaarden is ook opge nomen, dat Albert Bakker binnen tien jaar na uitgifte het perceel eventueel kan kopen. De raad zal zich eveneens dienen uit te spreken over het „plan Wie- brens", dat de huisvesting regelt van Culturele Stichting Bruinisse (C.S.B.) en V.V.V. aan de Molenstraat. Beide instellingen gingen akkoord met het plan, waarbij ook het de be doeling is dat de samenwerking al per 1 april gestalte krijgt. Omdat het kort dag is, stelt het college voor in te stemmen met het plan Wiebrens, en met de kostenraming met bijbehoren de krediet, verder om het tijdelijk dienstverband met mevrouw J. van der Velde-van Riel niet te verlengen (ze is beheerster bij de C.S.B.), voorts om aan mevrouw C. C. van den Bos (schoonmaakster) eervol ontslag te verlenen met ingang met de dag dat ze bij beide instellingen in dienst treedt en tot slot stelt het college voor om een aanvullende subsidie te ver strekken aan de C.S.B. op basis van loonkosten van beide genoemde da mes. Rest agenda De verdere raadsagenda ziet er als- volgt uit: afvloeiingsregeling onder wijzend personeel; voorschriften be zwaarschriften inzake de Wet op de bejaardenoorden; aansluiting Molen weg 1 en 3 op de riolering; plan en krediet aanleg riolering Stenenpad; opzegging huurovereenkomst 's Landshuisje; benoeming mede werksters voor het schoonmaken van brandweerkazerne en openbare school; verslag vergadering commis sie ad hoe inzake de heffing van wa tertoeristenbelasting van passanten; huisvestingsoverzichten basisscho len, verordering vaste commissie van advies en bijstand, wijziging rege ling werken door derden en tot slot de rondvraag. De vergadering begint om 19.30 uur. Advertentie inschrijving op 26 maart a.s. van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1